PROVINCIAAL NIEUWS 3,48%rente-rekening bij de postgiro- Verenkwestie Péchiney waren basis van kritiek op regering Verhoging veertarieven zal ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen ongunstig beïnvloeden KAMER VAN KOOPHANDEL STUURT BRIEF AAN PROVINCIALE STATEN INZAKE VERHOGING VEERTARIEVEN „8.S. met de Dan hebt u nog déze maand uw kleurentelevisie of ski-uitrusting of bontmantel ofauto...of? persoonlijke lening vingers tussen de deur" Waarom zouu het niet lenen? Algemene Bank Nederland Terneuzen Hansweert IJzendijke Zaamslag Terneuzen wendde zich tot Provinciale Staten Ex-Axelse kreeg een jaar met aftrek Beroering in Antwerpse diamantwereld 1.500.000 rekeningen alle overschrijvingen zonder kosten... overal gepast betalen met de vertrouwde blauwe kaart. ..en nu ook nog als nieuwe service de POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Algemene beschouwingen in statenvergadering U bent welkom bij de Motie Kritiek „Stollingsmiddel Donderdag 14 december 1967 DE' VRIJE ZEEUW Pagina 'J Brand Gisteravond te ongeveer half zeven werd in de garage van het transportbedrijf vaij de heer Ver- brugge aan de Industrieweg een begin van een ernstig aanziende brand ontdekt. Door het snel aanwezig zijn van de brandweer-, die aanvankelijk met een bluseenheid was uitge rukt, kon de brand worden ge blust, zodat een tweede bluseen heid, die inmiddels was gearri veerd, niet meer aan de blussing behoefde deel te nemen. De schade is beperkt gebleven, terwijl de oorzaak van de brand niet bekend is. Bijeenkomst „Oud Terneuzen" Ondanks het slechte weer heb ben ue leaen van „Oud Terneu zen' hun bestuur dinsdagavond met in ue steek gelaten. Kr was zeiis een verheugende belangstelling voor deze bijeen komst in ae vergaderzaal van „De Vriendschap". De gastspreker, de heer Joh. Koevoets, een oud-Terneuzenaar, was als gevolg van de barre weersomstandigheden niet in Terneuzen kunnen geraken, zo dat de lezing over „Patjen Gust" moest worden uitgesteld tot het aanstaande voorjaar. De voorzitter, de heer Joh. de Vries, deelde mee dat „Oud Ter neuzen" op de geschenkenüjst van Dow Chemical was geplaatst en een schenking van 100 kan tegemoetzien. De heer G. Klaassen heeft in Leuven het boekje „Het gezon ken bos te Terneuzen" op de kop getikt. Het zal na vertaling aan de bibliotheek worden toege voegd. Na het korte huishoudelijk ge deelte vertoonde de heer J. L. Platteeuw dia's over de verwoes tingen in de kanaalzone in en na de tweede wereldoorlog. In zijn dankwoord tot de heer Plat teeuw wees de voorzitter erop dat deze dia's van betekenis kun nen blijken voor de jeugd die dit alles niet heeft meegemaakt. Na de pauze waarden „spoken" rond door de zaal, belichaamd in de verhalen van de voorzitter die de vergadering vergastte op een aantal van zijn spookgeschiede nissen. Vergadering D '66 Tijdens 'n matig bezochte ver gadering van de afd. Zeeuws- Vlaanderen van D'66 werd be sloten bij de minister en bij de Kamerleden te protesteren tegen de verhoging der veertarieven op de Westerschelde. De voorzitter, de heer S. Vlie ger uit Terneuzen, die het voor nemen te kennen had gegeven te willen aftreden, bleef voorlopig aan bij gebrek aan een opvolger. De heer K. Schouten, tot dusver penningmeester, zal voortaan op treden als secretaris, terwijl de heer J. de Jonge het penning meesterschap op zich nam. De heer J, W. Carels uit Bres- kens trad af als bestuurslid. Wat de herindeling betreft geeft de afdeling van D '66 de voorkeur aan vier gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen, waarbij men op het standpunt staat dat de kanaalzone in twee gemeen ten dient te worden verdeeld. Uit de vergadering gingen stemmen op, die naast een industriege meente Terneuzen ook op een woongemeente aandrongen. Een studiecommissie zal hierover te zijner tijd rapport uitbrengen. Binnenvaartschip na aanvaring gezonken: schipper verdronken Het 340 ton metende binnen vaartschip „Corrie B" is woens dagmorgen even na acht uur kort nadat het de haven van Hans- weert had verlaten, op de Wes terschelde in aanvaring geko men met het Poolse zeeschip „Swidnica" (3365 ton) dat van Antwerpen op weg was naar zee. RENTEBEREKENING BIJ DE BONDS SPAARBANKEN In het decembernummer van de Consumentengids komt een artikel voor onder het hoofd „Die 3'/a zit er niet in!", waarin wordt gesteld dat de methode van renteberekening bij banken voor spaarders in sommige gevallen en meer in het bijzonder voor de genen die hun salaris via de ban ken ontvangen, een onvoordelige zaak kan zijn. De Nederlandse spaarbankbond heeft er de aandacht op geves tigd dat het in bedoeld artikel gestelde voor de meeste spaar banken, leden van de bond, die tezamen een totaal aantal reke- nnigen van bijna 5 miljoen ad ministreren, niet juist is. Met name wordt bij deze spaarban ken, indien de methode van half- maandelijke renteberekening wordt gebezigd, een z.g. compen satieregeling toegepast, welke hierop neerkomt dat terugbeta lingen voor de renteberekening worden gecompenseerd met in leggingen welke in dezelfde pe riode hebben plaatsgevonden. Voorts wordt aan de houders van rekeningen, die geen debetstand hebben vertoond, door de bonds spaarbanken nimmer betaling van rente gevraagd, ook al zou de toegepaste methode to een ne gative raaiiwilftOBtft leiden Het binnenvaartschip zonk vrij wel onmiddellijk. Van de drie opvarenden werden er twee ge red. De schipper van de „Corrie B', de heer Van Braber, is met zijn schip ten onder gegaan. Hij lag op het moment van de botsing ziek te kooi. Zijn vrouw en een tijdelijke schipper zijn veilig aan land gebracht in Hansweert. Naar men aanneemt is de oor zaak van de aanvaring gelegen in een uitwijkmanoeuvre van het Poolse schip, dat plotseling een derde schip voor de boeg kreeg. Nieuwe gemeentesecretaris benoemd In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering werd aan de gemeentesecretaris J. L. C. V. I. A. Dierikx op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag ver leend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd on der dankzegging voor de vele diensten aan de gemeente bewe zen. Tevens kreeg hij eervol ont slag als archivaris en onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Hierna werd met algemene stemmen tot gemeente-secretaris benoemd de heer A. J. G. Hen- driksen, thans ontvanger der ge meente. Tot gemeente-ontvanger werd vervolgens benoemd de heer B. A. H. Weterings, thans werkzaam als ambtenaar ter secretarie. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd be noemd de heer J. van Waes, ambtenaar ter secretarie. Van mevr. wed. J. van Lierde werd de grond met de daarop staande schuur aan de Walstraat gekocht voor de taxatieprijs van 18.500, Deze schuur zal in ver band met sanering worden afge broken. Op voorstel van B. en W. werd een krediet van 2450 beschik baar gesteld voor uitbreiding der telefooninstallatie in het ge meentehuis. Philippine krijgt een subsidie van 100 voor twee leerlingen uit IJzendijke die de fruitteeltvak- school bezoeken. Hierna nam de burgemeester het woord. Hü dankte de schei dende secretaris voor het vele, dat hij gedurende 30 jaren als secretaris voor de gemeente heeft- gedaan. Hij wees er op dat de secretaris een van de mensen van het dorp was, die de bevolking kende, een rasechte IJzendijke- naar, naar wie ieder met zijn pro blemen kon komen. Hij dankte hem voor de vele voorlichting die hij als burgemeester heeft gekre gen. De voorzitter feliciteerde de heer Hendriksen met zijn benoe ming tot gemeente-secretaris. Hij zei ervan overtuigd te zijn ook met hem prettig te zullen samen werken. Verder richtte hij een felicitatie tot de heren Weterings en Van Waes en hij rekent ook met hen op een prettige samenwerking. Kerstviering plattelandsvrouwen De traditionele kerstavond van de afdeling Terneuzen-Zaamslag van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen zal worden gehouden op vrijdag 22 decem ber a.s. om 19.30 u. in het jeugd- gebouw „De Poort" te Zaamslag. De kerstliturgie zal worden verzorgd door mej. Flipse; mevr. DekkerVarel en mevr. Van HoeveHuijssen. Aanvoerder Tielse bende tot 6 jaar veroordeeld De arrondissementsrechtbank te Amsterdam heeft deze week uitspraak gedaan in de zaak van de z.g. Tielse bende, die zich naast diverse overvallen in Gel derland en N.-Brabant ook schul dig had gemaakt aan een roof overval op de 60-jarige M. de B. te Axel. De bende had in ruim een half jaar kans gezien enige tiendui zenden guldens buit te maken. De 39-jarige chauffeur N. van O. te Tiel, bijgenaamd „Grote Niek", die de bendeleider was, werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Zijn 19-jarige zoon N. G. van O. („Kleine Niek") kreeg twee jaar en zes maanden met aftrek. De officier had tegen dit tweetal resp. acht en vier jaar geëist. De 19-jarige oud-Axelse An neke S., de vriendin van „Grote Niek", die aan de rooftochten deelnam en als tipgeefster optrad, werd veroordeeld tot een jaar met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk. De eis was twee jaar. Het vierde bendelid tenslotte, de 37-jarige vrouw van „Grote Niek", werd wegens heling en medeplichtigheid veroordeeld tot vijf maanden, waarvan drie voor waardelijk. De eis was een jaar geweest. Woensdagmiddag ontvingen de leden van de Zeeuwse staten tijdens hun vergadering In Mid delburg een brief van B. en W. van Terneuzen, welke die middag met adhesie door de raad was begroet. „Wijs de veertarieven af", aldus het Terneuzense colle ge tot de provinciale staten. Op voorstel van de raad zal de brief eveneens aan de leden van de Staten-Generaal en aan de mi nister van verkeer en waterstaat worden gezonden. In de brief wordt er op gewe zen, dat rijk en provincie telkens de nadruk leggen op de noodzaak van integratie van het deltage bied. De belangrijkste oorzaak die een dergelijke integratie be lemmert, is de aanwezigheid van de veerdiensten. Dat deze belem mering nog een zwaarder accent zou krijgen door verhoging van de veertarieven, achten B. en W. en raad van Terneuzen onaan vaardbaar. „Wij zijn er ons van bewust", aldus de brief, „dat deze veer diensten zowel van het rijk als van de provincie belangrijke in vesteringen vergen, waardoor de exploitatielasten steeds hoger worden. Niettemin achten wij het onjuist, dat dit voor Zeeuws- Vlaanderen zou moeten leiden tot een verhoging van de veerta rieven. Elders worden ook aan zienlijke verkeersverbeteringen gerealiseerd met even grote in vesteringen. In die gevallen voor den daaraan geen soortgelijke financiële consekwenties ver bonden, terwijl dit wèl het geval is ten aanzien van de veren over de Westerschelde, in wezen toch een stuk „varende rijksweg". Terneuzen is van oordeel dat het exploitatietekort van de ve ren moet worden gezien als een noodzakelijke uitgave op het ge bied van de infrastructuur van 't Westerscheldebekken in het al gemeen en voor Zeeuws-Vlaan deren in het bijzonder, zoals dit ook het geval is met elders in Nederland gemaakte en nog te maken projecten zoals tunnels, bruggen en wegen. „Een verhoging van de veer tarieven zal uit economisch oog punt de ontwikkeling van dit ge bied nadelig beïnvloeden, zo niet in bepaalde sectoren onmogelijk maken", aldus de brief. „In dit venband is immers al sprake van een achterstelling ten opzichte van overig Nederland". „Naast een afwijzing van ver hoging van de veertarieven op grond van economische motieven verdient ook de sociale kant van deze zaak de aandacht", aldus de gemeente Terneuzen. „Vele nieuwe inwoners vestigden zich hier, waardoor het sociale ver keer met andere gedeelten van 't land belangrijk is toegenomen, zij het dat dit verkeer reeds een ernstgie belemmering ondervindt door de veerdiensten als zoda nig. Deze belemmering zal on getwijfeld nog ernstiger worden, indien tot een verhoging wordt besloten". „Het behoeft geen betoog dat een en ander bovendien een re den vormt zich niet in Zeeuws- Vlaanderen te vestigen", aldus de brief, die besluit met een beroep op de leden van de provinciale staten het voorstel tot verhoging van de tarieven af te wijzen. In de Antwerpse diamantwe reld is enige beroering ontstaan door het plotseling vertrek van een Indiër met vrouw en kinde ren en met een partij nog niet betaalde diamanten ter waarde van 9 miljoen gulden, zó is maan dag in Antwerpen gemeld. In gerechtelijke kringen zou overigens verklaard zijn, dat er geen aanklacht tegen de man is ingediend. HET GEBEURDE NATUURLIJK IN AMERIKA..., De Russisch-orthodoxe aarts bisschop van San Francisco, John Sjahovskoy, heeft bij president Johnson geprotesteerd tegen de aanwezigheid van een erewacht van de Amerikaanse marine bij de begrafenis van een onderoffi cier. De aartsbisschop zegt in zijn protesttèlegram dat dinsdag een griezelige plechtigheid is gehou den bij de begrafenis en dat men zich hierover diep moet schamen. De regering diende maatregelen te nemen om een herhaling hier van te voorkomen. De onderoffi cier was lid van de eerste „sata nische" kerk van San Francisco. De begrafenisplechtigheid ein digde met een salvo van de ere- Weer een voordeel voor rekeninghouders bij de postgiro: een gemakkelijk te openen rente-rekening, waarop al even gemakkelijk kan worden bijgeschrevenen afgeschreven. De eenvoudige manier om geld van de giro rentedragend te maken. Alle particuliere rekeninghouders ontvangen bericht itt sanKmttrking met de Rykspostspaarixmk het grootstegironetvanNederland'VoUedig geautomatiseerd Ter uitvoering van het besluit, dat maandag werd genomen in de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen, heeft het be stuur der kamer het volgende schrijven gericht aan de provinciale staten van Zeeland. wacht, nadat een „priester" van deze kerk de woorden had aan geheven: „Satan, Satan, broeder Satan, laat het vuur van zijn ziel bezit nemen". Duizenden mensen vinden het fieefi gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat da besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoontijfce Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 360) iedere gewensts Inlichting geven. De provinciale staten van Zee land houden voet bij stuk: zij blij ven een verhoging van de tarie ven van de Westerscheldeveren van de hand wijzen. Alle fracties bleken woensdag bij de algemene beschouwingen van de begroting 1968 het standpunt dat zij in de cember van het vorig jaar inna men, te handhaven. Opnieuw zul len zij een motie indienen, waar in zij gedeputeerde staten zullen meedelen dat zij niet met de be groting van de provinciale stoom bootdienst in Zeeland akkoord zullen gaan wanneer die sluitend is gemaakt door een tariefsver hoging in te voeren. De fractievoorzitter van de A.R., de heer J. A. van Bennekom, diende een motie in, waarin hij gedeputeerde staten verzocht een beslissing inzake de veertarieven aan te houden tot na de behande ling van de begroting van ver keer en waterstaat in de tweede kamer op 21 december. Deze mo tie was echter slechts door de heer Van Bennekom onderte kend, zodat zij nog niet in de be schouwingen kon worden betrok ken. Ook werd in deze motie ver ontrusting uitgesproken over de economisch sociale gevolgen van een eventuele verhoging. Maar de meeste fractievoorzit ters vonden dat de motie niet ver genoeg ging. Daarop raadde de heer J. Stenvert, fractievoorzit ter van de P.v.d.A., de heer Van Bennekom aan de motie in te trekken, Vandaag zullen de algemene beschouwingen worden voortge zet en zullen gedeputeerde staten antwoorden op de vragen die hun bij de algemene beschouwingen werden gesteld. Alle sprekers waren het er wel over eens dat de regering incon sequent heeft gehandeld door toe te zeggen dat de rijksbijdrage in het tekort op de begroting van de veerdiensten worden verminderd. De heer J. F. G. Schlingemann (V.V.D.j schetste de situatie waarin het college van G. S. zich bevindt aldus: „Met de vingers tussen de deur. De regering heeft de deur weer een klein eindje verder dichtgedaan". Er bestaat in het provinciaal bestuur de vrees dat de bezwaren tegen een tariefsverhoging, die de zes G. S- leden natuurlijk met alle kracht naar voren zullen brengen, in de tweede kamer niet zoveel weer klank zullen vinden dat nog 70 tweede-kamerleden het met'hun argumenten eens zullen zijn. De tariefsverhoging èn de wei gering van goedkoop aardgas aan de aluminiumfabriek Péchiney vormden in de algemene be schouwingen de grondslagen van de kritiek op het stimuleringsbe leid van de regering. Daarnaast werden vragen gesteld over vele andere actuele aangelegenheden. De trage vorderingen bij de aan leg van accomodaties in de haven Vlissingen-Oost, de tekorten in de exploitatie van de Zeelandbrug, de schadevergoedingsregeling voor vissers in het kader van de Deltawet, de concentratie van vissershavens en de invasie van muskusratten waren steeds weer kerende elementen in de be schouwingen van de fractievoor zitters, die overigens hun lof voor het financieel beleid van het col lege van G. S. dat toch maar weer voor een sluitende begro ting had gezorgd niet onder stoelen of banken staken. Ook de provinciale voorlichtingsdienst deelde in die lof. D De heer P. Adriaansens (KVP) zei, sprekend over de tariefsver hoging van de veerdiensten, bijna zijn zelfbeheersing te verliezen. Hij noemde die voorgestelde maatregel een „stollingsmiddel" in de ontwikkeling van de „Gou den Delta". Hij vroeg inlichtingen over de bouw van een getijcentra le in de Oosterschelde en de ont wikkeling van een atoomcentrale voor de levering van goedkope electriciteit. Verder was hij benieuwd naar de afzetmogelijkheden van de zoetwaterfabriek bij Terneuzen. Over de komst van aardgas zei hij dat hij moeilyk kon vinden dat men hierdoor een vooruitgang had geboekt. Verder deed hij een aantal suggesties, zoals de vor ming van één waterschap voor de hele Westerschelde en inspraak van een te industrialiseren gebied in het inter-gouvernementeel overleg. Hij zei bezorgd te zijn over de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen in de toe komst. Over het hoofdstuk cultuur zei hij niet te kunnen geloven „dat men met enkele voorstellingen minder per jaar direct droog staat". Hij hoopte dat het ama teurtoneel een nieuwe stimulans zal krijgen. De heer C. Boender (S.G.P.) toonde zich uiteraard tegen een verhoging van de veertarieven, maar zag de dienstregeling voor de zondagen liever niet uitge breid. „Liever zagen wij de veren op zondag geheel stilgelegd", zo zei hij. De heer C. F. van der Peijl (C.H.U.) zei in de memorie van toelichting meer verwacht te hebben aangaande de ontwikke ling van Zeeland in de toekomst. Hij vroeg welke pogingen G. S. dachten te ondernemen om de kernfaciliteiten van de regering in de toekomst te behouden. Ver der vroeg hij of het laatste woord over de weigering van goedkoop aardgas aan Péchiney nu was ge zegd en concludeerde dat de ont wikkeling al bij al te statisch is. De heer J. A. van Bennekom meende ten aanzien van de Pé- chiney-kwestie dat men alles moet ondernemen om de regering op het besluit te laten terugko men. Over de concentratie van vissershavens zei hij dat de knoop nu maar eens moest worden door gehakt en daarbij noemde hij Breskens als de aangewezen plaats. De heer Schlingemann besteed de speciaal aandacht aan de re creatie. Hij zei van mening te zijn dat de raad voor de recreatie het best kan samenwerken met het E.T.I. voor Zeeland en de plano logische dienst. De heer G. de Waal (B. P.) wees op het gebrek aan coördi natie dat tot uiting dreigt te ko men in Oost Zeeuws-Vlaanderen: daar zou de dijkverzwaring het kanaalplan Baalhoek doorkrui sen. De heer J. Stenvert (P.v.d.A.) stoofde de heer Adriaansens een kool door te onthullen dat deze hem had verteld 40 goedkoper uit te zijn door de overgang op aardgas en dat terwijl hij had be weerd dat het aardgas geen vooruitgang was. Natuurlijk had de heer Sten vert de lachers op zjjn hand. „In de vergadering van onw Kamer is als enig punt van behan* deling aan de orde geweest het voorstel tot aanzienlijke verhoging van de veertarieven. Over dit punt is uitvoerig be- raadslaagd en onze Kamer meent dat zij zich in deze zaak waarmee zulke grote economische belangen gemoeid zijn, tot u moet richten om haar standpunt kenbaar te ma ken. Allereerst willen wij opmerker» dat onze Kamer unaniem de veer diensten als een varend stuk rijks weg beschouwt, dat in feite verge lijkbaar is met een kunstwerk. Het is naar onze mening dan ook voor de hand liggend, dat dezelfde voor zieningen die overal elders voor alle weggebruikers zonder tarief heffing worden getroffen, ook hier toepassing vinden. Voorts achten wij verhoging van de veertarieven in strijd met het economisch belang van onze streek. De industriële ontwikke ling is hier op gang gekomen mede dank zij het feit dat de overheid tracht deze ontwikkeling zoveel mogelijk te stimuleren door faci liteiten te verlenen en door het be schikbaar stellen van belangrijke bedragen voor het doen uitvoeren van werken ter verbetering van de infrastructuur. Dat diezelfde over heid anderzijds een bedrag van 1,3 miljoen gulden wil terugvorderen via verhoogde veergelden, stelt ons in hoge mate teleur en vervult ons met bezorgdheid. Wij achten dit een inconsequent beleid. Wij willen niet nalaten erop te wijzen, dat het maar net gelukt is de situatie op de arbeidsmarkt ge zond te houden ondanks de indus triële bedrijvigheid. Zou deze ont wikkeling zich niet hebben voor gedaan, dan zouden wij In dezelf de situatie verkeren als andere delen van ons land, waar thans een niet aanvaardbare werkloosheid heerst en waar do regering door het investeren van vele miljoenen tracht verbetering te bereiken. Het is dan ook onaanvaardbaar, dat door het invoeren van tariefsver hoging de verdere ontwikkeling hier geremd zal worden. Als men bedenkt dat de over tocht op de beide hoofdveren min stens een half uur eist voor het af leggen van een afstand van 5 km en dat terugkeer nog eens een half uur vergt, dan zou men op basis van kostprijstechnische berekenin gen eerder geld toe moeten krijgen dan voor de overtocht betalen. De Westerschelde vormt toch al een extra-last voor het bedrijfs leven, afgezien van de in de vorige alinea reeds genoemde kosten. Vooral tijdens de wintermaanden wanneer de kwetsbaarheid van de verbindingen naar voren treedt, wordt dit geaccentueerd. De laat ste dagen is dit weer duidelijk ge bleken, toen de verdiensten door de mist praktisch waren uitgescha keld. Dat bepaalde stoffen en bijzon dere transporten niet via de veer diensten mogen of kunnen worden aan- of afgevoerd zodat dit vervoer via België (Dendermonde!) moet plaats vinden, is een bewijs temeer dat de Westerschelde op zichzelf reeds een remmende en kostenver hogende invloed heeft wat trans port betreft. Onze Kamer is dan ook van oor deel dat het ogenblik gekomen is om aan verhoging van de veer tarieven geen medewerking meer te verlenen. Integendeel, het stre ven dient gericht te zijn op gelei delijke afbraak van deze tarieven, opdat het bedrijfsleven in al zijn vertakkingen in deze streek gelijke kansen krijgt als het bedrijfsleven elders in ons land. Wij hebben gemeend in het kort bovenstaande punten te uwer ken nis te moeten brengen en verzoeken U met klem alles te doen om te voorkomen dat de voorgestelde verhoging van de veertarieven zal worden uitgevoerd, en dat afbraat van de huidige tarieven in de toe komst zal worden nagestreefd".

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3