eet'n appel! BREDA BIER FORTUNA 1967 WAS EEN RECORDJAAR VOOR DE WESTERSCHELDEVEREN Ruim zes miljoen passagiers vervoerd en meer dan 1,8 miljoen auto's PROF. DR. J. B. ST0LTE WENST RICHTLIJN VOOR GRENS TUSSEN LEVEN EN DOOD Actueel na c^zienbarende transplantaties snoep verstandig: Textielfabriek in Twente kiiast met personeelsgebrek BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Fagïna 2 De Rivièra geteisterd door ongekende droogte 'WSÈÊËÊMËm Vee omgekomen bij brand in Soest: schade 60.000 Levenslang wegens dynamietmoord Man met varkenshartklep verlaat ziekenhuis Douane neemt tien grensposten van marechaussee oyer Lawine slachtoffers in India Beperkingen Inbrekers lieten buit van een ton op straat achter Vonnissen op Kreta IN TWEESTRIJD Nederlandse coaster in moeilijkheden Franse tanker gestrand en vlotgetrokken DE VRIJE ZEEUW Maandag/dinsdag 5/6 februari 1968 Het vervoer via de Scheldeveren heeft voor het jaar 1967 weer recordcijfers opgeleverd. In totaal werden door de drie veren 6.123.340 passagiers overgezet (5.761.000 in 1966) en 1.862.690 auto's (tegen 1.690.000 in 1966). Het veer TerneuzenHoedekenskerke gaf zowel voor het passagiers- als het autovervoer een achteruitgang te zien. Ten opzichte van 1966 steeg het passagiersvervoer met zes en het autover voer het ruim vijftien procent. Overigens wordt het van maand tot maand duidelijker dat er als gevolg van het steeds toenemende verkeer iets zal moeten gebeuren en wel op korte termijn. De enige oplossing is een vaste oeververbin ding want de dubbeldekkers zullen wel enig soelaas bieden, maar geen oplossing brengen. In de maand december 1967 moesten meer dan 40.000 auto's één of twee vaarten op hun beurt staan wachten om te worden overgezet. Dat was het dubbele van december 1966. De grootste stagnatie kwam met meer dan tweederde van het aantal wachtende auto's weer voor rekening van het veer Kruiningen—Perkpolder. Hier volgen de totaalcijfers' over 1967 met afzonderlijk vermeld de cijfers voor de maand december. TOTAAL AANTAL PASSAGIERS VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke KruingenPerkpolder 1965 1966 1967 3.099.898 3.48S.178 3.681.473 340.171 333.515 323.122 1.814.380 1.942.131 2.118.751 Totaal 5.254.449 5.761.824 6.123.346 TOTAAL AANTAL AUTO'S VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke KruiningenPerkpolder 743.988 889.393 992.641 39.518 45.094 44.108 681.250 755.653 825.944 Totaal 1.464.756 1.690.140 1.862.693 Over de maand december AANTAL PASSAGIERS VlissingenBreskens T erneuzenHoedekenskerke KruiningenPerkpolder 137.760 149.120 152.955 19.281 19.813 17.520 108.610 117.126 128.641 Totaal AANTAL AUTO'S VlissingenBreskens TerneuzenHoedekenskerke KruiningenPerkpoldqr 266.191 286.059 299.116 44.996 51.407 49.879 2.726 2.985 2.518 50.221 52.157 55.992 Totaal 97.943 106.549 108.389 In grote delen van Zuid-Frank rijk heerst een ongekende droogte, waarvan met name een stuk van de Rivièra heeft te lijden. Terwijl het noorden nog maar nauwelijks is bekomen van de recente over stromingen na zware regenval, krijgen de 300.000 bewoners van de kuststrook tussen Toulon en Le Lavandou twaalf uur per dag geen water toegevoerd. Politici en ambtenaren van het departement Var hebben in een telegram de regering gewaar schuwd, dat „de openbare orde niet verzekerd zal kunnen worden als de bevolking van dorst blijft versmachten". Het toerisme in het gebied zal de komende zomer be perkt moeten worden, tenzij drin gende maatregelen worden geno men, zo zeggen de ondertekenaars. De bewoners klagen dat de nog restende watervoorraden bijna on drinkbaar zijn, doordat er zoveel ontsmettingsstof aan is toege voegd. Bronwater is bijna niet meer in de winkels te krijgen. Artsen in Toulon, die al verschei dene gevallen van darmontsteking gevolg van het drinken van ver ontreinigd water hebben moe ten behandelen, achten het gevaar van het uitbreken van tyfus niet denkbeeldig. Er is het vorig jaar in het depar tement slechts 279 mm neersla-"- gevallen, wat het gebied qua droogte op één lijn plaatst met bijv. de Jordaanse hoofdstad Am man en de Tunesische stad Sfax. Industrie en landbouw ondervin den er al de nadelige gevolgen van. De wijnstokken verschrompe len. Duurt de droogte voort, dan is de schade onherstelbaar. De plaatselijke autoriteiten overwegen van alles om het watertekort op te heffen, o.a. inschakeling van „regermnakers" en de aanleg van een pijpleiding naar een meer naar het noorden gelegen rivier. Het rijk laat momenteel een nieuw be- vloeiingskanaal aanleggen, maar dat wordt pas in 1973 in gebruik genomen. Professor dr. J. B. Stolte, hoog leraar In de institutionele curatieve gezondheidszorg te Tilburg en Nijmegen, heeft zondagavond voor de K.R.O.-televlsle in de rubriek „Silhouet" de wenselijkheid uitge sproken, dat de bepaling van de grens tussen leven en dood niet uitsluitend aan de arts wordt over gelaten en dat hier een algemene richtlijn wordt vastgesteld. De vraag, waar die grens ligt, is op nieuw actueel door de opzien barende transplantaties van de laatste tijd. Prof. Stolte betoogde, dat het ophouden van de hartfunctie tegen woordig niet meer doorslaggevend kan worden genoemd. Het hart kan elektrisch worden geprikkeld en er kan beademing worden toe- Een groot deel van de jutespin- nerij en weverij Terhorst en Co. N.V. te Rijssen staat stil ondanks de goede orderportefeuille. In de weverij is 25 procent, in de soin- nerij 20 procent van het machine park onbemand. Oorzaak hiervan is het gebrek aan personeel, of schoon er in Twente nog biina 400 werkloze textielarbeiders zijn, die geschikt kunnen worden geacht om een groot aantal openstaande functies bij dit. bedrijf te vervullen. Op het ogenblik kan honderd man direct worden geplaatst. De direc tie is van oordeel dat, indien in de naaste toekomst de pogingen om mensen aan te trekken vruchteloos zullen blijven, evenals in 1965 het geval was, een belangrijk stuk pro- duktiecapaciteit naar elders moet worden overgebracht, waarbij men met name aan de stad Lokeren in België denkt. In deze Belgische gemeente, waar het bedrijf goede vestigings faciliteiten ontmoette, is enkele jaren geleden een nieuwe fabriek gebouwd, die oo het ogenblik werk geeft aan 170 personen, die in drie ploegen werken. Eveneens op grond van de moeilijke arbeids marktsituatie in Rijssen is in 1957 begonnen met een weverij in Hol ten, die op het ogenblik wordt uit- pebreid. Het bedrijf laat elke dag 32 personeelsbusjes rijden om circa 200 werknemers te halen en te brengen uit een groot aantal ten dele ver afgelegen plaatsen. Zaterdagavond is een grote veeschuur te Soest afgebrand. In de schuur van 20 bij 10 meter be vonden zich een groot aantal kal veren, 30 biggen en twee varkens, waarvan het grootste deel in de vlammen is omgekomen. De scha de bedraagt ongeveer 60.000 gul den. Na groot alarm rukte de brand weer van Soest met al het beschik bare materieel uit, maar aange zien de bovenverdieping geheel met stro was gevuld, konden de twaalf stralen de enorme brand haard niet meer bedwingen. De brand was omstreeks kwart voor negen uitgebroken. In de Marokkaanse plaats Meknes is een man tot levenslan ge gevangenisstraf veroordeeld, nadat hij schuldig was bevonden aan moord met voorbedachte rade. Hij had dynamiet gestopt in het keukenfornuis. Door de ex plosie waren zijn vrouw en twee kinderen om het leven gekomen en vier voorbijgangers gewond. De woning werd totaal vernield. TERNEUZEN Geboren. 23 jan.: Maarten Guido, z. van Cornelis T. H. Jan sen en Henriette E. Maenhaut, won. te Biervliet. 24 jan.: Annet- je Johanna, d. van Jan J. Isaacs en Anna de Hullu, Handellaan 50; Franciscus Willibrordus Ca- tharina, z. van Rumondus T. A. de Vos en Cornelia M. van Schilt, Rozenstraat 136. 25 jan.: Jacobus Pieter, z. van Pieter J. Vasseur. en Maria A. v. Meenen, Margriet straat 33. 26 jan.: Ellen Maria An drea, d. van George A. Lambert en Carolina L. Arens, Debussy- hof 215; Monique Karin Francis Maria, d. van Matheus C. M. van den Enden en Maria A. J. van der Kooij, Bellamystraat 77; Erik, z. van André Groenenberg en Wil- helmina E. Valk, H. Heijermans- straat 69. 27 jan.: Paul Richard, z. van Gerard P. Marinissen en Petronella Ponser., Cederstraat 9; Janneke, d. van Gelein Kaijser en Janneke Kaijser, Hogendijk 37. 28 jan.: Judith Alyda Christina, d. van Christiaan S. Bakker en Aal tje van der Leek, Koninginne- laan 10; Maatje Suzanna, d. van Dingenus H. de Brujjne en Cor nelia N. Verpoorte, won. te Zaamslag. 29 jan.: Ingrid Mo nique, d. van Reinier Boeije en Debora K. Faas, won. te Zaam slag. 30 jan.: Adriaan Marten, z. van Willem H. Koole en Willemke Fokkens, B. Wolffstraat 19. 31 jan.: Chantal, d. van Bernardus P. J. d'Hont en Jeannette M. P. Gelderland, won. te Westdorpe. Huwelijksaangiften. 25 jan.: Adolphus C. E. de Wilde 25 jr jm., Spoorstraat 30 en Cecile I. E. Wauters 23 jr jd., Lijsterplein 2, Sluiskil. 26 jan.: Levinus Ver wei 25 jr jm., won. te Kortgene en Anna M. van Hecke 21 jr jd., Tulpstraat 4; Etienne A. R. de Potter 18 jr jm., won. te Over slag en Mathilda A. M. de Waal 18 jr jd., Lijsterplein 19, Sluiskil. 31 jan.: Peter H. Bytomski 23 jr jm., Won. te Hannover en Janna E. Rouw 21 jr jd., J. v. Looystraat 10. Huwelijksvoltrekkingen. 26 jan.: Jan C. Leunis 24 jr jm., won. te Zaamslag en Catharina de Feij- ter 22 jr jd., P 169; Pieter Ver straten 25 jr jm., won. te Axel en Jacomina E. Kielman 24 jr jd., P 174. Overleden. 24 jan.: Camilus F. Belaert 78 jr, geh. gew., won te Zuiddorpe. 26 jan.: Jacobus van Damme 86 jr, e.v. E. M. Kouijzer, de Blokken 7; Maria T. Zeegers 86 jr, geh. gew., A. Thijmstraat 1. 28 jan.: Florentius Engels 71 jr, e.v. C. M. v. d. Velden, Roden- bachstraat 9. 30 jan.: Ciriel A. de Munck 71 jr, e.v. M. M. Martens, won. te Zuiddorpe. 31 jan.: Leo- nie L. Ysebaert 83 jr, e.v. A. Go- vaert, won. te Westdorpe. TERNEUZEN In de periode van 26 januari tot en met 1 februari hebben zich de volgende personen in deze ge meente gevestigd. T. van den Broek, Schoolweg 7 van Vlissingen; M. E. O. E. Kie- boom, Nieuwe Kerkstraat 17 van Sas van Gent; S. A. M. Cort- vriendt, Nieuwe Kerkstraat '17 van Sas van Gent; M. F. R. M. d'Hert, Nieuwe Kerkstraat 17 van Koewacht"; A. R. Willems. Alvarezlaan 1 van Sas van Gent; R. M. J. BilderbeekWeemaes, Brahmslaan 36 van Graauw c.a.; M. J. A. van Broekhoven, Nieuwe Kerkstraat 17 van Oostburg; K. E. J. Verlinde, Oranjestraat 13 van 's-Gravenhage; E. T. van Mosseveld, Bontepolderstraat 13 van Leiden; P. E. van Dixhoorn, Nieuwe Kerkstraat 17 van Hoek; P. E. Kiel, Nieuwe Kerkstraat 17 van Hoek; S. de Putter, Nieuwe Kerkstraat 17 van Zaamslag; J. G. Visser, Stationsweg 4 a/b van Wemeldinge; C. C. Francke, Bachlaan 56 van Mariekerke; C. v. 't Geloofvan Iwaarden, Al varezlaan 15 van Zwijndrecht; H. F. Wagenaar, P. v. Anrooylaan 35 van Vlissingen; W. van Driel, Al varezlaan 31 van Zaamslag. In de dezelfde periode zijn de volgende personen vertrokken. W. A. M. van der Poel, Leeu wenlaan 14 naar Egg 8132 (Zw.); G. J. van den Berg, Westkolk- straat 34 naar Hontenisse; M. P. Verberkmoes, Azaleastraat 122 naar Axel; C. Leunisde Feijter, P 169 naar Axel; J. E. Verstra ten—Kielman, P 174 naar Axel; J. Zweegman, Beethovenhof 74 naar Groningen; E. C. Hondius Dissevelt, Scheldekade 53, naar Brouwershaven; J. Willemsen Meijer, Crocusstraat 18 naar Eindhoven; H. L. C. Gervais Wetterman, Iepenlaan 78 naar Hengelo. Een man die een maand geleden een varkenshartklep kreeg „over geplant", heeft zaterdag een zie kenhuis in Leeds verlaten. De patient is de 43-jarige horloge maker Harry Holt. De ministers van defensie, justitie, binnenlandse zaken en financiën hebben besloten de grensbewakingstaak van de ko ninklijke marechaussee aan een tiental daarvóór in aanmerking komende doorlaatposten met in gang van 15 februari over te dragen aan de douane. Boven dien zal een aantal brigades van de marechaussee in het grensge bied worden gereorganiseerd. Met deze maatregel wordt be oogd de efficiency van de door de overheid aan de grenzen uit geoefende controle te bevorde ren. Het personenverkeer op deze doorlaatposten zal in het vervolg slechts met één dienst te maken hebben. Het daarbij vrijkomende personeel van de marechaussee zal worden ver deeld over de brigades van het wapen in Nederland. Bij Badrinath in de streek van het Himalaya-gebergte zijn der tien politiemannen door een la wine om het leven gekomen, al dus is zaterdagavond in de hoofd stad van India bekendgemaakt. Vier politiemannen zijn gewond. De Indische politie heeft kampen langs de Himalayagrens ter be waking van de passen naar Tibet. gepast. Hem werd de vraag ge steld, of hij akkoord zou kunnen gaan met een Franse definitie, na- meliik dat het menselijk leven op houdt, zodra is vastgesteld dat de hersenen hun functie hebben ge staakt. Hij antwoordde daarop: „Wij weten, dat de hersenfunctie een belangrijke functie is, maar om dat nu tot de kern te maken van het menselijk leven, dat durf ik niet. Want dan kom ik tot de conclusie, dat bepaalde idioten bij voorbeeld geen mensen zouden zijn." Over de recente harttransplanta ties zei prof. Stolte, dat het lastig is uit te maken, of het allemaal nog door de beugel kan. Overigens herinnerde hij bij deze hele pro blematiek van leven en dood aan het woord van Karl Barth, dat de geneeskunde er goed aan doet haar eigen beperkingen te erken nen. „Wanneer wij fanatiek genees kunde tot aan het einde blijven bedrijven, wordt de geneeskunde van een zegen tot een plaag. Ik geloof, dat wij dat de mensheid nooit mogen aandoen. Ik geloof bovendien, dat het duidelijk is dat er, als wij dat doen, een bepaalde idee buiten de horizon dreigt te raken, namelijk dat het leven ein dig is... Er is een grote weerstand tegen het ontluisteren van het sterfbed. Dat merken we allemaal keer op keer en ik geloof, dat we daar ook voortdurend oog voor moeten hebben". Om uit handen van de politie te blijven hebben inbrekers za terdagnacht omstreeks één uur hun bij de juwelierszaak Regli in de Kalverstraat in Amsterdam gestolen buit ter waarde van ca. 100.000 gulden op straat achter gelaten. De inbrekers volgens de po litie tenminste twee sloegen op de vlucht toen in de zaak de alarminstallatie in werking trad en de buurt werd gealarmeerd. Gebleken is dat zij zich zater dagavond hebben laten insluiten bij het naast Regli gevestigde restaurant Formosa. Van daar klommen de inbrekers over en kele daken naar de achterzijde van de juwelierszaak en wisten door een ruit in te slaan naar bin nen te dringen. In een kamer op de eerste etage vulden zij hun tassen met de inhoud van enkele monsterkoffers en een ladenkast. Op dat moment moeten de daders door het alarm zijn verrast en de benen hebben genomen. Zij vluchtten binnendoor naar de achterzijde van het restaurant in de Voetboogstraat, sloegen een ruit in en kropen via het gat naar buiten. Op het trottoir ontdekte de po litie drie tassen en een plastic zak, gevuld met sieraden en hon derden horloges. De daders had den inmiddels kans gezien te ont komen. In de winkel werden geen sporen van braak gevonden en j werd ook niets vermist. Ruim een jaar geleden, op 11 januari 1967, werd bij Regli een inbraak gepleegd, waarbij voor meer dan een ton aan sieraden werd geroofd. De dader werd later in Londen aangehouden, waar hij zijn buit aan de man trachtte te brengen. Nadat hij in Engeland een gevangenisstraf wegens smokkel van de sieraden had uitgezeten, werd hij aan de justitie in Amsterdam uitge leverd en berecht. Breda Bier in de nieuwe Eurofles. De slanke fles. En toch 11% meer dan een pul! De gullere fles; 'n héle halve liter, ruim 2 glazen. En nu nog even een hoeraatje voor die slimme Amerikaanse sluiting. Rip-cap! Vinger in de ring, trekjopen! Geniet van lekker, vers Breda Bier, uit de hypermoderne Eurofles met rip-cap! '8«V 91» ,h{sr'3 o i. i ümfifii i Ter kennismaking tijdelijk vanl&4. voor 59 cent! Brouwerij De Drie Hoefijzers sinds 1628 Een kriwsraad te Canea op het Griekse eiland Kreta heeft elf mensen veroordeeld tot onvoor waardelijke gevangenisstraffen, variërend van acht maanden tot tien jaar, omdat zij betrokken zou den zijn geweest bij twee bomaan slagen. Zes verdachten kregen voorwaardelijke straffen en zeven werden vrijgesproken. De man die tien jaar kreeg, was de advocaat Phebus Ioannidis, lei der van de jeugdorganisatie van van de unie van het centrum, de partij van oud-premier Papandreoe. Suus keek peizend voor zich 61. uit. „Maar", zei ze na een poosje, „geeft dit verschil in spelling nu niet een hoop moeilijkheden? Ik be doel nu natuurlijk in onze zaak?" „Waarschijnlijk wel", gaf Joost onmiddellijk toe. „Maar... Joost, lopen wij dan niet het gevaar, dat de hele zaak van die erfenis afspringt op dat ene letterverschil?" Joost dacht even na. „Dat ze alleen daarop zou af springen, lijkt mij zeer onwaar schijnlijk", zei hij. „Kijk, Suus, als jouw familie inderdaad van die Gustaf Meyeringk of Meyeringh af stamt, dan komt dat heus wel aan het licht, ongeacht dat verschil in die ene letter. Het onderzoek mag dan misschien wat worden ver traagd, aanmerkelijk worden ver traagd desnoods, maar op een goe de dag ontdekken wij heel beslist, waar de fout, de verwisseling van die twee letters bedoel ik, is ge maakt". „Ben je daar zeker van, Joost?" vroeg Suus zacht. „Absoluut zeker". Ze zuchtte verlicht. „Gelukkig. Ik ben me doodge- schrokken..." Joost lachte en presenteerde haar een sigaret, waarna hij er zelf ook een nam. „De grote fout is", zei hij luch tig, in een pluim rook, „dat jullie geen flauw idee hebben, wat er al lemaal aan zo'n onderzoek vastzit en welke moeilijkheden zich kun nen voordoen. Daarom hebben jul lie allemaal de zaak te licht opge vat". Suus legde een hand op zijn arm. „Joost", zei ze, „ik heb een grenzeloos vertrouwen in je en ik ben er zeker van, dat jij uit deze zaak zult halen wat er in zit, Welke moeilijkheden zich ook zullen voor doen". „Dankje „Suus", zei hij getroffen. „Maar die doodbidder", hernam Suus, wat opgewekter dan zo even, „wat heeft die hier nu allemaal mee te maken?" „Die doodbidder", glimlachte Joost,, „tja, die heeft met mijn ont dekking niet zo heel veel te ma ken. Hij is eigenlijk een zaak op zichzelf. Die doodbidder heet' Friedrich Rosenmaler en is van be roep geen doodbidder, maar jurist en notaris, net als ik. Hij woont in Dresden en is momenteel hier als zaakgelastigde van een familie Me- veringk, die..." „Nee, Joost!" Suus liet haar sigaret vallen en staarde Joost ontzet aan. „Stil, laat mij even uitspreken", hernam Joost met opgeheven hand, „...Meyeringk, die meent aanspra ken te kunnen doen gelden op de nalatenschap van Gustaf Meye ringh, die in de binnenlanden van Afrika werd vermoord". „Maar dat is... dat is ontzet tend", stamelde Suus. Haar lippen waren wit geworden en haar hand beefde, „wat kunnen wij' daartegen doen?" „Wat wij daartegen kunnen doen", ging Joost rustig voort, „wel, het bewijs leveren, dat de familie Meyeringh uit Nederland de enige rechtmatige erfgename is. Dat bewijs moet eerst worden op gespoord en... ja, daarmee ben ik, zoals je weet, al enkele maanden bezig. Dat is, dóódsimpel, de hele zaak". Suus was verslagen in haar stoel teruggezakt. „Maar, Joost", zei, ze kleintjes èn benepen, „als die man... die... eh..." '„Rosenmaler hielp hij. „...Die Rosenmaler nu eens eer der met zijn onderzoek klaar is dan jij?" „Dan kunnen er drie mogelijk heden zijn", vulde Joost zakelijk aan, en tellend op zijn vingers, die hij een voor een ver achterover- boog en dan weer liet terugsprin gen, doceerde hij: „Mogelijkheid nummer één: Zijn onderzoek wijst uit, dat de familie Meyeringk uit Dresden geen en kele aanspraak op de erfenis kan laten gelden. Mogelijkheid num mer twee: Zijn onderzoek levert 't onomstotelijke bewijs, dat zijn op drachtgevers afstammen van de vermoorde zendeling". „En dan kun jij met je verdere onderzoek wel ophouden en zijn wij... ben ik... o, Joost!" „Nee", viel Joost de wanhopige Suus in de rede, „nee, want dan is daar nog altijd mogelijkheid nummer drie: de familie Meyeringh uit Nederland en de familie Meye ringk uit Dresden zijn op de eën of andere manier ook bloedver wanten en kunnen allebei aanspra ken doen gelden". Suus sloot haar ogen en streek met haar hand over haar voor hoofd. „Neem me niet kwalijk, maar 't duizelt me", zei "ze met een zwak ke poging tot een glimlach. (Wordt vervolgd.) De Nederlandse sleepboot Utrecht werd zondagavond in de Franse haven Brest verwacht met in sleeptouw de Nederlandse kust vaarder „Vesta". De 499 ton metende Vesta, eigendom van Beck's scheepvaart kantoor in Groningen, was met een bemanning van acht negen kop pen op weg van Bayonne naar Antwerpen, toen het schip in het Kanaal op 20 mijl ten noorden van lie de Vierge moeilijkheden met de motor kreeg en m de rich ting van de Franse kust begon te drijven. De kapitein zond noodseinen uit en verzocht om sleepboothulp.' De in Landsend gestationeerd „Utrecht" maakte 's ochtends om zeven uur vast en zette koers naar Brest. Vlak bjj de haven van Kaap stad is zaterdagavond de Fran se tankboot „Sivella" (49.320 ton) op de rotsen gelopen. Een eerste poging om het schip vlot te trek ken mislukte zondagochtend. De bemanning van 35 koppen begon zoveel mogelijk olie naar het achterschip over te brengen om de boeg van de grond te laten komen. Er lekte een kleine hoe veelheid olie uit de tanker. Ploe gen met een bestrijdingsmiddel stonden gereed om verontreini ging van de befaamde stranden te voorkomen. De „Sivella was van de Per zische golf op weg naar Londen. Ze is eigendom van de „Société Maritime Shell". De Franse tanker is 's mid dags door sleepboten vlotgetrok ken. Het schip voer onder begelei ding van een sleepboot -Verder uit de kust om bevuiling 'van de stranden te voorkomen, -f. 4

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2