De Raifffeisenbank is goed voor uw geld Uw spaargeld bijvoorbeeld. «RAIFFEISENBANK Overzicht bedrijfsleven over het jaar 1967 donderdag a.s. de gehele dag GESLOTEN Banketbakkerij W. van de Linde kantoorbediende (vrl.) Woensdag 7 februari 1968. DE VRIJE ZEEUW Pagina 15 t Carolus Ludovicus de Schepper Pieternella Susanna Pladdet, WATERSCHAP AXELER AMBACHT Districtsvergaderingen Gevraagd Sparen Is de specialiteit van de Raiffeisenbank. Voor iedereen, oud of jong, kent de Raiffeisenbank de juiste spaarvorm. Daarom heeft de Raiffeisenbank reeds meer dan twee miljoen spaarders, die samen ruim 6 miljard gulden hebben gespaard, f Vele spaarders laten óók hun salaris via de bank uitbetalen. Dat is gemakkelijk en geeft 31/a% rente over het saldo van hun privé-rekening. A! deze relaties staan wij terzijde met deskundig advies voor al hun financiële aangelegenheden; Kamer van Koophandel en Fabrieken voorZeeuws-Vlaanderen MzrktberiehtM Dodelijk ongeluk na slippartij in de sneeuw Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, in het Julianaziekenhuis te Terneuzen, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, onze geliefde Broer, Zwager en Oom, de Heer Weduwnaar van Mevrouw Lucia de Vos, op de leeftijd van 79 jaar. De Familie DE SCHEPPER De Familie DE VOS Terneuzen, 5 februari 1968. Axelsestraat 48. De gezongen uitvaartdienst zal plaats hebben op donderdag 8 februari a.s. in de Triniteitskerk te Terneuzen om 10.00 uur. Samenkomst: Axelsestraat 48 om 9.30 uur. Rozenkransgebed: woensdagavond om 7.00 uur in de Triniteitskerk. Heden overleed te Terneuzen onverwachts onze lieve Moeder en Grootmoeder Weduwe van Albert Everhardus, op de leeftijd van 71 jaar. Terneuzen: T. VERSCHELLING-EVERHARDUS C. VERSCHELLING Amersfoort: C. EVERHARDUS C. EVERHARDUS-DE VISSER Rozenburg: P. S. KOSTER-EVERHARDUS P. KOSTER Den Helder: H. EVERHARDUS N. EVERHARDUS-KILJAN en Kleinkinderen Den Helder, 5 februari 1968. Ceramstraat 58. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Den Helder op vrijdag 9 februari a.s. des namiddags 2.30 uur. (Vertrek vanaf de aula aan de Middenweg 130 des namid dags 2.15 uur.) Gelegenheid tot condoleren na afloop van de ter aardebestelling in de aula van de Algemene Be graafplaats. WEGENS STERFGEVAL AXELSESTRAAT 18 - TERNEUZEN Stembevoegde ingelanden worden hierbij uitgeno digd tot het bijwonen van op de hieronder vermelde data en plaatsen: DISTRICT I: maandag 12 februari 1968, n.m. 2.00 uur in Hotel Rotterdam, Westkolkstraat te Ter neuzen. (het gebied omvat de voormalige pol ders: Lievens, Nieuw-Koegors, (ten westen van het afwateringskanaal) Noord bij Neuzen, Ser- Lippens, Zeven-Trinités, Zaamslag (ten westen van de Otheense Kreek), Zuid-Kats-St. Anna en Sparks, Koegors c.a., Oude Zevenaar, Vloos- wijk en de niet tot enige polder of enig water schap behorende gronden en wateren in de gemeente Terneuzen.) DISTRICT II: donderdag 15 februari 1968, n.m. 2.00 uur in „Het Wapen van Zeeland", Plein te Zaamslag. (het gebied omvat de voormalige polders: Aan- en Genderdijke, Eendragt, Groote- Huissens, Hellegat, Kleine-Huissens, Kreke, Margaretha, Nieuw-Othene, (ten oosten van het afwateringskanaal), Van Lijnden, Willem III en Zaamslag (ten oosten van de Otheense Kreek.) DISTRICT III: woensdag 21 februari 1968, n.m. 2.00 uur in het Gezellenhuis, Walstraat 39 te Axel. het gebied omvat de voormalige polders: Be- oosten-Blij -benoorden, Beoosten-en-bewesten- BUj, Buth, Canisvliet (ged.) Capelle, Catharina, Noord-bij-Axel, Oude-Eglantier, Visschers en de niet tot enige polder of enig waterschap be horende gronden en wateren te Axel.) DISTRICT IV: dinsdag 20 februari 1968, n.m. 2.00 uur in gebouw Concordia te Westdorpe. (het gebied omvat de voormalige polders: Canisvliet (ged.) Dekkers, Smids-Koegorsschorre c.a., St. Anthonie, Autriche, Nieuwe-bij-Sas-van-Gent (Oostdeel), Nieuw-Papeschor, Oud-Papeschoren de Axelsevlakte.) DISTRICT V: donderdag 15 februari 1968, n.m. 7.00 uur in café M. de Cock te Zuiddorpe. (het ge bied omvat -de voormalige polders: Moerbeke, Nieuws-beoosten-Blij-bezuiden, Overslag, Rie den c.a., Varempé, Zuiddorpe-Noorddeel, Zuid- dorpe-Zuiddeel of Zijpe en Moerspui.) Stembevoegd in de districtsvergaderingen zijn die ingelanden, die eigenaar of zakelijk gerechtigde zijn van tenminste 2 hectare ongebouwde eigendommen of van gebouwde eigendommen met een belastbare opbrengst volgens de grondbelasting van tenminste 150,gelegen in het betreffende district. Axel, februari 1968. Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Ambacht, P. VAN HOEVE, dijkgraaf. J. W. KUSEE, griffier. liefst in bezit MULO-diploma en kunnende typen. Brieven onder No. 21, bureau van dit blad. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN 09-6301 Aan de hand van ingekomen rapporten werd het hiernavolgende overzicht van het bedrijfsleven in het gebied van de kamer over het jaar 1967 samengesteld TOERISME De provinciale vereniging voor vreemdelingenverkeer deelt het volgende mede: Het toeristisch seizoen 1967 is gunstig geweest en wel om de volgende redenen: 1. 2. De vakantiespreiding is jaar lijks beter merkbaar; vooral gezinnen met jonge kinderen en personen, die vrij zijn in de vaststelling van de vakantie datum, geven meer en meer de voorkeur aan de maand juni en zelfs aan mei. De juni- actie van de stichting voor re creatie heeft hiertoe bijgedra gen. De schoolvakanties in Neder land en in Duitsland (Noord- Rijn/Westfalen) vielen niet samen. In Nederland begon nen deze vakanties begin juli tot en met de eerste week van augustus. In het voor Neder land belangrijkste Duitse ge bied begonnen de schoolva kanties eind juli/begin augus tus. Een gunstige situatie dus. 3. Het schitterende zomerweer; vooral dit punt heeft bijge dragen tot een gunstig verloop van het vakantieseizoen. Bij deze punten willen wij gaarne een kanttekening plaat sen: a, De prijzen van verschillende accomodatievormen (zomer woningen, bungalows enz.) zijn in een aantal gevallen hoog of te hoog. Wij menen, dat deze ontwikkeling gevaar lijk is. Wij kunnen er begrip voor hebben, dat de prijzen in het hoogseizoen oplopen, om dat er grote vraag is en een gering aanbod van bungalows en zomerwoningen. Toch zal het zakelijk verstandig zijn de prijzen op een bepaald niveau te bevriezen, om de mogelijk heid tot verblijf aan onze kust aantrekkelijk te houden. b. Het is ons opgevallen, dat ve len op het laatste moment be sloten de vakantie aan zee door te brengen. Dit was ge heel toe te schrijven aan het uitstekende „strandweer". c. Voorts menen wij, dat er nog steeds een verschuiving valt waar te nemen naar de sector van het z.g. „sociaal toerisme". De vraag naar kampeer- en caravanmogelijkheden aan de kust is groot. d. Wij hebben de indruk, dat de bestedingen in café's, restau rants, winkels enz. niet ge heel aan de verwachtingen hebben voldaan. Voor het komende seizoen wil len wij de verwachting uitspre ken, dat de maand juli een druk ke maand zal worden, omdat de schoolvakanties en de vakanties van de collectief sluitende be drijven, alsmede de schoolvakan ties in Noord-Rijn/Westfalen, sa menvallen. Dit betekent, dat het moeilijk zal zijn om een goede bezetting te krijgen in de maand augustus. VERKEER Bij de autovervoeronderne- mingen daalde het aantal reizi gers op de lijndiensten. De ont vangsten van het personenver voer stegen wel enigszins, maar niet in die mate als tengevolge van de tariefsverhogingen mocht worden verwacht. De opbrengsten uit het toer- wageawerk bleven vrijwel con stant, die uit het groepsvervoer zijn gestegen. De kosten in deze bedrijfstak stegen belangrijk daar loonsverhogingen en de ver hoging van de motorrijtuigenbe lasting en de accijns op diesel olie. De resultaten worden onbe vredigend genoemd en de voor uitzichten zijn niet erg bemoe digend. Bij het beroepsgoederenvervoer was er in het binnenlands onge regeld vervoer weinig verbete ring te bespeuren wat het lading aanbod betreft. Nog te veel zijn de meeste be drijven aangewezen op het sei- zoenmatig vervoer van land- bouwprodukten, dat niet vol doende emplooi biedt. Er is sprake van een scherpe onder linge concurrentie. Hetzelfde geldt voor het geregelde vervoer. Overigens is er weinig verande ring in het vergunningenbeeld. Het vervoer van en naar België wordt nog steeds belast met een 7 vervoertaxe en dat terwijl Nederland de Belgische vervoer ders niets in de weg legt. De concurrentie van Belgische zijde is scherp en de tarieven heb ben de neiging beneden het mini mum te dalen, van welke omstan digheid de verladers uiteraard profiteren. In het grensover schrijdend vervoer is sprake van een verdere verzwakking van de Nederlandse concurrentiepositie als gevolg van het gestegen kos- tenpeil. Onlangs werd een verho ging van de Niwo-tarieven afge kondigd, maar de concurrentie leidt ook hier tot een druk op de tarieven. Voor 1968 zijn de vooruitzich ten voor het grensoverschrijdend vervoer niet gunstig. Het plan- Leber voor wat betreft het ver voer naar en van West-Duitsland (en door dit land naar Scandina. HILVERSUM: Maandag zijn aan het Verbond voor Veilig Verkeer in Hilversum drivotrainers over gedragen, welke een deel zullen gaan uitmaken u<m een studie experiment. Gedacht wordt aan een voorbereidende rijopleiding in de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs. vië Oost-Europa, Italië en Zwit serland), de nieuwe Franse be lastingen betreffende het vervoer op dit land, de onzekerheid aan gaande een Europese vervoerpo- litiek zijn geen opwekkendé be richten. Voor het binnenlands vervoer vormde het voorstel van de rege ring om de tarieven van de Wes- terscheldeveren met 30 te ver hogen per 1 maart 1968 een on verteerbare tegenslag en een kos tenverhoging, waarvan doorbere kening niet zonder meer moge lijk is. i VERVOER TE WATER Over het algemeen is het jaar 1967 zowel voor het havenbedrijf als voor het vervoer te water gunstiger geweest dan de twee voorafgaande jaren, tenminste wat de omgezette tonnage betreft. Hetzelfde kan niet worden ge zegd van de behaalde resultaten, want niettegenstaande het gro tere aanbod van ladingen bleven de vrachten zich op een laag ni veau bewegen, waarin eerst op het einde van 1967 tengevolge van havenstakingen in Engeland en een vrij lange periode van mist en storm verandering kwam. In dien er over het afgelopen jaar betere resultaten zijn behaald dan tevoren, is dit voornamelijk te danken aan een grotere bezet ting en ten dele ook aan een ver dere doorgevoerde efficiëncy, die de loonstijging ten dele heeft kunnen compenseren. Het aantal verwerkte tonnen bij het haven- en stuwadoorsbe- drijf is ten opzichte van 1966 ge stegen en, wat even belangrijk is, de activiteit was egaler over de verschillende maanden gespreid. Het veembedrijf was behoor lijk bezet en dit zal dan ook in de volgende jaren nog aanmerke lijk worden uitgebreid. het in leven roepen van een vak cursus overbodig. Verwacht wordt dat in de grensstreek dè verkoop van de Belgen zal teruglopen, daar p^pn in België ook sterke drank in de café's zal gaan verkopen. HORECA Een ondernemer uit een kust- gemeente meldt dat voor vrijwel alle takken van de horecasector de zomer goed is geweest. De ver wachtingen voor 1968 zijn niet gunstig. In het gebied Noordrijn land-Westf alen vallen de vakan ties van 28 juni tot 8 augustus. In ons land valt de vakantie tus sen 1 juli en 10 augustus. Hier door vervalt de uitgesproken Duitse vakantiemaand augustus. Een bericht uit de kanaalzone spreekt van een kleine teruggang in het eerste halfjaar. Het twee de halfjaar was mede door het groter binnenlands toerisme aan merkelijk beter. Het bezettingspercentage van de hotelkamers blijft een moei lijk punt. Buiten de twee seizoen maanden blijven de kamers in de weekends praktisch leeg. Dit zou gelden voor alle hotels in ons ge bied. Van een tekort aan hotel ruimte zou te Terneuzen geen sprake zijn. Er was iets meeri aanbod van personeel. Dit was een gevolg van het feit dat de seizoenbedrijven pas in juli gingen werken. Een kwalijke zaak acht men het, dat vele mensen zich kelner noemen, vier maanden in het sei zoen ergens werken en de rest van het jaar in de W.W. lopen. Een ondernemer uit Oost Zeeuws-Vlaanderen acht het uit delen van beroepskaarten aan niet-deskundig personeel een verkeerde zaak. Hierdoor wordt VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van dinsdag 6 februari werden in totaal aangevoerd 3116 die ren, zijnde: 160 slachtrunderen, 571 gebruiksvee, 80 vette kalve ren, 213 graskalveren. 1971 nuch tere kalveren, 3 varkens, 7 paar den, 96 schapen of lammeren en 15 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,55—ƒ4,90, le kw. ƒ4,10—4,45, 2e kw. 3,653,90, 3e kw. 3,453,60; vette kalveren: le kw. 3,60—3,80, 2e kw. 3,40— ƒ3,55. 3e kw. ƒ3,15—ƒ3,30; stie ren: (alle kwal. lev. gew.) ƒ4,15 4,65; worstkoeien 3,20 3,45. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1600; vare koeien 800^ 1175; vaarzen 750-f 950; pinken 550 685; graskalveren 325 520; nuchtere kalveren 140 150; mestkalveren 70165; schapen 110165; lammeren 115ƒ180. Alles per stuk. Overzicht. Slachtrunderen: ge wone aanvoer met rustige han del en prijzen als maandag; kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel kalm en on veranderde prijzen; vare koeien: tamelijke aanvoer, redelijke han del, prijzen onveranderd; vaar zen en pinken: matige aanvoer met kalme handel en prijzen als vorige week; graskalveren: aan voer redelijk, handel matig, con stante prijzen; vette kalverenr aanvoer kort, luie handel en iets lagere prijzen; nuchtere kalve ren, ruime aanvoer met kalme handel, prijzen gedrukt; schapen en lammeren; aanvoer klein, handel goed, prijzen even hoger. Maandagavond vond op rijks weg 41 bij Garrelsveer een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij een inwoonster van Delfzijl het leven heeft verloren, terwijl twee personen in het academisch zie kenhuis te Groningen moesten worden opgenomen. De bestuur der van een personenauto, de heer P. de V. uit Delfzijl, komende uit de richting Groningen, geraakte in de nabijheid van Garrelsveer op de door de sneeuw glad geworden rijksweg in een slip en botste fron taal tegen een uit de richting Ap- pingedam komende personenauto, bestuurd door de heer W. Z. De bestuurder van de slippende auto en zijn echtgenoot, de 51-jarige mevr. H. de V., werden uit de auto geslingerd, waarbij mevr. De V. in een bermsloot terechtkwam. Door omstanders kon zij op het droge worden gebracht. Zij werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Bij aan komst bleek zij te zijn overleden. Haar man werd in ernstige toe stand naar hetzelfde ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de uit Appingedam afkomstige auto, de heer W. Z., werd met twee gebro ken benen eveneens in het zieken huis opgenomen. Zijn naast hem gezeten dochtertje kreeg lichte verwondingen aan het hoofd. Bei de auto's werden onherstelbaar vernield

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5