44 Zuidvietnamezen „bij vergissing" gedood Heer dan 5 miljard! FORTUNA HELFT VAN DE BOMMEN VIEL BUITEN HET DOELGEBIED „Modern vervoer in de Gouden Delta" Voor de zondag BTonchi letten Moord op in Nijmegen Appelcrisis in Nederland KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VKI] E ZEEUW Zaterdag 17 februari 1968 Het gebruik van kernbommen in Vietnam Rampzalig Verrassings aanval Straalbommen- werpers vielen Hoeé aan Khe Sanh niet te verdedigen? Wordt Westmoreland ontslagen? Immigratierecord in Canada Drie gezinnen dakloos door grote brand in Amsterdam Dr. Gijssens sprak te Terneuzen over: Akkoord over lonen büj Van Gend en Loos Haagse politie rekende bende in Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK IN TWEESTRIJD basis moet geheel door de lucht worden bevoorraad. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de tekst bekendgemaakt van een brief van de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Rusk, aan de voorzitter van de senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen, Fulbright, die op 10 februari werd verzonden. Fulbright had Rusk vragen ge steld over een missie naar Viet nam van dr. Richard L. Garwin van de Columbia-universiteit, die voor een deskundige op het gebied van tactische kernwapens doorgaat. De senator vroeg ook of tactische kernwapens in Zuid- Vietnam waren of zouden wor den gebruikt. Wat het eerste aangaat ver zekert Rusk, dat het doel van Garwins bezoek aan Vietnam, dat vorige week door het Ame rikaanse ministerie van defen sie was aangekondigd, het be spreken is van tecnische zaken van niet-nucleaire aard. Op het tweede punt geeft Rusk geen positief antwoord. Hij haalt alleen woorden aan van de woordvoerder van het Witte Huis en diplomatieke waarne mers maken hieruit op, dat Rusk de senator te kennen wil geven, dat een openbare bespreking van deze kwestie de regering-John- son in haar militaire Vietnam- beieid een slechte dienst zou be wijzen. Vier- en veertig Zuidvietna mezen zijn bij „vergissing" ge dood en 55 gewond bij een bom' bardement, dat Amerikaanse B-52 bommenwerpers dinsdag in de buurt van het vliegveld Tan Son Nhoet ten noordwesten van het centrum van Saigon hebben uitgevoerd, zo heeft een woord voerder van de luchtmacht vrij dag bevestigd. Volgens de ver klaring zijn ongeveer 50 procent van de bommen buiten het doel gebied terechtgekomen, maar kinnen een veiligheidsgordel die een mijl breed is. B-52 bommenwerpers hebben nooit eerder een doel zo dicht bij de Zuidvietnamese hoofdstad aangevallen. In de verklaring werd niet gezegd of de slacht offers burgers of militairen zijn. In het doelgebied hadden zich volgens de luchtmacht vietcong- eenheden geconcentreerd, die het vliegveld bedreigden. Ameri kaanse en Zuidvietnamese mili taire en burgerlijke autoriteiten hadden toestemming voor het bombardement gegeven, nadat was gemeld dat het gebied vrij van burgers en militairen was. Bij Dan Nag, waar een grote Amerikaanse basis is gevestigd, hebben Amerikaanse mariniers tijdens een gevecht van twee uur met Noordvietnamese troepen donderdag 31 tegenstanders ge dood. Twee mariniers werden gedood en 25 gewond. De mari niers hadden de hulp van lucht macht en artillerie van de basis ingeroepen. In Saigon deelde een Ameri kaanse woordvoerder vrijdag mee, dat woensdag bij een Noordvietnamese verrassingsaan val op een Amerikaanse com pagnie even ten zuiden van ge demilitariseerde zone twaalf mariniers zijn gedood en 107 ge wond. De Noordvietnamezen had den de Amerikanen onder zwaar mortiervuur gelegd. Woensdag en donderdag wer den ook weer bombardementen op Noord-Vietnam uitgevoerd. Tot de doelen behoorden de vliegvelden Kien An en Kep. Verder werden wegen, een brug, raketbases en drie andere vlieg velden aangevallen. Ook de om geving van de ingesloten Ame rikaanse mariniersbasis Khe Sanh wordt nog steeds door B-52 bommenwerpers bestookt. Amerikaanse straalbommen- werpers namen donderdag de luchtaanvallen op de nog steeds omstreden stad Hoeé van de Zuidvietnamese luchtmacht over. Het Zuidvietnamese hoofd van de politie, generaal Nguyen Ngoc Loan, heeft donderdagavond in het centrum van Saigon vijf Franse en twee Amerikaanse journalisten gearresteerd, die zich een uur na het uitgaansver bod nog op straat bevonden. Ze hebben de nacht op het politie bureau doorgebracht. Volgens John Vorster, direc teur van de dienst defensief on derzoek van het Pentagon, heeft de Noordvietnamese verdediging SAIGON: Een vietcong-verdach- te zet zich schrap als Zuidviet namese militairen hem geblind doekt willen wegvoeren. De man werd gegrepen tijdens een opera tie in de wijk Cholon. tegen luchtaanvallen de laatste maanden aanzienlijk aan doel treffendheid gewonnen door de aankomst van nieuw materiaal van Russische makelij. Verscheidene Amerikaanse mi- militaire deskundigen zijn de mening toegedaan, dat de inge sloten Amerikaanse mariniers basis bij Khe Sanh wellicht nooit door de Noordvietnamese infante rie zal worden aangevallen, maar uit volledig beschermde posities zal worden onderworpen aan dermate zware artilleriebombar dementen, dat de 5000 Ameri kanen die de basis verdedigen, het veld moeten ruimen. Men leidt dit af uit inlichtin gen, volgens welke de Noord vietnamezen, die de basis bele geren. zouden voortgaan met het graven van tunnels en diepe ver sterkingen in de omringende heuvels. Op deze wijze zouden de Noordvietnamezen hun artil leriestellingen zo volledig kun nen ingraven, dat deze onkwets baar worden voor de zwaarste luchtbombardementen. De des kundigen menen dat de Noord vietnamezen hebben besloten hun geschut zodanig rond de basis op te stellen, dat er geen vlieg- In een commentaar op de brief zei Fulbright, dat ondanks de officiële ontkenningen de moge lijkheid blijft bestaan, dat er voor de verdediging van de ma riniersbasis Khe Sanh tactische kernwapens zullen worden ge bruikt. Vooral een verklaring hierover van generaal Wheeler, voorzitter van het comité van stafchefs, had de indruk gewekt dat deze wapens „als het nodig is, zullen worden gebruikt." Senator Fulbright verklaarde dat het „rampzalig" voor de Ver. Staten zou zijn, „wanneer onze leiders onze troepen in Vietnam zo blootstellen dat kenwapens moeten worden gebruikt om hun vernietiging to voorkomen.." Hij wenste niet dat de Ver. Staten „de psychologische bar rière tegen het gebruik van kern wapens vernietigden, die sinds Hirosjima en Nagasaki over de hele wereld heeft bestaan". Ame rika, „dat als enige land kern wapens heeft gebruikt ter ver nietiging' van de levens van Aziaten", heeft een speciale ver antwoordelijkheid niet opnieuw zijn toevlucht tot deze wapens te nemen, anders gezegd niet de eerste stap te doen naar een al gemeen nucleair conflict, dat tot onberekenbare verwoestingen zal leiden, zo waarschuwde Ful bright. De voormalige vice-president Richard ixon heeft van zijn kant gezegd het gebruik van kernwa pens „nodig noch wenselijk" te achten. Zou dat toch gebeuren, dan zou het „een gevaarlijke stan zijn naar een nieuwe esca latie van de oorlog", verklaarde hij. Het republikeinse congreslid Glenn Davis heeft donderdag ge zegd dat president Johnson van plan is generaal William West- moreland, de Amerikaanse op perbevelhebber in Zuid-Vietnam. vóór Pasen te ontslaan. Hij had dit „uit goede bron op het Witte Huis" vernomen. Men zal vol gens Davis proberen Westmore- Vorig jaar hebben zich 222.876 immigranten in Canada geves tigd, ongeveer 28.000 meer dan in 1966, zo is officieel in Ottawa bekendgemaakt. Dit cijfer be tekent een nieuw hoogtepunt voor de tien afgelopen jaren. De immigranten kwamen voorname lijk uit Engeland (62.341), Italië (30.055), de V. S. (19.038) en Frankrijk (10.122). Hoestdrank in tabletvorm.95ct In de loop van de ochtend is gisteren een moordaanslag ge pleegd op de 61-jarige mevrouw M. Muis, die een slijterij beheerde in de Van Welderenstraat te Nij megen. De alleenwonende vrouw, een weduwe, werd 's morgens nog op straat gezien. Zij zou bezoek krij gen van een buurvrouw. Toen na haar aanbellen niet werd open gedaan, keek de buurvrouw door de brievenbus en zag zjj mevr. Muis in de gang liggen. De po litie forceerde de toegang tot de woning en stelde vast, dat haar met een gevulde drankfles de schedel was ingeslagen en dat zij haast onmiddellijk moet zijn overleden. Het politie-onderzoek is nog in volle gang. Een felle uitslaande brand heeft donderdag tegen middernacht in Amsterdam drie gezinnen dakloos gemaakt. De brand is waarschijn lijk ontstaan op de eerste verdie ping van een op de hoek van de Mauritskade en de Pontanusstraat gelegen pand. Hij werd ontdekt, toen rookwolken het beneden ge legen café binnendrongen. De be zoekers van deze bar traden on- middelijk handelend op. De 23- jarige uit Surinaamse ouders ge boren kelner Evert Wolff snelde door de dikke rookwolken de trappen van het woonhuis op en droeg de bewoonster van de derde etage, de 78-jarige weduwe T. SauerbrijVisser, op zijn rug naar beneden. Op de tweede etage werden de 42-jarige mevrouw Smit en haar elfjarig dochtertje gewaarschuwd, zodat ook zij zich in veiligheid konden stellen. De bewoners van de eerste etage, de heer en mevrouw Van Wens, de eigenaar van het café waren niet thuis. Zij troffen later een smeulende puinhoop, want de drie bovenetages brandden to taal uit. Over de oorzaak van de brand konden de- brandweer en de poli tie zich geen oordeel vormen. De brand in deze dicht bevolkte buurt van Amsterdam-oost trok veel belangstelling, ook van auto riteiten. Aanwezig waren o.a. burgemeester dr. I. Samkalden en hoofdcommissaris P. Jong. Dr. F. Gijssens, secretaris-gene raal van de internationale fede ratie van expediteursorganisaties, sprak vrijdagmiddag in hotel „Rotterdam" over „modern ver voer in de Gouden Delta", tijdens een lunchbijeenkomst van het de partement Zeeland van de maat schappij voor nijverheid en han del. Het containervervoer en de gevolgen daarvan voor de noord- west-Europese havens stonden daarbij centraal. Dr. Gijssens tipte daarbij vele in Zeeland drukbesproken pun ten aan als het Baalhoekplan en de vorming van een overlegor gaan, waarin een gezamenlijke aanpak van de ontwikkeling van tuigen meer kunnen landen. Deland tot zondebok te maken. Zijn plaatsvervanger, Creighton Abrams, zou hem opvolgen. De aftredende minister van defensie. McNamara, verklaarde dat de kritiek op Westmoreland „volslagen onverdiend" is. „Ik ken geen Amerikaanse generaal die zijn mannen zo briljant heeft aangevoerd, wiens mannen zo'n hoog moreel hebben, en die zo veel bereikt heeft", zei hij. Voor de eerste maal kent Nederland een appelcrisis. Op de fruitveiling te Geldermalsen bleven ook donderdag de gebo den prijzen voor appels beneden het vastgestelde minimum. Als dit 3 achtereenvolgende markt dagen gebeurt, is er een crisis in de zin van de E.E.G.-bepalin- gen. Alle fruitveilingen, aangeslo ten bij het centraal bureau voor de tuinbouwveilingen in Neder land, hebben gisteren een circu laire ontvangen, waarin staat dat de crisis waarschijnlijk is inge treden. Deze veilingen mochten niet met de verkoop beginnen, voordat zij zeker wisten dat er inderdaad een crisis is. Daartoe moesten zij informeren bij hef centraal bureau. De crisis duurt voort tot nader order. De duur bedraagt mini maal drie opeenvolgnde markt dagen. Ze eindigt als het pro- duktschap daartoe besluit. Zoals gemeld kunnen de veilingen nu zelf appelen kopen, om die te vernietigen. Op die manier hoopt men weer tot een redelijke ver houding tussen vraag en aanbod te komen (met hogere prijzen). Dit ingrijpen wordt gefinancierd door het centraal bureau, dat op zijn beurt gelden van de Neder landse overheid ontvangt. De 6.000 personeelsleden van Van Gend en Loos krijgen met ingang van 1 januari 1968 een salarisverhoging van 4)4 procent. Direktie en vervoersbonden heb ben daarover overeenstemming bereikt. De c.a.o. voor het perso neel van Van Gend en Loos was op 1 januari afgelopen. Over en kele secundaire arbeidsvoor waarden plegen partijen nog overleg. De Haagse politie heeft een bende ingerekend, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij tenminste twee inbraken in Den Haag. Daarbij werden twee schilderijen uit de Haagse school ter waarde van ƒ65.000 en een partij juwelen van vijftig tot honderdduizend gulden buitge maakt. De arrestaties verliepen niet zonder slag of stoot. In to taal zitten thans negen personen achter slot en grendel. De politie deelde mee, dat de schilderijen en een groot deel van de juwelen zijn achterhaald. het Westerscheldebekken kan worden besproken. Dr. Gijssens, firmant van een Antwerpse rederij en bestuurslid van het Vlaamse economisch ver bond, was van mening dat Ant werpen voor het containerver voer bepaalde voordelen biedt boven andere havens in de „Gou den Delta", omdat Antwerpen goede verbindingen met het ach terland heeft. Het containervervoer kan al leen volledig tot zijn recht komen wanneer het in 'n „door-to-door"- dienst wordt aangeboden, zo zei hij. De containers moeten met speciale containertreinen en spe ciale vrachtwagens naar de afne mers gebracht kunnen worden. Hij gaf een beeld van de enorme investeringen die de reders, weg vervoerders en de spoorwegen zich getroosten om tot contai. nerisering te komen. Door snelle overschakeling op containersche pen hebben de rederijen de con trole over het goederenvervoer grotendeels behouden. Voor wat betreft het goederen vervoer voorzag hij voor het Wes terscheldebekken en bijvoorbeeld ook Zeebrugge een grote toe komst. Hij- vond dat men het ge meenschappelijk belang van Ant werpen en het Scheldebekken moest erkennen, evenals men de invloed van Rotterdam in het Rijnmondgebied normaal vindt. „Uit Antwerpen reik ik, en velen met mij, de hand aan Zeeuws-Vlaanderen met Terneu zen als ontwikkelingskern." DOOR DE ENGE POORT IN DE RUIMTE „De Here heeft mij geantwoord en mij in de ruimte gesteld." Psalm 118 5 De enge poort is geen huis, is niet om er in te wonen, maar om er doorheen te gaan. De blijdschap van de ruimte ontdekken wij eerst goed door de engte; door haar zien wij wat ruimte betekent. Zij is geen vanzelfsprekend heid, één van de ergste kwalen, waaraan veel kerkse mensen Jij den. Zij is ook geen lege ruimte, want die is niets; wat heb ik in een lege ruimte te zoeken. Ruim te en blijdschap zijn nauw ver want. De blijdschap van zich ver zoend te weten met God, nu ligt mijn leven in Gods hand. Het maakt een groot verschil, of men met grote inspanning een bergtop beklommen heeft of dat men er, zittend in een kabelbaan, dus zonder moeite, aangekomèn is. De meeste blijdschap heb ik dan ook niet gevonden bij men sen, die geleidelijk, met deze blijdschap als het ware zijn op gegroeid. Hier dreigt juist het ge vaar van de vanzelfsprekendheid. Maar bij hen, die de strijd, de engten gekend hebben, die van buitenaf gekomen zijn. Men moet zich dit alles niet te rechtlijnig voorstellen, alsof er nooit meer engte zou komen, maar de ruim te zal het winnen, ook dan, als ér voor de aar^so blijdschap niets meer over blijft. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") (/5.000.000.000,-.; Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL 70 „Ik geloof, dat je nooit te snel moet oordelen, Marie. Dat doen wij mensen veel te gemakkelijk. We oordelen over wat andere mensen doen en hoe andere men sen zich gedragen zo vlot en zon der pardon, of we de wijsheid voor een klein sommetje hebben gepacht. En we vergeten, geloof ik, als iemand zus of zo handelt, dat er altijd wel een oorzaak moet zijn waarom hij zo doet en niet anders. En zonder die oorzaken te kennen mogen we niet oorde len. Dat denk ik". „Nee, nou wordt-ie goed", zei Marie, een tikje verbluft, „mijn man wordt filosofisch, geef hem de ruimte en houd je vast!" „Ik weet niet, of dat wat met filosofie te maken heeft", ging Hein voort, de revers van zijn goeie pak bewrijvend, „dat gaat toch boven mijn pet, maar ik voel het zo en dan mag ik het toch wel zeggen?" „Zeg jij het maar, hoor". „Kijk, Marie, we hebben door de erfenisgeschiedenis een heleboel mensen van dichtbij leren ken nen en ik voor mij heb daar wel wat van geleerd, geloof ik. Er wa ren mensen bij, over wie we al jaren een vast oordeel hadden, waaraan niet te tornen viel; dat weet je ook wel. Maar nu je zo af en toe met hen hebt gepraat en je iets te weten bent gekomen van hun leven en van hun om standigheden, nou is zo'n oor deel bij mij wel eens gaan wan kelen. Ik weet niet, hoe dat jou is vergaan, maar ik zal in het ver volg wel wat voorzichtiger zijn met het beoordelen van mensen die ik niet meer dan oppervlak kig ken. En ik heb ook geleerd, dat er in alle mensen nog wel wat goeds te vinden is, als je het wilt zien". Dat kan misschien waar zijn, maar in Nelia heb ik nog nooit wat goeds kunnen ontdekken." „Omdat je nu eenmaal een vooroordeel tegen haar had". „Nee, dat had ik niet, maar het was alles venijn en haat en nijd wat er aan was, daar!' „Ze is ook een kind geweest!" „Een naar kind! Ik heb haar toch gekend op school!" „Best mogelijk, dat het een naar kind was. Maar weet jü, wat voor een jeugd ze heeft gehad? Wie geen liefde ontvangt, kan die ook niet teruggeven, Marie, ver geet dat niet". „Precies, daar valt niets meer aan te veranderen. Maar ik stond er eigenlijk aan te denken, hoe wonderlijk alles kan gaan in het leven. Die Nelia heeft zich een halfjaar lang druk gemaakt en zich het vuur uit de schoenen ge lopen om te bewerken, dat haar nichtje Gerda en haar man geen cent zouden krijgen van de erfe nis. Een commissie heeft ze in het leven geroepen; met- lijsten is ze rondgegaan en nog vóór er een cent te verdelen valt, begint er een klein, nietig en onnodig lichaamsdeeltje te zweren, er wordt niet genoeg aandacht aan besteed, het wordt buikvliesont- steking en binnen acht en veertig uur is diezelfde Nelia dood". „Ja, nou, wat wou je daar dan mee zeggen?" vroeg Marie. Hein rekte zich uit. „Niks. Het brengt je alleen wel eens tot nadenken en ik vraag me af, of we ons soms niet een beetje al te druk maken over allerlei kleinigheden en bijkomstigheden, en of^we daardoor niet vergeten te leven. Maar de klok draait door, Marie, laten we opschieten, anders komen we te laat bij de uitdeling." „Nee, nou nog mooier, nou gaat-ie mij reppen! Ik ben allang klaar. Ik sta op jou te wachten." „Dan gaan we maar. Slapen de jongens?" „Ja. Ik heb de sleutel aan juf frouw De Koning gegeven; die gaat af en toe even kijken. Dat heb ik hun maar niet verteld, want dan voelen ze zich beledigd, die blagen," lachte Marie ver tederd. „Nou ja, veertien en twaalf, ze moeten ook maar eens leren op zichzelf te passen. Het leven is hard genoeg en hoe eerder ze er aan wennen op hun eigen benen te staan hoe beter. Kom op, Ma rie!" In de gang schoot Hein in zijn overjas en toen ze de deur achter zich hadden dichtgetrokken, ver telde Marie: „Wimpie vroeg of hij niet mocht opblijven tot we te rugkwamen. Hij was zo nieuws gierig de uitslag te horen." „En wat heb jij gezegd?" „Dat-ie het altijd nog vroeg ge noeg hoort en dat-ie er zich maar niks van moet voorstellen." „Goed zo! Jij kunt wel eens verstandige dingen zeggen! Wie zich geen illusies maakt, kan ook nooit worden teleurgesteld." „Tjonge, wat verkondig jij vanavond een wijsheden." „Is het dan niet zó?" „O ja," gaf Marie toe. „Maar toch geloof ik, dat een leven zon der illusies maar een koud leven zou zijn." „Hoe dat zo?" „Hebben we niet allemaal idealen, die het leven warm ma ken?" „Die hebben we; ja, gelukkig." „Nou en zijn idealen iets anders dan illusies?" „En dat verwijt mij, dat ik filo sofisch ben!" lachte Hein, en meteen liet hij er haastig op vol gen: „Lopen, Marie, daar heb je der tien! We kunnen hem nog halen!" Hijgend belandden ze op het ach- terbalcon. Hein maakte opeens een schrik- gebaar. (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H Mis. Sas van Gent: 19 15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe:19 uur H Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VT AANDEREN Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 18 FEBRUARI 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HF.RV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul, Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W J van Meeuwen. (10.45 uur H. Doop.) Honte-'r-e: p Mej. Ds. H. B. de Neeling. H. Doop. Hi'lrt- 10 30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Slu'r'-il: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 14 30 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. GERF.F. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Vanhae- len, van Meidrecht. Sas van Gent: 11 uur Ned. herv. dienst. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16 30 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen; 19 uur Dsi L. Berger. Welkomstdlenst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur Ds. A. Kuiper; 15 uur Ds. J. v. d. Wielen, van Zoute- spui. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9 uur Ds. J. v. d. Wie len, van Zoutespui; 16.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. Zoutespui: 10.30 uur Ds. J. v. d. Wielen; 16.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syti.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 e- 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur D« A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTk „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61):, IC uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEÏLS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Li M. Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8 15, 9 30 en 11 uur H. Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8, 10, 11 30 en 19 uur H. Mis Philipnine: 730 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30. 9 en 10.45 uur H MI». Terneuzen: H. Willlbrorduskerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9. 11 en 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uurH. M!s. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H MI». Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KF.RK Aardenburg: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. BiervVet: 9.30 uur Ds. G. F H Kelling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10.30 uur Ds. H. Faber, van Aardenburg. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Mevr. H. A. Oosterveldvan Aken. Schoondiike: 10 uur Ds. P. A. L', Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. H. Doop. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 10.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 11 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Oostburg: 8.30. 10.30 en 17 uur H. Mis. 4

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2