PROVINCIAAL NIEUWS Deze week bij de 400.000^ mooie balfin^jfcr KOFFIEMELK ONTBIJTKOEK CERVELAAT WORST SOEP BALLETJES 74 met 15 ct 56 Burgerlijke stand Kamerlid Westerhout stelt vragen over voor slechts W w MARGARINE 0 2x SPARZEGELS Kopen bij de is sparen bij de koop! Fatale hoestdfank ingeaomen? HARING FILETS biik Terneuzen Biervliet Hoek Middelburg Oostburg Gratis prachtige kleurenplaatjes VAN NELLE AFTERNOON THEEBUILTJES Vlissingen i grote fles van 180 voor -10% van 67 nu -10% 150 gram nü •10% 2 blikjes nü -10% dus met 20% korting SPLIT- ERWTEN pak 7O met IS ct A O sparzegels APPELMOES 1/1-biik sparzegels PINDAKAAS 1 07 mel 25 A Ai A sparzegels pot TOMATEN PUREE 2 blikjes met 11 ct sparzegels (in diverse sauzen) Mmeft 13 ct sparzegels Vogelwaarde Westdorpe Agenda Schoenfabriek „Upper Ten" wordt gesloten yonucIUbg iUiUUx XÖU» i' y n. IJ m CHHu Faglna 3 Gemoderniseerde en uitgebreide „Casita" Gisteren konden de klanten van „Casita" (Axelsestraat) hun kennismaking met de gemoder niseerde en vergrote zaak her nieuwen. Er is een vloeropper vlakte van 90 m- bijgekomen. Ook het reeds bestaande gedeelte werd geheel gemoderniseerd In dit gedeelte van de zaak bevin den zich voornamelijk de baby- •en kleuterkleding (tot ongeveer y jaar). In het nieuwe achterge deelte treft de klant een grote sortering aan kinderwagens, c'ommodes, wiegen en alles wat er verder voor de verzorging van de kleinsten nodig is. Deze zaak, die na nog geen 2'A jaar alweer te klein bleek te zijn, maakt nu een veel royalere in druk. Het interieur is heel smaakvol geworden, een genot voor de klanten om er te gaan kopen. Dinsdag werden de geno digden ontvangen, die van deze gelegenheid in ruime mate ge bruik maakten. Velen stuurden een schriftelijke gelukwens. De marihuana-arrestaties In verband met de arrestaties van dinsdagavond van de G. J. de J. en mevr. A. J. B.F., bei den uit Terneuzen, die een hoe veelheid marihuana bij zich had den, deelt de gemeentepolitie mede dat er in totaal 2900 gram „stuf" aanwezig was, voor een waarde van 2000 gulden. Beide verdachten worden vrijdag naar Middelburg overgebracht om voor de officier van justitie te worden geleid. De verdachten worden nog gehoord. Tijdelijke benoeming Bij beschikking van de staats secretaris van onderwijs is mej. drs. W. A. Albada voor het tijd vak van 1 oktober 1967 tot 1 augustus 1968 in tijdelijke dienst benoemd tot lerares aan de af delingen rijksatheum, rijks h.b.s. en h.a.v.o. van het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen. Orgelconcert door Arie J. Keyzer in de herv. kerk Zaterdag 9 maart om 20 uur geeft de heer Arie J. Keyzer een orgelconcert in de herv. kerk (Noordstraat) te Terneuzen. Hij speelt werken van Buxte- hude (preludium en fuga); Bach (8 orgelkoralen); Haydn (die Flötenuhr); Mendelssohn (gebed des Heeren) en Vierne (carillon de Westminster). Arie Keyzer sinds 1965 hoofdleraar orgel aan het Rotter dams conservatorium ontving het eerste muziekonderricht van zijn vaddr.J "Vervolgens studeerde hij bij, Piet van den Kerkhoff, Adtiaah'"Engels (contrapunt en interpretatie), George Stam (in terpretatie en improvisatie) en prof. Siegfried Reda te Mühl- heim. In 1964 verwierf hij de prix d'excellence en in 1965 ontving hij de culturele prijs van het eiland Goeree en Overflakkee. In 1963 werd hij winnaar van het nationaal orgelconcours te Bolsward en in 1964 van het in ternationaal orgelimprovisatie concours te Haarlem. Ruilbeurs Op zaterdag 9 maart om 14 uur wordt in „Pro Rege" aan de De Jongestraat weer een ruilbeurs gehouden. Voorstelling Pepijn ging niet door Doordat een van de medewer kers van Paul van Vliet (caba ret Pepijn) gisteren een auto-on geluk had, kon de voorstelling gisteravond te Oostburg niet doorgaan. Op dat ogenblik was het nog niet bekend of de voor stelling van hedenavond in het Concertgebouw doorgang zal kunnen vinden. Dit zal in ieder geval vanaf deze morgen aan het Concertgebouw worden bekend ZAAMSLAG Geboren; 7 febr. Elisabeth J., d. van A. W. Boussen en J. H. Schoonakker, Axelsestr. 91. Ge boren te Terneuzen; 7 febr. Ma- rinus C. J., z. van C. M. de Put ter en T. A. Verduijn, Heer Jan- str. 7. 9 febr. Hendrik P.. z. van P. Wissel en M. C. de Meester, G. v d. Nissestr. 11. 12 febr. Ed win J. J., z. van S. P. J. Buijze en A. P. Hamelink, C 72. 16 febr. Willem J., z. van G. A. Lensen en P. Meijer, Achterstr. 25. 19 febr. Steven, z. van M. van Harn en L. Tollenaar, D 26. 24 febr. Martin E., z. van J. M. van der Hooft en O. L. O. M. de Graeve, Roofdstr. 1. 26 febr. Maria L. C„ d, van A- B. Dieleman en W. M. de Jonge, Koepoortstr. 51. Huwelijks-aangiften: 5 febr. Willem de Zeeuw, won. te Ter- neuzen, 23 j., en Sara M. de Vos, 20 j. Huwelijks-voltrekkingen: 23 febr. Willem de Zeeuw, won. te Terneuzen, 23 j., en Sara M. de Vos, 20 j. Overleden: 1 febr. Jozina Ver helst, 80 j„ echtg. van M. van Kerkvoort. 17 febr. Maria M. Risseeuw 84 j.. wed. van H. Wisse. gemaakt. Mocht de voorstelling in Terneuzen onverhoopt niet doorgaan, dan zal getracht wor den Paul van Vliet en zijn gezel schap op een latere datum te engageren. Felle brand Woensdagmorgen even vóór half acht brak een felle brand uit in het carrosserie- en con structiebedrijf van de heer J. Koole op Driewegen. De werk plaats is geheel afgebrand. De auto die hierin stond, is ook in vlammen opgegaan. Door het snelle optreden van de brandweer kon de woning van de familie Koole, welke op nog geen vijf meter afstand van de werkplaats staat, behouden blijven. In verband met de felle noordenwind moest die goed nat worden gehouden. De brandweer bleef in de loop van de morgen aan het nablus- sen,^ Algemene vergadering „Braakmanpolders" De dijkgraaf van het water schap „De verenigde Braakman polders" heeft een algemene ver gadering uitgeschreven tegen vrijdag 8 maart a.s. om 13.30 uur in het waterschapshuis te Hoek. In behandeling komen de vol gende agendapunten: wijziging van de salarisveror dening 1966 per 1 januari 1968; intrekken van het besluit van 22 december 1967 tot aankoop van percelen gro"d en t behoeve van de verbetering van de afwatering van de Veiöueii,- polder en vaststelling van een nieuw besluit; verkopen van diverse perceels gedeelten in de Lovenpolder; wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1965; voorlopige vaststelling der ont vangsten en uitgaven over het dienstjaar 1965; het vaststellen v«n r>- -0_ ling voor het dienstjaar 1968; vaststellen van jt voor 1968 (voorstel tot verho ging dijkgeschot met ƒ2 per ha). 64 PER HA In een nota bij de begroting voor 1968 geeft het dagelijks be stuur een overzicht van de fac toren die algemene verhoging van het dijkgeschot met 2 per ha noodzakelijk maken. De gemiddelde opbrengst per ha zal als gevolg van de voor gestelde verhoging 64 per ha bedragen terwijl het te heffen percentage van de belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen in de meeste ge vallen 14,93 zal worden. Alleen in de voormalige pol ders, waar vóór de concentratie de gebouwde eigendommen in de lastenheffing werden betrok ken, zal een afwijkend percen tage gelden. Voordracht voorzitter provinciale V.V.V. In verband met het aftreden van mr. J. Moolenburgh te Mid delburg als voorzitter van de provinciale Zeeuwse vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft het bestuur een aanbeveling op gemaakt ter voorziening in deze functie. Als no. 1 komt daarop voor mr. E. Wage te Goes, secretaris van de Z.L.M., en als no. 2 de heer J. C. Vink te AxeL De verkiezing zal in de loop van de volgende maand geschie den tijdens een algemene verga dering van de vereniging. Bouw algemeen bejaardencentrum eerstdaags Aan de zuidkant van het Ledel- Plein te Oostburg begint men eerstdaags met de bouw van een algemeen bejaardencentrum. Het complex is ontworpen door het architectenbureau Rothuizen en van 't Hooft te Goes. De opdrachtgeefster namens de stichting „Bejaardenzorg in West Zeeuws-Vlaanderen" is de Nederlandse centrale voor huis vesting van bejaarden te Amster dam. Het initiatief tot het bouwen van dit tehuis is enige jaren ge leden uitgegaan van mevr. M. J. van Cruijningen—Erasmus te Oostburg als voorzitster van de vereniging „Ceres". Op de par terre bevindt zich links de ruime hal, de bibliotheek, de biljarthoek en recreatieruimte, die tevens dienst kan doen als kapel; rechts het lift- en trappenhuis, kasten voor leidingen en de toiletten, de keuken, een voorraadkamer, koelcellen en een archiefopberg- olaats. Ten zuiden van de langs deze vertrekken lopende gang vindt men van oost naar west de knutselruimte. ruimte voor toi1 et- ten, opbergruimte en garde robe, de kamer van de directrice, het administratielokaal, de cen trale badafdeling en een eetzaal voor het personeel. Rechts van de noord-zuid lopende zijgang treft men aan de was- en drooginrich- ting, een bergplaats voor vuil lin nen, een garderobe, een linnen kamer, een mortuarium en een bergplaats voor rijwielen en ge reedschappen. In de kelder is een ruimte voor kofferberging, voor centrale verwarming, een tele fooncentrale en een archiefop bergplaats. Het gehele complex bestaat uit twee blokken: één oost-west ge richt, het tweede noord-zuid. Onder het tweede blok is de straat langs het Ledeltheater vrij gelaten. In totaal bevat het gebouw 60 éénpersoonskamers, zes 2-per- soonskamers, twee 2-persoons- logèerkamers, 1 éénpersoons ziekenkamer, 2 tweepersoonszie kenkamers, een flat voor de direc trice, een flat voor het stafper soneel en 5 personeelskamers. Het aantal gesubsidieerde bed den bedraagt 88. Er kunnen 72 betalende bewoners onderdak vinden. Jongeren-misviering met de „Garands" Zondag 10 maart a.s. om 11.30 uur wordt in de parochiekerk Eli- gius te Oostburg een eucharistie viering gehouden voor de jeugd van West Zeeuws-Vlaanderen. Reeds begin januari is voor dit Het Tweede-Kamerlid drs Th. J. Westerhout (P. v. d. A.) te Mid delburg heeft de minister van ver keer en waterstaat, drs J. A. Bak ker, gevraaed de opheffing van de veerdient TerneuzenHoedekens- kerke op te schorten totdat meer zekerheid bestaat omtrent een vaste oeververbinding over de Westerschelde. De veerdienst vervult een spe ciale functie bij passagiersvervoer (onder wie vele scholieren), die niet zonder ernstige bezwaren door andere veerdiensten over de Westerschelde kan worden over genomen, aldus drs Westerhout. Bij elk doosje Van Nelle theebuiltjes vindt u een plaatje. Historische automobielen in rijke kleuren. Leuk om te sparen. Vraag het album aan. Goed verzorgd, met interessante tekst bij elk plaatje. experiment contact opgenomen met deken Dierikx te Oostburg, waarna een organiserend comité, bestaande uit pater A. Marteyn, rector R. Verdurme en de heer F. de Paauw. zich nader heeft be raden over de plannen. De beatband „The Garands" was onmiddellijk bereid een te formeren koor te begeleiden. Een groep jongeren van de 'agere en middelbare scholen vormen het koor, dat versterkt dient te worden met een aantal jongeren uit Oostburg en om geving. De organisatoren stellen zich voor ook de liturgie zoveel mogelijk aan te passen aan de wensen van de jongeren. De muziek en het ritme zijn ge ïnspireerd door bekende negro spirituals met aangepaste liturgi sche teksten. Vragen over samenwerking ziekenhuizen Het tweede-kamerlid dr. J. H. Lamberts (P.v.d.A.) heeft de staatssecretaris van sociale za- MARGARINE v' -:-y 55 89 98 (EXTRA) 10-68 Prijswijzigingen voorbehouden. Deze aanbiedingen geiden uitsluitend SPAR-kwaliteltsartikelen. ken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, gevraagd zijn in vloed aan te wenden opdat de stichtingsbesturen van het prot.- chr. ziekenhuis „Bethesda" en 't r.k. ziekenhuis „St. Joseph" te Vlissingen opnieuw gaan onder handelen over samenwerking bij ziekenhuisbouw. Dr. Lamberts, die meent dat 'n dergelijke ontwikkeling uit een oogpunt van volksgezondheid en doelmatigheid van belang is, zegt dat in Vlissingen de cijfers voor het aantal bedden, beschik baar per 1000 zielen, de opname coëfficiënt en het gemiddelde aantal verpleegdagen per patiënt belangrijk hoger zijn dan de ge middelde cijfers voor Zeeland en Nederland. Gespreksavonden met gemeenteraad Op drie avonden in de maand maart zal het gemeentebestuur van Vogelwaarde de inwoners gelegenheid geven in een open gesprek van gedachten te wisse len over de achtergronden van genomen besluiten, de plannen voor de toekomst en alles wat verder ter tafel zal worden ge bracht. Deze hearings worden gehou den op maandag 11 maart in de kantine van het sportgebouw; op maandag 25 maart in het pa rochiehuis te Ossenisse en op dinsdag 26 maart in de zaal van café Van Dijk te Hengstdijk. De ervaring uit vroegere jaren heeft geleerd dat deze hearings een beproefd middel zijn tot con tact tussen bestuur en bestuur den. Afscheid bij technische dienst Tijdens een bijeenkomst van B. en W. en het gemeenteperso- neel werd afscheid genomen van de heer R, Peersma, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de technische dienst van de gemeente heeft ver laten. De heer Peersma werd toe gesproken door burgemeester Molthoff en het hoofd van de deinst, de heer W. Blommaart. Als afscheidscadeau kreeg hij een set tuingereedschap. Mevrouw Peersma deelde in de hulde met bloemen en een schemerlamp. Gemeenschapswerk organiseert culturele activiteiten Met een zanguitvoering in de parochiekerk van Stoppeldijk a.s. vrijdagavond wordt een begin gemaakt met een reeks van cul turele activiteiten, die het ge meenschapswerk te Vogelwaarde vier weekends organiseert. In 't kader van deze eerste kunst- maand staan op het programma zang- en muziekuitvoeringen, tentoonstellingen van schilde rijen, tekeningen, foto's, dia's en produkten van huisvlijt. In voor afgaande jaren presenteerde het gemeenschapswea-k zich met tentoonstelling van beroepskun stenaars; deze keer ligt het ac cent op de creativiteit van men sen uit de eigen gemeenschap. Mevrouw J. MolthoffLinders, de echtgenote van de burge meester, zal vrijdagavond om acht uur het kunstprogramma of ficieel openen. Vier weekends zal op vrijdag avond worden begonnen met een muziek- en zanguitvoering waar aan wordt meegewerkt door ko ren uit Boschkapelle, Stoppel dijk, Hengstdijk, Ossenisse en 't Zeeuws-Vlaamse kinderkoor. De koren brengen een gevari eerd programma van ongeveer een uur. Daarna gaan de tentoon stellingszalen open en wel op vrij dagavond tot tien uur; op zater dag van 2 tot 4 en van 6 tot 9 uur; op zondag van 10.30 tot 12 uur, van 2 tot 4 en van 6 tot 9 uur. De ingezonden foto's zijn al beoordeeld, waarbij de heer J. Hamelinck als eerste prijswin naar uit de bus kwam met een landschapsfoto. Ook voor de kindertekeningen zijn al prijzen toegekend. Per klas kwam de jury tot de volgen de uitslag; le klas: Jacinta van Gassen, Hengstdijk; 2e klas: Marlou Boe- ding, Stoppeldijk; 3e klas: Sil via van Kampen, Ossenisse; 4e klas: Benny Boeding, Stoppel dijk; 5e klas: Frank Lauwers, Stoppeldijk; 6e klas: Brian Blom maart, Stoppeldijk; St. Janschool Hulst; Marcel de Munck, Hengst dijk. Het programma van de kunst- maand komt op 8, 9 en 10 maart eerst in Stoppeldijk; op 15, 16 en j.7 maart te Ossenisse; op 22, 23 en 24 maart in Boschkapelle en tenslotte op 29, 30 en 31 maart in Hengstdijk. Avondwedstrijd Nu het sportpark te Vogel waarde beschikt over een oefen- vel dverlichting, heeft de voet balvereniging de kans aangegre pen om een avondwedstrijd te spelen. Als partner trad op da Axelse club AZW, die in dit oefenduel met 53 het ondersnit moest delven. De terreinverlich ting voldeed uitstekend. De film van de gemeente Westdorpe De in het kader van de lande lijke filmactie van de Neder landse blindenbond opgenomen Dlaatselijke film zal op vrijdag 15 maart a.s. worden vertoond. Zoals vóór die opnamen reeds werd medegedeeld, is de film geen kunstzinnige documentaire, maar meer een soort van gezel lig familie-album. Het is altijd een belevenis een rolprent ta aanschouwen met de inwoners als hoofdrolspelers. Koddige mo menten ontbreken dan ook niet, bijv. hoe „ome Willem" en „tan te Mien" zich gedragen als zij plotseling „filmsterren" worden. De Nederlandse blindenbond, die dit soort films laat vervaar digen, is een organisatie van blinden van alle gezindten. Da bond wil met de filmacties be langstelling wekken voor zijn werk door bij de voorstellingen daarop de aandacht te vestigen. Het is al met al een aardig ini tiatief, waarbij niet vergeten mag worden te wijzen op de his torische waarde van de film in latere jaren. HEDEN 1 Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Je leeft maar twee keer". Hoek: Kantoor Julianastraat 5, 11 uur: Aanbesteding herstel en onderhoud steenglooiing van de Nieuw Neuzenpolder. VRIJDAG 8 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Je leeft maar twee keer". Hoek: Waterschapshuis, Julia nastraat 5, 13.30 uur: Openbare vergadering van de algemene vergadering van 't waterschap „De verenigde Braakmanpol ders". De „luxe-schoenfabriek Upper Ten" te Dongen zal aan het eind van deze week worden gesloten. Het bedrijf telt 40 man personeel. Men verwacht geen al te grote moeilijkheden om hen elders on der te brengen. De sluiting van het bedrijf is vrij onverwacht gekomen. Wel was bekend dat het aantal orders aanzienlijk was teruggelopen da laatste jaren. Men wachtte echter nog op een grote buitenlandse order. Toen het duidelijk werd dat deze niet zou worden ge plaatst, besloot men tot liquida tie. Het gewest, arbeidsbureau in Waalwjjk, waaronder Dongen ressorteert heeft nog geen ont slagvergunning gegeven voor het personeeL In Antwerpen is het afgelopen weekeinde opzien gebaard door het overlijden van een 23-jarige zwemkampioen, Van de Ven, die in een provomilidu leefde. Het vermoeden werd geuit, dat hij was overleden als gevolg van overmatig gebruik van verdo vende middelen. Bij de lijkschou wing is echter de mogelijkheid niet uitgesloten dat de dood ge weten moet worden aan over vloedig gebruik van een genees middel. De jongeman zou vlak vóór zijn overlijden twee flessen borstsiroop hebben ingenomen tegen verkoudheid. Die drank kan bij overvloedig gebruik schadelijk voor de gezondheid zijn. 1

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3