MARY EN DE MARIHUANA Voor de zondag GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT Pand aangekocht voor 35.S30 KERKDIENSTEN Weekenddiensten Penningmeester van vakbond zou f60.000 hebben verduisterd Kamerkritiek op minister Schut over de huurwet Pacrtaa 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 9 maart 1968 Vader vier vermoorde kinderen gevonden Geen subsidie voor Corn Boys Terneuzen Gevonden voorwerpen VOORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN+VAKBEURS KARWEI FILM EN FOTO Geopend van 9-17 uur Voordelige reis/entreebiljetten zijn op de stations verkrijgbaar In de Roosendaalse Vliet heeft de politie vrijdagmorgen het stoffelijk overschot opgedregd van de heer C. v/d W. uit Roo sendaal, die woensdagavond zijn vier kinderen om het leven heeft gebracht. VERKEERD GERICHT VERLANGEN „Wee hun, die verlangen naar de dag des Heren." Amos 5 18. Velen menen dat met die „dag des Heren" de sabbati zondag) bedoeld is. In Openbaringen 1 9 schrijft Johannes: „Ik kwam in vervoering op de dag des Heren." Is daar niet duidelijk de zondag mee bedoeld? Ik geloof het niet. „Dag des Heren betekent voor Israël de grote dag, waarop God volkomen zal openbaren wie Hij is. Dag van majesteit en gerech tigheid, waarop de heidenen zul len weten wie Israëls God is. Is het zonde van Israël om naar die dag te. verlangen? Ook voor ons geldt die vraag, want ook het Nieuwe Testament kent „de dag des Heren." In Johannes 8 spreekt Jezus over „mijn dag". Zijn grote dag, Zijn komen met majesteit uit de onzichtbaarheid in de zicht baarheid. Mogen, moeten wij niet daarnaar verlangen? Is het grote gebed voor de gemeente niet „Uw koninkrijk kome, kom, Here Jezus, ja kom haastelijk?" En dan „Wee hun!" Maar die dag is een dag van verheerlijking, niet in de eerste plaats voor Israël, maar voor Israëls God, niet voor ons, maar voor onze Heer. Een dag van gericht, daar denkt Israël niet aan. Het zal kunnen gaan van kwaad tot erger. „Als met iemand, die vlucht voor een leeuw en een beer overvalt hem." Verlangen mag het volk alleen, als het zich tot de Heer heeft be keerd. Voor het gericht behoeft niet te vrezen wie met Jezus Christus door het gericht is heengegaan. (Uit „Hij sprak en ik hoorde.") Burgemeester Den Boer heeft bij de beantwoording van diverse door de raadsleden aangesneden kwes ties een opsomming gegeven van oude zaken, die nog steeds de aan dacht hebben en die men zo gauw mogelijk wil afwerken. Zo waren er brieven geschreven over de niet-toewijzing van woningwet woningen aan Sas van Gent; een brief om alsnog te worden opge nomen in het havenschap Terneu- zen en daarmee niet te wachten tot na de herindeling. Over de tweede spoorwegovergang ter ont sluiting van het nieuwe uitbrei- werd weinig concreets gezegd en een spreekuur voor wethouders in Sas van Gent zou worden bekeken. De heer M. de Groff van de p.v.d.a. betreurde het dat Sas van Gent bij andere gemeenten gaat informeren zonder zelf een beslis sing te nemen, wanneer er ergens behoefte aan bestond. Hij vond het vreemd dat men bij andere ge meenten ging informeren om te zien of daar ook wethouders spreekuren waren. Wanneer hier aan in Sas van Gent behoefte be staat, moet die bevredigd worden, aldus de heer De Groff. Fel was hij gekant tegen de brieven van B. en W. over het havenschap en de toe wijzing van woningwetwoningen. Hier had de gemeente spijkers met koppen moeten slaan en hadden B. en W. naar Den Haag moeten stappen om de grieven kenbaar te maken en ook in Middelburg had den zij persoonlijk moeten klagen over de karige toewijzing van wo ningwetwoningen. De heer L. de Meijer was er eveneens voor in dergelijke geval len persoonlijk G. S. of het betrok ken ministerie te bezoeken. ZATERDAG 8 MAART 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 10 MAART 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. J. Scholten, van Temeuzen. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Zaamslag: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil; 14.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Musch, van Breskens. Sas van Gent: 11 uur Ned. Herv. dienst. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF, KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) AxeJ; 10 en 15 uur Leesdienst; 19 uur Student Snoep, van Utrecht. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Student Snoep, van Utrecht. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELF1A" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte. M. Naujoks en Lt.e C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8. 10,11.30 en 19 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30,11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. WilHbrorduskerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9,11 en 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: II uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranehement: 9.30 uur Ds. W. C. Luuring. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St Anna ter Muiden: li uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterland kerkje. St. Kru:s: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. C. Balk, van Sluis. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H- Mia. W ethouderspensioen Er bestond verschil van mening omtrent het voorstel om een ver ordening in het leven te roepen tot toekenning van een uitkering en een pensioen aan gewezen wethou ders en een pensioen aan hun we duwen en wezen. Het voorstel hield onder meer in, dat een wet houder die in een volgende ambts periode niet wordt herkozen en nog geen 65 jaar is, een jaar een uitkering krijgt van 80 het tweede jaar 65 en vervolgens 50 De uitkering is minstens gel dig voor twee jaar, maar mag niet langer uitgekeerd worden dan voor de duur van 6 jaar. De heer De Groff was tegen dit voorstel en vond een dergelijke regeling in een kleine gemeente niet noodzakelijk. Na stemming werd het voorstel aangenomen met zes stemmen voor en 5 stemmen tegen. Aankoop panden en huurvergoeding Het werd voor de gemeente een duur avondje, want men moest onder meer het pand Westsluis 7 aankopen om later dit pand af te breken om de verbinding Bolwerk Westkade te kunnen verwezen lijken. Het kostte de gemeente 35.680. Om de Brandspuitstraat te saneren moest de gemeente ook in de beurs tasten en een be drag op tafel leggen van bijna vijf duizend gulden om het huisje Brandspuitstraat 12 aan te kopen. Er was een stemming nodig om het voorstel er door te krijgen dat inhield aan de bewoner van het pand Westkade 119a een schade loosstelling uit te keren, omdat deze bewoner, dierenarts, het pand moest ontruimen en elders een onderkomen moest zoeken. Het voorstel om de gedupeerde huurder 8 maal de jaarhuur van 1920 uit te keren werd met 10 stemmen voor en 1 stem tegen aan genomen. Verkeer Een langdurige discussie ont stond toen men verkeersmaatrege len ging treffen. Een parkeerver bod voor langer dan een half uur en het maken van voorrangsweg van de Westdam waren de twee belangrijkste maatregelen die uit de bus kwamen. De commissie voor het verkeer had voor de Westkade en de ventweg langs rijksweg 61 een algeheel parkeer verbod voorgesteld met uitzonde ring van laden en lossen. B. en W. vonden dit voorstel fataal voor de op de Westkade wo nende middenstanders en dat was de middenstandsconsulent, de heer Korstanje, met B. en W. eens. Met 5 stemmen tegen en zes voor werd het voorstel aangeno men. dat inhield om naast het reeds bestaande stopverbod aan de oostzijde van de Westkade een parkeerverbod, voor de westzijde van deze straat in te stellen met dien verstande, dat men niet lan ger dan een half uur aan de west zijde mag parkeren. De heer L. de Meijer stelde nog voor de groenstrook langs de Westkade op te heffen en hier par keerruimte te maken, maar dit voorstel kon bi| de overige raads leden geen genade vinden. Tijdens de vergadering werd een commissie in het leven geroepen die de raad zal informeren over te nemen verkeersmaatregelen, welke commissie bestaat uit de raads leden J. van den Abeele (k.v.p.), J. Rijnders (gem. bel.), H. Scheffer (p.v.d.a.) en J. P. Piessens (k.v.p.), Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoöt, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen. Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Schelling, van Steenbergenlaan 66, tel. 3360, b.g.g. 008. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hoekert te Sas van Gent, tel. 01158—1987 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777, DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen. Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—1488. t deze laatste als vertegenwoordiger van de middenstand. Subsidie Com Boys De raad was unaniem van oor deel dat een ontspanningsgebouw voor een particuliere vereniging niet thuishoort op een sportvelden complex en besloot dan ook con form het voorste] geen gratis grond te verschaffen aan Corn Boys en evenmin een subsidie van 24.000 om de bouw van een dergelijke ruimte te verwezenlijken. Wel zou den de bestaande plannen nog eens worden voorgelegd aan het bestuur van Corn Boys om na te gaan wel ke plannen men met de kleed- accomodatie en kantine op het sportveldencomplex had. De politie van Enschedé heeft de 45-jarige J. J. J., afdelings penningmeester van de rooms- katholieke bond van werkne mers in de bouwnijverheid „St. Joseph", aangehouden, die ver dacht wordt van verduistering van 60.000,ten nadele van de bond en de leden. Tot dit bedrag behoren 30.000,aan vakan- Veel leden van de Tweede- Kamercommissie voor volkshuis vesting zijn „zeer teleurgesteld" omdat minister Schut op hun op merkingen over de wijziging van de huurwet „niet of nauwelijks" heeft geantwoord. Zij vragen zich af, of „de minister wel voldoende oog heeft voor het gewicht van een parlementaire behandeling van een wetsontwerp, waarmee de belangen van een aanzienlijk deel van de bevolking zijn gemoeid", aldus blijkt uit het gisteren gepu bliceerde verslag van de commis sie. Sommige leden zijn het hier niet mee eens. wijten de minister o.a. niet te heb- De eerstgenoemde leden ver ben geantwoord op een vraag, of hij van mening is dat de huren in de randstad Holland of in de drie grote steden niet vóór 1971 moeten worden geliberaliseerd. BAKER, Californië: In de Moja- ve-woestijn is een autobus met 30 inzittenden na een botsing met een personenauto, welke op de verkeerde rijbaan reed, in brand gevlogen. Twintig mensen heb ben het leven verloren en tien zijn gewond. De bus was van Los Angeles op weg naar Las Vegas. door W. GELDOF 6) „Een draadje vergif, bedoel je!" viel James uit. „Vergif, dat je binnen korte tijd tot een wrak maakt". „Dat is mijn zaak", antwoor- de Billy gemelijk. „Mag ik jullie verzoeken je niet al te zeer in mijn wel en wee te verdiepen? James, beste jongen, amuseer je met Mary. Dan zul je meer ple zier hebben dan met mij. „Het spijt me, meneer Alburn", zei Peter Gradford koeltjes, „dat ik me toch diepgaand met u zal moeten bemoeien. Daartoe heb ik namelijk opdracht van uw vader. Een pretje is het niet, maar ik zal die opdracht uitvoe ren. En met succes, dat verzeker ik je." „Hetgeen al wel blijkt uit de resultaten van vandaag,'" scham perde Billy. „Maak je geen il lusies, oude jongen. Ik rook mijn strootje net zoals ik dat verkies. Of je nou op je kop staat of niet. En als ik er genoeg van heb, houd ik er vanzelf mee op." „Dat zeggen ze allemaal, maar Verder kwam Mary niet. Bil ly was opgestaan en had een verkreukelde sigaret uit zijn broekzak gehaald. Die stak hij op en weer blies hij de rook kapitein Peter Cradford in het gezicht. Maar ditmaal mislukte Billys Plan. want Peter maakte bijzonder weinig omslag met hem. Terwijl de eerste naar het trapje liep om zich in zijn hut op te sluiten, schoot de voet van de kapitein uit en Billy tuimelde op het dek. Nog voor hij over eind kon krabbelen zat de ander boven op hem en rukte hem de sigaret uit de mond. Terwijl James die uitdoofde hield de kapitein Billy in bedwang. Het duurde maar kort. „Kijk", zei James, „nu weten we het secuur: de jongeheer Bil ly neemt gewone sigaretten, breekt die open en rolt er nieu we van. Daarbij mengt hij dan zijn ellendige goedje door de tabak. _De kapitein liet Billy los. Deze ging glimlachend in zijn stoel zitten en zei: „Sans rancune, Petertje! En mijn compliment aan James. Wat een ontdekking! Nu nog even uitvinden waar de marihuana hier aan boord ver borgen is en de zaak zal weer rond zijn. Het is alleen jammer dat jullie dat zelfs met z'n vijf jes nog niet zullen klaar spelen!" „Misschien helpt het een beet je als ik eerst alle sigaretten papier in zee gooi," gromde de kapitein, nog nahijgend. „Een beetje," spotte Billy. Sigaretten van kranten- of pak papier zijn niet zo lekker. Maar een beetje marihuana maakt veel goed. En dan is er nog de moge lijkheid dé marihuana tot een dun staafje te rollen en dat in een gewone sigaret te steken. Je ziet Petertje dat je het deze keer bepaald niet glad zal zit ten." „Tenzij we er natuurlijk toe overgaan alles wat naar tabak of sigaretten ruikt over boord te slingeren!" brieste de kapitein, die wel voelde dat hij de ver liezer was. „Je vergist je, Petertje!" Billy bleef onverstoorbaar. „In dat geval kun je altijd nog een pluisje of een lapje stof nemen en met marihuana men gen. Als je dat laat schroeien en je snuift de rook flink op, is het resultaat prima. Ik geeft toe, het ruikt en smaakt beroerd, maar zoals gezegd, m'n spulletjes maakt veel goed". Als een getergde leeuw sprong de kapitein overeind. Met gebal de vuisten vloog hij op Billy af en het volgende ogenblik rolden beiden als jonge honden over het dek. Susan, de vrouw van de kapitein, holde huilend naar haar hut. Mary en George Mellison liepen handenwringend over het dek. En alleen James Farregan bleef ijzig kalm. Bedaard nam hij een emmer, liet die in het gore havenwater vollopen en goot hem vervolgens over de vechtenden uit. Proestend lieten Billy en de kapitein elkaar los. „Heerlijk, James!" glimlachte de eerste. „Jammer dat het wa ter zo lauw en vies is." „Jullie zijn een stel schoften," gromde Peter hijgend, „maar ik krijg jullie nog wel. Houdt daar rekening mee. Dit is nog maar een begin." „Zo was het ook bedoeld, Petertje!" lachte Billy. „Goede acht luitjes, ik ga nog een lekker trekje doen!" Iedereen bleef roerloos en- machteloos zitten. Het was zon neklaar, dat Billy de eerste ron de gewonnen had en dat de vol gende waarschijnlijk ook voor hem zou zijn. Het was een neer drukkende gedachte, met name voor de kapitein. Mary sprak het eerst. „Het enige wat wij nu nog unnen doen. is Billy in het oog houden van 's morgens tot 's avonds. En als het kan, ook 's nachts nog. We moeten en zul len het geheim ontdekken." James Farregan schudde mis troostig het hoofd. „Nu John en Thomas vertrok ken zijn, heb ik de eer om hut no. 1 met het slachtoffer te delen. Desnoods kan ik 'hem dus des nachts in de gaten houden. Maar wat haalt dat uit? Je kunt hem toch niet de hele dag op de hie len zitten tot op het toilet toe? Er is altijd wel een onbewaakt ogenblik, waarop hij zijn ver wenste vergifsigaret in elkaar kan draaien." „Daat gaat het niet om", merk te Susan Cradford, die na de rust weer op het dek verscheen, op. „Mary heeft gelijk: het nood zakelijkste is, te ontdekken waar hij zijn marihuana heeft opge slagen. In zijn zakken heeft hij nooit wat. Dus moet hij geregeld een klein beetje van de voor raad afnemen om aan zijn trek ken te komen. Als we hem voortdurend in de gaten houden, zullen wij zijn geheim wel ont dekken." Met deze moedgevende ge dachte gingen allen die warme avond in Las Mandas naar bed. Dat de andere drie nu evengoed aan boord hadden kunnen blij ven. was een gedachte waar men niets aan had. (Wordt vervolgd.) tiebonnen; de rest Is uit de kas genomen. J. had een circulaire aan de lo den gestuurd, waarin hij hen adviseerde de vakantiebonnép door hem te laten verzilveren en op de bank te zetten, zodat er ook nog rente van zouden krijgen. Enkele honderden leden hebbeh aan zijn yoorstel gehoor gegeven, maar J. droeg het-geld niet aah de bank over. De verduisteringen zijn sedert 1953 gepleegd. Telkens wist J. op handige wijze de controleurs om de tuin te leiden. Hij zorgde er voor dat er geen tekort in kas was. Was dat er wel, dan leende hij geld, zodat de controleurs geen arg waan kregen. Vari bet verduis terde geld is niets meer ovèr. J. is gisteren voor de officier va|i justitie te Almelo geleid. Het hoofdbestuur van de bonll heeft meegedeeld, dat de bond zich garant stelt voor eventuele verliezen onder de leden, die voortvloeien uit handelingen van de afdelingspenningmeester. De hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Ter neuzen maakt bekend, dat tie volgende gevonden voorwerpen bij de daaracheer staande adres sen zijn te bekomen: Rode kinderportemonne met y inh., v. d. Straaten, Staringstr. 23; bankbiljet, De Bruine, Bea- trixstr. 8, Hoek; bruine knippor- temonnee met inh., Sinke, Den- nenstr. 8; „Endura" herenhor loge met rekbandje, K. de Kók, Bellamystr. 24; zakkammetje, Fassaert, Noordstr.-56; porte monnee met inh., J. Bareman, Driewegenstr. 13; bruin leren portemonnee, A. C. Bol, Lange Kerkstr. 2; kort leren jasje met vrachtbrief van „De Hoop", J. Ruben, Leeuwenlaan 10; witte corsages a 4,50, Goudzwaerd, Oleanderstr. 34; ring met 3 sleu tels, Van Vugt, D'ijkstr.; zwart plastic portemonneetje, T. Hoek stra, Bellamystr. 61; bruine da mesparaplu, During-winkel-Al- bert Heijii, NoOrdstrif'Shb'ë'r Rih- derkralen, J. v. D r ©ftgelen-)--Ro- zenstr. 80; zakje wasgoed (ge merkt B. V.), D. de Jonge, Wil genplantsoen 26; nachthemd. De Koeijer, Baandijk 9; portemon nee met inh., W. Bareman, Axei- sestr.; kinderpop, A. Bakker, Kó- ninginnelaan 28; gouden hanger met bloedkoralen (zonder ket ting), M. Jansen, Zuidlandstr. 78; zwarte jonge poedel, I. van Houcke. J. Haydhstr. 17; jonge bruinrode setter, W, Dobbelaar, Timmerfabriek, Industrieweg 33; rode autoped met grijze hand vaten, mw. v. d. Laan, Olmeh- str. 12; gebreide sjaal, Opp'em, Joh. Vermeerstr. 25; pakje nieuw ondergoed, A. Kloot, Vondellaan 25; autosleutel Fiat E 73, In het Hout, De Genestetstr. 6, tel. 2791; kinderwagen (blijven staan1 in de Hema), Noordstr,; grote brui ne hond, Van Baal. Axelsestr. 86; halskettinkje met hanger, mw. Timmer Azaleastr. 8; koffer van zeeman, G. de Smidt, pomp station Parkeerterrein; bruin leren herenportemonnee met in houd, J. Hamelink, N. J. Harte- str. 4; bruine herenpörtemonnee, M. Doorns, A.T.Q., Noordsth; groen kinderportemor.neetje iftët inh., Van Kerkvoort, Tulpstr. '13; zwart-bruine damesschoen, v: "d. Hooft, Kerkhoflaan 51; rood ge blokte kinderportemonnee niet inh., Molegraaf. Tholensstr. 94. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voorwerpéli: Grijze herenglacé, wit wollèn kinderwantje, rood kindertasje met 4 sleutels aan sleutelring, zwarte handschoen, zwart-witte hoofddoek, blauwe gebreide wan ten, blauw kinderwantje, porte monnee met irih., geel nylori riet je, 3 sleutels aan ring; rode step, mapje hansaplast. hamer, skel ter, zwarte dameshandschöën, zwarte handschoen, gele plastic emmer met 1 blouse, 1 panta'Iön en 1 tafelkleed, Wieldop v&n auto, leesboek „De Spion", brui ne damestas, paars-rood gevloch ten ceintuur, kinderwantje, brui ne herenglacé, zwarte dam'gs- handschoenen, witte kinderwattt, witte sportbroek, zonnebril in etui, sleuteltje, blauw geruite fietstas, bruine wantjes, bruine dameshandschoen en kinderwant, FRONTALE BOTSING: TWEEDODEN EN TWEE GEWONDEN In de Achterbergse Meerit onder de gemeente Rhenen vofid donderdagavond een frontale bot sing plaats tussen twee personen auto's. De 23-jarige automobilist J. H. Bosch uit Heelsum, die geen voorrang verleende, werd op slag gedood. Van de drie in de andere wagen gezeten personen over leed het 14-jarig zöontje van de heer C. J. Jansen uit Wagerrm- gen. De heer Jansenzelf en een mede-inzittende werden inzorg wekkende toestand naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Beide auto's zijn totaal vernield.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2