Meer dan 5 miljard! FORTUNA Voor de zondag KERKDIENSTEN 00STEUR0PESE LANDEN OVER HET MIDDENOOSTEN Vergadering Waterschap „De Verenigde Braakmanpolders Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 23 december 1967 Goudschat onder appelboom Autoweg door Parijs Inbrekers stalen brandkast met 10 mille SOEKARNO VERSCHEEN NIET OPRECHTZITTING Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK IN TWEESTRIJD UITGEWEKEN NAAR WEST-DUITSLAND Vf Tijdens de openingsrede van de dijkgraaf van het waterschap „De Verenigde Braakmanpol ders" deelde deze, vooruitlopen de op de begroting 1968, mede, dat het dagelijks bestuur na rijp beraad heeft besloten aan de hoofdingelanden een voorstel te doen toekomen om het dijkge- schot in het algemeen met 2, per ha te verhogen. Het jaar 1967 is, aldus de heer H. P. Wolfert, voor het water schap gunstig verlopen. De ver betering van de 15 km weg kwam gereed, in 1968 zullen op deze wegen nog de deklagen wor den aangebracht. De verbeterin gen van de afwatering van de Oud-Westenrijkpolder, inclusief het leggen van een nieuwe af wateringsduiker, is eveneens bijna voltooid. Over de verlegging van de af watering van de Mosselpolder zei de dijkgraaf dat hiermee tot nu toe helaas niet kon worden be gonnen wegens weigering van de gemeenteraad van Philippine van de door het waterschap ge vraagde bijdrage voor de kosten van het leggen van een duiker, zy'nde 10.000, door de dijk van het Philippinekanaal. De aan- passingswerken, geraamd op 20.000, zouden dan voor reke ning van het waterschap worden genomen. De verlegging van de afwatering is ook voor de ge meente Philippine van belang. Deze heeft zich wèl bereid ver klaard om gedurende 20 jaar een jaarlijkse bijdrage van ƒ500, EERSTE KERSTDAG „Gij kent immers de genade van onze Here Jezus Chris- tus, dat Hij om uwentwil arm geworden is." 2 Corinthiërs 2 9. Arm zijn is erg, arm worden is nog erger. Hij „die heerlijk heid had bij de Vader, eer de wereld was," legt zijn heerlijk heid af. Kerstfeest betekent volkomen ontluistering. Zijn wij niet bezig, met onze kerstversieringen, van die ar moede poëzie te maken? Had men in de middeleeuwen mis schien beter begrip voor die ar moede? Men had geen Bijbel, men kende het Kerstverhaal al leen van-horen-zeggen. Blijk baar was men door die armoede het diepst getroffen. Een oude dichter vertelt er van „Ende die heer iesus Tgheboren wert, Doe wazzet cout. In tweeën oude hosen (kousen) Hi ghewonden wert." Arme Jozef moest de kousen (die hij niet bezat) uittrekken. De armoede van het Kerstkind was een zeer geliefd motief voor dichters en schilders. En terecht! Zij betekent, dat de Heer zich volkomen solidair maakt met ons. Zijn armoede is geen lot maar daad, en zij deinst niet terug voor de uiterste konsekwentie van hel en godverlatenheid. Jezus heeft onze schuld, onze armoede zo volkomen gepeild, dat er niets meer van overbleef danPasen Misschien voelen wij ons van daag ver-weg, eenzaam, schul dig, onbereikbaar. Maar nooit onbereikbaar voor de solidariteit van zijn liefde. Wij vieren het feest van de armoede, die rijk maakt. Heer, wij danken U. TWEEDE KERSTDAG „En er waren herders in die zelfde landstreek." Lucas 28a. Die armoede van het Kind heeft voor ons ook een andere kant. Aan wie werd de blijde boodschap het eerst gebracht? Aan herders. Wij hebben er „de herders" van gemaakt, de bekende, beroemde, vrome her ders. Dat staat er niet. Er staat alleen maar „herders", anonymi. Ruige. ongeschoren mannen; voor de rechter was hun getui genis waardeloos. Zij woonden, als het ware aan het uiterste randje van de samenleving en daar werd de blijde boodschap gebracht. Aan het uiterste randje. Als wij nu eens niet zongen „hoe zal ik U ontvangen", maar waar zal ik U ontvangen? Dan is er voor ons maar één ant woord: Kerstmis wordt het voor ons allen op het uiterste randje. Waar wij niet verder kunnen of durven. In het gevreesde nie mandsland van onze schuld en armoede. Daar en daar alleen „Moede kom ik, arm en naakt, tot de God, die zalig maakt." Wij lezen wel eens boven een garage de waarschuwing: „inrij- hoogte drie meter zoveel"'. Wat boven de maat is komt er niet in. Maar de toegang tot de stal van Bethlehem is heel wat lager. Die is zo laag, dat wij er alleen maar binnen kunnen komen, wanneer wij heel diep willen bukken. (Uite „Hij sprak en ik hoorde.") beschikbaar te stellen. „Doch aangezien de verbetering ook op andere wijze kan worden bereikt en het leggen van de duiker van het grootste belang moet worden geacht voor het beter funktio- neren van de zuiveringsinstalla tie van de gemeente Philippine hebben wij gemeend vooralsnog niet op het tegenvoorstel van de gemeenteraad te moeten ingaan". De aangevraagde ruilverkave ling zal nog niet worden voor gedragen voor plaatsing op het voorbereidingsprogramma, zo heeft de Cultuurtechnische Dienst meegedeeld. De langdurige voor bereidingsperiode kan belangrijk worden bekort indien van het te verkavelen gebied hoogte- en bodemkaarten aanwezig zijn. Na diverse besprekingen over de kosten werd aan de Ned. Heide maatschappij en de stichting voor bodemkartering opdracht verstrekt voor het vervaardigen van een hoogte- en een bodem- kaart van de aanvankelijk aan genomen en na inzage van het ontwerp streekplan Oost Zws- Vlaanderen en de bestemmings plannen van de in het water schap gelegen gemeenten on dergeschikt gewijzigde blok grens. De heer Wolfert zei verder dat uit persberichten is gebleken dat het schorrengebied voor de zee wering van de Braakmanpolder door de minister van verkeer en waterstaat voor industrievesti ging is vrijgegeven. Dat wil dus zeggen dat tegen indijking door wie dan ook geen bezwaren meer bestaan. Met het oog op de nog uit te voeren verhoging en ver zwaring van de tegenwoordige zeewering is het uiteraard van belang dat met de eventuele in dijking de nodige spoed wordt betracht Door indijking zou n.l. de tegenwoordige dijk eerst bin nendijk worden, waardoor ver betering in het kader van de Del tawet achterwege zou kunnen blijven. Sprekende over de verdellngs- verordening vóór de wet uit kering wegen die vanaf 1 januari 1968 door provinciale staten, is vastgesteld, zei de dijkgraaf dat de onderhoudsbijdrage van ƒ850 per km voor wegen met een ver hardingsbreedte van 2.50 m of meer doch minder dan 3.50 meter hem billijk voorkwam. „Het ge volg is echter, dat voor verstrek king van uitkeringen in de kos ten van verbetering een dermate gering bedrag overblijft dat slechts in enkele gevallen tot een noodzakelijke verbetering zal kunnen worden overgegaan." De waterschappen hebben via de Zeeuwsche Polder en Water- schapsbond bij het provinciaal bestuur geprotesteerd tegen het minimum percentage van 15 en vroegen dit percentage op te voeren tot 25. Over de financiële positie der waterschappen zei de dijkgraaf dat hier ruime aandacht aan is besteed bij de behandeling van de begroting voor verkeer en waterstaat 1968 door de vaste Kamercommissie. De minister heeft toegezegd dit vraagstuk voor de begroting van 1969 te bezien. De dijkgraaf sprak hierbij de hoop uit dat de minister zijn belofte gestand zal doen en dat een voor alle partijen bevredi gende oplossing zal worden be reikt. In een volgend nummer komen wij op deze vergadering nog nader terug. Schoolkinderen in Kaunas (Li touwen) hebben een aarden pot met gouden munten ontdekt onder een appelboom, die door een storm was geveld. Toen zij de boom verwijderden ontdekten zij de pot onder de wortels van de boom. De grootste munten zijn Amerikaanse dollars uit 1824, aldus een bericht van het Russi sche persbureau Tass. Roemenië en zeven andere Oosteuropese landen zijn het er over eens dat terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit de bezette Arabische gebieden „de belangrijkste en absolute voorwaarde is voor het herstel en het behoud van de vrede in het middenoosten". Roemenië heeft zich vrijdag voor het eerst aangesloten bij een oproep van de Oosteuropese landen tot Israël om zijn troe pen uit de bezette Arabische ge bieden terug te trekken. In het communiqué dat werd uitgegeven na afloop van een conferentie van drie dagen in Warschau, werd Israël echter niet als agressor bestempeld, zo als de Oosteuropese landen, met uitzondering van Roemenië, eer der hadden gedaan. Andere kenmerken van de gezamen lijke verklaring waren, dat er indirect op de Arabische sta ten een beroep wordt gedaan Israël te erkennen, maar dat er niet gepleit wordt voor recht streekse onderhandelingen tus sen de betrokken partijen. Hoewel Roemenië herhaalde lijk als zijn mening te kennen had gegeven, dat Israël de in juni bezette gebieden moet ont ruimen, hadden de machtheb bers in Boekarest tot dusver ge weigerd zich aan te sluiten bij het anti-Israëlische en pro-Ara bische standpunt van de andere Oosteuropese landen. Zo wilde Roemenië op een Oosteuropese topconferentie in juni te Mos kou geen verklaring onderteke nen, waarin Israël werd veroor deeld als aanvaller en op ont ruiming der bezette gebieden werd aangedrongen. Een maand later lieten de Roemenen ver stek gaan op een nieuwe top conferentie in Boedapest, waar men besloot gezamenlijk de Ara bische staten politieke steun en economische en militaire bijstand te geven. Op de jongste conferentie in Warschau, waar de Sow jet-Unie, Polen, Oost-Duitsland, Hongarije, Zuid-Slavië en Bulgarije door hun minister van buitenlandse zaken en Roemenië en Tsjecho- Slowakije door een onderminis ter werden vertegenwoordigd, was men het er over eens, dat de terugtrekking van de Israë lische troepen achter de grenzen van vóór 5 juni j.l. „de voor naamste en absolute voorwaarde voor het herstel en de consolida tie van de vrede in het midden oosten is". De spanning in dit gebied werd geweten aan „im perialistische interventie". In het communiqué werd voorts ge wezen op „de noodzaak dat van alle lid-staten van de V.N, in dit gebied het recht wordt er kend om in vrede en veiligheid als nationale, onafhankelijke staat te leven". De acht landen betuigden hun „solidariteit met en steun" aan de Arabische staten, waarbij zij het accent legden op „de con structieve houding" van de rege ringen van Egypte en de andere Arabische landen „die een poli tieke regeling op zo kort moge lijke termijn voorstaan". Met voldoening werd gewag gemaakt van het streven dezer landen om hun eenheid van op treden te consolideren. In dit verband werd in het communi qué met waardering gesproken over het bijeenroepen van de Arabische topconferentie in Rabat. Premier Pompidou van Frank rijk heeft vrijdagochtend een nieuwe autoweg door Parijs ge opend ter lengte van 13 km, die het de automobilisten mogelijk zal maken in één ruk en met een gemiddelde snelheid van 60 km per uur in een kwartier tijds Pa rijs te doorkruisen van west naar oost. De weg is voor het grootste deel eenrichtingverkeer. De aanleg van de weg heeft twee jaar gevergd en de kosten bedragen ongeveer 225 miljoen frank (ongeveer 170 miljoen gul den). ROTTERDAM: Donderdag is het grootste schip dat ooit de Rotter damse haven binnenvoer, Euro poort ingevaren. Het was de Noorse tanker „Rergehus" van 204.000 ton. Het schip is 325 m lang en was nu geladen met 150.000 ton ruwe olie. Op de foto de kapitein Halstein Saunes op de brug van zijn gigant. Gisternacht hebben onbeken den door het vernielen van een ruit zich toegang verschaft tot het kantoor van het gemeentelijk slachthuis aan de Insilindelaan Met behulp van een ondersteek wagentje reden ze de brandkast eerst naar de binnenplaats en vandaar door een niet afgesloten toegangspoort aan de Celebes laan naar de straat. Waarschijn lijk hebben ze daar de driekwart meter hoge brandkast in een auto geladen. In elk geval werd er de ondersteekwagen terugge vonden. Vermoedelijk was dit transportmiddel elders weggeno men. Van de brandkast, waarin zich naar schatting een bedrag van ruim 10.000 gulden bevond, is verder geen spoor gevonden. Een rechter in Djakarta heeft vrijdag gewaarschuwd dat oud president Soekarno gearresteerd zal worden wanneer hij niet in de rechtzaal verschijnt om gehoord te worden in één landonteige- ningsproces. De zaak is tot 11 januari verdaagd omdat Soekar no niet was komen opdagen. ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOL1EKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: 19.15 uur H. Mis. Trinlteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 24 DECEMBER 1967 Vierde advents-zondag OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 10.30 uur Ds. P. .T. Pennings; 22.30 uur Ds. J. Verheul. Hoek: 10 uur Ds. V/. J. van Meeu wen. 23 uur Kerstnachtdienst. Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen en Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Hulst: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Sluiskil: 10 uur Ds. J. Verheul, van Axel. 22.30 uur Ds. H. J. Ruis, m.m.v. koor en trompet. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. 23 uur Ds. L. Berger en Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. 23 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen. 19.30 uur Kerstwijdingsdienst. H. (ADVERTENTIE) (ƒ5.000.000.000,—) Dat Is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL 35) „Hè?" „Ja. Hè. Ik heb niet zo heel veel verstand van kunst, dat weet je. Wat ik er van weet, heb jij mij bijgebracht en heb jij me laten zien. Maar gek ben ik niet. En dit weet ik heel zekeren nu moet je me een plezier doen en niet denken, dat ik je dit ga zeggen, omdat ik van je houd, want als je een kladschilder zonder talent was, zou ik dat ook zien en je toch liefhebbennou, ik weet heel zeker en ik niet alleen, dat jij meer kunt zijn dan je bent, dat je méér kunt geven dan je tot nu toe hebt gegeven. Jij, Henk, bent in aanleg geen middelmatigheid, maar je kunt niet meer geven, omdat het je onttbroken heeft en nóg ontbreekt aan zicht, aan ruimte, aan ervaring, aan bele ving en aan licht. Je moet er uit. Je moet eens loskomen van je omgeving. Je moet naar Parijs, en Rome, naar Egyptenaar Hono- loeloe voor mijn part, het doet er niet toe, maar er uit moet je, om jezelf te vindenergens waar dan ook." „Maar Gerda, je moet. „Stil, hou je mond en laat me uitspreken. Jij schildert op het ogenblik nog net zo als tientallen anderen, wel iets eigens, maar 't is nog maar bitter weinig. En je probeersels, als ik het zo mag noemen, blijven kleine, voorzich tige, ondeugende sprongetjes buiten de lijnen. Maar ze breken nooit uit tot iets groots, iets ge weldigs, iets geniaals. En daarom moet je weg. Vincent vond zich zelf in de Provence jij zult jezelf ook ergens vinden. Waar dat weet ik niet en dat kan niemand weten maar in ieder geval niet in Amsterdam op een zolder. Begrijp je misschien nu wat mijn innigste wens is Henk? Dat jij door die erfenis in staat wordt gesteld dat te bereiken. Dan kun je gaan reizen samen met mij, als je dat prettig vindt, of alleen, als je denkt dat dat nodig is." Gerda Gerda je bent een schat, vergeef me, dat ik daarstraks iets anders dacht," zei Henk zacht. „Een domme jongen zul je al tijd wel blijven," glimlachte Gerda. „Maar Gerda, je moet be grijpen dat onderhouden worden door een vrouw, zelfs al gebeurt dat onder de motieven, die jij daar noemt, voor een man altijd iets vernederends heeft. Kijk eens. Gerda balde haar vuisten. „Ik zou je kunnen slaan!" siste ze, „weet je dat jij, die je ver beeldt een bohémien, een levens kunstenaar te zijn, in werkelijk heid niets anders bent dan een kleinburger met de ziel van een kruidenier? Maar dat dan ook niet anders, hier in deze stad en in deze omgeving. Maar ook dat zal anders worden." Ze lachte eensklaps spottend, „Wat is dat eigenlijk onder houden worden door een vrouw? Wat bedoel je daar eigenlijk mee? Het wil in dit geval alleen maar zeggen, dat je op een of andere dan de meest gangbare manier door de wereld in staat wordt gesteld te leven van ja be roep." „Ik wil het geld zelf verdie nen, met mijn werk, met mijn schilderijen." „Onzin. Je weet zelf dat het niet kan, zolang er In deze wereld zoveel alleen maar wordt gepraat over kunst en cultuur. Een uit spraak van jezelf. Of was dat een uitvlucht en geloof je zelf niet aan de waarheid van die woor den?" Henk zweeg. Zij liepen nu weer op de Herengracht en naderden hun huis. „Ik zou je zo graag van alles willen geven. Van mijn eigen verdiende geld," zei Henk, toen hij de sleutel in het slot stak. „O ja, dat was de draad van ons gesprek, dat jij mij niets meer zou kunnen geven, wat ik zelf niet zou kunnen kopen. Zei je het zo niet?." „Ja. Precies." „Wat dan bijvoorbeeld?" Hij ging haar voor, de donkere trappen op, en onderwijl sprak hij: „Wel, bijvoorbeeld een mooie Japon, of een ring met een steen er in. Weet ik veel, alles waar een vrouw, iedere vrouw, dus jij ook, dol op is. Snap je dat dan niet?" „Je hebt slaap," zei Gerda, een paar treden lager, „de eerste de beste rijkgeworden boerenpum mel of beursspeculant kan mij die dingen geven. Zo gemakke lijk gaat dat, jongen: een greep in de portefeuille of een hand tekening onder een chèque: pak aan liefje en amuseer je er mee." Henk bromde wat. Op die manier bedoel ik het niet dat weet je heel goed." Gerda negeerde die woorden en ging voort: Maar wat jij mij hebt gegeven en wat je mij nog steeds geeft, dat zal ik nooit ergens kunnen kopen, ook al erf ik een miljard." „Ach kom," zei Henk, terwijl hij de deur van het'atelier open de, „liefde kan ook iedereen je geven." „Dat weet ik," antwoordde Gerda vlak, ,maar ook dat bedoel ik niet en dat weet jij best. Daar om word ik er niet kwaad om, hoewel je mij eigenlijk heel erg beledigt." „Dat wilde ik niet doen, Justi- tia. Vergeef me." (Wordt vervolgd.) GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. J. Paksy, van Oostburg. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger, van Temeuzen. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 11 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. T. Dekker, van Goes. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9 "uur Ds. J. v. d. Wie len, van Zoutespui; 17 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10.30 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P, Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte M. Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mi». Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Huist: 8, 10.11.30 en 19 uurH. Mis, Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mi»; 14.30 uur Lof, Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30,9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9,11 en 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uurH, Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis, Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Ml» WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kei ling. Breskens: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. 22,30 uur Kerstnachtdienst ge zamenlijke kerken. Cadzand: 19 uur Ds. E. van der Bij en Ds. W. C. Luuring, m.m.v. herv. kerkkoor. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. 16 uur Kerstwijding. Nieuwvliet: 9.30 uur .Ds. H. W, Doornink. Oostburg: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. 22 uur Kerstnachtdienst, m.m.v. herv. kerkkoor en jeugdorkest Zuidzande. Retranchement: 9.30 uur Ds. W. C. Luuring. Schoondijke: 10 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. H. Avondmaal. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk Avondmaal. Weterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B Bergsma, m.m.v. de zangvereni ging. IJzendiike: 10.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. H. Doop. Zuidzande: 10 uur Ds. T. A. C van Drunen, van Oostburg. H Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis Oostburg: 8.30. 10.30 en 17 uur H. Mis MAANDAG 25 DECEMBER 1987 Eerste Kerstdag OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 10.30 uur Ds. J. Verheul. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Hontenisse: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Hulst: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Sluiskil: 10 uur Ds. H. J. Ruis, m. m.v. koor en muziekinstrumen ten. 15.45 uur Ziekendienst in de kapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. J. Pen nings, van Axel; 14.30 uur Ds. H. J. Begeer, van Hoofdplaat. GEREF. KERK Axel: 10 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 11 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: Noordstraat 10 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur Ds. A. Kuiper. Terneuzen: 10 uur Ds. K. D. van Dijk. 15 uur Kerstfeestviering met de kinderen. Zaamslag: 9.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10 uur Ds. J. v. d. Wie len. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. heer C. Lecompte, van Gent. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Biervliet: 10 uur Kerstgezinsdienst. Breskens: 10 uur Ds. L, Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu ring. 17 uur Kerstfeestviering der zondagsschool. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink, m.m.v. mevr. Van Roijen, zang. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door nink. 16.30 uur Zondagsschoolkerst feest. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. 16.30 uur Zondagsschoolkerst feest. Retranchement: 10.45 uur Ds. W C. Luuring, met begeleiding van trompet. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman, m.m.v. het West Zeeuws-Vlaams kamerkoor en diverse instrumenten, o.l.v. Gor Schijve, van Oostburg. 16 uur Kerstfeestviering van d-5 Zondagsschool. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St, Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. 16.30 uur Zondagsschoolkerst feest. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B Bergsma. Dienst voor oud en jong. 16.30 uur Zondagsschoolkerst feest. IJzendijke: 10.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten, m.m.v. het dameskoor en het jeugdkoor. Zuidzande: 10 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, m.m.v. J. Ie Grand, tromnet, zondagsschool/jeugd- kapel. 16.30 uur Zondagsschoolkerst feest. DINSDAG 26 DECEMBER 1967 Tweede Kerstdag OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Hoek: 16 uur Zondagsschoolkerst feest. Sluiskil: 16.30 uur Kinderkerst feest. Zaamslag: 17 uur Zondagsschool kerstfeest. GEREF. KERK Axel: 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Zangdienst. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 16.15 uur Zondagsschool kerstfeest. Breskens: 16 uur Kerstfeest zon dagsschool „De Kindervriend" Retranchement: 15.30 uur Zon dagsschoolkerstfeest, In 1967 zijn tot dusver 835 per sonen, onder wie 119 militairen, erin geslaagd van Oost- naar West-Duitsland uit te wijken, zo wordt in Bonn meegedeeld. Men schat, dat gemiddeld slechts één op de drie ontsnappingspogingen is gelukt.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2