Rennies PROVINCIAAL NIEUWS POCKET- Verwen met goud Sas van Gent viert carnaval boeken BRAND IN ENGELSE PSYCHIATRISCHE INRICHTIMG 21 vrouwelijke patiënten omgekomen Terneuzen Aardenburg Kloosterzande Middelburg Othene Sas van Gent Sluiskil lüzendijke Zaamslag Doodgraver wil Wilson achter tralies Utrechtse politie verwijderde anti- Johnsonleuzen Lin Piao non duidelijker „kroonprins" Boekhandel VAN DE SANDE Panamakanaal geblokkeerd Maandag 26/dinsdag 27 februari 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Beroepen Beroepen bij de Ned. herv. kerk (4e predikantsplaats) ds. G. Zonneberg te Bunnik, Bejaarden vierden carnavalsfeest in patronaat In het in carnavalssfeer versier de patronaatsgebouw waren de bejaarden der beide sociëteiten zaterdag in groten getale bijeen. Het zag er gezellig uit en de heer Bilderbeek draaide op de pick-up leuke en bekende zangplaatjes. Met hoedjes, toeters en maskers op zongen de oudjes spontaan mee. Zelfs Pipo de clown was present en hij sprong en danste naar hartelust mee. De aanwezi gen werden royaal getrakteerd op koffie met koek en snoep. Het was in één woord een prachtfeest waarop de bejaarden zich koste lijk amuseerden en onvermoei baar leken. Enkelen zongen een solonummertje en poseerden ge willig voor de fotograaf de heer Van Vugt. De dames-helpsters konden met voldoening consta teren dat hun werk niet voor niets was geweest. Ook het bestuur van de sociëteit uit „De Schakel" was aanwezig. De voorzitster, mevr. Dikötter, dankte allen voor de medewer- werking. Algemene stichting maatschappelijk werk en gezinszorg De algemene stichting voor ge zinszorg in Zeeuws-Vlaanderen en de algemene stichting voor maatschappelijk werk in Terneu zen zijn overgegaan in een alge mene stichting voor maatschap pelijk werk en gezinszorg Zeeuws-Vlaanderen. Het doel dezer nieuwe stichting is met uitsluiting van winstbejag het verrichten en bevorderen van maatschappelijk werk en gezins verzorging in de ruimste zin des woords. Per 1 maart a.s. zal bij de stich ting in dienst treden als maat schappelijk werkster mevr. C. M. de WaalBlommaart te Osse- nisse. Het centrale contactpunt voor aanvragen van gezinshulp blijft Narcisstraat 1, telefoon 01150—3567. Het dagelijks bestuur bestaat momenteel uit de heren H. D, J. Meijer, voorzitter; H. Verbeek, secretaris, en J. P. Bos, penning meester. O, die schoollokalen Hedenmorgen bemerkte het hoofd van de Chr. Muloschool in de Grenulaan, de heer Luteijn, dat er door het vernielen van een ruit een onbevoegde zich toegang had verschaft in de lokalen van de school. Alle lokalen waren doorzocht en overhoop gehaald, doch er werd niets vermist. Het was de dader of daders blijkbaar te doen om geld, dat natuurlijk niet in schoollokalen achtergelaten wordt. Brandje op binnenschip Hedenmorgen omstreeks kwart voor tien ontstond bij het over pompen van stookolie brand in de machinekamer van het bin nenschip „Deo Data", liggende nabij de losplaats van de N.V. „De Hoop". Een kleine hoeveelheid stook olie was terecht gekomen op een brandende kachel, waardoor een steekvlam ontstond met een grote rookontwikkeling. Met een blusapparaat van een naast de „Deo Data" liggend schip gelukte het de schipper W. K. uit Stellendam de brand te blussen. Toen de gealarmeerde brandweer arriveerde behoefde deze niet meer op te treden. Zeventienjarige jongen vermist De groepscommandant van de rijkspolitie te Aardenburg ver zoekt te worden bekendgemaakt met de verblijfplaats van Pieter Jakobus Vasseur, oud 17 jaar, van beroep bankwerker en wo nende te Cadzand. Hij verliet op 19 februari 1968 te omstreeks 06.30 uur de ouderlijke woning. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang 1,80 meter; slank postuur, ovaal gezicht, frisse gelaatskleur, lichtblond haar met scheiding links, af staande oren en blauwe ogen. Hij is vermoedelijk gekleed in een donkergroene broek, camelbruin colbert, geelgestreept overhemd, groenbruine loden jas en groen achtige suède-schoenen. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met voor noemde groepscommandant, tele fonisch te bereiken onder num mer 01177 - 375, of met de plaat selijke politie. Verbetering wegen ruilverkaveling Namens de commissie voor de r uilverkaveling Stoppeldijk is te Kloosterzande in hotel „De Lin de" aanbesteed de wegenverbe- tering met bijkomende werk zaamheden in de ruilverkave ling. De laagste inschrijving kwam binnen van de firma M. P. Hol gegund voor een bedrag van ƒ338.400. Hoogste inschrijver was het aannemingsbedrijf Leenhouts te Sluis met ƒ379.000. Verder geen wapenvondsten op Walcheren Volgens de rijkspolitie heeft 't onderzoek naar wapens, die jon gens in Walcherse dorpen in hun bezit zouden hebben, geen noe menswaardig resultaat opge leverd. Het onderzoek van de rijkspolitie is voorlopig afgeslo ten. Volgens de politie zijn de jongens die wapens in hun bezit hadden, gewaarschuwd door de krantenpublikaties van vorige week naar aanleiding van de in beslagneming van wapentuig bij jongens van 14 en 17 jaar in Mid delburg. Deze wapens waren op gegraven in de Walcherse duinen en dateerden van de tweede wereldoorlog. De Westkapelse rijkspolitie zal speciaal op wapen bezit gaan letten. Druk bezochte kaartavond Ook deze winter blijkt er veel belangstelling te bestaan voor de maandelijkse kaartavond te Othene. Zaterdagavond lieten zich niet minder dan 53 deel nemers inschrijven. Voor een be langrijk deel mag dat worden toegeschreven aan de fraaie prij zen die er telkenmale te winnen zijn, maar anderzijds spreekt toch ook de prettige sfeer een woordje mee. De uitslag was: 1. F. v. d. Hooft; 2. F. van de Berge; 3. Th. Meertens; 4. C. Kaij- ser; 5. Iz. de Jonge; 6. Coppieters; 7. J. Smallegange; 8. J. Comelis- sen; 9. P. Scheele en 10. C. Jan sen. Carnavalsdrukte veroorzaakt aanrijdingen Het is zondag overstelpend druk geweest in Sas van Gent. De carnavalsoptocht trok van heinde en ver, o.a. tot ver uit België, vele duizenden belang stellenden. Naar schatting heb ben meer dan 2.000 auto's par keerruimte gezocht. Dat heeft hier en daar tot aan rijdingen geleid, die gelukkig zonder persoonlijk letsel zijn af gelopen. Omstreeks 15 uur ramde N. B. met de wagen van J. N. uit Sas van Gent een Belgische auto van J. S. uit Assenede. De Nederland se wagen schoot na de aanrijding naar links in een sloot op Bel gisch gebied. Tegen de bestuur der die niet geheel vrij scheen van alcoholgebruik, werd pro ces-verbaal opgemaakt door de Belgische politie in samenwer king met de Nederlandse politie. Rond 17 uur wilde J. van P. uit de Zuidstraat met te grote snel heid de Weststraat inrijden, waar bij hij in frontale botsing kwam met een auto, die werd bestuurd door A. B. Ook een geparkeerde wagen werd bij deze aanrijding beschadigd. Enige kinderen die in de druk te hun ouders waren kwijtge raakt, werden door de politie terugbezorgd. Filmmiddag voor de jeugd Dezer dagen had in bet jeugd- gebouw „De Ark" in Sluiskil een kindervoorstelling plaats, waarin een afwisselend programma van lach-, teken- en dierenfilms werd vertoond. Het programma werd de kinderen aangeboden door 'n organisatie, waarbij diverse Sluis- kilse middenstanders zijn aange sloten. De belangstelling voor deze kinderfilmvoorstelling was uitermate groot. Tot slot van de middag kregen de kinderen een traktatie. Kleedlokaal voetbalveld van start De plannen voor een kleed lokaal ter completering van de nieuwe sportvelden zijn nu ge heel rond. Bij de velden aan de Drostlaan zal een kleedlokaal annex kassa worden gebouwd. Voor de uitvoering van dit werk is reeds overeenstemming bereikt met de aannemer fa. C. H. A. Ver meulen en zoon te Sluiskil, die het werk voor de som van 66.759 zal uitvoeren. De ge meenteraad van Terneuzen zal in de raadsvergadering van donder dag a.s. over deze onderhandse aanbesteding een beslissing nemen. Prijskaarting voor de wielerclub Vrijdag 1 maart wordt in café „De Sport" te Sluiskil een prijs kaarting georganiseerd door de supportersclub Sluiskil ten be hoeve van de plaatselijke wieler club. Er zijn prijzen in natura te winnen. De prijskaarting begint om half acht. Actie „Eén op twaalf" De verleden week gevoerde landelijke actie „Eén op twaalf" heeft in de gemeente IJzendijke Bedankt voor beroep Ds. P. Sneep, predikant van de christelijk-gereformeerde kerk te Zaamslag, heeft bedankt voor het beroep naar Alphen aan de Rijn. Bejaardenmiddag Het comité, dat op Zaamslag de bejaardenmiddagen verzorgt, heeft tegen dinsdag 27 februari des middags om 2 uur in het jeugdgebouw „De Poort" een filmmiddag georganiseerd, waar op o.a. het nieuwe Zeeland-jour naal 1967 en de film over het be zoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Canada zul len worden vertoond. Het comité verwacht weer grote belangstelling. Deze mid dagen worden erg op prijs ge steld, terwijl het mogelijk is uit alle del envan de gemeente aan wezig te zijn, daar een groot aan tal autobezitters voor vrij vervoer zorgen. Bouw middenstandswoningen Momenteel heerst er grote be drijvigheid in de Walravenstraat, waar de bouw van de 14 midden standswoningen van de grond komt. Nadat het terrein was ge ëgaliseerd en de fundamenten waren gestort, gaan nu de metse laars aan de gang. Aan de achterzijde van deze rij woningen is een brede uitweg ge maakt, waarvan ook vele bewo ners van de Achterstraat kunnen profiteren. Daar zijn ook een aan tal autoboxen geprojecteerd. Eveneens is een begin gemaakt met de bouw van de bejaarden woningen in het verlengde van de Diaconiestraat. Tussen deze woningen en de Puntstraat blijft ruimte gereserveerd voor een nieuw bejaardentehuis, waarvoor reeds de nodiee voorbereidingen worden getroffen. Sportvereniging Het voorlopig comité, dat door middel van een enquête een onderzoek heeft ingesteld naar de belangstelling voor diverse takk van sport, werkt op de ver kregen gegevens door en zal die na analyse publiceren. Inmiddels wordt er gewerkt aan ontwerp statuten en een huishoudelijk reglement, wat reeds inhoudt dat di comié mogelijkheden aanwezig acht om tot definitieve oprichting van een sportvereniging te ge raken. Doodgraver Wanrer Williams uit Birkenhead was niet ontmoe digd toen de rechtbank in deze Engelse plaats hem liet weten niet bevoegd te zijn gevolg te geven aan zijn verzoek een ar restatiebevel uit te vaardigen tegen de Britse min.-president, die volgens Williams schuldig is aan landverraad door met vreem de mogendheden samen te zwe ren teneinde Engeland in de Europese economische gemeen schap te krijgen. Williams, voorzitter van de plaatselijke afdeling van het rechtse nationale front, zei dat hij zich nu tot de procureur- generaal zal wenden. M.s. „Tegelberg" uit de vaart. 14.300 brt; geb. in 1938 bij de Ne derlandse Scheepsbouw Mij Am sterdam. Dit schip voer in dienst ,h«fe w«4s-as»r<Eka80.oiigetirecht. Dit is een opname van de Mag- ne", die woensdnacht, na eev aanvaring met het eveneens Zweedse schip de „Kirribilli" in de mond van de We ster sjoelde De Utrechtse politie heeft het afgelopen weekeinde weer van twee ramen biljetten met anti- Johnsonleuzen verwijderd. Vrij dag kreeg de Utrechtse sociolo- gie-student O. M. (21) al een proces-ver baal omdat hij op zijn raam aan de ïna Boudier Bak kerlaan een papier had geplakt met het opschrift „Johnson oor logsmisdadiger." De officier van justitie bij de rechtbank in Utrecht, mr. H. W. Overbeek. had de dag daarvóór nog meegedeeld dat hij voor lopig niet van plan was tot ver volging over te gaan. Vrijdag besloot hij echter deze zaak zo snel mogelijk aan de rechter voor te leggen. Zaterdagavond om zes uur kreeg de 20-jarige student De L. een proces-verbaal, omdat hij 's middags voor zijn raam aan het Nicolaaskerkhof 1 een bord had opgehangen met de mede deling „De president van Ame rika is een oorlogsmisdadiger". De politie verwijderde het bord. Zondagavond moest ze weer in actie komen, nu op het Nicolaas kerkhof no. 2. Daar had de 21- jarige student T. een bord neer gehangen met het opschrift „Johnson is een oorlogsmisdadi ger volgens het recht van Neu renberg en Tokio". Ook hii kreeg een proces-verbaal wegens belediging van een bevriend staatshoofd. De rechtbank in Utrecht zal de zaak tegen de drie studenten op dinsdag 12 maart behande len. De Chinese minister van defen sie Lin Piao, die algemeen wordt beschouwd als de „kroonprins" „„n hs^-Teprtf*, is in de Chinese pers opnieuw, maar duidelijker dan ooit aange duid als de tweede man van China. In een bericht over een conferen tie van de generale staf ter be studering van de leer van Mao wordt in Lin Piao niet slechts zo- -oWor"'''k r"'a p-^tïxoi „in tiemste wapenbroeder" toegeme ten, maar wordt hii bovendien om schreven als „de uitmuntende staatsman, denker, soldaat en theoreticus", die door Mao voor de partij geschoold is. Zondagmiddag trok de grote car navalsoptocht door Sas van Gent. Er waren meer dan lt.000 bezoe kers. Op de foto: prins Carnaval in de hoogte met in lagere regionen zijn „raad van elf". BROMFIETSDIEF KREEG NA DRIE JAAR BEROUW Een nog onbekende man kreeg zondag zoveel spijt van een drie jaar geleden in Soesterberg ge pleegde bromfietsdiefstal, dat hij het voertuig in de nacht van zon dag op maandag bij de Amers- foortse politie terugbezorgde, ver gezeld van een brief, waarin hij zijn- spijt betuigde. De politie trof de brommer, die niet was voorzien van een verze keringsplaatje, aan tegen de gevel van het bureau. Enkele uren later belde de man op om mee te delen, dat hij de bromfiets in 1965 in Soesterberg had ontvreemd en be rouw had gekregen. Op de trap van het bureau kon de politie een J-\T Tv-i pX n "po o'3 pl l p "orj vinden. Daarin schreef de man onder meer, dat hij de bromfiets niet had durven verzekeren. Door bemiddeling van een kruidenier in Zeist zou de bromfiets aan de rechtmatige eigenaar kunnen wor den terugbezorgd. De man schreef ook via de krant te willen verne men, wie de eigenaar is geweest, opdat hij hem kan bedanken. Tot dusver heeft men de eigenaar echter nog niet kunnen achter halen. Bij een brand die vannacht in de vrouwenafdeling van een psychiatrische inrichting in de Engelse stad Shrewsbury heeft gewoed, zijn 21 vrouwelijke patiënten om het leven gekomen. Veert-en anderen moesten met min of meer ernstige verwon dingen in ziekenhuizen worden opgenomen. Naar mededeling van de pol'- tie waren alle slachtoffers 60 jaar of ouder. De brand ontstond door onbe kende oorzaak kort na midder nacht in een dagverblijf op de eerste verdieping van de vrou wenafdeling. De Shelton-psy- ehiatrische inrichting herbergt 800 patiënten. Sommige gebou wen van het complex zijn meer dan 100 jaar oud. Onmiddellijk na het brand alarm rukte de brandweer van Shrewsbury uit en ook uit de omgeving werden brandweer lieden opgeroepen, terwijl in het grootste ziekenhuis van Shrews- Op weg naar carnaval Op weg naar een carnavals feest is zondagavond op de Bre- daseweg onder Baarle-Nassau een personenauto met vijf inzit tenden tegen een boom gere den. Eén van de inzittenden, de 27-jarige J. Kerkmeester uit Utrecht, kwam daarbij om het leven. Twee inzittenden moes ten in een ziekenhuis in Breda worden opgenomen. De auto, die met hoge snelheid reed, raakte van de weg tijdens een inhaal manoeuvre. GEWONDEN BIJ EXPLOSIE IN DELFT Bij de Nederlandse gist- en spiritusfabriek in Delft heeft zich vannacht in één van de roer- ketels een explosie voorgedaan. De 32-jarige voorwerker J. V werd daarbij zodanig gewond dat hij ter verpleging moes' worden opgenomen in het zie kenhuis „Bethel". Hii lier brandwonden op aan gelaat er handen. De brand, die tengevol ge van de explosie ontstond, kar door het personeel worden ge blust. De materiële schade is ge ring. bury alles in gereedheid werd gebracht om een groot aantal patiënten op te nemen. Met behulp van extra-ver- pleeesters konden de meeste patiënten uit het brandende ge bouw worden geleid. Alle ge wonde patiënten kregen in het ziekenhuis kalmerende midde len toegediend. De toestand van twee vrouwen geeft volgens de artsen reden tot zorg. De brandweer had de brand binnen twee uur onder controle. „Wij weten niet hoe de brand kon uitbreken en hoe hij zich zo snel kon verspreiden", zo zei een woordvoerder van de inrich ting. Uit een eerste onderzoek van de slachtoffers zpu blijken dat zij door verstikking en niet door verbranding om het leven zijn gekomen. Het was niet moeilijk de ove rige patiënten te redden. Uit de 24 huizen van de staf werden extra-verpleegsters gehaald en de patiënten werden rustig de trap afgeleid". Volgens de woordvoerder werd geen schade aangericht aan de andere gebouwen, die alle van de brandhaard verwijderd lig gen. Uitbarsting van de Etna De vulkaan de Etna op Sicilië is zondag na een maand opnieuw tot eruptie gekomen. Terwijl uit de krater door hevi ge explosies rotsblokken en gloei ende as worden uitgestoten, bewe gen zich twee lavastromen langs de hellingen naar beneden. De uitbarsting is tot od 80 kilo meter afstand goed te zien. Sinds zondag zijn bijna 60 schepen opgesloten in het Pana makanaal door het vastlopen van de Ja nans e ertstanker „Sjozan Maroe". Het met 50.000" ton erts geladen, schip is in een smal deel van het kanaal op een zandbank gelopen. Volgens functionarissen van de kanaalautoriteit zal de opruiming van het obstakel enige dagen du ren. van de Royal Interocean Lines op de passagiersdeinst naar het Ver re Oost, Afrika en Zuid-Amerika. Na 30 jaar varen zal dit Neder landse schip te Taiwan de sloper vinden. n'-. T"le^en van de beman- n hierbij cm het le en. i rden nog vermist. Zateida,.;,iladdg vöer de lood- almi.er kransen en b'osmstvkken na" de plaats van het cwe'uk, c „AUTOKRAKERS" AANGEHOUDEN IN DEN HAAG De 23-jarige verwarmingsmon- teur J. A. H. en de 28-jarige stoffeerder A. P. uit de residen tie hebben tegenover de Haagse politie bekend tussen begin ok tober j.l. en half februari, toen zij in Haarlem werden aange houden, 58 auto's in Den Haag en omstreken te hebben open gebroken en daaruit goederen te hebben ontvreemd. Bij hun aan houding hadden zij een auto hij zich, die vol zat met gestolen textiel, gereedschappen, auto- accessoires en andere waar, die van diefstal afkomstig waren. In het huis van P. en in een be stelauto, die de mannen hadden geparkeerd in Den Haag, wer den eveneens gestolen goede ren aangetroffen. De Haagse politie heeft in 'eze zaak tevens de 42-jarige genaar C, V. en de 18-jarige een laatste groet te brengen aan\y. E. M. aangehouden, die van de nog vermiste bemanningsle- heling van de gestolen goederen fe «s'fffidiit -Karöachk Een gouden ring met briljant vertolkt de gevoelens van diepe, blijvende genegenheid. Want briljant is de zuiverste van alle edelstenen. Prijzen varieren van f 90.- tot f 300.- en hoger. AXELSESTRAAT 46 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3