PROVINCIAAL NIEUWS 100 GULDEN BEURSOVERZICHT Eidy Merckx woa Parijs-Roabaix Frankrijk speelde gelijk tegen Zuid-Slavië (1-1) Bulgarije versloeg Italië met 3-2 in harde wedstrijd BOSCH - Optiek Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 8/dlnsdag 9 aprfl 1965 Terneuzen Axel Autobotsing Bruinisse Cadzand Hoek Hulst Oostburg Sluiskil Sluis Westdorpe Westduitse agent dood gevonden bij Russische ambassade BRAZILIË— PARAGUAY AFGEBROKEN MarMhpriftMen INTERNATIONALS MERENDEELS VRIENDELIJKER St. Philipsland vaandeldraagster Roode Kruis In tegenwoordigheid van de commissaris der koningin in Zee land mr. J. van Aartsen, de directeur-generaal van het Ne derlandse Roode Kruis, de heer E. van Emden uit Amsterdam, vele andere gewestelijke en streekautoriteiten en Roode Kruis-vertegenwoordigers, is voor de 12e maal het Roode Kruis ereteken uitgereikt aan de voor zitter van de St. Philipslandse afdeling, dr. H. Menger. Er werd 3711,14 ingezameld op de 2200 inwoners, een nieuw record, dat neerkomt oo 171,2 cent per inwoner, het zevenvou dige van het streefbedrag. Ieder St. Philipslands gezin is lid van het Roode Kruis en de inwoners geven jaarlijks zo'n 400 flessen bloed of sinds 1954 al 2637 liter. Het Jeugd Roode Kruis is een bloeiende afdeling. In zijn felicitatie zei mr. J. van Aartsen er trots op te zijn dat telkens weer een Zeeuwse, zij het dezelfde gemeente dit resul taat behaalt, vooral omdat daar mee wordt bewezen, dat Zeeland niet vergeet wat het Roode Kruis na de ramp van 1953 voor de Zeeuwen heeft gedaan. Nieuwe vlag voor vijftigjarige tennisclub Het „plechtige hijsen van de vlag", dat zaterdagmiddag was te zien op het tennisveld van het Terneuzense „Animo" in verband met het gouden jubileum, kon niet doorgaan omdat de vlag nog niet was aangekomen. Daarom had een symbolische overhandi ging plaats door de heer G. Scherphuis uit Goes, voorzitter van het district Zeeland van de Nederlandse lawntennisbond, aan de huidige voorzitter van „Ani mo", de heer J. L. Jurry. De heer Scherphuis hield een korte toe spraak, waarin hij het „Animo- bestuur gelukwenste en daar ook de oud-voorzitter van „Animo", de heer J. M. Jurry, aanwezig was. zich ook tot hem richtte. Hij zei dat de naam Jurry in de Zeeuwse tenniswereld een begrip is geworden. Hij dankte de heer Jurry sr. voor het vele werk, dat deze voor de tennissport in Zee land heeft gedaan. De heer Jurry sr. trok een korte vergelijking met het begin van de club en constateerde daar bij enkele opmerkelijke verande ringen. Hij wenste de huidige voorzitter veel sterkte met de 300 leden, die „Animo" nu heeft. Van bevriende zijde waren enkele schriftelijke gelukwensen binnen gekomen. Brandje spoedig geblust Vanmorgen omstreeks 11 uur ontdekte personeel van Littooy's boekhandel aan de Vlooswijk- straat dat er in de stencilkamer op de eerste verdieping een ster ke rookontwikkeling gaande was. De brandweer en de politie wa ren spoedig ter plaatse. De brand weermannen moesten zich wape nen met zuurstofmaskers en kon den de smeulende gloed met de nevelspuit blussen. Een uur later kwam van dezelfde firma op nieuw een brandmelding binnen. Er was gevaar voor brand ont staan, daar resterende vonken weer waren gaan smeulen door binnenstromende lucht van het balkon. De brandweer rukte voor de tweede maal uit en bedwong definitief het brandgevaar. De oorzaak van het ontstaan van de brand in het licht ont vlambare materiaal is onbekend. Schoenen en lederwarenhandel Kemper uitgebreid Zaterdag was de gemoderm- seerde en vergrote zaak van de heer Kemper (Noordstraat 68) voor het eerst weer voor het publiek geopend, nadat vrijdag middag vele vrienden en zaken relaties getuige de vele fraaie bloemstukken een kijkje had den kunnen nemen. Het interieur bestaat nu uit drie gedeelten. Er is zo'n 100 m2 nieuwe ruimte bij gekomen, hetgeen betekent dat de klanten meer nog dan vroe ger alle gelegenheid hebben hun keuze te doen uit de enorme sor tering dames-, heren- en kinder schoenen, lederwaren en koffers. Onder het nieuwe winkelgedeelte is een ruimte gecreëerd, die thans als magazijn wordt gebruikt, maar die ook kan worden inge richt als verkoopruimte, indien de omstandigheden dit zouden vereisen. In de winkel zelf zijn in het dak zes plastic koepels ge plaatst, zodat men ook bij donker weer bij het natuurlijke licht dui delijk de kleuren kan zien. Zaterdag was het in de ver nieuwde zaak gezellig druk, een bewijs, dat de klanten zich graag in een dergelijke omgeving laten bedienen, Autoshow garage Van Putten Gedurende drie dagen was er in de showroom en in de even eens voor dat doel ingerichte garage van de firma Van Putten (Axelsestraat) een meer dan ge wone drukte. De vele autolief hebbers maakten maar al te graag van de uitnodiging gebruik om zich op de hoogte te stellen van de nieuwste modellen Ford, die de firma Van Putten thans in voorraad heeft. Het is begrijpe lijk dat op dit tijdstitp de belang stelling groot is, immers in het voorjaar zullen er wellicht velen denken aan het kopen van een nieuw* auto. Veel belangstelling was er uiteraard voor de onlangs gelan ceerde „Ford-Escort" in drie uit voeringen: „Standaard", „De Luxe" en „GT". De eerste is voor zien van een 1100 cc viercilinder motor. De „Luxe" biedt 'n keuze uit een 1100 en een 1300 cc, even. eens vier-cilinder-motor. De „GT" heeft een 1300 cc viercilin der motor en een topsnelheid van 150 km. Alle typen zijn niet groot, maar zeer sportief. Het is de ideale auto voor het stadsverkeer, mede door het feit;: dat hij snel optrekt. Dat deze auto in de smaak valt, heeft de firma Van Putten duidelijk kunnen consta teren. Zaterdagmiddag te 12.25 uur reed H. G. uit Axel uit de Kerk straat de Markt op met zijn per sonenauto op hetzelfde moment dat F. M. de D., eveneens uit Axel, met een kleine vrachtauto ach teruit reed. Hierbij ontstond een botsing. Beide auto's wer.den be schadigd, maar er werd niemand gewond. Uitvoering van Concordia Vrijdagavond heeft de harmo nie „Concordia" haar jaarlijkse uitvoering gegeven in het gëzel- lenhuis. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer D. Freeken- horst, een welkom, in het'bijzon der tot een drietal leden van „De Volharding" uit Zaamslag die be reid waren gevonden deze avond medewerking te verlenen. Verder stelde hij aan 't publiek voor de nieuwe dirigent de heer H. A. de Kant, die voor het eerst met Concordia in het openbaar optrad. Hierna-verzocht de voorzitter de heer A. Audenaerdt met zijn echtgenote op het podium te wil len komen. De heer Audenaerdt werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor Concordia in meer dan 25 jaar als bestuurslid, waarvan 12% jaar als voorzitter, heeft ge daan. Hij heeft nu om gezond heidsredenen moeten bedanken. De voorzitter kon de heer Audenaerdt meedelen, dat hij be noemd was tot erelid. Hij bood hem de bijbehorende oorkonde aan en speldde hem het insigne van verdienste op de borst. Mevr. Audenaerdt kreeg bloe men aangeboden. De heer Audenaerdt dankte voor de hulde die men hem bracht. Na deze huldiging heeft de har monie een zevental nummers ten gehore gebracht. Het toneelensemble van Con cordia voerde een klucht op, waarvoor de heer J. A. Tiersén de regie had verzorgd. De avond werd besloten met 'n gezellig bal. Mosselkwekers willen snellër schadevergoeding Tijdens een „hearing" in café Storm in Bruinisse hebben mos selkwekers en middenstanders uit Bruinisse, Yerseke, Tholen en Veere harde woorden laten val len over het uitblijven van de re geling ex artikel 8 van de Delta wet, de schadevergoedingsrege ling voor gedupeerden van de deltawerken. De hearing was georganiseerd door het gewest Zeeland van de P.v.d.A. De P.v.d.A.-tweede ka merleden C. Egas, ir. S. A. Pos thumus en drs T. J. Westerhout, waren in Bruinisse aanwezig om met de mosselkwekers en de mid denstanders van gedachten te wisselen. Wethouder Bal van Bruinisse vroeg waarom de regeling, die volgens de dit jaar een decennium oude deltawet gemaakt moet worden, nog niet rond is. Mossel vissers, scheeps- en machinebe drijven, middenstanders en de ge meenten staan voor een Onzekere toestand. Dit jaar is het de laat ste keer dat de Bruinisser mossel kwekers hun mosselen kunnen uitzetten op de percelen in de Grevelingen. Met de sluiting van het Brouwershavensegat worden 300 mosselpercelen waardeloos. De heer Pekaar, een visser uit Yerseke zei: „Wij verwachten geen hulp en steun, maar tege moetkomingen in wat ons ontno men wordt." De heer Huybrechtse, een han delaar uit Veere, hield de aanwe zigen voor, dat de Veerse mid denstand ondanks het Veerse Gat in 1961, nog steeds geen schade vergoeding ontvangen heeft. Iedereen staart zich dood op onze nieuwe jachthavens, maar die ge ven twee a drie maanden per jaar bedrijvigheid. Wie zorgt voor de boterham voor de rest van het jaar? aldus spreker. De heer Maaskant, voorzitter van de Nederl. middenstandsbond in Bruinisse, bracht naar voren dat Bruinisse niet alleen schade door deltawerken lijdt, maar ook door de aanleg van de Schelde Rijn-verbinding. De binnensche pen die nu nog Bruinisse aandoen en in dit dorp gerepareerd wor den, gaan straks door de nieuwe scheepvaartweg naar Antwer pen. Ook de Waddenzee biedt voor de mosselkwekers geen vol komen compensatie. Hier is slechts plaats voor 60 kwekers, terwijl Zeeland er al 130 kent. Tweede kamerlid C. Egas, deel de nog mede, vernomen te heb ben dat het ambtelijk overleg over de schaderegeling ex artikel 8 van de Deltawet afgesloten is. De regeling zou, wat de inhoud betreft, gereed zijn en bij het ministerie van verkeer en water staat liggen. Hij geloofde dat de regeling nog dit jaar in de twee de kamer zou komen, maar vroeg zich wel af of er geld voor was om de regeling uit te voeren. Vergadering gemeenteraad Dè gemeenteraad van Cadzand kwam in openbare zitting bijeen. Besloten "werd tot het schenken van ƒ50 aan de 25-jarige land bouwschool te Schoondijke. De stichting Zeeuws instituut voor de volksgezondheid kreeg een bij drage van 75 per behandeld ge val en daarboven 25 cent per in woner. Voor Cadzand-bad en Cadzand-dorp werden enige ver keersmaatregelen genomen. In principe ging de raad akkoord met een rapport van de Zeeuwse sportraad. Voor een zwembad is thans een reserve aanwezig van ƒ25.000. Voor het aanbrengen van een dijkkruising met een rioolgemaal en noodwateruit- lating in de Vlamingpolder werd 20.000 beschikbaar gesteld. Nabij de vrij-evangelische kerk zal een trottoir worden aange legd. De kosten hiervan werden geraamd op 2500. De gemeente begroting voor 1968 werd vastge steld. De gewone dienst is slui tend met een post van 27.606 voor onvoorziene uitgaven. Deze post is door enige begrotings wijzigingen als gevolg van raads besluiten gereduceerd tot 16.234. De winkelsluitingswet werd vastgesteld overeenkomstig het advies van de kamer van koop handel, waarbij rekening werd gehouden met de topdrukte in het seizoen. Het bedrag per leerling voor de openbare school werd vastgesteld op 113. Het ligt in de bedoeling een werkplaats voor de gemeentewerklieden te cre- eren. Hiervoor werd een krediet van 20.000 beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag vroeg mevr. J. Adriaansende Neef aandacht voor een juiste voorlichting over het aardgas, de mogelijkheden en de tarieven. De voorzitter zal hiervoor contact opnemen met de Zegam. Huldigingswedstrijd voor 50-jarige sportman J. van Wijck Zaterdag vond onder ideale weersomstandigheden op het prachtige Hoekse sportpark de huldiging plaats van de 50-jarige sportman J. van Wijck. Vele toe schouwers omzoomden de gras mat. Voordat scheidsrechter H. Hamelink uit Terneuzen het be- ginsignaal gaf, werd Jan toege sproken door de heer J. Otterloo, die de jubilaris prees als een goed sportman en een trouwe sport vriend. Dat bleek uit het feit dat Van Wijck in 38 jaar sportbeoefe ning nooit een waarschuwing heeft gekregen. De heer Otterloo bood hem namens bestuur en spe lers een nieuwe voétbaluitrusting aan. Hij sprak tenslotte de wens uit, dat Jan nog vele gelukkige en gezonde dagen zou mogen be leven. Hierna was het woord aan A. de Meijer, de aanvoerder van het Terneuzense veteranenelftal: Hij overhandigde namens de oud spelers een boekwerk van het laatstgehouden wereldkampioen schap voetbal in Engeland. Vervolgens begon de huldi gingswedstrijd. Na een kwartier nam Hoek de leiding, toen Van Wijck een voorzet gaf die door Hamelink werd ingeschoten (10). Nog vóór de rust maakte P. "t Gilde gelijk. Het was de jubilaris die voor de overwinning zorgde, toen hij Jan Koch te vlug af was (21). Na afloop werden de beide ploegen op de gevoelige plaat vastgelegd. Hét was een mooie en een spor tieve middag ter ere van een wezenlijke sportman. Ernstig bedrijfsongeval De 34-jarige A. M. is op het terrein van de firma Hei j ens te Hulst ernstig gewond bij het demonteren van een wiel van kipkar. Het wiel sprong onder hoge druk uit elkaar, waarbij een der stukken de heer M. in de buik trof. Hij werd naar huis vervoerd, maar dokter Adriaansen oor deelde na onderzoek onmiddel lijke opname in het ziekenhuis alhier noodzakelijk. Het ongeval moet worden toe geschreven aan enige defecte koppelbouten. Kandidaatsexamen economie Aan de Nederlandse economi sche hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexa men economische wetenschappen de heer I. H. J. Poissonnier te Oostburg. Programma Koninginnedag Het oranjecomité te Sluiskil heeft voor de verjaardag van ko ningin Juliana op 30 april a.s. het volgende programma vastge steld. Om half negen 's morgens wordt de speeltuin op feestelijke wijze geopend. De kinderen van de kleuterscholen en van de laag ste twee klassen zullen de speel tuin onmiddellijk daarop in hun bezit némen. Om negen uur is er op hét plein van de openbare school een aubade, die wordt ge bracht door de leerlingen van klas drie tot en met zes. Daarna begint voor deze kinderen een Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50.- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt.te combineren): effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen garantlekredietaflosslngen Nadere Inlichtingen bi) Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstelllngs- fondsen. Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. speurtocht door het dorp. Voor de kleuters en de leerlingen van de laagste klassen wordt een pop- pekastvoorstelling gegeven. Het middagprogramma begint om half 2 met kastiewedstrijden. Daarna wordt er gevoetbald tus sen een veteranenelftal en het onderwijzend personeel van Sluiskil. Om vier uur volgt de prijsuitreiking, 's Avonds om half acht wordt de traditionele lampionoptocht gehouden. Tot besluit van het feestprogramma vindt voor de oudere jeugd een auditie plaats onder het motto „durven doen". De leiding hier van berust bij de heer C. Luycks. Teneinde aan de nodige finan ciën te komen om dit feestpro gramma te realiseren zal men deze week een huis-aan-huis- collecte organiseren. Kettingbotsing Op de westelijke oprit naar de nieuwe brug over het kanaal heeft zich zondagavond een ket tingbotsing voorgedaan, waarbij vier personenauto's waren be trokken, De wagens werden be stuurd door G. M. uit Brussel; W. de R. uit Bergen op Zoom; M. van O. uit IJzendyke en A. M. uit Belsele (B.). De oorzaak moet worden gezocht in het niet voldoende afstand houden. De vier auto's liepen veel schade op, maar niemand werd gewond. Jaarvergadering V.V.V. In hotel „De Eenhoorn" vond de jaarvergadering plaats van de V.V.V. onder leiding van burge meester P. F. van Hootegem. De vergadering werd bijgewoond door de heer P. de Regt uit Mid delburg, directeur van de provin ciale V.V.V. Besloten werd o.m. om de buitengewone contributie voor evenementen met 20 te verhogen. Gedacht wordt aan het aantrekken van enige Belgische muziekkorpsen, het maken van monaganda in het Noord-Franse kust- en industriegebied tijdens de jaarlijkse foire te Lille en ad verteren in binnen- en buiten landse bladen. Aandacht zal ook worden be steed aan het verblijftoerisme, dat naast het' dagtoerisme een steeds grotere plaats gaat inne men. Een onderzoek zal worden ingesteld naar het monteren van een fontein in de vaart. Ook zal medewerking worden gevraagd van de plaatselijke hengelsport vereniging voor het organiseren van een viswedstrijd. In verband met het ontbreken van een mid denstandsorganisatie zullen ook het middenstandsbelangen door de V.V.V. worden behartigd. Het grootste deel van de plaatselijke middenstand is in hoge mate af hankelijk van het toerisme. Oriëntatierit van de „ZEVAC" De eerste oriëntatierit van het seizoen van de „ZEVAC" (Zeeuws-Vlaamse Automobiel- club) is door het goede weer en het aantal deelnemers (39) een succes geworden. De uitslag was: 1. J. Risseeuw, Zaamslag 0 str.p.; 2. A. v. Wijck, Terneuzen 0 str.p.; 3. T. v. Tiggelen, Bier vliet 0 str.p.; 4. H. J. Houg, Ter neuzen 0 str. p.; 5. W. Nieuwe- link Terneuzen 30 str.p.; 6. J. G. Hazèlager, Koewacht 30; 7. A. Hoogstad, Sas v. Gent 30 str.p.; 8. J. Risseeuw, Zuidzande 32; 9. W. v. Hove, Middelburg 32; 10. P. Buijze, Terneuzen 34; 11. C. J. Bakker, Sluiskil 39; 12. M. Baert, Kapelle 41; 13. A. Simons, Bier vliet 42; 14. A. Faas, Terneuzen 47; 15. L. F. Houg, Zaamslag 48; 16. H. Lippens, Biervliet 62; 17. C. Verploeg Aardenburg 62. AUTO TEGEN TREIN: EEN DODE, TWEE GEWONDEN Omstreeks 16.15 uur is zater dagmiddag nabij Lunteren een personenauto uit Öosterbeek op een niet-beveiligde overweg in botsing gekomen met de trein die onderweg was van Amers foort naar Ede. De 34-jarige echt genote van de bestuurder mevr. A. Visser, overleed kort na aan komst in een ziekenhuis te Ede. De heer Visser en een van zijn kinden werden licht gewond. Twee andere kinderen bleven on gedeerd. De auto .werd totaal vernield. De trein kreeg 14 minu ten vertraging; de uit de tegen overgestelde richting komende trein kreeg 19 minuten vertra ging op dit enkelsporige baan vak. OLYMPIA GAF ZEKER LIJKENDE OVERWINNING CADEAU De kampioen van de vierde klasse „Olympia", welke een halve competitie moet spelen met St. Oedenrode en „Concor dia" (Roermond) voor 2 plaat sen in de 3de klasse, heeft het tegen St. Oedenrode niet tot een overwinning weten te bren gen. Beide elftallen betraden ner veus het veld. Direct na de be- ginbully ging St. Oedenrode in de aanval. Na 10 minuten kreeg St. Oedenrode een strafcorner toegewezen welke door het mis sen van de keeper en J. v. d. Peijl werd omgezet in een doel punt (01). Onmiddellijk trok nu „Olympia" in de aanval en had het spel geruime tijd in handen, hetgeen resulteerde in een strafcorner, welke door J. Verheem in een doelpunt werd omgezet (11). Aangemoedigd door dit succes werd er vlot gecombineerd. Even vóór rust wist Peter Mullaert een moeilijke bal keurig voor te zetten, welke door J. Verheem keihard werd ingeschoten. In de tweede helft ging „Olym pia" direct in de aanval, maar het initiatief werd snel door St. Oedenrode overgenomen. De aan valsgolven van St. Oedenrode strandden echter op H. v. d. Hemel en J. Beysterveldt. Het Olympiadoel kwam onder druk te staan, maar diverse corners van St. Oedenrode liepen op niets uit. Twee minuten vóór tijd stond Olympia's verdediging te ver opgedrongen. Een laatste doorbraak van St. Oedenrode bracht de beslissing, toen G. Ker sten onhoudbaar inschoot (22) De door bondsscheidsrechters geleide wedstrijd eindigde daar door gelijk. De beslissing over het al of niet promoveren van Olympia zal over drie weken in Roermond vallen. De Westduitse politie stelt een onderzoek in naar de geheimzin nige dood van een politieman, wiens lijk in de buurt van de Russische ambassade in Roland- seck, op een 20-tal kilometers van de hoofdstad, by een spoor baan is gevonden. Het lichaam is door een trein aan stukken gere den. De agent behoorde tot 'n groep die belast is met de bewaking van de ambassade. Hy had zyn post om onbekende reden verlaten. De bestuurder van de trein heeft verklaard een schaduw op de rails te hebben gezien. De mogelijk heid van zelfmoord wordt niet uitgesloten. De Belg Eddy Merckx heeft de klassieke wegwedstrijd voor be roepsrenners ParijsRoubaix gewonnen. De uitslag was: 1. Merckx (Belg.) 262 kilo meter in 7 uur. 9 minuten en 26 seconden; 2. Van Springel (Belg.) op één lengte; 3. Godefroot (Belg.) 7.11.03; 4. Seis (Belg.) 7.12.37; 5. Van Schil (Belg.) z.t.; 6. Poulidor (Fr.) 7.14,31; 7. Nijdam (Ned.) 7.16.55; 8. Janssen (Ned.) 7.17.12; 9. Reybrouck (Belg.) 7.17.29; 10. Melckenbeeck (Belg.) z.t.; 11. Brands (Belg.) z.t.; 12. Zoontjens (Ned.) z.t.; 13. Peffgên (W.-Dld.) z.t.; 14. Huysmans (Belg.) z.t.; 15. Grain (Fr.) z.t. (ADVERTENTIE) U maakt zich op voor een feestje en U zou Uw bril thuislaten Een bril kan een sieraad zijn, mevrouw Niet alleen door een apart party-montuur, maar ook door ontspiegelde glazen. Mogen wij U die eens laten zien GEDIPLOMEERD OPTICIEN NOORDSTRAAT 16 - TERNEUZEN - TELEFOON 01150—2337 GEDIPL. KONTAKTLENSSPECIALIST Frankrijk heeft zaterdag in Marseille met 11 gelijk gespeeld tegen Zuid-Slavië. Bij de rust was de stand 00. Het was de eerste ontmoeting uit de kwart finales van het toernooi om het Europêse kampioenschap voor landenploegen. De tweede wed strijd wordt 24 april in Belgra do gespeeld. Het Bulgaarse voetbalelftal heeft zaterdag in Sofia met 32 gewonnen van Italië. De rust stand was 10. Er waren bij deze wedstrijd tussen de beide landen uit de kwarfinale van het toer nooi om het Europese kampioen schap 65.000 toeschouwers. De wedstrijd BraziliëPara- quay in de voorronden van het olympisch voetbaltoernooi, die vrijdagavond in Bogota werd ge speeld, is na 80 minuten bij de stand 0—0 afgebroken. Toen de scheidsrechter tien minuten vóór het eindsignaal de Brazilianen een penalty toekende, stroomden vele tientallen heethoofden het veld op. De arbiter, die zich be dreigd voelde, trok zich ijlings terug naar zyn kleedkamer. Middenkanaalarm te Terneuzen wordt gedempt Hedenmorgen is men begonnen met de demping van de midden kanaalarm. Na enige tijd alleen water te hebben gespoten, was het omstreeks elf uur duidelijk te zien aan de kleur dat water èn grond door de cutterzuiger in vele kubieke meters per uur door de pijpleiding werden gestuwd met bovengenoemde bestemming. EEN KOGEL VOOR ELK DOELPUNT. De Corsicaan Frangois Ramac- cioti was zo ontstemd over de nederlaag (20) die zijn club Ajaccio, uitkomend in de eerste Franse divisie, leed tegen de amateurclub Gazelec, dat hij zijn pistool trok en twee keer op een supporter van Gazalec schoot, voor elk doelpunt een kogel. Het slachtoffer, Charles Ser- raggi, herstelt momenteel in het ziekenhuis van zijn (niet ern stige) verwondingen en Ramac- cioti zit in de gevangenis «HM M «V HM VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1085 slachtrunderen en 465 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4.80 ƒ5,10, le kwal. ƒ4,15ƒ4,55, 2e kwal. 3,854,05, 3e kwal. 3,703.80; Varkens: le kwal. ƒ2,10—ƒ2,13, 2e kwal. 2,05— 2,08, 3e kwal. 1,98— 2,05; Stieren 4,104,60; Worstkoeien ƒ3.35ƒ3.60; Slachtzeugen ƒ1.60 1,70; Zware varkens 1,80 1.90; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was even kleiner, de handel kalir» en iets stijver in prijs; Varkens: groter aanvoer, kalme handel en lager In prijs, enkele prima's boven notering. AARDAPPELBEURS-- ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm onw. 79; Bintje 3550 mm 4,25 f 4 50; Bintje 40 mm opw. 5 6.50: Furore 40 mm opw. 6;50 7,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. 4,50. Klei-aardapoelen voor de ex- Dort: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd f 5f 5,75; Bintje 45 mm opw. 5.506. Voer-aardappelen 23,25. Stemming: binnenland rustig; exoort flauw. Prijzen berekend per 100 kg ëh op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Niettegenstaande Wallstreet vrijdag lager sloot, hebben de in ternationale waarden vandaag by de opening ingezet met een vrien delijke stemming. Philips was aan de vaste kant met een koers winst van één gulden op 132,80. De cijfers over 1967 van deze maatschappij hebben de ver wachtingen overtroffen. Voor 1968 verwacht Philips een ver dere groei. In 1969 gaat dit wereldconcern computers aan derden verkopen, terwijl de financiering geen probleem is. Dit alles had vraag van het publiek tot gevolg, terwijl ook Zwitser land wat stukken uit de markt nam. AKU verbeterde 30 cent tot 76,10. Unilever ging 1 dubbeltje omhoog tot 124,40. Kon. Olie viel wat tegen met een eerste ver handeling op 158,90 (159,20). Men wacht de gebeurtenissen in Ame rika af en ook hoe Wallstreet daarop zal reageren. Hoogovens werd 124 (onv.) geadviseerd. De Newyorkse beurs heeft op het tragische gebeuren van dr. King gereageerd met lagere slot- koersen. Het uitstellen door pre sident Johnson van de voorberei ding inzake de besprekingen met Hanoi hadden verkopen tot ge volg. Het Dow Jones-gemiddelde daalde er bijna 7 punten. Toch lagen de aandelen van de vlieg tuigmaatschappijen vast in de markt. KLM kon hiervan profi teren en stéeg bijna 2 dollar. Ge durende de voorbeurs werd in KLM gedaan f 197 tot f 200 tegen vrijdag als slotprijs ƒ190,50. In de scheepvaartsector was de han del kalm met een prijshoudende tendentie. De staatsfondsenmarkt was licht verdeeld met weinig zaken. Nadat Philips later was inge zakt tot 132,10 door lokale winst nemingen, kwam er weer vraag los waardoor gesloten werd op 132,70. AKU verliet de markt op 76,10, Unilever kwam op 124,60 en Kon. Olie 158,80. KLM was zeer vast met een koerswinst van 10,50. In de le periode waren vijf tot 10 punten hoger: Lijm-gelatine, Internatio, Chem. Naarden Int- Gewapend Beton, terwijl Mosa, ex 16 procent dividend, zich kon verbeteren. Aandelen Bank Onr. Zaken waren 9 punten in hersteL Van de guldensnoteringen waren Indoheem en Norit 2 gulden hoger en Drie Hoefijzers 1,20. De biedkoers van vorstenlanden werd 3 punten hoger gesteld op 65. Vijf tot punten lager waren- Albert Heijn, Ned. Dagblad Unie, R.V.S., Ind. Mij. Zutphen, Vette- winkel en D. R. U. Hoek's Machi nes was 20 punten lager na voor gaande laatkoersen. Heineken gaf 8 en Amev 11 punten prijs. Vijf punten lager laten waren Ned. Aanneem. Maatschappij, Ned. Springstoffen en Asselbergs. Elsevier ging 1,50 omlaag. Van Nelle tenslotte lag vast in de markt met een koerswinst van 10 punten. In de tweede periode verhoog de Van Nelle de winst van 10 tot 17 punten. Billiton-II ging bijna 1 omlaag. Key en Kramer ver-, beterde 5 punten en hetzelfde deed Erdal. Nutricia ging 6 pun ten omhoog terwijl Fokker vaat in de markt lag met een koers winst van 14 punten. Kluwer ging 1,50 naar bover

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2