PROVINCIAAL NIEUWS MARY EN DE MARIHUANA Meer dan 6 miljard! RAIFFEISEMBANK TERNEUZEN De ongeregeld heden in Rio de Janeiro Weekenddiensten DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 30 maart 1968 Terneuzen Breskens Groede Goes Middelburg Oosiburg Philionine Retranchement Sluis IJzendijke K. J. Hoving Met handboeien aan ontsnapt Stierengevechten in Antwerpen LEEUW OF LAM Agenda irETDKlUrNQTCH Patrfna 2 Jaarvergadering zwem- en poloclub „De Schelde" Donderdag hield de Terneu- zense zwemvereniging haar jaar lijkse vergadering, die onder lei ding stond van de heer Th. Acke. De belangstelling was bedroe vend, want naast het bestuur waren slechts negen leden aan wezig. Uit de jaarverslagen van de sekretaresse, de penningmeester en de technische commissie bleek dat de vereniging op alle fron ten floreert. De sekretaresse, mevr. v. d. Lindev. d. Ree, die te kennen had gegeven te willen aftreden, kreeg een speciaal woord van dank te horen van de voorzitter voor het vele werk, dat zij heeft gedaan, vooral voor de loterij- aktie voor het overdekte bad. Hierna kwam het voorstel tot kontributieverhoging aan de or de. De club is langzamerhand van een specifieke zomervereni- ging een echte jaarvereniging aan het worden. De huidige kon- tributie staat in geen verhouding tot alle bezigheden. Bovendien richt het bestuur het oog op de toekomst, n.l. het gebruik van het overdekte bad. hetgeen ook financiële offers zal vergen. De vergadering ging dan ook ak koord met een kontributie van resp. 7,50 voor adspirantleden en 15,voor leden. Er werden enige kommissies in het leven geroepen, t.w. een redaktiekommissie voor het klu-b- blad, bestaande uit de heren De Pooter, Baert en Leeman jr., en een totokommissie, bestaande uit de heren Jansen, Van Doorn en Verstraeten. Hierna reikte de voorzitter de bronzen prestatiemedaille 1967 van de K.N.Z.B. uit aan het ad- spirantlid Jacques van der Hooft voor zijn prestatie op de vlin derslag. De medaille voor de heer K. Weijland kon niet uitgereikt worden, omdat deze in militaire dienst is. De bestuursverkiezing leverde enige moeilijkheden op. Niet voor de voorzittersfunktie, want de heer Acke werd bij akklama- tie herkozen, maar er waren feen kandidaten voor het overige estuur naar voren gekomen en niemand van de aanwezigen stel de zich beschikbaar. Zodoende kon niet worden voorzien in de vakature van de niet meer her kiesbaar zijnde heer B. Ver straeten. Mevr. Van der Linde en de heer P. Jansen werden eveneens bij akklamatie herbe noemd, zij het dat mevr. Van der Linde het sekretariaat over draagt. Dit zal de heer J. Kools gaan doen. Bij de rondvraag kwam de heer De Weijer met het voorstel om bejaarden gratis tot de wed strijden toe te laten. Dit voor stel oogstte bijval van de ver gadering. Brandje bij Dow Chemical Bij Dow Chemical brak gis teravond om half negen een brandje uit in een^ luchtfilterpot, dat door de operators met schuimblussers kon worden ge blust. Er werd weinig schade aangericht. Bij Dow Chemical bestaat de gewoonte bij iedere brand groot alarm te geven, omdat men te voren nooit over de omvang kan oordelen. The Motions in 't patronaat Hedenavond wordt in het pa tronaatsgebouw weer een beat en R. B.-avond gehouden. Dit maal treden op „The Motions", een bekende Nederlandse top- group. Deze group is de laatste tijd bijzonder in de belangstel ling geweest door hun zanger Rudy Benett, die in Engeland een soloplaat heeft uitgebracht. „The Motions" maakten reeds vele hits en tournees door Europa. Motor opgevist De Arn. 14 met schipper J. Sie- reveld, heeft in de haven van Breskens een motor van een En gelse bommenwerper binnenge bracht. Deze motor is gevonden tijdens het vissen nabij de For- tonbank. Lening Bank NederL Gemeenten De gemeenteraad van Groede kwam in spoedeisende zitting bijeen. De aanleiding hiertoe was de noodzaak tot het aangaan van een kasgeldlening van 50.000 bij de N.V Bank van Ne derlandse Gemeenten. De uitga ven ten behoeve van de algeme ne bijstandswet maken het nood zakelijk, dat men de beschikking heeft over voldoende kasmidde len. Hengelwedstrijd De visclub Groede houdt op 7 april een kustwedstrijd van 13 tot 16 uur. Hoofdprijzen zijn een televisie, een rijwiel en een draagbare radio. Voor de best ge klasseerde darne is er een haar- droogkap. Om 18 uur zal burgemeester J. Everaars in zaal, Ekkenbus de prijzen uitreiken. Radio zendt Mis uit De hoogmis zal zondag door de K.R.O. worden uitgezonden uit de Bavokerk alhier. Celebrant is pastoor H. Fassaért en predikant kapelaan O. Geilleit. Het St. Gregorius-koor uit St, Jansteen onder leiding van W. Bartz zal de gezangen uitvoeren. Eerste aardbeien aangevoerd Een week later dan in 1967 kwamen dit jaar oo de fruitvei ling in Kapelle-Biezelinge de eerste aardbeien van de nieuwe oogst. Vrijdag werden ze aange voerd door de glastuinder M. Mijnsbergen uit dit fruitcentrum. Het waren er nog maar zes, maar men verwacht dat het aanbod spoedig zal toenemen, zeker wan neer de hoge temperaturen nog even aanhouden. De eerstelingen van de Zeeuwse aardbeienoogst werden gekocht door de hande laar P. Saaman uit Zierikzee voor 1,59 per stuk. Ir. C. Koning overleden Donderdag is de adjunct-direc teur van de Zeeuwse provinciale waterstaat, ir. C. Koning, in het ziekenhuis te Middelburg overle den. Ir. Koning, die in september 1903 te Haarlem was geboren, is veertig jaar in overheidsdienst ge weest, o.a. bij de gemeente Rotter dam, de rijkswaterstaat en als di recteur van de gemeentewerken in Soest. Zeeuwse jaarbeurs Van 6 tot 11 mei a.s. zal te Mid delburg de Zeeuwse jaarbeurs ge houden worden voor handel, In dustrie en consumenten in Zee land en West-Brabant. Er worden op deze beurs ongeveer 20.000 be zoekers verwacht. Deze jaarlijkse beurs is bedoeld als een provinciale handelscon- tactbeurs waar de fabrikant tegen over de detaillist staat. Er wor den 80 standhouders op de beurs verwacht. Momenteel zijn er 62 stands geboekt. Jongeman kreeg accuzuur in het gezicht De 50-jarige L. H. uit Nieuw en Sint Joostland is door de Mid delburgse politie gearresteerd, omdat hij ervan wordt verdacht zuur in het gezicht te hebben ge gooid van de 22-jarige Middel burger M. C., een vriend van zijn minderjarige dochter. H. had bezwaren tegen de om gang van C. met zijn dochter. Volgens de verklaring die C. tegenover de nolitie heeft afge legd, wilde hij zaterdagavond omstreeks half één bij de familie H. op bezoek gaan. Toen hij bij de woning van H. gekomen was, kreeg hij, naar hij aanvankelijk dacht, een plens water in zijn ge zicht. Toen hij verschrikt weg rende, merkte C. dat het vocht in zijn gezicht brandde en dat er blaren ontstonden. C. lieo door de polders naar Middelburg en ging direkt naar het ziekenhuis. Hii heeft het behoud van zijn ge zichtsvermogen te danken aan het feit dat hij op het juiste mo ment wegrende. Momenteel ligt hij nog in het ziekenhuis. H. geeft een heel andere lezing van het gebeurde. Volgens hem zou hij na middernacht in zijn garage met een accu bezig zijn geweest. Plotseling had hij ge rucht gehoord en was hij buiten gaan kijken met een kan accu- zuur in zijn hand. Bij de deur- opennig zou. hij tegen C. zijn op gebotst en zou C. het accuzuur uit de kan door de schok in het gezicht hebben gekregen. H. is voor de officier van justitie ge leid. In het gerechtelijk labora torium in Den Haag wordt na gegaan of C. werkelijk accuzuur in zijn gezicht heeft gekregen. Nieuwe DAF.-garage geopend Door het drukken op de knop van een hefbrug heeft burge meester Van Leeuwen van Oost burg alhier een garage van de fa. Verbrugge uit Terneuzen ge opend. Het is een DAF-vertegen- woordiging voor West Zeeuws- Vlaanderen. De burgemeester zei in zijn toespraak verheugd te zijn over de vestiging in Oostburg. De DAF-behoefte in West Zeeuws- Vlaanderen is groot. De drie nieuwste modellen, n.l. de 33, 44 en 55, waren voor deze opening goed gekozen. Een Nederlands produkt is altijd gewild. De heer Verbrugge dankte voor de bereidwilligheid van de burgemeester om deze opening te verrichten. Hij ging in op het ont staan en de besprekingen voor deze totstandkoming. Spreker hoopte een prettige tijd in Oost burg te hebben. Bij de opening waren vele be langstellenden aanwezig, alsmede het personeel. Een show van verschillende DAF-types was ingericht, zowel in als buiten de garage. Aanrijding Op de rijksweg Oostburg- Draaibrug zijn twee personen auto's, bestuurd door A. H. C. uit Oostburg en M. F. C. de S. uit Hoofdplaat, met elkaar in bot sing gekomen. C., die van de Maagdenberg kwam, verleende geen voorrang aan S. die op de voorrangsweg reed. Beide auto's werden zwaar beschadigd. S. werd op advies van dokter De Bruijckere naar het zieken huis overgebracht voor nader onderzoek, maar kon later huis waarts keren. „Esmoreit" brengt „Het derde woord" De toneelvereniging „Esmoreit" uit Philippine brengt vandaag en morgen als sluitstuk van het to neelseizoen een stuk van Alejan dro Casona voor het voetlicht. Op gevoerd zal worden van deze be kende toneelschrijver „Het derde woord". De uitvoeringen worden gege ven in het gemeenschapshuis „De Meerpaal" te Philippine. Het to neelstuk dat zich afspeelt in de tuin van een oud' Spaans landhuis, bestaat uit drie bedrijven en wordt op de planken gebracht door de dames T. Spuessens, C. Speus- sens, G. Taelman en I. Taelman en door de heren A. Martens, R. Co- rijn, R. Ploegaert, F. de Mul en A. Rijckaert. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Retran chement kwam donderdagavond in voltallige zitting bijeen. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder het raadslid S. v. d. Sluis, die wegens een ongeval de laatste maanden op nonactief ge steld werd. De P.T.T. berichtte dat voorlo pig geen telefooncel kan worden geplaatst op de Markt. Het waterschap deelde mee, dat de nieuwe weg van Retran chement naar Cadzand van een middenstreep zal worden voor zien. In de nieuwe weg van de Bel gische grens naar Cadzand zullen de splitsingen bij het kanaal en bij de weg naar Cadzandhaven als voorrangskruispunt worden aangeduid. Aan de middelbare landbouw school te Schoondijke werd een bijdrage van 50 verleend in verband met het 25-jarig bestaan van deze streekschool. Aan mevr. Den HerderBrug man te 's-Gravenhage werd een perceel bouwgrond verkocht, ge- door W. GELDOF legen aan de Dorpsstraat 25 per m2. Een brief van de rijksinspectie der domeinen betreffende de ver huur van het strand als natuur monument aan de stichting „Het Zeeuwse Landschap" lokte enige discussies uit. De begroting voor 1968 werd vastgesteld. De heer Van Soolin- gen uitte verschillende wensen. De gewone dienst wijst een post voor onvoorzien aan van 4687,77. De kapitaaldienst vertoont een batig slot van ƒ112.626,14. Bij de rondvraag wees de heer Kornelis op het gevaar die de overhangende knotwilgen langs de weg naar Oude Tol vormen voor het verkeer. De heer Van Soolingen vroeg plaatsing van een verkeersbord in de Noordstraat, hetwelk aan geeft dat deze een doodlopende weg is. Mevr. De Hullu informeerde naar de parkeermogelijkheden in de Dorpsstraat. Tevens vroeg zij plaatsing van een bord bij de brug, dat verwijst naar de kam peerterreinen. Tenslotte vroeg zij verbetering van de duinovergang aan de strandzijde bij het Zwin en verbetering van het duinpad. Kom over de brug De aktie „Kom over de brug" bracht te Retranchement 1069 op. Toneel voor bejaarden De rederijkerskamer „De Oranjebloem" verzorgde een uit voering voor de bewoners van Rozenoord. Gebracht werd het toneelspel „Hef ontvolkte huis" van A. Boere. De regie berustte bij de heer Th Hendrikse. Het stuk werd vlot gespeeld en aan het eind van de voorstelling bracht de directeur van Rozen- oord, de heer J. P. J. Wage, dank voor de belangeloze medewer king van de rederijkerskamer. Hij bood de spelers een kleine at tentie aan. R.-K. raadsleden vergaderden De vereniging van r.-k. raads leden die een bijeenkomst hiel den in café Veraart, zijn na enige discussie tot de slotsom gekomen dat de veerverbinding Terneu- zen-Hoedekenskerke gehand haafd dient te blijven, gezien het regionale belang. Ook had men met zorg kennis genomen van de moeilijkheden rond de waterleidingmij. ARTS AFWEZIG van 30 maart t/m 14 april De andere artsen nemen waar, behalve dokter Nijsten De Groningse politie zoekt naar de 22-jarige H. F. uit Winschoten, die donderdagmorgen om kwart over twaalf kans heeft gezien in de stad Groningen aan zijn bewa kers te ontsnappen nabij het ge rechtsgebouw in de Oude Bote- ringestraat. De man had' nog hand boeien aan. Hij verdween met een snelle sprint in het stadsgewoel en heeft zich daarna schuil weten te houden. F. was zondag op heterdaad be trapt bij een insluiping in de win kel van een bakker aan de Bos straat in Winschoten. Hij werd door een zoon van de bakker en diens vriend overmeesterd. Hij wist te ontkomen toen hij, bege leid door twee Winschotense re chercheurs, van het parket van de officier van justitie aan de Vis markt werd overgebracht naar het gerechtsgebouw om voor de rech- ter-commissaris te worden geleid. Op last van gouverneur Negrao de Lima van de Braziliaanse staat Guanabara zijn alle staats scholen gesloten en is drie dagen rouw afgekondigd, nadat don derdag bij een treffen tussen de politie en studenten in Rio de Janeiro een 18-jarige student werd doodgeschoten. De studen ten hebben tot een algemene staking opgeroepen. De gouverneur heeft een hoofd inspecteur van politie geschorst en een diepgaand onderzoek naar het gebeurde, waarbij ook verscheidene mensen werden gewond, gelast. In de Braziliaanse hoofdstad Brasilia zei minister van justitie Luis Antonio de Gama e Silva dat president Da Costa strenge bestraffing van degenen die ver antwoordelijk zijn, heeft bevo len. Volgens sommige verklarin gen was de politie een restau rant binnengedrongen, toen zij hoorde dat studenten een mars wilden houden uit protest tegen de omstandigheden in hun eet zaal. Volgens een andere lezing waren de studenten hun mars al begonnen. 6.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim zes miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bp de de spaarbank met volledige bankservice TERNEUZEN - WALSTRAAT 7 AXEL SLUISKIL HOEK Noordstraat 6 Ir. C. Lelyplein 12 Julianastraat 13 21) „Alles goed en wel," zei Mary verbeten, „maar de gevonden spullen gaan toch zeker mee? In elk geval is het dom hier alles achter te laten, want zodra de waterput vergeefs uitgebaggerd is. zullen ze gaan zoeken. En in en rond deze hutten zullen ze de grond omspitten als dollen, daar kun je zeker van zijn." „Ik voel er óók veel voor die kostbaarheden mee te nemen," gaf Billy toe. „Ik laat me liever villen, dan dat ik die spullen ooit aan de kerels teruggeef." „Toch zou het misschien aan beveling verdienen," mopperde George. „In geval van nood zou den wjj er ons leven mee kunnen afkopen." „Best," vond Billy, „dan gra ven wij de schat op en jij houdt haar bij je. Maar je geeft die in geen geval af voor ik er toestem ming voor geef!" Een ogenblik later slopen de vier haveloze figuren door de struiken. Ze konden het jacht be naderen tot op ruim twintig meter afstand. Nauwlettend be spiedden ze de boot. Ze hadden nog geen kwartier gewacht, toen de drie mannen uit de richting van het huis terug kwamen. „O.K.. jongens. De boel is ver laten, we kunnen direct aan het werk!" klonk het. Van het dek sleepte men nu een kleine hand pomp aan en de bedoeling was duidelijk. Weldra begaven zich zes man naar het huis en doordat de put zich daarachter bevond, waren zij weldra uit het gezicht verdwenen. De zevende man bleef echter op de boot achter en dat hij zijn taak ernstig opvatte, bleek hieruit, dat hij zich midden op het dek opstelde, na enige tijd op een stoel ging zitten, maar toch zijn ogen rusteloos over het schip en de omgeving liet dwa len. „Wat jij wilt, is onmogelijk, Billy!" fluisterde Mary bang. „Je kunt hem zo nooit besluipen. Hij ziet je al van ver aankomen en één schot is voldoende om jou buiten gevecht te stellen, de an deren te alarmeren." Even glimlachte Billy. „Wil je dan nog langer op dit eiland zitten, Mary?" „Ja! Liever dan dat jou, of iemand anders van ons, iets over komt." „Bedankt! Maar ik waag het toch! Let maar eens op!" Voorzichtig sloop hij weg. Tien meter terug was een plek waar de struiken bijna tot aan het water groeiden. Daar kon hij zich ongezien te water begeven. Na dat hij zich had overtuigd, dat de uitkijk op het schip hem niet gezien had. haalde hij diep adem. Toen zwom hij onder water de vijftig meter die hem van het jacht scheidden. Dicht bij het jacht dook hij weer op. Hier was hij onzichtbaar voor de man aan boord. Even wuifde hij vrolijk naar de achterblijvers, daarna zwom hij voorzichtig naar de ankerketting en klom aan boord. Wat nu volgde benam Mary, James en George bijna de adem. De uitkijkpost begon met de handen op de rug te lopen, daar bij steeds goed rechts en links kijkend. En zo gebeurde het, dat hij Billy ontdekte, die achter de reddingssloep weggedoken was. Onmiddellijk trok hij zijn revol ver. Althans, dat was de bedoe ling. Maar nog voor hij het wapen op zijn aanvaller had kun nen richten, was Billy opge sprongen en had hij hem het wapen uit de hand geslagen. On middellijk volgde een gevecht op leven en dood. Hij greep de man bij de keel en drukte die dicht om te voorkomen, dat hij om hulp zou schreeuwen. Maar de aangevallene had beide han den vrij en beukte er zo hevig op los, dat dit gevecht niet zo lang zou duren. Juist op tijd waren echter James en George tot bezinning gekomen. Zij renden naar de steiger en sprongen aan boord. Mary volgde met de schat. James struikelde en viel languit op het dek. Daardoor was George hem voor. Met een stuk hout, waarvan hij zich later niet meer kon herinneren waar 't zo gauw vandaan kwam, sloeg hij Billy's slachtoffer met zo'n kracht op 't hoofd, dat hij geluidloos ineen zeeg. Billy stond te hijgen, maar Mary siste: „Vlug jongensl De trossen los en de schuit van de steiger af duwen! En niet eerder de motor starten voor wij gekeerd zijn en midden in de baai liggen!" „Je hebt gelijk. Mary!" hijgde Billy. „Toch zal ik zo vrij zijn om aan het roer te staan!" Met hehulp van 'n paar boots haken werd het jacht gekeerd en ofschoon het windstil was, kostte dat heel wat moeite. Het wind stille weer was er echter tevens de oorzaak van, dat de mannen achter het huis verdachte gelui den hoorden. Juist toen het jacht midden in de baai lag en James de motor startte, kwamen de mannen te voorschijn. Het duur de niet lang of de kogels floten de vluchtenden om de oren. Wezenloos zat Mary het toneel op het dek aan te zien, maar in één sprong was Billy bij haar en wierp haar plat neer, achter de reddingssloep. Toen rolde hij zelf als een bal terug om het stuur rad weer in handen te nemen. Intussen hadden ook George en James dekking gezocht. Het komende weekeinde zullen in het Antwerpse sportpaleis stie rengevechten plaatsvinden in het kader van de „vijfde internationa le jumping". Er zijn vier speciale stieren voor aangevoerd, alsmede een voorraad stokjes met zuignap pen die de banderillo's zullen ver vangen. De dierenbescherming van de .provincie Antwerpen is niet geheel gerust op het gebeuren. Ze heeft aangekondigd dat ze de vertoning nauwlettend in het oog zal hou den. flf O „Zie, het lam Gods, dat de zonde der wereld weg neemt." Johannes 1 29 Met deze woorden stelt Johan nes de Doper Jezus aan zijn volk voor. Deze uitdrukk:ng was een dui delijke zinspeling op het lam van de Paasnacht Of men dit wilde verstaan is een tweede. In Gezang 41 staat: „Hij over won met leeuwenmoed de hel en al haar machten". Nu ik op het televisiescherm leeuwen in de wildernis heb zien vechten en hun dreigend gegrom heb ge hoord, zal ik dit couplet moeilijk meer kunnen zingen. Ik weet wel, dat in Openbarin gen 5 5 de Heer genoemd wordt „de leeuw uit de stam van Juda". maar dat is dan ook de enige keer dat dit woord voor Hem gebruikt wordt. Terwijl in datzelfde boek achtentwintig keer het woord lam gebruikt wordt. Bij leeuwenmoed hoort doods verachting, maar daarmee zijn wij heel ver uit de buurt van het evangelie geraakt. Marcus ge bruikt in zijn beschrijving van Gethsemané de woorden: „zeer ontsteld, beangst, zeer bedroefd, tot stervens toe". Hier is geen spoor van het uitdagend gebrul van de leeuw. En in Hebreeën 5 staat: „die gehoorzaamheid ge leerd heeft uit hetgeen Hij ge leden heeft". Wil men hier toch van moed spreken, dan ligt die in een vol komen ander vlak. De moed van de gehoorzaamheid en de liefde, van de macht te hebben en die niet te gebruiken. Van de solda ten tegemoet te treden met de woorden: „Indien gij dan Mij zoekt, laat dezen heengaan." HEDEN: Othene: 7 uur: Prijskaarten. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in on(t)roerend goed". Patronaat, 8 uur: Beatshow de „Motions". ZONDAG 31 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 3 en 8 uur: „Bertrand in on(t)- roerend goed". Zuidersportpark, 2.30 uur: Terneuzen IAxel I; 12 uur: Tern. IIMiddelburg II; Tern. IllMiddelburg IV en Tern. VPhilippine II. MAANDAG 1 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in on(t)roerend goed". DINSDAG 2 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in on(t)roerend goed". TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: M. B. M. Ha- mann, Noordstraat 69, tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts. v. Steenberwnlaan 68, telef. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL. HCiFK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit» Gele Kruis: Hoekert te Sas van Gent, tel. 01158—1987 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. B W (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 30 MAART 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDF.REN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 31 MAART 1968 OOST ZFFUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Hontenisce: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 10 99 uur Mej. Ds. H. B. de de Neeling. Sln'skil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Gnpap Herderkerk: 10 uur Ds. J. Verheul, van Axel: 19 uur Ds. J. A. Poelman. Jeugddienst. Zaamslag: 10.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek: 14.30 uur H. J. Ruis, van Sluiskil. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Heems kerk, van Axel. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Berger. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Mozarthof: 9.30 uur Ds. L. Ber ger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 uur Leesdienst; 15 uur Ds. H. Rijksen, van Gouda. Terneuzen (Frans Halslaan); 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen; 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILAPELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte. M. Naujoks en Lt.e C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel; 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Clinge: 7, 8 30 en 10 uur H. Mis. Hopk: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Huist: 8. 10. 11 30 en 19 uur H. Mis Phih'nnine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sln'okil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Wïll'brorduskerk: 8 uur H. Mis; 10.30 uur Neder landse hoogmis. Triniteitskerk: 9 uur H. Mis; 11 uur Latijnse hoogmis; 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Gezamen lijke dienst in de Doopsgezinde kerk. Voorgangers Ds. S. Vis en H. Faber. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvl'et: 11 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring. Schoondiike: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anng ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. IJzendijke: 10.30 uur Mevr. Wika Oosterveld'. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. Zuidzande: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. ROOMS-KATHOLIEKE KF.RK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Ml«. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2