Het verkeer eiste weer slachtoffers Taalstrijd vlamt weer op in België Verwen met goud eet'n appel! FORTUNA Guyana bereid tot internationaal gerechtelijk onderzoek Burgerlijke stand Loop der bevolking OVEREENSTEMMING HAVEN-C.A.0.: 4,5 PROCENT LOONSVERHOGING Per 1 oktober 40-urige werkweek Pagina 2 Maandag 29/dinsdag 30 januari 1968 Zuidafrikaanse hof acht 30 beklaagden schuldig aan terrorisme Een week respijt zal niet genoeg blijken SH06J) verstandig: de Franse afdeling in Leuven de VREDESMISSIE VAN JARRING NIET GESLAAGD Griepepidemie in de Ver. Staten breidt zich uit 17jarige knaap schiet op voorbijgangers Agenda Tweede brug over de Rijn bij Arnhem kost 46 miljoen Dingemanse IN TWEESTRIJD Indonesië wil buitenlandse ondernemingen teruggeven Verolme wil meer samenwerking met Japanse scheepsbouwers DE VRIJE ZEEUW Echtpaar doodgereden In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur is het echtpaar J. RelouwWilms op de Kerkhoflaan in hun woon plaats Tegelen aangereden door een personenauto. Beiden wer den bij deze botsing dodelijk ge wond. De bestuurder van de auto die de aanrijding heeft veroor zaakt, is verdwenen met achter lating van het voertuig, dat aan 'n inwoner uit Venlo toebehoort. Deze heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn auto, die op de Zuidsingel in Venlo zou zijn ontvreemd. Omtrent de toedracht van het ongeluk tast men nog in het duister. Drie doden bij autobotsing Zondagmiddag om half drie heeft op de Vaassenseweg in de gemeente Voorts bij de buurt schap Nij broek een ongeval plaats gehad, dat het leven heeft gekost aan drie personen. Eén persoon werd ernstig gewond. Een personenauto verleende een andere geen voorrang. De drie slachtoffers van de botsing zijn ter plaatse overleden. Het zijn de heer C. Buddingh (79 jaar) en diens echtgenote mevrouw Bud dingh (eveneens 79 jaar) en woonachtig in Epe. In de andere auto zat het echtpaar Van Voorst uit Deventer. Mevrouw Van Voorst is overleden. De heer Van Voorst is ernstig gewond naar 'n ziekenhuis in Deventer overge bracht. Vrouw onder auto De 69-jarige naaister M. Elven is zaterdagavond op de Jozef Haydnlaan in Utrecht aangere den door een personenauto en zo zwaar gewond dat zij enkele uren later in het ziekenhuis over leed. De vrouw stond bij een abri en liep plotseling de rijbaan op. Ver moedelijk wilde zij kijken of de bus al aan kwam. Guyana heeft de Surinaamse re gering beschuldigd van willekeu rige schending van elke aanvaarde standaard van internationaal ge drag en van overtreding van het internationaal recht door de drei ging 2.000 onschuldige Guyanezen Suriname uit te zetten. De beschul diging werd geuit door procureur- generaal Shridath Ramphal in een radiorede tot de bevolking over 't grensgeschil. Ramphal zei, dat Guyana opge wassen is tegen een diepgaand in ternationaal gerechtelijk onder zoek. „Onze aanspraak op het ge bied is onaantastbaar en de aan wezigheid van Guyanees personeel daar is een normale uitoefening van onze soevereine rechten". Ramphal verklaarde, dat Guyana vastbesloten zou zijn in het ver dedigen van de territoriale on schendbaarheid en zei dat Neder land herhaaldelijk Guyana's grens met inbegrip van het betwiste ge bied had erkend. Volgens Ram' phal zou uitvoering van het drei gement van premier Pengel tegen Guyana de toekomstige betrek kingen tussen Suriname en Guyana schaden en bitterheid tussen de volken nalaten. Het ministerie van binnenland se zaken in Georgetown heeft drie verklaringen gepubliceerd. Gezegd werd, dat circa 200 Guyanezen uit Suriname naar Guyana zijn ver trokken. In een andere verklaring werden 7 Guyanezen genoemd die door de immigratiedienst uit hun werkplaatsen in Suriname werden verwijderd en met 38 anderen op een boot werden gezet en naar Guyana gezonden, nadat was mee gedeeld, dat zij zouden kunnen terugkeren als het grensgeschil is opgelost. In de derde verklaring werden berichten over grensschiet- partijen tegengesproken. Het hooggerechtshof in Preto ria heeft vrijdag 30 Afrikanen van een groep van 35 schuldig bevonden aan terrorisme in het op beschuldiging van aanzetting De Afrikanen stonden terecht opbeschuldiging van aanzetting tot opstand en samenzwering tot omverwerping van het Zuidafri kaanse bestuur in het gebied. Donderdag heeft de veilig heidsraad een dringend beroep gedaan op Zuid-Afrika, alle 35 man vrij te laten. De president van het bof, rech ter Joseph Ludorf, verklaarde in -1 enkel geval een doodvonnis "'en uitspreken. Bromfietser omgekomen De 46-jarige mijnwerker G. Kannekens, mijnwerker uit Ubach over Worms, is omstreeks een uur in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersonge luk te Kerkrade om het leven ge komen. De man verleende met zijn bromfiets op een kruising geen voorrang aan een personen auto. Bij aankomst in het zieken huis was hij al overleden. Zijn echtgenote, die op de duo zat, werd licht gewond. Door auto gegrepen De 68-jarige A. J. M. van Meurs uit Utrecht is zaterdagmorgen om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de Braille- dreef in Utrecht. Hü reed op zijn bromfiets zonder uit te kijken deze voorrangsweg op en werd geschept door een personenauto. De heer Van Meurs kwam op de motorkap terecht en werd 25 meter meegesleurd. Na dodelijke aanrijding doorgereden De 25-jarige veehandelaar K. V. in de buurtschap Veeningen in de Drentse gemeente Zuidwolde heeft thans bekend, dat hij woensdagavond in de buurtschap Drogteropslagen het 19-jarige meisje Eefje Schreurs heeft doodgereden. Het meisje, dat met haar verloofde rechts op de weg liep, werd door een achterop komende auto aangereden, in de sloot geslingerd en overleed vrij wel op slag. De automobilist reed door. Later in de avond werd V. in zijn woning van zijn bed ge licht. Hij ontkende aanvankelijk hardnekkig en beweerde dat de beschadigingen aan zijn auto waren veroorzaakt door een aan rijding met een paard. TERNEUZEN Geboren: 18 jan. Marjan Johan na Magdalena. d. van Pieter v. d. Vlerk en Theresia M. Koster, Am. berstr. 70. 19 jan. Arthur Marti- nus, z. van Johannes J. Neele en Ada H. Groenenberg; Marisstr. 10; Henri, z. van Herman F. He- melsoet en Janneke M. I. Broek hoven. Graaf Jansdijk A 89 te Westdorpe. 22 jan. Jan, z. van Adriaan Oppeneer en Cornelia A. M. Klaassen, Axelsestr. 109. 23 jan. Frank Richard z. van Petrus J. Kentin en Wiessie A. A. van Bunderen Wilgenplantsoen 19; Suzanna Carolina d. van Pieter Dees en Richardine Pieters, won. te Axel, Sassing 3. Huwelijksaangiften: 18 jan. Pie ter D. C. v. d. Berge, 42 j., geh. gew. en Maria W. v. d. Velde, 49 j., geh. gew. 23 jan. Marinus Th. Meertens, 22 j., jm., won. te Hoek en Elisabeth J. Lucasse, 19 j., jd. 24 jan. Pieter T. de Graaf, 22 j., jm. en Anthonia W. Theunisse, 21 i; jd. Huwelijksvoltrekkingen: Geen. Overleden: 18 jan. Clement C. E. v. d. Abeele, 64 j.. geh., won. te Sas van Gent. 19 jan, Camiel Vermeulen, 71 j., geh., won. te Sas van Gent. 22 jan. Hendrik Koekkoek, 57 j., ongeh. won. te Sas van Gent; Reinier Dees, 77 j geh, gew., Koninginnelaan 2. 23 jan. Christina E. 't Gilde. 76 j.: geh. gew. met W. P. Nieuwelink, Croeusstr. 12; Cornelis van Ben- degem. 62 j., echtg. van M. Goos- sen, Beatrixstr. 29 te Axel, TERNEUZEN In de periode van 18 tot 25 jan. gevestigd: C. H. de Koning, Hendrikstr. 6, van Papendrecht; J. A. A. M. Vinekevleugel, Markt 18, van Antwerpen (B.); J. de Putter, Jac. v. Lennepstr. 95, van Hoek; N. F. Vosse, Bachlaan 24, van Schaesberg; T. A. E. van Winden, Beethovenhof 12, van Amster dam; A. Rozendaal, Brahms- laan 38, van Schaesberg', A. G. Schelling, v. Steenbergenlaan 66, van Rotterdam; A. van Diggelen, V. v. Goghstr. 20, van Sassen- heim; J. H. C. van der Meer, Herengracht 15, van Doornik (B.); E. Visser. Tramstr. 20, van Vlissingen; B. J. Leeuwerke, Con- siëncestr. 2, van Noorddijk; D. v. Doezelaar, Chopinlaan 101, van Hoek; G. Will. Beatrixstr. 16, van Goes; K. A. Zegers-Dierings, Bachlaan 38, van Zaamslag; H. M. Veringa, Tholensstr. 15, van Antwerpen (B.); H. J. H. Goral- ski. Langs de Kreek 54, van Neu renberg (Did)M. Schmitt, Bach laan 58, van Oostburg; H. A. van Oord, Jac. van Looystr. 16, van Oosterhout; M. H. L. de Bruijn, Nieuwe Kerkstraat 17, van Clin- ge; J. M. de Kramer, Nieuwe Kerkstr. 17, van Zuidzande en P. van Duist, P. van Anrooylaan 45, van Gouda. In dezelfde periode zijn ver trokken: H. M. Nijsten, Willem de Zwij gerlaan 17, naar Nijmegen; T. G. Diepenbroek-Oppeneer, Oostkant 2, naar Sleen; F. M. H. Louwiesse, Bernhardstr. 22, naar Biervliet; M. A. v. d, Craats, Zwaluwstr. 13, naar Hoek; J. Huson, Jac. van Lennepstr. 18, naar Haarlem; S. R. A. Elzinga. Noordstr. 14 naar Zaamslag; J. J. de Waal, Wijk O 28, naar Westdorpe. De Nederlandstalige afdeling van de Leuvense universiteit is een week dicht. Dit besluit van de pro-rector betekent dat de sta king van hoogleraren en studen ten overbodig is geworden en dat de heren zeven dagen krijgen ais afkoelingsperiode. Men kan het aan de andere kant ook uitleg gen als een fiat op die staking die nu helemaal officieel is gewor den. De raad waarin de twee af delingen van de Leuvense uni versiteit elkaar ontmoeten, heeft al verscheidene malen gecon fereerd, maar men komt er niet tot overeenstemming. Het enige verschil is, dat men daar in de faal fatsoenlijk blijft en niet met molotof-cocktails gebouwen in brand steekt of elkaar afranselt. Dat doen de studenten op straat. De achtergrond van het drama is niet nieuw. Het wortelt in de oude tegenstelling tussen de twee taalgebieden. Voor vele Vlamin gen is 't ergerlijk, dat op Vlaams gebied nog altijd een stuk Frans talige cultuur in stand wordt ge houden, de Leuvense universiteit die uiteraard ook fungeert als een soort blokkadebreker van Franstalige invloeden binnen de Vlaamstalige sfeer. ARROGANT Dat zou alles nog draaglijk j« zijn, wanneer de pro-rector van moeite nam met zij" raad van be niet gebeurd en vooral de stu denten van Leuven-Vlaams, maar ook hoogleraren en andere overi- gens bezadigde lieden hebben zich gestoten aan de arrogantie van Leuven-Waals. De studentenrelletjes zijn op zichzelf niet zo verschrikkelijk. Maar ze fungeren als een mag- neet voor allerlei andere Vlaam- die dankbaar iedere aangrijpen om weer leer te trekken tegen de Er is weer eens ge- ;y,; iOrgd voor een vonkje, terwijl de ATHENE: Mikis Theodorakis na zijn vrijlating uit de Averoff ge vangenismet zijn vrouw en twee kinderen. De Griekse componist werd zaterdagmiddag door het Griekse militaire bewind in vrij heid gesteld. De vredesbemiddelaar van de V.N., Jarring, is niet in zijn op dracht geslaagd, zo meent de hoofdredacteur van het gezag hebbende Egyptische blad Al Achram, Mohammed Heykal. In zijn wekelijks commentaar schrijft Heykal, dat een uit vier punten bestaande agenda, voor gesteld door Israël, om directe vredesonderhandelingen met de Arabische landen te openen, door alle Arabische staten is afge wezen. Volgens Heykal stonden de volgende onderwerpen op de agenda: het grensprobleem, het vluchtelingenvraagstuk, de vrij heid van scheepvaart en ophef fing van de Arabische economi sche boycot tegen Israël. In de af gelopen maanden had Jarring volgens Heykal geen enkele vor dering gemaakt. De Zweedse diplomaat was op grond van een besluit van de veiligheidsraad be noemd om naar een regeling van het conflict in het Midden-Oos ten te zoeken. De epidemie van griep en long ontsteking, die op het ogenblik de Ver. Staten teistert, heeft tot dus ver 122 steden aangetast. Het aan tal overleden grieppatienten steeg in de week eindigend op 20 januari tot 1117. Een jongen van zeventien jaar heeft vrijdagavond van de tweede etage van zijn woning in Montreal op voorbijgangers geschoten. Zes mensen werden gewond, van wie twee ernstig. Zij zijn in een zie kenhuis opgenomen. De politie heeft de jongen gearresteerd. Deze zou in een aanval van waanzin hebben geschoten. MAANDAG 29 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, uur: „Bittere rijst". DINSDAG 30 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, uur: „Bittere rijst". De bouw van een tweede brug over de Rijn bij Arnhem wordt door de directie bruggen van de rijkswaterstaat geraamd op 46 miljoen gulden. De bruggencom- missie blijft in haar thans versche nen eindrapport geporteerd voor de bouw van de tweede Rijnbrug bij het Roermondsplein ter hoogte ongeveer waar in vroeger jaren de schipbrug lag. Zo spoedig mogelijk wil men 'n plan met bestek en kostenbereke ning laten maken. Nog niet te zeg gen is, aldus B. en W., welk be drag gemoeid is met de tot stand te brengen verbinding naar de Am sterdamse weg. Maar de noodzaak dat er een tweede oeververbinding komt, wordt met de dag urgenter, gezien het feit dat de thans bestaande Rijnbrug op geen stukken na vol doende is voor de sterk gestegen en nog steeds toenemende ver keersintensiteit. Een gouden ring metbriljant vertolkt de gevoelens van diepe, blijvende genegenheid. Want briljant is de zuiverste van alle edelstenen. Prijzen varieren van f 90.- tot f 300.- en hoger. AXELSESTR A AT 46 TERNEUZEN V3SS/9 «HSWHTOa twee talen. Een week respijt zal wel niet voldoende zijn om te voorkomen dat de sluimerende taalstrijd weer eens in volle hevigheid losbarst. Partijen bij de collectieve ar beidsovereenkomsten in de havens van Amsterdam en Rotterdam heb ben overeenstemming bereikt over nieuwe contracten voor het jaar 1968. Per 1 januari zullen de lonen en alle daarmee samenhangende toeslagen met 4worden ver hoogd. Verder zal op 1 oktober de ar beidstijd worden teruggebracht van 41 tot 40 uur per week. Bij verlenging van de arbeidstijd zal het overwerk ten hoogste ander half uur mogen bedragen, zodat de maximum-arbeidstijd van 9'A uur blijft gehandhaafd. Daarbij is over eengekomen, dat gedurende een periode van drie jaren geen ver dere arbeidstijdverkorting zal plaats hebben. Betreffende de vakanties is af gesproken dat de werknemers hun gehele vakantie, dus inclusief de rijf snipperdagen, in een aaneen gesloten periode van drie weken kunnen opnemen. Aan de veiligbeidscoramissies van de scheepvaartverenigingen zal worden gevraagd een inventa risatie te maken van de regelin gen en voorschriften, die reeds be staan op het gebied van het ver voer en de behandeling van ge vaarlijke chemische stoffen. 56.) Ieder uur van de dag vergeleek zij dikwijls onbewust Joost met Antoon en altijd en in elk opzicht viel de vergelijking in het nadeel van haar echtgenoot uit. Zij vroeg zich wel eens af of Joost, als zij met hem getrouwd was geweest, haar zou hebben toegestaan op reis te gaan met een man van wie hij kon weten, dat hij een zwak voor vrouwen had. Misschien wel, want Joost be zat een diepgeworteld gevoel voor het recht op eigen leven voor ieder mens. Maar waar schijnlijk was het. dat Joost ge tracht zou hebben haar belang stelling voor iets anders te wek ken. En dat zou hem dan ook on getwijfeld zijn gelukt. Maar hij zou beslist nooit, zo als Antoon, een dergelijke situa tie zelf in het leven hebben ge roepen en hebben aangemoedigd. En ook zou hij er nooit van heb ben willen profiteren. En Suus glimlachte en als zij met Joost getrouwd was, dan zou hij haar rustig met een an dere man op reis kunnen laten gaan, zonder dat hij ook maar een ogenblik aan haar huwelijks trouw zou behoeven te twijfelen. Maar Antoon. Kon hij daar even gerust op ztjn? Ze zuchtte diep en dronk langzaam haar thee. Joost was op en top een gentle man er mocht dan van hem worden gezegd wat men wilde. Met geen gebaar of toespeling had hij tot nu toe ook maar de geringste poging gedaan om mis bruik te maken van de positie, waarin zij verkeerde, en uit niets had zij kunnen opmaken, dat hij van haar iets verwachtte. En ze wist heel goed, dat daarvoor tal loze geschikte en rijpe momenten waren geweest. Had Antoon, die Joost goed kende, met vertrouwen gespecu leerd op diens eerlijkheid en gentlemanlike natuur? In dat ge val heeft hij zeer gevaarlijk ge speculeerd. dat dit niet zo zou kunnen blijyen voortduren. Ze wist, dat er voor haar persoon lijk slechts een kleine aanleiding nodig zou zijn om de grens, die zij in de afgelopen weken steeds dichter waren genaderd, te over schrijden en de man, die haar van vergetende mens tot bewuste vrouw had gemaakt, alles te ge ven wat zij als vrouw geven kon en waartoe zij zich, eigenlijk voor het eerst van haar leven, zo bewust en zo dwingend geroe pen voelde. Suus stond op en ging lang zaam naar de balustrade van het terras. Ze stak een sigaret op en, steunend met de handen op de ruwe bakstenen, die aangenaam koel aanvoelden, keek ze neer op het stille dorpsplein. Daar waren de kerk, het huis van. de burgemeester, een paar winkels en het raadhuis. En in het raadhuis, in een lange, raet don ker hout betimmerde en door hoge ramen verlichte ruimte, waar een vreemde, muffe en toch niet onaangename geur van oude, vergeelde paperassen hing, wist ze Joost. In haar verbeelding zag zij hem daar zitten, gebogen over oude boeken, waarin vele namen stonden geschreven. Sommige namen stonden daar breed en voornaam, in sierlijke krulletters; andere vlot en lo pend, met een krachtige, manne lijke onderstreping; weer ande re in hoekige, gebrekkige letter tekens, moeizaam en bevend neergekrast door onwennige en onwillige vingers; en dan waren er handtekeningen, bestaande uit letters, die elkaar schenen te ver dringen, zo dicht waren ze op el kander geplaatst, alsof de schrij ver zo min mogelijk van zichzelf had willen geven. Het huwelljksregister. Ze had er even een blik in mo gen slaan, de eerste dag toen ze hier waren en toen Joost alleen maar even verkennend in bet ar chief had gesnuffeld, voor hij tot een werkelijk onderzoek over zou gaan. Wonderlijk was het geweest, al die handschriften, waarvan er geen twee aan elkander gelijk waren en waaruit zoveel ver schillende karakters spraken. En dan was er het geboortere gister, waarin vele jaren achter een dezelfde hand namen had geschreven. Plotseling ontwaarde je dan een ander handschrift en het vorige keerde niet weer. Je kon voorstellen, hoe de man het eerste handschrift als jonge klerk was gekomen; hoe hij de namen, die hem trots waren genoemd en die elk omgeven waren geweest van een aureool van grote verwachtingen, vol ambte lijke waardigheid en met pfecieu- ze letters had geboekstaafd; hoe hij langzamerhand was vergrijsd boven zijn register; hoe hij ten slotte de laatste naam had ge plaatst, om daarna de pen over te dragen aan een jongere opvolger. En een van deze ambtenaren moest ook eens, tamelijk onaan doenlijk, de naam van de zuige ling Gustaf Meyeringh hebben toevertrouwd aan het papier, zon der enig vermoeden te hebben hoe, na misschien anderhalve eeuw, deze naam een ganse fami lie in rep en roer zou brengen; hoe er naarstig gezocht zou wor den naar de herkomst van die naam en de voortzetting er van, hoe vurig veel harten zouden kloppen in de hoop, dat deze naam een stukje zou vormen, dat paste in een legkaart, die men bezig was op te bouwen. Want zo had het Suus soms toegeschenen: dat Joost bezig was met een legpuzzel, waarvoor hij de bijpassende stukjes uit al lerlei hoeken en gaten moest ha len. Uit de archieven van burger lijke en kerkelijke standen van verschillende plaatsen in Neder land had hij stukjes, die hij voor zijn legkaart moest gebruiken, te voorschijn getoverd. Eerst was het vlot gegaan, zoals bij iedere legkaart. De stukjes pasten keu rig in elkaar en in een omme zien was er een stuk legkaart ont staan, dat zelfs Joost, die nog al tijd wat sceptisch gestemd was, had doen toegeven, dat het er alle schijn van had, dat ze straks nog één opening zouden overhou den, waarin dan het stukje „Gustaf Meyeringh". dat uit een klein plaatsje in Duitsland moest koraesn, precies zou passen. Maar het was zo vlot niet blij ven gaan - (Wordt vervolgd.) De Indonesische regering is bereid om Franse, Belgische en Engelse bedrijven die destijds zijn genationaliseerd, aan de oor spronkelijke eigenaren terug te geven. Tot dusver bestaat hier voor weinig belangstelling, om dat men de bedrijven moet te rugnemen met een teveel aan arbeiders. Dit deelde de heer Sumarno, technisch adviseur van de Indo nesische minister van financiën, in Utrecht mee tijdens een bij eenkomst van het Nederlands gènootschap voor internationale zaken. Hij liet de Nederlandse bedrij ven die zijn genationaliseerd, buiten beschouwing, omdat daar voor al een compensatie-regeling tot stand is gekomen. De heer Sumarno herinnerde eraan dat de regering-Soeharto erin is ge slaagd de inflatie voor een be langrijk deel tot staan te bren gen, maar er moet nog veel ge beuren om het land- economist gezond te maken. Buitenlandse investeringen kunnen daarbij helpen. In het afgelopen jaar is de belangstelling van buiten lands kapitaal voor Indonesië toegenomen. De heer Sumarno sprak de hoop uit, dat ook Ne derlandse bedrijven zich weer met zijn land gaan bezighouden. Hij deelde mee dat drie Neder landse banken vetóigingen in Djakarta zullen openen. Hij prees Nederland voor de hulp die in het recente verleden is geboden om de nood op finan- cieel-economisch gebied in zijn land te helpen lenigen. Indone sië heeft voor dit jaar een be drag van 325 miljoen dollar aan buitenlandse steun gevraagd. Tot nu is daar nog maar vijf mil* joen dollar van gerealiseerd, drie miljoen van de Verenigde Staten en twee miljoen uit Ne derland. De grote Japanse scheepswer ven hebben zich nogal voorzichtig opgesteld t.o.v. voorstellen van de Nederlandse scheepsbouwer C. Verolme tot een nauwere sa menwerking bjj de bouw van su pertankers, zo heeft een woord voerder van de Japanse scheeps- bouwindustrie in Tokio meege deeld. De heer Verolme heeft in Japan de volgende werven be zocht: Mitsubishi, Hitachi, Mitsui en Kawasaki. De bedoeling van zijn reis is, aldus deze woord voerder, om vooraanstaande Ja panse scheepsbouwers te peilen. De heer Verolme heeft blijkens een reuterbericht uit Tokio ook nogal behoedzaam gemanoeu vreerd: hij zou geen exacte voor stellen hebben gedaan. Wel moet hij de wens tot uitdrukking heb ben gebracht tot nauwere banden met Japanse werven op het punt van reparatie van supertankers en tot een overeenkomst om sa men te werken voor het verkrij gen van orders van grote sche pen. Op de Verolmewerf te Rozen burg deelde men gisteren mee, dat de heer Verolme nog niet in ons land terug is en nog enige weken weg zal blijven. HENGELAAR VERDRONKEN De 40-jarige J. B. S, uit Schie dam, die zaterdagavond om zes uur de Noorderpier in Hoek van Holland was opgegaan om te vis-' sen, wordt vermist. De ongerust geworden familie heeft 's nachts om half één de politie gewaar schuwd. Daarop is een redding boot uitgevaren om te trachten de vermiste te vinden, evenwél zonder resultaat. Vermoed wordt.' dat de naan door de vloed i» ver* rast,

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2