PROVINCIAAL NIEUWS MARY EN DE MARIHUANA Minimum van 70 km op Belgische autowegen 584x. STAATSLOTERIJ Nieuwe regeling kinderbijslag overheidpersoneel Pacrfna 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 29 maart 1968 Terneuzen Modeshow van Visser-Koole in Bachten Dieke Axel „Spelevaert" besloot optreden in „De Vurssche" Breskens Lijk opgevist Boschka$elle Waarnemend pastoor Goes De Zeeuwse fruitweek Oostburg Gemeenteraad Sas van Gent Succes voor amateurfotograaf Oranjecomité vergadert Zaamslag SG.P. -vergadering Veilig Vevkeersavond St. Jansteen Brand in vlashangar Vogelwaarde Hearings gemeentebestuur DOW CHEMICAL COMPANY MAAKTE OVER 1967 EEN WINST VAN 130,9 MILJOEN DOLLAR Agenda DE EERSTE AUGURKEN Duitse coasterkapitein verongelukt JAPANSE STUDENTEN AANGEHOUDEN ZWARE STRAFFEN VOOR HEROINE- SMOKKELAARS IN V.S. ZES MAANDEN VOOR GEWEZEN RECLASSERINGS- AMBTENAAR AUTO BOTST TEGEN GRINTHOOP: EEN DODE MEXICAANSE BISSCHOPPEN EISEN „SOCIALE HERVORMINGEN" Drie bejaarde mannequins, de dames De JongeHuijssen, Ver lindeKolijn en Van de Velde, deinden woensdagavond over het plankier in de recreatiezaal van „Bachten Dieke" en showden er kleding van het modehuis Visser- Koole. Hun verrichtingen wer den met belangstelling gadege slagen door talrijke medepension gasten. Bejaarde dames kunnen nog goed en representatief gekleed gaan en het waren gelukkig geen sombere deprimerende kleuren, die zij toonden en die overigens ook niet bij deze bejaard-Jeug dige" dames gepast zouden heb ben. Visser-Koole schenkt met zijn kollektie aandacht aan de oudere vrouw, dat wil dus zeggen, dat er japonnen, pakjes en mantels werden getoond voor de grotere maten en wat erg prettig was, ook in tussenmaten. Met de jaren stijgt de behoefte aan een verzorgd uiterlijk en de dames ondergingen een meta morfose door de smaakvolle, slank afkledende keurige model len, de japonnen veelal in het kreukwerende trevira, maar ook in glanskatoen en kamgaren. Ook aan het personeel van het bejaardentehuis was gedacht: twee medewerksters van het modehuis lieten de ouderen zien wat hun kleindochters kunnen dragen. Dit was voor deze avond geen „Bonnie en Clyde", geen shock-effekt voor dit publiek, maar hartveroverende frisse kleuren, bewerkt in simpele mo delletjes, geen mini, doch wel even de knie zichtbaar. Ook het mannenpubliek kwam aan z'n trekken: etaleur J. Bevers die al meer met dit bijltje heeft gehakt, toonde kostuums, geklede en sportief. Hij werd gesecun- deerd door de kok van het be jaardentehuis, de heer J. Mar silje, die bij deze gelegenheid nu eens niet, zoals de bedrijfsleider van Visser-Koole, de heer W. Verduin, zei toen hij de show voorstelde, voor de inwendige mens zorgde maar de uiterlijke verschijning op zijn best presen teerde. De presentatie van de gehele show berustte bij Fons Kaan, die dit sympathiek en vlot deed en de amateur-mannequins aan het slot een bloemetje aanbood als dank voor hun medewerking. Visser-Koole trakteerde in de pauze op koffie met gebak. Gisteravond werd dezelfde show gehouden in „De Blide". Dinsdagavond besloot de caba ret- en toneelgroep „Spelevaert" in De Vurssche te Axel de reeks opvoeringen in de diverse be jaardentehuizen in de kanaal zone. Deze ontspanningsavonden wer den achtereenvolgens gebracht in 't Trefpunt te Axel; te Zuid- dorpe; te Zaamslag; te Westdor- pe; te Sas van Gent en in „Bach ten Dieke, De Blide en Schelde- oord te Terneuzen. Het initiatief van deze voor stellingen ging van de bewoners van de bejaardentehuizen in ge noemde gemeenten. Als conferen cier trad hierbij op de heer Joh. de Vries uit Terneuzen. Voor het laatste optreden in De Vurssche bestond een over weldigende belangstelling. De di- recteur de heer J. van Nierop sprak in z'n openingswoord zijn vreugde uit. Als eerste trad voor het voet licht „Bachten Dieke" met een nabootsing van een verhaal uit de Camera Obscura van Hilde brand: het diakenhuismannetje. De Geref. en Hervr. bejaarden van Zaamslag vertolkten een klucht: „Een misverstand." Zuid- dorpe gaf tal van gymnastiek oefeningen ten beste. Westdorpe toonde een klas met kleuters, die zich vermaakten met kleuter liedjes en ballonnetjes. Na de pauze volgde „De recht zaak" door Sas van Gent en een stukje van De Blide uit Terneu zen, terwijl de Axelse bejaarden het optreden afsloten met het zingen van het Zeeuws-Vlaamse volkslied. De heer M. de Doelder, be stuurslid van De Vurssche sprak een hartelijk dankwoord. De bemanning van de BR 49 heeft donderdagmiddag een lijk binnengebracht, dat zij had op gevist op de lijn Knokke-West- kapelle. Vermoed wordt dat het een bemanningslid is van een op 21 februari nabij Westkapelle gezonken Zweeds schip. Tot identificatie kon nog niet worden overgegaan. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Breskens overgebracht. De bisschop van Breda heeft benoemd tot waarnemend pastoor van de parochie Boschkapelle pastoor Chr. Backx van de buur- parochi* Stoppeldijk. De bekende Zeeuwse fruit week met fruitcorso zal dit jaar weer te Goes worden gehouden en wel in de week van 14 tot 21 september a.s. De gemeenteraad van Oostburg behandelde woensdagavond de be groting voor 1968. Bij. de algeme ne beschouwingen kwam bij ver schillende fracties de vraag naar voren waarom de behandeling zo laat in het jaar plaatsvond en alge meen miste mep een memorie van toelichting. D.e heer Van Dongen had scher pe kritiek op het beleid van het college. Hij meende symptomen te ontdekken van matheid en kwam tot de ontdekking dat dit college geen beleid voert. Zo is er onvol doende communicatie tussen col lege en bevolking en met name bij de onderwijsproblemen zoekt men net zolang tot de zaak op scherp staat. Hij was er nog steeds van overtuigd dat de inspecteur, de heer Brants, en de heer H. P. Waalwijk onheus door het college waren bejegend. Hij vroeg zich af of B. en W. de moed op konden brengen alsnog excuses aan te bieden. Hij drong ook aan op een verbetering van de oost-west ver binding, met name voor leerlin gen, die in het oostelijk deel naar school gaan. De heer Van Hee had waarde ring voor de begroting en sprak de hoop uit dat dit de laatste zou zijn in het zicht van de gemeente lijke herindeling. De heer E. Dekker vond de toon van de heer Van Dongen wel wat te scherp. Hij meende dat er zeke re wensen waren t.a.v. straatver betering, woningbouw, een nieuw zwembad, maar er was toch veel tot stand gekomen. Burgemeester Van Leeuwen kon het optreden van de heer Van Dongen niet waarderen. Het ver troebelt de verhoudingen en hij1 vond het weinig elegant dat de heer Van Dongen zijn ontboeze mingen schriftelijk verstrekte aan eigen fractie en aan de pers en daardoor het college een mogelijk heid van beleidsverdediging ont nam. Hierna ontstond nog een fel debat tussen de heren D. Geuze, wethouder en de heer Van Don gen, waarbij deze laatste verklaar de geen behoefte te hebben aan het terugnemen van de uitlatin gen omdat hij er voor zichzelf van overtuigd was dat hij zijn woor den had gebruikt in het belang van het onderwijs, niet alleen voor Oostburg maar voor de gehele streek. De gewone dienst heeft een post van 38.350 voor onvoorzie ne uitgaven. Bij een internationale diawed strijd tussen enkele clubs uit België, Nederland en Canada heeft de heer R. Kieboom uit Sas van Gent, lid van de Sasse fotokring, bij de eerste beoor deling te Brugge beslag weten te leggen op het hoogste aantal punten. Er volgt ook nog een juryuitspraak in Alkmaar, maar vast staat dat de keer Kieboom met zijn nu reeds bekroonde dia een gooi gaat doen nar de eer ste prijs. In verband met de naderende koninginnedag zal het oranje comité te Sas van Gent op don derdag 28 maart in café „De oude brug" een vergadering hou den waarbij ook leden van diver se verenigingsbesturen zijn uit genodigd. Men wil komen tot een coördinerend programma voor de feestelijkheden op 30 april a.s. gesties. Ook nu weer bleken deze hearings goed te beantwoor den aan het gestelde doel: het komen tot een vruchtbare dia loog en een goed kontakt tussen bestuur en bestuurden. Op dinsdag 2 april a.s. om 19.30 uur hoopt de heer C. J. Kesting, Ned. herv. godsdienst onderwijzer te Dirksland, een politieke rede te houden voor de S.G.P.-kiesvereniging te Zaam slag in het gebouw „De Poort". Er bestond flinke belangstel ling voor de avond, die de afde ling Zaamslag van het Verbond van Veilig Verkeer belegde om de certificaten en verkeerssleu- tels uit te reiken aan de geslaag den van de verkeerscursus, die zes weken achtereen was gege ven door de heer A. Janse van de rijkspolitie. De voorzitter, de heer F. Die- leman, was verheugd dat zovele cursisten met ambitie de lessen hadden gevolgd. Hij verzocht burgemeester De Pree de certi ficaten en verkeerssleutels uit te reiken. Deze sprak waarderende woorden tot 't bestuur. Hij wees er daarbij op, dat het plan van de afdeling om een grote ver- keersmaquette te maken, die voor verkeerscursussen en het onderwijs op de scholen zijn nut zal bewijzn, door het gemeente bestuur met belangstelling wordt gevolgd. Hij feliciteerde de cur susleider met het succes, dat alle vijftig cursisten waren geslaagd. Vervolgens overhandigde hij aan iedere cursist het diploma. Namens de deelnemers sprak de heer J. Oppe woorden van dank aan de heer Janse. Hii overhandigde hem een geschenk onder couvert. Voor mevr. Janse was er een bloemetje. Het verdere van de avond werd gevuld met de vertoning van twee delen van het Zseland- iournaal en een verkeersquiz. Het viertal, bestaande uit de dames C. de Kubberde Regt, A. de Mul en de heren G. Over- dulve en P. Jansen, wist deze met 3022 te winnen. Gisteravond om 20 minuten vóór elf brak door onbekende oor zaak brand uit in een vlashangar van de firma Dobbelaere aan de Hogeweg te St. Jansteen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, begon direct met het beveili gen van twee aangrenzende han gars, waarin zich o.m. vlasmachi nes bevinden. De inwoners van Vogelwaarde hebben weer gelegenheid gekre gen met het gemeentebestuur in een open gesorek van gedachten te wisselen tijdens de hearings in het sportgebouw, het parochie huis te Ossenisse en de zaal van café Van Dijk te Hengstdijk. Met een gunstige uitzondering voor Ossenisse was de belang stelling minder dan voorheen. Een veelheid van onderwerpen passeerde op de gespreksavonden de revue. Burgemeester Molt- hoff, geassisteerd door de ge meenteraad en het hoofd van de technische dienst, belichtte de achtergronden van genomen be sluiten, de plannen voor de toe komst en nam dankbaar kennis van opbouwende kritiek en sug- In België wordt op autowegen een minimumsnelheid van 70 km per uur ingevoerd. Autobussen en vrachtwagens van meer dan vijf ton worden aan een maxi mum-snelheid van 90 km per uur gebonden, aldus nieuwe regelin gen, die donderdag in de Belgi sche staatscourant zijn gepubli ceerd. De wijzigingen van het verkeersreglement gaan op 15 juni a.s. in. De nieuwe verkeersregels ma ken het o.m. ook mogelijk dat autobussen van het Engelse dub beldekstype worden ingevoerd. De minister van verkeer kan n.l. een maximale toelaatbare hoogte van 4.40 toestaan voor opènbaar vervoer over bepaalde routes. De knipperlichten van politie-, brandweer- en ziekenauto's in België zullen voorts blauw wor den in plaats van oranje ter ver betering van de zichtbaarheid. Het onlangs bij de Dow Chemi cal Company verschenen jaar verslag over 1967 meldt weer een aanzienlijke stijging van de om zet en de winst. De totale omzet bedroeg het afgelopen jaar 1.382,7 miljoen dollar tegenover 1.309,7 miljoen in 1966. De nettowinst bedroeg 130,9 miljoen dollar, een stijging van V/i ten opzichte van 1966 (121,7 miljoen). Hiermede heeft Dow voor de zesde achtereenvolgende maal haar eigen financiële records ge broken. ZATERDAG 30 MAART Othene: 7 uur: Prijskaarten. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in on(t)roerend goed". ZONDAG 31 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 3 en 8 uur: „Bertrand in ont roerend goed". MAANDAG 1 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in ontroerend goed". DINSDAG 3 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Bertrand in ontroerend goed". Precies 14 dagen later dan vorig jaar zijn woensdag op de coöperatieve veiling in Grubben- vorst de eerste kasaugurken van dit seizoen aangevoerd. De prijs van deze augurken varieerde van 1,27 tot 2 per kg voor de ge sorteerde exemplaren en 0,96 voor de ongesorteerde augurken. De kasaugurkenteelt in noord- Limburg heeft zich in de laatste jaren ten koste van de koude kastomatenteelt, die minder gun stige financiële resultaten ople verde. zo sterk ontwikkeld, dat zij momenteel met de sla en to maten tot de belangrijkste teel ten in het Noordlimburgse tuin bouwcentrum kan worden gere kend. Deze van „tenen" gevlochten mat. met een oppervlakte van 1100 m~, welke zal dienen om de basis te vormen onder de afsluitdam in de westgeul, zal hedenochtend om zeven uur worden gezonken door middel van stenen. De mat komt dus in het verlengde van de te maken dam die van de Schelde- kade naar het westelijk haven hoofd zal lopen. De 46-jarige coasterkapitein H. S. Gerdes uit Haren am Ems (Did) is woensdagmiddag in Ma- rum op rijksweg 43 bij een ver keersongeval om het leven ge komen. Bij een inhaalmanoeuvre moest hij remmen voor een tege moetkomende auto. Zijn auto sloeg tweemaal over de kop en kwam in een sloot terecht. In Tokio zijn 60 studenten aan gehouden die waren doorgedron gen op het terrein van een Ame rikaans legerhospitaal, dat bin nenkort de gewonden uit Viet nam zal gaan verzorgen. Er is al eerder bij dit hospitaal door link' se studenten gedemonstreerd. DONDERDAG 28 MAART 1968 DERDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op nummers 50 zijn gevallen op nummers 100 zijn gevallen op nummers 200 zijn gevallen op nummers 400 zijn gevallen op nummers 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 7 564 391 582 940 9967* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 072616 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 077287* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 025740 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 084267* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 040662 Een prijs van ƒ5000 is gevallen op het nummer: 081523 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer: 064053 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Met Ingang van 1 april wordt een nieuwe kinderbijslagregeling voor overheidspersoneel van kracht, die beoogt de toelagen voor het eerste en tweede kind aan te passen aan de kinderbijsla gen, die aan niet-overheidsnerso- neel worden uitgekeerd, en de ex tratoelagen voor het derde en vol gende kinderen in de loop van tien jaar af te schaffen. Krachtens de nieuwe regeling wordt voor het eerste en het twee de kind een toelage van vier pro cent van het salaris met een mini mum van 41,40 gulden per maand of 9.52 gulden per week en een maximum van 59,82 gulden per maand uitgekeerd. De minimumbedragen zullen zo veel mogelijk in evenredigheid met algemene wijzigingen van de ambtenarensalarissen worden her zien. Sinds 1 juli vorig jaar gold voor overheidspersoneel een bij zondere regeling, waarbij het een kindertoelage van 39,95 gulden per maand voor het eerste en tweede kind met een maximum van 58,85 gulden ontving. Krachtens de nieuwe regeling bedraagt de extra-kindertoelage voor het derde en ieder volgende kind 0,9 procent van het salaris met een maximum van 13,50 gul den per maand. De oude regeling voorzag in een kindertoelage van 1 procent van het salaris tot een maximum van 14,72 gulden per kind per maand. Het percentage zal per 1 januari 1969 tot 0,8 (maximum 12 gulden) worden verminderd en elk daarop- Een rechtbank te New York heeft woensdag drie Amerikanen en twee Australiërs tot gevange' niss+raffen van 12 tot 20 iaar ver oordeeld wegens smokkel van verdovende middelen. De mannen zouden hebben ge tracht voor een bedrag van 81 miljoen gulden aan heroïne uit Hongkong naar de Verenigde Staten te smokkelen. door W. GELDOF 20) Toen vertelde hij alles, van het slaapmiddel in de koffie van de kapitein en zijn vrouw. Hoe hij daarna de „Seabird" op gang had gebracht en weg had laten varenmet een vastgezet roer. Ontzet luisterde Mary toe. Wilde verontwaardiging steeg in haar op. Toch begreep ze. dat het geen zin had Billy nu aan te val len. Het zou alleen betekenen, dat hij hier ten onder zou gaan in opofferende arbeid voor anderen. En dat die anderen daarna zou den omkomen, omdat zij zich zonder hem niet staande zouden kunnen houden. „Luister eens. Billyt" zei ze, zwaar ademhalend. „Ga hier eens naast me zitten. Leg die arme vis alsjeblieft een eindje weg. Ja. zo is het goed. Ik wilde je graag' één ding zeggen. Van je verhaal geloof ik niet veel. Je moet in elk geval tamelijk bene veld zijn geweest, toen je zoiets deed. Goed, ik wil aannemen, dat. je het gedaan hebt. Maar wees dan ook een kerel en aanvaardt de consequenties." „En die zijn?" „Deze: vertel het aan de politie, zodra wij weer in de bewoonde wereld zijn. Ongetwijfeld zul je gestraft worden, maar aanvaard dan die straf als boete voor wat je gedaan hebt. Er zijn verzach tende omstandigheden. Je moet beneveld zijn geweest, toen je het deed en dol van woede omdat je niet bij verdovende middelen en drank kon komen. Dat is punt één. Verder was de kapitein ook geen meegaand ventje, dat is punt één. Verder was de kapitein ook geen meegaand ventje, dat is punt twee en dat kunnen James, George en ik getuigen. Tenslotte is er die geschidenis met de gestolen spullen. Als wij dat tot een goed einde brengen, dan zal daar stellig rekening mee worden gehouden." „Goed, best Mary. Maar hoe je ook draait en kletst, een poosje zullen de gevangenisdeuren toch wel achter mij dichtgaan. Heus, Mary, het is niet goed afgelopen met Peter en met die arme Susan. Anders was de „Seabird" na de reparatie vast wel weer hier ge komen om althans jullie te ver lossen. Begrijp dat toch goed!" „Daar geloof ik niets van! Maar gesteld dat het zo is. Wat dan? Je zult toch eenmaal vrij gelaten worden en opnieuw kun nen beginnen. Bereid je daar maar op voor." „Dat neemt mijft schuld niet weg, Mary! Daarbij komt nog, dat ik als de bonte hond bekend zal staan. Voor alle kranten in de States is onze story een vette kluif." „Dat is erg genoeg, Billy. En toch geloof ik, dat je je ook daar doorheen zult slaan. En nog maals: dat Peter en Susan iets ergs is overkomen, geloof ik niet. Het kan haast niet in deze stille, onbevaren zee en met zo'n groot jacht. Jij hebt met Peter afge rekend: hij zal het doen door jou hier rustig in je eigen sop gaar te laten koken." „Dat hij mij hier laat zitten kan ik aannemen", zei Billy ver moeid. „Maar niet, dat hij jullie het zelfde laat ondergaan!" Mary haalde haar schouders op. ,,In de eerste plaats zal hij het onmogelijk achten ons weg te halen zonder dat jij meegaat. En in de tweede plaats: de kapitein is niet aan land geweest en weet dus helemaal niet in welke ellen dige omstandigheden wij hier op een soort paradijseiland zitten met radioverbinding en volop voedsel en wat wij verder nog maar nodig hebben." „Je bent een flinke vrouw, Mary. Ik wilde dat ik je geloven kon. Maar als dank voor je be moedigende woorden, krijg je dit!" En voor ze er op verdacht was. had hij haar opgepakt en droeg hij haar het water in, zover als hij maar kon lopen. Daar wierp hij haar een paar meter van zich af. Met krachtige slagen zwom ze naar de kant. Billy haalde de schouders op. Hij kon haar woorden zo maar niet geloven. Dat men hem hier op dit verlaten plekje aan zijn lot had achtergelaten, achtte hij denkbaar. Maar dat men dan zon der meer de anderen ook maar hetzelfde lot zou laten ondergaan was natuurlijk onzin. Er moest iets heel anders gebeurd zijn. Maar wat? Wat? Bij al hun dagelijkse bezig heden zorgden zij ervoor, aan de baai en rond de ruïne zo weinig mogelijk sporen achter te laten. Dat was niet moeilijk, want de weinige kledingstukken en ge bruiksvoorwerpen die zij nog be zaten. moesten zij wel zorgvuldig bij elkaar houden. Toch bleek de voorzorgsmaat regel niet vergeefs. Op 'n vroege morgen, toen ieder nog sliep, ging James een kijkje nemen aan de baai. Naderend motorgeronk wees erop dat er bezoekers on komst waren. Snel trok hij zich terug achter wat struiken en direct daarna zag hij een oud, haveloos jacht de baai invaren. Het was hetzelfde als wat Billy reeds eerder gezien had. Bij de steiger, niet ver van de ruïne, werd aangelegd en James zag, hoe drie met pistolen bewapende mannen op verkenning uitgingen, terwijl vier anderen op het dek bleven. Onmiddellijk wekte hij de anderen en even werd er krijgsraad gehouden. Waar het nu op aankwam was. zich zo dicht mogelijk bij het jacht op te stellen. Zou men dit onbemand achterlaten, dan kon men het besluipen en ermee weg varen. (Wordt vervolgd.) volgend jaar met telkens 0,1 pro cent, tot het op 1 januari 1976 0,1 procent (maximum 1,50 gulden) bedraagt en per 1 januari 1977 ge heel wordt afgeschaft. De aanpassingsmaatregelen laten de voor overheidspersoneel geldende regeling in essentie on gewijzigd. De wijziging per 1 april komt neer op het in een periode van tien jaar geliik maken van dé kindertoeslagregeling voor ambte naren en de kinderbijslag voor niet-ambtenaren. Dit bereikt men door wat het eerste en het tweede kind betreft de maximumuitkering te bevriezen op 59,82 gulden per mrtand. De extra-toelage voor het derde en de volgende kinderen wordt in tiert jaar tot nul teruggebracht. De Groninger rechtbank ver oordeelde gisteren de 50-jarige gewezen riiksreciasseringsambte- naar W. M. S. uit Groningen tot zes maanden gevangenisstraf. Tegen hem was veertien dagen geleden tien maanden gevange- nistsraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar geëist; wegons verduistering van rond 20.000 gulden als voormalig directeur van de stichting „Remedial Tea ching" te Groningen, de school voor moeiliik opvoedbare kin deren. S., die na de oprichting van de stichting op I oktober 1963 tót directeur werd benoemd, had vóór die tijd al een oplei dingsinstituut beheerd. De leer lingen daarvan werden overge schreven naar de nieuwe stich ting. S. werd verweten dat hij er een eigen administratie op na hield en een deel van de leerlin gen niet opgaf aan de secretaris penningmeester van de stichting. Verdachte gaf toe dat de stich- tingsacte tot stand was gekomen, maar hij ontkende dat de stich ting heeft gefunctioneerd en dat hij zijn instituut in de stichting had ingebracht. De 27-jarige grondwerker M. Merks uit Best (N.B.) is woens dagavond op rijksweg 6 in de gemeente Haarlemmermeer om het leven gekomen, toen de door zijn 24-jarige broer bestuurde auto waarin hij zat, op een nog niet voor het verkeer openge- gesteld gedeelte van de weg tegen een grinthoop botste. Twee andere inzittenden moesten met verwondingen naar een zieken huis worden overgebracht. Meer dan tachtig Mexicaanse bisschoppen hebben in een col lectief herderlijk schrijven ter gelegenheid van de eerste ver jaardag van de encycliek „Popu lorum Progressio" geëist, dat met spoed ingrijpende veranderingen worden aangebracht in de maat schappelijke structuur van Mexico teneinde het economische en maatschappelijke evenwicht van het land te verzekeren. De bisschoppen zijn van oor deel, dat er in Mexico sprake is van „binnenlands kolonialisme" en dat van meer dan de helft van de plattelandsbevolking en een aanzienlijk deel van de stedelijke bevolking de essentiële levens behoeften niet zijn vervuld. XHet 5.557 ton metende Griekse passagiersschip „Agamemnon" is woensdag in de haven van Piraeus gezonken. Naar mededeling van 't minis terie van koopvaardij was de' „Agamemnon" op haar anker plaats lek gestoten. Het schip ligt half onder water en sleepboten zullen trachten het uit de haven te slepen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2