Radio en Televisie Maandag Se Dinsdag 23 Januari 1908 Agenda Da Minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening heeft goedgevonden, dat uitbrei ding van Dow Chemical naar het westen zal plaats vinden. Het betreffende gebied zal, naar wij aannemen in het ontwerp-streekplan' voor West Zeeuwsch-Vlaanderen als industriegebied moeten worden aangewezen. Is het uw college bekend of aan deze aanpas sing met voortvarendheid wordt gewerkt zodat nog vóór de ter-visielegging dit plan zal zijn aangepast? Uit anderen hoofde is mij n.l. bekend, dat dit ontwerp-plan waarschijnlijk omstreeks februari of maart 1968 door het provinciaal bestuur ter visie zal worden gelegd. Na afloop van de procedure inzake bezwaarschriften, zal dit ont werpplan ter vaststelling aan de provinciale staten worden aangeboden. In de zeehavennota wordt ondermeer gespro ken over terreinen gelegen ten oosten van Ter- neuzen bestemd voor eventuele zeehavenontwik- .keling en opgemerkt dat de technische-, nauti sche-, economische- en ruimtelijke aspecten van een dergelijke ontwikkeling nog een onderwerp van studie uitmaken. Ook 't vorig jaar hebben wij in onze algemene beschouwingen hierop ge attendeerd. Wij zijn nu een jaar verder. Kan uw college ons thans reeds wat nadere bijzonderheden in verband met deze studie mededelen? Met name zijn wij geïnteresseerd naar de technisch-nautische aspecten door de studiedienst van Rijkswaterstaat. Niet alleen het ontbreken van een aan de béhoefte van deze tijd aangepaste havenaccom modatie speelde naar onze mening een rol bij de zaak „Texaco". Een duidelijk beleid heeft hier ontbroken, waardoor deze kwestie naar onze mening te laat in studie is genomen door de verantwoordelijke beleidsinstanties. Een te grote rol in deze zaak heeft ons in ziens de dienst van de Rijkswaterstaat gespeeld een technische dienst dus welke zich uit sluitend op het technische vlak zou dienen te bewégen. In deze tijd, waarin de techniek hoogtij viert, In de toekomst nog in toenemende mate, zullen wij dienen te waken, en waarnodig dienen te strijden tegen de technokratie in onze bestuur lijke organen, teneinde een demokratisch bestuur te bevorderen. Nog is het tijd om Terneuzen aan een haven- accomodatie te helpen, welke is aangepast aan de capaciteit van de nieuwe sluizen, teneinde de rentabiliteit van het door het Nederlandse volk geïnvesteerde kapitaal te waarborgen. Is uw college op de hoogte van het verzoek van Belgische zijde gericht tot de Nederlandse regering tot het bouwen van een nog grotere zeesluis te Terneuzen met een capaciteit voor schepen van 100.000 ton? Zo ja, kunt u ons dan nader informeren? Verkeer In 1968 zullen nieuwe wegen aan de west zijde van de gemeente door de Rijkswaterstaat zijn aangelegd. Teneinde betere doorgaande wegen te verkrij gen zal het noodzakelijk blijken de invalsweg ook in noordelijke richting aan te sluiten. Gaarne vernemen wij de zienswijze van uw college in deze. In verband hiermede menen wij, dat het gelet op deze nieuwe situatie, nodig en nuttig is, zich tijdig met dei daartoe geëigende instanties, waar bij met name gedacht wordt aan de A.N.W.B., te verstaan, teneinde zich te beraden over de ver keersmaatregelen welke dan nodig zullen zijn. Op de op vrijdag 17 november 1967 te Hulst gehouden conferentie van de R.E.G. heeft Prof. Dr. M. Anselin, van de Rijksuniversiteit te Gent, inzake het plan tot het inleggen van personen vervoer per spoor van Gent naar Terneuzen, ondermeer opgemerkt, dat de Belgische Spoor wegen inzake dit plan al contact zouden hebben opgenomen met de Nederlandse Spoorwegen. Zijn wellicht terzake bij uw college meerdere bijzonderheden bekend? Bejaardenzorg Reeds in 1954 werden bij het toenmalige col lege van burgemeester en wethouders plannen ingediend voor de bouw en exploitatie van een algemeen bejaardentehuis. Vanwege de beuw van twee confessionele te huizen is het Plan voor het algemeen bejaarden tehuis bevroren, althans niet in uitvoering ge bracht. 't Vorig jaar hechtte onze raad goedkeuring aan nieuwe plannen tot bouw en exploitatie van zulk een tehuis. Deze keer waren het echter Gedeputeerde Staten van Zeeland die weiger den medewerking aan het plan te verlenen, op grond van door hen gehanteerde normen, waar uit dan zou blijken dat er ter plaatse al een over-capaciteit aanwezig was. (Volgens deze statistische gegevens: tot 1980.) Blijkbaar gelden deze normen alleen maar als het gaat om een algemeen tèhüis, gezien het feit, dat men in de gemeente Hoek vergunning heeft gekregen voor de bouw van een nieuw tehuis en men in de gemeenten Zaamlag en Biervliet vergevorderde plannen heeft. Wij menen, dat hier gemeten is met twee maten, ten nadele van de bejaarden in Terneu zen, die nu noodgedwongen naar omliggende gemeenten moeten. De keuze beperkt zich in Terneuzen nu uitsluitend tot tehuizen van con fessionele signatuur. Een duidelijke uitspraak van uw college over deze zaak en het door uw college in de toekomst te voeren beleid is hier wel gewenst. Vólkshuisvesting Gaarne zullen wij vernemen, welke maat regelen uw college genomen heeft om de in het E.T.I.-rapport gestelde aantallen woningen te kunnen bouwen. De raad heeft al meerdere malen zijn voorkeur uitgesproken voor z.g. con- tinubouwplannen, welke zich over meerdere ja ren uitstrekken. Vooral ten aanzien van dit laatste onthoudt de begroting zich van elke informatie. De raad besloot op 30 november j.l. tot ver koop van bouwterrein in het plan „Oudelandse Hoeve" voor de bouw van 482 etagewoningen. Deze woningen zullen in de woningwet sector worden gebouwd. Een gevolg hiervan zal zijn, dat voorlopig geen plannen in deze sec tor in laagbouw zullen worden gerealiseerd. Dit betekent dat na het gereedkomen van het complex der 312 woningen in het plan „Oudelandse Hoeve" voorshands geen enkel ééngezinshuis in de woningwetsector kan wor den aangeboden. In de premiesector zal compensatie gevonden dienen te worden. Aangezien de particuliere bouwers slechts enkele kleine complexen in aanbouw hebben, vragen wij ons af of de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" ten deze geen initiatieven zou kunnen nemen. Is het uw college bekend: a. of zich met de invoering per 1 oktober 1967 van de huurliberalisatie in onze ge meente moeilijkheden hebben voorge daan? b. zo ja, hoeveel gevallen van huurverho ging zijn voorgelegd aan de huuradvies commissie? Sociaal-culturele sector Waardering hebben wij voor het feit dat uw college in 1967 een garantieverklaring heeft af gegeven ten aanzien van de subsidiëring van het clubhuiswerk in de gemeente. Vooral het werk van de Algemene Stichting springt hierbij in het oog. De huisvesting van deze stichting is naar onze mening echter niet meer in overeenstemming met de eisen van deze tijd. Kan uw college ons mededelen of er op korte termijn terzake naar een oplossing wordt ge streefd, vooral ook gelet op het belang van onze gemeenschap bij dit werk? Het blijkt dat het Terneuzense publiek toch niet geheel afwijzend staat tegenover culturele evenementen, mits dit op de juiste wijze wordt aangepakt. Zag het er, na het ter ziele gaan van het Spaar fonds (S.M.A.B.) enige jaren geleden, niet zo goed uit, thans hebben wij, dank zij het werk van de Algemene Stichting Kunstkring Ter neuzen, mogen constateren, dat er terdege be langstelling is. De evenementen van de A.S.K. en de Z.V.U. zijn echter niet voldoende voor de vulling van een seizoen. Gaarne zouden wij van uw college een ont- werp-exploitatie-opzet ontvangen en worden ingelicht over de verdere plannen met betrek king tot het culturele centrum. 't Vorig jaar hebben wij van uw college des gevraagd de toezegging ontvangen, uit te zien naar een permanente expositieruimte. Kan het college mededelen welke stappen het heeft ondernomen om tot het doel te geraken? Informatiecentrum Indien het mocht gelukken over een perma nente expositieruimte te kunnen beschikken, ware daarin zo mogelijk tevens het infor matiecentrum onder te brengen, dat momenteel is ondergebracht in een lokaal van de openbare U.L.O.-school. De maquette is in de loop van de jaren zó omvangrijk geworden, dat er weinig plaats meer overblijft voor bezoekers. Afvalwaterleiding In het verleden hebben wij uw college meer dan eens te kennen gegeven, dat wij het op prijs zouden stellen t.a.v. de afvalwaterleiding een financieringsschema en een exploitatiebegro ting te mogen ontvangen. Het stelt ons bijzon der teleur, dat tot op heden noch aan het een, noch aan het ander is voldaan. Het aangaan van een gemeenschappelijke regeling is het prijs geven van een stuk eigen verantwoordelijkheid en zelfstandigheid, doch het behoeft ons inziens, te leiden tot het in totale onwetendheid laten van de deelnemers. Planologie Blijkens de op 1 augustus 1965 in werking getreden Wet op de Ruimtelijke Ordening, moe ten de gemeenten vóór 1 augustus 1970 een op deze wet gebaseerd bestemmingsplan voor het gehele grondgebied met uitzondering van de be bouwde kom, hebben vastgesteld. Kan het college mededelen of terzake reeds het vooroverleg met de provinciale planologische commissie (subcommissie voor de gemeentelijke bestemmingsplannen) is geopend over een be stemmingsplan voor het buitengebied van onze gemeente? Volgens de nieuwe Woningwet, moeten alle gemeenten vóór 1 augustus 1968, ter uitvoering van deze wet, bouwverordeningen hebben vast gesteld, waarvan de bedoeling is, dat de voor elke gemeente noodzakelijke aanpassingen in een aparte wijzigingsverordening worden neer gelegd. Het is mij bekend, dat de Vereniging van Ne- derlandsche Gemeenten een model voor een der gelijke bouwverordening heeft vastgesteld met de aanbeveling, dit model onverkort over te nemen. Kan uw college mededelen hoe het in onze gemeente staat met het ontwerp van deze bouw verordening? Onderwijs In verband met het nadeel van 107.582, ten aanzien van de onderwijsuitgaven is er in het afdelingsonderzoek van de ontwerp-begro- tingen voor het dienstjaar 1968 op gewezen, dat irf een uitbreidende gemeente wil men niet achterop geraken opvangscholen moeten worden gebouwd waarbij het voorkomt hoe kan het ook anders dat een aantal lokalen, ge bouwd voor het lager onderwijs, tijdelijk ge bruikt wordt voor het kleuteronderwijs. Door het rijk wordt op grond daarvan een lagere ver goeding, per lokaal, toegekend in het kader van de financiële verhoudingswet. De toen gemaakte opmerking dat een derge lijke consequentie niet juist is in het licht van de moeilijkheden om te komen tot een scholen prognose, indien het een expansieve gemeente betreft, wordt, blijkens de memorie van ant woord op dit verslag, door uw college op zich zelf volkomen juist geacht, waarbij uw college verder opmerkt, dat met name vanwege de Ver eniging van Nederlandsche Gemeenten bij de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voortdurend wordt aangedrongen op verhoging van vergoeding voor lokalen van het kleuter onderwijs, welke vergoeding namelijk lager is dan die voor het lager onderwijs. Uw college besluit met de opmerking: „Vooralsnog zal hier mede rekening moeten worden gehouden". Onze fractie is met dit antwoord slechts ten dele tevreden, want ons inziens ging het de vraagsteller niet om gelijkstelling van vergoe dingen per lokaal voor het lager- en het kleu teronderwijs (met welk streven onze fractie overigens gaarne instemt), doch om in expan sieve gemeenten voor lokalen van opvangscho len, welke, noodgedwongen, tijdelijk gebruikt worden voor het kleuteronderwijs, eenzelfde vergoeding per lokaal te ontvangen als voor het lager-onderwijs. Onze fractie is van mening dat dit een reële zaak is van voldoende importantie voor uw col lege om deze kwestie voor te leggen èn aan de Minister van Onderwijs en Wetenschappen èn aan de Vereniging van Nederlandsche Gemeen ten. Met voldoening heeft onze fractie kennis ge nomen van het antwoord van uw college op vra gen, eveneens gesteld tijdens het afdelingson derzoek, inzake het voornemen om in de ge meente Terneuzen een school te stichten voor kinderen met Leer- en Opvoedingsmoeilijkhe den (zgn. LOM-scholen) en dat binnen afzien bare tijdbare tijd een aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de stich ting daarvan wordt verwacht. Sluiskil Kan uw college mededelen hoe het staat met de aardgasvoorziening van Sluiskil-West, dat nog steeds niet op het aardgasnet is aangesloten? Te Sluiskil wordt algemeen de wenselijkheid gevoeld, dat na opening van de nieuwe brug over het kanaal, de spoordijk zo spoedig moge lijk zal worden geslecht, zodat de twee delen van Sluiskil tot één geheel zullen worden ge formeerd. Kan uw college ons mededelen of de moge lijkheid bestaat spoedig aan dit verlangen te voldoen? De urgentie van het plan tot de bouw van kleedruimten bij de sportvelden te Sluiskil heeft uw college, blijkens de memorie van antwoord op het afdelingsonderzoek, reeds „onderschreven, zodat wij verwachten, dat, zodra financierings middelen beschikbaar zijn, inderdaad met de meeste spoed de uitvoering van dit plan wordt ter hand genomen. Waardering heeft onze fractie voor: a. het feit dat teSluiskil een distributiepost van de biblioteek kon worden gereali seerd; b. de start voor het bouwen van een clubhuis voor de jeugd mogelijk werd gemaakt, door het verstrekken van een startsubsi die en het garanderen van een geldlening (Rbs. 30/11—'67); c. een betere verlichting werd aangebracht in de Vinkenstraat en omgeving. Een ander verlangen dat bij de Sluiskilse ge meenschap leeft, is dat naar goede busverbindin gen zodra de nieuwe brug over het kanaal zal zijn geopend. Gaarne willen wij dit onder de aandacht van uw college brengen overtuigd zijnde van het feit, dat ook uwerzijds al het mogelijke zal wor den gedaan om aan dit verlangen tegemoet te komen. Mijnheer de voorziter, vanzelfsprekend zou den nog vele zaken zich voor een bespreking lenen, waarbij wij met name denken aan de plannen van een overdekt instructiebad en een sporthal- Het zal uw college ongetwijfeld be kend zijn, dat inmiddels de rijksregeling subsi diëring overdekte sportaccommodaties, een voor het gehele land geldende regeling van kracht is geworden, zodat voor de realisering van deze plannen, daarop een beroep zal kunnen worden gedaan (of wellicht reeds is gedaan). Over de urgentieplannen tot de bouw van een nieuw stadhuis kent uw college ten volle ons standpunt, dat immers hierop neerkomt: liever vandaag daaraan nog beginnen dan morgen. Mijnheer de voorzitter, gaarne willen wij tot besluit woorden van erkentelijkheid uitspreken tot uw college als tot allen, die in het ten einde spoedende jaar hun beste krachten hebben ge geven in het belang van onze gemeente. Wij zijn blij, dat in het komende jaar weer enkele belangrijke en kostbare objecten in de gemeente zullen gereedkomen, waaronder een opvangschool, het politiebureau en tevens het internaat voor schipperskinderen. De eerste paal in de Serlippenspolder voor een ander belangrijk en niet minder kostbaar pro ject zal hopelijk eveneens in 1968 kunnen worden geslagen, n.l. voor het verpleegtehuis voor lang durige zieken van de „Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland", met een capaciteit van 110, mogelijk 140 bedden, annex een verpleegsters- huis, dat volgens de plannen bij het verpleeghui» zal worden gebouwd. Mede gelet op het gemeentebelang, vindt onze fractie het jammer dat een lid van uw college, wegens vertrek naar elders, reeds binnen zéér korte tijd, geen deel meer van uw college zal kunnen uitmaken. Mijnheer de voorzitter, Moge uw college en de raad, ook in het komen de jaar, waar mogelijk, schouder aan schouder staan, waar het er om gaat optimale mogelijk heden voor onze gemeente te benutten. Gaarne zegt onze fractie uw college daartoe alle steun toe. (Wordt vervolgd.) DINSDAG 23 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Moderne orkestmuz.; 7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.45 Volksmuziek uit Roemenië; 8.00 Nws; 8.10 N .C. R V.-lied; 8.15 Gewijde muziek; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huis vrouw; 9.15 Radiokoor: Oud-Ne derlandse liederen en Franse liedjes; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Theologische etherleergang; 10.35 Moderne kamermuziek; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Gevar. progr. 12.23 Wij van 't land; 12.27 Med. voor land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Act.); 14.05 Schoolradio; 14.30 Pizzica to: muzikaal middag magazine (16.00—16.02 Nws, de krant in 't buitenland en wegeninforma tie); 17.00 Overheidsvoorlich ting: De ontwikkeling van Aru ba, vraaggesprek; 17.10 Voor de kinderen; 18.00 Volksliedjes; 18.20 Uitzending van de C.P.N.; 18.30 Nieuws; 18.45 Act.; 19.05 Het 30ste Hoogovenschaaktour- nooi; 19.08 Licht ensemble; 19.40 Conciliepostbus; 19.45 Zoekend geloven: Godsdienstige vorming in deze tijd; 20.00 Sopraan en piano; 20.35 Vergeten wacht, hoorspel; 22.00 Kunst: act. pro gramma; 22.30 Nws; 22.40 Over weging; 22.45 De zingende kerk, muzikale lezing; 23.00 Contekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat; 23.30 Lied- jesprogr.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nieuws; 8.10 Jour naal; 8.20 Lichte gram. (om 8.30 —8.35 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Uitgebreide reportage; 9.40 Vocaal ensemble; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Po pulair verzoekplatenprogr. (om 11.00—11.02 Nws); 11.55 Beurs berichten; 12.00 Omroeporkest; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw; 1230 Overheidsvoorlich ting: uitzending voor de land bouw; 12.40 Sportrevue; 13.00 Nieuws; 13.10 Journaal; 13.30 Journaal; 13.30 De lichte muze belicht: De operette; 14.30 Ros trum of Composers: internatio naal forum over moderne muz.; 15.00 De verdwenen koning, hoorspel (dl 4); 1545 Beiaard concert; 16.00 Nieuws; 16.02 Kla rinet en piano; 16.25 Voor de jeugd; 17.15 Dixielandmuziek; 17.30 Lichte gram. voor de tie ners; 18.00 Nieuws; 18.15 Jour naal; 18.25 Zing met ons mee: liedjesprogr.; 18.50 Licht orgel spel; 19.00 Trefpunt: discussie rubriek voor actuele zaken; 19.30 Nieuws; 19.35 Hersengym nastiek; 20.00 Bekende filmme lodieën; 20.30 Cabaretprogram ma; 21.00 Schatten der toon kunst: Meesterballaden uit het Duitse cabaret; 21.45 Licht in strumentaal ensemble,* 22,00 Ex port van intellect: documentaire; 22.30 Nws; 22.40 Journaal; 22.55 Signaal: muziek van eigen tijd; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 NAR: Nederlandse Arties ten Revue op de Plaat; 10.00 Nieuws; 10.02 Klink-klaar, zon der nonsens (met: geen ja, geen nee); (11.00 Nws); 12.00 Nieuws; 12.02 Zorro: progr. voor tieners; 13.00 Nieuws; 15.02 Er - Jee - Em - Drie; 16.00 Nieuws; 10.02— 18.00 Licht platenprogr.; (17.00 Nieuws). BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, med., progr.-overz. en s.o.s.-berichten v. d. schip pers; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beurs berichten; 13.20 Tafelmuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Program ma voor oudere luisteraars; 17.00 Nws, weerbericht en med.; 17.15 Jazzmuziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportuitslagen; 18.30 Franse les; 18.32 Gram.; 18.35 Tips voor het verkeer; 18.40 Lichte muz.; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nws, weerbericht en radiokroniék; 19.40 Lichte muziek; 19.45 Eco nomische rubriek; 19.55 Lichte muziek; 20.00 Opera; 21.32 Boek bespreking; 21.47 Pianomuziek; 22.00 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 10.20—12.00 Schooltelevisie; 18.50 Pipo de clown; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; STER: 19.03 Re clame; 19.06 In kleur: De Lucy- show; 1931 Koning klant: con sumentenrubriek; STER: 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Reclame; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 De Forsyte Sage, tv-feuilleton (dl 14); 21.35 De Oekraine: dokumentaire rondde steden Lwow en Kiev van de Sowjet Unie; 22.20 Sextant; 22.30 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Pipo de clown; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 De Verre kijker: intern, jeugdjourn.; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.30 De 21e eeuw: Auto 2000 (deel 15); 20.00 Journaal; STER: 20.16 Re clame; 20.20 In kleur: Dubbel spion: Verliefd in Venetië, tv- feuilleton; 21.10 Denk-Beeld: ontmoeting met personen en groepen: 22.00 Tweeduuster: spel of werkelijkheid, tv-feuilleton; 22.25 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. uitz.): 14.05-15.10 Schooltelevisie; 18.00 Schooltelevisie; 18.55 Zandman netje; 19.00 Tienerklanken; 19.33 Voor de vrouw; 19.52 Med. en taalwenken; 20.00 Journ.; 20.25 Muzikaal portret van Jozef Smidt; 21.20 De geweren van vrouw Carrar, eenakter; 21.55 Letterkundig progr.; 22.30 Docu mentaire; 23.05 Nieuws. WOENSDAG 24 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Klass. gram.; 7.30 Nieuws; 7.32 Act.; 7.45 Klassieke dansen; 8.00 Nws; 8.10 Act.; 8.20 Lichte gram.; 9.10 Muziek uit het Midden-Oos ten (I); 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kleuters; 9.55 Klassieke gram.; 10.30 Progr. v. d. vrouw; 11.00 Nws; 11.02 Amusements- progr.; 11.50 Act.; 1200 Gevar. progr. (plm. 12.23 Wij van het land; 12.27 Med voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Act.; 13.15 Ondernemend); 14.00 Symfonie-orkest van Chicago; 15.00 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars; 16.00 Nws; 16.02 Voor de jeugd; 17.00 Ne derlandse liederen en liedjes; 17.15 Cabaretprogr.; 17.30 Lichte orkestmuziek; 17.50 Overheids voorlichting: Hoe gaan we? Een progr. over verkeer, vervoer en vooruitzien; 18.00 Gewijde mu ziek; 18.30 Nws en weerpraatje; 18.45 Act.; 19.00 Openbaar kunst bezit; 19.10 Gastcollege: De oor sprong van het leven, college voor studenten van de T.H. te Delft; 19.50 Spiegel van België: een progr. in samenwerking met de B.R.T.; 20.00 Radio Filharmo nisch Orkest; 21.30 Welvaart. vaarwel: klankbeeld over de ar beidsmarkt in Nederland; 22.20 Sextant, radioweekblad van de NVSH; 22.30 Nieuws; 22.40 X, een sprong in het duister; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgym.; 7.20 Soc. strijd lied; 7.23 Lichte gram. (7.30 7.35 Van de voorpagina, pers overzicht); 7.55 Wat is reëel, praatje; 8.00 Nieuws; 8.10 Act.; 8.20 Lichte gram. (8.308.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw); 9.00 Klass. viool concert; 9.40 Schoolradio; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de vrouw; 11.42 Klassiek orgel concert; 12.00 Moderne orkest werken; 12.22 Voor het platte land; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Walsork.; 13.00 Nieuws; 13.10 Act.; 13.25 Licht orgelspel; 13.45 Gesproken por tret; 14.00 Voor de kinderen; 15.00 Rotterdams Filharmonisch Orkest en het Erasmus-kwartet; 16.00 Nieuws; 16.02 Sociëteit: Zestig minuten voor boven de zestig; 17.02 Oude liedjes; 17.20 Voor de jeugd; 18,00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Uitzending van de V.V.D.; 18.30 Licht instrumen taal en vocaal ensemble; 18.55 Tango-rumba-orkest; 19.30 Nws; 19.35 Pianorecital; 20.00 En dan heb je een chanson: liedjespro gramma; 20.30 Vragenvuur: een bekende Nederlander beant woordt vragen van jonge men sen; 20.50 Licht platenprogr.; 21.50 Trammelant in Loeren aan de Hor: radiofeuilleton; 22.15 Country en western muziek; 22.40 Act.; 22.55 Contrasten: mu ziek voor kenners en liefhebbers van moderne en klassieke mu ziek; 23.55 Nieuws. HILVERSUM Hl! 9.00 Nws; 9.02 Lichte vocale muziekjes; 10.00 Nieuws; 10.02 Mengelmu- ze: nieuwe langspeelplaten; 11.00 Nieuws; 11.02 Operetteklanken; 11.30 Grenzenloos: muz. uit alle windstreken (12.0012.02 Nws); 12.30 Operettefragmenten; 13.00 Nieuws; 13.02 Act.; 13.05 Vrolijk platenprogr.; 14.00 Nws; 14.02 Gevar. muziekprogr. met Neder landse artiesten; 15.00 Nieuws; 15.02 Verzoekplatenprogr.; 16.00 Nieuws; 16.02 Verzoekplaten- gramma; 17.00 Nws; 17.02 Act.; 17.0518.00 Gevar. platenprogr. voor automobilisten. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.40 Weerber., med., progr.-overz. en s.o.s.-berichten v. d. schippers; 1248 Lichte muziek; 12.55 Bui tenlands persoverz.; 13.00 Nws, weerbericht en beursberichten; 13.20 Tafelmuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 14.20 Lichte muz.; 14.30 voor de jeugd; 14.50 Koor zang (15.00 Nws; 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Jazzmuz.; 17.00 Nws weerbericht en med; 17.15 Tophits; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Leken- moraal en -filosofie; 18.50 Sport kroniek; 18.57 Taalwenken; 19.00 Nws, weerbericht en radiokro niek; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Dertig sporten op de ladder; 20.20 Operettemuziek; 21.45 Ad viezen; 22.00 Nieuws en berich ten TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 17.00—17.35 Voor de kinderen: 18.50 Pipo de clown; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; STER: 19.03 Re clame; 19.06 De Drie Musketiers, tv-feuilleton (dl 3); 19.31 Pano- ramiek: panorama van het we reldgebeuren; STER: 19.56 Re clame; 20.00 Journaal en weer- overzicht; STER: 20.1 Reclame; 20.20 Uitzending van de Boeren partij; 20.30 Uitzending Stich ting Socutera; 20.35 Inburgeren: informatie-rubriek; 21.00 Le Far ceur (De vrolijke minaar, speel film; 22.25 Eurovisie: Vasteraas: reportage Europese kampioen schappen kunstrijden voor pa ren; 22.55 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Pipo de clown; STER 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Beestje kij ken, filmreportage; 19.25 Busreis MünchenTeheran, filmverglag; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Re clame; 20.20 Cinema, program ma over films- en filmmakers; 21.00 Onaantastbaar.tv-feul- leton; 21.45 Zwart-wit in foto's, fotofilm; 22.15 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. uitz.): 17.00—1800 Jeugdtelevlsie; 18.25 Schooltelevisie; 1855 Zandman netje; 19.00 Jeugd zonder gren zen; 19.15 Documentaire; 19.52 Med. en weerbericht; 20.00 Jour naal; 20.25 Graaf Kozsibrovky doet 'n zaak, tv-spel; 21.45 Licht muzikaal progr.; 22.05 Filmrepor tage; 22.35 Nieuws. SLECHTE DAG VOOR LONDENSE ROVERS Twee groepen gewapende ro vers die in Londen probeerden zich geld voor loonuitbetalingn toe te eigenen, hebben een sma delijke nederlaag geleden tegen ongewapende en gedeeltelijke fysiek gehandicapte burgers. Eerst overvielen drie met ge weren gewapende mannen in Is lington, in het centrum van Lon den, een auto en maakten 6.000 pond 52.000) buit. Op dat moment verscheen een patrouil lewagen van de politie, waarop de rovers hun buit lieten vallen en de benen namen. Twee van hen wisten weg te komen, maar de derde werd opgevangen door een oudere dame en twee ge- minirokte meisjes die bij een bus halte stonden te wachten. Eèn van de meisjes vloerde de dief met een tas. waarna de drie da mes de man in bedwang hielden tot de politie arriveerde. Daarop stapte het drietal in de bus alsof er niets was gebeurd. De tweede overval vond in de omgeving plaats. Drie mannen, gewapend met een geweer en een hamer, drongen het gebouw van de vereniging voor blindenzorg binnen en roofden ruim 400 pond ƒ3.500). De terugtocht werd hun echter versperd door een aantal gehandicapte en gedeel. telijk blinde mannen. In de strijd verloor een van de rovers een paar knopen van zijn jas, terwijl van een tweede het masker van het gezicht werd gerukt. Toen tenslotte de tas waarin de dieven het gestolen geld hadden gepropt, openbarstte en de inhoud rond vloog, namen de overvallers in volslagen wanorde de vlucht. MAANDAG 22 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De kanonnen van Nava- rone". DINSDAG 23 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De kanonnen van Nava- rone". DONDERDAG 25 JANUARI Terneuzen: Lokaal „Bethel" Evangelisatiesamenkomst, Twee kinderen bedolven in hol Twee kinderen uit het gezin Antens in Oud Gastel zijn onder zand bedolven, nadat het hol was ingestort, dat zij hadden gegraven onder een toeleiding tot rijksweg 17. De 9-jarige Jan en de 11-jari- ge Hubertus werden zaterdag morgen dood door hun vader aan. getroffen. Aangenomen wordt, dat de kinderen uit de ouderlijke woning waren weggeslopen om de nacht in het hol door te bren gen. Zij werden 's morgens ver mist. Een zusje herinnerde zich, dat haar broertjes nogal eens speelden bij de toeleiding tot rijksweg 17. Toen de vader daar ging zoeken, vond hij het inge storte hol en de onder het zand half in de sloot bedolven kinde ren. Meisje met bromfiets verongelukt De 15-jarige Ingeborg K. uit Heerhugowaard is zaterdag om het leven gekomen, nadat zij was aangereden op de Middenweg in deze gemeente. Tussen een paar geparkeerde auto's door was zij met een brom fiets de rijksweg opgereden. Van de drie auto's die juist kwamen aanrijden, wisten twee haar te ontwijken, maar door de derde werd zij gegrepen. Een eveneens 15-jarig meisje, dat bij haar achterop zat, is ern stig gewond opgenomen in een ziekenhuis in Alkmaar. Twee doden bij frontale botsing In de Limburgse gemeente Stevensweert zijn zaterdagmor gen omstreeks kwart voor tien bij een frontale botsing tussen twee personenauto's twee personen om het leven gekomen en een derde zwaar gewond. De botsing ontstond, toen in een flauwe bocht de bestuurder van een der wagens te veel links aanbieldL De 21-jarige P. C. H. van Ooi en zijn moeder, de 53-jarige mevrouw J. van OoiCraenen, beiden uit Stevensweert, zijn aan de gevolgen van de botsing over leden. De bestuurder van de an dere auto, de 20-jarige J. W. Rie- ter uit Echt, werd zwaar, maar niet levensgevaarlijk gewond. Beide auto's werden geheel vernield. Schippersknecht verdronken Da 16-jarige schippersknecht G. C. Klop uit Hardinxveld is za terdagavond voor de haven van Dreumel van het binnenbaart- schip „Rival" gevallen en ver dronken. Bromfietser verdronken In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 36-jarige landar beider H. Takens uit Bellingwol- de op de weg van zijn woonplaats naar Oudeschans met zijn brom fiets tegen een boom gereden en in een sloot langs de weg terecht gekomen. Toen de man zater- middag op de plaats van het on geluk werd gevonden, bleek hij aan verdrinking te zijn overleden, Boerderijbrand Bijna de gehele veestapel, 50.000 kilo hooi en al de landbouwwerk tuigen van de heer J. Winters te Vollehhove zijn zaterdagmorgen tijdens een felle brand verloren gegaan. De boerderij, waarin de 43 beesten, waaronder 24 koeien, waren ondergebracht en die niet meer werd bewoond, brandde in korte tijd geheel uit. Er kon niets worden gered. De vlammen lekten al uit het rieten dak, toen de heer Winters door het geblaf van zijn hond was ge wekt. De naast de boerderij staande woning van het uit vier personen bestaande gezin Win ters kon worden behouden. De vermoedelijke oorzaak van de brand is kortsluiting. De eigenaar is verzekerd. Dode bij burenruzie in Tilburg Tijdens een burenruzie die zich vrijdagavond tegen half elf ver der afspeelde voor de woning van de 49-jarige sloper C. S. aan da Bosscheweg in Tilburg, heeft deze zijn 29-jarige buurman A. van Ierland met een broodzaag in de hartstreek gestoken, waar na het slachtoffer zaterdagocn- tend in alle vroegte in een zie kenhuis is overleden. De man was gehuwd. De heibel is in de woning van C. S. ontstaan, waar Van I. ver haal kwam halen op vermoeden dat S. roddelpraat had verspreid. Nadat Van I. door andere bezoe kers was buiten gewerkt, kwam deze even later uit zijn woning naar buiten gewapend met een hamer. S. had zich voorzien van een broodzaag en wachtte daar mee zijn tegenstander óp. Kort daarna viel de fatale steek. C. S. is aangehouden en inge sloten. li

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5