Terneuzen ontnam Axel de laatste (geringe) kampioenskans ZATERDAGVOETBAL DE SP0RTT0T0 Effecten leveren ons ineens extra voordeel op... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN mm i wëêKèèêëèèèê Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Maandag 1/dinsdag 2 april 1968 WOUDRICHEM— TERN. BOYS 1-3 A Z.V.V.-NIVO SPARTA 4-3 As van Gagarin bijgezet in muur van Kremlin FRANS DE MUNCK VERLENGDE CONTRACT MET VITESSE BRESKENS—BIERVLIET 1-0 Duivensport Roofmoord in Hamburg Luctor l-Animo li 3-4 Onder ideale weersomstandig heden hebben de 2300 toeschou wers van een spannende „derby" kunnen genieten, die verdiend door de thuisclub is gewonnen. Er heerste haast een „Engelse cupsfeer" die tot uiting kwam in vuurwerk enbierflessen. Terneuzen was het eerste nalf uur sterker, maar paal en lat stonden doelpunten in de weg. Beide ploegen ontsnapten aan doorboringen. In de derde minuut na de rust kon de Terneuzense aanhang juichen, toen Wissel een straf schop feilloos inschoot., Terneu zen moest daarna in de verdedi ging. Toen de niet altijd even overtuigend fluitende arbiter Biggelaar uit Roosendaal het eindsignaal gaf, had Terneuzen de punten binnen en was de klei ne kampioenskans van Axel in rook opgegaan. Axel trapte ai en forceerde di- rekt een corner. Terneuzen pro beerde het via Deij en Doorns, waarna Piet Wissel zwaar gehin derd de bal naast kopte. Axel kwam terug en v. d. Hooft werkte de bal corner. Jonkman- nam die op rechts en Lensen zag zijn kopbal naast de goal draaien. De uittrap kwaih bij Yerhage, die Deij bediende. De Koeijer werkte de bal corner voordat Wissel uit een pass van Deij kon inschieten. Wissel zette het leer heel scherp voor doel. Verpoorte kreeg de bal niet klemvast, toen Geelhoedt ge lijktijdig inkopte en uit een klu wen van spelers werd de bal uit het Axelse doel gewerkt. In de 13e minuut gaf 't Gilde een pass naar Dooms die van de vieugel voorzette naar Wissel. Piet kopte in maar de bal vloog tegen de lat en werd door Ver poorte corner gewerkt. Wissel nam deze weer scherp maar Ver- berkmoes bracht opluchting. In de 15e minuut loste Deij een laag schot, waarop Verpoorte zich verKeek. Gelukkig bracht de paal redding. Een vrije trap van Ver- bunt gaf Lensen een scorings kans, maar hij faalde. Terneuzen kwam nog eens goed weg toen Van Hulle miste, waar door de roodzwarte verdediging in paniek raakte. Rechtsbuiten Jonkman schoot in en Roose was reeds geslagen, toen Frederiksen op het laatste moment de bal op de doellijn wegwerkte. In de vol gende minuut ontstond een zelfde situatie voor het Axelse doel, toen De Schepper Verpoorte te hulp moest komen bij een schot van Doorns. In de 32e minuut redde Ver poorte heel mooi, toen Wissel al leen doorbrak. Met nog vijf mi nuten te spelen kreeg Terneuzen de zoveelste corner te nemen. Deij plaatste de bal voor doel, Geelhoedt ving het leer op en schoot langs Verpoorte in, maar Verberkmoes kopte de bal weg. Direkt na de rust zat Terneu zen voor het Axelse doel en in de tweede minuut kreeg Doorns een vrije trap te nemen. De bal vloog via de kruising van paal en lat en via Verpoorte's handen corner. In de derde minuut volgde weer een roodzwarte aanval via Wissel, die Doorns en Fokke aan het werk zette. De laatste gaf de bal door aan Deij die hard in schoot. Bouchaut sloeg de bal met de hand weg en scheidsrechter Biggelaar wees naar de witte stip. Het werd even stil en toen Wis sel feilloos inschoot, barstte een oorverdovend gejuich los, al leek het een doelpunt in een Europa cupwedstrijd. De gemoederen raakten ietwat verhit op de tribune, want de bierflesjes vlogen over de sintel- baan. Axel pakte stevig aan, maar een goede combinatie Sheilds- Lensen liep op niets uit. In de 12e minuut toonde Verpoorte zijn capaciteiten door bij een corner van Fokke fraai in te grijpen. Bij een ingooi van Verbunt ontstond er enig geharrewar voor het Ter neuzense doel toen Roose de bal niet te pakken kon krijgen. Ook Verhage miste, maar eer Sheilds gevaarlijk werd had Roose zich hersteld. Bij een uitval van Terneuzen werd Wissel een beetje hardhan dig tegen de grond gewerkt. Hij bleef liggen maar werd weer vlug opgelapt. In de 35e minuut kroop Ter neuzen door 't oog van de naald, toen Van Hulle bijna in eigen doel kopte. Een snel reagerende Roose kon de bal nog net achter na springen en corner verwerken. Aan weerszijden werd nog hard gewerkt voor een doelpunt, maar de verdedigingen bleven de baas. Zo bleef het 10 voor Terneu zen en werd Axel uitgeschakeld. Voor de penningmeester van Terneuzen was deze laatste thuis wedstrijd een „kasstuk" gewor den. Het zat de roodzwarten op deze 31e maart dus in elk opzicht mee. Doelman Roose verdedigde zijn doel bijzonder goed. Ook hier was hij de toegestormde Jonkman le vlug af. TRAINER MEESTERS GAAT v.v. „TERNEUZEN" VERLATEN Met het einde van het seizoen 1967-1968 gaat de trainer Mees ters „Terneuzen" verlaten. Hij krijgt op eigen verzoek ontslag, na vijf jaar zijn capaciteiten voor de Terneuzense voetbal vereniging beschikbaar te heb ben gesteld. De heer Meester zei dat zijn werkzaamheden en de moeilij ke ligging van Terneuzen (hij woont in Rilland-Bath) hem tot deze beslissing hebben ge bracht. Reeds vorig seizoen was hij van plan heen te gaan, maar op aandringen van het bestuur is hij nog een seizoen gebleven. Tweede klasse B ZEELAND SPORT—INTERNOS 1—1 Een wedstrijd tussen twee ge lijkwaardige elftallen, waarin vóór de rust de thuisclub iets sterker was. Doelman De Vree van Internos was echter in prima vorm en wist wel raad met de schoten van De Nooijer en Soe- temeijer. Twee minuten na rust nam In ternos de leiding door Gillissen de beste man van het veld die buiten bereik van De Ridder de bal in het Vlissingse doel schoot (01). In de 27e minuut scoorde Elve de verdiende gelijk maker (11). Deze uitslag gaf de verhouding goed weer. Scheidsrechter Peeters uit Til burg, die zijn laatste wedstrijd floot, kreeg vóór de aanvang van de wedstrijd van de elftallen ge zamenlijk een foto aangeboden van de Vlissingse boulevard bjj storm. Vierde klasse H CLINGE—HANSW. BOYS 5—1 Bij de rust had Clinge met 20 de leiding door doelpunten van F. Vlassenrood en Schauwaert. Vijf minuten na de hervatting werd 't nog wel 21 door West- dijk, maar daarna was het met de Boys gedaan en door Van Bunder, T. en F. Vlassenrood werd de einduitslag bepaald op 5—1. IJZENDIJKE—OOSTBURG 1—0 Een slap partijtje voetbal tus sen twee zwakke ploegen. Twee minuten vóór het einde viel de beslissing ten gunste van IJzen- dijke toen Debbaut de bal door een wirwar van benen in het Oostburgse doel schoot (10). AARDENBURG—SLUISKIL 2—0 Aarden-burg behield de kans om aan degradatie te ontkomen door thuis van Sluiskil te winnen. In de 34e minuut gaf Trapman Aardenburg een 10 voorsprong. In de achtste minuut van de tweede helft had achterspeler Sc-hobbe het ongeluk de bal in eigen doel te plaatsen (20). Sluiskil miste de kracht om terug te slaan en verloor deze wedstrijd verdiend. WALCHEREN—CORN BOYS 0—0 De defensies hielden de deur potdicht, al waren er aan beide zijden toch wel enkele serieuze doelkansen. Verbeek miste er vóór de rust een voor de bezoe kers, terwijl Jan van der Broek, na rust, zonder succes bleef. Doelman Sarneel van Corn Boys behoedde zijn ploeg kort voor het einde voor een neder laag door een moeilijk schot meesterlijk te verwerken. Uit deze door Doorns genomen vrije trap, belandde de bal via de kruising van paal en lat toch nog naast het doel. uw; De Terneuzense Boys hebben heel verdienstelijk werk verricht door in Woudrichem een ver diende zege te bevechten. Hier door zijn de Boys naar de vier de plaats opgeklommen. Het zag er in de eerste helft overigens niet naar uit, dat de gasten met de overwinning zou den gaan strijken, want bij de rust leidde de thuisclub met 1 0 dank zij een treffer van J. van Straten. Na de thee hebben de Terneu- zenaars een paar keer dankbaar geprofiteerd van enkele misver standen in de Woud-.ichemse verdediging. Reeds na acht minuten schoot Simons de gelijkmaker in het net en nauwelijks vijf minuten daarna bezorgde dezelfde speler zijn club de leiding. (12). Ruim een kwartier vóór het einde stelde Van Dixhoorn de zege veilig. Bij een vrije trap door een muurtje van verdedi gers maakte de Woudrichem- keeper de fout van de dag en het was 13. De Boys sloten de zaak verder af, zodat er voor de thuis club geen doorkomen meer aan was. De uitslag 13 was met het oog op het vertoonde spel misschien wat geflatteerd, maar de overwinning op zich was ver diend, omdat de Boys een beter ;ebruik hadden gemaakt van de lansen. AZW heeft tegen het reeds gedegradeerde Nivo-Sparta een kleine maar verdiende overwin ning weten te behalen. Daar Seolto verloor van Good Luck, speelden de Axelaars zich defi nitief in veiligheid. Geen der ploegen gaf groots voetbal te zien, al werden soms van beide zijden aardige aanval len opgebouwd. Het was AZW dat het eerste kwartier domi neerde. In de 10e minuut bij een goede aanval gaf Wieland een afgemeten pas naar Jopie Diele- man die hard en zuiver inschoot (10). In de 18e minuut zette Jopie Dieleman goed voor maar de kopbal van Wieland ging juist over de lat. Na 24 minuten spelen maakte een van de Sparta-verdedigers binnen het strafschopgebied hands en Ruijtenburg nam de strafschop. De keeper stopte de bal, maar arbiter Kraak liet de penalty overnemen, omdat de doelman te vroeg was uitgelo pen. De tweede keer wist deze de bal over het doel te werken, maar weer moest de strafschop worden genomen. Nu nam kee per Flipse van AZW deze taak op zich en hij schoot de bal hard en zuiver in de rechterbeneden hoek zonder zijn collega enige kans te geven (20). In de 38e minuut bracht J. Jan sen met een goed gerichte kop bal de stand op 21 uit een cor ner. Wieland zorgde nog vóór de rust voor de derde treffer (3—1). Acht minuten was de tweede helft oud. toen na goed samen spel tussen Van Veen en J. Jan sen laatstgenoemde onhoudbaar inschoot (3—2). In de 17e minuut zette Jopie Dieleman scherp voor en Van Berkel schoot in eigen doel (4 2). AZW zette nog enkele ge vaarlijke aanvallen op waarbij Jopie Dieleman uit een voorzet van Ruijtenburg precies over schoot. Ieder dacht dat de eind stand was bereikt, maar twee minuten vóór tijd wist N.-Spar- ta bij een uitval te scoren, zodat het einde kwam met een 43 zege voor de thuisclub. De urnen met de as van de ver ongelukte ruimtevaarder Joeri Gagarin en de met hem veronge lukte vlieger Serjogin zijn zater dagochtend in de muur van het Kremlin bijgezet, nadat op het rode plein een plechtigheid was gehouden. Tijdens de bijzetting is in de gehele Sowjet-Unie een minuut stilte In acht genomen. Vóór de plechtige bijzetting hebben duizenden mensen gedefileerd langs het huis van het leger, waar de urnen met de as van de omge komen vliegers waren neergezet. Frans de Munck zal nog een jaar bij de Arnhemse eerste-divi- sieclub Vitesse in dienst blijven. Enkele maanden geleden besloot De Munck Vitesse te verlaten, toen geen financiële overeen stemming kon worden bereikt. Vitesse is echter, kort voor de beslissing over het aantrekken van een nieuwe trainer zou val len (1 april), op initiatief van De Munck een nieuw gesprek over het verlengen van het contract met zijn trainer begonnen. Na dit gesprek heeft de leiding van Vi tesse bekend gemaakt, dat het contract is verlengd op basis van het salarisaanbod dat voor De Munck enkele maanden geleden aanleiding was om zijn ontslag aan te bieden. De uitslagen van de wedstrij den, die gelden voor toto 39, lui den: GVAVFeijenoord 00 VolendamDOS 10 DWS—Telstar 3—1 SittardiaGo Ahead 01 MVV—ADO 1—2 TwenteFortuna '54 82 PSV—NAC 6—0 Xerxes/DHCAjax 01 SpartaNEC 10 VVVEindhoven 22 RBCDen Bosch 10 LimburgiaRoda J.C. 22 Fortuna VI.Graafschap 20 Juist ingevuld ziet de winnen de kolom er als volgt uit: 3—1—1—2—2—1—1—2 1 3 1 3 1. De cijfers van sporttoo 39 zijn: Deelnemers: Inleg: Prjjzerubedrag: Eerste prijs: Tweede prijs: Derde prijs: 609.107 815.809 269.217 148.069 80.765 ƒ40.383 Zondagavond hadden zich al 70 deelnemers met 13 goede voor spellingen gemeld. Mijn vrouw en ik zijn aandeelhouders geworden! We doen mee aan het Premie Spaarplan en kopen nu jaarlijks voor zo'n 500 gulden aandelen en obligaties. Straks krijgen we daarover elk jaar 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! We kopen er nog een aandeeltje voor... Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (effecten- en spaarbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredletaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit t Een tamelijk forse maar over het geheel sportief gespeelde wedstrijd met diverse kansen aan weerszijden. Het houtwerk kwam beide ploegen meer dan eens te hulp. Na ongeveer een half uur spelen viel het enige en winnen de doelpunt, toen De Kruijter uit een goede voorzet van De Nooijer de bal voor de voeten kreeg en onhoudbaar inschoot. Na de rust hebben de gasten van alles geprobeerd om tot ae gelijkmaker te komen. Aan beide kanten werden legio kansen verknoeid. Biervliet scoorde nog uit een indirekte vrije trap, maar dit doelpunt werd natuurlijk afgekeurd. Scheidsrechter Steenbakker uit Hulst floot rustig en hield de teugels strak, hetgeen nodig was, omdat het nu en dan tamelijk hard ging. STEEN—ALLIANCE 1—0 Een mooie en spannende wed strijd. Door deze overwinning heeft Steen zich veilig gesteld. Dank zij prima werk van doel man Van Osta van Alliance werd bij een 00 stand gedraaid. Het zag er naar uit dat dit ook de einduitslag zou worden, maar acht minuten vóór het einde kop te Saman uit een hoekschop de bal op knappe wijze in het Al- liance-doel (10). HONTENISSE—NSV 1—2 Hontenisse was heel de wed strijd in de meerderheid, maar de onproduktieve voorhoede slaag de er niet in een van de vele kan sen te benutten. Vijf minuten na de hervatting werd een misverstand in de Hon- tenisse-verdediging door Helle- mons afgestraft (01). Na een kwartier bracht Steüns de balans in evenwicht (11). Vier minu ten vóór het einde gleed invaller De verdediging van Biervliet heeft het vele malen moeilijk ge had. Stroop door de Hontenisse-ver- dediging en gaf NSV een onver diende overwinning (12). VOGELWAARDE—METO 2—1 De rust ging in met een 01 voorsprong van METO door een doelpunt dat v. d. Taal na 17 mi nuten scoorde. Direkt na de hervatting werd he gelijk toen Strooband een voorzet van Lambert in een doel punt omzette (1—1). Twee mi nuten vóór het einde kopte Van Djjke Vogelwaarde naar een 21 zege. PRIJSVLUCHT UIT HUISSE „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 765,6 m; laatste prijswinnende duif 625,6 meter. 1 en 2. F. de Schepper en Zn.; 3 en 4. Corn. Rouw; 5. Meijer/ v. d. Berge; 6. F. Wisse; 7. Jac. Harte; 8. J. Geelhoedt; 9. F. de Bakker; 10. B. Bentz. Bij een roofoverval op een juwe lierswinkel in Hamburg zijn vrij dagnacht de 73-jarige eigenaar van de winkel en zijn 55-jarige echtgenote doodgeschoten. De da ders vluchtten met juwelen en geld. De politie heeft een vaag signalement van de rovers. In een goede wedstrijd is Luc tor er niet in geslaagd de opmars van de Souburgers naar de top te stuiten, hoewel er na de rust ruimschoots de kans voor is ge weest. Al direct ontspon zich een felle en levendige strijd. Het spel golfde heen en weer. Er werd echter van beide kansen nauwkeurig ver dedigd. In deze periode kreeg Luc tor enkele kansen. Na een half uur spelen moest bij Luctor Piet Geene uitvallen en dit leidde tot een terugslag. De verdediging werd zwaar onder druk gezet, maar pa reerde alle stormlopen. Door een ver schot kwam Animo met 01 voor en even later uit een straf- worp werd het 02 en direkt daarna weer een ver schot en het was 03. Dit was een tegenslag voor de Terneuzenaars, maar ze herstelden zich. Nog vóór rust liepen ze in tot 23 door een ver schot en een doorloper van Rinus Korstanje. Na rust duurde het lang, eer de gelijkmaker kwam, maar ook Ani mo kreeg geen kans. Uiteindelijk wist Nellie Smallegange met een goed schot de stand in evenwicht te brengen. Daarna werd Luctor steeds beter en Animo kon het allemaal niet meer volgen. Door slecht schieten en pech wilde het niet lukken. Tien minuten vóór tijd scoorde Animo het beslissende doelpunt. Hiermee kreeg Animo meer dan het verdiende. De stand is: Zuidwesters 10 12 Animo II 10 12 Tjoba II 9 10' Luctor 9 10 Blauw Wit 9 9 Vedo 9 8 Swift III 9 6 Stormvogels 8 5 2 winstpunten In mindering.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4