Permanente winstdeling bedreigt weivaarts-economie Een E.E.G. ven suikerbieten en (of) een E.E.G. van computers? HOGE KOSTPRIJZEN MAKEN CONCURRENTIE ONMOGELIJK Burgerlijke stand Radio en Televisie Loop der bevolking Vrijdag 22 december 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 De wereldmarkt Imiperrurn viel uiteen En Nederland? Brutowinst daalde Elan verdwijnt Het Engelse voorbeeld ONDER TREKKER VERONGELUKT Italië: Nieuw onderzoek naar vermeend komplot Niet alleen Britse belangen Besluiteloos Tegenwicht Minister Klompé over „doping" in de sport De devaluatie van hef pond sterling is nog niet uitge werkt. Wi.' weten echter nu reeds dat het Engeland bui ten die devaluatie nog heel wat moeite zal kosteh om uit het slop te geraken. De oor zaken van Albions economi sche moeilijkheden kunnen ons tot voorbeeld strekken. Laten wij ze daarom eens in het, licht stellen. Uit de cijfers blijkt dat de produktiviteitsstijging in En geland de laatste jaren gering is geweest. De geringe groei wordt allereerst veroorzaakt door een gebrek aan investe- ringslust. Ook lijkt de kapi taaltoevoer naar handel en industrie geremd. De overheid is daar mede debet aan, omdat zij door hoge belastingen de winsten heeft afgeroomd. Dit geld werd aan het bedrijfsleven onttrokken. Die winsten wa ren op zichzelf al flink aan getast door de hoge looneisen. De vakbonden in Engeland bemoeien zich niet alleen met de hoogte van de lonen, zij stellen ook eisen inzake het aantal te bezetten arbeids plaatsen in, het bedrijfsleven. Een eenmaal ingeburgerde arbeidsbezetting in een be paalde onderneming die ge baseerd is op een aanvaarde produktiemethode, kan niet zonder medewerking van de werknemersorganisaties door doelmatiger en dus goedko pere produktiemethoden wor den vervangen. Het is duide lijk dat door deze procedure de modernisering van het Britse produktie-apparaat is afgeremd. Het wordt dan moeilijk om met een hoge kostprijs op de wereldmarkt te concurreren. Op de wereldmarkt is de positie van het Engelse pro- dukt ook al niet rooskleurig. Wij lezen alle dagen hoezeer van Franse zijde wordt ge poogd de Engelse produkten van het vasteland te weren door Engeland buiten de E.E.G. te houden. In het verre zowel in het nabije oosten wordt de Engelse verkoop door politieke haat tegen de vroegere- imperialisten tegen gehouden. De sterk met Engeland ver bonden landen zoalr, Austra lië en Canada kochten in het verleden het Engelse produkt omdat zij door gemenebest overeenkomsten aan de Brit ten waren gebonden. Ook dat is veranderd. Het Britse im perium is uiteengevallen. Aus tralië drijft handel met Ame rika en Japan, Canada is eco nomisch sterk aan de Ver. Staten gebonden en Zuid- Afrika brandt ook niet van liefde om met de Engelsen zaken te doen. Wij denken in dit verband aan de kwestie Rhodesië, die Engeland in ge heel Afrika schade berokkent. In een dergelijke situatie moet een land zijn verkoop bakens verzetten en met de rug tegen de muur van het nationaal verval een aanval lende verkooppolitiek presen teren. Daar hebben wij in Engeland niet veel van ge merkt. Het betekent dat het nieuwe afzetmarkten moet zoeken, dat die afzetmarkten met originele reclame bewerkt moeten worden en dat men zich tot het uiterste moet in spannen om de nood in expan sieve economie om te zetten. Wij kunnen dit als Neder landers met genoegen, mee leven of grimmigheid lezen. Wij dienen dan te bedenken dat ook onze economie nog niet op rozen zit. Wij ontvangen een devalua tie-tegenwind in een herfst van hoogconjunctuur. Wij zien rondom ons de werkloosheid stijgen. Het orderbestand van onze industrie daalt, althans in bepaalde bedrijfstakken. De staatsfinanciën staan er niet zo gunstig voor. Een deel van onze politici dringt aan op een nog zwaarder belasten van industrie en handel. Men pleit voor meer inkomensni vellering. Men wenst meer hulp voor onderontwikkelde gebieden. Er moeten meer staatslenin gen worden uitgeschreven om geld voor werkloosheidsbe strijding te krijgen. De lonen kunnen in een aantal be drijfstakken nog stijgen, want men is nog niet overal econo misch uitgeteld. Inderdaad zijn wil econo misch nog niet zo dicht het ..knock-out" genaderd als de Britten. Toch worden er in or:.' welvaartsbestel sombere lijnen getrokken, met name in de winststatistieken. In de industrie is het ge middelde bruto-winstciifer in tien jaar gedaald van 23 naar 15 In de groep dienstver lening zien we een daling van de gemiddelde bruto winst naar 19 Men kan zich in de han den wrijven en juichen dat er een stuk ondernemerswinst naar de werknemers is ge gaan. Men kan voortgaan in allerlei kringen voor winst deling te pleiten. Er is veel te zeggen voor meer perfectie in de pensioenregeling. De invloed van overheid en werk nemers op het ondernemers- beleid zal de ..kapitalistische" produktie misschien nog meer ondergraven. Maar waar mon den wij dan uit? De uitkomst van het proces ligt voor de hand. De totale ondernemerswinst kan opge deeld worden in drieën. Een deel gaat naar de onderne ming. Uit die portie worden nieuwe produktietechnieken ontworpen en andere markten bewerkt. Een ander deel gaat naar de aandeelhouders of ondernemers en het derde portie gaat naar de werkne mers in de vorm van winst deling, tantième of een an dere uitkering die boven het normale loon komt en steeds meer ingang vindt. Indien het deel voor de on derneming en dat voor onder nemer en/of aandeelhouders te klein wordt, komt de con tinuïteit van de onderneming in gevaar. Misschien wordt dit nog voorkomen, maar in ieder geval komt de groei van het bedrijf in gevaar. Ge beurt dit stagneren van de groei op grote schaal, dan wordt daarmee de toekomst van de nationale economie op het spel gezet. Hetzelfde gebeurt wanneer via belasting heffen of winst- delingsfondsen getracht wordt de onderneming met kapitaal te voeden. De drijvende kracht van het ondernemingsrisico wordt uitgebannen en het vuur van de ondernemers om voor hun bedrijf te vechten verdwijnt. Het ondernemersklimaat wordt binnen onze grenzen steeds onaangenamer. Als wij voorstanders zijn van enkele grote staatsbedrijven, die de gehele nationale economie be heersen, dan moeten wij voortgaan op de weg, die het grote concern als alleen zalig makend ziet. Zo niet, dan zien wij een gedifferentiëerde ondernemingsstructuur van groot tot klein als een hechte basis voor ons maatschappe lijk economisch fundament. Op zo'n fundament zullen de noodzakelijke expansie-be sparingen in voldoende om vang beschikbaar komen om een welvarende toekomst voor het komende geslacht te garanderen. Nu begint men daaraan te twijfelen. Het En gelse voorbeeld geeft grond aan deze gedachte. AMSTERDAM: Uitermate „hip" zijn deze Italiaanse plastic zon nebrillen voor tieners, die met een aantal plakkers, voorzien van verschillende teksten, op de markt komen. De prijs is aange past aan de tiener-portemonnee: 3'/z gulden inclusief de plakkers. SCHIPHOL: Op de Amsterdamse luchthaven arriveerde woens dagochtend een zestal Vietna mese kinderen, die hier behan deld zullen worden aan brand wonden, die zij door napalm op liepen. Ze stonden nog een beetje onwennig in het stationsgebouw, maar een stukje speelgoed brak al min of meer het ijs. Bij een poging om een traktor los te krijgen op een stuk bouw land in St. Annaparochie is de 21-jarige A. Penninga uit St. An naparochie woensdagmiddag om het leven gekomen. Hij zou met zijn trekker een vastgelopen trek ker van een collega los trekken. Daarbij sloeg zijn eigen traktcr achterover. Hij raakte er onder bekneld. Toen hij bevrijd was, bleek hij reeds te zijn overleden. SAS VAN GENT Geboren 2 nov. Roderik, z. van J. M. L. EmmaneelStreulens, Vrijstraat 19, 7 nov. Ernestina T. L., d. van A. M. J. de Koning Mefkens, Amaliastraat 17; 17 nov. Annette S. M., d. van P. F. A. M. van ZuilenSteijaert, Beneluxstr 143; 24 nov. Teresa M. C„ d. van C. J. CysouwBaden, Westkade 119a; 25 nov. Hessel M., z. van W. P. de Groffvan den Akker, Goehoornstr. 2. Geboren te Ter- neuzen: 2 nov. Pëtronella P. C., d. van C. P. SmitsGiesen, Van Mil- str. 11; 3 nov. Willem L,, z. van P. L. Slisvan den Berge, -Poelstr. 38; 17 nov. Richard J. P., z. van W. B. HamerlinckBoutens, Coe- hoomstr. 3; 27 nov. Dominique, d. van P. C. M. ZwarteléDuvivier, Walstr. 13. Huwelijksvoltrekkingen: Antoine C. C. Dhaese (won. te Basseveld (B.), 20 j., en Miriam E. C. de Schoolmeester, 18 j.; Frans O. Ver biest, 29 j., en Marleen I. G. Neyt, 21 j.; Clement P. van Vooren (won. te IJzendijke, 24 j., en Martha van den Broeke, 22 j.; P'erre Goethals, 33 j., en Adriana J. W. Sóuwen, 17 j.; Jean C. van Haele, 23 j., en Yolanda M. J. Claeijs, 22 j. Overleden: Maria Bakker, 79 j., echtg. van B. Vergauwen. De Italiaanse regering heeft toegegeven aan de eis van de op positie, het onderzoek te herope nen naar een vermeend militair komplot tegen de veiligheid van de staat, dat drie jaar geleden zou hebben plaatsgevonden. Minister van defensie Roberto Tremelloni, die dit gisteren in het parlement bekend maakte, wei gerde echter een volledig open baar onderzoek in te stellen naar de rol van de Italiaanse inlichtin gendienst in het complot, omdat daardoor geheimen onthuld zou den worden. In mei van dit jaar ontkende de regering dat in juli 1964 een militair komplot op het laatste ogenblik verijdeld kon worden door de vorming van een coali tieregering, maar onlangs ver klaarde een generaal in een pro ces tegen twee journalisten, dat hij, evenals andere districtscom mandanten, een lijst had ontvan gen met de namen van 44 voor aanstaande politici, die vóór de staatsgreep gearresteerd en over gebracht moesten worden naar een vliegveld voor verbanning naar het buitenland. De twee terechtstaande jour nalisten waren door de voor malige stafchef van het leger, generaal Giovanni de Lorenzo, aangeklaagd wegens smaad, om dat zij hem ervan hadden be schuldigd de leiding van het complot te hebben gehad. Generaal De Lorenzo is zes jaar commandant van de contra inlichtingendienst geweest. Hij werd in maart zonder opgaaf van reden als stafchef van het leger ontslagen nadat in een officieel rapport was onthuld dat zijn dienst geheime archieven had bijgehouden van politici, indus triëlen en zelfs vooraanstaande geestelijken. SAS VAN GENT Ingekomen personen: G. P. Pijcke en gezin, 't Lage Sas 22, van Rotterdam; Huisman, echtg. van A. Houselt, Beneluxstr. 62, van Bleiswijk; G. Bijvank, Beneluxstr. 64, van Apeldoorn en gezin; P. C. Mazzocco, Beneluxstr. 124, van Terneuzen; A. de Ligny en gezin, 't Hoge Sas 2, van Middelburg; M. J. de Rijcke, echtg. van Pijcke, Vassystr. 7, van Hulst; B. D. Oud- maijer en gezin, P. Joannesstr. 16, van Apeldoorn; L. H. Aluy en ge zin, 't Lage Sas 16, van Vlissin- gen; J. Hamelink en gezin, 't Lage Sas 14, van Vlissingen; E. Ver mond, Westkade 69, van Koe wacht; H. J. Pfirrmann en gezin, Beneluxstr. 129, van Zelzate (B.); L. H. M. Vredenbregt, Baljuwstr. 8, van Vlaardingen; A. M. de Ko ning, echtg. van Vredenbregt, Bal juwstr. 8, van Schiedam; J. C. de Jonge, Beneluxstr. 141, van Ter neuzen; A. C. C. Dhaese, Flankstr. 5, van Bassevelde (B.); L. Schip per en gezin, 't Lage Sas 20, van Terneuzen; J. Buytaertvan Raem- donck, Wilhelminalaan 4, van Kruibeke (B.); E. L. Kroes en ge zin, J. Hamerllnckstr. 12, van Ter neuzen; E. L. A. Lakerveld en ge zin, Beneluxstr. 169, van Terneu zen; J. A. Gilden en gezin, Sta tionsplein 6, van Rosmalen. Vertrokken personen: M. van den Broeke, echtg. van Van Vooren, Poeldijk 13, naar IJzendijke; K. J. Loopik en gezin, Annoijstr. 10, naar Terneuzen; J. Goedegebuure en gezin, Beneluxstr. 139, naar Bergen op Zoom; M. M. A. Pis- caer, Stevensstr. 1, naar Voor burg; L. J. Hagens en gezin, Markt 15, naar Terneuzen; N. M. de Lig ny, 't Hoge Sas 2, naar Veere; R. L. de Caluwé en gezin, Poelstr. 28, naar Ertvelde (B.); A. A. Baart, J. Hamerlinckstr. 12, naar Middel burg; M. G. F. M. de Caluwé, Park laan 1, naar Oss. ZATERDAG 23 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws en ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 7.55 Deze dag, lezing; 8.00 Nws; 8.10 Van de voorpagina, pers overzicht; 8.15 Z.O. 135, gevar. progr. (9.35-9.40 Waterstanden); 10.30 Werk geven en nemen: rubriek over arbeid en arbeids verhoudingen; 10.50 Wegwijs: tips voor trips en vakanties; 11.00 Nieuws; 11.02 Licht instrumen taal ensemble; 11.25 Afrikaanse kroniek; 11.45 Salonorkest; 12.10 Een nieuw geluid: jonge arties ten met instrumentaal kwartet; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws; 13.00 Nieuws; 13.10 VARA-varia; 13.15 Tijd voor teenagers; 14.00 Uit laat: progr. v. d. jeugd; 14.40 Radio jazzmagazine; 15.00 Wel vaart en democratie: "gesprek ken; 15.30 Zestig jaar jazz; 16.00 Nieuws; 16.02 Volksmuziek uit Zweden; 16.30 Operafragmenten; 17.10 Opnamen van het najaars muziekfeest van de Alg. Nederl. Unie van Muziekverenigingen; 17.30 Radioweekjournaal; 18.00 Nieuws. Aansluitend: Commen taar op het nieuws; 18.20 Melo dieën-Expres; 18.45 Verzoekpla- tenprogr.; 19.30 Nieuws; 19.35 Artistieke staalkaart; 20.15 Lich- Het is weer eens zover in de E.E.G. Vijf leden met Engeland onderhandelen over zijn lidmaat- schapsaanvrage, maar Frankrijk niet en dus krijgt Frankrijk zijn zin. Dat is al eerder gebeurd en toen noemde men het een crisis. Ditmaal vermijdt men dat woord, waarschijnlijk omdat men intus sen gehard is tegen dit soort situa ties. De zakelijke argumenten kan men gemakkelijk vergeten, al voert Frankrijk daarover het hoog ste woord. Natuurlijk kan de E.E.G. zich niet permitteren een „zieke Britse economie" zonder meer binnen de gemeenschap te halen. Daar moet nu eenmaal flink gedokterd worden en genezen, maar de „vijf" zien niet in waar om in de tussentijd niet kan wor den gepraat om een oplossing te zoeken voor het herstel. Alleen Frankrijk notabene zelf eens een „ziek" lid denkt er anders over. En niet om zuiver economische redenen. In feite gaat het, zoals de Londense Times zegt, over de vraag of de E.E.G. een „gemeen schap van suikerbieten moet wor den". De Gaulle, en men kan er wel van overtuigd zijn dat dit stand punt bij zijn leven niet meer ver andert, vindt de huidige toestand best. Die geeft hem kansen om te handelen naar zijn stelregel, dat er geen permanente vriendschappen of vijandschapnen zijn, maar wel permanente belangen. En die belangen zoals hij ze ziet behartigt hij voornamelijk, omdat allen te zeer in de E.E.G. zijn in gekapseld om zich te kunnen per mitteren die te laten springen. Bovendien blijkt telkens weer dat de „vijf" tegen Frankrijk toch niet tot een daadwerkelijk en effectief verzet kunnen komen. Voor Engeland is het zuur; het heeft een E.E.G.-lidmaatschap no dig, ai was het alleen maar een vooruitzicht van het lidmaatschap, hetgeen een toekomstperspectief zou bieden dat de gezondmaking kan bevorderen. Maar er zijn niet slechts Britse belangen in het ge ding. Wanneer bij het economisch poten tieel van de zes ook dat van En geland komt, zijn de kansen om een industrieel tegenwicht te bie den tegen de expansie der V.S. veel beter. Men kan nu wel spreken van een „zieke" Engelse economie, maar in verschillende belangrijke takken van technologie kan het vasteland niet tippen aan de Britse prestaties. Met name geldt dat voor zaken op het gebied van de ruimtevaart en baanbrekende elek tronica als computerbouw. Het is een beperkt gezichtspunt van Parijs, dat het liever een hoofdrol speelt op een modder praam dan een iets mindere rol aan boord van een respectabele zeestomer. De andere vijf zijn daar de dupe van, Engeland is er de dupe van en in feite Frankrijk ook. Maar de „vijf' blijken niet te weten hoe het dan verder moet, hoewel het nieuwe Franse veto al lang in de lucht hing. Dat is de voornaamste reden waarom De Gaulle zich dit alles kan permit teren, de zwakheid en besluiteloos heid van de andere vijf. Het gaat inderdaad ook om sui kerbieten en computers. Het Euro pa van de „zes" is bij herhaling te zwak gebleken om zijn econo mische macht zodanig te bunde len dat het tegen de industriële macht van de V.S. is opgewassen. De minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, ziet weinig concrete aanwijzingen voor de veronderstelling als zou het probleem van doping in de sport de afgelopen zes jaar ern stiger zijn geworden. In antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden drs. E. van Thijn en drs. J. J. Voogd (beiden p.v.d.a.) zegt zij bereid te zijn in overleg met de Nederlandse sportfederatie en de daarvoor in aanmerking komende sportbom den te bevorderen, dat sportbe- oefenaren op grote schaal ver antwoorde voorlichting zal wor den gegeven over vitamine-pre' paraten en medicamenten, ten einde als wangebruik van deze middelen te bestrijden. In 1960 concludeerde de ge zondheidsraad dat doping in de Nederlandse sportwereld niet zo veel voorkwam, dat van een al gemeen probleem van volksge zondheid kon worden gesproken, maar dat doping in de topklasse van wielrenners en mogelijk van een aantal uitblinkers in andere sporten een probleem bleef. De minister gelooft niet dat het probleem sindsdien ernstiger is geworden. Alvorens zij nadere stappen wil nemen, wil zij het rapport van de commissie van de vereni ging voor sportgeneeskunde af wachten, dat binnen afzienbare tijd zal worden uitgebracht. te muziek voor donkere dagen; 21.20 Een kerstboom staat over al, hoorspel; 22,00 Radiokamer orkest; 22.30 Nieuws; 22.40 Loco: een progr. zonder motief; 23.05 Bis: hoogtepunten uit de pro gramma's van de afgelopen 14 dagen; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Klass. gram.; 7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.45 Pianorecital; 8.00 Nws; 8.10 Muziek van het Leger des Heils; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huis vrouw; 9.15 Gevar. muziekpro gramma en kunstkroniek; 11.00 Nieuws; 11.02 Vuur onder alle kerke-as. lezing; 11.15 Solisten kamer: muzikaal vraaggesprek 12.00 Country and Western Ex press (gr.); 12.15 Marktberich ten; 12.17 Overheidsvoorlichting Exportiviteiten. Nieuws, wenker en adviezen op sportgebied; 12.27 Med. voor land- en tuinbouw 12.30 Nieuws; 12.40 Act.; 12.5C Zonder grenzen: rubriek ovei missie en zending; 13.00 Open baar kunstbezit; 13.10 Wat is Kerstmis?, vraaggesprek; 13.25 Vliegende schijven: platenprogr voor de militairen; 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes (16.00—16.02 Nws); 16.30 Franse les; 17.00 Vragen aan Krishna- moerti; 17.30 Voor de tieners: 18.30 Nieuws; 18.45 Act.; 19.05 Musicerende dilettanten: fanfa re-orkest; 19.30 Sjook: program ma voor twintigers; 20.00 Ver- zoekplatenprogr.; 21.50 Wegen door de wildernis, lezing; 22.00 Cursief: Het is een oud gebeu ren. Wie wil er dan wat nieuws?, cabaretprogr.; 22.30 Nws; 22.40 Overweging; 22.45 Goal mu zikaal sportprogr. met kommen- taren, reportages en lichte mu ziek; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws); 12.00 Nieuws; 12.02 Klein chanson; 13.00 Nws; 13.02 Ram blers radio reprises; 13.30 Zuid- zee-serenade; 14.00 Nws; 14.02 Progr. voor tieners en twens: 15.00 Nieuws; 15.02 Progr. voor twintigers; 15.30 Country and westernmuziek; 16.00 Nws; 16.05 Act.; 16.05 Licht platenprogr.: 17.00 Nieuws; 17.0218.00 Sport show en lichte gram. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Amusementspro gramma; 12.40 Weerber., med., progr.-overzicht en s.o.s.-berieh- ten voor de schippers; 13.15 Ge var. progr. (14.00 en 15.00 Nws) 17.00 Nws, weerbericht en med.. 17.10 Noord en Zuid; 17.35 Jaz! en poëzie; 18.00 Nws; 18.03 Vooi de soldaten; 18.29 Paardesport- uitslagen; 18.30 Franse les; 18.32 Lichte muziek; 18.45 Sport; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muz., 19.00 Nws, weerbericht en ra diokroniek; 19.40 Flitsen van de show-business in België; 20.0C Jazzmuz.; 21.00 Showtime; 22.0C Nws en berichten; 22.15 Dans muziek; 23.40 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 13.30—15.00 Teleac - herhaling van 17 dec.; 15.30 Nieuws in 't kort; 15.31 Reclame; 15.34 Weekjournaal (met titels voor slechthorenden) 15.57 Reclame; 16.00—17.30 Voor de jeugd; 18.55 Pipo de clown; 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.07 In kleur: The Thunder- birds, tv-film; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: De Radio City Music Hall, kerstshow; 21.00 Tien-Toon: Tien jaar Toon Her mans One-Man-show; 23.25 Jour naal. NEDERLAND II: 18.55 Pipo de clown; 19.00 Journaal; 19.03 Ja - Nee - geen mening; 20.00 Jour naal; 20.16 Reclame; 20.20 Beestje j kijken; 20.45 Concert voor jon- ge mensen; 21.30 Onaantastbaar 90 Proof Dame, tv-film; 22.15 Reclame; 22.20 Journaal. BELG. TV (Nederl. uitz.): 15.25 |Tiny, kinderfeuilleton; 15.30 Rode handschoenen, jeugdfeuil- leton; 16.00 Volksuniversiteit; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Katho lieke godsdienstige uitz.; 19.30 Documentaire; 19.52 Mededelin gen en taalwenken; 20.00 Jour naal; 20.25 Wedstrijdprogrammal 21.45 Echo; 22.15 De onkreukba- ren, tv-serie; 23.05 Nieuwi.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 6