PROVINCIAAL NIEUWS Pall Mall Export Paasboodschap van de paus KANTONGERECHT TE TERNEUZEN DIPL0MAT Marktbericht» "Dinsdag 16/woensdag 17 april 1965 DE VR TJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Overstekende voetganger aangereden Fiets gestolen en weer terecht Autobotsing Mannaert's auto- en bromfietsenshow Axel Bromfietser bij oversteken door auto gegrepen Jeugdsportdag Sluiskil Vluchtprogramma Sluiskilse reisduif Noord-Vietnam beschuldigt Ver. Staten Ook Johnsons tweede schoonzoon naar Vietnam Nigeria breekt met Tanzania McNamara steunt Kennedy Geval van oplichting MET AUTO OP MEISJE EN POLITIE INGEREDEN AUTO SCHOOF ONDER VRACHTAUTO: EEN DODE, EEN ZWAARGEWONDE MEISJE VERONGELUKT Brand in Laren Iedereen kan een lange sTgaref maken/ Maar daar gaat het niet om. En de echte selectieve röker weet dat. Die aarzelt niet en vraagt meteen om King Size Pall Mall Export Want met of zonder filter, King Size Pall Mall Export is het echte dfiw waarmerk van veel meer kwaliteit! 20 Pall Mall Export f.1.50 Griekse oud-premiers krijgen huisarrest Kinderziekte Van de Sande Aanrander gegrepen Maandagavond om kwart over tien stak op de provinciale weg St. AnnaZaamslag 60 meter ten westen van de Kraagbrug A. de B. met de fiets aan de hand de rijbaan over op het moment dat uit de richting Zaamslag een auto naderde, bestuurd door B. C. S. uit Terneuzen. S. trachtte door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar slaagde daarin niet. De B. kwam op de motorkap te recht en werd vervolgens in de berm gesmeten, waar hij met een gebroken rechter onderbeen en hoofdwonden bleef liggen. Dokter Hoving verleende de eerste hulp en liet De B. met de ziekenauto naar het Julianazieken- huis overbrengen. De echtgenote van S. bekwam enkele wonden aan benen en han den en kon na behandeling naar huis terugkeren. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl het rij- \eiel totaal werd vernield. Een Terneuzense caféhouder deed zaterdagnamiddag bij de gemeentepolitie aangifte van de 's nachts tevoren gepleegde dief stal van zijn fiets. De politie kon de dader spoedig opsporen. Op de eerste paasdag, 's namid dags om ongeveer half vier, had op de provinciale weg te Hoek, op het kruispunt met de Molen dijk een aanrijding plaats tussen twee auto's die zware schade op liepen. J. T. uit Hoek verleende, komende vanaf de Molendijk, geen voorrang aan de personen auto, bestuurd door A. W. uit Philippine, die over de provin ciale weg reed. Mevrouw W. werd licht gewond, doch kon, na te zijn verbonden, huiswaarts keren. Traditiegetrouw werd op de tweede Paasdag in de autoshow room van de heer D. P. Man- naert aan de Axelsestraat no. 19 de auto- en bromfietsenshow ge houden. Gezien de grote belang stelling die er maandagmorgen al vroeg was, rekenen de klan ten van de heer Mannaert blijk baar reeds op een dergelijke presentatie van hetgeen er op dit-»-gebied ..voor het komende jaar viger op de markt wordt ge bracht en dan zijn het vanzelf sprekend vooral „de nouveau tés" die de bijzondere belang stelling hebben. Voor wat de auto's betreft is het genoegzaam bekend dat de heer Mannaert de Zeeuws- Vlaamse dealer is voor de N.S.U. De verschillende typen van deze kleine wagen met de snel- optrekkende solide motor had weer veel belangstelling. Jonge ren wijdden vooral aandacht aan de diverse merken bromfietsen en lichte motoren. Er zijn n.1. heel veel mensen, die niet meer een zware motor prefereren en tot de ontdekking komen dat zij voor een paar honderd gulden meer dan wat een bromfiets kost, een uitstekende, snelle lich te „Kreidler" of „Honda" kun nen aanschaffen. Blijkbaar zijn er ook heel veel mensen, die de voorkeur geven aan een lichte brommer, die in feite voor „de normale" niet moet onderdoen en die dan hun aandacht beste den aan de Peugeot. Daarnaast treft men de Magneet, de To- mos, de eenvoudige Berini/ Gazelle en zeker niet te vergeten de „Cyrus" van de „D.K.W.". Ook deze show gaf weer een duidelijk beeld van hetgeen de heer Mannaert voor dit voorjaar en de komende zomer heeft te bieden. Al is die show dan maar één dag geweest, degenen die ook daarna eens een kijkje wil len nemen, zijn natuurlijk even hartelijk welkom. Maandagmiddag te 14.35 uur stak de bromfietser J. B. uit Ter neuzen ver buiten de oversteek plaats de rijbaan van de Nieu- wendijk over. De achteropko mende personenauto bestuurd door L. A. H. H, uit Rosbergen grobeerde B. te ontwijken, maar ierin slaagde hij niet geheel en raakte de bromfiets. De auto be landde in de berm en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De auto werd hierdoor zwaar beschadigd, evenals de lichtmast. De bromfiets werd licht bescha' digd. Er waren geen gewonden. Zaterdag organiseerde de v.v. Axel voor haar jeugdleden een in alle opzichten geslaagde sport middag. Op een zevental punten be- kampten diverse leeftijdsgroepen elkaar (60 en 80 m hardlopen; verspringen; koppen; ingooien; baldribbelen; doelschieten; 300 meter hardlopen). Uitslagen: Groep 1:8—9 jaar. 1. B. Cortvriend 192% pnt.; 2. J v. Ecke 182 pnt.; 3. M. Bijman 167% pnt,; 4. T. Gommers 165% s. A. Haak ma. Groep 2 en 3. 1. A. Dey 195%; 2. B. v. d. Velde 187%; 3. F. Lensen 183%. Groep 4. 1. A. de Reu 197; 2. H. Smies 195%; 3. E. Brouwer 193. Groep 5. 1. C. Dubbeldam 203; 2. R. Sponselee 194%; 3. J. de Regt 194%. Groep 6. 1. G. Jonkman 223; 2. W. v. Gink 212%; 3. J. Oppeneer 211%. De duivensportvereniging „De Sluiskilse Reisduif" heeft voor het komende seizoen een viertal vluchten vastgesteld. Er zijn twee vluchten voor oude duiven, n.1. op 28 april uit Beaumetz en op 26 mei uit Albert. De twee vluchten voor jonge duiven wor den op 30 juni en 21 juli vanuit Beaumetz gehouden. Verder is er in verband met de zeventig en zestigjarige jubilea als dui- venliefhebber van resp. de heren H. Snoek en J. Maes op 23 juni uit Albert 'n jubileumwedstrijd. Op 28 juli en 18 augustus wor den nog twee speciale vluchten gehouden, de eerste een ringen- vlucht, de tweede de traditionele kermisvlucht. Er is door een van de leden, de heer H. van de Broek, een beker beschikbaar gesteld voor de kampioensduit Noord-Vietnam heeft dinsdag de V. S. beschuldigd van gebrek aan goede wil door het opwer pen van moeilijkheden t.a.v. plaatsen die zijn voorgesteld voor voorlopige onderhandelingen tussen beide landen. Het officiële Hanoise dagblad Nhan Dan. dat door het Noord- vietnamese persbureau wordt aangehaald, schrijft dat de Ver. Staten „de ene belachelijke reden na de andere" opgeven om Ha- nois's voorstellen niet aan te nemen. Nhan Dan schrijft dat gezien de verklaring van president Johnson, dat hij bereid was waar dan ook heen te gaan om de onderhandelingen aan de gang te krijgen, „de Amerikaanse wei gering om Pnom Penh of War- schap tot plaats van samenkomst te maken voor contacten tussen de twee partijen" voortspruit uit gemis aan goede wil. Het Noordvietnamese blad zegt dat de V. S. vliegtuigen en oor logsschepen sturen om de aan vallen tegen Noord-Vietnam op te voeren. De Ver. Staten en hun „marionetten" hadden grote ope raties in Zuid-Vietnam ontke tend. „Agressieve daden en opzette lijke vertraging van vredescon- tacten door de V. S. tonen aan, dat de Amerikaanse regering van plan was de oorlog voort te zet ten en te bewijzen dat de V. S. niet oprecht naar vrede stre ven", aldus Nhan Dan. President Johnsons jongste dochter Luci heeft vrijdag jour nalisten meegedeeld dat haar 25- jarige echtgenoot Patrick Nu gent die onderofficier is bij de luchtmacht naar Vietnam is vertrokken waar hij zal worden opgenomen in een eenheid te Cam Ranh, 370 km ten noordoos ten van Saigon. Beide schoon zoons van Johnson dienèn nu in Vietnam. Kortgeleden ging de kapitein der mariniers Charles S. Robb (28), de man van Lynda Bird, er al heen. Nugent gaf zich vrijwillig op voor actieve dienst nadat hij enige tijd bij de reservetroepen ingedeeld was geweest. Hij trouwde met Luci in augustus 1966. Ze hebben één kind. Nigeria heeft zaterdagavond bekendgemaakt onmiddellijk maatregelen te nemen voor terug trekking van zijn diplomatieke missie uit Dar-es-Salaam, nu Tanzania Biafra heeft erkend. In een verklaring van de Nigeriaan- se regering werd deze stap van Tanzani een vijandige daad ge noemd. Het ministerie van buitenland se zaken heeft zondag van Tan zania geweigerd een formeel Ni- geriaans protest tegen de erken ning van Biafra in ontvangst te nemen. De kortgeleden als Amerikaans minister van defensie afgetreden Robert McNamara heeft twee verklaringen opgesteld, die hij tijdens de verkiezingscampagne van Robert Kennedy voor de televisie wil afleggen om de se nator te steunen in zijn strijd voor de democratische presi dentskandidatuur. Dit heeft een woordvoerder voor Kennedy za terdag onthuld. In een van de verklaringen zou gunstig over Kennedy worden gesproken in verband met zijn rol tijdens de Cuba-crisis in 1962. Door M. M. uit Sluiskil werd bij de gemeentepolitie te Terneu zen aangifte gedaan van oplich ting voor een bedrag van 150, door vader en zoon G. uit Heer len, die zich enige tijd geleden bij hem aandienden als kopers van gronden en gebouwen voor rekening van een Zwitserse bank. De gedupeerde had zeer onlangs in de krant gelezen dat beiden door de politie te Assen waren opgepakt en ingesloten. De 23-jarige taxichauffeur G. P. K. uit Den Haag is vannacht door de politie na een wilde ach tervolging aangehouden en inge sloten wegens poging tot dood slag van zijn ex-meisje en van een politieagent. K. zag zijn ex-meisje in de stad lopen in gezelschap van een 25- jarige metselaar, die ook een fiets aan de hand had. De taxi chauffeur reed op het tweetal toe. Hij gaf de metselaar een stomp op zijn gezicht, waarna de fiets werd vernield. De metselaar vluchtte een woning in, waar hij hulp ging halen. De chauffeur sprong weer in de auto en schreeuwde tegen het meisje: „Ik rijd je dood", waarop hij drie keer op haar inreed. De inmiddels gewaarschuwde politie zette de achtervolging in. Door slingerend met een vaartje van rond 85 kilometer per uur door de stad te rijden voorkwam de chauffeur, dat de politieauto passeerde. Op het plein gaf een politieagent met een rode lamp een stopteken. De chauffeur stoorde zich er niet aan. De po litieman kon het vege lijf redden door schielijk voor de auto weg te springen. Op de lange yijver- berg slaagde de politie er in met behulp van twee auto's de taxi klem te rijden, waarna de chauf feur kon worden gearresteerd. Op de rijksweg 78 in de ge meente Gulpen is dinsdagmorgen omstreeks 8 uur een personen auto onder een afslaande vracht auto geschoven. De klan van de botsing was zó hevig dat de vrachtauto omsloeg. De bestuur der van de personenauto, de 54- jarige J. P. A. Frisesnen uit Maastricht werd op slag gedood. De bestuurder van de vrachtauto, woonachtig in Gulpen, werd ernstig gewond. De 5-jarige Martina Molendijk, een Nederlands meisje wonende in Weelde in België, is op de eer ste paasdag in Rotterdam op een zebrapad op de Strevelsweg in Rotterdam door een personen auto aangereden. Zij overleed gisteren aan de verwondingen. Zondagnacht omstreeks drie uur is brand uitgebroken in het café „De boeren hofstede" te La ren, een voormalige boerderij die op de monumentenlijst staat. De brand van dit met riet gedekte perceel naast het Larense ker misterrein was zo hevig, dat de brandweer van Laren, die met groot materiaal was uitgerukt, reeds om half vier assistentie moest vragen aan de brandweer van Hilversum. Desondanks is het gehele pand tot de grond toe af gebrand. De eigenaar, de heer H. Duur- land, kon zelfs zijn kleding niet meer uit het vuur redden. Om 7 uur 's morgens was het gehele pand een rokende puinhoop. Slechts de voor- en een der zij gevels staan nog overeind. De brand moet aan de achterzijde van het pand. De voormalige deel, zijn ontstaan. De schade is nog niet bekend, maar men vermoedt dat deze on geveer anderhalf a twee ton is. Het pand en de inventaris waren verzekerd. Twee Griekse oud-premiers, George Papandreou en Panayotis Kanelleopoulos, zijn maandag door de militaire regering onder huisarrest geplaatst. Voor de wo ningen van Papandreou, leider van de unie van de centrum-par tij en Kanellopoulos, leider van de nationale radicale eenheids partij stonden leden van de vei ligheidsdienst. Zij mogen geen contact met de buitenwereld on derhouden en hun telefoonaan sluitingen zijn afgesloten. Volgens bepaalde informaties zou Papandreou een telegram naar het buitenland hebben ge zonden, waarvan de inhoud op 21 april ter gelegenheid van het feit dat een jaar geleden de militaire staatsgreep plaatsvond zou war den gepubliceerd. De twee mannen ondergingen al eerder huisarrest. Dit werd vorig jaar december ter gelegen heid van een kerstamnestie opge heven. Paus Paulus de zesde heeft zondag in zijn paasboodschap 'n dringend beroep op alle belang hebbende partijen in de Vietna mese oorlog gedaan vastberaden te denken in termen van militair bestand en eervolle en eerlijke onderhandelingen. „Onze ge dachten gaan te zamen met het verlangen van de gehele be schaafde wereld uit naar de moeilijke vrede van dat verre gebied in Azië", zei de paus tot meer dan 100.000 mensen op het St. Pietersplein. „Verlangend kij ken we naar de belovende symp tomen van een dagend begrip tussen de volkeren die bij het conflict betrokken zijn en wij uiten de wens, die aanvaardbaar is door onze volledige neutrali teit, dat deze eerste stappen spoedig mogen leiden tot een gelukkig slot". „Moge de gevoelens van af gunst en haat plaats maken voor vergiffenis en broederschap", al dus de paus onder meer. In een duidelijke zinspeling or de moord op dr. Martin Luthe King, zei de paus te hopen o; een „duidelijk meer gebiedende en doelmatiger bevestiging van de rechten van de mens". De paus riep op racisme, natio nalisme en klassenhaat te ver vangen door universele liefde. De menigte hoorde de toespraak van de paus in stromende regen aan. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts ƒ9; Bintje 3550 mm ƒ4,25 4,50; Bintje 40 mm oow. 5 ƒ6; Furore 40 mm opw. ƒ6,50 7,50. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. ƒ4,50. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 5 mm opw. in twee ma ten gesorteerd 4,505,25; Bintje 45 mm oow. 5f 5 50. Voeraardappelen ƒ23. Stemming: binnenland rustig, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Een weinig bekende ziekte, die luchtbellen in de longen veroor zaakt, heeft in een weeshuis In Skopje aan 18 kinderen het le ven gekost, aldus berichten in de Zuidslavische pers. Er is nog geen gan«gmiddei tegen de meest gebruikte schoolvulpen Boekhandel Terneuzen Nooidstiaat „5 Zitting van 16 april 1968. De Terneuzense kantonrechter mr. C. J. M. v. Hees heeft geen uitspraak gedaan of men in de bloemenbuurt in de doodlopende straten waar een z.g. keerhaven is mag parkeren. In een vorige zitting diende de zaak tegen de Terneuzenaar w. v. L. die in de keerhaven van de Goudenregenstraat zijn auto zou hebben geparkeerd. De of- ficier mr. Ch. Lebret eiste hier- voor tegen hem 5 gulden boete. De kantonrechter deed vanmor gen uitspraak en sprak v. L. vrij van de ten laste legging. Mr. van Hees zei bij zijn uitspraak dat deze alleen betekenis had in for mele zin. Van L. had n.1. wel achter bet stuur van zijn auto gezeten en ook de wagen gepar keerd, doch dit, terwijl een ril- instructeur naast hem zat. De juridische bestuurder was m dit geval laatstgenoemde. Twee autobestuurders, H. F. van O. te Hulst en D. R. te Den Haag hadden In de G. Gezelle- straat te hard gerden. Voor bei den was het niet de eerste keer dat zij zich hieraan schuldig maakten. De Hulstenaar moet wel heel erg zijn geschrokken van de eis die de officier tegen hem inbracht: een boete van 50 gulden. „Dan kan ik beter in een concentratiekamp gaan werken^ was zijn reactie. „Blijf nu rustig ried hem mr. Van Hees „en gooi niet met grote woorden". Het werd voor hem een boete van 30 gulden, te weinig, ons inziens, om daarvoor in een con centratiekamp te willen gaan werken. R. die eveneens 50 gulden tegen zich hoorde eisen werd tot 40 gulden veroordeeld. A. A. G. te Koewacht zou in de Kerk'heef te Axel te veel -ar link zijn gekomen en hier door mei z„n personenauto op een bestelauto zijn gebotst die rechts stond en juist wilde star ten. De botsing zou geen verde re consequenties dan de schade aan de bestelauto hebben gehad, als deze maar door de verzeke ring was betaald. Doch toen dit na drie maanden nog niet ge beurd was deed de bestuurder van de bestelauto, D. J te Axel aangifte bij de politie. Drie getuigen vertelden ter zitting dat de auto van J. vol ledig aan de rechtse kant stond en G. te veel naar links was ge komen. Mr. C. C. Wabeke die de heer G. als raadsman bijstond, zeide, dat de heer G. moest remmen voor J. die zijn wagen optrok. G. was op de gladde konerslak- keien „een uiterst gevaarlijke wegbedekking" noemde mr. Wa beke deze, in een slip geraakt en hierdoor naar links gekomen. Mr. Wabeke was van mening dat men met getuigenverklaringen uiterst voorzichtig moest zijn: men ziet, wat men wil zien. De heer G. werd overeen komstig de eis veroordeeld tot schadevergoeding van een kleine tweehonderd gulden en een boe te van 30 gulden. De rijkspolitie te Aalten heeft maandagavond de 25-jarige huis schilder S. gearresteerd verdacht van een poging tot aanranding. S. sprak zondagavond op een afge legen landweg in de gemeente Aal ten een wandelend paartje aan waarbij hij van de jongeman vroeg zich te verwijderen. Toen deze hierop niet inging dreigde de huis schilder met een mes waarop de jongen ijlings hulp ging halen. S. probeerde toen zich aan het zich hevig verzettende 17-jarige meisje te vergrijpen. Hij koos het haze- pad toen hulp kwam opdagen Doordat een vrij nauwkeurig signalement kon worden opge geven werd S. spoedig gegrepen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3