OFF. DAF A-DEALER VOOR GEHEEL Z.-VLAANDEREN m.u.v. het rayon Hulst Off. A-daf dealer elke mooie s plus het piiMtetrste, pookje ter wereld Belgisch elftal met verrassingen MAGERE 1-0 ZEGE OP SPANJE EEN WAARSCHUWING VOOR DE ENGELSEN Driekwart van de wedstrijd in het offensief De Ronde van België Pouiidor wint de derde etappe Grote sterfte aan pokken in ondergrondse Ziekenverpleger bestal patiënten Indonesische blad over toestand in West-lrian Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 5 april 1968 is een voortreffelijke dag om te ervaren hoe uniek de nieuwe DAF55 is. Waarom is ieder die deze wagen probeert zo vol lof? Waarom kopen zo veien reeds nu die auto? Het geheim schuilt in de intelligente combinatie van motorisch vermogen (goed voor 136 km/u kruissnelheid) en 's werelds meest progressieve transmissie, de volautomatische Variomatic. Een subliem samengaan van kracht en vernuft, dat zeer verrassende rijkwaliteiten op levert. Voeg daaraan toe zijn formidabele vering en wegligging, zijn acceleratie van 0-80 km/u in 12 seconden, zijn ideale zitpositie, zijn ruim luxueus interieur en zijn kofferruimte voor bergen bagage. En vergeet niet de lage onderhoudskosten, de voortreffelijke garantie (een vol jaar zonder kilometerbeperking) en de uitstekende service. Dit alles voor f. 6595,-. Geen wonder, dat hij het gesprek van de daf, pardon dag, is. de DAF55 van uw leven: reeds bij f 1420,- aanbetaling INFORMATIE/COUPON Stuur mij omgaand alle beschik* naam bare informatie over de DAF 55 1100 CC/136 km/u. DAF 44 DAF 44 Stationcar DAF 33 DAF aares Bestelwagen/Pick-up. I (aanstrepen wat u wenst) plaats In enveloppe verzenden aan DAF, Eindhoven. Frankeren als brief.- fc DAF33 f 4.995,- bestelwagen f4.650,- pick-upf4.350,- DAF 44 f 5.950,- stationcar f 6.695,- DAF 55 f 6.595,- TERNEUZEN Industrieweg 37 - Tel. 01150-3451 OOSTBURG Oude stad - Tel. 01170-2437 Johan Cruyff speelt niet mee tegen België Verbazing wekkend Wagtmans stijgt in alg. klassement Overstromingen in Oost-Ja va KI. Bagijnestraat 25 - Hulst - Tel. 01140-2600 iïfJlpiSp ijl 7]pr '-ÏT iI "-3 ~~~I JÊÊÈÊKè-' i 'ii ji t CL ,Q DAF HEEFT ALLES PLUS AUTOMATIC/VARIOMAT1C N.V. GARAGE VERBRUGGE Het Belgische voetbalelftal, dat zondag in Amsterdam tegen Ne derland speelt, is als volgt sa mengesteld: DOEL: Boone (F.C. Brugge). ACHTER: Heylens (Anderlecht), Jeck (Standard), Plaskie (An derlecht) en Thissen (Stan dard). MIDDEN: Dewalcqe (Standard) en Dockx (Racing White). VOOR: Polleunis (St. Truiden), Claessen (Standard), Van Himst (Anderlecht, aanvoer der) en Devrindt (Ander lecht). RESERVES: Bosmans (St. Trui den, Cornelis (Anderlecht), Hanon (Anderlecht), Lambert (F.C. Brugge). Johan Cruyff zal zondag in het Olijmpisch stadion in Amsterdam niet in het Nederlands elftal tegen België worden opgesteld. De en kelblessure, die de Ajacied afge lopen zondag in de wedstrijd tegen Xerxes/DHC in Delft opliep, is nog niet genezen. Een onderzoek door de clubarts van Ajax, dr. J. Ro- link, en bondsarts W. Mosterd wees uit, dat Cruyff onmogelijk kan spelen. In plaats van de Am sterdammer is Jan Klijnjan van DFC uitgenodigd. Klijnjan, die reeds voor het B-elftal zaterdag in Knokke tegen de Belgische reser ves was aangewezen, zal daarin worden vervangen door Dick van Dijk van F.C. Twente. De definitieve samenstelling van het Nederlands elftal wordt van avond' omstreeks 18 uur na de cen trale training in het bondscentrum in Zeist bekendgemaakt. Engeland heeft woensdagavond op Wembley ondervonden hoe moeilijk het zal zjjn het in 1966 bij het wereldkampioenschap ge wonnen prestige te behouden in de strijd om het Europese kam pioenschap. De Engelsen behaal den een magere overwinning (10) op titelhouder Spanje in de eerste wedstrijd van de kwart finales. Een doelpunt van Bobby Charlton, zes minuten vóór het einde, was de enige beloning, die de Britten kregen voor een of fensief dat zij drie kwart van de wedstrijd hadden ontketend. Engelands kracht lag op het middenveld, maar de afwerking faalde en team-manager sir Alf Ramsey zal zich in gemoede heb ben afgevraagd, waarom hij uit eindelijk Mike 'Summerbee had verkozen boven goalgetter Jim my Greaves. Summerbee was ge heel uit vorm en met Bobby Charlton spelend in teruggetrok ken positie schoot er weinig ge vaar in de Engelse aanvalslinie. De Spanjaarden waren met weinig agressieve bedoelingen naar Wembley gekomen. Hun eerste opzet was het voorkomen van doelpunten, teneinde in een gunstige positie te geraken voor de returnwedstrijd op 8 mei in Madrid. Er school weinig gevaar De Fransman Raymond Pouiidor heeft donderdag de derde etappe van de ronde van België, een rit van Verviers naar Genk (Limburg) over een afstand van 198 km, ge wonnen. Tweede en derde werden resp. de Belgen Roger Swerts en Ferdinand Bracke. Rini Wagtmans was met zijn vierde plaats de best geplaatste Nederlander. De jonge Belg Wilfried David blijft leider in het algemeen klas sement. De uitslag van de derde etappe was: 1. Pouiidor (Fr.) 5.26.45 (met bon 5.26.15); 2. Swerts (Belg.) z.t. (met bon 5.26.30); 3. Bracke (Belg.)z.t. 4. Wagtmans (Ned.) z.t.; 5. Delocht (Belg.) 5.26.53; 6. ,Van Springel (Belg.) 5.27.45; 7. Van Schil (Belg.) z.t.; 8. David (Belg.) z.t.; 9. Jourden (Fr.) z.t.; 10. Houbrechts (Belg.) 5.27.56; 11. Wim Schepers (Ned.) 5.33.51; 12. Van Looy (Belg.) z.t.; 13. Jan Harings (Ned.) 5.35.06, HET ALGEMEEN KLASSEMENT Na de derde etappe luidt het algemeen klassement in de ronde van België: 1. Wilfried David (B.) 15.22.51 2. Wagtmans (Ned.) 15.23.20 3. Van Springel (B.) 15.23.27 4. Pouiidor (Fr.) 15.23.55 5. Houbrechts (B.) 15.24.31 6. Swerts (B.) 15.26.29 7. Bracke (B.) 15.26.34 8. Jourden (Fr.) 15.27.26 9. Van Schil (B.) 15.27.44 10. Wim Schepers (Ned.) 15.34.50 De strijd in de ronde van Bel gië is nog lang niet beslist. Ook vandaag in de vierde en laatste etappe, mag de kleine pezige Wilfried David zich in de leiders zege staat echter nog lang niet vast. Daar zijn de Belgische wie- Iersupporters donderdag weer eens heel duidelijk op gewezen. Hun idool, die vorig jaar de ron de van België bij de amateurs won en nog maar nauwelijks drie maanden beroepsrenner is, heeft in de derde etappe het vuur uit zijn spaken moeten rijden om de Nederlander Rini Wagtmans van de eerste plaats in het alge meen klassement af te houden. Het begon voor „goliath" David, zoals hij door de Belgische pers al wordt genoemd, overigens uit stekend. Al direct na het start schot ging hij mee met de eerste de beste uitlooppoging, die door niemand minder dan Raymond Pouiidor werd ingezet. Op de lange hellingen van het land van Herve kwamen op een gegeven moment negen renners aan de leiding, die na 25 km reeds een voorsprong van bijna anderhal ve minuut bij elkaar hadden ge fietst. Pas toen vond Wagtmans het tijd worden om ook eens voorin te gaan kijken. In een prachtige achtervol ging, die de talrijke volgers van de ronde in ware vervoering bracht, knabbelde de 21-jarige neo-prof uit St. Willibrord steeds meer seconden van zijn achter stand af en bij Petit Rechain (66 km) streek hij op de negen koplopers neer. Het peloton waaruit Jan Ha rings was weggevlucht, lag toen al op acht minuten en het was diudelijk dat de winnaar van de derde etappe in het aan de kop gaande tiental moest worden ge zocht. Pouiidor, blijkbaar bang voor de sprintcapaciteiten van o.a. Vic van Schil, Wilfried Da vid en de winnaar van de eerste etappe Herman van Springel, begon zich circa twintig kilo meter van de finish onnieuw te roenen en zijn felle demarrages bleven niet zonder resultaat. Zes renners moesten afhaken en alleen Roger Swerts, F 'i Brac ke en Rini Wagtmans konden het spoor van de Fransman vol gen. In de sprint won Pouiidor vrij verrassend van de rappe Roger Swerts. Bracke werd der de en een vermoeide maar te vreden Rini Wagtmans „bolde" als vierde over de eindstreep. Zijn. beloning was een tweede plaats in het algemeen klasse ment op slechts 29 seconden van David. Pouiidor bezet door zijn overwinning van donderdag de derde plaats, met ook nog een redelijke kans op de eindzege. Volgens in Boejoemboera ont vangen berichten zijn driehon derd mensen in het district Ny- anza Lac aan het Tanganjika- meer bij de grens tussen Boeroen- di en Tanzania aan pokken ge storven. De slachtoffers zouden merendeels kinderen zijn. Als gevolg van zware regenval zijn rivieren in Oost-Java buiten hun oevers getreden, waardoor in het district Lamoengan dor pen zijn ondergelopen. Ongeveer 25.000 mensen zijn naar veiliger oorden overgebracht. in de aanval, maar de verdedi ging kon altijd rekenen op veel- voetige assistentie. De Britten werden daardoor tot overhaas ting gedwongen en hun inaccu rate passes gaven de Spanjaar den gelegenheid tot ingrijpen. Het werd zodoende voor de 100.000 toeschouwers, die 95.000 pond sterling hadden betaald, 'n teleurstellende wedstrijd in koude winderige omstandig heden. Ondanks de sneeuwval van de voorgaande dagen was het terrein goed bespeelbaar. Engeland had zo'n overwicht dat het verbazingwekkend was? dat de gastheren pas in de 84e minuut tot scoren kwamen. De Engelsen kregen even buiten hét strafschopgebied een vrije trap en aanvoerder Bobby Moore gaf een kort tikje naar Bobby Charl ton, die een verdediger omspeel de en de bal juist langs de bin nenkant van de paal jotg. Mike Meaney, een 33-jarige Ier, ligt nog steeds ergens in Lon den 3V2 meter onder de grond in de hoop daar 61 dagen te kunnen blijven om daarmee het onder grondse record van de Ameri kaan Bill White te breken. Het gaat hem heter dan de 34-jarige White, die op het ogenblik in Austin in de Amerikaanse staat Texas onder de grond ligt met de bedoeling zijn eigen record van 55 dagen te breken. White vernam namelijk woensdag dat zijn vrouw stappen heeft gedaan om zich van hem te laten schei den. Meaney had ook gehoord van de moeilijkheden van White. Hij liet via de telefoon uit zijn kist weten, dat hij best met zijn vrouw kon opschieten. Ik houd veel van haar en wij hebben zelfs nog nooit woorden gehad, aldus Mea ney. „En wat doet u zo verder in uw kist", zo vroeg men hem. „Als ik het licht uitdraai en dus in het donker lig, antwoordde Meaney, dan droom ik van een reusachtig veld vol graven van mensen, die het wereldrecord willen breken. En ik lig dan in een eregraf. als kampioen." De 27jjarige ziekenverpleger M. C. W. uit Nieuw Vennep is in het bureau van politie van Haarlem ingesloten, omdat hij ervan wordt verdacht de laatste weken geld te, hebben gestolen van patiënten, speciaal oudere, in een ziekenhuis in Haarlem. Woensdagmiddag ver zocht hij drie bejaarde mannelijke patiënten tijdens de schoonmaak de zaal te verlaten. Later misten zij bedragen uit hun portemon nees tot een totaal bedrag van 60 gulden, waarna de politie werd ge roepen. Het gevolg was dat de ver pleger in arrest werd gesteld. Het onafhankelijke Indonesi sche blad „Noesantara" heeft er donderdag bij de regering op aan gedrongen, dat zij passende maat regelen treft om te verzekeren, dat de bevolking van West-lrian zich er volgend jaar voor uit spreekt een deel van Indonesië te blijven uitmaken. In dit ver band wijst het blad er op, dat de welvaart in West-Irian sinds het in 1963 een deel van Indone sië werd ver is gedaald on der het peil tijdens het Neder lands bewind. Dit zou o.a. een gevolg zijn van het weghalen van allerlei goederen tijdens het be wind van president Soekarno. Ook herinnert „Noesantara" er aan, dat de strijd om West-lrian onder Soekarno aan Indonesië'' 700 miljoen dollar heeft gekost voor het aankopen van wapens in de Sowj et-Unie. Hoe zal de rege ring deze uitgave kunnen verant woorden, als de bevolking van West-lrian niet bij Indonesië wil blijven, zo vraagt het blad zich af. Garage A. BIESBROECK t,

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4