«Ambtenarer komen niets te kort» Radio en Televisie Vonnis van Duits rapport levenslang leren Minister Beernink: Burgerlijke stand Loogt dor bevolking Tekort op Britse handelsbalans verminderd Ondanks kortere, praktische opleidingen Marktberichte) Woensdag 14 fébraar! 1955 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Nacalculatie De laagstbetaalden FEESTJE IN WEST-DUITSLAND Stekende leerling verpleegster kreeg een jaar KWALITEIT r De minister van binnenlandse zaken, mr. H. K. J. Beernink, meent dat men voorzichtig moet zijn met het toekennen van het stakingsrecht aan ambtenaren. Persoonlijk is hij geen voorstan der van het stakingsrecht voor deze groep. In een vraaggesprek met „Ruim Zicht", het orgaan van 't Neder lands katholiek vakverbond, zegt de bewindsman te geloven dat ambtenaren andere mogelijk heden hebben om hun wensen kenbaar te maken. Over de akties die de ambtenarenbonden in de afgelopen maanden hebben ge voerd naar aanleiding van een reeks van maatregelen, die hun rechtspositie zouden aantasten, zegt de heer Beernink, dat het er niet om gaat de bezuinigingen te laten neerkomen op het hoofd van de ambtenaren. Zij volgen de gemiddelde loon ontwikkeling in het bedrijfsleven en komen volgens de bewinds man niets te kort. Als medio 1968 zou blijken, dat de gemiddelde voor het trendbe- leid belangrijke loonsverhogin gen in het bedrijfsleven 5 procent bedragen, zou minister Beernink het redelijk vinden indien de ambtenarenbonden per 1 juli een tussentijdse verhoging van twee procent vragen, waarna aan het eind van het jaar de nacalculatie volgt. SAS VAN GENT Geboren: 8 jan. Peter R. E. van Bamborst, Paus Joannesstr. 4; 9 jan. Werner W. M. J. de Rijcke, Burg. Hoefnagelsstr. 42; 16 jan. Egbert G. Heuvelink, Westkade 111; 27 jan. Cornells F. J. Kamp, Poelstr. 53; Claudia A. S. Cleem- put, Schulpenpad 28. Huwelijksaangiften: Pierre C. Mazzoco, Beneiuxstr. 124, en Ber- nardina M. E. Tangelder, Schulpen pad 22; Lothar H. Priedemann, Ra velijn 2, en Edith N. Brouwer, Beatrixstr. 13a; Alphons P. P. de Coninck, van Terneuzen, en Johan na F. Berkhout, Beneiuxstr. 2; Jan F! de Theije, van Terneuzen, en Maria B. Platschorre, Poeldijk 28; Marcel P. Claeijs, Dijkstr. 6 en Elisabetb/.-M. Neyt, Zandstr. 145; 'FSffiüs P. J. den Boer, Stations- van Amsterdam. Huwelijksvoltrekkingen: Johan nes Heijnsdijk, van Axel, en Sabri- na M. Mollet, Oostkade 32. Overleden: Jouke Haarsma, 83 j., echtg. van J. M. C. de Roeck, Hol- landiastr. 11; Clement C. E. van den Abeele, 64 j., echtg. van M. L. Arens, Westkade 123; Camiel Vermeulen, 71 j., echtg. van E. M. Janssens, Riisenburg 16; Hen-'rik Koekkoek, 57 j., Beatrixstr. 15a; Elisabeth M. Weemaes, 82 j., wed. van A. F. M. Bruggeman, Rijsen- burg 26. SAS VAN GENT Ingekomen personen: N. M. de Ligny, 't Hoge Sas 2, van Veere; W. M. de MaertelaereDavid, Poelstr. 4, van Terneuzen; M. B. Platschorre, Poeldijk 28, van Axel; A. de Graaf en gezin, Paus Joan nesstr. 14, van Apeldoorn; C. E. M. DuysserinckBabijn, Vrijstr. 9, van Philippine; C. M. P. van Dam me, Plataanstr. 10, van Hulst; A. E. M. van Damme, Plataanstr. 10, van Hulst; W. F. M. Poons en echtgenote, 't Hoge Sas 6, van Vlissingen; P. M. C. M. Moelker, Beneiuxstr. 151, van Philippine; C. H. de Ruiter en gezin, Beneiuxstr. 149, van Westdorpe; F. R. de Rous, 't Hoge Sas 19, van Roeselaere (B.); H. G. J. Peters, 't Lage Sas 3, van Heemstede; C. P. van Voo- relt en echtgenote, Julianastr. 27, van IJzendijke; L. M. Frantzen en gezin, Poelstr. 28, van Zuiddorpe; T. S. PetersDijkstra, 't Lage Sas 3, van Haarlem; P. A. Bogaert, Vredestraat 6,van Gent (B.j Vertrokken personen: H. T. van Kooyk, Joostenstr. 5, naar Amster dam; M. E. W. van Dijk, Poelstr. 12, naar Hulst; R. Mulder en ge zin, Firensstr. 5, naar Terneuzen; P. Verstrate en gezin, Ravelijn 14, naar Wassenaar; M. L. L. G. Wijne, Burgem. Hoefnagelsstr. 72, naar Glabais (B.); Wed. J. A. Sutin Everaert, Schulpenpad 35, naar Zeebrugge (B.); M. O. Corijn en gezin, Frederik Hendrikplantsoen 4, naar Knokke (B.); F. J. de Kort, Frederik Hendrikplantsoen 4, naar Knokke (B.); A. R. Willems en ge zin, Julianastr. 27, naar Terneu zen; S. A. M. Cortvriendt, Baude- loosstr. 1, naar Terneuzen; M. E. O. E. Kieboom, Poeldijk 30, naar Terneuzen; Wed. M. L. van den AbeeleArens, Westkade 123, naar Westdorpe; S. M. Heijnsdijk Mollet, Oostkade 32, naar Axel; E. Vermond, Westkade 69, naar Koe wacht. I De minister weerlegt het ver wijt dat 't om bezuinigingen „a la Colijn" gaat. Hij acht het niet redelijk en billijk om bepaalde faciliteiten maar te laten voort bestaan, terwijl er geen grond voor is. Minister Beernink, die zelf meer dan 30 jaar in gemeente dienst is geweest, zegt niet te wil len beknibbelen op de rechtspo sitie van de ambtenaren en voor redelijke verlangens altijd oog te hebben. Als verbetering voor de lagere de ambtenaren, die niet meer in deze tijd passen en weg zouden moeten. Vol vertrouwen ziet hij het kamerdebat tegemoet. Als andere punten in zijn be leid ziet minister Beernink de herziening van grond- en kies wet, de sanering van de financiën van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, de uitbreiding van het gemeentelijk belastinggebied en de herziening van de gemeente wet. Binnen niet al te lange tijd, zo deelde hij mede, zal een wetsont werp tot uitbreiding van de ge meentelijke financiën bij de tweede kamer worden ingediend. Tenslotte ziet minister Beer nink in de komende jaren ener zijds een vermindering van het van ambtenaren ziet de minister de 'aantal ambtenaren als gevolg „vloer" die in de vakantietoeslag is gelegd. Hij meent overigens dat bij de overheid niet zoveel laagst betaalden zijn. Mr. Beernink ziet verder geen regelingen in de rechtspositie van de verdergaande mechani sering, anderzijds vergen de uit dijende overheidstaken meer mensen. Engeland heeft in januari (op basis F.O.B.) voor 499 miljoen pond sterling uitgevoerd, zo heeft het Britse ministerie van handel dinsdag bekendgemaakt. In december '67 bedroeg de uitvoer 449 miljoen pond (herzien). De Britse invoer bedroeg in januari (op basis C.I.F.) 616 miljoen pond (Ame rikaanse militaire vliegtuigen uitgezonderd) tegen in decem- Een 33-jarige reclame-ontwerper uit Neurenberg heeft het afge lopen weekeinde een eigenaar dig feestje gegeven. Zijn 150 gasten moesten in uniform of als krijgsgevangene in zijn atelier verschijnen. Toen het bal begon, zag men dan ook soldaten in Duitse uniform uit de laatste wereldoorlog, mili tairen met „piekhelmen" op uit de tijd van de Duitse keizer en meisjes in het uniform van de Hitlerjugend. Een man ver scheen als „Stalingrad-strij- der", compleet met lange over jas, helm en patroongordel en weer een ander droeg een ver band om zijn hoofd, gedrenkt in tomatensap. Tijdens het dansfeest werd er gegild en dekking gezocht toen het ge luid van fluitende kogels en de inslag van granaten in de zaal weerklonk. Deze geluiden wa ren op de band opgenomen. De politie hield buiten het atelier een oogje in het zeil. Toen het feest was afgelopen en de gas ten naar huis wilden, werden de namen en adressen van een zestal genoteerd die haken kruisen en andere nazi-em blemen droegen. Voor het dra gen van verboden emblemen kan men in de bondsrepubliek maximaal drie jaar gevange nisstraf krijgen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden gisteren in totaal aange voerd 3882 dieren, zijnde 150 slachtrunderen; 607 gebruiksvee; 106 vette kalveren; 220 graskalve ren; 2663 nuchtere kalveren; 5 varkens; 13 paarden; 3 veulens; 88 schapen of lammeren; 5 weidelam- meren; 22 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,60 f 4,95, le kwal. 4,10—4,50, 2e kwal. 3,653,90, 3e kwal. 3,45 3,60; Vette kalveren: le kwal. ƒ3,70—ƒ3,90, 2e kwal. 3,50— 3,65, 3e kwal. 3,25—3,40; Stieren 4,204,70; Worstkoeien 3,203,45; alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1575; Vare koeien 800—1150; Vaarzen 750950; Pinken 550 685; Graskalveren 325— 520; Nuchtere kalverear 140 ƒ150; Mestkalveren ƒ70—ƒ155; Schapen 120170; Lammeren 125—185; alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer als vorige week, kalme han del met prijzen als maandag; Kalf- en melkkoeien: gewone aanvoer, handel stil en prijzen, gedrukt; Vare koeien: aanvoer matig, sle pende handel en vooral niet hoger in prijs; Vaarzen en pinken: tame lijke aanvoer, handel lui en onver anderd in prijs; Graskalveren: aan voer als vorige week, redelijke handel met constante prijzen; Vette kalveren: iets ruimer aanvoer, handel tamelijk en even stijver in prijs; Nuchtere kalveren: flinke aanvoer, handel lui en prijzen ge drukt; Schapen en lammeren: aan voer als vorige week, handel goed er. iets hoger in prijs. ber 605 miljoen pond (herzien). De heruitvoer (F.O.B.) bedroeg in januari 18 miljoen pond in vergelijking met 1 miljoen pond in december. Met inachtneming van inkom sten uit verzekeringen en dienst verleningen bedraagt het tekort op de Britse handelsbalans over januari 31 miljoen pond sterling tegenover december 70 miljoen pond. Volgens het Britse ministerie van handel is de toeneming van de export in januari voor een belangrijk deel te danken aan het inhalen van de achterstand die door de havenstakingen was ontstaan. Het ministerie acht het waarschijnlijk dat in de cijfers ook de verhoging van de ster- lingprijzen na de devaluatie van het pond sterling tot uitdrukking begint te komen. Er zijn aanwij zingen voor een belangrijke toe neming van de export naar de Europese economische gemeen schap en naar Noord-Amerika. De invoer is de afgelopen drie maanden zeer groot geweest. Na de sterke toeneming in novem ber en december was er echter in januari een kleinere toene ming. De hoge invoercijfers van de laatste maanden worden voor een deel toegeschreven aan de hogere prijzen en voor een deel aan een grote omvang van de invoer. De invloed van de deva luatie op de invoercijfers wordt op het ogenblik nog onbelang rijk geacht, aldus het ministerie. Het Engelse JJormair'-bed houdt de warmte op de gewenste ther- mostatisch gecontroleerde tem peratuur zonder het gebruik van dekens en bovenlaken. Het sys teem berust op heteluehtcircula- tie met behulp van een ventila tor. Ideaal voor astma-patiënten in verband met dekenstof en mensen, die een operatie hebben ondergaan of normaliter geen zwaar dek kunnen verdragen. De Haagse rechtbank veroor deelde de 21-jarige leerling-ver pleegster Mirza van L. uit Delft tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht we gens zware mishandeling van een man, met wie zij gedurende een jaar een verhouding had. Toen de man daaraan een einde wilde maken, ontstonden er moeilijk heden. Tijdens een ruzie stak het meisje de man met een mes in de hals, waardoor een zenuw werd geraakt en verlamming in een arm optrad. Het slachtoffer, een 52-jarige gehuwde chauffeur, was evenals de verdachte werk zaam bij een psychiatrische in richting te Delft. De officier van justitie had twee weken geleden eenzelfde straf gevorderd als thans door de rechtbank opgelegd. Indien de reclassering het nodig acht, zal psychiatrisch toezicht op ver dachte worden uitgeoefend. DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Badi- nerie: klassiek en modern platen- programma (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws); 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw (9.35 Water standen); Tussen 9.00 en 12.00 Evtl rep. Olympische winterspelen 1968 Grenoble; 9.58 Marktberich ten; 10.00 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek; 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek; 12.27 Mededelingen voor land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actua liteiten; 12.50 Variant: radio-snel- buffet; 13.30 Stereo: Over de band: gevarieerd muziekprogramma (opn.); 14.30 Stereo: Mezzo sopraan en piano: oude, klassieke en moderne liederen; 15.00 Her vormde godsdienstige uitzending; 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld; 15.45 Spel: kroniek voor kreatieve vrijetijdsbesteding; 16.00 Nieuws; 16.02 Burengerucht: quizcompetitie tussen Vlaamse en Nederlandse steden; 16.25 Geva rieerde grammofoonmuziek; 16.50 Spelen met taal; 17.00 Stereo: Klassieke en moderne kamermuz. (opn.); 17.45 Sportactualiteiten; 18.00 Tijd vrii voor muziek in vrije tiid: klassieke gewijde muziek; 18.30 Nieuws en weerpraatje; 18.45 Actualiteiten; 19.00 Stereo: Muziek van het Leger des Heils (gr.); 19.15 Spektrum: nieuws uit de protes tants christelijke organisaties; 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke muziek; 20.00 Wijd als de wereld: wekelijkse internationale oriënta tie in kerk, zending en oecumene; 20.10 Stereo: Klassieke grammo foonmuziek; 20.30 Stekker: ster avondprogramma; 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.50 Stereo: Licht instrumentaal ensemble; 23.00 Studio 2300: gevarieerd pro gramma; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Radio journaal; 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek (8.30 De groente man); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Stereo: klassieke muziek (gr.); 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogram- ma (11.00 Nieuws); 11.55 Beursbe richten; 12.00 Stereo: Pianoduo: moderne en klassieke muziek; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Zelfstandig zijn en blijven, lezing; 12.35 Toppers van toen (gr.); 13.00 Nieuws; 13.10 Radiojournaal; 13.30 Fluit en cla- vecimbel: oude muziek; 14.20 Stu- tofes 1968: programma over het studenten toneel festival; 15.00 Palet: programma voor de zieken; 16.00 Nieuws; 16.02 Van vier tot vijf: een radioprogramma in een notedop; 17.00 Muziek uit Surina me, de Nederlandse Antillen en omringende landen; 17.30 Voor de BONN De Duitse bondsregering heeft onlangs een „rapport ovei de stand van zaken op het gebied van de onderwijs-politiek" gepubli ceerd. Dit rapport en het erbij behorende onderzoek werd drie jaar geleden door het parlement geëist. Het is duidelijk, dat een dergelijke beschrijving van de huidige ontwikkeling gekoppeld aan een goed gefundeerde prognose niet zomaar kon worden opgesteld. Daarbij komt nog, dat de bondsregering dit rapport alleen maar in samen werking met de elf verschillende deelstaten tot stand heeft kunnen brengen. Elke deelstaat is namelijk voor zijn eigen onderwijs verant woordelijk. Het rapport houdt *ich ook be*ig met de stand van zaken in Oost- Daitsland. Bovendien wordt er inge gaan op de schoolsystemen en be roepsopleidingen in landen als Dene marken, Frankrijk, Engeland, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk en Zweden. In het rapport worden eveneens de mogelijkheden, maar ook de grenzen van een voorspelling bekeken: men moet in dat geval namelijk rekening honden met de economische en socia le veranderingen In de maatschappij. Daarna kan men echter binnen de per ken van de ontwikkeling van de be volking ongeveer voorspellen hoe de toekomst er uit zal zien. Het wordt dan vanzelf duidelijk, dat men het idee van flexibiliteit meer dan dusver zal moeten gaan waarde ren. Vandaag de dag is er nog sprake van starre-onderwijs-methodes, die de opleiding eindeloos rekken. In de toe komst zal men echter kortere, inten sere opleidingsmogelijkheden moeten scheppen. Een dergelijk verkort pro gramma zou een gesloten geheel moe ten vormen, dat uitsluitend op de prak tijk is gericht. Toch moet tegelijker tijd de mogelijkheid bliiven bestaan om eventueel verder te gaan. In prin cipe komt dat neer op een nooit vol tooide opleiding, die zich aan zou kun nen passen aan de snelle veranderin gen in de economie en de maatschap pij. Om het onderwijs-systeem van een dergelijke flexibiliteit te voorzien heeft men het idee van „levenslang leren" naar voren geschoven. Daarmee doet men afstand van de tot dusver ge bruikelijke opleiding van het zesde tot het 26ste levensjaar. Deze periode zou dus kunnen worden verkort en boven dien afgewisseld kunnen worden door periode® van zuiver praktische aard. De totale opleidingsduur, verdeeld over het hele leven, zal echter eerder toe- dan afnemen. Volgens het rapport van de bondsregering zal de stimu lans voor een dergelijke ontwikkeling van drie kanten tegelijk afkomstig zijn: uit de economie, de particulier* belan gen en tenslotte uit de toename van de democratisering op alle gebied. Ten opzichte van de economie betekent dit als eerste vereiste: een uiterst hoog kwalificatie-niveau in elk stadium van de opleiding. Als men hier niet de hand aan zou houden, zouden de pres taties sterk achter uit kunnen gaan. Op alle niveau's zal er een hogere ont wikkeling vereist zijn dan tot dus ver. Aanwezige talenten moeten intensiever worden ontwikkeld dan tot nu toe ge beurt. Als men dit principe toepast op de beroepsopleiding, dan vereist dit in de toekomst een voortdurende aanpassing van de opleiding aan de ontwikkelingen in de maatschappij, economie en de techniek. Binnen het kader van particuliere belangen zal moeten blijken, wat voor invloed de vergrote vrije tijd op de ontwikke ling van het onderwijs heeft. Men zal namelijk op velerlei nuttige manieren van de verkregen vrijheid gebruik moe ten aken. De tendentie tot democratisering van het bestaan, die tot uitdrukking komt in de grotere zelfstandigheid van de staatsburger, zal de vraag naar exacte politieke informatie ver groten. De politieke opvoeding zal dus een steeds grotere rol spelen. Ingrij pende veranderingen zullen zich niet abrupt, maar eerder zachtjes aan vol trekken. De nodige hervormingen kun-' nen uiteraard de grenzen van de eco-1 nomie niet te buiten gaan. Ook in de! toekomst blijft de onderwijs-politiek on-1 derhevig aan de eisen van de econo mie. Daarbij wordt het aspect van de rationaliteit steeds belangrijker. Het rapport van de bondsregering kan uiteraard geen alomvattend beeld van de huidige onderwijs-discussie le veren. Er kunnen slechts een aantal kernpunten worden aangegeven. Daar toe behoort bijvoorbeeld de opvoeding voor het schoolgaan Op vrijwillige ba sis. Vervolgens wordt de vraag gesteld of het juist zou zijn om het huidige drietraps-stelsel van de opleidingsme thode -lagere school, H.B.S. en gym nasium) te handhaven. Misschien is het vc.standiger om verschillende cur-* sussen in te stellen, die elk hun eigen methode gebruiken. Het rapport wijst er nadrukkelijk op, dat het idee van een „totale school" nog lang niet hel der genoeg is uitgewerkt. Van een vol ledige omwenteling kan op dit mo ment geen sprake zijn Er kunnen hoog stens bepaalde veranderingen in het huidige systeem worden aangebracht. Voorts houdt het rapport zich bezig met vraagstukken als verplicht onder-j wijs, vreemde talen, de vorming van grotere school-eenheden en het feite-l Üjke opleidings-instituut. Ook het pro bleem van de overgang op een hoger opleidingscentrum komt ia het rapport aan de orde. De bidrage van de deelstaten toont echter aan hoezeer de ontwikkeling door geografische ligging, regionale structuur, door de geschiedenis en niet In de laatste plaats door de religieuze basis van de verschillende deelstaten wordt beïnvloed. jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Radio journaal; 18.20 Uitzending van de C.H.U.; 18.30 De tafel van (half) zeven, gevarieerd programma; 19.30 Nieuws; 19.35 Kerk veraf en dichtbij: persconferentie Kom over de brug; 19.40 Terzake van de liturgie, gesprek; 20.05 Kunstkro niek; 20.25 Stereo: Symfonisch staatsorkest van de U.S.S.R. met solist: klassieke muziek; 21.40 Zelfportret; 22.00 Gitaarrecital: klassieke en moderne muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal; 22.50 Olympisch journaal; 23.00 Venster op de hedendaagse mu ziek; 23.40 Operette-ouvertures (gr.); 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Voor de zieken; 9.30 Lichte instrumentale muziek; 10.00 Nws; 10.02 Muziek bij de koffie (11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Pla- tenkeus: bekende Nederlanders op het gebied van de ernstige muziek kiezen lichte grammofoonplaten; 13.00 Nieuws; 13.02 Actualiteiten; 13.07 T.N.T.: knalmuziek; 14.00 Nieuws; 14.02 Netty Rosenfeld; 15.00 Nieuws; 15.02 Where the action is; 16.00 Nieuws; 16.02 lORRRrrr: platenshow; 17.00 Nws; 17.02 Actualiteiten; 17.0718.00 Verzoekplatenprogramma. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich- ten voor de schippers; 12.48 Lich te muziek; 12.52 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Hand in hand met Nederland; 17.00 Nieuws, weerbericht en medede lingen; 17.15 Lichte orgelmuziek; 17.30 Koorzang; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen 18.30 Franse les; 18.32 Lichte muziek; 18.35 Tips voor het verkeer; 18.40 Lich te muziek; 18.45 Sport; 18.52 Taai- wenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokro niek; 19.40 Grammofoonmuziek; 19.45 Politieke uitzending; 19.55 Lichte muziek; 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.10 Zweedse muziek; 20.30 Hoorspel; 21.05 Weense mu ziek; 21.55 Lichte muziek; 22.00— 22.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 12.30—14.00 Olympische winterspelen: schaat sen; 18.00 Olympische winter spelen: schaatsen en skiën; 18.40 Nederlands commentaar Olympi sche winterspelen; 18.50 Pipo de clown; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 Reclame; 19.06 Inter nationaal gezien: amusements kroniek; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: Filmoverzicht Olympische winterspelen; 20.35 Actualiteiten rubriek; 21.00 De jaargetijden, tv- spel; 22.10 Ik en gij; 22.12 Europa - wetenschappelijk onderwijs, do cumentaire; 22.5523.00 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Pipo de clown; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 Van gewest tot ge west; 19.25 OlymDische winterspe len: IJshokevwedstrijd Zweden Canada; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Einddoel ïstanboel: reisverslag van een groep caba retiers; 20.45 De oude draaidoos; 21.25 KP, 2; kunst en psychiatrie, vraaggesprek; 22.30 Journaal; 22.35—23.20 Olympische winter spelen: IJshokeywedstrijd USSR— Tsjechoslowakije. BELGIE (Ned. uitz,): 11.45 Eurovisie: Olympische winterspe len Grenoble; 14.0515.10 School televisie; 16.3018.30 Eurovisie; Olympische winterspelen Genoble; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Franse les; 19.30 Tienerklanken; 19.52 Mededelingen en taalwenken; 20.05 Nieuws; 20.25 Oorlog en vrede; feuilleton; 21.40 Nieuwe films) 22.15 Nieuws; 22.2523.00 Euro visie: Olympische wintersoeleo-.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7