De Verenigde Staten blij ven bereid maar de San Antonio-formule wordt gehandhaafd Soeharto gaat opperste adviesraad instellen Wilson „Kloof tussen Washington BEU RSOVERZICHT De burgeroorlog in Nigeria TWEEDE KAMER KEURDE DE BEGROTING VAN BUITENLANDSE ZAKEN GOED Woensdag 14 februari 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 18 Ondanks slecht vliegweer. Legerkamp bestookt Oe Thant bezocht Moskou en Londen Zuid-Vietnam weert Air France uit zijn luchtruim Amerikaanse versterkingen Amerikaanse leningen aan Indonesië Italiaanse artsen weer in staking Sardinenvissers versperden haven van Marseille GEEN STOFFELIJKE RESTEN GEVONDEN BEMANNINGSLEDEN „JONGE ALBERT" In 1910 verloofd, in 1968 getrouwd De N.T.S. niet objectief? SLECHT WEER IN NOORWEGEN REVOLUTIE COMMISSIES IN CHINA INSTALLATIEBEDRIJF TE ETTEN ONTSLAAT 30 MAN ONTSLAGEN BIJ ANTWERPSE BEDRIJVEN ALS GEVOLG VAN ZWENDEL (Vervolg van Pag. 1.) Een Amerikaanse straaljager schoot maandag tijdens het eerste luchtgevecht boven Noord-Vietnam sinds een maand een Noordvietna- mese mig-21 neer. Het gevecht be gon toen Amerikaanse phantoms en thunderchiefs het Noordvietna- mese vliegveld Vinh halverwege Hanoi en de grens met Zuid-Viet- nam aanvielen. Ondanks slecht vliegweer maak ten Amerikaanse toestellen, geleid door radar, verscheidene vluchten boven Noord-Vietnam. Zij bombar deerden en beschoten een leger kamp op negentig kilometer van Hanoi en vernietigden opslagplaat sen en verbindingen. Vliegtuigen van de marine vielen een spoor wegemplacement en een raketlan- ceerplaats in het noordelijke ge deelte van de gedemilitariseerde zone aan. Juist ten zuiden van de grens legden achtmotorige B-52-toestel- len een bommentapijt op de 20.000 man Noordvietnamese troepen, die de basis Khe Sanh hebben omsin geld. De bombardementen gaan zonder onderbreking dag en nacht door. Tot dusver is de lanever- wachte aanval op de door vijfdui zend mariniers verdedigde basis nog niet begonnen. Dinsdagochtend lanceerde de vietcong opnieuw een aanval met raektten op de vliegbasis Bien Hoa, 25 km ten noorden van Saigon. De basis werd tienmaal getroffen en de schade wordt „licht" genoemd. In de provincie Kwang Ngia, on geveer vijfhonderd km ten noord oosten van Saigon, zijn bij een ge vecht van enkele uren 78 vietcong- strijders gesneuveld. De met mor tieren, mitrailleurs en anti-tank wapens gewapende vietcongstrij- ders werden door artillerie en helikopters verdreven. Aan Ameri kaanse zijde sneuvelde één man. In Saigon zijn alle mannen tus sen vijftien en veertig jaar, die in de vijf veilige districten van Sai gon wonen, opgeroepen voor een identiteitscontrole. Zij die hieraan geen gehoor geven, zullen als verdacht van steun aan de vietcong worden ge arresteerd. Op de politiebureaus worden nieuwe identiteitsbewijzen verstrekt. Militairen en politie zul len huiszoekingen doen. Vier districten van Saigon zijn nog „rood", hetgeen betekent dat daar nog vietcong-verzet is. De secretaris-generaal der ver enigde naties, Oe Thant, bevindt Alt IXOHA! V.. >mu»a l«n«l n ihm t* VWi Vinna De Britse premier Wilson heeft dinsdag de kloof tussen de Ame rikaanse en communistische stand punten inzake Vietnam werkelijk heel smal genoemd. Hij sprak in het lagerhuis na een lunch met de secretaris-generaal der verenigde naties, Oe Thant, die maandag in Londen was aangekomen na be zoeken aan Nieuw Delhi waar hij Noordvietnamese vertegen woordigers ontmoette en Mos kou. Wilson, die zelf de afgelopen maand met de Russische en Ame rikaanse leiders heeft gesproken, zei dat hij met Oe Thant uitvoerig beraadslaagd had over de kwestie- Vietnam. Met grote nadruk ver klaarde de Britse premier: „Er is nog maar een heel smalle kloof te overbruggen werkelijk heel smal. Helaas maakt de striid van de laatste twee weken het alle be trokkenen moeilijker die brug te slaan". Wilson, die verslag uitbracht van zijn bezoek aan Washington van vorige week, baseerde zijn mening o.a. op de toespraak die president Johnson vorig jaar sep tember in San Antonio hield en de toelichting die daarop tot en met maandagavond (toen de Ameri kaanse president redacteuren van Amerikaanse schoolkranten toe- spratt.ttMXffD zich op het ogenblik in Londen voor Vietnambesprekingen met premier Wilson. Thant arriveerde maandag in de Britse hoofdstad na bezoeken aan Nieuw Delhi en Moskou, waar hij overleg pleegde met premier Kosygin en partijlei der Brezjnev. In Nieuw Delhi sprak Thant met Noordvietnamese vertegenwoordigers. Men ver wacht, dat zijn besprekingen ook betrekking hebben op het midden oosten. Zuid-Vietnam heeft de Franse luchtvaartmaatschappij Air France verboden gebruik te maken van het Zuidvietnamese luchtruim, aldus is in een regeringscommuni qué in Saigon bekendgemaakt. De maatregel heet te zijn geno men uit overwegingen van „natio nale veiligheid". De Air France pleegt over Zuid- Vietnam te vliegen bij vluchten van Parijs naar Sjanghai via Phnompenh. Vorige week heeft de regering in Saigon een correspondent van het Franse persbureau A.F.P. het land uitgezet. Hij1 zou artikelen ge schreven hebben, die schadelijk waren voor de nationale veiligheid en de strijdlust van de Zuidvietna- mezen. De Verenigde Staten sturen met spoed nog 10.500 militairen naar Zuid-Vietnam, zo heeft het ministe rie van defensie in Washington dinsdag bekendgemaakt. De troe pen zowel soldaten als mariniers worden erheen gezonden als „voorzorgsmaatregel" op verzoek van de Amerikaanse opperbevel hebber in Saigon, generaal William Westmoreland. De onderminister van defensie Phil Goulding verklaarde dat deze maatregel niet noodzakelijkerwijs betekent dat de Verenigde Staten boven de eerder vastgestelde troe pensterkte van 525.000 man in Vietnam zullen gaan. Er is geen besluit genomen over oproeping van troepen van de nationale gar de of reserve-eenheden. Tot uitzending van nieuwe troe pen is besloten in verband met de belegering van de mariniersbasis Khe Sanh door Noordvietnamese troepen en de recente golf van vietcong-aanvallen op de steden. De maatregel houdt volgens Goul ding slechts een versnelling in van de voorgenomen inschakeling van verse troepen. Met de nieuwe versterkingen stijgt de Amerikaanse troepen sterkte in Vietnam tot 510.000 man, terwijl deze volgens de be staande plannen in de loop van dit jaar eventueel tot 525.000 man kan worden opgevoerd. Bevoegde ambtenaren van het Pentagon ge ven toe dat de mogelijkheid be staat dat nu ook militairen inge schakeld worden die al eerder in Vietnam hebben gevochten. Het besluit is zo plotseling genomen dat er eenheden naar Vietnam moeten gaan die daarvoor oor spronkelijk niet waren aange wezen. GOEDE ONDERTOON BIJ KALME HANDEL Nog altijd vormt de Newyorkse beurs voor Amsterdam in zekere zin een wegwijzer, zij het niet meer in zo sterke mate als voor heen. Op dagen dat Wallstreet gesloten blijft wordt het ontbre ken van de Amerikaanse slot- koersen als een gemis gevoeld. Men verkeert dan, zoals men pleegt te zeggen, in afwachting van de heropening van Wall street en neemt een gereserveer de houding aan. Zo was het ook gisteren het geval. New York was maandag gesloten en men had hier het vermoeden dat de markt bij hervatting wat vriendelijker zou worden. Daarop vooruit lopend en in aanmerking nemend de iets betere houding van de andere Europese beurzen viel de stemming aan het Beursplein niet tegen. Amsterdam moest op eigen kompas varen en deed dit niet onverdienstelijk, want voor de internationale waarden zag men hier en daar oplopende koersen. Zo was er enige vraag voor Kon. Olie, waardoor in een overigens stille hoek werd geopend op 151, hetgeen 60 cent hoger was dan maandag. Nadien scheen de vraag zelfs toe te nemen, want de stijgende richting werd voort gezet en Olies verschenen op de tikker met een koers van 151,70. Wat de overige internationals betreft deed Philips mee aan de opgaande richting en opende een halve gulden beter, waarna even als bij Kon. Olie een verdere stij ging werd gevolgd. In de eerste beursperiode waren Philips-aan- delen daardoor 1 gulden hoger dan maandag. Unilever en A.K.U. bleven nog wat ten achter, maar A.K.U. wist het aanvankelijke verlies weldra in te halen. Het ontbreekt de markt in deze periode aan bedrijfsnieuws, dat de koersvorming kan beïnvloe den. Het wachten is in eerste in stantie op de jaarverslagen over 1967 van de banken en de scheep vaartmaatschappijen. De koersen van laatstgenoemde waren ver deeld maar Kon. Boot was vast. In cultures was nog niets te doen. De staatsfondsen waren alge meen aan de vaste kant en de nieuwste staatslening noteerde 99%, hetgeen een kwart boven de emissiekoers was. Op de lokale markt was de meest in het oog lopende mutatie de koersreactie van Albert Heijn met 34 punten tot 1261 na de koersstijging van maandag met 25 punten. Overigens waren ook hier gisteren de koersdalingen in de meerderheid. Dit gold voor Ned. Ford, K.N.P., Scholten-Car- ton, Tilburgse Waterleiding, Calvé (min 10), Heineken Bier, Geveke. Hero en Metaverpa ter wijl Chemische Naarden terug ging naar 512. Merkwaardig was voorts de koersdaling van Mul- der-Vogem: voor de oude aan delen min 8, voor de nieuwe min 1514. Hogere koersen zag men voor Meneba, Vlismar, Key en Kramer, Bredero en onder de Verzekeringsmaatschappij en R.V.S. Gisteren was de inschrij ving op de uitgifte van 5 min. 7% pet. 30-jarige obligaties tegen 9914 van het r.k. ziekenhuis Sint Joseph te Enschede. In aanmer king genomen het betrekkelijk kleine bedrag, mocht van een flinke belangstelling worden ge sproken, zo werd ter beurze ver nomen. K.L.M, was 6 gulden hoger op 197, K.N.S.M. sloot vast op 107% en ook Scheepvaart- Unie was aan de vaste kant. De cultures waren ongeanimeerd en D.eli Mij. was een gulden in re actie. In de internationale waar den bleef de stemming zeer kalm. In de eerste periode werd Hoog ovens genoteerd oo 111.30 tegen maandag 113 terwijl K.Z.O. bijna een gulden moest prijsgeven. In afwachting van de heropening van Wallstreet bleef de markt ge reserveerd. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: New York Londen Montreal Parijs Brussel Frankfort Stockholm Zürich Milaan Kopenhagen Oslo Wenen Lissabon Madrid (gr. coup 3.58—3.62 8.66—8.76 3.28 3.33% 73.15—73.65 7.18—7.23 89.85—90.35 69.25—70.25 82.90—83.40 57.00—59.00 47.85—48.85 50.00—51.00 13.93—14.02 12.52%—12.67% 5.08—5.23 De federale militaire autoritei ten van Nigeria hebben ontkend dat troepen van het afgescheiden Biafra de universiteitsstad Nsoekka hebben heroverd. Ze noemden dit een nieuw voor beeld van de wijze waarop de Biafraanse leider kolonel Ojoek- woe „zichzelf troost met het be kendmaken van denkbeeldige overwinningen". Biafra heeft gezegd dat zijn troepen na de herovering van Nsoekka zijn doorgestoten naar het noorden, waarbij ze diverse andere plaatsen hebben bezet. In het bewuste communiqué staat dat de Nigeriaanse divisie in deze sector „in de pan is gehakt". Vol gens de Biafraanse voorlichtings chef heeft de bevolking meege holpen „met het begraven van de 3.000 gesneuvelde Nigeriaanse soldaten". Intussen hebben twee afgezan ten van de paus maandag in Oemahia bespreking gevoerd met kolonel Ojoekwoe over een even tuele beëindiging van de oorlog. Het Gemenebestsecretariaat in Londen heeft meegedeeld dat secretaris-generaal Arnold Smith zondagavond van overleg in Lagos met het federale bewind in Londen is teruggekeerd. Ver wacht wordt dat hij spoedig naar Nigeria terugreist. Bij de vredes pogingen die de Gemenebest organisatie in het werk stelt staat naar verluidt de gedachte voorop van vorming van een Gemene best-vredesmacht, LONDEN: De „Midget" is een mini-hovercraft en bedoeld als kinderspeelgoed. Het luchtkus sen-voertuig kan zich met een snelheid van ruim 10 km per uur boven een effen en bij voorkeur stofvrij oppervlak voortbewegen. De afmetingen zijn 180 x 90 cm. Een 4 pk benzinemotor zorgt voor de aandrijving. De Verenigde Staten en Indo nesië hebben dinsdag een over eenkomst ondertekend, die voor ziet in Amerikaanse leningen aan Indonesië tot een bedrag van 25 miljoen dollar. De overeen komst werd ondertekend door de direkteur voor Indonesië van het bureau voor internationale ont wikkeling (A.I.D.), Stokes Tol- bert, en de Indonesische direk- teur-generaal voor buitenlandse economische betrekkingen, Is- maël Thajeb. De leningen vormen een uit vloeisel van de in november in Amsterdam gehouden bijeen komst van Indonesië en zijn kre- diteurenlanden, waarop de V. S. hebben toegezegd dat zij een der de zullen bijdragen aan het be drag van 325 miljoen dollar dat Indonesië dit jaar aan buiten landse hulp nodig heeft. De lenin gen zijn bestemd voor invoer in het kader van het Indonesische exportbonussysteem. Aflossing moet plaatsvinden in 40 jaar, maar in de eerste tien jaar van de looptijd behoeft niets te wor den terugbetaald. In de eerste tien jaar bedraagt de rente twee procent en in de resterende der tig jaar 2Va procent. Tolbert deelde mede dat Indo nesië en de V. S. binnenkort een overeenkomst voor een Ameri kaanse lening van 35 miljoen dollar zullen sluiten voor de aan koop van rijst en andere land- bouwprodukten in de V. S. De artsen van de Italiaanse ziekenhuizen zijn maandag een staking van drie dagen begonnen om betaling te verkrijgen van achterstallig honorarium dat de ziekenfondsen semi-staats- instellingen hun schuldig zijn. Zij willen ook salarisverhoging en andere verbeteringen. De artsen hebben al eerder korte stakingen gehouden. De ziekenfondsen zitten al verschei dene jaren in de schuld en zijn daarom slecht van betalen. Men vreest dat er een chaos zal ontstaan in de 2.000 ziekenhuizen die het land telt. Er zullen waar schijnlijk weer militairen wor den opgeroepen voor bepaalde diensten in de ziekenhuizen. De artsen zullen alleen ernstige ge vallen behandelen. Franse sardinenvissers, hogere prijzen voor hun vangst eisend, hebben met ongeveer 30 schepen de toegang tot de haven van Mar seille geblokkeerd, waardoor geen schip in of uit kon varen; 45 schepen, waaronder 26 buiten landse, moesten buitengaats of in de haven blijven. Een blokkade leider heeft gedreigd met ver sperring van alle Franse Middel- landse-Zeehavens als niet aan de wensen van de vissers wordt vol daan. De vissers zijn van plan twee vrachtwagens vol bevroren sar dines bij 't ministerie van finan ciën in Parijs te verzorgen als ze daar donderdag heengaan om hun grieven naar voren te bren gen. Na besprekingen met de plaat selijke autoriteiten maakten de vissers een van de drie toegangen tot de haven van Marseille vrij, waardoor het scheepvaartver keer langzaam weer op gang kon komen. Ze waarschuwden echter dat ze de haven weer volledig zullen afsluiten, als het overleg van donderdag vruchteloos is. En dan blijven we ook liggen, al brengen ze ons tot zinken", zei den ze. Andere havens blijven in tussen wel geheel geblokkeerd. De tweede kamer is gisteren akkoord gegaan met de begroting 1968 van het ministerie van bui tenlandse zaken. Bij de vaststel ling van de begroting kwamen tevens in behandeling twaalf mo ties, die reeds waren ingediend tijdens de bespreking van deze be groting in commissievergadering, dan wel werden ingediend tijdens de (plenaire) behandeling van de begroting vorige week. Het resultaat van de stemmin gen over deze moties volgt hier onder: De motie-Ruygers inzake de be stemming van 3 miljoen gulden voor het V.N.-Capital Development Fund werd verworpen met de stemmen van de fracties van de p.v.d.a., p.s.p. en D '66 voor. De motie-Ruygers (arb.) en Van Mierlo (D '66) inzake de verhoging van de post ontwikkelingshulp met f 97 miljoen werd verworpen met de stemmen van de fracties van de p.v.d.a., p.s.p. en D '66 voor. De motie-Van der Spek (p.s.p.) Inzake de beëindiging van de wa penleveranties aan Griekenland werd verworpen met de stemmen van de fracties van de p.v.d.a., p.s.p. en D '66 voor. De motie-Schmelzer (k.v.p.) over de toetreding van Engeland tot de E.E.G. werd aangenomen met de stemmen van p.s.p. en de boerenpartij-afgevaardigden Kro nenburg en Verlaan tegen. De motie-Schmelzer (k.v.p.) over de verhouding tussen de landen van Oost-Europa en de È.E.G. en in het bijzonder over de oprich ting van een comité van overleg voor een voortdurende gedachten- wisseling betreffende de vraag stukken van gemeenschappelijk economisch en cultureel belang werd aangenomen met stemmen van b.p., c.p.n. en g.p.v. tegen. De motie-Visser (D '66) en Van der Stoel (arb.) om te komen tot een zorgvuldig voorbereide veilig heidsconferentie van de Navo- landen, de landen van het War- Het zoeken naar de stoffelijke resten van de bemanning van de veertien dagen geleden vergane Urker kotter „Jonge Albert" heeft geen resultaat gehad. Sinds zondag zijn drie Urker kotters op de plaats gebleven waar het wrak is gevonden. Duikers zijn ver scheidene malen naar beneden geweest en zijn er maandagnacht in geslaagd tot in het schip door te dringen. Het gehele schip is doorzocht, maar er bevond zich geen enkel bemanningslid aan boord. Maandag is nog door een aantal andere Urker kotters gedregd rond de plek waar het wrak lag, maar ook dat had geen resultaat. Twee bewoners van Napels, die zich in 1910 hadden verloofd, zijn maandag eindelijk in het huwelijk getreden. Antonio Prete en Rosa Montani- no waren 16 jaar toen zij zich verloofden. Tegen de tijd dat zij zouden gaan trouwen, brak de eerste wereldoorlog uit en Antonio moest naar het front. Pas in 1920 kwam hij uit dienst. Hij trouwde toen, maar niet met Rosa. Zij trad pas 20 jaar later in het huwelijk. Onlangs werd de ontrouwe Na- politaan weduwnaar. Hij ver nam dat zijn verloofde van 58 jaar geleden inmiddels ook haar man had verloren en vroeg voor de tweede maal haar hand. In een kerk te Her- culanium werden de twee 74- jarigen in de echt verbonden. schau-pact en de overige Europese mogendheden werd aangenomen met stemmen van c.p.n., b.p., s.g.p. en g.p.v. tegen. De motie-Van der Spek (p.s.p.) betreffende het spelen van het volkslied en het hijsen van de vlag van de Duitse democratische repu bliek bij sportmanifestaties in ons land, waaraan door vertegenwoor digers van de D.D.R. wordt deel genomen werd bij hoofdelijke stemming verworpen met 43 tegen 88 stemmen. Vóór spraken zich uit de fracties p.v.d.a., D '66, c.p.n. en p.s.p. De motie-Aarden (k.v.p.) over de verhoging van de ontwikke lingshulp met 45 miljoen gulden tot 570 miljoen gulden werd bij hoofdelijke stemming verworpen met 45 tegen 85 stemmen. Met p.v.d.a., p.s.p,, D '66 stemden de k.v.p.'s Aarden, Westerterp, Van Doorn en mej. Van Kessel voor. Het presidium van de tweede kamer zal vermoedelijk nog deze week de klachten bespreken, die uit de verschillende kamerfracties zijn ontvangen naar aanleiding van de samenvatting van het Viet- nam-debat, zoals dit vorige week door de Nederlandse televisie stichting werd uitgezonden. De klachten trekken de objectiviteit van deze samenvattingen in twij fel. In Haagse kring verluidt, dat ook het kabinet weinig was inge nomen met de gekozen selectie uit het Vietnam-debat. De waarnemend president van Indonesië, generaal Soeharto, heeft dinsdag aangekondigd dat hij binnenkort een opperste ad viesraad zal instellen. Soeharto noemde dit de derde van een serie maatregelen die ten doel hebben de doelmatigheid van het staatsapparaat te verbeteren. Hij sprak tijdens een plechtig heid ter gelegenheid van de in stallatie van 179 nieuwe parle mentsleden. De hervorming van het parlement was de tweede maatregel, de benoeming van nieuwe rechters in het hoogge rechtshof de eerste. Van de pasbenoemde parle mentsleden zijn er 67 aan het parlement toegevoegd. De ande ren vervangen leden, die vorige week door Soeharto werden ont slagen. De wnd. president pleit te voor een mentaliteitsveran dering ter bevordering van het welzijn van de bevolking. Hij riep het volk op geen tweedracht te zaaien door de strijdkrachten als „militaristen" voor te stel len. Een honderdtal jongelui, die zich in het gebied van Ardenaes in Noord-Noorwegen bevinden, zijn sinds 10 februari van de buitenwereld afgesneden als ge volg van dichte sneeuwval. De laag sneeuw zou hier op som mige plaatsen ruim drie meter dik zijn. Al 36 uur lang krijgen de be- wqpers van dit gebied geen stroom meer. De banken, post kantoren, scholen en café's zijn gesloten. Er zou grote schade zijn aangericht. Buitenlandse waarnemers in Peking menen dat de belangrijk ste maatregelen die de Chinese regering dit jaar zal nemen, het vormen van revolutie-commis sies als nieuwe politieke licha men en het bijeenroepen van het negede partijcongres van de Chinese communistische partij zullen zijn. De commissies moe ten samenwerken met het leger ter voorbereiding van het con gres. Velen achten het niet on mogelijk dat aan het congres een vergadering van partijleden uit het leger zal voorafgaan. Op het congres zouden de maat regelen van de nu drie jaar durende „culturele revolutie" wetskracht moeten krijgen en zou na de drastische zuivering het partij-apparaat weer op gang moeten worden gebracht. Generaal Soeharto verklaarde de parlementsleden dat hij de leiders van het volkscongres had laten weten, dat de verkiezin gen, die aanvankelijk in het midden van dit jaar zouden worden gehouden, moeten wor den uitgesteld, omdat de ver eiste wetsontwerpen nog niet door het parlement zijn goedge keurd. Middelbare scholieren van het actiefront „Kappi" deelden tij dens de bijeenkomst pamfletten uit, volgens welke de hervor ming van het parlement niet op democratische wijze was uitge voerd. Soeharto werd er van be schuldigd parlementsleden te hebben benoemd zonder vooraf gaand overleg met het actie front. De directie van het installa tiebedrijf De Weerd te Etten- Leur heeft 30 van haar 90 ar beidskrachten ontslag aangezegd. Dit ontslag zal in de komende weken ingaan en betreft in de eerste plaats een aantal instal latiemonteurs. De directie deelt mee, dat men tot deze stap heeft moeten besluiten in verband met de terugloop in de bouw, ter wijl voor de warmte-installatie- afdeling tevens de zachte winter van invloed is geweest. Voorna melijk ongeschoolde monteurs hebben ontslag aangezegd ge kregen. Bij het bedrijf zelf spreekt men van een reorgani satie. Of er nog meer ontslagen te wachten zijn, wist men niet mee te delen. Twee Antwerpse firma's, die werken voor het Amerikaanse bureau voor internationale ont wikkeling (A.I.D.), hebben 180 arbeiders moeten ontslaan, om dat de Amerikaanse betalingen zijn stopgezet. Deze stopzetting houdt verband met een onlangs in de Ver. Staten ontdekte zwen del bij de A.I.D., die tot het ont slag van een viertal functiona rissen leidde en waarbij de Ant werpse firma's werden genoemd. Deze bedrijven, die overtollig Amerikaans materiaal herstellen en opknappen voor levering aan ontwikkelingslanden, zouden mo gelijk nog 300 man moeten ont slaan. zo is dinsdagochtend uit Antwerpen gemeld.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5