PROVINCIAAL NIEUWS Landbouwondernemer komt er bekaaid af Z. L. M.-voorzilter kring Axel in EJE-tL-verbasii EnstaUatMdrij? 120 werknemers RUIM 3 MILJOEN VOOR STICHTING G. LG. Leukemiepatiëntje in Brugge Zeeuws-Vlamingen willen „eigen" landbouwdeskundige in Pakistan Terneuzen Axel Middelburg Sas van Gent Schoondijke Sluiskil Waterlandkerkje Zaamslag Agenda Vijf mensen op Sicilië door gas gestikt I Zaterdag 24 februari 1968 D E Vit ITE 7EEUW Parfna 3 „Noordstraat en omgeving" houdt ook dit jaar braderie Tijdens de ledenvergadring, die in „Lunchroom Van Assche" werd gehouden hebben de leden van de „Noordstraat en omge ving" de heer G. Ververs tot voorzitter gekozen. Zijn voorgan ger, de heer J. G. Verlinde, werd onlangs tot voorzitter van het „handelscentrum Terneuzen" ge kozen. Het „Noordstraat"-bestuur be staat thans uit de heren G. Ver vers, voorzitter; I. de Mul, secre taris; J. Boerbooms, penning meester en voorts R. Kavelaars, W. v. d. Casteele, G. W. de Feijter en A. Weterings. Besloten werd dit jaar de bra derie te houden in de week van 12 t/m 15 juni en deze geheel in operette-stijl te houden. Langdurig werd van gedach ten gewisseld over de gevolgen voor de Noordstraat van het te bouwen nieuwe winkelcentrum. De leden zeiden ervan overtuigd te zijn dat de Noordstraat zich zal moeten handhaven, maar dat het initiatief voor een belangrijk ge deelte in eigen handen ligt. Wan neer de handeldrijvende midden stand laat zien dat men alles wil doen om de Noordstraat als win kelcentrum van Terneuzen te be houden, zal men zeker op de steun van de gemeentelijke overheid kunnen rekenen. Expositie van etsen van Peter Oosterbos geopend De heer F. de Clercq, gemeen tesecretaris van Roosendaal en schrijver van het boekje „Vlin ders Vangen", opende vrijdag avond de expositie van etsen van Peter Oosterbos uit Wouw in Galerie J 34 aan de Grenulaan. „Als je een roos schildert is dat knap, maar als je een goed abstract schilderij maakt, lever je een veel grotere prestatie; dan maak je zelf een roos" ver telde de heer De Clercq, een uit spraak van de burgemeester van Antwerpen aanhalend. Hij noem de het werk speels en waard goed bekeken te worden. Het werk blijft in de galerie tot en met 14 maart. De 21-jari- ge Peter Oosterbos werd gebo ren te Roosendaal. Hij studeerde aan de St. Joost-academie te Breda en aan de Vlaamse acade mie te Antwerpen. Het is zijn eerste „eenmansexpositie". Kiesverenigingen vergaderden De kiesverenigingen Terneu zen en Sluiskil van de C.H.U. vergaderden donderdag in de bo venzaal van lunchroom Van Assche te Terneuzen onder voor- zit'tëisehap van de heer M. Nieuwdorp. De heer C. F. van der Peijl, lid van de tweede kamer en Zeeuws statenlid, sprak over aktuele politieke problemen. De heren M. Nieuwdorp en J. A. Verlinde werden herkozen in het bestuur. In de twee vacatu res in het bestuur werden geko zen mevrouw Van der Plas en de heer A. van Dijk. Popavond in de „Molen" Hedenavond organiseert de „Molen" een popshow met en kele groepen van eigen bodem. Optreden zullen de Hitch Hikers en de Muddy Source. Het kleur rijke experimentele lichtspel van Fnink Coine Ltd zal voor een volkomen relaxe sfeer zorgen, Daar deze avond is georgani seerd om tot betere onderlinge communicatie te komen, is de prijs zeer laag gehouden. Koffie en wierook worden gratis uitge deeld. Schoorsteenbrandje Donderdagavond omstreeks 6 uur bemerkten voorbijgangers een begin van brand in de schoorsteen van de woning van de fam. J., in de Stationsstraat. De brandweer behoefde niet handelend op te treden. Met be hulp van de rameneur veegden de brandweerlieden de schoor steen. De schade bleef beperkt. Nog een brandje Vrijdagmorgen ongeveer 8 uur is brand ontstaan in de keuken van een leegstaande woning in de Buitenweg, waarin verbou wingswerkzaamheden werden verricht. Het vuur greep snel om zich heen doordat er bouwafval op de grond lag. De brandweer werd gealar meerd en was snel ter plaatse maar behoefde niet meer in ak- tie te komen, daar de werklieden direct met emmers water aan de bestrijding van het vuur waren begonnen en er in slaagden het vuur te doven. De schade was vrij groot. Contactavonden L.T.S. In het nieuwe schoolgebouw van de chr. L.T.S. aan de Buiten weg werden deze week een twee tal contactavonden gehouden. De belangstelling op beide avonden was bevredigend. Veel aandacht werd geschonken aan de werkstukjes van de leerlin gen, die in de diverse lokalen waren opgesteld. Tevens werden de ouders in de gelegenheid ge- steld tot bezichtiging yan het nieuwe gebouwen-complex. De leiding van deze contact avonden was in handen van de uirekteur, da hees M. 't Gilde. Toneelavond in Trefpunt Dinsdag 27 februari zal op uit nodiging van de aktiviteitencom- missie van 't Trefpunt door de toneelgroep van de P.J.G. af deling AxelZaamslag, de klucht „Laat ons het mooi houden" voor het voetlicht worden gebracht. De aanvang is te half acht en men verwacht voor deze opvoe ring weer veie Axelse bejaar den. De bejaarden welke door lichaamsgebreken moeilijk de af- stnd kunnen lopen naar 't Tref punt, kunnen zich opgeven voor vervoer door de bejaardendienst. Zij kunnen zich hiervoor aan melden aan 't Trefpunt, ook te lefonisch no. 1378. Varkenshoudersvereniging E.M.M. te Spui Dezer dagen kwam de var kenshoudersvereniging E.M.M. te Spui in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer C. Witte. In zijn openings woord betreurde de voorzitter de geringe opkomst. Notulen en jaarverslag van de secretaris de heer J. Hollebek werden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Uit het ver slag van de penningmeester, de heer P. van Fraaijenhoven, bleek dat de vereniging gezond is. De contributie, inleggelden en uit keringen werden ongewijzigd vastgesteld. Bij de bestuursver kiezing traden geen wijzigingen op. Wapens als speelgoed De politie van Middelburg heeft een hele voorraad wapens, waaronder vliegtuigmunitie, ge weren. een pistool-mitrailleur, handgranaten en scherpe ge weerpatronen in beslag geno men. Twee jongens van veertien en zeventien jaar uit Middel burg hadden het oorlogsmate riaal bij elkaar gezocht in de Walcherse duinen en het als speelgoed mee naar huis geno men. Daar vond de politie het in de kamertjes van de jongens. Het wapentuig is afkomstig uit de tweede wereldoorlog. De zaak werd door de politie ontdekt, toen een dertienjarige jongen uit Zoutelande spelend met een met scherp geladen ge weer door een opperwachtmees ter van de rijkspolitie in de dui nen werd aangetroffen. De jon gen bekende het wapen door ruil van de Middelburgse jongens te hebben gekregen. Hierna ging de politie in Middelburg op on derzoek uit en ontdekte een voorraad wapens. De rijkspolitie gaat na, of ei- in de Walcherse dorpen nog meer kinderen zijn, die dit ge vaarlijke speelgoed in hun bezit hebben. Als resultaat van een onder zoek, dat de rijkspolitie vrijdag heeft ingesteld, zijn er al bij zeven jongens in de Walcherse kustdorpen wapens in beslag ge nomen. Zo lang het onderzoek niet geheel afgesloten is wil de rijkspolitie geen verdere mede delingen doen over de soort, de hoeveelheid en de plaatsen waar de wapens in beslag genomen zijn. Er zal proces-verbaal wor den opgemaakt wegens overtre ding van de vuurwapenwet. Bromfietser reed tegen tankauto Vrijdagochtend om tien minu ten over acht reed de 17-jarige F. de V. uit Sas van Gent met zijn bromfiets tegen de ziikant van een tankauto van de stijfsel- fabriek, bestuurd door P. A. van B., eveneens uit San van Gent, die van het fabrieksterrein rijks weg 61 opreed. De V. liep een hersenschudding en een sleutel beenfractuur op. Dokter F. Puij- laert liet de jongeman naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren, van waar hij later naar de ouder lijke woning kon terugkeren. Het carnavalsfeest Van zaterdag 24 februari 1968 tot en met het middernachtelijk uur van dinsdag 27 februari zal prins Nozemius I voor de zevende achtereenvolgende maal de scep ter zwaaien over Sas van Gent. Dan heten de Sasse inwoners niet langer Sassenaars, maar „bete koppen". Het hoogtepunt van deze karnavalsviering ligt zoals gewoonlijk weer op zondag, wan neer de optocht door de straten trekt. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 24 februari 14.15 uur: muzikale show op het Keizer Karelplein door de drumband „Thalia"; 15 uur: intocht en ont vangst prins Nozemius I en zijn raad van elf op het gemeente huis; 16.00 uur: aanbieding van de erewjjn in hotel De la Bourse; 17 uur: bezoek aan het bejaar dentehuis „De Redoute"; 19 uur: boerenmaaltijd in hotel Rotter dam; 20 uur: wedstrijden voor verkleden in hotel De la Bourse; 20.30 uur: optocht „oude wijven". Zondag 25 februari: 15 uur: op tocht door Sas van Gent. Maandag 26 februari 13.30 uur: bezoek aan het ziekenhuis; 15.30 uur: bal voor de ouden van dagen in hotel Rotterdam. Dinsdag 27 februari 14 uur: kinderoptocht; 16 uur: Kroegen tocht; 24 uur: sluiting van 't kar naval op de markt. Er zal een groot aantal wagens door Sas van Gent trekken, die welke gebcuwd zijn cnder meer door de buurtvereniging Sint Albert, de „Marollen „Peike Zot*. groep Inghels, groep Gras, de Kaai en verder vele kleine groepen. Namens de Z.V.T.M. wordt er de aandacht op gevestigd, dat de bushalte Poelstraat van 13.30 tot 17 uur wordt verplaatst naar de rijksweg tegenover het hotel De Ia Bourse. Doctoraal examen Aan de technische hogeschool te Delft sladgde deze week voor het doctoraal examen werktuig kundig ingenieur de heer A. J. van Haneghem te Schoondijke. 367 tussen de plaatjes door Mej. R. Mullaert, welfare-leid ster in het ziekenhuis te Sluiskil, die wekelijks het verzoeknlaten- programma verzorgt, nam deze week het initiatief tijdens de ge bruikelijke babbeltjes, welke dit programma vergezellen, haar luisteraars op te wekken bij te drgen voor de actie „Een op twaalf". Ze klopte aan geen do vemansoren. De opbrengst in deze betrekkelijk kleine gemeen schap bedroeg niet minder dan 367. Het verdient een aparte vermelding. Sociale wetenschappen Aan de katholieke hogeschool te Tilburg is geslaagd voor het kandidaatexamen sociale weten schappen mej. A. A. M Sturm uit Waterlandkerkje. Lezing over antiek Voor de maandelijkse vergade ring van de Nederl. bond van plattelandsvrouwen afd. Terneu zen, die woensdag j.l. in „De Poort" te Zaamslag werd gehou den, bestond goede belangstel ling. Het bestuur had als spreker uitgenodigd de heer M. J. Winne uit Sas van Gent, die een causerie kwam houden over antiek. Van de gelegenheid om zelf oude voorwerpen mee te brengen had den verschillende dames ge bruik gemaakt, waarbij somtijds bleek, dat men echt wel antieke voorwerpen bezit zonder dat men het zich bewust is. Als norm voor antiek wilde de heer Winne een ouderdom van ongeveer 100 jaar aanhouden, hoewel bepaalde voorwerpen van latere tijd de be titeling van antiek ook reeds kun nen dragen. Bij de gesprekken hierover bleek dat sommige antieke voor werpen zoals het „Zeeuwse kastje" zeer weinig voorkomen in deze streek. De presidente, mevr. J. E. DekkerVarel, bracht de dank van de aanwezi gen over voor de interessante wijze, waarop de heer Winne de aandacht op antiek had gevestigd. Vergadering C.H.U. De C.H.U. afdeling Zaamslag houdt op woensdag 28 februari om half acht in het verenigings gebouw een algemene vergade ring. Na de huishoudelijke zaken zullen als sprekers optreden dé heer J. de Pree, burgemeester van Zaamslag over „Gemeente beleid", en de heer P. G. van de Bosse, lid van de prov. staten van Zeeland en gemeentesecretaris te Axel over „Zeeuwse aktualitei- tén". HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „The girl and the gene ral". Zuidersportpark, 3.30 uur: Tern. Boys—SeoRo. Othene: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 25 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Een revolverheld keert terug"; 5 en 8 uur: „The girl and the general". Zuidersportpark, 2.30 uur: Tern. IRoosendaal I; Tern. II Middelburg II; Tern. Ill Middelburg IV. MAANDAG 26 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Een revolverheld keert terug". DINSDAG 27 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Een revolverheld keert terug". „De Schakel", 8 uur: Inlei ding en forum over de Mam moetwet. Oud Geref. Kerk, 7 uur, soreekt de eerw. heer L. J. Matzen. „De landbouwondernemer komt er maar bekaaid af", zo conclu deerde de heer W. Koster, voor zitter van de kring Axel van de Het installatiebedrijf N.V. De Weerd in Etten-Leur, heeft vrij dag al zijn 89 werknemers ont slag aangezegd. Dit ontslag gaat - onmiddellijk in. Vorige week binnenkort een rapport over de was het bedrijf reeds surseance Z. L. M., vrijdagmiddag in zijn openingstoespraak van de alge mene ledenvergadering in hotel „Rotterdam" te Terneuzen. „De progressieve inkomstenbelasting treft de kleine zelfstandige en dus de boer", zo zei hij. De har monisatie van de indirecte be lastingen noemde hij als twee de factor, die het ondernemers klimaat ongunstig beïnvloedt. De regering is volledig bevoegd hierin zelfstandig te beslissen", aldus de heer Koster, die het re geringsbeleid inzake de land bouw afkeurde. „Over 't algemeen biedt de landbouw weinig perspectief". Tot deze conclusie kwam de heer Koster na een overzicht van de verschillende teelten in 1967 te hebben gegeven. Hij noemde het teleurstellende resultaat maat gevend voor een aantal jaren. Voor wat de suikerbieten betreft zag hij de toekomst niet te som ber in, maar in verband met de „aardappelcrisis" zei hij: „Ik zou er niet op rekenen dat er nog muziek in zit". Inmiddels is er een commissie ingesteld die de aardappelsituatie bestudeert en eveneens is er een Z. L. M.-com- missie in het leven geroepen, die DYNAMO DOODDE AUTOMOBILIST Een notaris is donderdag in zijn auto gedood door een dynamo die losgeraakt was van een vracht wagen, De notaris, Levoyer, reed met zijn echtgenote op de weg tussen Angers en Nantes toen de dynamo van de weg opkaatste, door de voorruit sloeg tegen het hoofd van Levoyer, en de wagen door de achterruit weer verliet. De notaris was op sla? dood, zijn vrouw kwam er zonder letsel af doordat de wagen op de weg bleef. BALLON-KRANEN Ingenieurs in Leningrad ont- wernen een werktuig, dat een combinatie is van een ballon en een hijskraan waarmee lasten tot maximaal 50 ton zouden kunnen worden gelicht. De toestellen zouden zodanig boven bouwter reinen aangebracht worden, dat zij zelfs bij storm gebruikt zou den kunnen worden. De ballons ■worden uitgerust met motoren voor de besturing, aldus meldt het Russische persbureau Tass. van betaling verleend en kreeg een 30-tal werknemers ontslag. Het bedrijf was snel gegroeid: twee jaar geiden werd een ge heel nieuw fabriekscomplex ge bouwd. Dit massale ontslag treft een groot aantal verwarmingsmon teurs en installateurs van gas en water, alsmede ongeschoolde krachten. Het is niet uitgesloten dat on korte termijn faillissement zal volgen. Er bestaat nog onzeker heid omtrent de vraag of de ont slagenen tijdens de wettelijke termijn hun loon doorbetaald zullen kunnen krijgen. Dat kan pas worden vastgesteld als men een financieel overzicht heeft gekregen. «feus^iipre parachutist Geïnspireerd door een televi siefilm over .Amerikaanse para chutisten wilde de achtjarige Deen Biarne Petersen zich ook graag bekwamen in het parachu tespringen. Gewapend met een paraplu werd een sprong van drie meter goed uitgevoerd, maar bij een tweede sprong van zeven meter brak Bjarne beide benen. De jongen ligt thans in het ziekenhuis van Toender en is vastbesloten zijn loopbaan als parachutist voor te zetten, al wil hij de volgende keer wel een echte parachute gebruiken. sociale positie van de landbouw ondernemer op tafel zal leggen, zo deelde de heer Koster mee. Hij begroette in deze vergade ring in 't bij tonder de heer Bur ger van de stichting Uitvoering Landbouwmaatregelen, de secre taris van het hoofdbestuur van de Z. L. M„ mr. E. Wage, en de vertegenwoordiger van de P.J.G. E.E.G.-ZAKEN Over het onderwent „De par ticipatie van de landbouworga nisaties in de E.E.G. en de uit werking hiervan" gaf de heer Herlitska, landbouweconoom en secretaris-generaal van het Copa te Brussel, een diepgaande ver handeling. De uitleg over de werking van het Cona, het co mité waarin de landbouworga nisaties in de zes E.E.G.-landen zijn vertegenwoordigd, vond hij zelf „een beetje ondankbaar". „Na 1 juli zullen de beslissingen op landbouwgebied meer en meer in Brussel worden genomen", al dus de heer Herlitska. Vandaar het belang van zijn betoog. Hij gaf een beeld van de wer king van de Europese Commis sie, de bevoegdheden van de E.E.G.-ministerraad en de invloed die de landbouwcommissie op landbouwminister Mansholt heeft. In het Copa zijn 14 land bouworganisaties vertegenwoor digd. Drie uit Nederland (Het Nederlands landbouwcomité; de christelijke en de rooms-katho- lieke boerenbond), drie uit Bel gië, één uit Duitsland, drie uii Italië en vier uit Frankrijk. „Het gaat om het vinden van een ge meenschappelijke stellingname", zo zei hij. De conclusies van het Copa worden via de regeringen van de verschillende landen naar de E.E.G.-ministerraad gespeeld. „Men moet die weg gaan, waar men politiek de minister kan beïnvloeden", aldus de heer Her litska. Hij haalde voorbeelden aan over de concurrentieregels en de melkprijs. „Er is geen kijk op dat de melkprijs (39 pfennig) nog omlaag -zal worden ge bracht", zo zei hij. De heer Koster werd als voor zitter van de kring herkozen, evenals de hoofdbestuursleden, de heren L. M. de Zwart en F. P. de Kubber. De vergadering trok veel be langstelling. Gisteravond is het eerste resul taat bekend gemaakt van de maandagavond gehouden inza meling voor de stichting geeste lijk en lichamelijk gehandicapten. Deze inzameling, die met behulp van de A.V.R.O. werd gehouden, bracht tot dusver het bedrag op van ƒ3.050.354,79, daarnaast zijn zeer veel giften in natura gedaan en zijn bovendien vele gratis bouwadviezen en arbeidsuren aangeboden. De actie is nog niet afgelopen. Schooljeugd heeft op alle moge lijke manieren acties ontketend, bijvoorbeeld door het tekenen van prentbriefkaarten en het versieren van drinkglazen, dia ten bate van G.L.G. zullen wor den verkocht. „Duindigt" heeft aangeboden tien procent van de opbrengst van de eerstvolgende koersen aan de G.L.G. uit te ke ren en zelfs uit België zijn vela gaven binnengekomen. Een groep Zeeuws-Vlamingen wil een landbouwdeskundige uit eigen streek naar het ontwikke lingsland Pakistan sturen. Hij zal daar structurele landbouwhervor mingen tot atand moeten brengen en het geld dat daarvoor nodig is, zo'n f45.000,per jaar, zal door de 90.000 Zeeuws-Vlamin gen bijeen moeten worden ge bracht. Donderdagavond werd het ini tiatief tot deze actie genomen. Het kwam voort uit de werkgroep Ontwikkelingshulp kanaalzone. Ds, E. Ed. Stern uit Sas van Gent, een van de leden van deze werk groep, zette het plan uiteen op een gespreksavond in de Bres- kense raadszaal, waar vertegen woordigers van verschillende kerken en het humanistisch ver bond met andere belangstellen den aanvankelijk wilden spreken over mogelijkheden om samen werking tussen groepen mensen met verschillende levensbeschou wingen tot stand te brengen. Het gesprek dwaalde echter af naar het onderwerp ontwikkelings hulp. Uiteindelijk kwam er een kernvraag uit de bus: „Wat kun nen wij doen?" Ds. Stern kwam toen met het bovenomschreven plan en direct bleken er 25 van de 50 aanwezi gen bereid er hun steun aan toe te zeggen. De groep wil nu door juiste en uitvoerige informatie over de ontwikkelingshulp in deze streek een project in Paki stan van de grond krijgen. Men zal nu proberen een landbouw deskundige die uit Zeeuws- Vlaanderen afkomstig is, te inte resseren voor dit project, om het olan des te beter bij de Zeeuws- Vlaamse bevolking te laten aan slaan. Os. Stern zei donderdagavond dat hij contact heeft met Ir. Vlach, een landbouwdeskundige van de hogeschool te Wageningen, die zich reeds geruime tijd met land- bouwstructurele hervorming in Pakistan bezighoudt. Deze werk zaamheden zijn met steun van de gereformeerde kerk begonnen. Het ligt in de bedoeling dat dit werk met Zeeuws-Vlaams geld zal worden voortgezet en uitge- breid. RHEINE: Nederlandse militairen van het 223 squadron geleide wa- vens Nike, die in Rheine in West- Duitsland gelegerd zijn, gaan met een eigen wagen deelnemen aan de grote carnavalsoptocht in hun garnizoensplaats, maandag. De wagen, waaraan op deze foto nog hard gewerkt wordt, is een „pre historisch" F lintstone-achtige catapult. In de Siciliaanse stad Catania1 zijn donderdagnacht vijf mensen uit een gezin van zes door gas- verstikking om het leven ge komen. Volgens opgave van de politie waren de slachtoffers de vader van het gezin, de koopman Er nesto Ricciardi, diens vrouw, twee kinderen en een schoonzus ter. De enige overlevende, een dochtertje van 16 jaar, verkeert in levensgevaar. Eliane de Feyter. het vier jaar oude leukemiepatiëntie dat, toen bekend werd dat z'i ten dode stond opgeschreven uit alle delen van de wereld post en geschen ken ontving, is vrijdag in een ziekenhuis in Brugge overleden. Militairen op de Belgische luchtmachtbasis te Koksijde maakten vorige maand lange werkdagen om orde te scheppen in de lawine, die ontketend werd toen in de Belgische pers een oproep verscheen om het meis je voor het laatste kertmis een kaartje te sturen. Er waren brie ven bij van Amerikaanse'solda ten in Vietnam, van weten schapsmensen aan de Zuidpool, van paus Prulus, koning Bou- dewijn, president Johnson, pre mier Gandhi van India en an dere groten der aarde. Zij ont ving honderden poppen in kle derdrachten, vrachten bloemen, verse aardbeien uit Nieuw-Zee- land en prachtige tekeningen uit i China. De ouders van Eliane, die nog vijf kinderen hebben, waren bij haar toen zij stierf. Prijspeil voor appelen werd beter Het aanbod van appelen op de Nederlandse fruitveilingen is de laatste weken niet groot. Er is wel een flinke voorraad in de koelhuizen, maar door het lage prijspeil is de animo om te rui men niet groot. Overigens is dat prijspeil de laatste tijd verbeterd. Vooral voor enkele goede ras sen met een betrekkelijk gering aanbod worden thans vrij hoge prijzen betaald. Het aanbod van Cox's Orange Pippin is nog slechts op enkele veilingen, met name die in Zwaag en Geldermalsen, van betekenis. Daar is de veilingprijs van deze goede handaopel gestegen tot 1,a 1,20 voor de klasse 1 grote en middelmaat. Een ander ras waarvoor een grote vraag bestaat, is de Win ston, een appel die vooral in Zeeland veel wordt geteeld. Eind deze week werd op de Zeeuwse veilingen voor de goede kwali teiten van dit ras tussen 0,75 en 0.90 per kg betaald. Het belangrijkste ras dat op het ogenblik wordt aangevoerd is de Golden Delicious. De goede kwaliteiten doen op de veilin gen tussen 0,45 en 0,55 per kg, wat ook belangrijk meer is dan enkele weken geleden. Moeilijker verloopt de prijs vorming voor Goudreinette. Goede partijen doen rond 30 cent per kg, maar er is toch geen sprake van een prijsstijging van betekenis.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3