1967 een record voor de wereldscheepsbouw aaftttéta aaftttcJen aafttttie» OS JUWELENROOF Twee doden na val van 24 meter hoogte Moeder en kind maken het zeer goed GRIND- EN BAGGERBEDRIJVEN VERWACHTEN WERKSTAKINGEN Pagina Z DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 19 april 1968 Proef 'ns... MMM... Nu al! Tweede ongeval In enkele weken Perzische vijf ling overleden Proef'ns... MMM Nu all Keizer, koning, admiraal met vakantie gaan ze allemaal WADLOPERS BIJ CUXHAVEN VERDWENEN DODELIJK VERKEERSONGELUK KIND VERONGELUKT DODELIJK VERKEERSONGEVAL NOG EEN DODE NA DE BETOGINGEN IN MUNCHEN Mevrouw Van Vollenhoven: „Het is een snoeperdje".... Prinses Christina bezocht neefje Robert Kennedy over het regeringsbeleid Proef 'ns... MMM... Nu al! HELMA PIT Directeur van „L'Aurore" verongelukt Het wapen van de nieuwe prins El Fatah waarschuwt pseudo- commando's Snelle expansie van container vervoer via Antwerpen Griekse geestelijken moeten terechtstaan In zijn jaarverslag schrijft Lloyd's register of shipping dat 1967 voor de wereldscheepsbouw een recordjaar is geweest; de te water gelaten tonnage was gro ter dan ooit en de orderporte feuille had aan het eind van het jaar een recordomvang. De wereldproduktie, uitge drukt in te water gelaten ton nage, nam verleden jaar met 1,5 miljoen ton toe tot 15,8 miljoen Bij de bouw van een torenflat in Brunssum noord heeft zich don derdagmorgen een ernstig bedrijfs ongeval voorgedaan dat aan twee arbeiders het leven heeft gekost. Het zijn de 40-jarige ongehuwde P. van Hasselt uit Brunssum en de 31-jarige gehuwde P. Franssen uit Merkelbeek. Een derde bij het on geluk betrokken arbeider uit Kerk- rade moest met een shock en lich te verwondingen in het St. Grego- riusziekenhuis te Brunssum wor den opgenomen. Het ongeluk gebeurde donder dagmorgen om 8 uur tijdens de werkzaamheden op de negende verdieping van een van de in aan bouw zijnde flats. De arbeiders waren werkzaam op een werk schot, dat met twee stroppen aan een takel hing. Door nog onbe kende oorzaak moet een van de lussen zijn losgeschoten, waardoor de twee arbeiders die op het schot zaten, naar beneden vielen. Een derde man die een verdieping lager werkzaam was kon zich nog tijdig aan de takel vastgrijpen. De heer Van Hasselt werd door de val van 24 meter direct ge dood, terwijl de heer Franssen met levensgevaarlijke verwondin gen naar 't ziekenhuis werd over gebracht, waar hii bij aankomst bleek te zijn overleden. De politie stelt in samenwer- king met de arbeidsinspectie een onderzoek in naar de juiste toe dracht van het ongeval. Vaststaat dat de slachtoffers geen veilig- heidsgordel droegen. Dit is het tweede ongeval dat zich bij- de bouw van de flats heeft voorge daan. Enkele weken geleden werd een arbeider door een windvlaag van de steigers geslagen waarbij hij ernstig rugletsel opliep. De vijfling drie jongens en twee meisjes die zaterdag in Khaliber in Perzië was geboren, is overleden. Onmiddellijk na de geboorte waren couveuses vanuit Tzhoywn gezonden, maar het hefschroefvliegtuig waarmee deze naar Khaliber werden ge bracht, kon vanwege het slechte weer niet landen. De baby's over leden later. schip „Esmeralda" zal 23 april in de Amsterdamse haven aanko men voor een driedaags bezoek. Het zeilschip, een viermaster van 3.500 ton met een bemanning van 300 koppen, behoort met zijn 3.000 to2 zeil tot een van de mooiste en modernste marine opleidingsschepen ter wereld. brutoton. Japan nam weer de Het Chileense marine-opleidings eerste plaats in met een record-"*"" produktie van 7,5 miljoen ton, terwijl Groot-Brittannië en Noord-Ierland met 1,3 miljoen iets tekort kwamen om Zweden van de tweede plaats te houden. West-Duitsland kwam als vierde in de rij met een produktie van iets meer dan een miljoen ton. Opvallend bij de produktie van de afgelopen jaren is het aandeel van de schepen voor gestorte lading, waarvan de produktie steeg van 1,6 miljoen ton in 1964 tot het record van 6,5 miljoen ton in 1967. In het lopende jaar zal dat hoogtepunt niet behouden kunnen worden. De produktie van olietankschepen is geleidelijk verminderd en het resultaat van 1967 is het kleinste sedert drie jaar. In 1968 zal zich echter een krachtige toeneming voordoen en zal de bouw waarschijnlijk een ongekende omvang krijgen. JAPAN OP DE EERSTE PLAATS Bij de bestellingen voor leve ring in de volgende drie jaren is het patroon gelijk aan dat van voorgaande jaren. De Japanse orderportefeuille van 17,2 mil joen ton omvat bestellingen voor ver in 1971 en vertegenwoordigt bijna de helft van 't werëldtotaal. •Het lijdt geen twijfel dat de Japanse scheepsbouwproduktié ook dit jaar weer groot zal zijn. Met orders voor ruim drie mil joen ton zijn de Zweedse werven vrijwel bezet tot half 1970; het zelfde geldt voor West-Duitsland dat bestellingen heeft van 2,9 miljoen ton. De mate waarin de Japanse werven zijn bezet biedt volgens Lloyd's de Europese scheepsbou wers de gelegenheid belangrijke orders te boeken voor de bouw van schepen van een grootte zo als die tot dusverre vrijwel uit sluitend in Japan werden ver vaardigd. Door de bundeling van veel werven in de groepen in Frankrijk, Italië, Groot-Brittan nië, Zweden en West-Duitsland wordt de uitdaging aan Japan groter en neemt de mededinging tussen Europese scheepsbouw enden scherper vormen aan. Het potentieel van die consortia is groot. Frankrijk komt naar voren als de voornaamste uitdager van de vier grote scheepsbouwlanden en zijn orderportefeuille, die tot ëind 1970 is gevuld, is thans gro ter dan de Britse. De Franse pro duktie zal dan echter veel meer dan een half miljoen ton per jaar moeten bedragen. De scheeps werven in Italië en Nederland, zo gaat het verslag verder, moeten zorgen hebben omdat hun bestel lingen voor oplevering na 1969 op het ogenblik niet meer dan twee a drie grote tankschepen be treffen. De meeste van de klei nere landen kunnen ervan ver zekerd zijn dat bun werven ge durende ten minse twee jaar be zet zullen zijn. MET II MILJOEN TON GEGROEID In 1967 is de wereldvloot netto met elf miljoen ton gegroeid tot 182 miljoen brutoton vergeleken met zes miljoen ton in 1966. Eind vorig jaar omvatte de wereld orderportefeuille 40,4 miljoen ton, waarvan 16,9 miljoen ton voor oplevering in 1968, 13,7 mil joen ton in 1969 en 9,8 miljoen ton in 1970 en later. De opgelegde tonnage kwam vorig jaar blijkens de gegevens van Lloyd's uit op 1,2 miljoen ton, waarvan 65 procent tank schepen; de crisis in het midden oosten en de daarop volgende sluiting van het Suez-kanaal hebben het beeld volledig gewij zigd. Veel tankschepen werden weer in de vaart gebracht. Van de opgelegde schepen voor droge lading is meer dan tachtig pro cent ouder dan twintig jaar en 't zal daarom niet lang meer duren voordat die schepen naar de slo per gaan. Sedert 1965 is de ge sloopte tonnage geleidelijk groter geworden en eind 1967 wachtte het record van vier miljoen ton op de sloop. Het is volgens Lloyd's de vraag of de scheeps- sloperijen meer kunnen slopen dan de huidige drie miljoen ton per jaar; slecbts 21 procent van de wereldvloot is ouder dan twin tig jaar maar omvat ongeveer 39 miljoen ton. Edelman, bedelman, dokter pas toor, koning, keizer, schutter- majoor. Dit kinderrijmpje zal men kunnen „afdreunen" als men ziet wie het vorige jaar een bezoek hebben gebracht aan de Balearen-eilanden; Majorca, Menorca, Ibiza en Formentera. Naast de 47.052 Nederlanders, van wie de meesten Majorca als ienddoel van hun vakantie hadden, ko men onder de 1.402.160 toeris ten uit alle landen namen voor als: keizer Haile Selassi van Ethiopië, koning Feisal en ex- koning Saoud uit Saoedi Ara- bië, minister Sailer van finan ciën van Ivoorkust, de Franse minister van binnenlandse za ken Betancourt, burgemeester ex-Amerikaans ambassadeur Henry Cabot Lodge, ex-bur gemeester Wagner van New York, ex-koning Umberto van Italië en zijn collega ex-ko ning Simeon I van Bulgarije, minister Arias uit Salvador en minister van buitenlandse za ken Marsilla van Guatemala en de directeur van het toeris me uit Porto Rico, Pineiro, maar ook namen als: Brigitte Bardot, Natalie Wood, Char les Aznavour, Anthony Quinn, Robert Mitchum, Anna Kari- na, Gilbert Becaud, Louis Armstrong, Sandie Shaw, Jean en Pat Kennedy en Lyn da Johnson. Een Westduitse vrouw en haar drie kinderen van resp. 7, 10 en 12 jaar zijn bij een poging om over een wad naar het ten noord westen van Cuxhaven gelegen eiland Neuwerk te lopen, waar schijnlijk allen om het leven ge komen. De bemanning van een hefschroefvliegtuig heeft al het stoffelijk overschot van één der kinderen waargenomen. Aangenomen wordt dat de vrouw en haar kinderen op de 11 km lange tocht door de vloed zijn verrast. In Donderen (gem. Vries) is gistermiddag omstreeks half zes de 77-jarige fietser A. Krabben uit Vde door een achteropko mende auto aangereden. Hij was op slag dood. Het ongeluk ge beurde doordat het slachtoffer plotseling linksaf sloeg. Gistermiddag is de driejarige Ester Vink uit Castricum op on geveer 50 meter afstand van haar woning spelenderwijs onder een auto geraakt. Zij was op slag dood. Donderdagmorgen omstreeks vijf uur heeft op de rijksweg TilburgEindhoven, ter hoogte van de gemeente Best een ver keersongeval plaats gehad, dat aan de 24-jarige heer C. van den Berg uit Eindhoven het leven heeft gekost. Een Franse truck met opleg ger reed vanaf een parkeerplaats rechtstreeks de weg op, zonder gebruik te maken van de invoeg- strook. Tijdens deze manoeuvre reed een personenauto linksach ter onder de oplegger. De bestuurder van de perso nenauto werd gewond en naar het r.k. ziekenhuis in Eindhoven overgebracht, doch de heer Van den Berg was op slag dood. De relletjes in München tijdens de paasdagen hebben een dode geëist. Donderdag stierf de 27- jarige student Rüdiger Schreck aan de verwondingen die hij vol gens de politie maandagnacht bij de belegering van de drukkerij waar „Bild-Zeitung", een van Axel Springers kranten gedrukt wordt, heeft opgelopen. Eerder overleed de 33-jarige Klaus Frings die zwaar gewond werd toen hij maandagavond foto's maakte van een rel in Mün chen. Rüdiger Schreck overleed korte na middernacht aan een schedelbreuk. Volgens een stu dentenwoordvoerder werd hij maandagavond laat „ergens aan zijn hoofd geraakt". Schreck werd naar het ziekenhuis ge bracht en daar geopereerd. Tot zijn dood is hij buiten bewustzijn gebleven. Rüdiger Schreck stu deerde in München bedrijfseco nomie. Hij was bijna klaar met zijn studie. De samenwerkende vakbonden in het grind- en baggerbedrijf hebben de werkgevers, die langs de grote rivieren en in het zuiden van ons land grind en zand bag geren, een ultimatum gesteld. Daarin eisen zij een loonsverho ging van 4,5 procent, een kwar tier werktijdverkorting per dag, uitbreiding van het aantal ver lofdagen met een dag en enkele kleine verbeteringen voor wacht houden op zaterdag en zondag. De drie bonden (de katholieke bouwvakbond Sint Joseph, de N.V.V.-bouwvakbond en de christelijke bedrijfsgroepencen- trale) hebben de Werkgevers tot en met vrijdag de tijd gegeven hun eisen in te willigen. Tot nu toe kwamen de werkgevers slechts met een aanbod van 3 procent op de loon- en wacht- vergoedingen, maar de andere punten wezen zij af. De vakbonden hebben dinsdag en woensdag met hun leden in Maastricht en Nijmegen verga derd om de te nemen maatrege len te bespreken. In deze bijeen komsten hebben de werknemers .met algemene stemmen besloten op korte termijn de strijd met de werkgevers aan te binden op door hun besturen te bepalen tijd stippen en bedrijven. Gisteren werd in Maasbracht nog een grote vergadering gehouden. Het grind- en baggerbedrijf verzorgt de grindvoorzieningen voor grote wegenbouwprojecten en andere bouwwerken in alle delen van het land. In totaal gaat het hier om 1.000 arbeiders. (Vervolg van pag. 1) Om zeven minuten over half twaalf zijn de heer en mevrouw Van Vollenhoven uit hét acade misch ziekenhuis vertrokken na geruime tijd een bezoek te hebben gebracht aan hun zoon en schoon dochter en de woensdagavond ge boren prins. Mevrouw Van Vollenhoven ver klaarde aan het halfgeopende por tierraam van de auto, dat de baby „een gaaf rond hoofdje en bruine haartjes" heeft. „Ik heb zijn oogjes niet gezien, want het kind sliep", aldus me vrouw Van Vollenhoven. Terwijl een tiental fotografen en verslag gevers de chauffeur beletten de auto weg te rijden, zei mevrouw Van Vollenhoven met een brede glimlach: „Het is een snoeperdje van een baby". Om ongeveer 16.10 uur arriveer de prinses Christina in een onop vallende donkerblauwe auto bij het academisch ziekenhuis voor een bezoekje aan haar zuster en haar jongste neefje. De eerbied voor de Verenigde Staten in het buitenland is sterk gedaald doordat zij zozeer op macht uit zijn, heeft senator Ro bert Kennedy woensdag op een persdiner in Portland, Oregon, gezegd. „Amerika's buitenlandse poli tiek berust op het streven naar macht en in die obsessie hebben wij ons doel uit het oog verloren. Door de eenzijdige uitoefening van onze overweldigende macht hebben wij onszelf geïsoleerd. In de ogen van veel van onze traditionele bondgenoten en neu trale vrienden gedragen wij ons als een supermogendheid, zon der rekening te houden met de opvattingen van anderen", aldus de democratische kandidaat voor het presidentschap. Hij ontvouwde een nlan voor de buitenlandse politiek, waarin staat dat het noodzakelijk is te leren omgaan met communisti sche en niet-communistische lan den. Er moeten evenwichtiger betrekkingen met de Sowjet- Unie tot stand worden gebracht, de bewapeningswedloop moet tot staan komen en er moet vrede worden gesticht in de Ameri kaanse steden. Wat China be treft moet Amerika de noodzaak aanvaarden dat dat reusachtige land een normale rol speelt in de internationale samenleving. Amerika en de Sowjet-Unie moeten hun troepensterkte in Europa verminderen. door B. J. WITHUIS De directeur van het Parijse dagblad „l'Aurore", Robert La- zurick, is gisternacht in Parijs bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij was 73 jaar. Op zijn 16e jaar leidde hij al eèil weekblad. Hij studeerde rechten en was in 1925 directeur van het kabinet van de minister van openbare werken. Van 1936 tot 1940 was hjj socialistisch lid van de nationale vergadering. In de oorlog behoorde Lazurick tot de verzetsgroep l'Aurore, de naam die ook de krant kreeg die in 1941 voor het eerst klandestien verscheen. Na de bevrijding werd Lazurick er directeur van. 5) noot. Jong, briljant journalist, kenner van Amsterdamse ver houdingen, had hij bii de och tendinformatie een vrij onafhan- lijke positie op de stadsredactie. Helma voelde sympathie voor Tim, die zo uitmuntte door char me en.. lelijkheid; zijn lange schrale lichaam, zijn pietepeute rige kleine bril, de nooit in be dwang te houden kuif en zijn verstrooid afwezige gang gaven haar elke maal het gevoel dat hij nodig moest worden bemoe derd. Daar hij bovendien uitbun dig koffie-schenkingen placht te waarderen het hoofdvoedsel van het detectivebureau Pit, overwoog ze meesmuilend paste hij precies in de sfeer van hun afwisselende, vreemde be staan. „Heeft Tim dit geschreven?" vroeg ze. „Ja. en hij is geen fantast zo als we weten. Hij was door de telefoon nogal voorzichtig, zelfs een beetje ontwijkend, maar toen ik naar dat „verraad" vroeg maakte hij er zich niet af met ean routine-opmerking". „Dus hij weet werkelijk iets van Jopie, of van de achtergrond tje hier" vervolgde Pit. „We zul- van diens bestaan, ik bedoel len dan een krijgsraad houden", voormalige bestaan." Tim was hun losvaste bondge-1 „Misschien niet veel. Hoewel, „Wanneer?" „Vannacht. Ik heb hier en daar een beetje rondgescharreld en eens een praatje gemaakt. Ik houd er n.l. niet van als kennis sen van me op zomeravonden het leven moeten laten omdat idioten met revolvers spelen." De laatste zin had vreemd hard geklonken en miste de gebrui kelijke ironische ondertoon. Helma zweeg en overwoog dat haar chef in hun vriend schappelijke verhouding overi gens een onzinnige betiteling zich blijkbaar had voorgenomen, naast het in de wacht slepen van de 25.000,beloning, een moor denaar te ontmaskeren die we gens de meedogenloosheid van de misdaad zijn haat had op gewekt. Ze kende hem nu vier jaren en huiverde. Hij zou risico's nemen, die haar elke keer op nieuw schrik aanjoegen en ze zou in angst zitten om deze een zame, sterke man, die zo roeke loos kon leven als hij het nodig oordeelde keihard ergens recht doorheen te gaan. Tim komt over een kwartier- we hebben er eigenlijk nog nooit met elkaar over gepraat. Jopie is al een paar jaar uit de circu latie en zowel wij als Tim op de krant leven snel. Maar in elk geval heeft hij een eigen informatie, anders had hij dat niet zo geschreven en dan had hij vannacht wel anders gerea geerd. En die informatie wil ik ook hebben. Vanwege die 25.000 gulden en.vanwege die moor denaars van Jopie". Tim viel met de deur in huis. Hij kende de combinatie Pit- Helma sedert enkele jaren en had er respect voor. Bovendien waren ze nogal eens een bron van informatie, en informatie betekende kopij, de enige harts tocht waarvoor Tim zijn ziel en zaligheid wenste te verkopen. „Jongens, koffie, grote bakken vol alsjeblieft en dit geval Jopie stinkt. Je schiet maar zo geen mensen dood op klaarlichte dag en als het niet heel dringend is!" „Met suiker?" vroeg Helma. „Eh", Tim moest weer even aan de abrupte conservatie-wijze van het bureau Pit wennen, „ja graag, twee klontjes. En dan heb ik iets voor je Pit". Hij viste een enveloppe uit zijn binnenzak en overhandigde die aan de nieuwsgierige detec tive. Die bekeek het omhulsel nauw keurig en geduldigd. Er zat een kort briefje in. „Nu, weinig aanknopingspun ten. Gewoon papier, gewone en veloppe, poststempel Amster dam van eergisteren. Aan jou persoonlijk, via de redactie." Helma vroeg; „Kende jij Jopie eigenlijk?" Tim knikte bevestigend. „Tja, al een hele tijd. Je moet zo je eigen bronnen hebben. Jopie zat vaak op zwart zaad en hij wou voor een paar tientjes nog wel eens wat aardige background geven. Zo eeigen visie op recht zaak] es of voor de lokale kleur bijnamen, namen van relaties en dergelijke, dat doet het in de krant altijd aardig." „Je wilt dus zeggen, conclu deerde Pit, „dat Jopie af en toe een. beetje dubbel spel speelde." „Zo kun je het zeggen", be vestigde Tim. „Maakt het niet eenvoudiger", zei Helma, die, evenals Pit, terecht de conclusie had getrok ken dat Jopie niet alleen tegen over hen „vriendendiensten" had bewezen. „En wat denk je van dat brief je?" vroeg Tim. Pit las voor: „Mijnheer, Wilt u mij vanavond om half elf in de Music-bar ontmoe ten? Misschien heb ik wel iets aardigs voor u, niet te duur. Ik neem aan, dat u goed En gels spreekt, anders heeft het minder zin. Uw oude bekende." „Weet je zeker dat het van Jopie is", informeerde Helma. „Ongetwijfeld", bevestigde Tim, „ik ken z'n handschrift al een paar jaar. En wat zou het overi gens voor zin hebben mij een briefje te schrijven als er geen reden voor is." „Maar waarom dat Engels spreken?" wilde Pit weten. „Kan wel zijn, dat hij iemand mee zou brengen", veronderstel de Tim, „of hij kan een stuk krant of 'n brief hebben gehad. Maar dat is voorlopig specula tie". (Wordt vervolgd.) Bij K. B. van 16 april 1968 num- mero 97 is voor de kinderen van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven een wapen vastge steld. Deze kinderen zullen, gelijk be kend, genaamd zijn prins of prin ses van Oranje Nassau, Van Vol lenhoven. Het wapen is volgens hetzelfde systeem samengesteld als destijds voor de kinderen van prinses nu koningin Juliana en voor de kinderen van prinses Beatrix is gevolgd. Het vertoont een gevierendeeld schild met de Nassau-Nederlandse leeuw in 't eerste en vierde kwar tier en de jachthoorn van de Oran jes in het tweede en derde kwar tier. In het hartschild is het wa pen Van Vollenhoven opgenomen. Het schild is gedekt door een prin selijke kroon, welke voor de zoons vervangen kan worden door twee helmen met de helmtekens van resp. de Nassau's en de Van Vol- lenhovens. ;J, De schildhouders zijn rechts een leeuw (Nassau) en links een hert (Van Vollenhoven). Het geheel ;Ss geplaatst op de voor vorstenge slachten gebruikelijke mantel, ge dekt door een prinselijke kroon De leiders van de Arabische verzetsorganisatie „El Fatah" hebben een ernstige waarschu wing gericht tot de „pseudo- commando's" in de steden van Jordanië. Dit is in Beiroet meegedeeld door de officiële woordvoerder van „El Fatah", Yasser Arafat. Hij zei dat een groot aantal men sen in militair uniform of in dat van de commando's zich ophou den in de steden en dorpen van Jordanië en daar door hun ge drag de reputatie van „El Fa tah" aantasten. Al verscheidene weken bezoe ken gewapende mannen in uni form, die zich voor commando's uitgeven, de woningen en bu reaus in Jordanië van buitenlan ders, in hoofdzaak Amerikanen en Britten. Zij eisen dan geld. Ook gaan zij naar winkels en bedrijven en eisen daar bijdra gen in natura. Yasser Arafat liet-weten_ dat er krachtige maatregelen geno men zullen word en-als geen einde komt aan dit optreden. Het containervervoer via Ant werpen heeft in 1967 een om vang bereikt van 481.000 ton, tegen 296.000 ton in 1966. De groei van dit vervoer beliep in 1967 gemiddeld 4,1 procent per maand en in de laatste maanden van het afgelopen jaar is ook vrijwel een evenwicht bereikt tussen inkomend en uitgaand containerverkeer, aldus de jong ste statistieken van de Antwerp se haven. - i In het inkomende verkeer evolueerde het containervervoer van 198.000 ton in '66 tot 268.000 ton in 1967 een vermeerdering van 36 procent). Bij het uitgaan de verkeer werd in die tijd meer dan een verdubbeling genoteerd, van 98.000 ton tot 213.000 ton. De expansie was het grootst in het verkeer op Noord-Ameri- ka en in het bijzonder op de V. S. Inkomend steeg het con tainervervoer uit Noord-Ameri- ka van 79.000 ton in 1966 tot 176.000 ton in 1967; uitgaand naar Noord-Amerika van 34.000 ton tot 132.000 ton. Drie Griekse geestelijken zul len de volgende maand terecht moeten staan wegens belediging van de autoriteiten. Zij hebben een vlugschrift gepubliceerd waarin gezegd wordt dat aarts bisschop Ieronymus, de Grieks- orthodoxe primaat van Grieken land, de kant van het huidige be wind in Griekenland heeft geko zen en koning Constantijn heeft verraden. Aartsbisschop Ierony- mos was tot de machtsovername door het leger in april 1967 hof kapelaan en biechtvader van ko ning Constantijn. De koning vertoeft in balling schap in Rome na zijn mislukte poging om het heft weer in han den te krijgen. Het pamflet is ondertekend door de 55-jarige bisschop Philip- pos, voormalig metropoliet van Drama in Noord-Griekenland die het vorig jaar door de heilige sy node werd afgezet wegens met zijn status onverenigbaar gedrag, en de twee archimandrieten pai's- sios Izsilantis (65) en Clemens Philippoe (29).

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2