PROVINCIAAL NIEUWS m tmsiM m m ■rnmmê A<3eifllra3 Israël repatrieert 500 Egyptische krijgsgevangenen PREMIER VAN SOEDAN: STAAK DE STRIJD IN JEMEN Marktberichten BENRSOVERZICHT ZWARE GEVECHTEN IN JEMEN Veel doden onder burgerbevolking DRIE MENSEN VERDRONKEN Minister Luns over Nederland, de E.E.G. en Engeland NIEUWJAARSTOESPRAAK VAN MINISTER-PRESIDENT DE JONG 2ÜR «H8S EEN KUNST» GEEN tax Pagina 2 Schoondijke Sluiskil Zaamslag Zware mist bij Utrecht veroorzaakt vele botsingen Gladheid eiste slachtoffers in Rotterdam Pokken in India Brandend maagzuur, Treinbotsing in Transvaal Winst P=T.T, in 1967 f 140 miljoen Auto reed water in DE BRITTEN EN DE E.E.G. Pools acteurs echtpaar vraagt asiel inde V.S. om. met eer.grtiksel gedurende, een week 'c goedkoopst be z'y n fe-'fclS WEL ff om altUcl metal les goedkoper te zyn DAT IS APPEL MOES DOPPERS bKS NA|I sauguricenIw UIEN SAMENZWERING IN PA9CSSTAN DE VRIJE ZEEUW Dinsdag 2/woensdag 3 januari 1968 Ir. P. R. Bouman spreekt Hoe ziet de landbouw er nu op deze wereld uit? En welke plaats heeft de Zeeuwse boer daarin? Welke veranderingen zijn te ver wachten? Hoe gaat onze samen leving in de toekomst worden en welke plaats zullen onze boeren en hun bedrijven dan kunnen in nemen? M.a.w. wat staat ons wel licht nog te wachten. Ziedaar vragen, die ons allen in dit tijdsgewricht bezig houden, bewust of onbewust. We leven in een tijd van geweldige en snelle veranderingen en elke agrarische ondernemer vraagt zich af: wat zal dat worden? Ziedaar ook de vragen, die aan de orde zullen komen als ir. P. R. Bouman spreekt over het onder werp: „Wereldboerderij en ik." Ir. P. R. Bouman, die jarenlang Rijkslandbouwconsulent in Axel was en daarna de wereld in trok, zal deze rede houden t.g.v. het 25-jarig bestaan van de R.M.L.S. in Schoondijke. De organisatoren van die viering willen n.I. geen stijve herdenking, maar de agra riërs en andere geïnteresseerden wat aanbieden om over te den ken, om hun visie te verbreden, kortom iets waaraan ze wat heb ben. En ze menen èn wat betreft de spreker èn wat betreft het onderwerp daarin geslaagd te zijn. De feestelijke vergadering vindt plaats op: donderdag 11 januari a.s. om 13.30 uur. De plaats der viering is de loods van de praktijkschool „Prins Willem" te Schoondijke (ingang v. d. Slikkestraat). Na de rede van ir. Bouman zullen er in dezelfde ruimte, be halve enkele attracties, een re ceptie en reünie zijn, alwaar onder het genot van wat lekkers nog eens kan worden nagekaart. Kaartavond N.K.V. Vrijdag j.l. vond in café „De Sport" bij J. van Tatenhove een kaartavond plaats voor de leden van het N.K.V.. afdeling Sluiskil. De belangstelling voor deze prijskaarting was bijzonder groot, want niet minder dan 52 deel nemers lieten zich inschrijven. De uitslag was als volgt: 1. K. Federmann; 2. R.' van Waterschoot; 3. R. de Smit; 4. R. Poppe; 5. C. van Muren; 6. L. Vanhijfte; 7. E. Hemelsoet; 8. J. van Tatenhove; 9. R. van Alem; 10. J. Zaal. Raadslid W. Faas overleden Na een langdurige ziekte over leed op oudejaarsdag in het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen de heer W. Faas te Zaamslag, in de ouderdom van 66 jaar. De heer Faas heeft in het kerkelijk, poli tiek en maatschappelijk leven gedurende vele jaren de Zaam- slagse gemeenschap gediend. Voor de A.R.-partij is hij bijna 20 jaar gemeenteraadslid ge weest. In de werknemersorgani saties bij het agrarisch bedrijf bekleedde hij verschillende funk- ties. Hij was sinds de inwerking treding van de bijstandswet voor zitter van de plaatselijke com missie. De teraardebestelling zal a.s. donderdag om 2.15 uur plaats vinden op de begraafplaats in Zaamslag, na voorafgaande rouwdienst in „de Poort". Rustige jaarwisseling De oudejaarsavond en -nacht zijn in Zaamslag dit jaar zeer rustig verlopen. Wat vuurwerk en knetterende bromfietsen brach ten enig lawaai, terwijl ook werd geprobeerd door klokgelui wat mensen naar het plein te lokken, maar de belangstelling van het publiek was zeer gering verge leken met andere jaren. Op de rijks- en provinciale wegen rond Utrecht hing rond het mid daguur een zware tot zeer zware mist. Op sommige plaatsen was het zicht nog geen50 meter. Er hebben zich tal van botsingen voorgedaan. De verkeersruit Oudenrijn zit „potdicht", waardoor flinke files zijn ontstaan. In de Meern zijn vanmorgen als gevolg van de dich te mist twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De temperatuur in de plaatselijke mistbanken is be neden het vriespunt, waardoor weggedeelten glad kunnen zijn. Bij een botsing op de verkeers ruit Oudenrijn werd een persoon gedood en werden twee anderen gewond. Nadere bijzonderheden over dit ongeluk ontbreken nog. In Rotterdam is gistermiddag de 21-jarige mej, A. ten Teije uit Rotterdam bij een verkeersongeluk omgekomen. Zij-zat in een perso nenauto, die op de Kralingseplas- laan door de gladheid slipte en tegen een lantaarnpaal terecht kwam. Mej. Ten Teije werd uit de auto geslingerd en is kort daarna overleden. Zondag overleed in het Dijk- zigtziekenhuis de 44-jarige typo graaf W. van Ravestein, eveneens inwoner van Rotterdam. Hij werd zaterdag op de Bergweg aange reden door een automobilist, die hem zag oversteken, remde en ver volgens door de gladheid met zijn auto in een draaiende slip kwam. De typograaf werd daarbij geraakt en moest met zeer ernstige ver wondingen in het ziekenhuis wor den opgenomen. VOOR 26 MILLE AAN SIERADEN GESTOLEN In de Esther de Boer van Rijk laan te Den Haag ontvreemdden inbrekers zaterdagmiddag uit 'n villa voor 26.000 gulden aan sie raden en juwelen. Zij drongen door een raampje de vrijstaande villa binnen. In het afgelopen jaar zijn in India ruim 12.000 mensen aan pokken gestorven, zo is zondag in Nieuw-Delhi bekendgemaakt. De Indische autoriteiten zijn bang voor een mogelijke pok kenepidemie in 1968. Het minis terie van gezondheid heeft dan ook inenting op grote schaal be volen. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Met droefheid ontvin gen wij het bericht, dat op 31 december 1967 is overleden onze Ere voorzitter, de Heer WILLEM FAAS. Vele jaren heeft hij met liefde en toewij ding de belangen van onze organisatie behar tigd. Namens het district Oost Zeeuws-Vlaande- ren van de N.C.A.B., M. M. WIELAND. voorzitter. J. PLADDET, secretaris. Met droefheid ontvin gen wij het bericht, dat op 31 december 1967 is overleden onze secre taris, de Heer WILLEM FAAS. Het vele werk dat hij voor onze afdeling heeft verricht, zullen wij in dankbaarheid blijven gedenken. Namens de afdeling van de N.C.A.B., D. BAREMAN, voorzitter. M. M. WIELAND, secretaris. Heden is na een langdurige ziekte, zacht en kalm van ons heengegaan onze geliefde Zuster en Tante Neeltje Adriana Guequ erre, in de ouderdom van 81 jaar en 6 maanden. Terneuzen Familie GUEQUIERRE Huizen D. J. GUEQUIERRE—DE VOS Terneuzen,. 2 januari 1968. Azaleastraa't 13. De begrafenis zal plaats hebben a.s. zaterdag 6 januari om 2 uur, na voorafgaande rouwdienst, aanvang 1.15 uur. druk op de maag, opgeblazen gevoel helpen direct Voor de eerste maal sinds de zesdaagse oorlog heeft Israël 502 gewonde Egyptische krijgsgevan genen naar Egypte gerepatrieerd. Dit is maandag officieel in Tel Aviv bekendgemaakt. De gevan genen, onder wie twee hoge offi cieren, werden van een kamp in de buurt van Haïfa naar Kan tara, aan liet Suezkanaal, ge transporteerd. In schepen, die de Rode-Kruisvlag voerden, .gingen zij naar Egyptisch gebied. In het kamp bij Haïfa bevinden zich nog meer dan vierduizend Egyptische krijgsgevangenen, onder wie negen generaals. Tot dusver had Israël in totaal slechts een paar honderd gewonde krijgsgevangenen gerepatrieerd. In Egyptische krijgsgevangen schap bevinden zich tien Israëli sche militairen, onder wie drie vliegers. Bij een botsing tussen een pas sagiers- en een goederentrein in Transvaal zijn maandag elf per sonen om het leven gekomen en 25 gewond. De botsing deed zich voor in Randspruit. In een nieuwjaarstoespraak voor vertegenwoordigers van het personeel, heeft de wnd. direc teur-generaal van P.T.T., mr. J. J. Klaasesz, vanmorgen medege deeld, dat volgens de voorlopige bedrijfsuitkomsten het gehele P.T.T.-bedrijf over 1967 een winst heeft gemaakt van 140 miljoen gulden. Tot de winst heeft de telefoondienst met ca. 55 miljoen en de postchèque- en girodienst met 26 miljoen bij gedragen. De postdienst lever de een verlies op van circa 50 miljoen gulden. Over 1938 wordt, onvoorziene ontwikkelin gen voorbehouden, .een winst verwacht van 193 miljoen, zon der algemene tariefsverhogingen. De investeringen in 1967 be liepen ca. 430 miljoen, terwijl voor 1968 gehoopt wordt op een investeringsniveau van 500 mil joen. In de eerste maanden van dit jaar kan het rapport worden ver wacht van een particulier bu reau, dat een onderzoek instelt naar de mogelijkheden tot ver betering van de exploitatie-uit komsten van .de postdienst. MAN VAN TRAP GEVALLEN Een bewoner van een logement aan de Bierkade in Den Haag is zaterdagmiddag in het ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een val van een trap in het loge ment. De recherche stelt een onderzoek in. De Soedanese premier en mi nister van buitenlandse zaken, Moh. Achmed Machgoeb, heeft zaterdag opgeroepen tot beëindi ging van de strijd in Jemen en tot het bijeenroepen van een na tionale conferentie van de Jeme- nitische leiders voor besprekin gen over de toekomst van het land, zo meldt radio Cairo. Machgoeb sprak ln zijn hoeda nigheid van voorzitter van de drielandencommissie die zater dag in Cairo bijeen was voor be sprekingen over het herstel van VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag in totaal aange voerd 3210 dieren, zijnde 1000 slachtrunderen; 469 gebruiksvee; 50 vette kalveren; 66 graskalveren; 1247 nuchtere kalveren; 261 var kens; 17 biggen; 2 paarden; 85 schapen of lammeren; 13 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slahctrunderen: extra kwal. f 4,45 4,80, le kwal. 4,00—4,40, 2e kwal. 3,55—3,80, 3e kwal. 3,35 ƒ3,45; Vette kalveren: le kwal. ƒ4,00—ƒ4,20, 2e kwal. ƒ3,70— 3,90, 3e kwal. 3,453,65; Graskalveren; le kwal. 2,24 2,28, 2e kwal. ƒ2,16—ƒ2,22, 3e kwal. 2,102,15; Stieren 4,10 4.65; Worstkoeien 3,10 3,30. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1050 1550; Vare koeien 7251070; Vaarzen 675875; Pinken 475 625; Graskalveren 290 ƒ460; Nuchtere kalveren ƒ150 160; Mestkalveren 90—200; Schapen 90140; Lammeren 100155. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen; aan voer tamelijk, handel vlot en iets stijver in prijs; Kalf- en melkkoei en: iets ruimere aanvoer, kalme handel en onveranderd in prijs; Vare koeien: gewone aanvoer, han del redelijk met prijzen als vorige week; Vaarzen en pinken: aanvoer matig, stille handel en onveranderd in prijs; Graskalveren: ruimer aan voer, rustige handel en niet hoger in prijs; Vette kalveren: aanvoer als vorige week, vlotte handel en even hoger in prijs; Nuchtere kal veren; groter aanvoer, redelijke handel en iets hoger in prijs; Scha pen en lsnomeren: iets meer aan voer, rustige handel en even stij ver in prijs. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. ƒ1113; Bintje 40 mm opw. 8,2510,25; Furore 40 mm opw. 9—11. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 88,50; Bintje 45 mm opw. 8,509. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. 7,50 8,50. Voer-aardappelen 24. Stemming: binnenland rustig, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Heden nam de Here uit ons midden weg, na een geduldig gedragen lijden, mijn geliefde Vrouw, zorgzame moeder, Behuwdmoeder, Oma, Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA VERHELST, Echtgenote van A. Verpoorte, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, A.VERPOORTE en Kinderen. Sluiskil, 2 januari 1968. Pierssenspolderstraat 57. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben vrij dag 5 januari a.s., des nam. 2.30 uur, na vooraf gaande rouwdienst in „De Ark", aanvang 2 uur. VASTE MARKT Beursplein 5 heeft vandaag de eerste faeursdag in 1968 ingezet met een vaste tot zeer vaste stem ming voor de internationale waarden onder leiding van het Philips-aandeel. Philips werd hierbij goed gestimuleerd door de koersverbetering voor dit fonds in Wallstreet met 1% dir. De stukken werden opnieuw voor Amerikaanse rekening uit de markt genomen met daarnaast lokale vraag. In deze hoek werd geopend op 132, tegen een voor gaande slotprijs van 327,30. Een koersverbetering derhalve van circa 19 punten op de oude om rekeningsbasis. Ook AKU deed zich gelden met een verbetering van twee gulden op 67,90. Uni lever ging 80 cent omhoog tot 109,20. Kon. Olie verbeterde een gulden tot 156,50. Hoogovens lag gevraagd in de markt op 127 (125,40) als advieskoers. De han del in de internationale waarden was actief. Gedurende de ver dere beursduur bleef de ver spreide vraag in deze sector aan houden. Als gevolg hiervan liep AKU uit tot 69,50, Philips kwam op 133. Unilever op 109,10 en Kon. Olie op 157. Het is maar al te duidelijk ge bleken dat 3967 voor de beurs 'n goed jaar is geweest. Er werd een fundament gelegd, onder lei ding van de internationale waar den, voor de verdere koersstij ging in 1968. Hiermede werd reeds vandaag een aanvang ge maakt. De markt ondervond goede steun van de vaste stem ming waarmede Wallstreet 1967 afsloot, ook voor de Nederlandse fondsen behalve voor KLM, weik fonds er een dollar lager noteerde. Het Dow Jones-gemid- delde voor de industrie-aandelen kwam in Wallstreet ruim boven de 900 te liggen^ De handel was zeer ruim met een omzet van 14.95 min, aandelen. De door president Johnson aangekondigde maatregelen om het tekort op de betalingsbalans tegen te gaan, alsmede ter be scherming van de dollar, werd in Amsterdam druk besproken doch hadden geen enkele nadelige in vloed op het koersverloop. Ook in de scheepvaartsector bestond goede vraag vooral voor Van Nievelt. Dit fonds steeg vijf punten tot 135. Van de cultures lag HVA goed in de markt. De staatsfondsenmarkt was prijs houdend met weinig zaken. Aanhoudende vraag deed de koersen van de internationale waarden nog verder oplopen. AKU verliet de markt op 69,60, Philips deed 135,80, Unilever 110,90 en Kon. Olie 157,60. Deze koersen betekenden vrijwel het hoogste niveau van de dag. Voor al in Philips ging zeer veel om. Ook in de lokale sectoren wer den merendeels koerswinsten ge registreerd. In de le perioode ver beterde Albert Heyn 28 en Van Nelle 8 punten. Mijnbouwkun- dige Werken ging, na biedkoer- sen gedurende de voorgaande beursdagen, 47 punten omhoog. Vijf tot tien punten verbeterden Nederhorst, Hoogenbosch, Utr. Asphalt, Misset, Bensdorp en Techn. Unie. Ned. Kabel en Holl. Soc. gingen ieder 7 punten om hoog. Calvé noteerde 15 punten hoger. Bührmann avanceerde 12 punten evenals Geveke. De Spaarnestad en Riva stegen ieder 10 punten. Van de guldensnote ringen ging Deli, Kon. Zout en Bols ieder ruim een gulden om hoog. Kemo werd elf punten hoger afgedaan. De belangrijkste verliezen waren voor KLM met 5,50, Fokker met 13 en Chem. Naarden met 8 punten. de vrede in de republiek, die al vijf jaar wordt geteisterd door burgeroorlog tussen republikei nen en royalisten. De Soedanese premier riep ook op tot beëindiging van de buiten landse hulp aan de strijdende partijen. Behalve Machgoeb ma ken de ministers van buitenland se zaken van Irak en Marokko deel uit van de commissie. Volgens een officiële medede ling in Cairo is de oproep van de drielandencommissie door de Egyptische regering gunstig ont vangen. De regering is voorstan der van een verzoening tussen de strijdende partijen in Jemen, al dus de bekendmaking. In Jemen wordt op het ogen blik fel gevochten om de hoofd stad Sanaa, waarbij een groot aantal burgers zou zijn omge komen. Dit is maandag bekend gemaakt door het internationale comité van het Rode Kruis in Genève. De republikeinen hebben op 'n Rode-Kruisteam in Sanaa een beroep om medische hulp gedaan. De ziekenhuizen in de hoofdstad liggen tjokvol gewonden en er is grote behoefte aan artsen. De oorlog tussen royalisten en republikeinen in Jemen duurt al meer dan vijf jaar. Saoedië-Ara- bië steunt de royalisten en Egypte de republikeinen. Beide landen kwamen echter onlangs overeen zich niet meer met de oorlog te bemoeien en Egypte heeft' inmiddels bijna alle troe pen uit Jemen teruggetrokken. Het Bode Kruis ontving het rapport over de gevechten van zijn vertegenwoordiger in Jemen, die zich momenteel achter de royalistische linies bevindt. De internationale commissie heeft een beroep gedaan op de militaire bevelhebbers van beide partijen de elementaire regels van de conventie van Genève in zake de bescherming van oor logsslachtoffers te respecteren. Maandagavond omstreeks elf uur is de 42-jarige John Heyt uit Amsterdam met de door hem be stuurde auto, waarschijnlijk mis leid door de mist en de duister nis te Schiedam in de voorhaven gereden en verdronken. In de auto zaten ook de echtgenote van de heer Heyt, mevrouw Heyt van Berkel, en hun 15-jarige dochter Marianne. Ook zij ver dronken. De bestuurder heeft niet ge zien dat hij aan het einde van de Maas-boulevard linksaf moest slaan. Hij reed rechtuit het wa ter in. De bemanning van een sleepboot waarschuwde de poli tie en de brandweer. Met behulp van een kraanwagen werd de auto op de kade gehesen. Het meisje was al eerder le venloos uit de auto gehaald. De heer Heyt was een bekend figuur in de honkbalsport. Minister Luns heeft in een vraaggesprek met het Westduit- se weekblad „Der Spiegel" ge zegd te hopen dat politieke druk Frankrijk er mogelijk toe zal brengen dat het akkoord gaat met toetreding van Engeland tot de E.E.G. op korte termijn. Op de vraag of hij van mening was dat politieke druk uiteindelijk kan leiden tot een wijziging in het huidige Franse standpunt, antwoordde minister Luns: „Ik hoop dat dit mogelijk zal zijn, maar men kan slechts hopen". De minister gaf te kennen dat Nederland zich door geen drei gementen er van zal laten weer houden afzonderlijke onderhan delingen met Engeland te be ginnen over uitbreiding van de samenwerking. Als onafhankelijk land heeft men de vrijheid, aldus minister Luns, onderhandelingen te be ginnen met andere landen, bij voorbeeld over politieke, econo mische, financiële en technologi sche vraagstukken. Wat betekent een waarschu wing van Frankrijk? Wij heb ben Frankrijk wat de kwestie van Engelands lidmaatschap be treft, gewaarschuwd voor een veto zo zou de minister gezegd hebben. Op de vraag of Nederland er nu over denkt de gemeenschap te boycotten, antwoordde minis ter Luns: „Boycot is niet het juiste woord, wij hebben dat nooit gebruikt. Maar wij zullen datgene wat wij wel en niet nut tig achten onder de huidige om standigheden grondig onderzoe ken". Minister Luns zei dat Ne derland de gemeenschappelijke markt geen „afstraffing" wilde geven. Maar als een land de geest van de gemeenschap ge weld aandeed, dan kon men niet verwachten dat Nederland door bleef gaan zonder de gevolgen hiervan te bestuderen. Zes conservatieve leden van het Britse lagerhuis hebben een brief gezonden aan de voornaam ste bladen van-de E.E.G.-landen, waarin zij Frankrijks weigering veroordelen om de zes op korte termijn met Engeland te laten onderhandelen over toetreding tot de E.E.G. 'en verklaren dat de meeste Britten menen dat de toekomst van Engeland in Euro pa ligt. De zes conservatieven sir Tufton Beamish, Douglas Dods- Parker, Eldon Griffiths, Peter Kirk,- John Peel en Dennis Wal ters zeggen in hun brief dat zij Frankrijks veto niet accep teren en er zeker van zijn dat Engeland eens lid van de E.E.G. zal worden. Een 31-jarige Poolse schrijver acteur, Henryk Grynberg, die verbonden was aan het Poolse staatstheater, en zijn vrouw, de actrice Christina Walczack, heb ben asiel gevraagd in de Ver. Staten en te kennen gegeven Amerikaans staatsburger te wil len worden. Dit werd zaterdag vernomen in Beverley Hills (Ca- lifornië), waar het echtpaar en kele dagen verblijft. Grynberg. die op 12 oktober in de Ver. Staten aankwam voor een toernee met 't Poolse staats theater en na afloop hiervan in het land achterbleef, heeft ge zegd dat hij niet langer in Polen wil leven, waar in de loop van de laatste jaren de Jodenvervol ging is toegenomen. Hij belijdt het Joodse geloof en wilde boe ken schrijven over het Joden dom, wat hem echter door de Poolse regering was verboden. Minister-president P. J. S. de Jong heeft maandag, nieuwjaars dag, de volgende nieuwsj aars toespraak gehouden over de ra diozenders Hilversum I en II: Dames en heren, Het nieuwe jaar dat we met elkaar zijn ingegaan, zal voor velen van ons. naast vreugde volle ontwikkelingen, ook onge rustheid en problemen meebren gen. Helaas zijn het afgelopen jaar aanzienlijk meer van ons per soonlijk getroffen door de terug lopende werkgelegenheid, dan we nog kortgeleden voor moge lijk achtten. Daarom zullen we er dit jaar dan ook in de eerste plaats door een gemeenschappelijke inspan ning naar moeten blijven stre ven, de plaatselijke storingen in onze economie te bestrijden, op dat er weer spoedig voor allen in het land werk zal zijn. Daarnaast zal onze zorg moe ten doorgaan om de zwakkeren onder ons, niet meer achterop te doen geraken in een maatschap pij, waarin zich zeer snelle tech nische ontwikkelingen voltrek ken. Hoe nuttig en noodzakelijk deze veranderingen op zich ook mogen zijn, we mogen de regels, die in zuiver menseliik opzicht aan een moderne samenleving worden gesteld, niet vergeten. De zorg voor ieder van ons per soonlijk is tenslotte één van de voornaamste opdrachten van on ze samenleving. Veranderingen en omvormin gen zullen ook in het komende jaar hun stempel op onze maat schappij drukken, niet alleen na tionaal, maar ook op internatio naal gebied. Zulk een tijd vraagt van een regering een doelbewust streven naar een ook op langere termijn uitvoerbaar beleid. In die zin hoop ik, dat de re gering in 't komende jaar werk zaam zal kunnen zijn.*' Gisterenavond om twaalf uur en vanmorgen, op deze nieuw jaarsdag, hebt u elkaar in de kring van uw familie, van vrien den en kennissen en later mis schien ook in de kerk of in het dorp, het allerbeste toegewenst voor het komende jaar. Ik sta wat verder van u af. Daarom kom ik met mijn wen sen wat later. Moge het zojuist begonnen jaar 1968 u gezondheid, voorspoed en geluk brengen en moge u met Gods hulp, opgewassen zijn tegen de taak, die het nieuwe jaar u stellen zal. lit&rtolik weer zon speciale pnys, literblik 1NtéBk middel C2. .„.IWF heb verech'il ie te 0roob PONOSPAK ZUUR KOOL geldarae literblik AIaa I complete .moalbyd voor grebê pofc kroppend zoeb- zuur* pot gesneden ZOET zuue zo lekker toy de.. en peulvrucw WINTER WEER EIST STEVIGE KOST! PEULVRUCHTEN in de prus-siag zo belangrjk GOEDKOPER BRUINE BONEN 49 CAPUCUNERS/ 39 SPLIT6RUIS....49 SPLIT6RWTEN.59 ALLES PER POND portdspak HA66LSLAS OOk BOTERHAM MA KORRELS voor deze pryskurib u Kjkelyk sbnooieri VOOR EEN KWARTJE PER ONSi j. 2 BLIK KORSTIOZB' 40+KAAS inhoud 200gr? per blik INGEKLEURDE UNN6N 8AALTÜES DROOGKOKENDE 2270GRAM "*5-406RAM gramepak i is heb mogelyk «JflA KABELJAUW TP 400 gramspak SCHELVIS /<7 *- DIEPVRIES' I6RAATU0O& EN FANKIAAR pak ongezoube. 'mpo >INA 45ogram import SPINAZIE gij DAT iS PRUSSIA® vries veese VARKENSLEVER om be fcgkkenoCbewken tts Bergen op zoo mi ITlade-tQoes-Axel Vlissir.gen hTiddeiföurg Terneuzen Steenbergen In Rawalpindi is bekend ge maakt dat men een komplot heeft ontdekt, dat gericht was op het uitlokken van onlusten in Pakistan. Verscheidene men sen, die samenspanden met be paalde politieke figuren, zijn ge arresteerd. Van regeringszijde is nog niets meegedeeld over de omvang en de betekenis van het komplot.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2