FORTUNA 100 DULDEN ROTTERDAMSE METRO' KLAAR VOOR DE OPENING De reis van Zuidplein naar het Centraal Station KANTONGERECHT TE TERNEBZEN ^5 Vers broed om 8 uur 's morgeus Persstemmen over optreden van De Gaulle na incident-Brandt DENEMARKEN GAAT BEZUINIGEN OP DEFENSIE-UITGAVEN Belastingmaatregelen te wachten om consumptie-uitgaven te drukken Pagina DE VRIJE ZEEUW Woensdag 7 februari 1968. Havenpanorama ,„B©urs" overstapstation Duitse politie ging betogers met waterkanonnen te lijf SNEEUW IN ENGELAND Een héél bijzondere dag. 14 februari: Valentijndag. Stuur uw vrienden een bloemengroet. Fresia's, tulpen, narcissen of een plant. „Izwestia"Pas op voor Amerikaanse vrouwen KLEINE MAAIMACHINE VOOR 'T FIJNE WERK IN TWEESTRIJD Grote goudsmokkel ontdekt in Japan GEN. SOEHARTO NIET NAAR NEDERLAND HET „GEMENGDE" HUWELIJK IN ZUID-AFRIKA De reiziger die via de roltrappen het metro-station Zuidplein be treedt voor het maken van een snelle reis naar het Centraal Sta tion aan de andere kant van de ri vier, ontdekt onmiddellijk de doel matigheid, waarmee dit belangrijke station is gebouwd. Zuidplein" is in het bijzonder gericht op een snelle en gemakkelijke ontvangst van de vele duizenden passagiers die er per autobus arriveren. De buspassagiers rijden in de bus via een eigen oprit tot voor de stationsingang. De metrotreinen arriveren of vertrekken van het hoogste platform van het station, 10 meter boven de straat. Het stuk je van 600 meter viaduct dat voor bij het station in zuidelijke richring doorloopt, dient voor het wisselen van spoor voor aankomende en in andere richting vertrekkende trei nen. Dit is tevens de aanzet voor de toekomstige doortrekking van de lijn naar Zuidwijk-Pendrecht en Hoogvliet-Spijkenisse. Na het vertreksein snelt de me tro over het viaduct naar het star tion Maashaven, een station met een bijzondere functie, doordat het op de kruising ligt van de metro en een sneltramlijn. Deze sneltramlijn bestrijkt met zijn lengte van bijna 10 kilometer een wiide krans van woonwijken. Station Maashaven is m'et op- en afgaande roltrappen speciaal ingericht om het overstap pen van sneltram op metro en om gekeerd zo snel mogelijk te laten verlopen. Na de korte stop langs het perron van het station Maas haven spoedt de grijsblauwe me- trotrein zich naar het station Rijn haven. Tijdens deze korte rit kan ZITTING VAN 6 FEBRUARI 1968 Een blozende jongeman, J. K. uit Wemeldinge, moest zich dins dagmorgen wegens een vechtpar tij, waarbij hij op 30 juli van het vorig jaar in Kloosterzande be trokken was geweest, verant woorden. Het bleek, dat op hem het ge zegde „goed Zeeuws, goed rond" van toepassing was, want hij gaf zijn aandeel in de handtastelijk heden volledig toe. Op de vraag van kantonrechter mr. C. J. M. v. Hees of er soms een dorpsvete bestaat tussen de Wemeldingers en de inwoners uit Kruiningen, waar de tegenpartij W. B. van daan komt, antwoordde K.: „Nee, maar ik werd uitgedaagd". Erg zachtzinnig was het er niet toegegaan. De vechtpartij bleef niet beperkt tot K. en B. Uit het kluwen vechtjassen dat weldra over de grond rolde, was één deelnemer zo gehavend te voorschijn gekomen, dat hij in een ziekenhuis moest worden be handeld. K. stond volgens zijn le zing aan een friteskraam onder het consumeren van een hartige hap te praten met een disgenoot, toen B. op luidruchtige wijze na derde en hem tussen de gepar keerd staande rijwielen duwde „en dat kon ik natuurlijk niet ne men", zei K. De officier mr. Spreij eiste 15 gulden boete en de kantonrechter die B. als de aanstichter van de ruzie zag, gaf K. de vaderlijke raad: „Let voortaan op de pot met picallilly in het friteskraam en bemoei je verder nergens mee". Hij bracht de boete terug tot 15 gulden. B. was reeds bij schik king veroordeeld. „MISDRIJF" Honderd gulden boete was de prijs die A. J. de J. te Chaam moest betalen voor het roekeloos inhalen van een Andere auto in een gevaarlijke bocht aan het Zand te Koewacht. Hij kwam door een slip op de rechterwegberm terecht en bot ste toen op een tegenligger. Op het requisitoir van de officier zei verdachte: „Het lijkt wel of ik voor een misdrijf terechtsta". De officier had de manier van rij den van De J. „een roekeloze handelwijze" genoemd. „Het is alleen te danken aan het feit dat er van u geen docu mentatie is, dat ik geen ontzeg ging zal eisen". De eis bedroeg 150 gulden; de uitspraak luidde 100 gulden. KNIPPERLICHT WERKTE NIET Tot in totaal 110 gulden boete werd J. J. M. te Zaamslag ver oordeeld, omdat hij ter hoogte van de Kraagbrug door plotse ling af te slaan naar de Drieweg een aanrijding met een hem ach teropkomende auto had veroor zaakt. Het knipperlicht van zijn auto werkte niet naar behoren. M. vertelde, dat hij de wagen enige dagen tevoren had laten controleren. De garagehouder had hem alleen gewezen op een glad de achterband. VOORRANG „Fietsen is gezond, behalve wanneer men geen voorrang geeft", zei kantonrechter mr. Van Hees tot mevr. De P.de M. uit St. Jansteen die terecht moest staan, omdat zij in de Wilhel- minastraat aldaar de doorgang niet had vrijgelaten voor een be stelauto die om haar te ontwij ken sterk afremde en hierdoor tegen een lichtmast reed. De auto had nogal wat schade en de on fortuinlijke mevrouw werd ver oordeeld tot het vergoeden van de schade (110 gulden) plus een boete van 30 gulden. VRIJSPRAAK J. J. J. D. te Terneuzen zou op de Herbert Dow-weg een per sonenauto links hebben ingehaald en hierna te vroeg naar rechts zijn gekomen. Uit het verhoor bleek, dat de botsing die hierop volgde niet met een tegenligger plaatsvond, maar met een auto die achterop kwam. Mr. Speijer achtte het ten laste gelegde niet bewezen en eis te vrijspraak. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. J. W. v. D. te Breda raakte op 4 oktober op de Sasdijk te Axel in een slip en kwam via het rij wielpad in een kreek terecht. De kantonrechter wees erop, dat het een erg slecht weggedeel te was dat bovendien vochtig van de regen en glad van het bieten- vervoer was. De schade aan de auto bedroeg2000. De boete werd bepaald op 60. KLEIN GRUT Scholier W. J. de F. te Hoek was er in de Axelsestraat te Ter- neuzen net iets te hard met zijn bromfits vandoor gegaan. De jongeman gaf het grif toe. Zijn excuus: „die snelheidsmeter gaf foutief aan. Een tientje boete was het vonnis. t P. M. v. K. te Sluiskil had te Vogelwaarde foutief geparkeerd. Hij zei dat hij niet verder kon rijden, omdat de benzinetank leeg was en het kabeltje van de reservetank brak. „Als ik rechts tegen de dijk zou hebben gepar keerd, had er geen verkeer kun nen passeren". De boete bedroeg 5 gulden. De jeugdige J. M. H. te West- dorpe had lege butagasflessen van een schepeling opgekocht. Nader hand bleek dat de flessen van diefstal afkomstig waren. H. zei- de, dat hijzelf de handel niet had gedreven, maar namens zijn va der de flessen had opgehaald. Ook hier bedroeg de boete 5 gulden. SNELHEIDSOVERTREDERS BEBOET De automobilist G. A. C. te Sas van Gent had het wel heel bont gemaakt met het te harde rijden: in november suisde hij met een vaart van meer dan 100 km de buurtschap Magrette (Axel) door. De kantonrechter noemde het een straat, waar men, „als men zijn tenen buiten de deur steekt, al overreden wordt". De heer C. was al eerder we gens snelheidsovertreding beboet. De officier mr. Sprejj was dan ook niet karig met de op te leg gen boete en eiste 150 gulden plus drie maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid voorwaar delijk- met een proeftijd van 2 jaar. C. zelf vond het met de over tredingen, gezien het feit dat hij 80.000 km per jaar rijdt, nogal meevallen, maar ook kantonrech ter mr. Van Hees noemde het feit ernstig en vonniste 100 gulden boete mèt de voorwaardelijke ontzegging. de metroreiziger hoog op het via duct van een fraai havenpanorama genieten. Het station Rijnhaven ligt dicht bij de plaats waar het metroviaduct overgaat in de tun nelafrit. Na Rijnhaven rijdt de trein onder de Nieuwe Maas door naar het station Leuvehaven, het eerste van de vier ondergrondse stations op de rechter-Maasoever. Het volgende station, „Beurs", is het belangrijkste ondergrondse station. Hier zal het grootste aantal me tropassagiers in- en uitstappen. Vooral als „Beurs" na het gereed komen van de nog te bouwen me tro in oost-westrichting ook als overstapstation dienst zal gaan doen. „Beurs" is daarom ruimer uitge voerd dan de andere stations. De drukte in dit station wordt nog verlevendigd door de onder grondse verbindingen van de cen trale hal met een van de grote winkels langs de Coolsingel. Na „Beurs" komt het station-„Stad- huis" en vervolgens „Centraal Sta tion". Bij dit laatste station zor gen een tunnelverbinding met het Centraal Station van de Neder-» landse Spoorwegen en viif roltrap pen naar de bovengrondse tram- en autobuslijnen voor een snelle en comfortabele overstap. In Frankfort zijn maandag bijna alle beschikbare manschappen van de politie, gedeeltelijk met honden en uitgerust met waterkanonnen, ingeschakeld om het hoofd te bie den aan massale betogingen van links-georiënteerde demonstran ten. Voor het Amerikaanse consu laat-generaal spoorde Rudi Dutch- ke, de Westberlijnse ideoloog van de socialistische Duitse studenten- bond, meer dan duizend studenten aan uit protest tegen de Ameri kaanse Vietnam-politiek het ge bouw te „blokkeren". Volgens Dutschke ging het de Amerikanen om de vernietiging van het socialistische alternatief in Vietnam. Een andere redenaar stelde voor geld voor de vietcong in te zamelen. De demonstranten riepen de politie op, hun zijde te kiezen. Deze laatste reageerde met een tot drie keer toe herhaald ver zoek om de straat te ontruimen en stelde vervoleens de water kanonnen In werking. 's Avonds werden betogers met waterkanonnen verdreven bif het „Amerikahuis" en het Zwitserse consulaat-generaal. Een aantal de monstranten werd gearresteerd. Voor het Amerikaanse consulaat- generaal verzamelden zich op nieuw honderden betogers. Het verkeer kwam op sommige plaat sen volledig tot stilstand. In het noorden en midden van Engeland heeft het verkeer veel hinder van sneeuwval. In Bir mingham moesten automobilisten hun wagen midden op straat la ten staan, omdat zij niet verder konden. In Liverpool is de toe stand weinig beter. Het treinverkeer ondervindt veel vertraging. P. K. te Eekloo (B.) had te St. Jansteen te hard gereden: 40 gul den boete. F. J. H. te Antwerpen kreeg voor eenzelfde geval te Kapellebrug eveneens 40 gulden. WIGHT (Engeland)Zondag gijn de eerste proeven op het water gehouden met de grootste Hover craft ter wereld, de 165 ton me tende S.R.N. 4, welke door de Britse spoorwegen ingezet zal worden voor het verkeer over het Kanaal. Het bijna 45 meter lange zweeftuig kan 150 passagiers en dertig auto's vervoeren met een snelheid van 70 knopen per uur. Ze zeggen meer dan 1000 woorden. De „Izwestia" van maandag heeft Russische geleerden ge waarschuwd voor de charmes van de echtgenotes van hun Ameri kaanse collega's, wanneer zij naar het buitenland reizen. Het blad geeft een relaas van de er varingen van een Russische ge leerde, Pyotr Savrasav, volgens de „Izwestia" een pseudoniem, die dacht dat de vrouw van een Amerikaanse geleerde verliefd op hem was geworden. Als ge- volk daarvan raakte hij in de strikken van de Amerikaanse spionagedienst. Toen hij van een conferentie in Wenen onver wacht naar huis werd ontboden, haalde zij hem over vóór zijn vertrek de Amerikaanse ambas sade te bezoeken. Een Ameri kaanse functionaris nam zijn pas poort in en begon formulieren in te vullen voor een verzoek om asiel in de V.S. De vrouw ver dween, Savrasov werd in stilte naar West-Duitsland gebracht en door Amerikaanse spionnen ondervraagd. Toen hij zich be wust werd van wat er gebeurde, vluchtte hij naar de Russische ambassade en vroeg hij naar huis e worden teruggebracht, aldus de Izwestia. Wat er verder met Savrasov gebeurd is, Iaat het blad in het midden. Het blad meent dat hij wel met opzet door de C.I.A. vrijgelaten kan zijn met een of ander duister doel. „De tijd zal het leren", staat er. Het verhaal is er een van een serie die de laatste maanden in de Russische pers is verschenen en waarin de Russen in het bui tenland worden gewaarehuwd voor westelijke propaganda en spionage. Met ingang van gisteren mag op werkdagen van 8 uur 's mor gens vers brood verkocht en af geleverd worden. Dit blijkt uit de Staatscourant van maandag, waarin een besluit is gepubli ceerd van de minister van so ciale zaken, waarbij voorlopig tot 3 augustus van dit jaar hier voor toestemming wordt ver leend. Bij hetzelfde besluit wordt toestemming verleend de bak- kersarbeid voor gezellen in niet in ploegen werkende bakkerijen met één uur te vervroegen en wordt de patroon de vrijheid ge laten nachtarbeid te verrichten. Voor tuinierders die hun gazons in topvorm willen houden, is er een nieuw stuk gereedschap op de markt gekomen, waarmee zij moeilijke stukken gras vlak bij muren, heggen en paden ge makkelijk kunnen maaien.' De „Easycuf'-grasmaaier heeft een lang handvat dat aan een klein wiel is bevestigd, waarnaast een mes roteert. De scherpe kanten van het mes zijn van boven en op zij afgeschermd. De „Easycut" zal te zien zijn op de internatio nale beurs voor huishoudelijke artikelen en ijzerwaren, die van 15 tot 18 februari in Keulen wordt gehouden. Het in Hamburg versehijnende onafhankelijke blad „Die Welt" is van oordeel, dat de ergernis van president De Gaulle tegen over West-Duitsland niet zozeer de onjuist weergegeven rede van minister Brandt betreft dan wel de algemene lijn in de politiek van Bonn. Zo zou het Franse staatshoofd verbolgen zijn over het feit, dat minister Brandt in Brussel een onofficiële bijeen komst heeft belegd van de vijf landen die met Frankrijk de E. E.G. vormen. Doel van deze con ferentie was van gedachten te wisselen over de Britse aanvrage van het E.E.G.-lidmaatschap. De onafhankelijke „Frankfur ter Rundschau" vindt, dat De Gaulle heeft gehandeld in strijd met het diplomatieke gebruik door de uitnodiging aan twee Westduitse nróisters voor een lunch in zijn ambtswoning in te trekken, zonder af te wachten hoe het precies zat met de om streden uitspraak van minister Brandt. Het Russische partijblad Prawda" geeft als zijn mening te kennen, dat het ondanks alle tegenspraken nu duidelijk is hoe het met de: Frans-Westduitse vriendschap in feite staat. In dit verband stelt het blad dat de bondsrepubliek er de laatste maanden op uit is, Frankrijk in Naar het oordeel van de libe rale premier van de nieuwe Deense coalitieregering, Hilmar Baunsgaard, moet het Deense defensiebeleid aan een grondig onderzoek worden onderworpen. In een regeringsverklaring die hij dinsdag op de eerste hijeen- komst van het nieuwe parlement voorlas, zei Baunsgaard dat de buitenlandse politiek van Dene marken gebaseerd zal blijven op het lidmaatschap van de NAVO. De regering wil het defensie beleid echter opnieuw bezien 62 „Kijk eens hier, Suus", hernam Joost, laten we die derde moge lijkheid nu maar even uitschake len, niet omdat die ondenkbaar is, verre van daar, maar dan wordt het weer een zaak op zich zelf. Nu, vast staat dit en dat moet je je goed realiseren het geldt hier niet een wedstrijd, wie er het eerste is; er wordt hier alleen gevraagd een bewijs te le veren. Of collega Rosenmaler nu het eerst met zijn onderzoek klaar is of ik, dat doet niets ter zake; 't gaat hier om die ene waarheid, die er is en die er zal komen, hoe dan ook. Heb je dat begrepen, Suus?" Suus zweeg geruime tijd. Ze keek voor zich uit, zonder iets bepaalds te zien. In haar ge dachten was het beeld van de mislukking getuimeld en daar mee de wanhopige vraag; Wat dan? Als we verliezen, dan val ik terug in het leven van voor heen, het leven, dat ik niet meer aan kan, nu helemaal niet meer. Maar wat dan? Wat dan? Zij voelde, hoe haar ogen zich vulden met tranen. Het prikte en brandde, ze slikte en beet op haar tanden, om zich goed te hou den. Snel bukte zij zich, om iets aan haar schoenveter te frutse len, waarbij ze de gelegenheid kreeg vluchtig met de mouw van haar korte jasje langs haar ogen te vegen. Toen ze zich even later opricht te, kon zij weer glimlachen. Maar Joost las de angst en de ontreddering in haar ogen, toen zij vroeg: „En als de waarheid in ons na deel uitvalt, Joost?" Hij begreep wat zij bedoelde en antwoordde niet dadelijk. Er was een korte strijd in hem. Een strijd tussen twee mogelijkheden. Zijn hart en zijn menselijk egoïsme zeiden hem „Je moet antwoor den: dan blijf je voorgoed bij mij, en dan zal ik je het leven geven, dat je verdient en waar je recht op hebt". Maar zijn ridderlijk heid en zijn liefde voor Suus ver boden hem misbruik te maken van de omstandigheden en de verwarring, waarvan zij op het ogenblik het slachtoffer was, door haar een beslissing af te dwingen, waarvan zij wellicht op dit moment de draagwijdte niet kon vatten. Hij keek even met geknepen ogen naar de vuurpunt van zijn sigaret en zei toen, uiterlijk kalm en onberoerd: „Och, Suus, ik zie op het ogen blik nog geen ernstige redenen om op de zaak vooruit te lopen. Er kan immers nog van alles ge beuren? Laten wij gewoon door gaan met ons werk. En dan ko men wjj over een poosje wel te weten, wat vrouwe Fortuna met ons voorheeft". „Ik wilde, dat ik het nu wist", zuchtte Suus. Joost herwon zijn vrolijkheid. „Maar, lieve kind", zei hij, „hoe zou jij dat kunnen weten? Zij weet het zelf nog niet!" Suus keek hem vragend aan. „Hoe bedoel je dat?" vroeg ze. „Wel, ze kan kiezen tussen drie mogelijkheden, de drie die ik zo juist heb genoemd, maar ze is het met zichzelf nog helemaal niet eens, welke van de drie ze zal ne men!" Suus glimlachte mat. „Ja, zo is het", gaf ze zacht toe. „Vreemd, Fortuna in tweestrijd. Mag ik nog een sigaret van je, Joost? Ik rook eigenlijk veel te veel, de laatste tijd". Ze zwegen een poosje, terwijl ze rookten, ieder met zijn eigen gedachten, maar die elkander toch wel zeer nabij waren. „Maar", verbrak Suus eindelijk het zwijgen, „ik vraag mij af: Staat die familie in Dresden er nu eigenlijk niet veel beter voor dan wij?" „Waarom denk je dat?" vroeg Joost. „Nu ja, in verband met dat let- terverschil. Die bewuste familie heet Meyeringk met een k, als ik je goed begrepen heb?" Joost knikte. „Inderdaad, dat heb je goed begrepen", antwoordde hij, „en ik zie in, dat je je nu ongerust maakt over de mogelijke samen hang van mijn ontdekking en het feit, dat die Dresdener familie haar naam met een k schrijft". „Precies, dat maakt voor mij de zaak hopeloos". Joost schudde het hoofd en drukte zijn sigaret uit in de as bak. „Neen", zei hij, „dan heb je het mis. Ik voor mij kan voor lopig nog niet inzien, dat zij er daardoor beter voorstaat dan wij. Hetzelfde kunnen zij van ons denken en met evenveel rede nen!" „Dqt is mij niet duidelijk, leg mij dat eens uit". „Wel wij hebben te bewijzen, dat de familie Meyeringh met een h afstamt van iemand, die bij de burgerlijke stand staat ingeschre ven als Meyeringk met een- k, maar die, blijkens zijn brieven, zijn handtekeningen, zijn bank rekening, enzovoorts, voor zich zelf en voor de wereld Meyeringh met een h heette; en de familie Meyringk met een k moet bewij zen, dat zij afstamt van een me neer, die onder de naam Meye ringh met een h een vermogen naliet, maar die alleen volgens de burgerlijke stand Meyeringk met een k heette. Ik kan niet anders concluderen, dan dat de kansen voor de beide families precies even groot zijn". Suus knikte. Maar overtuigd was zij niet. Toen ze even later op weg wa ren naar het hotel, nam zij Joost's arm en onder het lopen leunde zij dicht tegen hem aan, alsof zij be scherming zocht tegen een onheil, dat zij voelde dreigen, zonder dat daarvoor verstandelijke redenen waren. Ze vroeg zich bitter af, of het de beroemde vrouwelijke in tuïtie was, die haar in het onder bewustzijn de waarheid voor hield, die nog niet bekend was. (Wordt vervolgd.) tegen de achtergrond van de veranderingen in de internatio nale toestand sinds het NAVO- verdrag werd ondertekend. Baunsgaard verklaarde dat de Deense houding ten aanzien van kernwapens ongewijzigd blijft. Denemarken zal zulke wapens niet op zijn grondgebied toela ten. Dat geldt ook voor Groen land en het luchtruim van dat eebied. De regering is voor een Europese veiligheidsconferentie, als na grondige verkenning van het terrein blijkt dat zo'n bijeen komst nuttige resultaten kan hebben. Zowel Canada als de Verenigde Staten zouden aan deze conferentie moeten deel nemen. Denemarken handhaaft zijn aanvraag van het KE.G.-lid- maatschap. De nieuwe regering wil, naar Baunsgaard meedeel de, de staatsuitgaven dit jaar met 600 miljoen kronen besnoei en, waarvan zo mogelijk 125 tot 150 miljoen op defensiegebied. De premier gaf te kennen dat belangrijke belastingmaatregelen te verwachten zijn om de con sumptie-uitgaven te drukken. Zijn regering had op economisch gebied „een erfenis overgeno men die een direct en doeltref fend ingrijpen noodzakelijk maakt". De Japanse douane is een enor me goudsmokkel op het spoor ge komen. Maandag ontdekte zij in de ruimen van drie schepen, die in de haven van Jokohama liggen, 560 blokken goud van een kilo elk, die een waarde vertegenwoordigen van 1.100.000 dollar. Drie zakenlieden, waaronder de president-directeur van een Ame rikaanse maatschappij-, zijn gear resteerd. Douane-ambtenaren ontdekten de blokken goud, toen zij de sche pen doorzochten in verband met h tefeit, dat een in Japan geves tigde Amerikaanse maatschappij al sinds enige tijd blikken smeer olie invoert tegen verlaagde prijs. de E.E.G. te isoleren. Het in Warschau verschijnende blad „Glos Pracy" ziet achter het incident een anti-Frans streven in Bonn, dat onder andere ver band zou houden met de Frans- Poolse verstandhouding zoals die is gebleken bij het bezoek, dat president De Gaulle vorig jaar aan Polen heeft gebracht. Op een bijeenkomst van de so ciaal-democratische bondsdag fractie betoogde minister Brandt nog eens, dat hij de woorden die het persbureau D.P.A. hem in de mond had gelegd, niet had gebe zigd. Hij noemde het „een ernstig voorval", vooral omdat het pers bureau eerst geen geloof had wil len schenken aan zijn ontkenning. Brandt zei dat hij al jaren had geijverd voor een goede samen werking met Frankrijk, zoals ten aanzien van de politiek tegenover de Oosteuropese landen, en hij vond dat deze samenwerking in elk geval moet worden voortge zet. Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt te combineren): levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen garantiekredietaflossingon Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken. Boerenleenbanken, Ralffelsenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings- fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premis Spaarplan, Postbus 61, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationals plan. Naar wij vernemen zal de waarnemend president van Indo nesië, generaal Soeharto, zijn voorgenomen bezoek aan Neder land voorlopig uitstellen. Ook de bezoeken die generaal Soeharto aan andere Europese landen zou brengen, zullen niet doorgaan. Volgens betrouwbare bron wil generaal Soeharto in verband met de toestand in Indonesië, zijn land voorlopig niet verlaten. Zijn voorgenomen bezoek aan Neder land zal nu vermoedelijk een jaar later plaatsvinden. De Zuidafrikaanse regering wil een einde maken aan de ontsnap pingsmogelijkheid, die de wetten tegen het „gemengde" huwelijk bieden: trouwen in het buiten land. Een bij het parlement in gediend wetsontwerp verklaart ook huwelijken die in het buiten land zijn gesloten tussen blanken en niet-blanken, voor zover hét Zuidafrikaanse staatsburgers be treft of personen die in Zuid- Afrika woonachtig zijn, ongeldig.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2