Terneuzense majorettes kregen hartelijke begroeting KONINGINNEDAG TE AXEL MET GEESTDRIFT GEVIERD Ook dames-showband Zondert oogstte veel succes Kinderoptocht Bromfieisrally Hoogtepunt Bejaarden tehuizen en skelteren Orieutatieritten Atletiek Afwisselend en vlot afgewerkt programma Rad van avontuur DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Woensdag 1 Mei 1968 Druk bezet programma op koninginnedag Kinderoptocht. Het eerste „feestnummer" dat Terneuzen kreeg voorgeschoteld, was een fleurige kinderoptocht met versierde fietsjes, steppen, wagentjes en verder alles wat maar enigszins rijden kon. De stoet vertrok van de Zuidlandschool via de W. de Zwijgerlaan, Emmalaan, Kazernestraat, Heerengracht en Blokken naar de Markt, waar het college van b. en w. en een 'aantal genodigden op de kiosk de lange „peleton" maakte met hun wit- rode kledij en vief optreden een sympathieke indruk en ongetwij feld was het warme applaus dat zij kregen, dubbel en dwars verdiend. Clowns op de fiets, die boven dien nog muziek ten gehore brach ten, waren „De leutige krabben" uit Bergen op Zoom en eveneens veel succes oogstte de „dames- showband Zundert", de enige Ne derlandse showband, die uit niets anders dan (65) dames bestaat. Damesshowband uit Zundert. kleurige stoet afwachtten en waar de burgemeester een korte toe spraak hield. Algemeen was men van oordeel dat de kinderen met versierde voertuigen voor de dag kwamen, die beslist mochten worden gezien en het was opvallend hoe niet al leen de fantasie op het gebied van de kleurencombinaties, maar ook wat betreft het onderwerp vrucht baar werk had gedaan. Speelden de feestelijkheden zich in de morgenuren voor een belang rijk gedeelte op de markt af, ook elders zat men niet stil. Om 10 uur startte aan de Bel- lamystraat de orientatierit per fiets voor kinderen van 12 t/m 15 jaar. Op hetzelfde ogenblik vertrokken van het hoofdgebouw aan het Zuidersportpark de deel nemers (en deelneemsters) aan de bromfietsrally, die was gereser veerd voor personen van 16 jaar en ouder. De kleurig geklede senioren en junioren van het tamboer- en pijperkorps oogstten met de kor te muzikale sVow, die zij op de Markt te zien gaven, ve«i suc ces. Een hoogtepunt in dit morgen programma was de „morgencock tail", welke met enkele woorden van erkentelijkheid voor allen, die hun medewerking hadden verleend, werd ingeleid door de voorzitter van de „Harmonie Terneuzen", de heer W. Bliek. Deze wees terecht op he* T<-ste ontreden van „ons eigen Terneuzens incjorettenpel?- ton", gepresenteerd en muzikaal j emibti door de harmonie. Dit Tijdens het middagprogramma brachten de majorettes van de „Harmonie Terneuzen" en de da messhowband uit Zundert een be zoek aan de bejaardenhuizen „De Blide", „Bachten Dieke" en „Schel- deoord" en aan, het Julianazieken- huis, waar zij door de directies, bewoners en patiënten geestdriftig werden ontvangen. Vanzelfspre kend werd dit bezoek op hoge prijs gesteld en in een der bejaar dentehuizen waagden de „muzikale clowns" er zelfs nog een dansje aan met de helpsters. Na de middagpauze begonnen zoals gezegd op de Markt onge veer gelijktijdig twee evenemen ten, het rad van avontuur en de skelterwedstrijden, waarvoor uiter aard grote belangstelling bestond. Jammer dat de regen korte tijd voor spelbreker kwam spelen, maar dit mocht noch aan de voort gang van de wedstrijden noch aan de goede stemming iets verande ren. Dit was een nieuw evenement in de Terneuzense koninginnedag viering, die ongetwijfeld voor her haling vatbaar zal zijn. De 10-daagse reis voor 2 per sonen (waarde 600,werd ge wonnen door de heer J. Reim, Von delstraat 59, Terneuzen. De uitslag van de skelterwed strijden luidde Ploegen 1. Radio De Buck; 2. Cosybar Glansbeek; 3. „Porgy en Bess". Individueel: 1. de heer De Jonge van de per- soneelsver. P. Z. E. M.; 2. de heer T. van Damme, personeelsver. P. T. T.; 3. de heer Dieleman, per soneelsver. „De Hoop". Voor de orientatierit op de fiets (12 tot 15 jaar) waren 80 liefheb bers. Er moest gereden worden over een afstand van ongeveer 12 km. De start was om tien uur bij het Zuidersportpark. De uitslag luidde 1. C. Abrahamse en Theo Kamp, 0 str.pnt. (beker); 2. C. de Koeyer en Heieen Schutte, 2 str.pnt. (stan daard); 3. Frans Stoffiin en Cor Nijssen, 5 str.pnt. (medaille). Voor de bromfietsenrit over een afstand van 25 km (Othene, de Val) waaraan men vanaf 16-jarige leef tijd kon deelnemen, waren 16 lief hebbers. De uitslag hiervan luidde 1. A. de Bruijne, 10 str.pnt. (wis selbeker Neuzenrit en beker); 2. Leen de Blaay, 22 str.pnt. (stan daard); 3. mej. J. Pijpelïnk, 22 str.pnt. (medaille). De bekers, standaards en me dailles werden beschikbaar gesteld door de Terneuzense jeugdraad. „Scheldesport" organiseerde de atletiekwedstrijden voor de leer lingen van de lagere en middel bare scholen. Niet alleen waren er veel deelnemers maar ook de be langstelling van de zijde van het publiek was zeer bevredigend. (Zie voor de uitslagen pagina 4.) Het oranjecomité Axel had voor koninginnedag voor een goed programma gezorgd. De dag begon om kwart voor acht met het inschieten van het feest op diverse plaatsen in Axel, vergezeld van een lawaai-stoet, die alle Axelaars tijdig wekte. De drumbands haalden de kin deren van de scholen en brachten hen met tromgeroffel naar de Markt. VLAG HIJSEN Drie kinderen hesen om 9 uur bij hoorngeschal de driekleur met oranjewimpel, waarna, begeleid door „Hosanna" en onder leiding van de heer Joh. Witte, een zang aubade werd gebracht. Hiervoor bestond veel belang stelling. Burgemeester Van Djjke sprak zijn vreugde er over uit dat in Axel weer op een spontane wijze de verjaardag van de ko ningin werd gevierd. In de kleuterschool „Roodkap je" werd een tweetal voorstellin gen gegeven door het gezelschap „Ali Ben Lux" uit Middelburg voor de kinderen van de diverse kleuterscholen. KINDERSPELEN Op het Szydlowskiplein wer den spelen georganiseerd voor de leerlingen van de lagere scho len. Deze spelen werden opgeluis terd door de harmonie „Concor dia". OPTOCHT Om twee uur vertrok een fees telijke optocht van het Szydlow skiplein voor een tocht door het westelijke deel van de gemeente. Overal trok deze stoet grote be langstelling. Na het ontbinden van de optocht werd op het Ken- nedypleia een gevarieerd pro gramma uitgevoerd, waaraan medewerkten het Nederl. kam pioensteam trampolinespringen uit Ermelo en de volksdansgroep ,,'t Mozaiek" uit Axel. De muzikale clowns „De leutige krabben". Volksdansen van de dansgroep „Mozaïek" op het Kennedyplein. Ook voor dit onderdeel van 't programma bestond zeer veel belangstelling. De kamers van „De Vurssche" aan die zijde van het gebouw wa ren druk bezocht en de bejaar den konden uit hun kamers alles goed volgen. De regen werd evenwel spel breker. Het laatste onderdeel van dit programma, een show door de drumband Axel, moest komen te vervallen. LEVEND SCHAAKSPEL Om zeven uur werd op het Szydloyskiplein begonnen met een partij schaak, waarbij de stukken uit levende figuren be stonden. Natuurlijk waren ook hier veel mensen bij tegenwoor dig. LICHTSTOET Om half negen vertrok een verlichte feeststoet om een wan deling te maken door het ooste lijk deel van de gemeente. De dag werd besloten met een taptoe op de Markt door de mu ziekverenigingen en de drum bands. Het programma had een vlot verloop en alles verliep precies op tijd, hetgeen stellig een pluim op de hoed van het comité ver dient. De mensen van de buitendienst van de gemeente Axel zorgden ervoor dat alles op tijd was af gezet en opgesteld. De rijkspoli tie droeg er zorg voor, dat alles een ordelijk verloop had. Het was weer een geslaagd feest, waarop geheel Axel met voldoening kan terugzien. Trampolinespringen. Terneuzen heeft gisteren de verjaardag van koningin Juliana op uitbundige, maar passende wijze gevierd. Dit dank zij een goed geor ganiseerd feestprogramma van de samenwerkende personeelsvereni gingen, die er voor hadden gezorgd dat er voor elk wat wils was. Daarvan getuigde reeds burgemeester Aschoff in zijn voorwoord van het programmaboekje, waarin alle bijzonderheden uitvoerig stonden beschreven en dat tijdig huis-aan-huis was bezorgd. Het Terneuzense marjoretten peleton. Reeds om acht uur dinsdagmorgen trokken hoornblazers van het tamboer- en pijperkorps „Irene" door de nog stille straten van de stad om de burgers kond te doen van de feestdag, die hen stond te wachten. Op dat ogenblik kwam de zon, straten en huizen, bomen en plantsoe- nen-in-bloei helder verlichtend, nu en dan te voorschijn. In de loop van de voormiddag kwamen dreigend uitziende wolken opzetten, maar tot een werkelijke regenbui kwam het gelukkig niet.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3