PROVINCIAAL NIEUWS MARY EN DE MARIHUANA PRUSSLAG %00 3 295 Voor de eerste maal in ons land NIERPATIENT IN ZEIST BEHANDELT ZICHZELF MET KUNSTNIER Opleiding van patiënten VIERJARIGE DAGOPLEIDING VOOR PROCESTECHNIEK AAN L.T.S. TE TERNEUZEN $SS^p||Vffe. w 49' tsü-^Ba PRUSSIA IE. WUNCOSNAC Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Aardenburg Geld blijft het probleem Axel Hoofdplaat Oost burg St. Jansteen Sluis Sluiskil IJzendijke Zaamslag Johnson: Maak een eind aan staking in koperindustrie Vrouwen moordenaar in Polen Als vergelijken! zo'n kwaliteit voor zo'n prye wordt Ine! drukker by. JAC. HERMANS WEESPER KLUIT grofce malse ONTBIJTKOEK rnet steeds meer huis vrouwen stappen MELK-CHOCOLADE, ^•FIITERZAKOES DOPPERS meb WORTELEN ROOMBOTER pond HAM-S .LAPPEN 3AC.H6RMANS Bergen op zoom goes- made-Axel Woensdag 6 maart 1968 Twee kg marihuana in beslag genomen Gisteravond omstreeks half ne gen heeft de gemeentepolitie van Terneuzen in samenwerking met de districtsrecherche van het korps rijkspolitie te Middelburg twee arrestaties verricht bij de aanlegplaats van de provinciale boot te Terneuzen. Aldaar heeft de politie ruim 2 kg marihuana in beslag genomen en werden gearresteerd de 30-ja- rige G. J. de J. en de 26-jarige mevr. A. J. B.F., beiden wonen de te Terneuzen. Beiden zijn voor nader onderzoek ingesloten. De politie trad op in verband met een anonieme telefonische mededeling. L. T. S. Terneuzen in een te kleine jas Het belangrijkste punt op de ledenvergadering van de l.t.s. te Terneuzen. die onder voorzitter schap van de heer J. F. de Klerk werd gehouden, was de groei van het aantal leerlingen, waar door uitbreiding en nog liever algehele nieuwbouw een drin gende zaak wordt. De heer De Klerk deelde mede dat het be stuur onlangs een bezoek aan het ministerie heeft gebracht en daar de mogelijkheid van uit breiding als noodoplossing en vervolgens nieuwbouw als defi nitieve oplossing werd gezien. Op het ministerie staat men daar welwillend tegenover, aldus de voorzitter. Vervolgens werd een brief aan het ministerie gericht, waarin vele motieven werden opge noemd, die de bouw van een nieuwe l.t.s. rechtvaardigen. Volgens de prognose zullen ongeveer in 1980 1000 leerlingen de Terneuzense l.t.s. bezoeken. Terneuzen breidt sterk uit. Bin nen een aantal jaren zullen ruim 2200 nieuwe woningen zijn ge bouwd. Ook het aantal inwoners in de kanaalzone zal toenemen. Jongens die vroeger in de land bouw gingen werken, komen nu een vak leren. Het invoeren van de mammoetwet, het invoeren van de nieuwe cursus proces techniek van de C-stroom, even tueel van i.t.o.-onderwijs, zal het nodig maken dat over meer ruimte wordt beschikt. Men houdt nu al ernstig rekening met 49 lokalen, die binnenkort nodig zullen zijn. Bleef men vorig jaar nog be neden het miljoen gulden wat de uitgaven betreft, dit bedrag heeft nu een miljoen gulden overschreden. De heer J. van Altena bedank te als bestuurslid wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd. In deze vacature is nog niet voorzien. Gevraagd zal worden aan de werkgevers in de kanaalzone een nieuwe kandidaat aan te wijzen. De heren A. E. S. Hamerlinck (Sas van Gent) en S. J. Mielen (Ter neuzen) waren niet meer her kiesbaar, De heer Mielen was ongeveer 28 jaar bestuurslid. De heer De Klerk dankte voor zijn jarenlange toewijding. Tot nieuwe leden werden gekozen de heren J. v. d. Peijl en Van der Poel, beiden uit Terneuzen. De heer ir. R. H. van Krevelen (Sas van Gent) werd herkozen. Verkeersongeval Gistermorgen te ongeveer kwart over tien reed de heer S. C. D. uit Zaamslag met de door hem bestuurde auto over de Frederik van Eedenstraat in de richting van de Guido Gezelle- straat. Op de kruising met de Snel- liusstraat kwam van rechts mej. De P. uit Zaamslag op haar bromfiets gereden en wildenaar links de Fr. van Eedenstraat in rijden met het gevolg dat zij in botsing kwam met de perso nenauto. Mej. De P. werd gewond aan haar benen, doch kon op haar brommer huiswaarts keren. T elefoonverkeer uit Terneuzen gestagneerd door schade aan zeekabel De stagnatie van het telefoon verkeer tussen Terneuzen en de Bevelanden en Walcheren is veroorzaakt door een beschadi ging van de telefoonkabel door de Westerschelde, mogelijk door een scheepsanker. Slechts enkele lijnen zijn nog bruikbaar. Een deel van het telefoonverkeer werd gisteren geleid via Middel burg en de straalzender Goes Terneuzen. Als de kabel op de Westerscheldebodem beschadigd is, zullen er duikers aan te pas moeten komen. Het was gisteren niet. bekend wanneer de storing zou zijn opgeheven. Negerverhalen en -liederen Onder auspiciën van de Z.V.U. brengen de heren Otto Sterman, voordrachtkunstenaar, en Leo Rommerts, bas-bariton, woens dagmiddag 13 maart om'15 uur in het concertgebouw alhier een programma van negerverhalen en negerliederen. Het is een voorstelling die in de eerste plaats bedoeld is voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs in samenwerking met het „Schoolconcert". Kandidaatsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen sociale geografie mej. I. J. M. Buysse te Aarden- burg. Voor de 15e maal Mattheus-Passion Zondag 31 maart zal het voor de 15e achtereenvolgende keer Een 41-Jarige man uit Zeist, een chronische nierpatiënt, past sinds 29 februari thuis zelfstandig een kunstnier-behandeling toe. Het Is voor de eerste maal In ons land dat een patiënt zich op deze wijze met een kunstnier behandelt. EEN VESTIGINGS DIPLOMA VOOR DE GEHELE DETAILHANDEL? De regering zal binnenkort aan de sociaal-economische raad de vraag voorleggen, of het gewenst is te komen tot een vestigingsdi ploma voor de gehele detailhan del. Dit onthulde de voorzitter van de Nederlandse midden standsbond, de heer P. G. van der Weele, op een vergadering van de Rotterdamse middenstands vereniging. Hij stelde de vraag of de libe ralisatie van het vestigingsbe leid in de detailhandel van boven af door de regering moet worden gestimuleerd en was verbaasd, dat de regering deze zaak aan de S.E.R. gaat voorleggen. Ook op dit terrein is het, aldus de heer Van der Weele, niet het bedrijfs leven zelf dat de toon aangeeft. Hij liet merken dat men in mid denstandskringen niet enthou siast is over een zo ingrijpende verandering in het vestigingsbe leid. Men zou er wel voor voelen om branches in blokken bij el kaar te voegen en voor deze af zonderlijke groepen aparte ves tigingsdiploma's in te stellen. AUSTRALISCHE GRAANTRANSACTIE MET CHINA Het Australische tarwebureau heeft met communistisch China een contract afgesloten voor de levering van ongeveer een mil joen ton tarwe. De partij heeft een waarde van tussen de 50 en 60 miljoen dollar. In de toekomst zullen er gelei delijk meer volgen. Er is al een be gin gemaakt met de opleiding van enige patiënten. De behandeling kan enige malen per week des avonds en 's nachts worden uitge voerd. De patiënt kan overdag zijn werkzaamheden verrichten en is daardoor in staat vrijwel een normaal leven te leiden. De 41-jarige man is gedurende drie maanden door een team van artsen en verpleegsters in de kli niek voor inwendige geneeskunde van het academisch ziekenhuis in Utrecht geïnstrueerd. Tijdens deze opletdingsperiode hebben de pa tiënt en zijn echtgenote geleerd de kunstnierbehandeling voor te be reiden en uit te voeren. Ook de bediening en de eenvoudige onder houdswerkzaamheden van de ap paratuur hebben zij zich eigen ge maakt. Technici van het zieken huis hebben enige voorzieningen ontwikkeld, die zijn aangepast aan de behoeften thuis. Aan enige bij zondere eisen in de woning van de patiënt heeft de gemeente Zeist voldaan. Om de instructie van meer nier- patiënten voor thuisbehandeling mogelijk te maken, is een stich ting „Thuisdialyse" gevormd. Deze beoogt de thuisbehandeling van daartoe geschikte patiënten te bevorderen. Essentieel hierbij is de „dienst" die de patiënt geregeld van de noodzakelijke verbruiks- artikelen voorziet en de appara tuur controleert. Voorts zijn op elk moment artsen, verpleegsters en technici bereikbaar om de patiënt thuis te helpen. Deze organisatie kan het aantal te behandelen patiënten geleidelijk uitbreiden, aangezien nog een te kort bestaat aan plaatsingsmoge lijkheden in de bestaande kunst- niercentra. De hoge investerings kosten vormen ondanks de mede werking van verschillende instan ties een probleem voor de stich ting. 'Men verwacht, dat ook hier voor een oplossing kan worden gevonden. zijn dat de Mattheus-Passion in de Sint Baafskerk te Aarden burg wordt gebracht. Het geheel staat weer onder leiding van Piet van Egmond. Uitvoerenden zijn o.m. Willy van Hese (Bel gië) evangelist; Bruce Broyce (Eng.) Christuspartij; Rina C,>r- nelissen (Ned.) sopraan; Delia Woolford (Eng.) alt; Reimer Schweppe, tenor; Henk Smit, bas; Thijs Kramer, orgel; Leny v. d. Lee, clavecimbel; verder werken mee het Amsterdams oratorium en de Sint Joseph- zangertjes uit Hilversum. Voorlichtingsbijeenkomst Chr. school voor ni.a.v.o. Voor de ouders van de eerste klas werd een voorlichtings avond gehouden in de chr. school voor m.a.v.o. Wegens ziekte van de heer Klein werd de avond geopend door de heer Kisjes. Na een kort welkomstwoord volgde er een inleiding over het onderwijs in de brugklas. Er werd aan de ouders verteld op welke manier de- kinderen het onderwijs ont vangen. Ook werd er nog eens gewezen op de duidelijke ver schillen met het u.l.o. Hierna volgde een pauze, waarin de ouders de gelegenheid kregen iets te zien van het werk van hun kinderen. Tevens bestond de mogelijkheid een gedeelte van een Engelse les bij te wo nen. Deze lessen worden gege ven met behulp van bandrecor der en dia's. Over het algemeen waren de ouders enthousiast. Na de pauze beantwoordde een forum, bestaande uit de heren Hamelink, Van Vliet, Van Houten, Wolse, Minderhout en Kisjes, de in de pauze ingedien de vragen. Nieuwe scheidsrechters Algemene vreugde heerste er maandagavond in de kantine van de v.v. „Axel" na afloop van het examen adspirant-scheidsrechter van de afdeling Zeeland. De acht kandidaten slaagden allen met cijfers, die boven het lande lijke gemiddelde lagen. De voorzitter van de examen commissie, de heer C. van de Velde, bestuurslid van de K. N. V. B. afdeling Zeeland, felici teerde de geslaagden en gaf hun een aantal wijze raadgevingen mee. De heer M. C. v. d. Linde uit Terneuzen spoorde in zijn kwaliteit van secretaris van de scheidsrechtercommissie de ge slaagden aan lid te worden van de scheidsrechtersvereniging. In zijn hulde betrok hij de cursus leider, de heer L. Roelandt uit Axel, aan wie hij het niet gerin ge succes van deze cursus toe schreef. De geslaagden zijn: L. de Rij ke te Hoek; F. Rietjens en A. Goossens, beiden te Koewacht; A. de Pooter, R. Meeusen en P. de Feijter, allen te Axel; M. Hee- ringa en H. Heede, beiden te Terneuzen. De geslaagden, die een jaar op proef op de grasmat komen, zul len enigszins voorzien in het te kort aan scheidsrechters in Zeeuws-Vlaanderen. Cursusleider Roelandt sprak sprak èr zijn teleurstelling over uit, dat vooral in West Zeeuws- Vlaanderen en in de streek rond Kloosterzande weinig animo voor het leiden van voetbalwedstrij den bestaat. Twee kandidaten moeten het axamen nog afleg gen, zodat het aantal nieuwe scheidsrechters waarschijnlijk tien zal bedragen. Zilveren jubileum gemeentebode Onder grote belangstelling heeft de gemeentebode de heer C. J. Mollet, zijn 25-jarig dienst- jubileum gevierd. De zilveren jubilaris werd met zijn gezin op het gemeentehuis gehuldigd. Namens B en W sprak de wnd. burgemeester, de heer Eekhout uit Breskens, de heer Mollet toe. Hij dankte hem voor de 25 jaren trouwe diens.t en bood hem namens de gemeente een fiets aan. De secretaris, de heer Wijffels, vertolkte de gevoelens van het gemeentepersoneel. Hij was vol lof over de samenwerking en over de accuratesse waarmee de heer Mollet zijn taak vervulde. De heer Wijffels sprak ook woorden van hulde tot mevr. Mollet, die wanneer dat nodig was, de taak van haar echtgenoot overnam. Zij kreeg bloemen aangeboden, ter wijl de secretaris aan de heer Mollet namens het personeel een voetenbankje en een kussen over handigde. De jubilaris dankte voor alle vriendelijke woorden en voor de cadeaus. Secretariaat vogelbescherming De heer H. Enkelaar heeft in verband met zijn drukke werk zaamheden bedankt als secretaris van de vogelbeschermingswacht in West Zeeuws-Vlaanderen. Sedert het oprichten van deze wacht, nu ongeveer twaalf jaar geleden, heeft de heer Enkelaar het secretariaat waargenomen. Donderdag jaarmarkt Morgen, donderdag 7 maart, wordt te St. Jansteen de jaarlijkse veemarkt gehouden. Men ver wacht als gewoonlijk weer een ruime aanvoer van vee. Ter gelegenheid van deze jaar markt die steeds veel belangstel ling trekt, staan diverse attrak- ties op het programma. Zo heeft de middenstandsvereniging in overleg met het jaarmarktcomité een haarkapshow georganiseerd in het verenigingsgebouw. Voorts is er een tentoonstelling inge richt door de plaatselijke mid denstanders. De traditionele ker misattracties ontbreken niet, ter wijl daarnaast de boogschutters eveneens aan hun trekken zullen komen. Vergadering plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ne derlandse bond van plattelands vrouwen hield de jaarvergade ring in café-restaurant „Wilhel- mina" onder leiding van mevr. De HulluVerplanke. De voor zitster gaf een overzicht van het voorbije verenigingsjaar en wek te de leden op actief deel te ne men aan de viering van het 10- jarig bestaan van de afdeling deze maand. Na het uitbrengen van de gebruikelijke jaarversla gen door de secretaresse, mevr. J. AlmekindersRisseeuw, en de penningmeesteres, mej. A. A. C. A. Metz, werd de laatste voor een periode van drie jaar herkozen. Mevrouw A. MarsmanKlein werd gekozen tot vice-presidente in verband met het vertrek van mej. M. Witte naar Rotterdam. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte hielden de dames zich bezig met het vervaardigen van programma's voor de twee de lustrumviering. Ouderavond openbare kleuterschool Donderdagavond 7 maart wordt in de openbare kleuterschool „De Hummelhof" te Sluiskil een ouderavond gehouden. Op het programma staat o.a. bespreking van het probleem de „Kleuter in het verkeer" aan de hand van een inleiding, die wordt gehou den door het hoofd der school, mevrouw L. Dudekvan de door W. GELDOF 3 VERGEEFSE MOEITE Toen het fraaie zeejacht van Alburn een week later de haven uitstoomde, bestond de beman ning uit heel wat minder perso nen dan Mary Clyndon zich had voorgesteld. Behalve Mary, wa ren slechts acht mensen aan boord. Allereerst waren er Pe ter Cadford, die als kapitein ver antwoordelijk was voor alles wat er met het schip onderweg zou ge beuren en Susan, zijn vrouw. Ver volgens waren er George Melli- son, de vijftigjarige huisknecht van mr. Alburn, die met mevrouw Alburn over de keuken ging, en James, Thomas en John, drie vrienden van Billy, die Mary met grote moeite had weten over te halen mee te doen en die zich slechts hadden ingescheept onder de uitdrukkelijke voorwaarden, dat zij er mee konden ophouden, zodra hun dat zinde. Tenslotte had Mary een vrien din, Ann Pickford, over weten te halen mee te doen, maar Mary wist heel goed dat het haar al leen om het gezelschap van Tho mas Flynwood te doen was. En kele van de jongelui waren, zo als Billy zelf, dit voorjaar juist en meenden recht te hebben op een vakantie van onbeperkte duur. In een stormachtig onderhoud tussen vader en zoon had mr. Al bum duidelijk gemaakt hoe hjj over een en ander dacht. „Begrijp goed, Billy, dat ik niet om jou verlegen zit. Je broer Graham is minstens net zo pien ter als jij en de kleine Peter is ook niet achterlijk. Ik had ge dacht mijn directeurszetel later over te kunnen doen aan drie zo nen. die elk een van de hoofd afdelingen onder zich zouden hebben. Het kunnen er ook twee zijn en zelfs een. Als jij je leven aan die verdovende rommel ver gooit, heb je voor mij afgedaan. Begrijp je?" Billy knikte vermoeid. Hij was niet zo dwaas, dat hij dit niet in zag. Hij wist, dat een leidende positie in zijn vaders bedrijf niet te verwaarlozen was. Je behoefde er niet voor aan je kantoorstoel gebonden te zijn. Je kon je spe cialiseren in de inkoop; dat be tekende iSizen door Amerika en Europa. Er waren talloze moge lijkheden. Tot nog toe had hij niets anders gedaan, dan leven van zijn zakgeld. En dat was een maandelijks bedrag, waarvoor De uitbreiding van het leer plan van de lagere technische school te Terneuzen met een vierjarige dagopleiding voor de procestechniek werd in no vember 1967 verleend. Hiermede is de weg geopend voor het ver- Berge; de verkiezing van een nieuw lid van de oudercommis sie in verband met de vacature, die is ontstaan door het aftreden van mevrouw Van Minnen en bezichtiging van het werk der kinderen. Uitslag schieting In de zaal van het „Hofzicht- theater" had zondag een schieting plaats op de liggende wip. Er de den 48 schutters aan mee. De uitslag: le hoogvogel Fr. van Hee, St. Margriete; 2e hoogvogel G. Mervilde, Kaprijke; le zijvogel Fr. van Hee, St. Margriete; 2e zijvogel Pr. van Damme, St. Lau- rijns. Extra-prijzen: 1. en 2. Fr. Dessonville, Watervliet; 3e Fr. Claeijs, IJzendijke; 4e A. Hoste, St. Margriete. Hoogst aantal vo gels E. van Vooren, Philippine en J. L. Seegers, IJzendijke. Plattelandsvrouwen en de nieuwe tijd De afdeling TerneuzenZaam slag belegt een ledenbijeenkomst op dinsdag 12 maart a.s. om 14.30 uur in „De Poort" te Zaamslag. Mej. A. W. Bos uit Middelburg komt die middag een praatje hou den over „een nieuwe tijd en een nieuwe jeugd". Het bestuur zou graag zien dat de dames die hun kleedjes nog niet hebben ingeleverd deze mee brengen naar de vergadering of inleveren bij de secretaresse. klaar gekomen met hun studie velen drie maanden moesten wer- President Johnson heeft er maandag in een toespraak tot vertegenwoordigers van werk gevers en werkpemers in de ko perindustrie op aangedrongen een eind te maken aan de sta king, die nu al zeven maanden in deze bedrijfstak heersten naar de woorden van de presi dent „een bedreiging vormt voor de dollar, de welvaart van het land en de Amerikaanse oorlogs inspanning in Vietnam". Johnson had vertegenwoordi gers van vier grote kopermaat schappijen en 26 vakbonden voor dit doel uitgenodigd op het Witte Huis. Hij zete uiteen hoe de snel stijgende invoer van koper een zware druk op de handelsbalans tot gevolg heeft en vroeg z'n ge hoor de onderhandelingen voort te zetten. Een 53-jarige Poolse elektricien Bogdan Arnold, heeft bekend vier jonge vrouwen te hebben ver moord, wier lijken in zijn woning in Katowice zijn gevonden, aldus persberichten. Arnold heeft maandag terecht gestaan. Volgens psyohiaters is hij een psychopaat. Hij zou dit gewor den zijn door overmatig gebruik van sterke drank. ken. „Ik snap het, pa. Misschien heb je zelfs gelijk. Geloof me, pa pa, als die lamme Betty. „Ach wat! Betty! Mocht je ooit een vrouw zoeken zorg dan dat je een kerel bent. En omdat je dat blijkbaar niet bent, zal ik een kerel van je maken". „Ik ben benieuwd hoe u dat denkt aan te leggen". „Luister. Over een week gaat mijn „Seabird" op reis, met Pe ter, Susan en George natuurlijk. Je mag er nog een stelletje leuke jongelui bijzoeken. Peter en Su san zullen wel een wakend oogje op jullie houden en tenslotte zijn jullie geen kleine kinderen meer. Je krijgt absoluut geen kans om iets van dat vergif aan boord te brengen, versta je? En drank zal er dit maal ook niet bij zijn. Pe ter heeft een vaarplan. Volgens dat schema smeren jullie hem. Blijf voor mijn part een half jaar weg. In die tijd is het schandaal dat je veroorzaakt hebt, vergeten en kun je terugkomen. Ik ben er van overtuigd, dat je genezen te rug komt. Niet omdat jij zo'n mo rele krachtpatser bent, maar om dat Peter en George je baas kun nen en je absoluut geen gelegen heid zullen geven nog langer gekke kunsten uit te halen. In dit laatste vergiste mr. Alburn zich, maar precies een week la ter koos de „Seabird" zee. Billy had geen kans gezien nog een van zijn vroegere vrienden te be wegen mee te gaan, maar dat werk hadden zijn vader en zonder zijn medeweten Mary gedaan. Het plan, om een dag aan te leggen in het haventje van Las Mandas en vandaar rechtstreeks binden van deze nieuwe afdeling aan de dagschool. Dit is wel het belangrijkste punt in het jaar verslag over 1967 van de l.t.s. te Terneuzen, die thans de achtste school in Nederland is, waar jon gens dez'e opleiding in een dag cursus kunnen volgen. Er zijn nog een drietal belang rijke vraagstukken op te lossen, voor het dagonderwijs in deze richting kan worden gerealiseerd: 0.a. de benodigde ruimte, de kost bare inventaris en voldoende be langstelling van de zijde van de leerlingen. 1. T. O. Op de aanvraag tot uitbreiding van het leerplan met een afde ling individueel technisch onder wijs werd nog geen beslissing ontvangen. Wel kreeg het school bestuur toestemming om bij het begin van de cursus 1967/1968 een groep C-stroom-leerlingen te vofmen uit hét eerste alge mene leerjaar. Dit zijn jongens, die niet in staat zijn het gewone onderwijs te volgen en in de „C- stroom" eenvoudiger lessen krij gen. Wanneer een I.T.O.-goed- keuring wordt verkregen, treedt een I.T.O.-leerplan in werking dat niet alleen door eenvoudiger leerstof, maar ook door verschui ving naar de praktijk is aange past aan de mogelijkheden die er voor deze minder begaafde leer lingen bestaan. RESULTATEN Op het einde van het cursus jaar 1966/1967- behaalde 82 van de daarvoor in aanmerking komende leerlingen het getuig schrift, tegen 91 in het voor afgaande cursusjaar. Bevorderd werden 91 van de leerlingen (vorig jaar 90%). Wegens het bereiken van de hoogste cijfer- gemiddelden ontvingen de leer lingen M. Th. L. Rottier (auto- herstellen); E. J. de Poorter (me- taalbewerken) en L. M. de Put ter (timmeren) een boekenbon. Uit de derde „metselklas" kregen drie leerlingen prijzen, geschon ken door de vereniging de „Ne derlandse Baksteenindustrie". LEERLINGEN NAAR HULST Wanneer de dagschoolleerlin gen in een bedrijf gaan werken, worden zij opgenomen in het leerlingstelsel en dienen zij ook het aanvullend onderwijs op school te volgen. De vakrichtin gen van de dagschool komen daarom als regel ook voor bij het voortgezet onderwijs op de semi- parttime-eursus. Voor het cursusjaar 1967/1968 werd deze regel doorbroken ten aanzien van de afdeling electro- techniek. Er kwamen zo weinig leerlingen van de dagschool (en daarvan ging nog een gedeelte naar de P.T.T. te Breda) dat er geen klas voor semi-parttime- cursus kon worden gevormd. De leerlingen werden naar de l.t.s. te Hulst verwezen, waar zij bij de daar van school komende electriciens worden gevoegd. Voor het volgende jaar ziet het er beter uit, omdat de vierde klas electrotechniek aan de dagschool thans 24 leerlingen telt. Van de opleidingen, die niet regelmatig worden gegeven, om dat er niet elk jaar voldoende leerlingen zijn, werd per 1 janu ari gestart met een nieuwe klas hulpmonteur centrale verwar ming, terwijl de cursus bedie ningsvakman procestechniek werd beëindigd. Op 31 december 1967 telde de school 474 leerlingen tegen 440 per 1 januari 1967. op te stomen naar de Little Fee- ries, het eilandengroepje, dat al sinds een halve eeuw in handen was van de rijkste Amerikanen van de Westkust. Mary wist zeker, dat Peter en George Billy's bagage van onder tot boven hadden doorzocht, al vorens af te varen uit San Fran cisco en zij wist, dat zij het na de afvaart uit Las Mandas weer zouden doen. Zij hadden daartoe alle gele genheid, want de hut die Billy met James, Thomas en John deelde, werd elke dag door Su san Cradvord schoongemaakt. Als zij daarmee bezig was, kon George Mellison zich natuurlijk bij haar voegen om alles na te zien. De situatie was niettemin onaangenaam. Terwijl de jonge lui zich op het zonnedek ver maakten, was ieder zich pijnlijk bewust van dit toezicht, dat ter- wille van een hunner op allen rustte. 's Middags om twee uur voer de „Seabird" het kleine haventje van Las Mandas binnen en ieder maakte zich gereed om aan wal te gaan. Terwijl allen van boord gin gen, bleef Billy Alburn rustig in zijn ligstoel onder de parasol lig gen en op desbetreffende vragen zei hij, dat Las Mandas hem niet in 't minst interesseerde. Bijge volg gingen de anderen aan land en bleef Billy achter. Ook Peter Cradford bleef echter aan boord. Hij zat op de brug, vanwaar hij het gehele schip kon overzien en rookte zijn pijpje. (Wordt vervolgd.) otrgarme/r* U zieb hefe7Wons qeen verhoging van de kopfie prezen! dab isprüs-elaa! dik ^OOgranlsccxloreb met hele hazel nootjes.' blüfb vergèiljhen! Hoe rs het mogelykv ^„TOILETZEEP „lavender" Ujweebhét- reeds» ulasea verkoop ie prys-elag prUfs meb echte £racse cognac S$. &cpOrb kujalibeifcl 2.5Q öj nam ©1 ager^Diedb^f> karloonade z. to een/ Wlldoielöurg Vlissingen TTernewzen ©been loe rgcn

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2