Russische lof voor Nederlandse medische onderzoekingen Radio en Televisie Wie is William Westmoreland? Nederlander schoot 15-jarige Duitse vriendin dood DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Harttransplantatie in internationale discussie Afstoting Bewondering Aanrander aangehouden in Delft Kraanmachinist verongelukt Nederlands serum Sprookje „TIPPELAAR" BEROOFD VAN SIERADEN EN 2.000 GULDEN VIADUCT OVER RIJKSWEG ROTTERDAM- BELGISCHE GRENS Methodisch Felle kritiek DELFTSE RONDVAARTBOTEN LEDEN SCHIPBREUK Leeuwenpark in Noord-Brabant Heidebrand in Drente DODELIJK ONGEVAL OP UTRECHTS STATION ilowriialistesi uit paramen verjaagd TTlflfllt lyöd In een gerieflijke kamer van 't Haagse hotel „Ambassador" spraken zaterdag drie deskundi gen van internationale faam over vraagstukken van orgaantrans plantaties. Op verzoek van de beroemde Moskouse chirurg prof. dr. A. A. Wisjnewsky arrangeer de de Leidse hoogleraar prof. dr. A. G. Brom een ontmoeting met de Zuidafrikaanse chirurg dr. Marius Barnard, lid van het „Grote Schuur"-team en broer van prof. Barnard uit Kaapstad, die de eerste tot dusver ge slaagde harttransplantaties ver richtte. De geïnteresseerde prof. Wis jnewsky kreeg, mede aan de hand van kleurendia's, een exposé over het gehele op minuten en secon den afgemeten proces van hart transplantatie, dat in het Grote Schuur-z'iekenhuis wordt ge volgd. Daarbij sprongen drie nieuwe inzichten naar voren. In de eerste plaats blijkt nodig, dat bij voorkeur het hart van een donor, die jonger dan 25 jaar is, moet worden gebruikt. In de tweede plaats staat nu wel vast, dat de beste serums, die afsto ting van een transplantaat moe ten voorkomen, in Nederland en in de Franse stad Lyon zijn ont wikkeld. Ten derde werd duide lijk, dat de Zuidafrikaan Vash- kansky niet is gestorven omdat zijn nieuwe hart werd afgestoten. Deze patiënt had, naar later kwam vast te staan, een kleine huidinfectie aan een been. Het gebruik van serum en bestraling om afstoting te voorkomen, ver minderen de weerstand tegen in fecties, waardoor longen, lever, alvleesklier en andere organen van Vashkansky door de oor spronkelijke huidinfectie werden aangetast en tot zijn dood leid den. Het ingeplante hart werkte tot de laatste minuten van zijn leven normaal en vertoonde geen spoor van afstoting of infectie. Prof. Barnard, dat het tweede punt van het onderzoek trans plantatie bij jonge mensen met acute hartinfarcten betreft. Een derde punt betreft een veel voor komende hartziekte bij een Ban- toestam, terwijl transplantatie bij kinderen met een aangeboren hartafwijking als vierde groep in het onderzoek is betrokken. Dr. Barnard gaf een overzicht van de medische en ethische nor men, die bij transplantatie in acht worden genomen en legde er de nadruk op, dat de medici, die de transplantatie verrichten, ande ren zijn dan degenen die een aventuele donor aanwijzen, na dat de dood van deze onherroep- lijk vaststaat. Van donor en ont vanger worden alle gegevens om trent bloedgroep, genetische eigenschappen enz. nauwkeurig nagegaan, omdat al deze facto ren zoveel mogelijk identiek moeten zijn. Tijdens het gesprek, dat prof. Wisjnewsky in het Duits en dr. De politie in Delft heeft een 18- jarige leerlingdrukker uit Wate ringen aangehouden, verdacht van het plegen van een reeks aanran dingen in Delft. De jongeman werd aangehouden in een flatge bouw aar de Van Foreestweg waar hij de bewoners lastig viel door herhaaldelijk op de bellen te drukken. De knaap kon door de beheerder van het flatgebouw in de kraag worden gegrepen en aan de politie worden overgegeven. Op het politiebureau bekende hij de afgelopen drie maanden zeven aanrandingen te hebben gepleegd. In zes gevallen werd door de ouders van de slachtoffertjes, die zes en zeven jaar zijn, aangifte gedaan. De kinderen waren van het gebeurde zo overstuur, dat ze geen behoorlijk signalement kon den verschaffen. De politie neemt aan dat de leerling-drukker nog meer aanrandingen in Delft heeft gepleegd. Het onderzoek werd be moeilijkt, doordat de jongeman zijn daden pleegde in ver uiteen gelegen delen van de stad. Hij heeft al eerder gevangenis straf ondergaan wegens aanrandin gen. Dë politie in Rijswijk heeft ook belangstelling voor de arrestant. De 26-jarige kraanmachinist D. de Heer uit Rotterdam is bij het laden van mest op een auto om het leven gekomen, toen de kraan kantelde. Hij sprong uit de kraan maar kwam onder het gevaarte terecht. Hij was op slag dood. Barnard in het Engels voerde, was prof. Brom het medisch en taalkundig intermedair. Prof Wisjnewsky, die in Moskou het grote naar zijn vader genoemde chirurgische instituut met onge veer zeshonderd academisch ge vormde medewerkers leidt, sprak zijn bewondering uit voor de Ne derlandse methoden bij het chi rurgisch vervangen van hart kleppen. Hij zei dat de in Nederland ontwikkelde vervangingskleppen van kunststof en van dood men selijk hartklepweefsel aanzienlijk beter zijn dan soorten die elders in de wereld en ook in eigen land worden toegepast. Zowel hij als dr. Barnard legden grote belang stelling aan de dag voor het T.N. O.-instituut in Rijswijk, dat met behulp van hier te lande ontwik kelde serums dierproeven op het gebied van orgaan- en huidtrans plantaties doet. Men past bij chimpansees huidtransplantaties toe, waarbij geen enkel geval van afstoting meer is geconstateerd, Ook worden harttransplanta ties op ratten verricht, waarbij succes verzekerd is. Prof. Wis jnewsky vertelde over proeven met transplantaties op honden in zijn instituut. Daarbij werden te gelijkertijd hart en longen van de ene hond op de andere overge plant. De dieren leefden nadien niet langer dan acht tot negen dagen. Hij zinspeelde erop, dat 't in Nederland ontwikkelde serum voor zijn instituut nieuwe pers pectieven opent. Dr. Barnard verhaalde over de bij dr. Blaiberg verrichte trans plantatie en het programma van herstel en revalidatie nadien. Tussen de 22e en 25e dag na de operatie zijn lichte sporen van af stoting opgetreden. Deze konden snel en afdoende worden bestre den. „Het was als een sprookje, toen wij na twee maanden dr. Blaiberg zijn oude zieke hart in handen 'konden geven, terwijl deze man weer fit en gezond op zijn benen stond", zo vertelde dr. Barnard. Het is gebleken dat or ganen als lever en nieren van dr. Blaiberg, waarvan hij tijdens zijn hartziekte veel last had, thans weer functioneren als die van een jong mens. Het boeiende en in ontspannen sfeer gehouden gesprek moest worden afgebroken, omdat dr. Barnard zijn vliegtuig naar Parijs niet mocht missen. Prof. Wisj newsky zei na afloop verheugd te zijn tijdens zijn bezoek aan me dische instituten in Nederland, waarover hij zeer lovend sprak, deze instructieve en prettige ont moeting met dr. Barnard te heb ben gehad. De politie van Vinkeveen is maandagnacht om half twee ge alarmeerd door een als vrouw verklede mannelijke „prostituee" die was aangerand en beroofd. Bij het verhoor op het bureau bleek de „vrouw" een 34-jarige Amsterdammer te zijn, die zijn brood verdiende met tippelen. Hij was in de hoofdstad opgepikt door een automobilist die met hem de stad uitreed, bij Ouder - Amstel een vriend ophaalde en toen liet blijken, dat hij de „dame" door had. De auto stopte op een stille weg in Vinkeveen. De Amsterdammer werd daar met een mes bedreigd en moest zijn „klanten" zijn gouden arm band, ketting, horloge en oorbel len geven. Nadat de mannen hem ook nog zijn damestasje met 2.000 gulden hadden afgenomen, werd hij uit de auto gezet. Vandaag zal een aanvang wor den gemaakt met het leggen van de overspanningen voor het via- dukt Klein Overveld (ter hoogte van Prinsenbeek bij Breda) over de rijksweg nr. 16 (Rotterdam- Dordrecht-Breda-Belgische grens), aldus deelt het ministerie van verkeer en waterstaat mee. Het zal daartoe nodig zijn om in een tijdvak van circa 6 weken enkele malen per week beurte lings de oostelijke of de weste lijke rijbaan voor het verkeer af te sluiten. Hoewel de werkzaamheden zo veel mogelijk buiten de spitsuren zullen worden uitgevoerd, moet er rekening mee worden gehou den, dat enige vertragingen in de vlotte doorgang van het verkeer kunnen optreden. Gedurende de weekeinden zullen de beide rij banen voor het verkeer beschik baar zijn, aldus het ministerie. Generaal William Childs Westmoreland, die naar Ame rika is teruggeroepen, is steeds van de stelling uitgegaan dat een goed bevelhebber in de buurt van zijn troepen moet blijven en hun gevechten moet meemaken. De robuuste en forse generaal vroeg zijn mannen niets wat hij zelf niet zou doen. In 1958 nam hij als commandant van een luchtlandingsdivisie deel aan 'n massale landing, Waarbij vijf soldaten om het leven kwamen, toen onverwachte windstoten hun parachutes grepen. West- moreland zelf werd een meter of zestig meegesleurd. Na dit inci dent nam „Westy" zoals hij door zijn vrienden wordt genoemd, altijd het initiatief bij spring oefeningen, Hij sprong als eer ste omlaag en gelastte een oefe ning soms af, als hij meende dat ze te gevaarlijk voor zijn man nen was. In Vietnam werd hij een ver trouwde figuur voor de'gewone soldaat. Hij legde steeds „blik sembezoeken" af aan alle onder delen, waar deze zich ook bevon den, Zijn toestel werd enkele keren getroffen door kogels van de tegenstander. Zijn vrienden vinden hem veeleer een methodisch dan een intelligent man, die beschikt over een grote energie. Hij rookt en vloekt niet en drinkt bijna nooit. Hoewel hij al in het begin van 1964 naar Vietnam kwam, kent hij nog steeds geen woord van de taal. In de laatste wereldoorlog was hij artillerie- en infanteriecom- mandant in Tunesië, op Sicilië en in Normandië en bij de troe pen die zich een weg baanden tot de Elbe. In ,1952, toen hij met een regiment parchutisten in Korea vocht, werd hij tot bri gade-generaal gepromoveerd. In 1956 werd hij de jongste gene raal-majoor van het leger. Hij was toen 42 jaar. In november vorig jaar toen generaal Westmoreland voor overleg in Washington was, uitte hij voor de televisie de mening dat 'n deel van de Amerikaanse troepen binnen twee jaar uit Vietnam kon worden terugge trokken. Eerder zei hij dat de acties in Vietnam steeds meer succes opleverden. Daarna kwam begin van dit jaar het „tet"-offensief van de vietcong ARNHEM: De h~uw van „Het Dorp" vordert gestaag. De werk zaamheden vormen een welkome afleiding voor de bewoners, waarvan we er hier twee zien, die kijken naar de bouu> van de per- soneelsflat. De rondvaartboten „Johan Vermeer" en „Anthony van Leeuwenhoek", die de grachten van Delft zullen gaan bevaren, hebben nog voor ze officieel in gebruik zijn genomen, hun eer ste schipbreuk geleden op het IJsselmeer. Dat gebeurde tijdens het overbrengen van de twee boten van de firma Knol uit Steenwijk naar de eigenaar in Delft, de hotelier T. Brands, die de rondvaartboten gaat exploi teren. Tijdens de overtocht naar Delft werd door de hevige wind een aantal ruiten van de boten ingedrukt en werd veel water gemaakt. De scheepjes moesten door vissersboten naar Elburg worden gesleept. De exploitant zou de boten zaterdag tijdens 'n persconferentie showen. Op de uitgestrekte terreinen van 't recreatieoord Beekse ber gen tussen Hilvarenbeek en Til burg ter weerszijden van de pro vinciale weg zal op 1 juni een leeuwenpark worden geopend. Burgemeester Meuwese van Hilvarenbeek, die tevens vice- voorzitter is van het recreatie oord Beekse bergen, deelde op een persconferentie in Hilvaren beek mede, dat het park een op pervlakte zal krijgen van 30 a 40 hectare. Het park is door zijn ge accidenteerde ligging en door zijn begroeiing bij uitstek ge schikt om circa 40 leeuwen in een natuurlijk leefmilieu te brengen. Door het park zal een geasfal teerde dubbele rijweg van 3400 meter lengte worden aangelegd, waarover bezoekers per auto een tocht door het leeuwenpark kun nen ondernemen. Men is op het idee voor een leeuwenpark gekomen via de Australische ambassadeur, die tijdens een bezoek aan Tilburg sprak over het „Lionspark Long- leat" in Engeland. Onderhande lingen van het bestuur van het recreatieoord met een firma uit Brabant leidden niet tot het ge wenste resultaat. Daarna werd kontakt opgenomen met de heer Chipperfield van het park „Lions of Longleat" in Engeland, die zijn medewerking gaf aan het plan. De leeuwen voor het park bij Til burg zijn eigendom van de heer Chippenfield, die zelf op de pers conferentie aanwezig was. Hij was o.a. vergezeld van zijn schoonzoon en dochter, de heer en mevrouw Cawley, die een jonge leeuw hadden meegebracht. Dinsdagmiddag is van Het na tuurreservaat Kralose heide tus sen de gemeente Ruinen en Dwingeloo een oppervlakte van circa 1.000 ha heide afgebrand. De oorzaak van de brand is on bekend. Tegen half zes was men het vuur meester, dat overigens nog wel enige dagen zal blijven door- smeulen. Deze brand overtreft die van 1965, toen ook een groot deel van deze heide werd ver woest. Het vuur werd bestreden door de brandweren van Ruinen, Dwingeloo en Hoogeveen. De schaapskooi van de natuurbe- schermingswacht Meppel aan de rand van de heide wist men te redden door tegenvuur te ont steken. Ook landbouwers waren in de weer om door het omploe gen van stukken heide een bar rière te vormen tegen de door de wind aangewakkerde vuurmas sa. Het verkeer over de wegen rond het gebied ondervond veel hinder van de dichte rookwolken. Door deze brand zijn veel jong wild en broedsels van talloze vo gels verloren gegaan. De 41-jarige Hongaar G. Tan- ka uit Utrecht is dinsdagmorgen op het centraal station in Utrecht om het leven gekomen, toen hij vergeefs trachtte de stoptrein van 6.55 uur naar Zwolle nog te halen. De trein was al gaan rijden en de late reiziger kwam tussen de trein en het perron terecht. Op weg naar het ziekenhuis is het slachtoffer aan zijn verwondin gen overleden. en kwam de generaal aan felle kritiek, vooral van Arthur Schle- singer, bloot te staan. William Westmoreland werd op 28 maart 1914 geboren. Hij is gehuwd en heeft twee dochters en een zoon. De 43-jarige Nederlander W. K. heeft zaterdag in Bremen met een jachtgeweer in het bijzijn van de politie zijn vijftienjarige Duitse vriendin Ingrid Ratke doodgeschoten. De politie kon voorkomen dat de man daarna de hand aan zichzelf sloeg. Volgens mededeling van de po litie had het paar, dat elkaar al meer dan driekwart jaar kende, besloten het leven de rug toe te keren. Vrijdagavond namen de geliefden een grote hoeveelheid slaaptabletten in, die echter slechts verlammingsverschijnse len ten gevolge hadden. De ouders van het meisje ga ven hun dochter als vermist op, omdat Ingrid 's nachts niet thuis was gekomen. Zij suggereerden de politie dat hun dochter wel eens bij de Nederlander zou kunnen zijn. Toen de politie op diens adres aanklopte, werd er niet opengedaan, waarop een van de mannen op het balkon van de kamer klom. Hii zag het paar op een divan liggen. De man stond op en mompelde dat hij open zou doen, waarop de agent terugklauterde. Op dat moment hoorde de po litieman een schot en zag hij de man het geweer op zichzelf rich ten. De politieman deed een ge waagde sprong door het glas en wist de man het geweer te ont rukken. K. liet zich daarna ge willig arresteren. De ouders van het meisje had den de Nederlander zes maanden geleden door de rechter laten verbieden met Ingrid om te gaan. Desondanks had K. zijn vrien din telkens meegenomen naar zijn kamer. Voor een dergelijk feit was hij onlangs tot een boe te van 200 mark veroordeeld. DONDERDAG 28 MAART 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Badi- nerie: klassiek en modern platen- programma (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws); 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw; 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische lezing; 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Lichte gram- mofoonmuziek; 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 12.50 Godsdienstige uitzending; 13.10 Variant: radio-snelbuffet; 13.45 Stereo: Lichte grammofoonmuziek; 14.30 Harp en viool (opn.): klas sieke en moderne muziek; 15.00 Hervormde godsdienstige uitzen ding; 15.30 Banden met het ver leden, klankbeeld; 15.45 Spel: kro niek voor kreatieve vrijetijdsbeste ding; 16.00 Nieuws; 16.02 Buren gerucht: quizcompetitie tussen Vlaamse en Nederlandse steden; 16.50 Spelen met taal; 17.00 Ste reo: Voor kleine bezetting: moder ne en klassieke kamermuziek (opn.); 17.45 Sportactualiteiten; 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang; 18.30 Nieuws en weerpraatje; 18.46 Actualiteiten; 19.00 Muziek van het Leger des Heils; 19.15 Spektrum: nieuws uit de protestants christelijke organi saties; 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke Italiaanse werken; 20.00 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie op kerkelijk, oecume nisch en zendingsterrein; 20.10 Pianorecital (gr.): klassieke mu ziek; 20.30 Stekker: Steravondp'ro- gramma; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Meditatie; 22.50 Stereo: Salontrio: lichte ka mermuziek; 23.00 Studio 2300: ge varieerd programma; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lich te grammofoonmuziek; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojour naal; 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuziek (8.30 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Moderne orkestmuziek (gr.); 9.40 School radio; 10.00 Voor de kleuters; 10.00 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma (11.00 Nws); 11.55 Beursberichten; 12.00 Piano recital (gr.): klassieke en moderne muziek; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.29 Zelfstan dig zijn en blijven, lezing; 12.34 Toppers van toen: lichte grammo foonmuziek voor oudere luiste raars; 13.00 Nieuws; 13.11 Radio journaal; 13.30 Concertgebouw orkest en zangsoliste (gr.): klas sieke muziek; 14.40 De EEG en de huisvrouw, lezing; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nieuws; 16.02 Van Vier tot vijf:" radioprogramma in een notedop; 17.00 Canta America: muziek uit Suriname, de Neder landse Antillen en omringende lan den; 17.30 Minjon: programma voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Radiojournaal; 18.20 Uitzending van de C.H.U.; 18.30 De tafel van (half) zeven: gevarieerd program ma; 19.30 Nieuws; 19.35 Kerk ver af en dichtbij; 19.40 Avondgebed; 20.05 Land der Muzen: kunstkro niek; 20.28 Golgotha, oratorium van Frank Martin, door het Utrechts symfonie-orkest, de Utrechtse Oratoriumvereniging en solisten; (21.23 Uitgevers en boek verkopers in Nederland, gesprek); 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal; 22.55 Venster op de hedendaagse muziek: muzikale lezing; 23.35 Vioolduo: moderne muziek; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieüws; 9.02 Voor de zieken; 9.30 Strictly instrumental: lichte instrumentale muziek; 10.00 Nieuws;- 10.03 Mu ziek bij de koffie (11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.03 Platenkeus: bekende Nederlanders op het ge bied van de ernstige muziek kie zen lichte grammofoonplaten; 13.00 Nieuws; 13.03 Actualiteiten: 13.08 T.N.T.: knalmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Netty Rosenfeld; 15.00 Nws; 15.03 Where the action is; 16.00 Nieuws: 16.03 lORRRrrr: tiener- platenshow; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.0718.00 Draaijij- ofdraaiik: verzoekplatenprogram- ma. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich- ten voor de schippers; 12.48 Lichte muziek; 12,55 Buitenlands pers overzicht; 13.00 Nieuws, weerbe- Een groep journalisten 'die öp een officiële inspectietocht door Karameh in Jordanië waren, zijn vrijdag door Arabische comman dos verjaagd. Karameh was het voornaamste aanvalsdoel van de Israëlische vergeldingsactie van donderdag. Tijdens het bezoek van de journalisten begonnen de Arabische commando's hun wa pens te laden, een Jordaans of ficier die tussenbeide wilde ko men werd ook bedreigd. Er zat voor de journalisten niets an ders op dan te vertrekken. De Palestijnse bevrijdingsor ganisatie maakte vrijdag bekend dat donderdag de Arabische com mando's achter de Israëlische aanvalslinie opereerden, waar door de Israëliërs in verwarring raakten en een groot aantal Israëlische voertuigen konden worden vernield. richt en beursberichten; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberich ten; 16.09 Hand in hand met Ne derland; 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen; 17.15 Lichte mu ziek; 17.30 Koormuziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Franse les; 18.32 Grammofoonmu ziek; 18.35 Tips voor het verkeer; 18.40 Amusementsmuziek; 18.45 Sport; 18.52 Taalwenken; 18.55 Grammofoonmuziek; 19.00 Nws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Lichte muziek; 19.45 Praatje; 19.55 Lichte muziek; 20.00 Lichte mu< ziek; 20.30 Hoorspel; 21.41 Roman' tische muziek; 22.0022.15 Nwi en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.50 Pipo dn clown; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 Reclame; 19.06 De Danny Kaye show; 10.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 AVRO's televizier; 20.50 Een avond uit, tv-spel van Harold Pim ter; 21.55 Muziek-mozaiek; 22.40—t 22.45 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Pipo da clown; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal: 19.03 Van gewest tot gewest; 19.25 Internationaal agrarisch nieuws; 19.45 In kleur: Openbaar kunstbezit; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 De Tom Jones show; 21.00 Ik en gij, praatje; 21.03 Vidocq. politie-feuilleton; 21.28 Aktualiteitenrubriek; 22.00 Gefilmd portret van de Friese on derwijzer-auteur: Trinus Riemer- sma; 22.3022.35 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.25 Fran se les; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Filmreportage; 19.35 Politieke uit zending; 19.50 Mededelingen en taalwenken; 20.00 Journaal; 20.25 Moord om de haverklap, detective serie; 21.15 De parlementsverkie zingen; 22.35 Nieuwe films; 23.10 Nieuws. MIMMia MfeMartTWM *4 WMM W«II«K VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden gisteren in totaal aange voerd 4539 dieren, zijnde 145 slachtrunderen; 655 gebruiksvee; 130 vette kalveren; 175 graskalve ren; 3237 nuchtere kalveren: 5 biggen; 7 paarden; 4 veulens; 100 schapen of lammeren; 45 weide- lammeren; 36 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,75 ƒ5.05, le kwal. f 4,15ƒ4,55, 2e kwal. 3,854,05, 3e kwal. 3,653.80: Vette kalveren: le kwal. ƒ3,603,80, 2e kwal. ƒ3,35—ƒ3.50, 3e kwal. ƒ3,10— ƒ3,30; Stieren ƒ4,15—ƒ4,65; Worstkoeien 3.303,35; alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1575; Vare koeien 850—1200; Vaarzen 8251000; Pinken 600725; Graskalveren 375 550; Nuchtere kalveren 140 ƒ150: Mestkalveren ƒ70ƒ130; Schapen 100130; Lammeren 120170; alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer als vorige week, kalme han del met prijzen als maandag; Kalf- en melkkoeien: gewone aanvoer, handel redelijk en even hoger in prijs; Vare koeien: aanvoer matig, handel tamelijk en ruim prijshou dend; Vaarzen en pinken: redelijke aanvoer, kalme handel en iets stijver in prijs; Graskalveren: aan voer korter, handel matig en prijs houdend; Vette kalveren: iets min der aanvoer, handel stroef en lager in prijs; Nuchtere kalveren: aan voer korter, rustige handel en on veranderd in prijs; Schapen en lammeren: gewone aanvoer, handel goed, prijzen gedrukt. GEMEENTE TERNEUZEN TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen maken bekend, dat in verband met uit te voe ren werken de volgende tijde lijke verkeersmaatregelen zijn genomen a. het voor het gedeelte van de Westkolkstraat tussen de Dijk- straat en de Nieuwstraat voor de noord-westzijde van de rii- weg geldende wachtverbod is tijdelijk ingetrokken. Deze maatregel is vanaf heden van kracht, gedurende ongeveer drie weken, of zoveel korter of langer als in verband met de uit te voeren "werken nodig zal blijken te zijn; b. de Vinkenstraat te Sluiskil is tijdelijk voor alle verkeer af gesloten vanaf de zijde van de rijksweg, zoals ter plaatse door borden wordt aange- gegeven. Deze maatregel is van kracht vanaf 1 april 1968, gedurende ongeveer vijf weken, of zoveel korter of langer als in ver band met de uit te voern werken nodig zal blijken te zijn. Terneuzen, 26 maart 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester A. J. VAN PAGEE, secretaris. I

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7