PROVINCIAAL NIEUWS Herindeling van Zeeuws-Vlaanderen nog lang niet in kannen en kruiken VERGADERING VAN HET R ECREATIE BEH EERSCHAP BRAAKMAN Begroting voor 1967 werd behandeld Hanoi tweemaal gebombardeerd DE JAARMARKT TE AXEL Ruime aanvoer en goede kwaliteit Kamercommissie bracht voorlopig verslag uit De kanaalzone Schetcplan Terneuzen, Sas van Gent èn Axel Tussengemeente DE NIEUWE VEERTARIEVEN PER 1 JANUAR11968 G.S. handhaven standpunt inzake veertarieven Actiecomité tegen verhoging tarieven opgericht Pagina 2 Vrijdag 15 december 1967 Terneuzen n n Axel Breskens Goes Groede Kapelle-Biezelinge Vlissingen Zierikzee DE VRIJE EEEUW Winkelruit vernield In de nacht van woensdag op donderdag te ongeveer 2.30 uur heeft een personenauto (Mercedes met Duits kenteken) bij het trach ten te keren in de Kersstraat, met de achterzijde een grote winkelruit van het magazijn van de N.V. De Gruijter vernield. De automobilist reed daarna door de Noordstraat door, waar hij een geparkeerde auto aanreed, waarvan het achterspatscherm werd beschadigd. De geparkeerde auto was van de politie en de be stuurder die de auto even had ver laten voor controle, zette de door rijdende Mercedes onmiddellijk achterna. Na door diverse straten in Terneuzen te hebben gereden, wist de politie de wagen de weg te versperren, waardoor de bestuur- ier kon worden aangehouden. Deze bleek genaamd te zijn E. G., wo nende te Hameln en werkende te Antwerpen. Tegen de man, die de nacht op het politiebureau doorbracht is proces-verbaal opgemaakt terzake het rijden onder invloed en het doorrijden na aanrijding. Tanker aan de grond In de dichte mist liep donderdag middag het Belgische m.s. „Avanti I" op de Westerschelde ter hoogte van Terneuzen bij eb aan de arond. Het schip, geladen met 450 ton olie, liep een lekkage op aan het voorschip. De sleepboot „Zeeland" van de rederij Muller te Terneuzen bracht het schip de haven van Terneuzen binnen. Onderweg moest voortdurend worden gepompt. Het schip was op weg van Antwerpen naar Brugge en liep tussen de oost en de westhaven aan de grond. Het zal in Terneuzen worden gerepa reerd. Hogere pensionprijzen in „Bachten Dieke" Het algemeen bestuur van het bejaardencentrum „Bachten Die ke" heeft besloten de pension- prijzen met ingang van 1 januari 1968 als volgt te verhogen: een éénpersoonskamer van 330 wordt ƒ360 per maand; een één persoonskamer van 370 wordt 395 per maand en een twee persoonskamer van ƒ535 wordt 580 per maand. Deze verhogingen zijn nodig in verband met de per 1 januari te verwachten loonsverhogingen van het personeel en de daar mee verband houdende stijgin gen van sociale- en andere zake lijke lasten. Kerstviering jongeren in de Goede Herderkerk De „Kotjeskrant" maakt be kend dat voor alle ingeschreven jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar op dinsdag 19 december een lampionoptocht wordt georgani seerd, gevolgd door een gezamen lijke kerstviering met de kinderen van andere verenigingen in de Goede Herderkerk te Terneuzen. Ook de kinderen van 6 en 7 jaar zijn welkom, mits onder begelei ding. Om 18.30 uur vertrekt de op tocht van de Markt. Van 19 uur tot 20.15 uur volgt de kerstviering in de kerk, waar de heer Waster- val een kerstverhaal zal vertellen. De gehele organisatie berust bij de samenwerkende jeugdorganisaties. Onder auspiciën van het „Kotje" en het „Knutselkotje" staat voor 16 en 17 december een weekend aan het Veerse meer voor tiener en hobbyclubs op het programma. Voor de zomermaanden van 1968 wordt er gewerkt aan reizen naar de Ardennen en naar Zwitserland, (jeugdkampen en trektochten op de fiets). Hierop komen wij' te zij ner tijd terug. Om ons voorlopig tot 1967 te bepalen, wijzen wij tenslotte op 't rhythme- en bluesfeest op zater dag 16 december in het Kotje met medewerking van de „Gin-act", terwiil od zondag 17 december een „spookavond" op het programma staat met spookverhalen van de heer J. de Vries, voor de fijnproe vers voorafgegaan door „hoote- nanny" met Wim de Regt. De gewone clubs en instuiven gaan in de kerstvakantie niet door. In de plaats daarvan komen diverse kindervakantiemiddagen. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich tot de redactie van de „Kotjeskrant", Dr. Buijze- straat 14 (tel. 4070). Kalkoenprijskaarting van de Tern. Boys Het bestuur van de v.v. Tern. Boys had met het oog op de a.s. feestdagen een kalkoenprijskaar ting uitgeschreven voor leden en donateurs. Er is in het clubhuis „Du Commerce" met veel animo gekaart. De uitslag was: 1. A. v. Wijck; 2. F. de Feijter; Het beheerschap recreatiege bied „Braakman" heeft bij G.S. een beroep ingesteld tegen de ge- schotsheffing van het waterschap „De Verenigde Braakmanpol ders", groot 16.116,98. Eerder had het beheerschap zijn bezwaren kenbaar gemaakt aan het waterschap zelf, maar dit heeft deze afgewezen. De bezwaren gelden hoofdza kelijk de heffing voor de Braak mankreek en de bossen, samen ongeveer 128 ha beslaan. „Er is voor deze kwestie nog geen jurisprudentie", aldus bur gemeester A. P. Kostense uit Biervliet, een der dagelijkse be stuurders van het beheerschap. Vroeger werd de heffing door de polderbesturen vastgesteld naar de belastbare opbrengst, nu wordt het principe van de eco nomische waarde ingesteld". Volgens de heer Kostense was de waarde van de waterpartij zeer aanvechtbaar; de polder ge bruikt de kreek als boezemfunk- tie en er komt ook een gedeelte van het water uit België. Het nut van de kreek is primair voor de waterhuishouding in de polder; het waterschap is bovendien zelf beheerder. De bossen zijn er ook niet voor produktie-doeleinden, maar voor recreatie en bestemd ten alge menen nutte. Dat er geschot wordt geheven voor de jachtwerf, zomerwonin gen, camping en speelweide, vond het bestuur redelijk maar, aldus de voorzitter van het beheer schap, burgemeester A. F. Hans- sens van Hoek, „wij willen de ju risprudentie uitzoeken tot in hoogste instantie en hebben ons daarom verzekerd van rechtskun dige bijstand". Zomerwoningen Vier zomerwoningen verander den in deze vergadering van eige naar, twee aan Nederlanders en twee aan Belgen. De vergadering stelde tevens het kwantum vast dat aan buitenlanders mag wor den overgedragen. Dit mag niet meer dan 25 pro cent van het aantal woningen zijn, hetgeen neerkomt op 15 van de 59 woningen, „want we wil len er geen buitenlandse kolo nie van maken", aldus een der leden. Bovendien mag het dagelijks bestuur de erfpacht van deze woningen in de toekomst alleen overdragen zonder het algemeen bestuur er in te kennen, als het Nederlanders betreft. Als het gaat om buitenlanders, moet de algemene vergadering beslissen. Ook dit werd in deze openbare vergadering, waar voor de eer ste maal in het tienjarig bestaan van het beheerschap de pers werd uitgenodigd, vastgelegd. Rioleringsfout Er zit een fout in de riolering van het recreatiegebied; er is een „streng" die zweeft, duidelijker gezegd de noordelijke tak van de riolering tussen de jachtwerf en het gemaal is verstoord door ver zakking. De ondergrondse bewe ging is zó sterk, dat men bij het onderzoek een hoogspanningska bel van de P.Z.E.M., die er vroe ger was gelegd, niet meer terug kon vinden. Dit onderzoek kostte overigens over een lengte van 760 meter van de leiding meer dan 6.000,en er was hiervoor een bedrag van 3.000,uitge trokken. Het is duidelijk dat de riolering vóór het volgend seizoen in orde moet zijn, maar de kosten bedra gen volgens het ingenieursbureau Van Hasselt en De Koning 75.000,De toezegging van de rijksbijdrage dateert van drie jaar geleden, zo stelde de voorzitter. „Wij hebben herhaaldelijk om verhoging gevraagd". Het dage lijks bestuur zou in januari een bespreking met het ministerie en het architectenbureau vragen om nogmaals op verhoging van de bijdrage voor het eerste object aan te dringen. Uitdrukkelijk stelde burge meester Hanssens dat de aanne mer van het werk geen schuld treft. Het tiental lekken en de zandafzetting in de buizen zijn uitsluitend een gevolg van de eigenschappen van de grond. Een afdoende remedie is de buizen insluiten in een betonsleuf. Begroting 1968 volgt Bij de behandeling der begro ting 1967 zei de voorzitter dat deze te laat werd aangeboden. De begroting voor het jaar '68 zal in een volgende vergadering aan de orde komen. (Zoals men zich zal herinneren heeft de Hoekse wethouder Van der Peijl in een raadsvergadering kritiek geoefend op het interne beleid van het dagelijks bestuur van het beheerschap. Het te laat verschij nen van de begroting was een van zijn grieven, evenals het niet uitnodigen van de pers. De heer Van der Peijl was op deze ver gadering wegens ziekte niet aan wezig. De voorzitter wenste hem een spoedig herstel en op zijn initiatief werd de zieke wethou der een attentie gezonden). 3. W. de Bruijne; 4. Joh. Klaas- sen; 5. L. de Jonge; 6. G. Buijze; 7. P. Geelhoedt; 8. A. de Feijter; 9. A. Liebers en 10. A. Verschel ling. Firma F. J. de Dijcker opent nieuwe winkel Op een van de mooiste punten in het winkelcentrum van Axel, waar vier wegen samenkomen, n.l. Stationsstraat, Kerkdreef, Noordstraat en Pr. Hendrik straat. is door verbouwing van een oude timmermanswerkplaats een nieuwe winkel verrezen. Het is een zaak geworden met een etalage die een lust voor het oog is. Alles op het gebied van verwarming en sanitair vindt men er te kust en te keur. De bestaande ruimte is zo eco nomisch mogelijk benut door een vernuftig etalagesysteem langs de wanden. Hier kan het publiek dat aan een of andere vernieu wing toe is in elk opzicht terecht. De firma De Dijcker heeft hier iets moois gemaakt. De geijsers, koelkasten en gasstellen voor kook- en verwarmingsdoelein den waren omgeven door een schat van bloemstukken. Voor het winkelcentrum be tekent de opening van dit pand een fraaie uitbreiding. Zilveren jubileum bij de P. Z. E. M. Voor de heer J. Wieland te Axel was het dezer dagen 25 jaar gele den dat hij in dienst trad bij de P.Z.E.M. te Axel. Ir. R. A. M. Vis uit Terneuzen, bedrijfsingenieur voor Zeeuws- Vlaanderen, bood de heer Wie- land, die vergezeld was van zijn echtgenote in „De Witte Leeuw" namens de direktie de hartelijke gelukwensen aan. Hierbij overhandigde de heer Vis de jubilaris een enveloppe met inhoud. Vervolgens sprak de hoofddistrictsmonteur de heer J. C. de Feijter. Ook deze betuigde z'n dank voor de bewezen diens ten en bood de heer Wieland na mens het personeel een cadeau aan, terwijl zijn echtgenote bloe men in ontvangst mocht nemen. De heer Wieland dankte har telijk voor de hem gebrachte hulde en voor de blijken van waardering. Botsing Donderdagmorgen omstreeks kwart over 7 is de bestuurder van een personenauto, de heer B. P. A. V. uit Westdorpe, op de kruising Sasdijkrijksweg tegen een autobus, bestuurd door H. A. R. uit Breskens gebotst. V.'s voertuig werd aan de lin kervoorzijde flink beschadigd. De schade aan de bus bleef beperkt. Volkszangdienst Woensdagavond 20 december om 20 uur wordt in garage „Cito" aan de Buitenweg een volkskerst- zangdienst gehouden. Medewer king aan deze kerstzangdienst wordt verleend door het r.k. kerk koor en de christelijke fanfare „Hosanna". Burgemeester M. K. van Dijke houdt een kerstlezing. De medi tatie wordt verzorgd door het hoofd van de chr. ulo-school, de heer J. T. Klein. Openingsuren chr. bibliotheek Per 1 januari a.s. heeft de Axelse chr. bibliotheek haar ope ningsuren als volgt gewijzigd in: maandag t/m vrijdag 13.30 uur tot 17.30 uur; woensdag- en vrij dagavond 19.0021.00 uur; za terdag 10.0012.00 uur en 13.30 16.00 uur. Behalve de woensdag- en vrij dagavond gelden deze tijden ook voor de jeugd-bibliotheek. De leeszaal is bovendien elke morgen, behalve maandag, van 9.0012.00 uur geopend. Gemeenteraad De raad der gemeente Bres kens vergadert maandag 18 dec. om halg acht. De agenda ver meldt o.a. een motie betreffen de de veertarieven, diverse sub sidie-aanvragen en de begro ting voor 1968. Beroepen De hervormde gemeente te Goes heeft een beroep uitgebracht op ds. H. Kwakkelstein te Heinkens- zand ter vervulling van de vaca- ture-ds. H. J. Teutscher. Woonhuis verkocht Notaris Van den Hoek heeft in hotel „De Drie Koningen" ver kocht een pand in de Molen straat. Ingeschreven werd voor 3525 door de heer D. Duininck uit Groede. Koper werd de heer L. Smol ders uit Terneuzen voor 5975. Nieuw koelhuis Met zeer grote meerderheid zijn de leden van de fruitveiling in KapelleBiezelinge akkoord ge gaan met het bestuursvoorstel om samen met de andere fruitveilin gen van Zuid-Beveland en Wal cheren een nieuw koelhuis met sorteerstation voor fruit te bou wen op een nog aan te kopen ter rein in de omgeving van Goes Kapelle, waar in de toekomst ook een mogelijkheid zal zijn om een nieuwe centrale fruitveiling voor Zuid-Beveland en Walcheren te stichten. Indien ook de andere fruitvei lingen in dit gebied hun goed keuring geven zal een terrein worden aangekocht van voorlopig 5 hectare, waarop een koelhuis wordt gebouwd met een opslagca paciteit van 5 miljoen kilogram fruit. Het plan, dat men op kor te termijn wil uitvoeren, vergt een investering van bijna vier miljoen gulden. Aanvaring op de Schelde Tijdens de dichte mist is don derdagmiddag op de Wester schelde op de rede van Vlissin gen de Engelse supertanker „Lord Strathcona" (41.980 b.r.t.) in aanvaring gekomen met het Noorse m.s. „Balblom" (1420 b.r.t.). De Noor liep vrij ernstige schade op even boven de water lijn. Beide schepen zouden in dien mogelijk hun reis naar Ant werpen voortzetten. Kolendampvergiftiging In Zierikzee is donderdagmor gen de 25-jarige mej. Jacoba Wilhelmina Kleinepier dood op haar kamer aangetroffen. Uit een voorlopig onderzoek, inge steld door de politie, is gebleken dat zij door koolmonoxydever- giftiging om het leven is geko men. Mej. Kleinepier, die af komstig is uit Wolphaartsdijk, woonde sinds 1 december op ka mers in Zierikzee. Vroeg in de middag plaatselijke tijd is Hanoi donderdag gebombar deerd en met raketten beschoten door de Amerikaanse luchtmacht. Een kwartier na deze aanval volg de een tweede, gericht op de rand van Hanoi. De 20e jaarmarkt na de oor log te Axel heeft zich gisteren wederom in een grote belang stelling mogen verheugen. Wel iswaar had de mist voor de no dige stagnatie gezorgd, maar aan de levendige handel deed dit geen afbreuk. Het aangevoerde vee was als steeds van uitsteken de kwaliteit. Namens de jaarmarktcommis sie werd de markt geopend door de voorzitter, de heer L. de Regt die allen dankte die op eniger lei wijze aan de voorbereiding hadden meegewerkt. Een spe ciaal woord richtte hij tot de rijkspolitie, de dierenartsen en de dienst gemeentewerken. Burgemeester M, K. van Dijke, verrichte op verzoek van de heer De Regt de officiële opening. De heer Van Dijke zei hieraan gaarne te willen voldoen en sprak er zijn vreugde over uit, dat de eerste tekenen van de jaarmarkt er al op duiden dat deze zou slagen. Het gemeentebestuur was ver heugd over de grote belangstel ling die voor deze markt bestaat en daar B. en W. op het stand punt staan dat de kost voor de De vaste kamercommis sie voor binnenlandse zaken heeft verslag uitgebracht van haar voorbereidend onderzoek met betrekking tot het wetsontwerp „ge- meenteliike herindeling Zeeuws-Vlaanderen", het welk de opheffing beoogt van alle dertig gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen en de vorming van vijf ge meenten: Terneuzen, Oost burg, Aardenburg, Hulst en Hontenisse. Vele leden betwijfelden, aldus dit verslag, of het voorstel niet te ver ging. Zij waren er althans niet van overtuigd dat door het voor stel de juiste oplossing wordt aan gewezen. Van vele zijden werd gewezen op de voorgeschiedenis van het wetsvoorstel. Men memoreerde de in de memorie van toelichting als „rijpingsproces" beschreven evo lutie van een 11-gemeentenplan via een 10- en 7-gemeentenplan tot het onderhavige, dat de vorming van vijf gemeenten beoogt. De eerder genoemde leden vroegen zich af, of het rijpingsproces ook heeft ge leid tot de gewenste rijping der geesten bij de leden van de be trokken gemeentebesturen en ove rige belanghebbenden en belang stellenden. Verschillende andere leden was het opgevallen, dat de drie eerste voorstellen onderling grote ver schillen vertoonden. Dit feit kan de indruk wekken en de ach tereenvolgende bestrijding en ver dediging door Ged. Staten van het idee de kanaalzone tot één ge meente samen te voegen hadden die indruk gewekt bij een belang rijke minderheid in de gemeente raad van Terneuzen niet vol doende zorgvuldig is gewerkt. Nadien is het college met een sterk herzien plan gekomen, omdat was gebleken dat het parlement niet voor een ingrijpende wijziging te rugschrikte. De aan het woord zijnde leden vroegen zich af, of dit motief een uitgangspunt mag zijn bij het opstellen van gemeen telijke herindelingsplannen. Ook andere leden hadden zich afgevraagd of de gepresenteerde herindeling voldoende doordacht was. De argumentatie overtuigde hen lang niet altijd. Van vele zijden werd kritiek ge oefend op de gang van zaken met betrekking tot de inspraak door de betrokken gemeentebesturen bij het derde en laatste plan. Men kon het niet elegant achten, dat door de eenzijdig gekozen betiteling als „schetsplan" een procedure werd mogelijk gemaakt, waarbij de raden gehoord konden worden over een plan, dat zij uitsluitend uit de pers hadden Ieren kennen. Een groot aantal leden gaf ten aanzien van de vorming van één kanaalgemeente de voorkeur aan een gemeentelijke driedeling in de kanaalzone met als kernen Terneu zen, Sas van Gent en Axel. Bij deze driedeling achtten zij het heel wel mogelijk, dat de nieu we gemeente Terneuzen uitgroeit tot een stedebouwkundig geheel, waarin industrie, havenactiviteiten, woonwijken, stedelijke, recreatieve en winkelvoorzieningen tot hun recht komen. In hun voorlopige gedachte zouden zich Philippine en Westdorpe rond Sas van Gent kun- ne.ï groeperen en Zuiddorpe, Over slag en Koewacht rond Axel. In het verslag komen voorts aan de orde het westelijk gebied en 't zuidwestelijk grensgebied, waarbij deze leden zich afvroegen of het praktisch mogelijk zal zijn tot een evenwichtige ontplooiing van het. westelijk gebied te komen en met name een dorp als IJzendijke in de vaart der ontwikkeling mede te nemen bij de veelheid van dorpen rond Oöstburg. Deed de positie van IJzendijke al twijfel rijzen aan de juistheid van het voorstel, een belang van algemene aard maakte het naar de mening van deze leden wenselijk uit te zien naar een an dere oplossing. Terneuzen dringt over het ge bied van de Braakman al in weste lijke richting. Verdient het, aldus deze leden, geen aanbeveling tus sen het industriële Terneuzen en het recreatieve Oostburg een tus sengemeente te creëren van agra risch karakter met een beperkte woonfunctie. Gedacht wordt aan de samenvoeging van IJzendijke en Hoofdplaat met het ruime res tant van Biervliet en mogelijk Waterlandkerkje. Ook tegen de samenvoeging van Aardenburg en Sluis werden be denkingen geopperd met het oog op de geheel verschillende geaard heid dezer gemeenten. Als de regering de plannen ten aanzien van de veertarieven door zet, zullen per 1 januari 1968 de volgende tarieven gelden voor de verschillende categorieën: Huidig Voorge- tarief steld tarief Kinderen beneden 4 jaar - Kinderen 410 jaar 0,20 0,25 l) Jaarabonnement idem inwoners van Zeeuws- Vlaanderen 2,50 3,—1 Personen 10 jaar en ouder 0,30 0.50 10-vaartenkaarten voor pers. 10 jaar en ouder 2,3, Kaarten voor scholieren en werknemers, per maand 3,3,501) Jaarabonnement inwoners van Zeeuws-Vlaan deren 2,50 3, Rijwiel met/zonder hulpmotor, kinderwagen 0,20 Rijwiel met bijrijder, kinderwagen met bege leider 9,40 20-vaartenkaarten alsvoren 5, Kaarten scholieren met rijwiel met/zonder hulpmotor per maand 4,50 Jaarabonnement inwoners van Zeeuws-Vlaan deren met rijwiel met/zonder hulpmotor 5, Motorrijwiel (scooter) 0,50 0,75 Motorrijwiel (scooter) incl. berijder0,80 1,25 20-vaartenkaarten alsvoren 12,12,50 idem voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen met jaarabonnement 8,10, Personenauto, motor met zijspan, bestelauto max. laad- (laadvermogen maximaal 1 ton), motorcarrier, vermogen bakfiets, tractor met aanhangwagen (inclusief 1,3 ton bestuurder) 1,90 2,50 20-vaartenkaarten alsvoren20,25, idem voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen met jaarabonnement 16,20,— Lichte vrachtauto (maximaal 5 ton), bespannen wagen, tractor met aanhangwagen (inclusief bestuurder) 2,90 4, 20-vaartenkaarten alsvoren 30,40, idem voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen met jaarabonnement 26,35, incl. bestel auto met aanhangwa* gen met laadvermo gen max. Zware vrachtauto (meer dan 5 ton), personen- --1,3 ton auto met aanhangwagen (inclusief bestuurder) 4,40 5,50 20-vaartenkaarten alsvoren 45,55, idem voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen met jaarabonnement 41,50, Vrachtauto met aanhangwagen, autobus (meer dan 9 personen), trekker memt oplegger (inclu sief bestuurder) 5,40 7, 20-vaartenkaarten alsvoren 55,70, idem voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen met jaarabonnement 51,65, 1) tarief geldt inclusief fiets, bromfiets, kinderwagen, Invalide wagen en dergelijke. baat uitgaat geeft het gemeente bestuur graag zijn volle mede werking. Met het uitspreken van de hoop dat al de moeite beloond zou mogen worden verklaarde hij de jaarmarkt voor geopend. De uitslagen waren: AFD FOKVEE: I-jarige runderen; le. 2e en 3e pr. Rob Picavet te Hulst. Graskalveren: le en 2e pr. Rob Picavet te Hulst. Vaarskalveren: le en 2e pr. W. Ruybeke te Hontenisse; 3e pr. Rob Picavet te Hulst. Stieren met 2 tanden en meer: le pr. J. B. Pieters te St. Jan steen. Stieren zonder tanden: le pr. J. B. Pieters te St. Jansteen; 2e pr. Rob en Edm. Picavet te Hulst. Mooiste groep fokvee (min stens 4 stuks): le en 2e pr. Rob en Edm. Picavet te Hulst. Koeien meer dan 2 maal ge kalfd: le pr. Rob en Edm. Pica vet te Hulst. Koeien niet meer dan 2 maal gekalfd: le pr. L. van Dorselaer te St. Jansteen. Kalfvaarzen: le, 2e en 3e pr. prijs Rob en Edm. Picavet te Hulst. Kalfvaarzen met 2 tanden: le pr. Rob en Edm. Picavet te Hulst. AFD. PAARDEN (alle rassen) Veulens: le pr. L. Buys te Koewacht. Oudere merries: le pr. L. Buys te Koewacht. Warmbloedhengsten: le pr. J. Missu te Sas van Gent. Pony's: le pr. Freddy den Doel der; 2e pr. Jan Dieleman, beiden te Axel. Kampioen van de paarden: L. Buys te Koewacht. VETVEE: Vette runderen met 4 tanden: le pr. P. Coenen te Koewacht; 2e pr. L. van Dorselaer te Sint Jansteen. Vette runderen met 2 tanden: le pr. L. van Dorselaer, vnd. Vette runderen zonder tanden: le pr. Slagerij Plasschaert te Axel; 2e pr. F. Dieleman te Hoek. Ossen met 6 tanden: le pr. F. Dieleman te Hoek; 2e pr. Gebrs Verstraten te Axel. Ossen met 2 tanden: le pr. Sla gerij Bertou te Oostburg. Ossen met 4 tanden: le pr. A: Slagerij Plasschaert; le pr. B: Slagerij Van Laere; le pr. C: J. Verstraten, allen te Axel; 2e pr. A: C. J. Pijfferoen te Eede; 2e pr. B: Slagerij Bertou te Oost burg; 2e pr. C: F. Dieleman te Hoek; 2e pr. D: Slagerij Den Hamer te Terneuzen; 3e pr. A: F. Dieleman te Hoek; 3e pr. B: Gebrs Verstraten te Axel. Ossen zonder tanden: le pr. L. de Putter te Terneuzen; 2e pr. A: Slagerij Den Hamer te Ter neuzen; 2e pr. B: A. van Wijck te Hoek; 3e pr. R. Blankert te Axel. Charolais: le pr. Slagerij Kal- jouw te Terneuzen. Vette koeien: le pr. H. Coe nen te Koudekerke; 2e pr. A. van Wijck te Hoek; 3e pr. L. van Dorselaer te St. Jansteen. Jongvee voor de mesterij: le en 2e pr. Gebrs Gelderland te Sas van Gent. Vette stieren met 2 tanden: le pr. Gebrs. Gelderland te Sas van Gent (gemest door R. Dellaert te IJzendijke). Vette stieren zonder tanden: le pr. Gebrs Gelderland te Sas De gedeputeerde M. J. van Poel je heeft donderdagmiddag in de vergadering van de provinciale staten van Zeeland het standpunt ten aanzien van de verhoging van de veertarieven, dat G. S. in hun brief aan de staten neerlëgden, ge handhaafd. -t. De gedeputeerden antwoordden gisteren op de algemene beschou wingen. die de fractie-voorzitters en enkele andere statenleden woensdag hielden. De fractievoorzitters besloten na een korte schorsing te wachten met hun motie tot de begroting van de provinciale stoombootdien sten aan de orde is. Dat zal van daag zijn na de replieken. In deze motie zal een verhoging van de veertarieven met beslistheid van de hand worden gewezen. Donderdag is een actie-comité tegen de verhoging van de tarie ven van de Westerscheldeveren op gericht. De te ondernemen acties door het comité zijn nog niet be kend. Hierover zal het hedenmid dag beraadslagen. In het comité hebben zitting de heer P. J. Bakker uit Terneuzen; de heer A. Drost, districtssecreta ris van het E. V. O. Zeeland te Mid delburg; de heer W. Z. C. Hen driks uit Middelburg: de heer H. P. I. de Jonge, provinciaal secre taris van de Nederlandse bond van protestants-christelijke beroepsver voerders te 's Heer Arendskerke; de heer P. de Nooyer uit Groede; ir. J. Prins, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Goes; de heer A. P. Schouwe- naar, wethouder van Wemeldinge; de heer R. J. van Strien, districts secretaris van de nationale orga nisatie voor het beroepsgoederen- vervoer en wegtransport Zeeland te Middelburg, en de heer P. A. Roels, lid van de provinciale sta ten van Zeeland voor de P. v. d. A. van Gent; 2e pr. A: L. van Dor selaer te St. Jansteen: 2e pr. B: C. van de Veeken te Stoppeldijk. Kampioen dikbillen: Charo lais: Slagerij Plasschaert te Axel. Kampioen dikbillen: Slagerij Kaljouw te Terneuzen. Kampioen vaarzen: Slagerij Coenen te Koewacht. Kampioen ossen: Slagerij Plas schaert te Axel. SCHAPEN: Vette schapen: le pr. J. W. Scheele te Axel. Lammeren: le pr. J. W. Scheele te Axel. Rammen: le en 2e pr. Fa Van Wijck te Sluiskil. VARKENS: le en 2e pr. Slagerij Blankart te Axel,

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2