De Gaulle en de Israëlische Mirages' Radio en Televisie FORTUNA 22 TOESTELLEN CLANDESTIEN NAAR ISRAEL? NIEUW PASSAGIERSSCHIP VOOR DE DIENST ROTTERDAM-BAZEL Verzekeringsmoeilijkheden na de brugramp op Curacau DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 13 janauri 1968 DEENSE SNELTREIN ONTSPOORD FRANSE KOTTER VING BRITSE DUIKBOOT Onderhouds beurt Schandaal Vriendelijker onder druk ZUIDKORE AAN SE VISSERSBOOT GERAMD LEK IN HAARLEMSE AARDGASLEIDING HOGE OFFICIEREN VERONGELUKT SOEKARNO BOOG VOOR DE WET ROYALISTEN IN JEMEN SCHIETEN MIG-21 NEER GELDHANDELINGEN OP POSTKANTOREN OOK NA 15 UUR IN TWEE STRIJD BOURGUIBA OVER DE INTER-ARABISCHE BETREKKINGEN Pagina 10 De merkwaardige passage in de brief van De Gaulle aan de Is raëlische ex-premier Ben Goerion is zijn verwijt dat de Israëliërs tekort waren geschoten in be scheidenheid. Dat komt dan van een man die internationaal niet als kampioen der bescheidenheid wordt gezien, maar die boven dien hard zou moeten lachen wan neer men hen wat meer beschei denheid aanbeval. Het is overigens maar één as pect in een brief, waarin met op merkelijke vriendelijkheid wordt gereageerd op Ben Goerion ver ontwaardiging over antisemie- De sneltrein Kopenhagen Holbak is vrijdagmorgen vroeg voor het station Glostrup aan de westelijke rand van Kopenhagen ontspoord en tegen een brug ge botst. De bestuurder van de die- seltrein is zwaar gewond. Ook zes andere gewonden zijn naar een ziekenhuis gebracht. De Franse treiler „Fomalhaut" heeft woensdag in het Kanaal de Britse onderzeeboot „Grampus" in zijn netten gevangen. De „Grampus" blies meteen zijn watertanks leeg en kwam boven, maar 't „bevrijden" van de boot duurde drie uur, mede door taal moeilijkheden. Voor dit doel werd een tolk met een vliegtuig van de Franse luchtmacht naar het Kanaal gevlogen die uit de lucht radiografisch de taalknoop ontwarde. tische tendenzen in De Gaulles laatste rede op zijn traditionele persconferentie. Dat weert De Gaulle pertinent af, al houdt hij staande dat het fout was van Is raël om ondanks het Franse ver maan toch aan te vallen, toen het de Egyptische dreiging te ern stig vond worden. Dat in de wind elaan van Fran ce adviezen ie bestraft met het verbod vijftig al betaalde straal jagers van het type „Mirage" naar Israël te verschepen, juist in een tijd dat de Sowjet-Unle de Egyptische en Syrische lucht machten weer op het oude peil brengt Er wordt zelfs wel ge schermd met export van mirages naar Irak. En in die mirage-ge- schiedenis schijnt de kern te zit ten van De Gaulles boosheid. Een Frans kamerlid heeft ont huld dat een goede twintig Fran se mirages net vóór de zesdaagse oorlog ijlings naar Israël zijn ge vlogenvoor een onder houdsbeurt, wat volgens contract zou kunnen, al is het natuurlijk de vraag of een zich op oorlog voorbereidend land zit te sprin gen om onderhoudsbeurten uit te voeren. Die Franse mirages zouden door de Israëli's zijn ge bruikt. Dat bewijs van Israëlische sympathie van de Franse lucht macht zou buiten De Gaulle om zijn gegaan. Vandaar zijn woede tegen zijn vliegende generaals en tegen de Israëli's die op deze geraffineer de manier een gratis lening aan straaljagers gesloten hebben. Natuurlijk zijn wel de officiële ontkenningen gekomen, maar in principe schijnt het verhaal juist te zijn, al is het aantal van 22 mis schien niet helemaal juist. De af faire die De Gaulles woede op wekte, zozeer dat hij zijn minis ter Messmer bijna de laan uit stuurde, maakte de president nog bozer, omdat hij geen tegenmaat regelen kon nemen zonder het schandaal aan de grote klok te hangen. Men begrijpt nu het getreiter tegen Israël en de onaangename woorden voor dat land op zijn persconferentie. En intussen klaagt Marcel Dassault (tussen haakjes een man die van zijn Joodse afkomst geen geheim maakt), dat hij door De Gaulle tal van orders dreigt kwijt te ra ken. Enige landen, waaronder Bel gië, huiveren om mirages te ko pen uit vrees dat ze geen reserve onderdelen of vervanging meer krijgen, als ze ooit eens het mis noegen van De Gaulle opwekken. Dat zijn orders die over miljar den francs lopen en die de Franse economie best kan gebruiken. De druk van Dassault zal er wellicht toe leiden, dat De Gaulle uiteindelijk Israël toch zijn mira ges zal gunnen. De brief aan Ben Goerion was een begin van een vriendelijker houding. Een Noordkoreaans marine vaartuig heeft donderdag en Zuidkoreaanse vissersboot ge ramd bij de oostkust. Volgens radiomeldingen uit het gebied zonk het scheepje en zijn alle zes opvarenden verdronken. Twee andere Zuidkoreaanse vissersschuiten met in totaal 12 mensen aan boord zouden don derdag door drie communistische oorlogsschepen naar het noorden zijn opgebracht. Een week ge leden zouden ook al twee Zuid koreaanse schepen zijn meege voerd. Vrijdagmorgen vroeg heeft zich in de nieuwe stadswijk „Schalk wijk" te Haarlem op de hoek van de Europaweg en de Belgiëlaan enkele uren lang een lekkage in een aardgasleiding voorgedaan. Gedurende die tijd hebben onge veer tachtig bewoners van de omliggende drie huizenblokken (24 woningen) bij buurtgenoten onderdak moet zoeken. Een bewoonster van de in de omgeving liggende blokken sloeg omstreeks vijf uur alarm, waar na de omwonenden gewekt wer den en de politie en de brand weer ter plaatse verschenen, die „evacuatie" adviseerden. Nadat technici van het gemeentelijk energiebedrijf het lek voorlopig hadden gedicht, mochten de be woners omstreeks acht uur naar hun flats terugkeren. Wel werd hun aangeraden te wachten met het gebruiken van gas en het ont steken van vuur. ZONDAG 14 JANUARI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Klassieke muziek; 8.55 In leiding Hoogmis; 9.00 Eucharis tieviering; 10.00 Nieuws; 10.15 Moderne muz.; 11.00 Limburgs Symphonie-orkest; 11.50 Buiten lands commentaar; 12.00 Kerk orgelconcert; 12.40 Klassiek pla- tenprogramma; 13.00 Nieuws; 13.07 Voor de kinderen; 13.30 Klassiek strijkkwartet; 13.55 Harprecital; 14.10 Voordracht; 14.30 Langs de lijn; 17.00 Chr. Geref. kerkdienst; 18.00 Schrift noten; 18.30 Waar blijft het Wil de Gansen-geld?; 18.45 Nieuwe gram. op liturgisch gebied; 19,00 Nieuws; 19.07 Klass. gewijde mu ziek; 19.30 De derde wereld, lez.; 19.45 Moderne orkestwerken; 20.10 Geestelijke liederen; 20.30 Muzikale en technische tips voor de stereo-fans; 21.30 Het Weer- huis; 22.00 Godsdienstige vraag stukken; 22.30 Nieuws; 22.40 Overweging; 22.45 Muzikale in formatie; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws; 8.18 Voor 't platteland; 8.30 Weer of geen weer (9.00 Sportmeded.); 9.45 Humanistisch Verbond; 10.00 Kinderdienst; 10.30 Remon- De KölnDüsseldorfer Deut sche Rheinschiffahrt heeft een vijfde schip besteld voor de pas- sagiersdienst van Rotterdam naar Bazel. Het krijgt de naam „Brit- tannia" en zal in mei 1969 in de vaart moeten komen. De werf Christof Ruthof te Mainz zal dit Rijnschip bouwen voor 8,5 mil joen gulden. In deze serie passa- Het C-54 transportvliegtuig van het Amerikaanse korps mari niers. dat donderdagmorgen vroeg tegen een besneeuwde berghelling bij Battle Mountain in Nevada is gevlogen, waarbij de negentien inzittenden het leven verloren, had verscheidene hoge officieren aan boord. Er waren zeven bemannings leden en 12 passagiers, onder wie een luitenant-kolonel van de Britse marine. Onder de elf ove rige, allen Amerikanen, bevon den zich vijf kolonels en luite nant-kolonels van de mariniers, vier majoors en een kapitein-lui tenant ter zee. Oud-president Soekarno van Indonesië heeft vrijdag voor de wet gebogen door zich in een civiel proces dat 22 vroegere grondeigenaren tegen hem heb-'- ben aangespannen te laten ver tegenwoordigen door twee advo caten. Toen het proces een maand geleden begon, was Soekarno niet vertegenwoordigd, waarvoor hij een waarschuwing van de rechtbank kreeg. De vroegere grondeigenaren menen dat hun eigendommen on wettig door Soekarno zijn ont eigend voor de bouw van een zie kenhuis. Een van Soekarno's advocaten zei, dat zijn cliënt ®an particulieren geen rekenschap is verschuldigd, maar zich slechts behoeft te verantwoorden voor de volksvertegenwoordiging. De royalistische artillerie in Jemen heeft volgens het bericht van een radiostation woensdag 'n door een Russische piloot be stuurde Mig-21 straaljager neer geschoten toen het toestel een actie voor de republikeinen uit voerde. De piloot was met een brandend valscherm omlaag ge stort. Volgens de radio zetten de royalisten hun opmars tegen Sanaa voort. Op 6 januari waren zij deze republikeinse stad tot op 7 kilometer genaderd. De royalis ten zeggen onophoudelijk gebom bardeerd te worden door Russi sche Iljoetsjlcs, gierssehepen met Europese na mén werden reeds gebouwd het m.s. „Europa" (I960), m.s. „Hel vetia (1961), m.s. „Nederland" (1964), m.s. „France" (1966). De „Britannia" wordt iets gro ter dan de vier andere schepen. Met 110 m zal het schip de op de Rijn maximaal toegestane scheeplengte bereiken. De breed te wordt 12 m. Op de beide bene- dendekken zal voor 220 passa giers in 110 hutten ruimte wor den geschapen. Alle hutten krij gen de beschikking over air-con ditioning, radio, telefoon en t.v. De salons-restaurant, grill, lees zaal, bar en lounge worden evenals op de andere schepen op het bovendek gesitueerd. Men kan het stuurhuis en de schoorsteen door een druk op de knop laten verdwijnen. Ook de masten kunnen hydraulisch wor den gestreken. Dit is noodzake lijk op het traject tussen Straats burg en Bazel, waar de bruggen over de sluizen betrekkelijk laag zijn. Tijdens de begrotingsbehande ling in de eilandenreeks van het eilandgebied Curasao is donder dag het instorten van de in aan bouw zijnde brug over de St. Anna-baai in Willemstad aan de orde gekomen. Gedeputeerde Rozendal heeft bevestigd, dat in het verzeke ringscontract in verband met eventuele schade aan de nieuwe brug een uitzonderingsclausule staat. Deze heeft betrekking op fouten in de fundering van het bruggehoofd en voor het geval er zich verzakkingen voordoen, zo meldt het Antilliaanse dag blad „Amigoe di Curasao". Het is een juridische kwestie gewor den, aldus de gedeputeerde.De verzekering tegen schade staat op naam van rijkswaterstaat, de pletterij Enthoven en het eiland gebied Curasao. In nauw over leg tussen deze drie instanties zal worden bezien welke proce dure men zal volgen. Volgens de bewindsman zal het eilandgebied de schade niet hoeven te beta len. Het rapport van de com missie over het instorten van de brug is naar de centrale com missi e van de eilandsraad ver wezen. Ten aanzien van de gegaran deerde vier ton voor de nabe staanden van de slachtoffers deelde gedeputeerde Rozendal volgens het dagblad „Amigoe di Curasao" mee. dat binnenkort vertegenwoordigers van pletterij Enthoven en rijkswaterstaat op Curasao verwacht worden om over deze zaak te soreken met een op Curasao gevormde com missie. Deze commissie zal be staan uit het hoofd van sociale zaken, de secretaris van de voog dijraad en het hoofd van de ju ridische zaken. Met ingang van 22 januari a.s. zullen de postinrichtingen op alle werkdagen ook na 15 uur open zijn voor alle geldhandelingen. Dit betekent een belangrijke uit breiding van het dienstbetoon op maandag t/m donderdag. Sinds de werktijdverkorting in 1961 konden op vrijdag reeds ge durende de gehele openstellings- duur van de kantoren geldzaken worden afgewikkeld. Daarnaast werd het enkele maanden ge leden mogelijk gemaakt, giro- cheaues op alle werkdagen ook na 15 uur te verzilveren. Door de nieuwe maatregel is de openstellingsregeling van de postkantoren voor het publiek aantrekkelijker geworden. strantse kerkdienst; 11.30 Vraag en antwoord; 11.40 De open deur; 12.00 Muzikaal onthaal; 13.00 Nieuws; 13.07 Radiojournaal; 13.25 Knipperlicht; 14.00 Licht instrumentaal ensemble; 14.15 Concertgebouworkest (in de pau ze om plm. 15.20 Cursus muziek- luisteren; 16.30 Strijkorkest; 16.55 Licht vocaal ensemble; 17.15 We moeten het zelf weten; 17.50 Nieuws; 18.05 Langs de lijn; 18.30 Cabaretprogramma; 18.50 Bij na der inzien; 19.30 Nieuws; 19.35 Chansons; 20.00 Computer en creativiteit; 20.30 Progr. voor de jeugd; 21.25 Orkest en koren; 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojour naal; 22.50 Lichte gram.; 22.55 Nieuws. HILVERSUM III9.00 Nieuws; 9.02 Licht platenprogr.; 10.00 Nieuws; 10.02 Juist op zondag; 11.00 Nieuws; 11.02 Muziek mo zaïek; 12.00 Nieuws; 12.02 Ver- zoekplatenprog.; 13.00 Nieuws; 13.03 Vara's popshow; 13.45 Saxo foonspel; 14.00 Nieuws; 14.02 Programma voor de buitenland se arbeiders; 15.00 Nieuws; 15.02 Vervolg progr. voor buitenlandse arbeiders; 16.00 Nieuws; 16.02 Rythm and blues; 16.35 Country and Western muziek; 17.00 Nws; 17.00 Sportact.; 17.05 Muziek' mélange. BRUSSEL (VI.): 12.00 Lichte muziek; 13.00 Nieuws en mede delingen; 13.20 Voor de solda ten; 14.00 Nieuws; 14.03 Opera' en belcanto-concert; 15.00 Lichte muziek; 15.30 Sport, muziek etc. (17.00 en 18.00 Nieuws); 18.30 Katholieke godsd. uitz.; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.30 Wij worden Europeeër; 20.00 Concert; 22.20 Nieuws en berich ten; 22.30 Lichte muz.; 23.40 Nieuws. FRANKFORT: Deze 50 mm Zeiss- Planar is de enige cameralens ter weredl met een opening van 1 0,7. Zij is ontwikkeld voor foto grafie in het heelal, doch kan ook worden aangewend voor normaal gebruik. Als de lens op de markt komt, zal het mogelijk worden om, in combinatie met een zeer snelle film, opnamen te maken bij een hogere lichtgevoeligheid dan het menselijk oog. 46) „Ik .zeg een knappe vent die mij te pakken neemt. Dan moe ten ze eerder eerder ziezo, ik ben erhèhèeerder op staan, zeg ik. toch gek, Sjors, dat die plank opeens zo begon te wiebelen „Schiedam, Schele! Schiedam! Schep vreugde in het leven, zo lang je lampje brandt. Dat is mijn devies en zelfs mijn loop plank is het er mee eens. Aju en loop nog eens op. En als jul lie mijn wekelijkse kwartje soms nodig mochten hebben, dan ben ik bereid te offeren. Voor mijn familie heb ik veel over, net als zij voor mij Guus wandelde neuriënd langs het weggetje. Hij voelde zich vrolijk en zorgeloos en hij wist op geen stukken na hoe dat kwam. Hij glimlachte goedmoedig voor zich heen en af en toe schoot hij in een lach, zomaar, opeens, om niks, alleen maar om het blote feit, dat het leven toch wel mooi was en dat hij van avond de beste en merkwaardig ste mens had leren kennen, die er op twee benen op de wereld rondliep. Even stond hij stil bij de schuit van de scharenslijper. De harmonica jengelde niet meer. Alles was in volmaakte rust „Slaap lekker," zei Guus tegen de donkere schuit en toen nog eens, nadrukkelijk: „Ja. «laan lekker, beste, beste mensen... jullie hebben het verdiend, of mijn naam is geen Guus Meye- ringh Toen viel zijn oog op het bord je, dat vermeldde met welke bezigheden de bewoner van deze schuit het schamele bestaan in evenwicht trachtte te houden, en hij schoot in een lach. Je kon er een wijsje op ma ken. op die woordeneen wijsje, waar je lekker op kon lopen Stoelenmatter en slijpt men [messen Messenslijper en mat men [stoelen. Mattenmesser en slijpt men [stoelen Stoelenslijper en mest men matten Stoelenmester Het leven was goed... ver draaid goedmaar je moest, je moest je maat weten. en Sjors was gekdat hij die- miljoenen niet wilde hebben hardstikke gek HOOFDSTUK VII. „Het ouwe recept," zei Rikus en hij schoof een dubbeltje in de richting van Teun de Bult, die troonde temidden van zijn allegaartjes-handelvlaggetjes, knikkers, bootshaken, katrollen, dubbelhandies, scheepsroepers, kompassen, kluwens touw, storm lantaarns, zuidwesters, oliejassen, pruimtabak, shag en de duvel en zijn ouwe moer. Teun. de Bult, die Van Rooyen heette volgens de registers van de burgerlijke stand een ge heim. dat maar aan reinigen bekend was en door hen werd geëerbiedigd Teun de Bult deed een greep onder zijn toon bank en kletste een pakje zware- van-de-weduwe op het ruwhou ten blad, waarvan de bruine verf in de loop der jaren door veler handen en ellebogen was afge sleten, „Papiertjes?" kraakte zijn ver sleten astmastem, met een on dertoon als van een leeggorge- gelende gootsteen. „Ja, goeie," zei Rikus, onver schillig nog drie centen uit zijn zak grabbelend en die op de toonbank leggend. „Rotweer, Teun," voegde hij er aan toe, shag en vloeitjes duwend in de zak van zijn hon ker, waarvan de rechtermouw glad naar beneden hing en met de manchet in de steekzak ver dween. „De moord voor mijn borst," beaamde Teun kuchend, „al die nattigheid... in de.lucht... be neemt mij de asem geeft weer een ruk aan mijn. hart... pikt me een maand van miin leven." „Niet zo somber, onkruid ver gaat niet. Krakende wagens du ren het langst," trachtte Rikus, zonder veel overtuiging, de win kelier te troosten. „Praatjes voor de avak mopperde Teun. „Ik voel het te goed aan mijn lijfRikus... Als ik het rekken wilmoet ik hier vandaan.drogere lucht. de Veluwe „Waarom ga je dan niet?" Teun haalde zijn hoge schou ders zo mogelijk nog hoger op. „Nog niet genoeg om me in te kopenmoet nog minstens 2000 gulden bij." „Verkoop je zakieried Rikus. De Bult maake een mismoedig gebaar. „Wie geeft in deze tijd twee duizend pegels voor dit zaakje? Wie ze bezit.wil mijn winkel tje niet en wie mijn winkel tje wil heeft geen tweeduizend guldenZo is 't nou maarIs het niks voor jou, Rikus? Je zou er geknipt voor zijnmet je ene arm net een zakie voor een invalide." „Als ik tweeduizend gulden had, bedacht ik me niet lang, Teun!" „Kun je niet ergens lenen?" stelde Teun voor. Rikus lachte schamper. „Wie leent er tweeduizend gul den met een lege mouw als on derpand?" Achter hem rinkelde de bel van de winkeldeur. „Kijk nou. tante Pos komt de chèques en postwissels brengen. Teun!" grinnikte Rikus met een gebaar van zijn linkerhand in de richting van de postbode. ,,'t Zullen wel facturen en aan biedingen zijn," veronderstelde Teun gelaten en zonder belang stelling voor het stapeltje enve loppen en drukwerk, dat voor hem op de toonbank werd ge deponeerd. (Wordt vervolgd.) TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 14.00 Auto matisering; 14.30 Polemologie; 15.00 Russische les; 15.30 Nieuws in het kort; 15.31 Monitor (plm. 15.35 Paulus de Boskabouter 16.30 Voetbaluitslagen); 17.00 uur op aarde, documentaire film; 18.55 Pipo de clown; 19.00 Bij belvertelling; 19.05 Dat staat te bezien, gesprek; 19.30 Sport; 20.25 Journaal; 20.30 Voorbe schouwing van de rally van Mon te Carlo; 20.40 In, gevar. progr.: 21.20 Danger Man - Verkeerd verbonden, detectivefilm; 22.15 Journaal. NEDERLAND II: 18.55 Pino de clown; 19.00 Axel Nort, tv-feuil- Ieton voor de jeugd; 19.30 Vaders tegen wil en dank. film; 20.00 Journaal; 20.05 Peyton Place, tv-feiiilleton; 20.30 Goud voor Leen Jongewaard, filmreportage; 20.40 L'Arlésienne. speelfilm; 22.00 Retour Praag, reisreporta ge; 22.20 Journaal. BELGIS (Ned. uitz.): 11.00 Eucharistieviering; 11.55 Ski reportage uit Wengen; 14.00 Voor boer en tuinder; 14.30 Binnen en buiten, gevar. progr.; 17.00 Intern, wedstrijd voor solozang en piano; 18.10 Kleuterprogram ma; 18.30 Sport; 19.00 Jane knapt het op, jeugdfilm; 19.30 Liefde onder het dak, gezinsfeuilleton; 19.55 Mededelingen; 20.00 Nws; 20.15 Sportweekend; 20.40 Uit. met Maurice Dean; muzikaal amusementsprogr.; 21.40 Pre mière-magazine; 22.30 Nieuws. MAANDAG 15 JANUARI 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Badi- nerie: klassieke muziek (gr.) (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws); 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw (9.25 Conciliebus; 9,35 Waterstan den); 10.00 Het muziekleven in Nederland van vóór 1940, muzikale lezing; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken; 11.30 Tussen Piep en Stok: bejaardenprogramma; 12.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek: 12.22 Voor boer en tuinder; 12.27 Mededelingen voor land- en tuin bouw; 12,30 Nieuws; 12.40 Actua liteiten; 12.50 Variant: radio-snel- buffet; 13.30 Stereo: Lichte orkest muziek met zangsolist (opn.); 13.50 Stereo: Fragmenten uit de opera Lohengrin van Wagner (gr.): 14.45 Schoolradio; 15.00 Christeliik ge reformeerde dienst; 15.30 Zoek licht op Nederland: muziekpro gramma met informatie over de provincie Overijsel; 17.20 Over heidsvoorlichting. De Labadisten in Suriname: 17.30 Voor de kleu ters (16.00 Nieuws): 17.45 Voor de kinderen; 18.00 Stereo: Meisjes koor met instrumentaal sextet; 18.20 Uitzending van D '66; 18.30 Nieuws en weemraatje; 18.45 Actualiteiten: 19.05 On de man af, praatje; 19.10 GeesteHike liederen (opn.); 19.35 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek; 20.00 Promenade orkest: amusementsmuziek (onn 20.30 Het grote podium: A. Oude muziek; B. Stereo: Omroeoorkest: moderne en klassieke muziek; 22.15 Literama; kroniek over boe ken, schriivers en toneel: 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.50 Mozart, schriiver van muziek en brieven, muzikaal klankbeeld; 23.30 Stereo: Lichte grammofoon muziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgvmnastiek: 7.20 Socialis tisch strifdlied: 7.23 Uitgeslapen: lichte grammofoonmuziek en rep. (7.30 Van de voorpagina, pers overzicht); 7.55 Deze dag; 8 00 Nieuws; 8.10 Actualiteiten; 8.20 Uitgeslapen: lichte grammofoon muziek en reportages; 9.00 Stereo: Moderne orkestwerken (gr.); 10.00 Voor de vrouw; 11.00 NRU-nieuws; 11.02 Moderne orkestwerken; 12.00 Blauwe maandag: gevarieerd pro gramma; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Stereo; Muzikale aanwinsten; 12.50 Tien voor één, lezing; 13.00 Nieuws; 13.10 Informatie: ontwikkelings hulp; 13.20 Pro memorie; 13.25 Haags vocaal vrouwenensemble met strijkkwartet, instrumentale en vocale solisten: moderne muziek en volksliederen; 14.25 School radio; 14.45 Kleintje cabaret; 15 00 Voor de vrouw; 15.40 Stereo: Licht orkest; 16.00 Nieuws; 16.02 Stereo: De wereld van de opera: opera muziek met commentaar; 17.45 Overheidsvoorlichting: Den Haag aan de lijn; 18.00 Nieuws; 18.15 Radiojournaal; 18 30 De tafel van (half) zeven: gevarieerd nrogram- ma; 19.30 Nieuws; 19.35 R.V.U.: Traditie en vernieuwing, door Tom Hoogland; 20.05 Scala internatio naal: kunstkroniek; 22.00 In Neder lands lucht: documentaire over de luchtverontreiniging; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten: 22.55 Stereo; Jazzpresso met kort commentaar; 23 25 Radiorama: veertiendaags mini-magazine; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws 9.02 Fit: licht platenm-ogramma; 10.00 Nieuws; 10.02 Ponstation: nWier'ge poomuz'ek (11.00 Nws); 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten; 12.10 Verzoeko1etennro"ramma; 13.00 Nieuws; 13.02 T.NT.: knal- muziek; 14 00 Nieuws: 14 02 Kick: muziek en soort; 15.00 Nieuws; 15 02 Sw;""-time; 16.00 Nieuws: 16.02 lORRRrrr...: platenshow; 17.00 N'euws; 17 02 Actualiteiten; 17.0718.00 Verzoekplatenpro- gramma. BRUSSEL (Ned. uitz.); 12.00 Nieuws; 12 03 Lichte zang; 12.08 Landbouwkron'ek; 12.15 Lichte muziek; 12 40 Weerbericht, mede- delirwen. programma-overzicht en SOS-berichten voor schinners; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buiten lands persoverzicht; 13 00 Nieuws, weerbericht en beursherïchten; 73.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio: 15 30 Lichte muziek; 16 00 Nieuws en beursbe richten; 16.09 Voor de zieken: 17 00 Nieuws, weerhericht. en medodetin- sen- 17 15 Volksüedies: 18 op "NJws; 18.03 Voor de solderen; 18 28 Paar- desDortnirelaeen; 18 30 Protestant se podsd'enotiee uitzending; 18.45 Snort; 18 52 Taalwerken: 18.55 Lichte zang: 19.00 Nieuws, weer bericht en rpdioVroniek: 19 40 Lich te muziek: 19.45 Voordacht: 19 55 Lichte pianomuziek: 20 n0 Ooera- kroniek; 22.0022.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.50 Pino de clown; 18 56 Reclame; 19 00 Jour naal; 19.03 Reclame; 19 06 Ken merk, de wekelijkse informatie rubriek over kerk en samenleving; 19 32 Beestje kiiken. dierenfilm; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Kabaret Ka ravaan, filmreportage; 20.45 Chan tage... Zorg en bijstand, documen taire; 21 30 Jazz uit de States; 21.50 Speciale berichtgeving: por tret van een werkloze en zijn ge zin; 22.2022.25 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Pipo de clown; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 Hollywood Palace: amusementsprogramma; 19 50 Bis schop Dionissios, gesprek; 20.00 Journaal; 29.16 Reclame; 20.20 Sil houet, gesprek met een tijdgenoot; 20.50 In kleur: Bioscoopsuccessen van weleer: De tovenaar van Oz. speelfilm uit h°t jaar 1938; 22.30 22.35 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 14.05— 15.10 Schooltelevisie; 18.25 Passe- nartout. Franse les: 18 55 Zand mannetje; 19 00 Stingray, jeugd- feuilleton; 19.25 Jonger dan je denkt, programma voor oudere luisteraars; 19.52 Weerbericht; 20.00 Nieuws; 20 25 De vluchte ling, tv-feuilleton: 21.15 Ten huize van Karei Jonckheere, literator, 22.05 Gastprogramma: de liberale gedachte en actie; 22.35 Nieuws. President Bourguiba van Tu nesië heeft woensdag gezegd, dat de inter-Arabische betrekkingen gekenmerkt worden door hui chelarij, vrees en de zucht tot overheersing. Pas wanneer denk beelden en mensen wezenlijk veranderen zal het mogelijk zijn problemen te bespreken, aldus Bourguiba. Hij sprak op een bij eenkomst met Amerikaanse jour nalisten, die vice-president Humphrey op dienstreis vergezel len. De aanwezigheid van Rus sische oorlogsbodems in de Mid dellandse Zee was volgens hem een onvermiideliike konsekwen- tie „van de huidige wedloop om de hegemonie in de derde we reld". Bourguiba zei dat een aan tal landen in het nabije oosten, die hij niet nader aanduidde, het wat zij noemen „Amerikaanse imperialisme" bestrijden en te zelfdertijd zichzelf aan een an der imperialisme overgeven. Sommige leiders verwijten de Verenigde Staten en Engeland dat zij Israël hebben helpen ont staan, doch zij vergeten, dat ook de Sowjet-Unie het met de stich ting van deze staat eens was. Een compromis was volgens het Tunesische staatshoofd moeilijk. We moeten tenminste honen, dat Palestijnse en Israëliërs 'n rede lijke oplossing zullen vinden die leidt tot een vreedzame coëxis tentie, zei hij.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 10