PROVINCIAAL NIEUWS Griep? Chefarine J" doet wonderen! „De goudschatten van Bagdad" GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG behandelde de (laatste?) begroting Terneuzen Oostburg Sas van Gent Sluiskil Vlissingen Zaamslag Zuidrand© Veertien daklozen door brand in Winschoten Andreas Papandreoe naar Parijs vertrokken Data vastgesteld voor wedstrijden om de Europese beker De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. B. EN W. WILLEN DE GEMEENTE ZO GOED MOGELIJK OVERDRAGEN' Woensdag 17 januari 1968 D E VRIfE ZEEUW Pagina 3 DE GEMEENTELIJKE HERINDELING VAN THOLEN De vas e commissie voor bin nenlandse zaken van de tweede kamer heeft maandag een bezoek gebracht aan het eiland Tholen, te horen over de voorgenomen herinde1 ing van hun gemeenten. Voor Tholen heeft de minister van binnenlandse zaken samen voeging van de' zeven gemeenten tot één gemeente voorgesteld. Vóór de raadsverkiezingen 1967 waren er op Tholen onder de 53 raadsleden 46 tegen en 7 voor standers. Na de jongste verkie zingen was de verhouding 41 tegen- en 12 voorstanders van het inmiddels ingediende wetsont werp. Tijdens de „hearing" werden de standpunten van de verschil lende gemeentebesturen nog eens naar voren gebracht, waar bij o.m. de procedure als onbe vredigend werd geschetst door te geringe inspraak van de bevol king. Ook kwam bevreemding tot uiting, dat bij een zo grote meer derheid van tegenstanders toch een wetsvoorstel werd ingediend. Na afloop maakte de commissie een tocht langs de zeven Thoolse gemeenten. Inbraken opgehelderd Door het verkopen en te koop aanbieden van goederen die gesto- '"'i war on bij de inbraken op zon. dagavond j.I. zijn twee jonge man nen uit Terneuzen tegen de lamp gelopen. De gemeentepolitie zag hen maandagavond in een taxi waar mede zij zich van het ene café naar het andere lieten rijden. Het zijn de 18-jarige W. de F. en de evenoude J. C. G. beiden uit Terneuzen. ongehuwd en werkloos. De recherche, die de laatste weken met talrijke inbraken en diefstallen werd geconfronteerd onderzoekt thans in hoever dit tir-ii js bo+rokken. Zo is gebleken dat zij maandag avond ongeveer 800 hebben op gemaakt grotendeels in nacht- geWenheden te Antwerpen. Men heeft goede hoop dat veel van deze zaken zullen worden op gehelderd. Verkeersongevallen Gisternamiddag te drie uur twin tig reed de heer D. R. uit Den Haag met zijn auto vanaf de Gre- nulaan langs een file auto's in de Schoolweg, terwijl uit tegenover gestelde richting de heer K. H. uit Zaamslag met de door hem bestuurde auto naderde. Bij het passeren werden beide .voertuigen aan de voorzijde zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Te kwart voor vier kwam de heer M. de R. uit Terneuzen, rij dende in de richting Terneuzen, op de rijksweg ten oosten van het kanaal TerneuzenGent in de bocht nabij het Zevenaardok op het voor hem linker-weggedeelte. Hij kwam daardoor in botsing met 'n vrachtauto, bestuurd dooi de heer W. J. G. uit Westkapelle. De personenauto van de heer De R. werd zwaar beschadigd. T entoonstelling in „Galerie J 34" De schooljeugd van Terneuzen zal tot 1 februari kunnen kennis maken met een tentoonstelling van moderne Nederlandse plas tiek in „Galerie J 34" aan de Grenulaan. De afdeling culturele zaken heeft deze reizende tentoonstel ling van het bureau rijksinspec teur roerende monumenten naar Terneuzen gehaald. Een rondleidster zal de klas sen. die een bezoek brengen, het een en ander vertellen over het geëxposeerde beeldhoudwerk, „In brons bestendigd" heet de tentoonstelling. Ruim dertig pla stieken van bekende Nederland se beelhouwers (rijkseigendom en niet te koop) zijn hier bijeenge bracht. Aan gevolgen van ongeluk overleden In het ziekenhuis te Oostburg is de 87-jarige E. Haers uit Waterlandkerkje overleden. De heer Haers werd twee weken ge leden ernstig gewond bij een verkeersongeval op de provin ciale weg OostburgWaterland kerkje, toen hij door een autobus werd aangereden. Vergadering van de C.H.U.-statenkring In café „Adriaansen" werd een vergadering gehouden van de statenkring Sluis van de C.H.U., waarvoor een redelijke belang stelling bestond. Het G.S.-lid A. J. Kaland sprak over de lande lijke en de Zeeuwse problematiek en de politieke situatie. Hij was van mening, dat het rumoer in de verschillende politieke groeperin gen niet zo verontrustend is als vaak wordt voorgesteld. In de verschillende meningen van ul trastromingen meende hij soms een soort nihilisme te moeten be luisteren. Tenslotte moeten we voortbouwen op de historische achtergronden. Voor Zeeland achtte spr. een grondige aanpak van de industrialisatie zeer ur gent. Het bevolkingsverloop in deze provincie vraagt dit, het geen hij met enige cijfers toe lichtte. Vertoond werden de films „Waar de zee het land ontmoet", een rolprent over de ontwikke ling in deze streek, en de be kroonde film over de bouw van de Zeelandbrug. Aan het einde van de vergade ring deelde voorzitter E. Dekker uit Oostburg mee, dat het bestuur van de kring zich had beraden over de herindeling. De meerder heid was voor één geheel in West Zeeuws-Vlaanderen, met uitzon dering van de gemeente Biervliet, die bij Terneuzen diende te wor den gevoegd. Mocht dit niet haal baar zijn, dan was men tegen samenvoeging van Aardenburg en Sluis en dienden deze gemeen ten zelfstandig te blijven naast egn vergroot Oostburg. Ook was men van mening dat spoed met deze zaak moet worden betracht. De mensen willen weten waar ze aan toe zijn. V ogelbescherming De vogelbeschermingswacht in West Zeeuws-Vlaanderen heeft voor de leden weer enige excur sies en bijeenkomsten in het vooruitzicht gesteld. Zaterdag a.s. trekken de liefhebbers naai de Braakman, dit in verband met de mogelijke aanwezigheid van verschillende soorten ganzen. Op 9 februari is er voor de bevolking van Aardenburg en voor de leden van de wacht een bijeenkomst in het sociëteitsgebouw, waar de heer C. Riemslag uit Biervliet zal spreken over de flora en de fauna in de Braakman. Opper De Visser naar Westkapelle Met ingang van dinsdag 16 januari 1968 is de heer W. P. de Visser, rayoncommandant en tevens vervangend groepscom mandant van de groep Sas van Gent benoemd tot commandant van de groep Westkapelle der rijkspolitie. Tegelijkertijd is de heer De Visser bevorderd tot adjudant. De heer De Visser was sedert 1 januari 1960 rayoncommandant van Sas van Gent en van 1949 tot 1960 was de heer De Visser post- commandant te Hoek. Reeds eer der had hij Sas van Gent als standplaats, n.l. van 1942 tot 1949. De heer De Visser was in Sas van Gent bestuurslid-advi seur van het verbond voor veilig verkeer van de afdeling Sas van Gent en secretaris van de herv. kerk. Nieuwe sportvelden Zoals het er nu uitziet zal Sas van Gent binnenkort kunnen be schikken over een of meer nieuwe sportvelden. Het zal dan echter wel in de tweede helft van 1968 zijn. Om deze aanwinst op een passende wijze in gebruik te nemen, steken de verenigingen uit Sas van Gent op initiatief van de voetbalvereniging Corn Boys de koppen bij elkaar om een en ander te bespreken. De eerste bijeenkomst wordt donderdag 18 januari gehouden in het sociaal gebouw van de stijfsel- en glu- eosefabriek. Aan de orde komt onder meer de wijze van in ge bruik nemen, het organiseren van een sportweek en de samen werking tussen verschillende plaatselijke verenigingen. Nieuwe prins Karnaval De bekendmaking en intrede van de nieuwe prins Karnaval vormde de climax van het druk bezochte bal op zaterdag 13 januari j.I. in de feestzaal van de glasfabriek. Hoewel de stichting en meer in het bijzonder de raad van elf hadden gesteld dat de heer Wim Remery, reeds zes jaren achtereen prins Karnaval, geen prins zou zijn in 1968, was het toch deze weer die om elf minuten over elf als prins Kar naval Nozemius I uit een bierton sprong en werd voorgesteld aan het publiek door de eerste minis ter van de raad van elf, de heer R. Marquini. Deze bekendmaking van de prins bracht natuurlijk verschillende sprekers met zich mee en ook de harmonie „De Verenigde Vrienden" gaf acte de présence. Prins Karnaval sprak over een zelfstandig Sas van Gent met Westdorpe en Philip pine. De harmonie „De Verenig de Vrienden" mag zich sedert zaterdag „prinselijke erremenie" noemen, dit waarschijnlijk als troostprijs omdat het predicaat „koninklijk" bij het zeventig jarige bestaan werd geweigerd. Het bal waaraan onder meer Ronnie Tober en „The New Five" medewerking verleende, trok veel bezoekers. i Wafelaktie van „Peike Zot" De carnavalsvereniging „Peike Zot" heeft zaterdag een geslaag de wafelactie gehouden, waarbij een record aantal is verkocht. Het is niet de eerste actie van „Peike Zot" maar op herhaald verzoek en tevens om de kas wat te spek ken voor de naderende karna- valsdagen en vooral voor de financiering van de wagen voor de karnavalsoptocht werd zater dag opnieuw een wafelactie ge houden. Van een vast punt bat tevens verkooppunt was, werden de wafels met auto's door geheel Sas van Gent getransporteerd. Geslaagd Een dezer dagen slaagde de heer A. Petstra uit Sluiskil te Utrecht voor het examen tekenen l.o. Aanvaring op rede van Vlissingen Op de rede van Vlissingen is maandagmiddag het Indiase vrachtschip „Jalamohan" van 4486 brt. in aanvaring geweest met 't Duitse vrachtschip „Retz- laff" van 1548 brt., dat wegens het slechte weer buitengaats op de rede ten anker lag. Bij de aan varing verloor het Duitse schip zijn anker. De „Jalamohan" liep geen schade op. Het Indiase schip kwam van Cardiff en was op weg naar Antwerpen. Autobotsing Dinsdagochtend om ongeveer acht uur vond er op het kruispunt te Zaamslag-Veer een botsing plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer H. C. uit Koewacht, en een vrachtauto, be stuurd door de heer J. P. J. uit Axel. De bestuurder van de personen auto kwam van de Zaamslagse dijk bij dit onoverzichtelijke kruispunt en wachtte eerst voor een auto, die uit de richting Ter- hole passeerde. Toen hij daarna ging oversteken naar de Oude zeedijk merkte hij de vrachtauto, die uit de richting Zaamslag na derde. niet tijdig op. Een mede-inzittende van de personenauto, de heer K. H. uit Zaamslag, werd bij deze botsing zodanig gewond, dat dokter M. Ellenbaas overbrenging per am bulance naar het Juliana-zieken- huis te Terneuzen noodzakelijk achtte. De vrachtauto werd licht be schadigd; de personenauto was total-loss. Raadsvergadering Donderdag komt de gemeente raad van Zuidzande in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van b. en w. om mevr. De Veji Eversdijk te benoemen tot onder wijzeres aan de openbare school. De gemeentebegroting komt in oehandeling. Voor een bedrag van 50.000 wil men een huis bouwen voor het hoofd van de openbare school. Op verzoek van b. en w. heeft het architectenbureau Hasselt en De Koning een reconstructieplan opgemaakt voor Dorpsplein en Mariastraat. B en W. stellen voor dit plan uit te voeren, mits er een subsidietoezegging aan verbon den wordt. Postduivententoonstelling De postduivenhoudersvereni- ging „De Luchtbode" organi seerde in hotel „De Zwaan" een tentoonstelling van duiven, waar voor inzendingen uit de gehele streek waren binnengekomen. De uitslag was: Oude doffers: 1. J. Versprille, Oostburg; 2. W. Kuipers, Zuid zande; 3 en 6. W. van Acker, Cad- zand; 4. E. Verheije, Sluis; 5. P. Boekhout, Zuidzande. Oude duivinnen: 1. A. Weeda, Nieuwvliet; 2. A. Vasseur, Cad- zand; 3 en 4. P. de Hullu, Schoon- dijke; 5. J. de Krijger, Groede. Jarige doffers: 1. W. Kuiper, Zuidzande; 2. J. Merk, Groede; 3. G. Pleij, te Zuidzande; 4. J. Simpelaar, Oostburg; 5. E. Ver heije, Sluis; 6. P. Boekhout, Zuidzande. Jarige duivinnen: 1. A. Weeda, Nieuwvliet; 2. J. Versprille, Oost. burg; 3. P. de Hullu, Schoondijke. Jonge doffers: 1. E. Verheije; 2 en 3. A. Weeda; 4. J. Simpelaar; 5. J. de Krijger; 6. J. Versprille. Jonge duivinnen: 1. J. Merk; 2. J. van der Lijcke, Zuidzande; 3. W. van Acker; 4. J. Simpelaar; 5. E. Verheije. Late doffers: 1. A. Weeda; 2. W. Kuipers. Late duivinnen: 1. A. Weeda. Kampioen doffers: J. Ver sprille. Oostburg. Kampioen duivinnen: A. Weeda, Nieuwvliet. GLASGOW: Deze machtige por taalkraan werd het slachtoffer van de storm, die met orkaan kracht over Glasgow loeide. In Winschoten zijn 14 personen dakloos geworden door een felle brand, die maandagavond een dubbel woonhuis volledig ver woestte. Omstreeks half negen ontstond door onbekende oorzaak brand in de woonkamer van de familie Steinfelder, een echtpaar met zes kinderen. Door de storm achtige wind greep het vuur zó snel om zich heen, dat de met drie ploegen uitgerukte brandweer van Winschoten machteloos stond. Men kon niet voorkomen dat ook het door de uit zes per sonen bestaande familie Santi- fort bewoonde gedeelte volledig ten prooi viel aan de vlammen. Andreas Papandreoe is dins dagochtend met zijn gezin uit Athene vertrokken. De Griekse oud-minister nam het vliegtuig naar Parijs. Andreas, zoon van oud-premier George Papandreoe, kreeg maan dag een paspoort. Hij werd na de staatsgreep van vorig jaar april gearresteerd en zes maanden la ter op grond van de kerstamnes tie vrijgelaten. Papandreoe wordt beschouwd als een aartsvijand van de Griek se koninklijke familie. Men heeft hem ervan beschuldigd de lei ding te hebben gehad van de on dergrondse militaire „aspida"- beweging, die het toenmalige be wind omver zou hebben willen werpen. BELGISCHE PADVINDER VERDWEEN IN RIOOL Tijdens een sneeuwballenge vecht op een braakliggend ter rein te Diegem bij Brussel is zon dag een dertienjarige padvinder in een metersdiepe rioolput ge stort en niet meer teruggevon den. De put was afgedekt met een stalen plaat van een autowrak dat in de buurt lag. De andere jongens van de groep zagen hun makker op een bepaald ogenblik de plaat oppakken om deze als schild te gebruiken. Hij ver dween echter tezelfdertijd en de plaat bleef liggen. De leider van de groep pro beerde onmiddellijk in het riool af te dalen, maar de stroming van de ondergrondse waterloop was te sterk. De gealarmeerde brand weer en politie hebben urenlang vergeefs naar de verdwenen jon gen gezocht. De Europese voetbalunie heeft maandag in Bern de wedstrijd data vastgesteld voor de ontmoe tingen tussen Vasas Boedapest en Benfica voor het toernooi, om de Europacup 1 en die tussen Cardiff City en Torpedo Moskou voor het toernooi om de Euro pese beker voor bekerhouders. De data van alle wedstrijden voor de kwartfinales zijn nu be kend. De ontmoetingen zullen op de volgende dagen worden ge speeld: Europa-cup 1: Vasas BoedapestBenfica: 6 maart in Boedapest, 14 maart in Lissabon; Eintracht BraunschweigJu- ventus: 31 jan. in Braunschweig, 28 febr. in Turijn; Real MadridSparta Praag: 6 maart in Madrid, 20 maart in Praag; Manch. United—Gornik Zabrze (Polen): 28 febr. in Manchester, 13 maart in Polen. Europa-cup 2: Hamburg S.V.Olymp. Lyon: 21 febr. in Hamburg, 20 maart in Lyon: Standard LuikA. C. Milaan: 28 febr. in Luik, 13 maart in Mi laan; ValenciaBayern München: 31 jan. in Valencia, 13 maart in München; Cardiff City—Torpedo Mos kou: 28 febr. in Cardiff, 19 maart in Tashkent. De laatste ontmoe ting zal niet in de Russische hoofdstad worden gespeeld, om dat de temperatuur daar half maart nog te laag is. (ADVERTENTIE) 64 „Roeien, mannen!! Roei, voor je leven en de vrijheid!!" Zo schalt de stem van ridder Aram over de hoofden der galeislaven. Aram buigt zich over de railing van het achterschip en werpt een blik langs dë kajuit. In de don kere silhouetten der beide andere galeien, die zoëven nog roerloos voor het kasteel voor anker lagen, is reeds beweging gekomen: Aram ziet de riemen van de sche pen regelmatig op en neer gaan, het grote, driehoekige zeil wordt gehesen „Stom. dat ik daar nog niet aan dacht!!" schiet het door zijn hoofd „Hijs het zeil," roept hij dan gebiedend, en dadelijk springen enkele roeiers van hun banken om dit bevel uit te voeren. Vanaf de rotsige kust wordt de achter volging van de galei gadegesla gen door een eenzame figuur in haveloze kleren: de koopman Casimir „Ik vraag me af, wat daar aan de hand is," mompelt hij ver baasd. „De oosterlingen zullen toch niet vertrekken zonder hun kalief? Ik moet snel naar het kas teel om mij op de hoogte te stel len!!" En zich omdraaiend, haast hij zich naar de hoge muren van Barranca V/er middelen in één tablet - waaronder bet betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen l De gemeenteraad van Zaam slag keurde maandag met alge mene stemmen de gemeentebe groting 1968 goed. Enkele door de raadsleden voorgestelde wij zigingen waren van onderge schikt belang. Een subsidievoorstel voor de Nederl. stichting voor huwelijks- en geslachtsleven voor een be drag van vijf gulden per inge wonnen consult door een inwo ner van Zaamslag werd verwor pen met alleen de stemmen van wethouder De Koeijer en de raadsleden Dobbelaar en Florus- sen voor. Zowel de heer Pladdet als de heer Florussen braken een lans voor een subsidie aan het Leger des Heils. „Het is het enige leger ter wereld dat goed is", zei de heer Florussen. De raad besloot een bedrag van 10 cent per inwoner op de begroting te plaatsen met de stemmen van de heren De Koeijer, De Visser en Verlinde tegen. De vereniging „Pro Juven- tute" en het Zeeuwse instituut voor de geestelijke volksgezond heid werden zonder commentaar alsnog voor subsidie op de be groting geplaatst. DE VLEESKEURING De heer Verlinde uitte ernstige kritiek op de vleeskeurings dienst. Door deze dienst worden volgens de heer Verlinde afge keurde dieren afgevoerd naar an dere plaatsen en tot worst ver werkt of doorverkocht. De heer Dekker vulde deze kritiek aan met de opmerking dat hij uit ervaring wist, dat af gekeurde levers door de vlees keuringsdienst op de plaats waar de dieren werden geslacht, wa ren achtergelaten met alle risi co's van dien. De heer De Visser vond deze beweringen zó ernstig, dat hij het college om een nauwgezet on derzoek vroeg. „Ik ben stomver wonderd dat dergelijke dingen mogelijk zijn", aldus de spreker. De heer Florussen vond de ge meenschappelijke diensten „erg duur". „Het lijkt mij goed deze diensten door te lichten tot op het bot." De aanval op de vleeskeu ringsdienst, is volgens burge meester J. de Pree van Zaam slag en het hoofd van de vlees keuringsdienst, de dierenarts J. Janssen uit Axel, die dinsdag een onderzoek hebben ingesteld, on gegrond. Afgekeurd slachtvee wordt niet tot worst verwerkt of gewoon doorverkocht. De heer Janssen zei dat het hier ging om een voorwaarde lijk goedgekeurd varken. De eigenaar had de dienst opdracht gegeven het dier te slachten, maar had verzuimd zich te ver zekeren. Toen bleek dat er een geslachtsgeur aan liet vlees hing, besloot de keuringsdienst het vlees door te zenden naar het abattoir te Dordrecht voor een nader onderzoek. Het varken leverde de eigenaar uiteraard veel minder op dan normaal. In dien hii zich had verzekerd had hij toeh het volle pond uitge keerd gekregen. Keurt de dienst te Dordrecht het vlees goed, dan wordt het in de meeste gevallen bestemd tot verwerking tot voer voor dieren. ONPRETTIG, MAAR NODIG Van de noodzaak de reini gingsrechten met 100 procent te verhogen waren alle raadsleden, hoewel ze het een onprettige zaak vonden, overtuigd. Burgemeester De Pree verdui delijkte dat de post onvoorzien 31.498,50) op de begroting met de meerdere baten die door de verhoging op 14.000,ko men. een heel eind in de goede richting gaat om het exploitatie tekort op het zwembad en gym nastieklokaal van 23.000,op te vangen. Zeker is dit het ge val voor dit jaar, nu mag wor den aangenomen, dat bad en gymnastieklokaal medio 1968 in gebruik kunnen worden geno men. „Wij willen orde op zaken stellen en onze gemeente zo goed mogelijk overdragen. Als wij nu geen zwembad bouwen, zie ik het er niet meer van komen", aldus de burgemeester. AFVALWATER Er zal een einde komen aan de toestand dat kerken, scholen en bejaardentehuizen geen rei nigingsrechten betalen. B. en W. zagen het motief van deze sinds jaren geldende regeling niet in en de raad stemde ermee in. Een verhoging van de rioolbe lasting houdt het college nog in petto om de kosten te dekken voor aansluiting op de afvalwa terleiding. Uiteraard kwam deza ook ter sprake. „De lozing van het afvalwater op de waterschapsleidingen moet zo spoedig mogelijk tot het ver leden gaan behoren", had de heer Dekker gezegd in de korte alge mene beschouwing die hij als enige raadslid hield. De heer Florussen beperkte zich tot enkele losse opmerkin gen. Er zal worden begonnen met de buurtschap Spui. Of deze op de afvalwaterleiding Oost Zeeuws-Vlaanderen oost waar bij Zaamslag is aangesloten, zal worden gelegd of op de A.W.L. kanaalzone, is nog een punt van onderhandeling. ZAAMSLAG BIJ TERNEUZEN De heer Florussen stelde de vraag of de te plaatsen riool- pomp in de nabijheid van de be- jaardenwoningen de huurprijs van deze woningen zal drukken. Hij kreeg ten antwoord dat het college bij de afvalwater leiding had bepleit deze kosten op te nemen in de algemene ex ploitatie der leiding. Zowel de heren Dekker als Florussen zagen de herindeling als een onontkoombare zaak en spraken hun voorkeur uit voor toevoeging bij de gemeente Ter neuzen „in plaats van een in tweeën gehakt Zaamslag tussen Axel en Terneuzen". Burgemeester De Pree was het met de heer Florussen eens, dat de bouw van een nieuw stad huis te Terneuzen ook financiële consequenties voor de belasting betalers te Zaamslag zou heb ben. BOUWVERORDENING Naar aanleiding van het voor stel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening met inbegrip van een verordening op de seizoenwoonverblijven ver zocht de heer Florussen deze soepel toe te passen. Wat de sei- zoenverblijven betreft was hij verwonderd over de verbouwing van onbewoonbaar verklaarde huizen en andere krotten, meest al door buitenlanders, die ze kopen voor vakantieverblijven. Wanneer een eigenaar' een wo ning wil verbouwen mag dit niet, zei de heer Florussen. De voorzitter vroeg hem hier van voorbeelden te noemen: „Nie mand wordt belet zijn huisje op te knappen, zelfs als het on bewoonbaar is verklaard. Nie mand doet dit echter", aldus burgemeester De Pree. „De mees te eigenaars verkopen liever een oude bouwvallige woning dan dat zij deze laten verbouwen." De heer Florussen noemde het absurd dat voor woningwetwo ningen die 20 jaar geleden wer den gebouwd, de prijs van 18.000,door de minister werd bepaald, indien de bewoner deze wil kopen. De voorzitter deelde deze ver bazing en zegde toe hierover con tact op te nemen met de Ver eniging van Nederlandse ge meenten. „Deze prijzen liggen zeker vijf a zes maal boven de handelswaarde." HERDENKING RAADSLID FAAS Bij de aanvang van de raads vergadering herdacht burge meester De Pree het onlangs overleden raadslid W. Faas. „Op 1 september van het vorig jaar hield hij in de raad zijn laatste toespraak ter gelegenheid van het ambtsjubileum van de gemeentesecretaris. Sedert sep tember 1946 is hij onafgebroken 21 jaar lang lid geweest van de raad en heeft hij slechts vijf maal om dwingende redenen ver zuimd. De heer Faas was een eenvou dig man, begiftigd met een hel der verstand, die open en eer lijk voor zijn mening uitkwam. Hij bezat een groot gevoel voor humor en was een prettig raads lid." De raadsleden hoorden de woorden van de burgemeester staande aan en namen hierna een ogenblik stilte in acht.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3