FIFAX PROVINCIAAL NIEUWS FORTUNA INTERPELLATIE OVER DE RETALINGSBALANS1967 Minister beantwoordt vragen van Kamerleden Wereldrecordhouder en sprintersspecialist Keiler werd Olympisch kampioen Te sterke invoerstijging Begroting van verkeer en waterstaat Zwarte magie in West-Java Verstopt? Spectaculair transport over Nieuwe Waterweg Waarschuwing van generaal Mosje Dayan Bankoverval in New York Dresden, Auschwitz en Coventry Russische onderzeeërs met kernwapens Terneuzen Aardenburg TWEESTRIJD Axel Goes Sas van Gent Schoondijke Sluis Sluiskil Pagfioa 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 15 februari 1968 Op de agenda van de gisteren gehouden vergadering van de tweede kamer stond als eerste punt de door drs Berg (p.v.d.a.) te houden interpellatie over de regeringsmededelingen met be trekking tot de ongunstige beta lingsbalanspositie in tegenstel ling tot de aanvankelijke ver wachtingen. Het kamerlid stelde de vol gende vragen: Is het juist dat door de rege ring aan vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers op 12 februari nieuwe cijfers over de betalingsbalans-ontwikkeling in 197 zijn overgelegd? Zijn deze nieuwe gegevens aan een grondige analyse onder worpen en leidt deze tot een conclusie omtrent de economi sche ontwikkeling, die er aan ten grondslag ligt? Kan men naar de mening van de bewindslieden op basis van deze gegevens nu reeds beleids beslissingen nemen? Waarom heeft de regering deze cijfers aan vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers overgelegd en waarom hebben de bewindslieden deze cijfers niet aan het parlement overge legd? Is de regering niet van mening, dat zij hiermee een slechte ge woonte introduceert? Heeft de regering niet tijdens de algemene beschouwingen over dt rijksbegroting haar verwach ting omtrent de economische ont wikkeling in 1969 medegedeeld zonder dat zij de kamer hierover enige schriftelijke informatie heeft verstrekt? Kan de regering mededelen welke waarde zij aan de gege vens na het vorige week gepu bliceerde centraal economisch plan 1968 in haar beleid thans toekent? Het op grond van voorlopige cijfers verkregen negatief saldo op de betalingsbalans 1967 ten bedrage van ongeveer 200 mil joen gulden is een gevolg van een sterkere invoerstijging. De nieuwe cijfers nopen tot een voorzichtig bestedingsbeleid, dat „hoogst actueel" blijft. Minister De Block (economi sche zaken) heeft dit meegedeeld in antwoord op mondelinge vra gen van de kamerleden Rietkerk (v.v.d.) en Berg (p.v.d.a.), De betalingsbalans werd ongunsti ger in de dienstensector ten be drage van ongeveer 100 miljoen gulden en voor ongeveer 300 mil joen gulden als gevolg van een T.V.-actie voor financiële steun aan gehandicapten Op maandagavond 19 februari a.s. organiseert de Stichting Gees telijk en Lichamelijke Gehandi capten (G.L.G.) een nationale in- zamelingsaktie, die wordt inge leid door een t.v.-dokumentaire van de AVRO over de noden van onze mindervalide medeburgers. De stichting vojmt een samen werkingsverband tussen de di- rekt belanghebbende organisaties bij deze noden, n.l. de invaliden- bonden, de ouderverenigingen en de organisaties voor sociaal peda gogische zorg. De t.v.-dokumentaire wordt uitgezonden van 20.20 uur tot 21.20. Direkt daarna kan iedere Nederlander zijn geldelijke bij drage afgeven op een van onze postkantoren of -agentschappen ofwel op een met het G.L.G.- affiche gekentekende lagere school of b.l.o.-school. Dit kan gebeuren tot half elf. Daarna worden de inzamelposten geslo ten en de gelden bijeengebracht om te worden geteld. De bestemming van de gelden is een voorlichtingscentrum en een informatiecentrum voor lichamelijk gehandicapten en de bouw van zoveel mogelijk ge zinsvervangende tehuizen voor geestelijk gehandicapten. Van deze laatste zijn er zeker 200 a 300 nodig. Vijftien Leidenaars gearresteerd wegens inbraken De rijkspolitie en de gemeen tepolitie te Leiden hebben vijf tien Leidenaars gearresteerd in verband met een serie van ruim 200 inbraken, die in het afgelo pen jaar in Zuid- en Noord- Holland zijn gepleegd. De leef tijden van de gearresteerden variëren van 17 tot 27 jaar. Alle vijftien zijn inmiddels voor de officier van justitie voorgeleid. De buit van hun nachtelijke rooftochten bedraagt enkele tien duizenden guldens. De affaire begon te rollen, toen in de nacht van 25 op 26 januari een drietal inbrekers in Voorschoten werd gearresteerd. Daarna volgde na bekentenissen van dit drietal een serie verdere arrestaties. Een deel van de buit is achterhaald. Volgens de politie gingen ze over het algemeen zeer brutaal te werk. Zij maakten hun rooftoch ten met behulp van auto's. Waarschijnlijk zullen nog meer arrestaties volgen en zal het aan tal inbraken, dat door het stel is gepleegd, nog veel groter blij ken te zijn. snelle stijging van de goederen- invoer. De nieuwe uitkomsten van de betalingsbalans 1967 zul len niet leiden tot nieuwe be leidsbeslissingen, zo deelde de minister mee. Het gevaar van stagnatie is niet aanwezig, wan neer althans de bestedingen en de kosten scherp in de gaten worden gehouden. De nieuwe cijfers werden ter sprake gebracht in het overleg tussen werkgevers en werkne mers en de overheid om daarmee „de broosheid van het evenwicht van de betalingsbalans" aan te geven. Minister De Block con cludeerde, dat de situatie niet is veranderd, maar dat voortdurend voorzichtigheid is geboden, want „als we even over de schreef gaan. ontstaan er moeilijkheden." De Tweede Kamer begon gis termiddag met de behandeling van de begroting 1968 van het departement van verkeer en wa terstaat. De p.v.d.a.-afgevaardigde drs. Ed van Thijn diende een motie in, waarin gevraagd wordt de mo torrijtuigen voor geregeld per sonenvervoer tijdelijk en met terugwerkende kracht van 1 jan. 1968 af vrij te stellen van de toe slag op de motorrijtuigenbelas ting. De motie was mede-onder tekend namens de frakties van de p.s.p. en D'66. Acht mannen en een vrouw die zich met zwarte magie ophielden, hebben zich in Gadok ten oosten van Bandoeng van het leven be roofd uit angst voor arrestatie, zo is woensdag in Djakarta ver nomen. Na de arrestatie van 37 andere „tovenaars" deden in het gebied geruchten de ronde, dat de overheid allen die zich met zwarte magie ophouden, wil do den. De bevolking had geklaagd dat de huizen van de tovenaars geheime vergaderplaatsen waren van communisten, die voorgaven door de tovenaars tegen ziekte te willen worden behandeld. ELKE DROGIST HEEFT HET! De drijvende bok Condor en de bergingsvaartuigen Tonijn, Dol fijn, Zeehond en Schollevaar zijn woensdagmiddag om half drie begonnen de coaster „Advance" (300 ton) van haar tijdelijke lig plaats nabij de ingang van Euro poort naar de werf Vlaardingen- Oost te transporteren. Deze Noorse kustvaarder is op 29 december vastgelopen op de zuiderpier van Hoek van Holland en werd het afgelopen weekein de door Van den Tak's bergings bedrijf van de pier gelicht. De drijvende bok Condor hield het achterschip van de „Advance" in de takels, terwijl het voorschip drijvende was. De Olympische 500 meter-wed strijd schaatsen, het onderdeel voor de sprintspecialisten, is ge wonnen door de superspecialist, de 23-jarige wereldkampioen Ej> hard Keiler. Het op het kunstijs van Inzeil gekweekte Westduit- se talent kon in de zware lucht van Grenoble zijn wereldrecord (39,2) niet benaderen en bleef met 40.3 seconden zelfs 0.2 sec. boven het Olympisch record dat de Amerikaan Terry McDermott vier jaar geleden vestigde. Keller reed in de negende rit tegen de Canadees Boucher. Zijn start was niet geheel feilloos; de laatste bocht werd iets te ruim genomen en het was voor de vele Duitse suporters al een hele op luchting dat hij beneden de tijden van Thomassen en van de 36-ja- rige Olympische kampioen van 1956 en I960, de Rus Grisjin was gebleven. Misslag. Keiler moest tot de laatste van de 24 ritten wachten eer hij de ge lukwensen van zijn supporters in ontvangst durfde te nemen. Daar in kwam de Olympische kam pioen 1964 Terry McDermott uit tegen de snel naar voren geko men Noor Johann Lind. Met het sterker worden van de zonnestra len scheen het ijs aan snelheid te verliezen. Daarvan had de Ja panner Suzuki in de dertiende rit nog geen last. Hij had de snelste start van allen, maar een misslag in de laatste bocht kostte hem tienden van seconden (40.8). Bij het rijden van Valery Kaplan werd het duidelijk dat de om standigheden slechter werden. De Rus, speciaal voorbereid voor het evenement in Grenoble, waar voor hij zelfs de Europese kam pioenschappen in Oslo had laten schieten, kwam in de twintigste rit niet verder dan 41,6 sec. De 22ste en 23ste rit voorspelden niets goeds voor McDermott. De tijden van Perrenoud en Hjel- mann waren: 44.1 en 43.1. Jan Bols en de Brit Bodington raak ten uit de baan en beëindigden zelfs hun rit niet. Grisjin buiten de prijzen. Toen kwam de rit, die onder normale omstandigheden de apotheose had moeten worden: LindMcDermott. De Ameri kaan schoot weg in een geweldige roffel, klauwde zich weergaloos door de eerste bocht; tijd van de eerste 100 meter: 10.2 sec. Op het rechte eind viel hij iets terug. De weerstand van ijs en van wind waren groter geworden. Des ondanks kwam de Amerikaan uit op een tijd van 40.5 sec., waarmee hij zich verzekerde van het zil ver (samen met Thomassen) en Grisjin juist buiten de medaille verdeling drong. De Nederlanders in de eer ste plaats geselecteerd voor de langere afstanden kwamen op de 500 meter matig uit de voeten. Schenk eindigde met 41.1 op de 13e plaats, Notet werd met 42.4 dertigste en Verkerk met 42.6 drieëndertigste. BOEDAPEST: Minister Joseph Luns en diens ambtgenoot Janos Peter vóór de aanvang van hun besprekingen op het Hongaarse ministerie van buitenlandse za ken. Generaal Mosje Dayan, de Is raëlische minister van defensie, heeft de bevelhebber van de V.N.-bestandsmissie, generaal Odd Bull, woensdag gewaar schuwd dat Israël „geen wapen stilstand kan aanvaarden langs de grens terwijl in het binnen land sabotage- en terreurdaden worden gepleegd." Volgens het Israëlische standpunt geldt het bestand niet alleen voor de grenzen maar ook voor de daar achter gelegen gebieden. Aan generaal Bull is verzocht deze boodschap door te geven aan secretaris-generaal Oe Thant en aan de regeringen van de Ara bische landen. De waarschuwing volgt op mededelingen van Arabische commando-eenheden, dat hun aktiviteit op Israëlisch gebied zal toenemen. Een man en een vrouw, met kousen over het gezicht getrok ken en gewapend met pistolen, hebben woensdagochtend in New York een bank overvallen en 130.000 dollar in kontanten buit gemaakt. De rovers drongen kort vóór de openingstijd de bank binnen, boeiden de zes employés die na hen binnenkwamen en dwongen de hoofdkassier de kluis te openen. Er werd nie mand gewond. De daders wisten te ontkomen. De fractieleider van de uiterst rechtse N.P.D. in het Beierse parlement, dr. Siegfried Pöhl- mann, heeft dinsdag een motie ingediend, waarin het Beierse parlement wordt verzocht de 23e verjaardag van de verwoesting van Dresden door Britse bom menwerpers te herdenken. „Evenals de naam Auschwitz een symbool is van verschrikke lijk onrecht, zo is de naam Dres den dat voor ons", aldus dr. Pöhlmann. De voorzitter van het Beierse parlement, Rudolf Hanauer, heeft het verzoek van de fractieleider van de N.D.P. van de hand ge wezen met het argument dat, als het Beierse parlement de ver woesting van Dresden zou moe ten herdenken, het eveneens de verwoesting van andere steden zoals Coventry zou moeten ge denken. De voorzitter van het Beierse parlement beslist over dergelijke verzoeken, die niet in stemming worden gebracht. De opperbevelhebber van de Russische vloot, admiraal Sergei Gorsjkov, heeft in een vraagge sprek met de „Prawda" verklaard dat Russische onderzeeërs thans met kernwapens zijn uitgerust, waarmee vijandelijke doelen op duizenden kilometers afstand kunnen worden getroffen. Hij noemde de Russische vloot een van de meest veelzijdige onder delen van de Russische strijd krachten. De Russische onderzeeërs waren thans in staat nagenoeg voor onbepaalde tijd onder water te blijven en met grote snelheid te varen. De duikboten konden ook die per duiken en hadden een gro tere actieradius gekregen. Weer brandstichting? In de nacht van dinsdag op woensdag om 2 uur werd weer brand gemeld door omwonenden in de Walstraat. De brand brak uit in een magazijn, gelegen naast het magazijn waarin de vorige week maandagnacht brand uitbrak. Ook nu werd een hoe veelheid electro-technisch ma teriaal van de firma De Koek een prooi der vlammen. De brandweer was het vuur spoedig meester. Vermoed wordt dat ook ditmaal de pyromaan aan het werk is geweefet. Actie: „Kom over de brug" Op 13 februari is te Terneuzen een comité gevormd voor de actie: „Kom over de brug". In dit comité hebben zitting na mens de christelijke vrouwen bond mevr. C. van Overbeeke (voorzitster) en mevr. Dieleman- Huijssen; de heer T. van der Lei (secretaris) namens de Geref. Kerk te Terneuzen en enige of ficieren van het Leger des Heils. De opbrengst van deze actie die in de week van 1822 maart landelijk wordt gevoerd, komt ten goede aan een 140-tal pro jecten ten behoeve van zending en werelddiaconaat, zoals medi sche hulp, onderwijs, steun aan kerken, vluchtelingenhulp enz. Wij brengen deze actie gaarne onder de aandacht onzer lezers. Boomplantdag 1968 Ook Terneuzen zal dit jaar op woensdag 3 april a.s. deelnemen aan de landelijke boomplantdag. Het is de bedoeling van het be stuur van de jeugdnatuurwacht, die deze aktie in Terneuzen en Sluiskil organiseert, 325 leerlin gen van de vijfde klassen van de lagere scholen hieraan te laten deelnemen. Er zullen zoveel mo gelijk jeugdnatuurwachters wor den ingeschakeld. In Sluiskil zul len aan de Baljuwlaan 50 pla tanen worden geplant. In Ter neuzen worden 150 iepen geplant, n.l. aan de Katspolderdijk van de Alvarezlaan tot de vroegere Otheense brug. Deze aktie be gint 's middags om ongeveer drie uur. De gemeenteraad vergaderde De gemeenteraad van Aarden burg verleende een subsidie van 50 aan de vereniging voor in strumentale muziek te Middel burg voor een te Oostburg te geven concert. IN 68) Het enige antwoord geeft je eigen verstand je. En dat spreekt de harde waarheid: „Omdat je 'n afgedankte bent, Daan Meyeringh. Omdat je uit gerangeerd bent. Omdat de maat schappij je niet meer nodig heeft. Je kunt genoeg krijgen om net niet van honger dood te gaan, maar meer kan de maatschappij niet voor je doen. Per slot heeft de maatschappij niet gevraagd om het kind van een werkloze. Hij zette zijn voet op de rand van het trottoir, moest wachten tot de verkeersagent zijn bordje weer zou draaien en hij en de anderen weer konden doorrijden. Peinzend keek hij naar de stroom, die de straat kruiste. Fiet sers, auto's, motorrijders. Mensen met tassen, met stikke- zakjes, met hele kleren en goeie schoenen. Mensen met een baan. Ja, nog wel, ze voelden zich nog hele Pieten, maar wisten niet wat hun de volgende dag boven het hoofd hing. Ieder ogenblik konden al die mensen, die zich nu van hun werk naar huis haastten en die vandaag hun eten weer hadden verdiend, uitgerangeerd worden op een zijlijntje, dat eindigde in de versuffing van het nietsdoen of de grauwheid van de werkver- schaffingklei. Als hij maar weer werk had, zoals vroeger. Als hij maar weer aan zijn draaibank stond en zijn werk. tot op de honderdste milli meter nauwkeurig gedraaid, kon afleveren; als hij maar weer eens, zaterdags, met harde knaken in zijn broekzak thuiskwam. Dan zou je eens wat zien. Dan was er geen vuiltje aan de lucht. Dan ging Emmie naar Zwitserland, al zouden hü en Riek er hun leven lang droog brood voor moeten eten. Maar dat was voorbij en zou nooit terugkomen. Als er ooit nog eens een betere tijd kwam, dan zouden ze hem toch niet terug moeten hebben. Dan zou hij te oud zijn, of het precisiewerk ontwend, door het stomme graven in de klei. Dan zou er een legioen jonge ren klaar staan, om hem en zijn kameraden te verdringen. Kon je hun ongelijk geven? En hoe moest het nu, met Em mie? Naar Zwitserland? Zeker van de paar centen, die het kranten wijkje hem aan extra inkomsten opbracht. Daarvan kon hij net zorgen, dat het kind wat extra's kreeg: een eitje op zijn tijd en een beker melk per dag. Beste dingen, natuurlijk; ze hielden het kind tenminste nog een beetje op krachten en je was nog trots, op jouw manier, dat je dat voor haar met je eigen handen verdiende. Maar het bleven lapmiddelen. De werkelijke redding kon al leen maar komen van geld, van veel geld. Veel geld. En als ze hem nou vanavond, op die vergadering, eens vertel den, dat dat vele geld er was? Dat-ie naar de bank kon gaan en zoveel kon opnemen, als hij maar wilde? Als die erfenis nou eens werkelijkheid was? En waar was er de afwezigheid van werkelijke blijdschap, van opwinding, van verwachting. Weer was er die doffe moedeloos heid. dat omloerst zijn van zijn denken, alsof er een muur was, waar hij nooit overheen zou kun nen komen, omdat hij te moe was om te klimmen. Daan Meyeringh was niet dom. Hij had nooit zomaar geleefd, zonder over de dingen na te den ken. Hij had veed gelezen en was een trouw bezoeker geweest van de lezingen, die de vereniging voor arbeidersontwikkeling en zijn vakbond hadden gegeven. Daan Meyeringh wist, dat het de verpaupering was, van lichaam en geest, die zich langzaam, maar zeker en onverbiddelijk, voltrok aan iedere werkloze. Er werden mooie artikelen over geschreven in kranten en tijdschriften en er werden inte ressante lezingen en voordrach ten over dit probleem gehouden. Men wist er ook raad op en men had er een geneesmiddel tegen: herscholing en ontwikke ling en theoretische bekwaming. Daar werd op gehamerd. Ja, door mensen die een baan hadden, die de werkloosheid niet aan eigen lijf hadden ondervonden en die ook niet konden weten hoe die vrat. als een schadelijk insect, aan je energie en aan je gevoel van eigenwaarde. In het begin, ja, in het begin was je vol goede moed en dacht je: Dat zal mij niet overkomen, Ik zal mij wapenen tegen de gees telijke ondergang. Je nam wat ter hand: je ging timmeren of houtzagen, tot je merkte dat het geld kostte, dat je beer kon ge bruiken. Of je ging je theoretisch bekwamen in het een of andere vak, tot je merkte dat de man, die een kei was in dat vak, vlak achter je stond in de rij voor het stempellokaal en iets probeerde bij te verdienen met het ver kopen van gesmokkelde boekjes sigarettenvloei. Of je ging lezen, tot je merkte, dat je belangstel ling verflauwde en je je afvroeg wat voor nut het had de halve dag letters te verslinden. En dan was het zo ver. (Wordt vervolgd.) De raad stelde zich garant voor een geldlening aan de stichting Coensdieke, groot ƒ3.115.000, Deze stichting gaat een bejaar denhuis bouwen. De heer Paridaen vroeg of er nog narekeningen zijn te ver wachten, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. Er moet rekening worden gehouden met prijsfluctueringen in de toe komst. Getracht zal worden zoveel mogelijk arbeiders uit de eigen streek bij de bouw in te schakelen. Nieuwe erfpachtsrechten wer den ingesteld. De heer De Clerck vond de voorgestelde verhoging nogal rigoureus en stelde een verla ging voor. Dit voorstel werd verworpen. De heer Van der Sluijs werd in vaste dienst benoemd als con cierge aan de nieuwe gymnas tiekzaal. De heer De Clerck had liever een open sollicitaitemogelijkheid gezien. De voorzitter meende dat het werk van de heer Van der Sluijs goed was en dat het redelijk was dat hij voor een vaste benoeming in aanmerking kwam. De heer Verbeke stelde voor om hem voor een jaar te benoe men, maar de raad besliste an ders. De gemeentebegroting voor 1968 werd vastgesteld. De ge wone dienst had een bedrag van 72.000,voor onvoorziene uit gaven en de kapitaalsdienst had een nadelig slot van ruim 88.000,In de loon van het jaar zullfen nog enige kapitaals- voorstellen worden gedaan. De heren J. Rosseel en L. de Clerck meenden van een gunstig begrotingsbeeld te kunnen spre ken. Dit bewijst de levenskracht van de gemeente en bewijst tevens, dat herindeling geen noodzaak is. Bij vorming van een grotere eenheid zou wel eens een omgekeerd beeld kunnen ontstaan. Andere raadsleden spraken in dezelfde geest, waar bij de heren Paridaen en Van Bellegem aandrongen op priori teit voor de wegenverbetering. Bedankt voor beroep Ds. R. te Velde te Schlidwolde heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de gereformeerde kerk (vrijge maakt) te Axel. Verkoop Zeeuwse knolselder Via de veilingklok in Kapelle- Biezelinge werd gisteren een ge zamenlijke verkoop gehouden van de knolselderij, die de leden van de veilingen op Zuid-Beve land en Walcheren het komende seizoen willen telen op contract voor industrie en export. In to taal werd aangeboden een areaal van 128 ha knolselderij, waarvan een opbrengst kan worden ver wacht van 3% tot 4 miljoen kg. Het gehele aanbod werd ver kocht en de prijzen liepen van 19 tot 19,30 per kg. Het vorig jaar werd er in dit gebied 131 ha knolselderij op contract geteeld. Toen werden prijzen betaald die rond 22 per 100 kg lagen. Ernstig bedrijfsongeval Woensdagochtend om acht uur had op de oostelijke pijler van de nieuwe brug over het kanaal Ter neuzenGent een ernstig onge val plaats. De 25-jarige timmer man A. H. M. v. d. Borght uit Bergen op Zoom, werkzaam bij het aanbrengen van een houten bekisting van een bedienings huis op de brug, is vermoedelijk uitgegleden en kwam na een val van 7 meter terecht op het beton nen dek van een ponton. Het slachtoffer is met een dubbele schedelbasisfractuur opgenomen in het ziekenhuis te Sluiskil. Installatie rowanaf deling Op zaterdag 17 februari a.s. zal te Westdorpe de eerste rowan- afdeling in de kanaalzone wor den geïnstalleerd. Dit zal ge schieden door de A.Dn.C. voor rowans uit het diocees Breda. De installatie zal plaatsvinden in het verenigingsgebouw te Westdorpe. Na een receptie van 17 tot 18.30 u. is er 's avonds een gezellige avond voor de jongens en hun familie. De rowans zijn de jongste groep in de verkennersbeweging. Zij bestaan nu 10 jaar en er zijn in 't land 178 afdelingen. Deze groep in 't verkennen is voor de leeftijdsgroep van 15——17 jaar. De jongens maken zelf hun programma's, o.a. bevattend: techniek, cultureel leven, maat schappelijk leven, sport enz. Als chef treedt in deze afdeling op de heer G. de Buck en als aal moezenier de heer L. Testers uit Sas van Gent. Vergadering N.V.V. De bestuurdersbond van het N.V.V. belegt een bijeenkomst in zaal-Wijffels aan de Willemsweg op 24 februari. Daar wordt de tweede Zeelandfilm vertoond en wordt éen inleiding gehouden door A. L. Uildriks, hoofd van de technische dienst van het water schap, en de heer J. P. de Regt over de mogelijkheden voor re creatie in de streek. Na,de beide inleidingen kunnen er Vrhfèh worden gesteld aan een forum onder leiding van de heer C. Hoek uit Goes. Behalve boven vermelde inleiders hebben hierin zitting de raadsleden W. C. A. M. van Dongen uit Oostburg, A. Sar lomé uit Groede, P., de Bruijne uit Cadzand en J. Vergouwe uit Breskens. Schapen doodgebeten In een weiland aan de St. An- naweg nabij het kindertehuis „Providence" werden tien scha pen door honden doodgebeten. De dieren werden afschuwelijk verminkt in het weiland aange troffen. De eigenaar, het export bedrijf W. Ghijsels, stelde de po litie op de hoogte en deze zette onmiddellijk het onderhoek in. Toen bleek, dat het spoor naar België leidde, werd het onder zoek voortgezet in samenwerking met de rijkswacht uit Knokke en gezamenlijk slaagde men erin de eigenaar van de honden op te sporen, n.l. de landbouwer M. uit het Belgische Westkapelle, tegen wie proces-verbaal werd opge maakt. Drukke dag voor echtpaar Jansen Het is dinsdag voor het echtpaar JansendeDoelder een drukke dag geweest ter gelegenheid van hun 55-jarig huwelijksfeest. In de morgenuren kwamen bur gemeester en mevr. Aschoff het jubilerende bruidspaar felicite ren. Vele bloemstukken en tal van cadeaus werden in de loop van de dag in de Spoorstraat be zorgd. Zoals te verwachten was liep het des middags tijdens de recep tie al spoedig vol. Veel Sluiskille- naars kwamen hun gelukwensen aanbieden, waaronder wij op merkten ds. Ruis; dokter Van Aalst en de heer Colsen. Namens de bejaardenbond werden de feli citaties overgebracht door de heren J. de Blaeij en D. Moret. Het is voor de heer en mevr. Jansende Doelder een drukke en onvergetelijke dag geworden, waarop heel wat oude herinnerin gen zijn opgehaald. Drie maanden op stap met gestolen gelei* De 47-jarige Hagenaar W. V, bedrijfsleider' van een Schev.e- nings hotel, heeft drie maanden door Nederland gezworven met een door hem verduisterd bedrag van 6000 gulden. De man was sinds november spoorloos. In Bergen op Zoom is hij nu aan gehouden. Van de zes mille restte nog 25.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2