llederlandse Gasunie biedt snoep verstandig: gemeenten en bedrijven gewijzigde tarieven aan Rennies Extra eigen risico voor jonge autobestuurders (tot 23 jaar) eet 'n appel! FORTUNA ampo Nederlander in Msland vermoord 00K NA 1 JOU N00 LEGIO GRENSCONTROLES IN DE E.E.G. BELGISCHE BEDRIJFSLEVEN WIL MAATREGELEN VOOR VERDERE ECONOMISCHE ONTWIKKELING 00K KLEINE ONDERNEMINGEN HEBBEN EEN KANS IN DE E. E. G. TWEE STRIJD Paqina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 12 januari 1968 Reeds begraven lijk na 3 maanden ge-identificeerd Nederlandse coaster gezonken Kookgas Winkels en kantoren GEEN STOFWOLK ROND DE AARDE SABOTAGE AAN PIJPLEIDING IN DE NEGEV-WOESTIJN 1111111 IN Het standpunt van de A.N.W.B. SCHIP TROK KRAAN OMVER JEHOVA'S GETUIGEN WORDEN NIET BEVOORRECHT VANDALISME OP GESTRAND VRACHTSCHIP Boerderijbrand NEGERLEIDER RAP BROWN VLUCHT CUBAANSE MISSIE BINNEN GEEN MILITAIREN VOOR REGELING VAN PRIVE-GESCHILLEN IN INDONESIË De vereniging samenwerken de regionale organen gasvoorzie- ning (S.R.O.G.) en de Nederland se Gasunie hebben in een geza menlijk schrijven aan de besturen van de gemeenten en streekgas- bedrijven enkele aanbevelingen gezonden tot herziening van de tariefstelling voor blok- en wijk- verwarming. Blijkens een communiqué van beide bedrijven is voorgesteld, dat bij blok- en wijkverwarming in plaats van 150,per blok/ wijk (ketelhuis) van 1-11-1967 af een bedrag van 12,per wo ning in rekening wordt gebracht met een minimum van 150, per blok/wijk. Deze correctie waarborgt de gemeenten en be drijven een betere dekking voor de vaste kosten. De geringe ta riefsverhoging wordt gecompen seerd door de reductie van 0,7 cent per m3, die de gasunie voor het stookseizoen november 1967 tot november 1968 bereid is aan deze categorie van verbruikers te ~r e7 -rfte» De 27-jariee Duitser Albert M. uit Buhl (W.-Duitsland) heeft bekend in de nacht van 9 od 10 januari de Nederlander Johan- I nes Vlutters te hebben ver moord. De heer Vlutters, die op 21 februari 1930 in Oldenzaal werd geboren, was als kantoorbedien de werkzaam in Munchen. Hij woonde daar samen met de thans gearresteerde M. op kamers. De politie in Oldenzaal, die een en ander meedeelde, was niets bekend omtrent het motief van de moord. De metselaar M. heeft bekend de Nederlander in een plotse linge woede-aanval met een das te hebben gewurgd. Nadat de mannen eerst diverse café's had den bezocht, kregen zij op hun gemeenschappelijke kamer ru zie. Volgens de Duitse metselaar zou hij de Nederlander, die de laatste tijd zonder werk was, financieel hebben gesteund. Een in november j.l. in de Wad denzee opgevist lijk van een on bekende man, dat inmiddels in Harlingen werd begraven, kon door een toeval worden geïden tificeerd als dat van de 48-jarige Theunis Romkes, een der op varenden van de in februari vorig jaar vergane Urker kotter UK 233, de „Maartje". De eerste aanwijzing voor de identiteit van de man werd ge vonden door de burgemeester van Urk de heer R. Bossenbroek, toen hij'bij zijn kapper zat die tevens agent is voor een bedrijf in Rotterdam waar kunstgebitten worden hersteld. Elke agent heeft zijn eigen nummer, dat in het te repareren gebit wordt ge graveerd. De burgemeester zag dat de kapper een nummer op een doosje zette en plotseling herinnerde hij zich dat een der gelijk nummer ook in het gebit stond van de in november te Har lingen begraven schipper. Hij nam onmiddellijk 't onder zoek ter hand en na veel speur werk kon de burgemeester don derdag mededelen, dat de te Harlingen begraven zeeman in derdaad Theunis Romkes was. Deze man was destijds als inval ler meegegaan met de „Maartje" en kwam toen om het leven. Het schip is nooit gevonden en alleen het lijk van de jonge schipper is later aangespoeld. Het stoffelijk overschot zal vermoedelijk van Harlingen worden overgebracht naar Urk om daar opnieuw te worden begraven. Het Nederlandse kustvaartuig „Bonafide" van 500 brt is woens dagnacht in de golf van Biscaye even buiten Santander gezonken. De Spaanse vissersboot „Punta Amer" heeft de acht bemannings leden aan boord genomen en hen donderdagmorgen vroeg in San tander aan wal gezet. De „Bona fide" die met een lading baksteen van Bilbao op weg was naar San tander, kreeg acht mijl buiten Cabo Mayor door onbekende oor zaak moeilijkheden. Het scheepje is nog op sleeptouw genomen door de „Punta Amer", maar kort ?.arna moest de verbinding wor- gekapt, waarna de „Bona- le" zonk. verstrekken, zodat deze niet 7 cent per m3 doch slechts 6,3 cent per m3 betalen. Gezien deze ontwikkelingen hebben Gasunie en S.R.O.G. ge-r meend dat toepassing van het grootverbruikerstarief voor blok en wijkverwarmingsprojecten niet meer zinvol is. Voor deze doeleinden zal dit tarief dan ook niet meer worden gebruikt. Ofschoon de S.R.O.G. niet is geporteerd voor de invoering van een abonnementstarief voor kookgas voor die verbruikers die van blok/wijk ver warming ge bruikmaken, geeft zij in geval 'n gemeente of bedrijf-, dit niettemin wenst in te voeren, in overwe ging dit tarief te stellen op 60, per jaar per individuele verbrui ker, uitgaande van een geschat verbruik van circa 200 m3 per jaar per woning. In het kader van de herziening van de tariefstelling voor blok en wijkvergunning is ook aan dacht besteed aan de daarmede parallel lopende categorie van middelgrote, niet huishoudelijke verbruikers (winkels, kantoren, scholen, enz.) met een verbruik tussen 20.000 en 170.00 m3 per jaar. DENEKAMP: Bobby heet de ree die jachtopziener Jan Kooij uit Denekamp een half jaar geleden verlaten in de bossen rond het kasteel Singraven aantrof. Hij nam het dier mee naar huis, waar zijn familie al gauw aan Bobby gewend raakte. Ook het dier ge droeg zich als een trouw huisdier Eind vorige maand bleken de banden met het bos toch sterker en het dier nam sierlijk de benen. Maar waarschijnlijk gedreven door vorst en sneeuw is Bobby weer teruggekomen. Op de foto de heer Kooij die Bobby weer verwent Deze verbruikers wordt mo menteel overeenkomstig tarief 4 150,vastrecht per jaar en 7 cent per m3 in rekening gebracht. Voorgesteld wordt voor deze categorie een vlak tarief van 7,75 cent/m3 zonder vastrecht in re kening te brengen ter waarbor ging van de kostendekking voor de gemeenten en bedrijven. Als datum van invoering wordt voorgesteld 1 oktober 1968, aldus het communiqué. Een Russische kunstmaan heeft vastgesteld dat de theorie dat zich op grote hoogte rond de aarde een stofwolk zou bevinden, niet juist is. Dat heeft het pers bureau Tass meegedeeld. De spe ciaal daarvoor uitgeruste Kos mos 135, die in december 1966 is gelanceerd, heeft geen enkele botsing met deeltjes geregi streerd, wat wel het geval had moeten zijn wanneer de stofwolk had bestaan. Een woordvoerder van het Ioffe-instituut voor na tuurkunde en technologie in Le ningrad heeft dit bekendgemaakt. Arabische terroristen hebben in de nacht van 9 op 10 januari getracht in de Negev-woestijn de oliepijpleiding van Haifa naar Eilat op te blazen, aldus een Is raëlische militaire woordvoerder. De Europese commissie heeft in antwoord op een Europese parlementaire vraag gewaar schuwd voor te veel illusies in zake vrij E.E.G.-verkeer, als op 1 juli a.s. de laatste invoerrech ten tussen de zes gemeenschaps- landen zullen zijn opgeheven. De douane zal bij de grens overgangen nog heel wat taken te vervuilen hebben: heffing van omzetbelasting, accijnzen en ver- voerbelastingen, toezicht op de naleving van gezondheidsvoor schriften en verplichte verzeke ringen, kwaliteitscontrole, sta tistische controle, technische con trole, controle ter verzekering van de openbare orde enz. enz. De Europese commissie streeft overigens wel naar een zo groot mogelijke vereenvoudiging van al die controles. Zij wil vooral het vrije verkeer van gewone reizigers tegen 1 juli a.s. zoveel mogelijk vergemakkelijken. In antwoord op een andere vraag verklaart de commissie, dat zij bestudeert of de controle van de groene kaart van auto mobilisten kan worden afge schaft. Tussen de Beneluxlan- den is dat reeds geschied. Vol gens de commissie zou die con trole overbodig zijn, als alle E.E.G.-landen zouden toetreden tot het Europese verdrag inzake de aansprakelijkheidsverzeke ring dat in 1959 reeds in het ka der van de raad van Europa tot stand is gekomen. 45) „VriendenJawel, soms wel, soms niet. Dat ligt er aan. Maar ze zijn allang dood, stel je ge rust. Ze zochten de waarheid en meenden die te vinden, maar ze maakten alleen de verwar ring nog een tikje groter. Wijs begeerte. Doolhof voor de men selijke geest. Begin er nooit aan, Schele. Hou je liever op de vlakte. Wie aan wijsbegeerte verslingerd raakt en niet gek wordt aan alle doodlopende kronkelpaadjes, die gaat er bij zitten en erkent, zoals ik, die ze allemaal heb doorgeworsteld, Socrates en Schopenhauer, Spen cer en Nietsche, Spinoza en Stir- ner, de hele santekraam, dat er maar één ding is, dat werkelijke waarde heeft in dit leven, en dat is de zucht tot zelfbehoud; en als iedereen zich daaraan houdt, als iedereen zorgt dat hij het goed heeft in dit leven, dan zijn alle sociale en wijsgerige vraagstukken vanzelf opgelost en daarom zijn, om met de En gelsman Spencer te spreken: de op zelfbehoud gerichte hande lingen en het genot, dat zij de mens verschaffen, onmisbare voorwaarden voor het algemeen welzijn. Tweeduizend jaar lang, dat is een hele tijd, Schele tweeduizend jaar lang heeft de mens in alle toonaarden naas tenliefde en onbaatzuchtigheid gepredikt en hoe staat het er voor met het algemeen welzijn? Laat me niet lachen. We moes ten het nou maar eens proberen met eigenliefde en baatzucht. Beroerder dan het, tot nu toe is geweest, kan het al moeilijk wor den. Proost, Schele, neem er nog een „Ik ken mijn maat, Sjors." „Kom nou, een volwassen kerel; laat naar je kijken!" „Nou, nog eentje dan." „Vertel eens op, hoe staat het er nou voor met die miljoenen van jullie?" wilde Sjors weten. „Nou, we hebben drie verga deringen gehad en de zaak schijnt er niet gek voor te staan. De advocaat, die het zaakje voor ons opknapt, heeft zijn voel sprieten naar alle kanten uitge stoken. En hij is wel tevreden, geloof ik. Hij leest óns steeds de brieven en de stukken voor die hij schrijft en ontvangt nou ja, ik snap vaak niet al te veel van die stadhuistaal, maar. „Hoe ingewikkelder hoe mooier en hoe minder een gewoon mens er van snapt, hoe gemakkelijker hij voor de gek gehouden kan worden," interrumpeerde Sjors cynisch. „Zonder de hulp van geletter de mensen zouden we er hele maal niks van terecht brengen, Sjors. Een vakman, jongen I" „Fijn vak, recht praten wat krom is en omgekeerd," mees muilde Sjors. „Hij gaat nou binnenkort naar de geboorteplaats van die ver moorde zendeling. Je kent de voorhistorie toch?" „Van haver tot gort," knikte Sjors. „Daar moét zo'n beetje de bakermat van onze familie lig gen en dan ja, dan moet de grote klap vallen." „Onderuit. En wie betaalt al die grapjes?" Hij schiet het ons voor." „Die advocaat?" „Ja." „Toe maar! Een mooie gok, zou ik zeggen." „En ieder familielid betaalt een kwartje per week." „Graag?" „Ammenooitniet! Ik heb de twijfelachtige eer de centjes te mogen innen. Nou, er zijn griffe betalers, maar er zijn er ook die zeggen: je kan me nog meer ver tellen; als de poet loskomt, dan krijg ik mijn deel toch wel, of ik betaal of niet; en ik zal èens kijken of ik dan mijn hele schuld ineens kan voldoen." „En die kan je nog geen on gelijk geven ook!" „Ze hebben geen gelijk, Sjors! We hebben allemaal onze rech ten. maar ook onze plichten. Gelijke monniken, gelijke kap pen. Nou jij weer." „Natuurlijk, Liberté, Egalité, Fraternité," declameerde Sjors pathetisch. „Versta ik niet," bekende Guus. En Sjors vervolgde: „Maar ze houden zich natuur lijk het liefst aan het eerste en nemen de vrijheid om niet te betalen. Een ieder is gerechtigd Vrijwel alle in Nederland wer kende motorrijtuigverzekeraars hebben besloten een extra-eigen risico van 150 gulden per gebeur tenis in te voeren Voor personen en vrachtauto's, wanneer deze worden bestuurd door iemand die jonger is dan 23 jaar. De maatregel van automobiel- verzekeraars, die waarschijnlijk op 1 juli a.s. van kracht wordt, is gebaseerd op de zowel in Neder land als in het buitenland opge dane ervaring, dat jeugdige be stuurders in onevenredige mate bij verkeersongevallen zijn be trokken. In de Verenigde Staten en ver schillende Westeuropese landen hebben verzekeraars déze erva ring tot uitdrukking gebracht in een hogere premie en een hoger eigen risico voor jeugdige be stuurders. In Nederland hebben verzekeraars er de voorkeur aan gegeven voor motorijtuigen die door jeugdige personen worden bestuurd, een extra eigen risico in te voeren. Aangezien over het algemeen niet de bestuurder, maar het mo torrijtuig is verzekerd, geldt het extra eigen risico met name ook voor ouders, die hun jeugdige kinderen in hun auto laten rij den. De door automobielverzeke raars aangekondigde maatregel betekent, dat in bedoelde geval len een extra eigen risico wordt ingevoerd boven de reeds be staande, verplichte of vrijwillige eigen risico's van de verzekerde. Voor de W.A.-verzekering geldt thans geen verplicht eigen risi co. Voor de cascodekking is in het binnenland een minimum éigen risico van kracht van honderd gulden. Het slachtoffer van een schuldige automobilist die tegen W.A. is verzekerd, zal door de verzekeraar volledig worden schadeloos gesteld. Het bedrag van het eigen risico zal dan op de verzekerde of de bestuurder worden verhaald. De A.N.W.B. is allesbehalve overtuigd van de noodzaak om voor automobilisten onder de 23 jaar het eigen risico bij wettelijke aansprakelijkheid tot 150,te verhogen. Zij grondvest die con clusie voorshands op basis van de thans bekende overwegingen der schadeverzekeraars. Het is de A. N.W.B. niet bekend dat jonge mensen slechter of onveili-^r zouden rijden dan personen bo ven de 23 jaar. Het gaat, aldus de A.N.W.B., niet zozeer om de leef tijd dan wel om de ervaring van de automobilist. Een jongeman met twee jaar rijervaring zal, ge zien zijn over het algemeen gro ter aanpassingsvermogen beslist veiliger kunnen rijden dan iemand van bijv. 55 jaar, die twee jaar zijn rijbewijs heeft. De con-, clusie van de A.N.W.B. is dan oo.k dat hoe jonger men het rijbewijs haalt, des te beter men rijdt en zal blijven rijden. De Belgische centrale raad voor het bedrijfsleven verwacht voor 1968 een groei van het bruto na tionaal produkt met drie procent tegen 2 tot 2 y2 procent In 1967. De raad is van mening, dat de Belgische economie over het alge meen goed weerstand heeft ge boden aan de economische terug gang. De conjuncturele terugslag heeft zich weliswaar tot nieuwe sectoren van de economie uitgebreid, maar is over het algemeen niet sterker geworden. In een advies aan de regering bepleit de centrale raad een per manente programmering van de economische ontwikkeling. De Ook voor kleine ondernemin gen zijn er straks mogelijkheden op de grote E.E.G.-markt, zo sprak de vice-voorzitter van het verbond van Nederl. onderne mingen gisteren in Rotterdam op een lunch van de maatschappij voor nijverheid en handel. „Als men in Amerika kijkt, dan ziet men dat de kleine bedrijven een goede kans hebben, mits ze veel meer specialiseren dan tot dus ver". De heer Bruynzeel zei dit om te voorkomen dat er bij de kleine ondernemingen defaitisme ontstaat. In zijn toespraak die o.m. veel gegevens bevatte uit het on langs aoor het veroond gepubli ceerde rapport „investeringen en welvaartsgroei" zei de heer Bruynzeel betreffende de sociale voorzieningen in ons land: „Je vraagt je af, of wij niet op be- paaiue punten te ver zijn gegaan", riet zieKteverzuim bijv. is al dus de heer Bruynzeel in ons land ongeveer 't duboele van dat in de Verenigde Staten, terwijl wij toch in iNederland de beste gezondheidszorg ter wereld ken nen. Engeland en de Scandinavische landen horen bij de E.E.G. zo zei de vice-voorzitter van het ver bond. Moeten wij in Nederland nu niet verder meewerken aan de ontwikkeling van de E.E.G. om Frankrijk te dwingen of moeten we de ontwikkeling tegenhou den? De heer Bruynzeel koos eeq tussenweg: regelmatig doorwer ken, maar zorgen dat de toetre ding van Engeland niet verder van ons verwijderd raakt. „Als we rustig doorwerken, te doen wat hij wil dat zei Spen cer alweer, en wat er achteraan komt, dat geef ik je cadeau, want dat gaat over de grenzen, die door de handelingen van anderen daaraan worden gesteld, maar dat is een doekje voor het bloeden; het beleefde afscheid aan de moraal, waaraan geen mens gelooft of gehoorzaamt, als het niet in zijn kraam te pas komt. Proost, Schele, ik schenk je nog eens in Je hebtverdikkeme nog aan toe.die andere plank. weggehaald.Sjors, zo net lagen er twee naast elkaar.vlak naast elkaartégen mekaar aanen nou „Voorzichtig. Schele, stap niet mis!" Guus keerde zich op het mid den van de loopplank om en riep verontwaardigd tegen Sjors, die genoeglijk stond te grinniken: „Zeg er esSjorsben je nou een haartjeIk ben niet dronken. Als je dat soms wilt beweren.... Maar als jij... als jij hèdie andere plank weg haalten ik... in het pikke donker... hola, die plank hob belthobbelt, Sjors, je hebt er wat onder gelegddat is een vuile streek, weet je dat? Maar ik laat me door jou niet te grazen nemenouwe gan nef.... ouwe dief met je mooie praatjes.'n knappe vent die mij „Kijk uit nou, Schele, kijk voor je! Ik vis je niet tussen de cadavers vandaan, hoor!"' (Wordt vervolgd.) krijgen we een markt van dezelf de omvang als die van Amerika". Hij achtte dit van groot belang om het, verschil in welvaart tus sen de Verenigde Staten en Ne derland weg te werken. Bij VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND |ITOt CtmcHTICO Woensdagmiddag is op pier „Amerika" in de Amsterdamse Coenhaven een op rails staande kraan omvergetrokken door een Fins zeeschip, dat door 'n sleep boot van de wal werd getrokken. De kraan viel over de boeg van het schip, kwam grotendeels in het water terecht en werd ge heel vernield. De kraan had een waarde van 375.000 gulden. Ook Jehova's getuigen die dienstverrichting op grond van de wet op de hoofdwachten wei geren, kunnen strafrechtelijk worden vervolgd, omdat princi piële bezwaren die niet als ge wetensbezwaren in de zin van de wet zijn erkend, geen reden vormen tot ontslag van dienst verrichting. aldus heeft de mi nister van buitenlandse zaken, mr. H. K. J. Beernink, meege deeld in antwoord op schriftelij ke vragen van het eerste kamer lid mr. J. H. van Wijk (P.S.P.). Een beslissing, of Jehova's ge tuigen niet of niet meer dan één maal strafrechtelijk worden ver volgd, berust bij de officier van iustitje. Ditzelfde geldt voor an dere noodwachtplichtigen die om principiële redenen dienstver richting weigeren, zodat Jeho va's getuigen niet in een bevoor rechte positie verkeren en het Europese verdrag tot bescher ming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden niet wordt geschonden, aldus minister Beernink. De kapitein van het Griekse vrachtschip „Emanuel M.", dat sinds 3 december op een zand bank voor de monding van de Elbe ligt, is woensdag bij een be zoek aan zijn schip tot de ont dekking gekomen dat onbeken den aan boord als vandalen heb ben huisgehouden. De gehele in ventaris was, voorzover niet ge stolen, kort en klein geslagen, met inbegrip van de navigatie- instrumenten, waaronder de ra dar-installatie. Al het scheepsproviand is ge stolen, en eveneens de zwemves ten, reddingsboeien, 50.000 siga retten en gerei uit het kombuis. Bovendien hebben de „zeerovers" de sloepen zwaar beschadigd. De rederij heeft het gestrande schip nog niet opgegeven. Men hoopt het door een sleuf vlot te krijgen. maatregelen inzake investerings hulp zouden gecoördineerd mofe ten worden, met inachtneming, van de behoeften van de verschillende streken van het land en de diverse sectoren. De raad vraag voorts om: uitvoering van een omvangrijk f -ogram van sociale woning bouw; uitbreiding van het reeds om vangrijke program van open bare werken; uitbreiding van het stelsel van belastingontheffing bij uitvoer en voortzetting van de lage rentepolitiek voor exportkre dieten; ruime voorlichting van het pu bliek over de komende wijzi ging van het stelsel van omzet belasting, d.w.z. de invoering van het stelsel van heffing op de toegevoegde waarde (B.T.W.) die prijsverhogingen tot gevolg kan hebben; aanmoediging van het krediet voor verkoop op afbetaling; beperking van de bijzondere voordelen voor bepaalde groe pen spaarders; koppeling van de belasting schaal voor natuurlijke per sonen aan het indexcijfer. Donderdagmorgen is door nog onbekende oorzaak brand ont staan in de boerderij van de landbouwer P. Theelen te Vel den. De brand ontstond in de bedrijfsgebouwen waar een gro te voorraad hooi en stro was op geslagen. Met uitzondering van twee koeien die in de vlammen omkwamen bleef het vee ge spaard. Ook het aangrenzende woonhuis bleef behouden, doch de bedrijfsgebouwen brandden grotendeels uit. De schade be loopt ca. 90.000 gulden. De heer Theelen is verzekerd. De Amerikaanse negerleider Rap Brown, een van de voor naamste pleiters voor „zwart aan' de macht" is woensdag de Cu baanse missie bij de V. N. bin nengevlucht toen een politieman hem wilde arresteren. De politieman had Brown en een andere neger de Cubaanse missie zien verlaten. Browns metgezel droeg een pakje onder de arm en toen de politieman vroeg wat er in het pakje zat kreeg hij van Brown de raad te verdwijnen en zich met zijn eigen zaken te bemoeien. Een poging het tweetal te arresteren misluk te doordat zij het gebouw van de Cubaanse missie binnenvlucht ten. Een gewaoende Cubaan ver leende de politieman geen toe gang. Later beschuldigde de Cu baanse missie de politie van New York van schending van Cubaans gebied. Volgens een verklaring van de missie werd Brown en Bod Smith, beiden leiders van het studentencomité voor coördina tie van geweldloze akties, door de politie „op provocerende wijze" belet de missie te verlaten. Daarbij zou ook de secretaris van de missie, José Raul Viera, door de politie zijn bedreigd. Brown en Smith konden de missie na zes uur verlaten. De gouverneur van Djakarta, generaal-majoor Ali Sadikin, heeft een beroep gedaan op de' bevolking geen leden van de strijdkrachten in te schakelen by het oplossen van privé-geschil- len. Onlangs zijn twee korporaals van het leger doodgeschoten door mariniers, die gehuurd waren door een der twee partijen in 'n geschil over een stuk grond. De korporaals moesten van hun comandant een onderzoek instel len naar aanleiding van een klacht van de andere partii, In Oost-Java heeft de traditio nele rivaliteit al enige malen ge leid tot schietpartijen. 4

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2