PROVINCIAAL NIEUWS „Er komen majorettes, maar het moet góéd wezen" 75 jaar muziek De watertoren van Terneuzen 'n toeristische trekpleister..! WaterpoSitie vist gew«ren uit Vinkeveense plassen Terneuzen Axel Breskens Groede Hoek Kloosterzande Oostburg Sluis Sluiskil T.v.-repcrtages W. K. kunstrijden Rechtstreekse t.v.-re^ortage Real—Spartak op 6 maart a.s. Terneuzens Harmonie-secretaris Ringelberg De apartheid mhRÉiÊÉaïSÊttêË Agenda Vrijclag 23 februari 1968 DE VR T|E ZEEUW Pagina 8 Administratief directeur bij Dow Chemical De heer C. A. J. Kuyl is be noemd tot administratief direc teur Dow Chemical (Nederland) N.V. te Rotterdam. Hij is belast met het onderhou den van contacten met overheids instanties en gemeentelijke auto riteiten, de planning op lange ter mijn van Dow's bedrijfsontwik keling en haar produktieaktivi- teiten in Nederland. In deze funktie is hij direct verantwoordelijk aan de heer R. F. Bollen, directeur produktie van Dow Chemical (Nederland) N.V. te Terneuzen. De heer Kuyl werd in 1918 te Vlissingen geboren. Hij studeerde aan de technische hogeschool te Delft en was van 1954 tot zijn indiensttreding bij Dow adjunct directeur bij Lummus Nederland N.V. te 's-Gravenhage. Voorlichtingsavond mammoetwet De Temeuzense ouderraad en de vereniging „Volksonderwijs" organiseren dinsdag 27 februari een voorlichtingsavond voor ouders van zesde klassers over de mogelijkheden van voortge zet lager onderwijs, die binnen het kader van de mammoetwet in Terneuzen bestaan. Dr. L. Brants, inspecteur voor het mid delbaar en voorbereidend hoger onderwijs, zal een inleiding hou den, waarna een forum vragen zal beantwoorden. Het forum be staat uit de inleider, de rector van het Petrus Hondiuslyceum, het hoofd van de openbare u.l.o. en het hoofd van een lagere school. De voorlichtingsavond wordt gegeven in het gebouw „De Schakel" en begint om acht uur. Benoeming De heer P. M. Hamelink, com mies ter secretarie alhier, is met ingang van 1 mei benoemd tot wnd. chef algemene zaken bevol king, burgerlijke stand en mili taire zaken te Nieuwerkerk a/d IJssel. Geslaagd Te Eindhoven voor het diplo ma steno-Duits slaagde onze oud-stadgenote mej. B. Clem- minck. Gemeenteraad vergadert op 29 februari De gemeenteraad van Terneu zen is bijeengeroepen voor een openbare vergadering op don derdag 29 februari a.s. om 19.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten van behande ling: beëdiging van het nieuwe raadslid de heer M. Nieuwdorp; benoeming van een wethou der; voorstel tot herbenoeming van een tweetal leden van 't bestuur van de stichting Beschuttende Werkplaatsen, t.w. de heren II. de Jonge en A. F. d'Hont op voor dracht van resp. het landbouw schap en het N.K.V.; idem tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer W. B. van Leeuwen als hoofd van de school voor schipperskinderen met ingang van 1 mei 1968; idem tot aankoop van het per ceel Schoollaan 13; idem tot verkoop van een per ceel grond in het exploitatieplan „Noord" aan Esso Nederland N.V.; idem tot wijziging van liet raadsbesluit van 26 februari 1965 inzake grondverkoop aan Van Vliet en Van Dulst's bouwbe drijf; idem tot verkoop van grond in het exploitatieplan „Zuidpolder" aan de woningbouwvereniging „W erkmansbelang" idem tot verkoop van grond in het exploitatieplan „Industrieter rein Driewegen-Mr. F. J. Haar- manweg" aan de heer C. Moer man te Terneuzen; idem tot verkoop van grond in het exploitatieplan „Industrieter rein Driewegen-Mr. F. J. Haar- manweg aan Eiopak Nederland N.V. i.o.; idem tot onderhandse aanbe steding van de bouw van een sportgebouw te Sluiskil; idem tot wijziging van een ver ordening inzake de behandeling van aanvragen om bijstand en de behandeling van bezwaarschrif ten; idem tot aanschaffing van een mobiel schoollokaal ten behoeve van het kleuteronderwijs; idem tot net verlenen van me dewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwiigwet een bet be stuur van de vereniging Chr. Kleuterschool; idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 aan het bestuur van de St. Willibrord- school ten behoeve van: a. aanschaf leermiddelen voor 10 leerlingen van het 6e leer jaar; b. aanschaf leermiddelen voor 20 leerlingen van het 5e leer jaar; idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 aan de stichting samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden in de pro vincie Zeeland voor de stichting van een school voor buitenge woon lager onderwijs; idem tot het nodig verklaren van de uitbreiding van de U.T.S. met de cursus voor: a. electrotechnisch-installateur; b. bouwkundig opzichter en te kenaar; idem tot wijziging van de oe- zoldigingsverordening 1967 in verband met salarismaatregelen per 1 januari 1968. Aanbesteding zeewering Serlippens In het waterschapshuis van het „Axeler Ambacht" is deze week namens het dijkbestuur van de calamiteuze polder Serlippens in het openbaar aanbesteed het onderhouds- en vernieuwings- werk van de zeewering. Er wer den tien inschrijvingen inge diend. De laagste inschrijver wak het aannemersbedrijf voorheen firma Van Noordenne te Har- dinxveld voor 139.800. Verder werd ingeschreven als volgt: firma J. F. Warrens te Ossenisse 140.700; firma W. Vlot te Slie- drecht 141.900; gebr. Sponse- lee te Kloosterzande 142.000; firma Kraaijeveld te Sliedrecht 142.400; aannemersbedrijf T. Swets te Hardinxveld 142.800; gebr. Van den Hemel te Biervliet 143.200; Leenh outs' aanne mingsbedrijf te Sluis 143.200; firma A. J. Herwij te Willem stad 143.600; firma De Ruijs- scher en Zn te Biervliet voor 143.600. Rijkswaterstaat geeft toelichting In „De Uitkomst" zal de hoofd ingenieur-directeur van de rijks waterstaat op dinsdag 27 febr. aan de hand van een maquette een toelichting geven op de plan nen tot het aanleggen van een zeewerende dijk langs de havens. Deze samenkomst' begint om 7 uur. Hiervoor zijn uitgenodigd de bewoners van de Scheldeka- de, Grote Kade, Spuiplein en haven westzijde. Uitvoering muziekvereniging De muziekvereniging E.M.M. heeft haar jaarlijkse uitvoering gegeven in „De Drie Koningen". Voorzitter P. Hoste kon 'n groot aantal leden en donateurs wel kom heten. Uit deze grote op komst bleek het meeleven met de muziekvereniging. Een somber geluid van de voorzitter betrof de geringe aan melding van. nieuwe leerlingen. De toneelvereniging Aarden burg voerde hierna het blijspel „De schat op vier poten" op. De muziekvereniging bracht een goed verzorgd programma. De avond werd besloten met een bal. De gemeenteraad vergaderde Burgemeester Everaars sprak in de raadsvergadering een ver late nieuwjaarsrede uit. Hij zei dat het gemeentebestuur nooit 'n enthousiast voorstander was ge weest van gemeentelijke herin deling, maar hij was ervan over tuigd dat deze zou doorgaan. Het is noodzakelijk dat men in Den Haag snel tot beslissingen komt. De bevolking wil weten waar ze aan toe is en de eerste tekenen van bloedarmoede als gevolg van de eindeloze procedure beginnen zich reeds af te tekenen. De teruggang van het aantal inge zetenen meende hij te moeten toeschrijven aan een te geringe toewijzing van het aantal wonin gen. De begrotingspositie was gunstig, ofschoon men zich grote uitgaven moest getroosten als ge volg van de eindeloze procedure beginnen zich reeds af te tekenen. De teruggang van het aantal in gezetenen meende hij te moeten toeschrijven aan een te geringe toewijzing van het aantal wonin gen. De begrotingspositie was gusntig, ofschoon men zich grote uitgaven moest getroosten als ge volg van de bepalingen van de bijstandswet. Het valt te betreu ren, dat er ook in Groede perso nen zijn, die maar al te spoedig een beroep op deze wet deden. Goedkeuring was binnengeko men tot het doen van een uitgave van 167.000 voor het bouwrijp maken van gronden in het be stemmingsplan „Kom". De tarieven voor het ophalen en deponeren van huisvuil wer den over de gehele linie verlaagd. Men was van mening dat nog te weinig gebruik wordt gemaakt van de nieuwe vuilnisbelt. Een zelfde gedragslijn zal worden voorgesteld voor de gemeenten Breskens en Nieuwvüet, Voor schotten van ƒ104 per leerling verdeR vastgesteld voor de bij zondere scholen in de gemeente. Bij dit punt merkte de heer Van Damme (KVP) op, dat in de toe komst van de r.k. school aanvra gen voor extra-voorzieningen zijn te verwachten. Men gebruikt nog sterk verouderd materiaal en nu er een ander hoofd is ge komen. wil men dit verzuim inhalen. Actie „Eén op twaalf" Voor de bekende actie „Een op twaalf" is deze week op het oost kantoor en op de scholen te Hoek in totaal 476,42 bijeengebracht. Nieuwe pastoor De bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor van de H. Martinus-parochie te Hontenisse de heer J. J. H. Verster, die momenteel verbonden is ais rec tor aan het Mariahof te Etten. De heer Verster die 50 jaar oud is, wordt de opvolger van pastoor Van den Eijnden, aan wie met in gang van 17 maart a.s. emeritaat is verleend. M ededelingenblad Dezer dagen verscheen het eer ste mededelingenblad van de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen. Het ligt in de bedoeling dat het vier keer per jaar in gestencilde vorm zal verschijnen en dat daarin wor den opgenomen verenigingsme dedelingen eh korte bijdragen van heemkundige waarde, zoals boedelscheidingen, korte biogra fieën, plaatselijke anekdotes. Voor de vele Belgische leder is aan het bestuur toegevoegd de heer Romano Tondat uit Eek- loo. Het ledental bedraagt thans 335. Het nieuwe mededelingen blad heeft nog geen naam. Een beroep wordt gedaan op de leden om een suggestie in deze rich ting te doen. Uit het blad blükt dat thans alle gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen een bijdrage geven van 4 cent per inwoner. Jaarvergadering plattelandsvrouwen De afdeling West Zeeuws- Vlaanderen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen heeft dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" alhier de jaarverga dering gehouden. De voorzitster, mevr. Van Wee- Ie uit Schoondijke, deelde mee dat er een provinciale kinderkle- dingwedstrijd zal worden geor ganiseerd in de leeftijden van 4 tot 10 en 10 tot 16 jaar. Op 7 mei reizen de dames van de afdeling naar Rotterdam, waar de beurs van de bond zal worden bezocht. Blijkens het jaarverslag van mevr. Den Hamer uit Oostburg liep het ledental iets terug tot 126. De secretaresse stelde zich niet herkiesbaar. Zij kreeg de erebloem der vereniging opge speld en bovendien werd haar een pen met inscriptie aangebo den. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Israël uit Schoondijke her kozen, terwijl mevr. Boidin uit Oostburg werd gekozen in de va cature-Den Hamer. Mevr. Mol uit Wolphaartsdijk hield vervolgens een inleiding over „vrije tijd - bezigheid of ledigheid". Schutters in actie Het handboogschuttersgilde „Willem Teil" trok naar Brugge om daar een wedstrijd te spelen tegen „Ivanhoe". De Belgische schutters wonnen de strijd Voor de Sluisse deelnemers gold de handicap dat ze moesten spelen op een officiële 25 meter-baan terwijl ze in Sluis de beschik king hebben over een baan van slechts 18 meter. Inmiddels zijn de schutters van „Willem Teil" uitgenodigd om dit jaar deel te nemen aan het interdoeltournooi op 3 mei in Oostende. Het is voor de vijfde keer dat dit tournooï tussen vier Belgische clubs en één Neder landse wordt gespeeld. Speeltuin wordt ingericht Momenteel wordt er druk ge werkt aan de inrichting van de speeltuin aan de Kerkstraat te Sluiskil. Het grootste gedeelte van de omheining is geplaatst alsmede enkele speelwerktuigen, waaronder 4 wippen, 2 klimhui- zen, 2 draaimolens en 2 zandbak ken. Het bestuur heeft reeds toe zegging ontvangen voor gelde lijke steun van de plaatselijke jeugdraden en het K.A.V. Op de naam „Speeltuinvereni ging Sluiskil" werd inmiddels koninklijke goedkeuring verkre gen. Het bestuur is thans defini tief vastgesteld en bestaat uit de heer A. Petstra, voorzitter; mej. Hobbema, secretaresse; de heer J. de Kam, penningmeester en de heren R. Bracke en F. Bau- wens, leden. Op de destijds gestarte blik semaktie tot ledenwerving wer den tot op heden 427 positieve reacties ontvangen. De lagere schooljeugd zal wor den ingeschakeld bij het vinden van een toepasselijke naam voor de speeltuin. Het ligt in de be doeling. dat degene, wiens naam wordt gekozen de speeltuin te zijner tijd mag openen. Vergadering Oranjecomité Een dezer dagen kwam het Oranjecomité uit Sluiskil bijeen om zich te beraden over het programma voor de komende koninginnedag. Vaste punten op het program ma van dit jaar zijn een aubade, een speurtocht voor'de kinderen van de hoogste klassen, 'n film- of poppenkastvoorstelling voor de jongste kinderen, het spelen van kastiewedstrijden en een voetbalwedstrijd, een lampion optocht en eventueel een auditie onder het motto „Durven en doen" voor de oudere jeugd. Voordien zal er nog heel wat werk moeten worden verzet om het programma rond te krijgen. Het comité rekent dan ook op de volle steun van de plaatselij ke bevolking. De N. T. S. zendt drie reportages uit van de wereldkampioenschap pen kunstrijden, die de volgende week in Genève worden gehouden en wel op donderdag 29 februari van 18.30 tot 18.50 uur op Neder land II (paren) vrijdag 1 maart van 22.50 tot 23.15 uur op Neder land I heren) en zaterdag 2 maart van 22.50 tot 23.15 uur op Neder land I (dames). De N. T. S. zendt woensdag 6 maart van 20.25 tot 22.15 uur op Nederland I een rechtstreekse re portage uit van de voetbalwed strijd Real MadridSpartak Praag die in het Bemabeu-stadion in Ma drid wordt gespeeld. Het betreft hier de eerste wedstrijd in de serie kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor landskampioe nen. „De majorettes zijn de bilkvangers. Zij moeten de zaak wat opfleu ren". De heer P. W. Eekman, dirigent van de harmonie Terneuzen sinds een paar Jaar, weet waarin de harmonie tekort heeft geschoten en wat de belangstelling van het publiek deed dalen. Vandaar dat er straks op Koninginnedag een harmonle-nieuwe-stijl door de straten zal marcheren. Voorop de majorettes, dan de drumband en daarachter de oude vertrouwde harmonie; veel kleur in de voorste gelederen en stem mig zwart achteraan. „Het publiek moet een ander idee krijgen van de harmonie", zegt de heer Eek man en hij denkt daarbij aan de t.v., die het publiek een ander idee heeft gegeven van instrumen tale muziek of van opera. Voor hem staat vast: „De harmonie is niet weg te denken uit de samen leving". Eerste in Zeeland De harmonie zal als eerste in Zeeland met een majorettenkorps worden verrijkt, dank zij het voortvarende bestuur, een actieve heer P. M. Ringelberg (secretaris), een muzikale heer Eekman en een deskundige mevrouw Jansen. In augustus begonnen de repetities van de groep onder leiding van mevrouw Jansenvan Driel, die vroeger aan de gymnastiekvereni ging „E. M. M." was verbonden. Aanvankelijk was de drumband on de vrijdagse repetities in een oude Het Zuidafrikaanse parlement heeft donderdag in tweede lezing het wetsvoorstel goedgekeurd, dat ook de in het buitenland ge sloten huwelijken tussen blanke en niet-blanke Zuidafrikanen onwettig verklaart. g b - fe i j r v... - De Temeuzense water toren behoort ongetwijfeld tot de markantste bouw werken van geheel Zeeuws- Vlaanderen. De toren is mooi, sierlijk en slank van bouw en als uitkijkpost van groot belang yoojc de Ter neuzense recreatie. Waarbij we het hoofddoel van de watertoren stilzwijgend voorbijgaan. Van landzijde gezien torent het imposante bouwwerk hoog op en tekent zich scherp af tegen de altijd wisselende luchten boven de Westerschelde. Wie van de Scheldekant Terneuzen nadert ontwaart een groeiende stad, waar 't trotse symbool, de water toren, als een baken omhoog priemt. Boven op de toren, waar men met een geruisloze lift tot op een hoogte van meer daa 50 meier wordt ge bracht, heeft men in de zomermaanden een fantas tisch uitzicht op de Schel de, op het Zeeuwsvhamse land en zelfs over een deel van België. Tal van plaatsen in Zws- Vlaanderen hebben uit een toeristisch oogpunt iets bij zonders te bieden. Voor Terneuzen ls dat naast de havenwerken, de industrieën en het zwembad speciaal de watertoren. Het zou aanbeveling verdienen dat men de watertoren in 't belang van het toerisme en dus in het belang van Ter neuzen een maand eerder voor het publiek openstelt. school ook van de partij, maar nu kan de groep het alleen we! af, met twee trommelslagers. „Er vielen wel eens harde woorden, maar ze ziin toch alle achttien ge bleven. „Dat is frappant hoort", zegt de heer Eekman. Achttien meisjes van 14, 15 en 16 jaar gym nastische en ritmische oefeningen geven en discipline bijbrengen, dat is geen kleinigheid. De heer R'ngelberg: „Ja, we hebben gezegd: er komen majoret tes, maar 't moet góéd wezen". Dus 't werd iedere vrijdag reoe- teren. De sfeer moet goed zijn. „Je moet groeien naar een goH samenspelje kunt natuurlijk altijd eens een foutje maken". Maar met achttien majorettes it de heer Eekman er nog niet. Hü zoekt nog een oppermajorette of een tamboer-maitresse zo men wil, een meisje van een jaar of 22, dat overwicht oo de groep heeft M'sschien zal hit er weer een ad vertentie in „De Vrije Zeeuw" voor moeten plaatsen. Duur en kort Uniformen zijn duur, dat is be kend. En de meeste verenigingen ziin niet rijk, dat is ook bekend. „We hopen on wat medewerking van het bedrijfsleven", zegt de heer Ringelberg.. De un'formen van de harmonie en de instrumen ten ziin er gekomen met de onmis- ba-^ huln van de Temeuzense be volking. Dat was in de jaren '50. toen het korps van ..De Verenigde Werklieden" naar „Harmonie Ter neuzen" was gegroeid en dirigent Meiiers de harmonie tot grote nrestaries bracht (ze speelden in de afdelin» uitmuntend). Er is on geveer 5000 gulden nodig voor laarsjes, maiorettestokken, kolbak ken, caoes en „een tresie hier en 'n tresie daar". Voor zo'n 300 gul den staat een majorette er ge kleurd op. De rokjes worden kort, of de mode lang aangeeft of niet. „Hyperkort, dat kan niet anders. Als je dat niet durft, dan moet je 't laten", vindt de heer Eekman. Feestjaar Niet voor n'ets heeft de vereni ging er vorig jaar aan gedacht dat er gemoderniseerd moest worden: dit jaar immers bestaat de vereni- "!ie75 jaar. (Voor wie het nl"t ge- Jove-i wil: opgericht op 15 april 1893). ZATERDAG 24 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „The girl and the gene ral". Zuidersportpark, 3.30 uur: Tern. BoysSeolto. Othene: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 25 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Een revolverheld keert terug"; 5 en 8 uur: „The girl and the general". MAANDAG 26 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Een revolverheld keert terug". DINSDAG 27 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Een revolverheld keert terug". In dit feestjaar zal de har monie een zaalconcours orga niseren. Hemelvaartsdag is in verband met de repetitietijd wel wat vroeg, maar het zal dan toch gebeuren. Het Concert gebouw zal de eer beleven een vefjci.gde 75-jarige op zijn po dium te hebben en natuurlijk 'n flink aantal gast-harmonieën. In het najaar zal op een andere ma nier voor een primeur worden gezorgd. Muziekschool Na de vakanties, een voor alle harmonieën rustige tijd, zal de harmonie samen met een blazers- groep van de Temeuzense muziek school een uitvoering geven. Er zal een voor die gelegenheid ge componeerd stuk worden gespeeld. Dat alles is voortgekomen uit een vergadering van het harmonie- bestuur met de directeur van de muziekschool, de heer Van Prooijen. „Dat hebben we zeer op prijs gesteld", zegt de heer Rin gelberg. „Toen is besloten dat de muziekschool een blazersgroep in het leven zal roepen, die samen met dè harmonie kan optreden". Die samenwerking tussen school en harmonie bezorgt het korps weer jonge leden, die van blazen weten. „Want het gaat niet van zelf. Het kost jaren om van een beginneling een solist te maken", weet de heer Eekman maar al te goed. Straks zullen 3 koperblazers en 4 klarinettisten van de school aan de harmonie worden toege voegd, wat het totaal aantal leden in de buurt van de 80 zal brengen. Boerenkapel „Die is ontstaan tijdens de laat ste braderie", vertelt de heer Eek man. De heer De Mul kwam met de vraag: „Kun je nu niet eens een boerenkapel voor mekaar krij gen?" Toen de heer Eekman met het voorstel kwam, had hij zó achttien harmonieleden voor een kapel warm. Ze hebben inmiddels een zekere faam verworven, gin gen naar België, naar bruiloften, een Dow-feest, enz. „Da's echt ontspanning hè, 'n verkeerd nootje is dan niet erg". Verkeerde noot jes stelt de heer Eekman in alle andere gevallen niet op prijs. De „Accordi's" horen ook bij de boe renkapel. „Die zijn er gek op. D'r is voor hen niks te lang en niks te breed". De harmonie heeft nu weer evenveel leden als In de naoor logse bloeiperiode, maar de samen stelling is nu bij-de-tijd. Al met al zal 1968 een gedenkwaardig ju bileumjaar zijn! De rijkspolitie te water heeft donderdagmiddag drie machine geweren opgehaald uit de Vin- keveense plassen. De geweren vormen een be wijsstuk in de zaak tegen enkels Utrechters, die worden verdacht van een serie roofovervallen. Op 15 september van het vo rig jaar werd een overval ge pleegd oo het Utrechtse kantoor van bet sociaal fonds voor de bouwnijverheid aan de Ram straat. Een van de vier overval lers was gewaoend met een oi- stool. Hij bedreigde de corres pondent van het kantoor, maar deze liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Hij gaf de man een storno in het gezicht en nam hem zijn nistool af. waarna het viertal zonder een dubbeltje rijker ge worden te ziin, de benen nam. De Utrechtse politie arresteer de in de daaroo volgende dagen vier verdachten: de 21-jarige winkelbediende O., de 35-iavige hulovakarbeider Van L., de 47- iarige los-arbeider Z. en de 29- iarige smid V. De mannen be kenden de overval. Later gaven V. en O. toe, dat ze ook betrok ken zijn geweest bij een overval op 17 maart, die in het Utrecntse Kouwerplantsoen werd ge pleegd. Daarmee was nog geen eind gekomen aan de reeks bekente nissen, want V., O. en Z. hebben inmiddels verklaard, dat ze in februari van het vorig jaar vier Uzzi machinegeweren hebben gestolen uit het militair kampe ment in Maarn. Bij het onder zoek in deze laatste zaak werkte de Utrechtse politie samen met de marechaussee. Op hun beider verzoek is de rijkspolitie te water gistermiddag in Vinkeveen aan dreggen geslagen, waarbij drie van de vier geweren door de verdachten uit angst weggegooid te .voorachjja kwamen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3