Fa. Stoffels-Risseeuw WINST VOOR BEIDE KOPLOPERS RKVVU EN AXEL AXEL-V.C.W. 2-0 NIEUWE GEZELLIGE „DINGEN" VAN DE VOORJAARSBEURS HET GESCHENKENHUIS ZATERDAGVOETBAL Weer dreigbrief voor Rik van Looy BEURSOVERZICHT Marktberichten Heftige studentenrel in Rome Maandag 18 Dinsdag 19 maart 1968 net meisje Met de Hoover wasautomaat begint Tern. Boys- Good Luck 1—2 S.V.V. >54— A.Z.V.V. 5-0 30 gewofrdert Vier telefonisten bij brand in telefooncentrale omgekomen AARTSBISSCHOP VAN GUATEMALA ONTVOERD ragiua. "a Twee doelpunten vóór rust ge scoord bleken voldoende voor Axel om de volle winst in eigen huis te houden. Door de harde storm bleek mooi voetbal een te grote opgave. Spanning bleef er tot het laatste ogenblik. Axel vreesde na rust de schutterscapaciteiten van V.C.W. dat met de harde wind in de rug opereerde. De Axelse ach terhoede gaf deze middag echter weinig kansen weg en stond doel punten in de weg. Toen de rust aanbrak, was de eindstand reeds bereikt. Lensen, afgedwaald naar rechts- gaf in de 29e minuut invaller doelman Van der Veeken met een onhoudbare kogel geen schijn van kans. Acht minuten later werd tiet 20. Bij zijn als voorzet be doeld schot van Jonkman veran derde de bal tot ieders verbazing in het V.C.W.-net. De storm was een handicap. Uittrappen van de keepers veranderden veelvuldig in corner. Na rust bleef het gevaar van V.C.W.-zijde uit. Zelfs nu bleek Axel nog beter in het scheppen van doelrijpe kansen. In de 17e minuut kwam V.C.W. tot de enige reële kans. Uit een corner werd juist overgekopt. Een minuut later een fraaie aktie van Lensen, die met een enorme kogel besloot, maar doelman Van der Veeken redde fraai. Een prachtige kans kregen Lensen en Jonkman nog om de score op te voeren, maar er werd niet van geprofiteerd. Uiteindelijk bleek 20 voldoende; ook voor de Axelse achterhoede die een heel goede indruk achter liet. Een verdiende overwinning na een weinig fraaie maar wel span- nendé wedstrijd. Derde klasse D ALLIANCE—HONTENISSE 2—0 De stormwind stond dwars over het veld en maakte normaal voetbal onmogelijk. De thuisclub had in de eerste helft het beste van het spel, maar kon slechts één keer het doel vinden. Dat ge beurde na ruim twintig minuten spelen, toen Hoppenbrouwers profiteerde van een scrimmage voor het doel van Hontenisse. De gasten waren na de rust lang niet de minderen. Zij be heersten geruime tijd het mid denveld, maar wisten dat niet uit te buiten. Ook de thuisclub zat Voor de vele blijken van belangstelling, welke wij bij ons 25-jarig huwelijk moch ten ontvangen, zeggen wij, mede namens onze kinde ren en kleinkind, hartelijk dank. H. VAN GKEMBERGHEN H. M. v. GREMBERGHEN —VAN DE BOS Terneuzen, maart 1968. Dijkstraat 69. GEVRAAGD voor de huishouding. Goed loon.. Of WERKSTER voor een paar dagen in de week. Mevr. VAN KOUTEREN, Korte Kerkstraat 9, Ter- neuzen. Leuke bamboe krukjes 17,90 19,50 Lectuurschalen 4,95 Lectuurmandje met hengsel ƒ6,90 7,90 8,90 'Broodmandjes ƒ1,90; met kleedje 4,90 Gezellige wandversieringen en spiegels Handgeborduurde kleedjes 2,80 4,80 Spaanse lopers en kussen 6,9514,95 GROTE STERKE BOODSCHAPMANDEN om kilo's in te vervoeren 4,50 3,95 Geregeld komen prachtige nieuwe dingen bin nen; wipt U eens af en toe binnen; U heeft vrij entree. Noordstraat 75 en 96a - Terneuzen - Tel. 2951 Ga over op Hoover ii> .ui iiwiwiiijM, Met een Hoover wasautomaat is geen was te groot en geen was te zwaar. U heeft keuze uit vele wasprogramma's. Een druk op de knop en uw Hoover doet onge stoord de was terwijl U rustig verder aan het werk kunt of desnoods gaat winkelen. De Hoover regelt het voor U zonder U Elke vrouw is waard een Hoover te bezitten. Nooit eerder waste U zo gemakkelijk en was uw was zo wit. Hoover ligt bovendien aantrekkelijk in prijs. En bij ons koopt U altijd voordeliger. NOORDSTRAAT 74 - TERNEUZEN - TEL. 2595 U bent welkom voor 'n uitvoerige demonstratie. *SC8»Se»»S»Me8M«»»»Se«»»MC8Mee»SC8»»S»SS«8»Ke8M3*: niet stil en Poldermans had na een kwartier de voorsprong kun nen vergroten, maar in vrije po sitie kogelde hij tegen de lat. Een kieine tien minuten vóór het eindsingaal kreeg Polder mans weer een kans bij een aar zeling in de Hontenisse-verdedi- ging en nu schoot hij raak (20). Alliance behaalde met deze zege het kampioenschap in 3 D. De Roosendaalse ploeg zal vol gend seizoen dus de 2e klasse komen versterken. GRENSWACHTERS- VOGELWAARDE 4—1 De Bosschenaars hebben het in Putte niet kunnen klaren en ze staan nu al met één been in da 4e klasse. De thuisclub kwam fortuinlijk aan de leiding bij een schot van Paardekam dat via een verdedi ger van Vogelwaarde van rich ting veranderde. Even vóór de rust zorgde Janssens met een kopbal voor 20 uit een goede voorzet van Van Tilburgh. De gasten trokken na de rust ten aanval, maar een plotselinge doorbraak van Paardekam werd hun noodlottig. Lambert had de eer wei gered, maar de strijü was nu verloren (31). Het werd zelfs 41, toen de produkueve Paardekam een minuut of tien vóór het einde een voorzet van Van Tilburgh benutte. HVV '24—Z1ER1KZEE 1—0 HVV '24 heeft een kieine maar verdiende overwinning behaald op Zierikzee dat de beide punten hard nodig had om het degrada tiegevaar af te wenden. In de tweede helft belegerden de gasten regelmatig het doel der thuisploeg, maar de verdediging was paraat terwijl vrouw Fortuna ook vaak aan de kant van Hulst stond. HVV startte met de harde wind in de rug en bestookte direkt het doel der bezoekers. Er werden mooie brede aanvallen opge bouwd langs de beide vleugels, maar het duurde tot de 25e mi nuut voordat het enige doelpunt viel. De HVV-back Hoefnagels gaf Diverse corners leverden geen Zij combineerden even, waarna Naassens de uitlopende doelman omspeelde en inschoot (10). Na de rust begon Zierikzee met de sterke wind in de rug het doel van de thuisclub te belegeren. De Hulsterse defensie hield echter stand. Divere cornerss leverden geen resultaat op. Paal en lat kwamen een paar keer HVV te hulp, ter wijl aanvoerder Voet tweemaal juist op de doellijn kon redden. Zierikzee vocht met de moed der wanhoop maar moest de beide punten in Hulst achterlaten. Vierde klasse H HANSW. BOYS—IJZENDIJKE 1—1 Een zeer matig partijtje voet bal. De rust brak aan met blanke stand. Tien minuten na rust gaf Dijkman de thuisclub de leiding (10), maar bij het scheiden van de markt maakte Wijffels in een slotoffensief nog juist gelijk (1-1). OOSTBURG—AARDENBURG 1—2 Voor de rust gaf Trapman de bezoekers in de 35e minuut een 01 voorsprong, die 10 minuten na de rust door Hermie tot 02 werd opgevoerd. Wel kon De Vis ser er vijf minuten later 12 van maken maar verder lieten de be zoekers het niet meer komen. BIERVLIET—WALCHEREN 5—3 Nadat A. van de Broek in de tiende minuut voor 01 had ge zorgd bogen De Ruijsscher, De Regt en Van de Bossche deze stand nog voor de rust om naar 31. Nadat Van Duy-n na 11 mi nuten er 32 van had gemaakt, caramboleerde twee minuten la ter een schot van Boekhout in het Walcheren-doel (42). Door De Regt werd het daarna na 20 minuten 52, maar J. van de Broek scoorde een minuut later en de 53 stand werd ook de einduitslag. CORN BOYS—RCS 0—2 Bij de j-ust was de stand nog 00. De bezoekers slaagden er vijf minuten na de rust in door Van Overbeke een 01 voor sprong te nemen en toen Van de Velde even later opnieuw doel trof (02) was het pleit beslecht. SLUISKIL—BRESKENS 1—3 Sluiskil heeft het niet kunnen bolwerken tegen koploper Bres- kens. Door de harde wind, die van doel tot doel stond, was goed voetbal onmogelijk. De Bresken- se overwinning was volkomen verdiend, want er zat meer com binatie in het spel van de gasten. Breskens begon met de wind in de rug en reeds in de vijfde minuut viel het eerste doelpunt. Uit een ingooi van Fenjjn kwam de bal bij De Nooijer en diens schot was te machtig voor doel man De Smidt (01). Breskens kwam steeds terug maar De Smidt deed prima werk, totdat in de 20e minuut de Sluiskilse verdediging een fout maakte en Hoefnagel er als de kippen bij was (02). Pas in de 38e minuut kreeg de Breskense doelman zijn eerste bal te verwerken, wat hem nogal moeite kostte, daar het ;chot van De Feber vol effekt zat. Sluiskil had na de rust nog hoop met de wind in de rug, maar deze illusie was rap vervlogen, toen Hoefnagel in de 2e minuut Fenijn op maat bediende en deze De Smidt voor de derde maal het na kijken gaf. Pas in de 40e minuut wist Sluiskil de eer te redden uit een vrije trap van Visser (13). Scheidsrechter Poelman was de 'beste man van het veld. Hij leidde rustig en op bekwame wijze. De Boys hebben het tegen Good Luck dat technisch beter veldspel op de grasmat legde, moeten af leggen. Toch namen de Boys tegen de verhouding in door Simons de leiding. Na de rust bleef Good Luck aanvallen. Nadat de gasten door twee fouten van de Boys een voorsprong hadden genomen, heeft de thuis club alles gedaan om de stand in evenwicht te brengen, maar het lukte niet. De Boys trapten af tegen de harde en dwars over 't veld staan de wind. Good Luck nam direkt het leer over en Verbunt schoot hard in. Buijze kopte de bal kor- ner. In de vijfde minuut dwong de gelegenheden zal herhalen, Voor de tweede keer in een vrij korte periode heeft Rik van Looy een dreigbrief ontvangen. In de brief, die behalve de adres sering ook het opschrift „strikt persoonlijk" droeg, maar die bij afwezigheid van de wielrenner door zijn echtgenote werd ge opend, stond dat mevrouw Van Looy, haar 12-jarige dochter Marie Louise en haar 11-jarige zoon André zouden worden ver moord, wanneer er geen afkoop som van 165.000 Belgische francs zou worden betaald. Het bedrag, in Nederlands geld ongeveer 12.000 gulden, zou op een later te bepalen tijdstip op een vastgestelde plaats moe ten worden gedeponeerd. Mevrouw Van Looy heeft de politie en haar echtgenoot, die in Frankrijk verblijft, op de hoogte gebracht van de inhoud van de brief. De brief is vrijdag te Herentals, de woonplaats van Van Looy, ge post en draagt op de enveloppe een speciale nummering, die de naamloze afzender bij de volgen zodat het echtpoot Van Looy niet behoeft te twijfelen over de in houd van het volgende schrijven. Good Luck de Boys weer een corner af. Verduin zette de bal goed voor; die werd in eerste in stantie weggekopt, maar linksbui ten Van Dortmund ving het leer op en zijn 6chot raasde rakelings over de lat Ook een diagonaal schot van De Ruijter had geen succes. In de 10e minuut loste Van Dix- hoorn een hard schot maar doel man Verkeulen stond op de goede plaats. De Boys kwamen terug. Simons trachtte door te breken, maar werd foutief aangevallen. Simons nam zelf de vrije trap en eer Good Luck wist wat er gebeur de, lag de bal in het net (10). Na de thee verhoogde Good Luck het tempo, maar reeds na vijf minuten had Simons de wed strijd kunnen beslissen, toen Jonk man hem met een afgemeten pass vrij voor doel bediende. Hij schoot echter hoog over. In de 18e mi nuut wist doelman Hamelink een hard schot van Verduin weg te stompen. Daarna greep Verkeulen goed in bij een schot van Bakker. Good Luck bleef aandringen en maakte gelijk, maar dit doelpunt werd terecht door scheidsrechter Roelands afgekeurd. Na 24 minu ten spelen kwam de verdiende ge lijkmaker. De Boys pingelden te lang op het middenveld. De Ruij ter veroverde de bal in goede po sitie en schoot onhoudbaar in (11). De rechtsachter van Good Luck werkte vervolgens de bal net over het eigen doel. Voordat De Kubber en Bakker gevaarlijk kon den worden. In de 33e minuut, maakte Buijze hands. Uit de vrije trap belandde het leer tegen het muurtje en werd opnieuw inge schoten door Van Dortmund. Ha melink tikte de bal over de lat tot corner. Verduin nam deze op rechts. De bal draaide voor het Boys-doel; Verbunt kopte in. Kee per Hamelink ving de bal wel maar liet hem los en dat beteken de 12. Bij een laatste schot van Jonkman kon aanvoerder Winter- mans op de doellijn redding bren gen. Good Luck speelde met iets meer inzet en had de zege wel ver diend. A.Z.V.V., dat vorige week kop loper Sprang een kostbaar gelijk spel afdwong, heeft zaterdagmid dag in Oosterhout tegen mede degradatiekandidaat S.V.V. '54 in een op laag peil staande wedstrijd een grote maar geflatteerde 50 nederlaag te inoasseren gekregen. INTERNATIONALS VRIENDELIJKER TOT VAST Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek ingezet met een vrien delijke tot vaste stemming voor de internationale waarden. Kon. Olie was 2 gulden hoger op 157,20 vergeleken met de slotprijs van vrijdag. Philips ging omhoog tot 127,80. Voor deze beide fondsen hadden Londen en Zwitserland belangstelling, terwijl ook van lokale zijde stukken uit de markt werden genomen. Unilever was prijshoudend op 116,30. AKU ging 60 cent omhoog tot 73,30. Hoogovens werd 2 dub beltjes hoger geadviseerd op 124. De staatsfondsenmarkt gaf na 'n lange tijd van koersafbrokkelin gen een koersherstel te zien. De VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden in totaal aan gevoerd 1375 dieren ziinde: 1010 slachtrunderen en 365 varkens. De noteringen waren als volgt; Slachtrunderen: extra kwal. 4,70—5. Ie kwal. 4,15—4,55, 2e kwal. ƒ3,80—ƒ4, 3e kwal. ƒ3,603,75; varkens: le kwal. ƒ2,15—ƒ2,18, 2e kwal. ƒ2,12— ƒ2,15. 3e kwal. ƒ2,06—ƒ2,12; stieren (alle kwal. lev. gew.) ƒ4,15ƒ4,65; worstkoeien ƒ3,30 ƒ3,55; slachtzeugen ƒ1,65 1,75; zware varkens 1,90 ƒ2. Alles per kg. Overz. Slachtrunderen: aan voer korter met kalme handel, prijshoudend, behalve stieren, welke iets minder waren; var kens: kleiner aanvoer met kalme handel en even lagere prijzen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. ƒ7ƒ9; Bintje 3550 mm ƒ4,50; Bintje 40 mm opw. 5,50 ƒ6,50; Furore 40 mm opw. ƒ7 -ƒ8. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. 5. Klei-aardappelen voor de ex port; Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 5,50ƒ6,25; Bintje 45 mm opw. 6ƒ6,50. Voeraardappelen ƒ2ƒ3,25. Stemming. Binnenland en ex port rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Bij de rust keken de Axelaars reeds tegen een 20 achterstand aan door doelpunten van Van der Ende in de 25e minuut en Ver- kooye in de 43e minuut. In de be ginfase was A.Z.V.V. sterker ge weest. Ook ontstonden voor de Axelse ploeg In deze periode en kele doelrijpe scoringskansen, maar de voorhoede, waarin J. Die- leman en Ruijtenburg ontbraken, toonde zich volkomen machte loos. Ook na rust had A.Z.V.V. een kwartier lang een overwicht zon der profijt te kunnen trekken. Toen in de 15e minuut de derde S.V.V.- treffer via de voet van Wetterings viel, was het duidelijk dat de A.Z. V.V.-ers een verloren wedstrijd speelden. Defensiefouten waren de oorzaak van het 4e doelpunt in de 35e minuut van Van der Einde en de 5e en laatste treffer vlak voor het einde van Van Dongen. handel in de internationale waar den verliep kalm. De markt werd gesteund doordat Wallstreet vrij dag vast sloot en voor de Neder landse fondsen hoger was. De financiële wereld heeft dit weekeinde in spanning geleefd door de op korte termijn bijeen geroepen samenkomst van de ledenlanden van de goudpool. Deze bijeenkomst was nodig door de chaos op de goudmarkt, als ge volg van de grote goudaankopen van de vorige week. De centrale banken hebben een tweeledig goudstelsel ingesteld, namelijk de goudmarkt tegen de officiële prijs van 35 dollarcent per ounce en een vrije markt. Mocht een der ledenlanden overgaan tot ver koop van goud op de vrije markt, dan kan dit land het verkochte goud niet van de goudpool terug kopen. Het zou dus neerkomen op het feit dat dit land de eigen gouddekking had verkocht. De goudprijs is, vergeleken met vrij dag, belangrijk gedaald. Ook de goudaandelen zijn lager. De goudmarkt in Londen blijft tot 1 april gesloten. Ter ondersteu ning van het pond sterling zijn de kredieten aan Engeland verhoogd tot 4 miljard dollar. Dit is inclu sief het stand-by krediet van het internationale monetaire fonds. Door de maatregelen is er ook voor de valutamarkt rust ge komen. De scheepvaartsector was goed gedisponeerd met weinig zaken. De cultures waren licht verdeeld met HVA aan de vaste kant. Gedurende de verdere beurs- duur vonden voor de internatio nale waarden wat lokale winst nemingen plaats in 'n zeer kalme markt. AKU sloot op 72,90, Phi lips 127,30, Unilever kwam op 115,60 en Kon. Olie op 156,50. De gunstige tendentie voor de staats obligaties bleef gehandhaafd. Ook de B.N.G.-leningen konden zich verbeteren. In de eerste periode ging Calvé, Nederhorst en Chem. Naarden ieder 10 punten omhoog. Zes pun ten verbeterde Ned. Kabel, ter wijl Vettewinkel 8 punten om hoog ging en Hellingman vijf. Een gulden verbeterde Van der Grin ten en K.Z.-Organon. Elsevier was 6 gulden hoger niet aan te komen. De goudwaarden waren flauw. Vijf punten lager waren Bühr- mann, Ned. Bakkerij, Smit Nijme gen, Geveke en Internatio. Ned. Springstoffen was 6 punten lager niet af te komen. Ver. Ned. Kleer makerij daalde 18% punt. Braat Rotterdam ging 8 punten naar be neden. Gist/Brocades was flauw met een koersverlies van 16 pun ten terwijl Hoek's Machines 17 punten moest prijsgeven. In de 2e periode kon Albert Heijn 3 punten winst boeken. De goudaandelen gaven een flink koersherstel te zien. Gist/Broca- des kon het verlies van 16 pun ten in de le periode tot 10 punten reduceren. Carps Garen daalde 12 punten. Key en Kramer ging 5 punten omhoog terwijl Utrechtse Asphalt 3% punt steeg. Chem. Naarden voegde aan de 8 punten winst er nog 2 toe. DEN HAAG: Na een treffen tus sen pro- en anti-Amerika- demonstranten zaterdagmiddag in Den Haag werden door de po litie een aantal al te strijdlusti- gen weggevoerd. In totaal wer den 27 personen aangehouden, tegen 24 van hen werd proces- verhaal opgemaakt. In Rome is het zaterdag tot een hevige vechtpartij tussen linkse en rechtse studenten gekomen. Er zou op de terreinen van de universiteit een bijeenkomst van 5000 studen ten worden gehouden met de be doeling de campagne voor univer sitaire hervormingen te coördi- Op een gegeven ogenblik zou den rechtse studenten, die stokken en kettingen bij zich hadden, een grote groep linkse studenten heb ben willen intimideren. De linkse studenten joegen hun tegenstan ders toen het gebouw van de juri dische faculteit in. De rechtse stu denten barricadeerden zich daar en begonnen hun vijanden met al les wat zij maar konden pakken ts bekogelen. De groep linkse studen ten werd bedolven onder branden de stukken hout, banken, stoelen, schrijfmachines en telefoontoe stellen. Ook de politie, die wijde ingrijpen, werd bekogeld. Onge veer 30 studenten moesten naar 't ziekenhuis worden gebracht. De politie arresteerde 150 mensen en sloot de terreinen van de universi teit af. Duizenden etudenten trokkei zaterdagavond door de straten va* Rome. Zij hieven tegen de oorlog gerichte leuzen aan en schreeuw den „Yankees, ga naar huis". Bij een brand in een telefoon centrale in de Zuidkoreaanse plaats Poesan zijn vandaag vier telefonisten om het leven ge komen. 43 telefonisten sprongen van de vijfde verdieping van het gebouw naar beneden en wisten zo hun leven te redden. Aartsbisschop Mario Casariego van Guatemala is zaterdagmiddag met zijn chauffeur ontvoerd, toen hij na een bezoek aan Mexico naaf zijn paleis in Guatemala terug keerde. De ontvoerders schijnen nog geen contact met de kerkelijks autoriteiten te hebben opgenomen, want de arts van de 59-jarige bis schop waarschuwde zondag via da radio en t.v. dat het leven van mgr. Casariego gevaar loopt, als hij na ziin maaltifden en vóór het naar bed gaan zekere medicijnen krijgt die de bloeddruk moeten regelen. Zaterdag werden in Guatemala anonieme vlugschriften verspreid, waarin de kerk ervan wordt be schuldigd „de communistischs guerrilleros te steunen", president Mendez Montenegro en de politie hebben hun spijt betuigd en ge- zegd alles in het werk te zullen stellen om achter de verblijfplaats van de aartsbisschop te komen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4