PROVINCIAAL NIEUWS Bemanning van de „Bonafide" terug in Nederland Roofoverval in Zwijndrecht buit f 400 VOGELS NOG NIET IN NOOD „Geen tijd veor bang te zijn" GRIEP IN NEDERLAND NAUWELIJKS TOEGENOMEN Veertig werven werken samen Terneuzen Breskens Nieuwvliet Oostburg Stufs Zaamslag AGENDA: INDONESISCHE GEARRESTEERD Brandend maagzuur, Loonpolitieke adviescommissie ingesteld Schoenfabriek kreeg Russische orders Chemische analyse van maanMem mogelijk Bressiaan Cappon: Beetje ongeloofwaardig Menseteiide tillers in Indonesië Alleen kladjournaal gered MÈnister Klompé: Geen discriminatie van woonwagen bewoners Zelfs geen natte voeten Zaterdag IS janauri 1968 DE VRITE ZEEUW Pagina 3 SCHEEPVAART IN KANAAL GENT-TERNEUZEN Nederlands kanaalgedeelte December 1967 ZEESCHEPEN Totaal geschut: Aant. 568 b.r.t. 499.221 Gelost of geladen te: Terneuzen 59 Terneuzen rede 6 Sluiskil 7 Sas van Gent 4 BINNENSCHEPEN Totaal geschut: Aant. 50.535 90.163 15.854 2.430 ton 4569 2.500.327 Gelost of geladen te: Terneuzen 386 219.338 Terneuzen rede 63 68.988 Sluiskil 242 203.068 Sas van Gent 171 88.638 Axelse Sassing 14 5.341 Geslaagd Voor het diploma hoofdakte met volledige bevoegdheid slaag de gisteren aan de rijkskweek school te Middelburg, de heer W. A, Koster alhier. De heer en mevr. Joh. de Vries recepieerden Ter gelegenheid van hun veer tigjarig huwelijksfeest recepieer- de gisteren het echtpaar Joh. de Vriesv. d. Graaf in hotel „Rotterdam". De heer De Vries, oud-directeur van het postkantoor alhier, heeft zich na zijn pensionering met ijver verdiept in de geschiedenis van Terneuzen. Daaruit resul teerden lezingen en volksverha len die hij in vele plaatsen van de streek en ook buiten de pro vincie hield. Het was dan ook niet te verwonderen dat hij voor zitter werd van de vereniging Oud-Terneuzen. Ook het voor zitterschap van de bond van ge pensioneerden afd. Oost-Zeeuws- Vlaanderen berust bij de heer De Vries. Hij is de auteur van het boek: „De geschiedenis van het jongste verleden van Terneu zen". De populariteit van het echt- oaar De Vries werd geïllustreerd door de belangstelling van velen, oud-collega's van de P.T.T., men sen die belangstelling hebben voor de hobby van de heer De Vries ert hierdoor vaak zelf wer den geïnspireerd, en voorts vele vrienden en kennissen die zo maar geluk kwamen wensen. Zij dié verhinderd waren per soonlijk van hun belangstelling blijk te geven zonden een brief of gelukstelegram en natuurlijk Niet alleen eentonig „Het wordt misschien eento nig, maar in 1968 zullen de uit gaven aan ziekenhuis- en specia- listenkosten weer hoger zijn dan in het afgelopen jaar", zo deelt de vereniging voor ziekenhuisver- pleging in Zeeuws-Vlaanderen in een circulaire aan haar leden mee. Met dit onontkoombare feit m het vooruitzicht heeft de vereni ging zich dan ook genoodzaakt gezien aan de ledenvergadering een contributieverhoging voor te leggen, welke met algemene stemmen werd aanvaard. Met ingang van 1 januari 1968 gelden nu de volgende tarieven (maandcontributie) Twee mannen die zakdoeken mor hun gezicht hadden gebon- len, zijn donderdagavond om- itreeks zeven uur de woning van ie 23-jarige mevrouw Boosten, Klaproosstraat 10 te Zwijndrecht binnengedrongen en hebben haar »r onder bedreiging toe bewogen een bedrag van circa ƒ400,af te geven. Mevrouw Boosten was alleen met haar drie kinderen thuis. Zij schrok hevig toen zij de twee mannen door de achterdeur haar huis zag binnenkomen. Onmiddellijk begreep ze wat 't telefoontje te betekenen had ge had, dat zij even tevoren had ge kregen en waarbij haar gevraagd was of haar man thuis was. Zij had ontkennend geantwoord en gezegd, dat hij eerst later op de avond thuis zou komen. De hoorn was daarna op de haak gegooid. De mannen gelastten haar het in huis aanwezige geld af te geven. Om haar schrik aan te jagen pak te een man een van de kinderen beet en dreigde dat hij het zou mishandelen, als zij niet gauw aan het bevel zou voldoen. Vol komen overstuur haalde me vrouw Boosten haar geld tevoor schijn, om dat aan de overvallers te geven. Deze verlieten daarna schijnbaar in alle rust de woning weer. Ze liepen de straat, maar naar de politie aanneemt, hadden ze in de buurt een auto staan. Mevrouw Boosten kan slechts 'n gebrekkig signalement van de overvallers opgeven. Ze had de indruk dat het zuidelijke types waren. Uit het feit dat zij juist hur hadden opgebeld, conclu deert de politie dat de familie Boosten de overvallers min of meer kende. Derde klasse (B) 17,60; kinde ren 11,55. Tweede klasse (C) ƒ24,75; kin deren 12,80. Aanv. 2e klasse (E, 12,60; kin deren ƒ7,70. Voor de oqde groep A, derde klasse zonder specialist, zijn de contributies thans resp. 14,30 en 11,—. Bejaarden maakten kennis met sociale werker De onlangs benoemde „maat schappelijk werker van de stich ting Dienstverlening aan Bejaar den" in Breskens, de heer J. v. d. Smissen, heeft tijdens een bijeen komst van de bejaardensociëteit kennis gemaakt met vele bejaar den. Deze kennismaking werd door de bejaarden zeer op prijs gesteld en heeft veel vertrouwen gewekt. De bejaarden zijn door zijn woorden overtuigd gewor den dat zij met hun moeilijk heden altijd bij hem kunnen aan kloppen. De heer v. d. Smissen sprak zijn voldoening uit over de aan wezigheid van een team dames WH, waarop hij steeds zal kun nen rekenen. De heer Hartman nam afscheid Tijdens een bijeenkomst van de stichtingsraad van de stich ting „Dienstverlening aan be jaarden'* in Breskens heeft de heer W. Hartman, secretaris van de stichting, afscheid genomen in verband met zijn vertrek per 1 februari naar Eindhoven. De voorzitter sprak waar derende woorden voor het vele werk, door de heer Hartman ver richt. Als blijk van waardering werd hem een ets van de handelshaven van Breskens overhandigd. Voorts kon de stichtingsraad kennis maken met de per 1 jan. benoemde maatschappelijk wer ker. de heer J. v. d. Smissen. Aanbesteding In de Stadsherberg te Nieuw vliet is aanbesteed het bouw kundig gedeelte van de riool waterzuiveringsinstallatie in het kustgebied van Nieuwvliet tot Cadzand-bad. In totaal werd door 20 aannemers ingeschreven. De laagste tien waren: A. v. Zelen, Hoofdplaat 80.002; firma Leen- houts te Sluis 107.350; fa. P. Mollet te Hoofdplaat 110.000; fa. B. M. Noordenne te Harainx- veld 110.000; H. Verweij en ge broeders Haerens te Oostburg 112.500; N.V. ELK te Schoon- dijke 114.200; firma D. J. Hame link te Terneuzen 116.500; K. den Ouden te Biervliet f 117.650; J. Mens te Lisse 128.000; gebrs. v. d. Hemel te Biervliet f 132.000. Machines en elektrische instal laties zullen worden geleverd en geplaatst door de machinefabriek Elektrotechniek N.V. Landjndus- trie te Sneek voor 149.220. Aanbesteding opjaaggemaal Het gemeentebestuur van Oostburg heeft deze week aanbe steed het verrichten van grond-, riolerings-, beton- en bestratings- werken alsmede het maken van een opjaaggemaal met perslei ding in het bestemmingsplan Veerhoekpolder met bijkomende werken en leveringen. Ingeschreven werd als volgt: 1. fa. De Ruijsscher te Bier vliet ƒ270.100; 2. Gebr. Otte te Nieuwdoro ƒ274.000; 3. A. Cor nells te Hoofdolaat ƒ275.000; 4. M. P. Hol te Hulst ƒ277.500; 5. fa Jansen en De Vos te Water- landkerkje ƒ278.000: 6. fa. ELK te Schoondijke f 280.000; 7. fa. v. d. Hemel te Biervliet 282.000; 8. fa. Verweij en Haerens te Oost burg ƒ285.000; 9. K. T. den Oude te Biervliet ƒ286.900; 10. J. den Oude te Biervliet ƒ289.900; 11. J Duinhouwer en Zn. te Goes ƒ288.500; 12. fa. wed. P. Tous- saint te Cadzand ƒ290.400; 13. J. Mens te Lisse 291.000: 14. Leen- houts N.V. te Sluis 291.490. De gunning werd aangehouden. Het reuma-onderzoek Het reuma-onderzoek bij de bevolking van Sluis boven de 45 jaar begint reeds a.s. maandag. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de nieuwe mobliele eenheid, die dezer dagen officieel werd overgedragen aan het reuma-in stituut. Sluis is de eerste gemeente in Nederland die door dit reuma station wordt bezocht. Ongeveer een vierde deel van de inwoners boven de 45 jaar heeft een oproep gekregen. Het ligt in de bedoeling dat het onderzoek dit jaar op alle personen boven de 45 jaar wordt toegepast. Jaarvergadering Veilig Verkeer De afdeling Zaamslag van het Nederl. verbond voor veilig ver keer belegt op vrijdag 19 januari a.s. om 19.30 u. haar jaarvergade ring in „De Poort". Ook niet-leden zijn die avond we.'kom. Secretaris en penningmeester zullen een verslag uitbrengen. Er is een bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heren Mol en De Leeuw en verder zullen instructieve dia's en een verkeersfilm worden ver toond. De afdeling is het afgelopen jaar flink in ledental toegenomen (thans ongeveer 140 leden), o.a. dank zij de geslaagde verkeers- cursus in 1967. Voor 1968 is weer zo'n cursus van 6 lessen in voorbereiding. Vrijdag 2 februari zal hij starten. Nadere mededelingen hierover zullen op de jaarvergadering worden verstrekt. Opgave is reeds nu mogelijk bij de heren F. Dieleman, A. Janse en P. de Leeuw. Start creatief jeugdwerk Reeds maandenlang zijn er be sprekingen gevoerd door ver schillende jeugdwerkorganisaties om te komen tot een brede op zet van creatief jeugdwerk in de gemeente Zaamslag. r Een groepje oudere inwoners wil een poging ondernemen om dit werk van de grond te krij- gn. Men heeft daartoe tijdelijk de beschikking gekregen over het pand Plein 18, waar de Raif- feisenbank zich in de toekomst gaat vestigen. Op maandag 15 januari a.s. worden jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 15 jaar daar verwacht op een „doe-het-zelf'- avond van 7 tot 9 uur. Onder leiding van deskundigen kunnen diverse creatieve uitin gen worden beoefend, zoals schilderen, tekenen, figuren ma ken met allerlei materiaal, ba- bykleding maken, terwijl er ook plaatjes kunnen worden ge draaid. Slaagt deze avond, dan zal op maandag 5 februari daarop wor den voortgebouwd. Ouders van kinderen van de genoemde leeftijdsgroep, maar ook anderen zijn welkom om een kijkje te komen nemen en zo mogelijk te helpen bij de ver dere opbouw van een gezonde ontspanning voor de jeugd, waarbii het zelf-doen voorop staat. De toegangsprijs is ƒ0,25. ZATERDAG 13 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Rififi in Parijs". ZONDAG 14 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Een beminnelijke vlegel"; 5 en 8 uur: „Rififi in Parijs". MAANDAG 15 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Een beminnelijke vlegel". DINSDAG 16 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Een beminnelijke vlegel". 9 Vergadering van de Zeeuws-Vlaamse vogelbeschermingsver. De Zeeuws-Vlaamse vogelbe- achermlngsvereniging „Het Duumpje" heeft gisteravond te Oostburg vergaderd over wat de vereniging te doen staat als de vorst aanhoudt. De heer C. Riem slag, Jachtopziener van het na tuurgebied „De Braakman", zei dat er een noodsituatie intreedt voor de vele duizenden vogels als de vorst doorzet en er nieuwe sneeuw valt. Dan zal er op grote schaal bijgevoederd worden. In de Braakman vindt men zeldza me vogels, zoals waterallen, roerdompen koperwieken en kramsvogels. In midden-Zeeland en op Schouwen-Duiveland achten de vogelwachten de toestand nog niet zodanig kritiek dat er tot actie moet worden overgegaan. De heer J. P. C. Boot uit Haam stede, voorzitter van de vogel wacht „Schouwen-Duiveland", zei dat hij geen grote concentra ties ganzen had waargenomen, wat zou duiden op een gebrek aan voedsel. Er is nog genoeg open water. Mr. Th. Lebret uit Middelburg die zich veel met de vogelwach- terij in midden-Zeeland bezig houdt zei dat de vogels het niet moeilijk hebben omdat de vorst langzaam is binnengetrokken. Wel strooit hij zelf 's morgens, in alle vroegte, universeel voer voor de vogels, om de dieren vast aan deze voederplaats te wennen. Veel vogels verzamelen zich in deze tijd bij het „Zilveren Schor". „Een mooi punt, dat ik nieman-' kan ontraden", aldus mr. Lebret. „topfiguren" De garnizoenscommandant var Djakarta, generaal Machm.oed. heeft vrijdag bekendgemaakt dat vijf „topfiguren" zijn gearres teerd wegens medeplichtigheid ROTTERDAM: Donkere figuur tjes tegen een witte achtergrond, die de Feijenoordspelers ver tegenwoordigden tijdens de trai- ining van donderdagmiddag voor de grote wedstrijd tegen Ajax. druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direct! Zoals bekend is met ingang van 1 januari j.l. door de minister van sociale zaken en volksgezondheid ingesteld een loonpolitieke ad viescommissie, die tot taak heeft de minister op zijn verzoek te adviseren, indien hij overweegt een of meer bepalingen van een collectieve arbeidsovereenkomst onverbindend te verklaren. Tot voorzitter van deze com missie is benoemd prof. dr. F. J. H. M. van der Ven. Benoemd tot leden: de heren prof. mr. N. E. H. van Esveld, J. A. Middelhuis, dr. B. Pruyt en drs D. Roemers. De heren Van der Ven en Mid delhuis, die lid waren van het college van rijksbemiddelaars, hebben met ingang van genoem de datum als zodanig ontslag ge nomen. De loonpolitieke adviescom missie is dezer dagen door de mi nister op niet-officiële wijze ge ïnstalleerd. Als resultaat van het bezoek van de Russische handelsdelega tie in begin december heeft de Nijmeegse schoenfabriek Swift vrijdag orders ontvangen voor de levering in het eerste kwartaal 1963 van 100.000 paar schoenen. De orders bestaan uit: 20.000 paar damesschoenen Swift, 40.000 paar herenschoenen Swift en 40.000 paar herenschoenen Robinson. De samensmelting van Swift en Ro binson begint dus vruchten af te werpen, temeer daar dezer da gen ook uit Amerika de eerste grote orders werden ontvangen, die perspectieven openen voor een exportmarkt in de Ver. Sta ten, aldus werd van de zijde van het bedrijf meegedeeld. De chemische analyse van de maanbodem door middel van "en instrument aan boord van de „Surveyor"-7 blijkt na aan vankelijke pech toch nog moge lijk te zijn. Men is er vrijdag na eerdere vruchteloze pogingen in geslaagd het instrument, dat op ongeveer zestig cm van de grond was blij ven hangen, los te krü<*en door een manoeuvre met de graafarm. De „operatie" werd uitgevoerd door het laboratorium in Pasa dena in Californië, dat de ver achtingen van de Surveyor volgt. Het instrument voor chemisch onderzoek ter grootte van een choenendoos zendt alpha-stra- 'sn uit. De teruggekaatste stra- 'en leveren de geleerden gege vens voor de vaststelling van de aard van de maanbodem. Voor en goede analyse is het nodig 'at het apparaat op de grond 'igt. De proef is een der be- angrijkste, die de Surveyor noet uitvoeren. De acht koppen tellende be manning van het in de nacht van woensdag op donderdag in de Golf van Biscaye gezonken Ne derlandse kustvaartuig „Bona fide" is gisteren met het Itfnvlieg- tuig van „Iberia" uit Madrid op Schiphol aangekomen. De oor zaak van de ramp is volgens de 44-jarige kapitein Teunis Keus uit Den Haag het gaan schuiven van de lading van 865 ton pyriet, mogelijk als gevolg van de hoge golfslag, veroorzaakt door de storm die er de vorige dag woed de. De influenza, die, naar het mi nisterie van sociale zaken en volks eezondheid verleden week meldde, in ons land heerst, is, behalve in de hoofdstad, nauwe lijks toegenomen. Bij informatie bil het minis terie werd medegedeeld, dat blijkens de jongste steeknroeven van de regionale geneeskundige inspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid het alge mene beeld van de „griep" over het gehele land genomen weinig veranderd is sedert de vorige week vrijdag, toen het ministe rie een voorlopig overzicht pu bliceerde. In het gehele land is de griep goedaardig van karak ter gebleven. Werd de vorige week de situatie in het noorden van het land niet ongunstig ge noemd, vrijdag bestond de in druk, dat hier wel van een toe neming sprake is. die evenwel niet van enige betekenis kan worden genoemd. Dit geldt be halve voor Groningen, Friesland en Drenthe ook voor Overijssel en Gelderland, zij het dat in Arnhem een kleine toeneming wordt geconstateerd. Limburg en Brabant meldden ook geen toeneming van betekenis. In het westen werd in Amsterdam een behoorlijke toeneming van de griep gemeld. Van een ernstige situatie is hier echter geen spra ke. In Rotterdam nam het aan tal ziektegevallen enigszins toe. In Den Haag bleef de situatie onveranderd en in Utrecht werd geen uitbreiding van betekenis aangetroffen. Voorts had men de indruk, dat ook in Limburg. Brabant en Zeeland de griep weinig of niet is toegenomen. ran een samenzwering tot het mtketenen van een terreurcam- lagne tegen de Indonesische re geringsleiders, zo meldt 't pers bureau Antara. Hij deelde tevens mee dat negen anderen zijn ge arresteerd blijkbaar wegens com- necties met de verboden com munistische partij. Namen gaf hü niet. Mensetende tijgers hebben de afgelopen zes weken acht mensen uit drie Zuidsumatraanse dorpen gedood en meegesleept, zo staat in het Indonesische legernieuws- bulletin van vrijdag. De mensen van de betrokken dorpen durven niet meer naar hun velden om te werken, omdat de tijgers op klaarlichte dag hebben aanatvauuk „We waren nog maar goed an derhalf uur onderweg van San tander naar Rochvuster in Enge land, toen het schip even vóór elf uur 's avonds een beetje over bak- ooord ging liggen. Ik was op wacht", aldus de eerste machinist Jaap van den Berg (28) uit Oudenbosch. „We maakten zo snel slagzij dat het schip binnen ongeveer acht minuten op zijn kant lag. We konden weinig an ders doen dan de reddingboten over boord zetten. Even later zijn we in de bootjes gegaan en bij het schip gebleven. Het Spaanse vis sersschip „Punta Amer", dat onze S.O.S. al had opgevangen en op weg was gegaan, zag na een tijdje de vuurpijlen die we af schoten en heeft ons om ongeveer 1 uur 's nachts opgepikt". De kapitein van het Spaanse schip heeft nog geprobeerd de 7 jaar oude „Bonafide" van 499 brt, eigendom van het kustvaartbe- drijf mr. J. J. Oyevaar te Leid- schendam, op sleeptouw te ne men. „Hij liet 2 van zijn mensen een draad aan de „Bonafide" vastmaken. Maar het kon niet meer gesleept worden. Toen het schip uiteindelijk te plat lag, heeft men de draad gekapt en enige tijd later verdween de kust vaarder in de golven", aldus ka pitein Keus. „Ik kon aleen maar het kladjournaal redden. De rest is met het schip gezonken". De bemanning, die ook alle oer- soonlijke bezittingen verloor, werd in Santander aan wal gezet en heeft daar enkele nieuwe kle dingstukken gekocht. Bij hun aankomst op Schiphol werden de opvarenden opgewacht door de chef personeelzaken van de rede rij, het scheepvaartbedrijf Dam mers en Van der Heide uit Rot terdam, die hun elk een voor- De minister van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk mej. dr. M. A. M. Klompé, is het niet eens met enkele leden van de eerste kamer, dat het nieuwe ontwerp woonwagenwet het doen uitsterven van de woonwagen bewoners ten doel heeft. In antwoord op opmerkingen van leden van de eerste kamer commissie voor maatschappelijk werk zegt d eminister, dat het belang van de woonwagenbewo ners in het wetsontwerp cen traal wordt gesteld. Het ontwerp houdt de vrijheid in stand om in een woonwagen te wonen en daarmee te trekken, terwijl daar naast de woonwagenbevolking de gelegenheid wordt geboden zich in een woning te vestigen en in de samenleving te worden opgenomen. Er is geen sprake van discri minatie van woonwagenbewo ners t.a.v. van de Europese con ventie ter bescherming van de rechten van de mens en de fun damentele vrijheden. Minister Klompé is voorts van mening dat de kansen van de woonwagenbewoners op maat schappelijke en culturele ont plooiing door vestiging in een woning worden vergroot. Zij wil hen echter op geen enkele wij ze daartoe dwingen. Waarschijnlijk door de vesti ging van goed geoutilleerde woonwagencentra zal slechts 40 procent van de woonwagenbe volking nog gaan trekken. Zo dra de overige geplande centra gereedkomen, zal dit percentage nog kleiner worden, aldus de minis is?. schot van 500 gulden overh» digde. Voor de 19-jarige matroos on der de gage, Niels van der Bi* uit Den Haag, was het de eerst* reis. „Niet de laatste" verzekerde hjj. Op de vraag of hij bang was geweest, zei hij: „Daar was niei eens tijd voor". De 25-jarige tweede machinist, de heer J. Cappon uit Breskens zei de hele gebeurtenis „een beetje ongeloofwaardig" te vin den, omdat alles zo enorm snel was gegaan. Gisteravond kwam hij om half elf thuis in Breskens, bij zijn ouders en verloofde. Ook hij zei zijn bezittingen, die hij aan boord had, verloren te heb ben. De redding liep overigens gesmeerd. „Ik had zelfs geen nat te voeten". De reis naar huis en de verzorging onderweg had de ambassade, naar de heer Cappon zei, prima geregeld. Als resultaat van hun streven naar samenwerking hebben veer tig middengrote en kleine scheeps werven de coöperatieve vereniging „Werfbelangen" u.a. opgericht met het doel hun efficiency en uitein delijk hun concurrentie te verbete ren. Deze vereniging zal o.a. de in koop van de grondstoffen, mate rialen en andere produkten die in het scheepsbouw en reparatiebe drijf worden gebruikt centralise ren. Daarnaast, zo deelt de centrale bond van scheepsbouwmeesters in Nederland mede, biedt de gekozen organisatievorm de mogelijkheid samenwerking op andere gebieden, waarop de leden werkzaam zijn, te bevorderen c.q. uit te breiden. De zetel van de vereniging is ge vestigd in Den Haag, terwijl de kantoren en magazijnen zich te Lexmond bevinden. Qua aantal deelnemende werven is sprake van de meest omvang rijke vorm van samenwerking die tot dusverre in de Nederlandse scheepsbouw heeft plaatsgevon den, aldus de centrale bond. Tot voorzitter van de nieuwe coöperatie i" pekO'en de heer M. Ho"bee te Dordrecht. Deze vorm van samenwerking kwam tot stand met medewerking van de centrale bond van scheeps bouwmeesters in Nederland. Pr?9 gewonden bij ongeluk op scheepswerf van VeroSme Bij een ongeluk op het schip „Irish Elm" op de werf van Ver- olme te Rozenburg zijn vrijdag morgen kort na half twaalf drie Duitse monteurs gewond geraakt. Een van hen is overgebracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis. De mon teurs, afkomstig van het Duitse bedrijf Liebherr, waren bezig met de montage van een kraan aan boord van de „Irish Elm". Oorzaak van het ongeluk was het breken van een schraag van raakten bekneld. De medische een stelling. De drie monteurs dienst van Verolme heeft de men sen direct verzorgd en achtte in één geval snelle opname in het ziekenhuis nodig. De „Irish Elm" is een bulkcar rier van 34.000 ton. De andere twee monteurs zijn licht gewond. Eén werd naar het ziekenhuis gebracht voor nader onderzoek.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3