Wat is er vanavond on de televisie BEURSOVERZICHT WILLEN Ni Politiek asy I of i; ET TERUG lar de gevangenis ONTSLAGEN GRIEKSE ZEELUI Iedereen heeft zo zijn uitverkoren programma. Smaken verschillen. Behalve wat het kopje koffie aangaat, dat onderwijl wordt genoten. Dat moet lekkere koffie zijn: Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. lekkere kofïie... "Pagina SDE VRIJE ZEEUW Donderdag 7 dec. 1967 Zelfverbranding voor het V.N.- hoofdkwartier Vulkaan uitbarsting I^eu^terboekjes ingehouden Onvoldoende water en brood Geen papieren Amerikaanse „Quakers"' mogen Zuid-Vietnam niet in SIERLIJK SYMBOOL Eensgezind gekozen. Stijlvol klassiek of fonkelend van enthousiasme. Glad bewerkt of zelfs met schitterend briljant. Passend bij het gelukkig paaren bij hun grootste plannen. Internationals overwegend iets lager Zevenkoppige slang Canada naar volledige tweetaligheid <Sbe*S> FIJNE DESSERT 250 g 2.04 ROOD MERK 250 g 1.86 PAARS MERK 250 g 1.64 De Boon is de beste bewaar* plaats vanhet koffie-aroma! Maal daarom zelf uw koffie, direct voor het zetten. AXELSESTRAAT 46 -TERNEUZEN -TELEFOON 3373 gen ondergaan. De scheepvaart markt trok iets aan, A.K.U. verloor enig terrein, terwijl de koersen van de overige fondsen rond het niveau van de opening bleven schommelen. De lokale markt gaf een vaste stemming te zien voor de aandelen Misset. De biedprijs ging met 15 punten omhoog tot 240. Deze aan delen zijn het laatst verhandeld tegen 205 procent. Hogere note ringen kwam verder uit de bus voor Thomassen en Drijver en de meeste bierfondsen. D'Oranjeboom noteerden onveranderd 457 pro cent. Claims Desseaux werden in het eerste tijdvak verhandeld tegen 250 hetgeen neerkomt op een koers van 275 procent voor een nieuw aandeel. Voor de aandelen Amsterdamse Droogdokmaatschap pij werd een biedkoers opgegeven van 102 procent en een laatkoers van 104. Dinsdag noteerde dit fonds 10514 procent. DAGGELD MET HALF PROCENT VERLAAGD Nu Sinterklaas achter de rug is, beginnen de bankbiljetten uit de circulatie naar de banken terug te komen, waardoor de geldmarkt woensdag minder krap is gewor den. Dientengevolge kon het tarief van call money (daggeld) van 414 tot vier procent worden verlaagd. Een inwoner van New York heeft zich dinsdagavond voor het V. N.-hoofdkwartier in brand ge stoken. De man, geïdentificeerd als de 20-jarige Kenneth Delia, had zich zelf met brandbare vloeistof over goten en vervolgens het vuur ont stoken. Een politieagent slaagde erin de vlammen te doven, waarna Delia naar een ziekenhuis werd overgebracht. Zijn toestand is kritiek. Britse, Argentijnse en Chi leense meteorologen en technici hebben deze week hun bases op het eiland Deception ontruimd in verband met een krachtige vul kanische uitbarsting. De Britse en Chileense bases zouden bijna geheel verwoest zijn. De evacua tie geschiedde per hefschroef,- vliegtuig. PRIJZEN: vanaf f120.- per paar. Fraaie gravering. Levenslange garantie en service. In een hotel aan het Henegou- wernlein te Rotterdam verblijven sinds vorige week zaterdag dertig Griekse zeelui, die alles in het werk stellen om te voorkomen dat zij naar hun land terug moeten. De mannen, allen ontslagen zee lui van het Griekse m.s. North Marchiness, overwegen zelfs de Nederlandse autoriteiten om poli tiek asyl te vragen. De Grieken willen niet terug, omdat zij vrezen in de gevangenis te worden gezet. Zij zijn door hun rederij, A. G. Pappadakis in Londen, ontslagen wegens het deelnemen aan een staking van anderhalve dag aan boord van hun schip. De Grieken kwamen vriidag aan boord van de North Marchiness in Rotterdam aan. Het schip meerde in de Maashaven af met een lading copra. Tijdens de reis hadden de zeelui van kapitein Loutlakis te horen gekregen, dat zij ontslagen waren en dat zij in Rotterdam op een trein naar Griekenland zouden worden gezet. Toen de mannen zaterdag van boord gingen, liet de havenmeester van het Griekse con sulaat in^ordaad alle monsterboek jes innemen. Terwijl de North Marchiness in de Zuidafrikaanse havenstad Dur ban voor reparatie in dok lag, wa ren de moeiüikheden ontstaan. De deftig mannen, waaronder vijf officieren. gingen 36 uur in sta king omdat zii maandenlang geen post hadden ontvangen. De Griekse consul werd inge schakeld.' Deze wist de mannen vóór het vertrek van het schip weer aan het werk te krijgen. Een paar dagen later, tijdens de reis naar Rotterdam, kregen de stakers te horen dat zij ontslagen waren. De Rotterdamse agent van de rede rij meende te weten dat het ont slag niet alleen betrekking had op de gebeurtenissen in Durban. Vol- "ens hem zouden er al eens moei lijkheden zijn geweest, voordat het "chip de haven van Durban binnen- liep. Eén van de zeelui kon dit be vestigen: Er waren al eerder moei lijkheden omdat we niet genoeg water en brood aan boord hadden en omdat het eten slecht was. Ook toen waren er al moeilijkheden met de post geweest. Of de Grieken hun plan om poli tiek asyl te vragen, zullen uitvoe ren, staat nog niet vast. Woensdag middag was een dergelijk verzoek bij de Nederlandse autoriteiten nog niet binnengekomen. Bij het Griek se consulaat in Rotterdam zei men niets van de ontslagen te weten. Volgens de agent bestaat er op het ogenblik nauw contact tussen de Griekse diplomatieke diensten in Nederland en de Griekse regering in Athene over het verstrekken van paspoorten aan de ontslagen zeelui. Deze documenten zouden nodig zijn voor de reis naar Grie kenland. Normaal reisden de zee lui op hun monsterboekjes, maar nu deze door het Griekse consulaat zijn ingenomen moeten er vervan gende papieren komen. Het jacht „Phoenix", bemand met quakers die 6000 dollar aan medicamenten aan het Zuidviet- namese Rode Kruis en de boed dhisten willen schenken, heeft bevel gekregen de Zuidvietna- mese territoriale wateren te ver laten. Visa worden niet ver strekt. Een verzoek om presi dent Thieu te spreken is afge wezen. De Zuidvietnamese rege ring wil de schenking niet aan vaarden, omdat deze eerder aan Noord-Vietnam was aangeboden. Het jacht was eerst naar Hai- fong onderweg, maar president Ho Tsji Minh liet weten dat wegens de Amerikaanse bom bardementen geen toegang kon worden verleend. De quakers begaven zich daarop naar Da Nang, waar zij vorige maand buiten de Zuidvietnamese wate ren werden gesleept. Zij iieten later ter hoogte van Vung Tau ten zuidoosten van Saigon het anker vallen Op de Fidji-eilanden trekken honderden mensen naar een kreek op het hoofdeiland Viti Levoe, waar dorpelingen zeggen een zevenkoppige slang te heb ben gezien. Hindoes spreken van. een goddelijke reïncarnatie. Po gingen om het dier met bloemen en geschenken weer te voorschijn te lokken, hebben tot dusver geen resulaat opgeleverd. Verscheidene jaren geleden zijn op hetzelfde eiland derge lijke verschijningen waargeno men. i Premier Pearson van Canada heeft bij het parlement een rap port ingediend, waarin wordt voorgesteld Canada geheel twee talig te maken en culturele be trekkingen tussen de Frans en Engels, sprekende bevolkingsde len te bevorderen. Beide talen moeten in het parlement, recht banken en overheidsdiensten of ficieel worden. Cam ia telt 20 miljoen inwo ners, van wie 6 miljoen Frans Als het idee van de Fransman David Av'tal opgang vindt, culTsn de jongedames kousen gaan dragen met de tekens van de dierenriem om duidelijk te maken onder welk sterrenbeeld zij geboren zijn. Natuurlijk kan men ook het teken dragen van partner, die men na aan het hart ligt. spreken. Tot dusver was Frans alleen in Quebec, waar 80 procent van het Frans sprekende deel woont, officieel erkend. Voorge steld wordt om in elke provin cie waar 10 procent Frans spreekt deze taal officieel te maken. De internationale aandelen heb ben gisteren bij de opening van de beurs overwegend lagere koersen te zien gegeven. Hoogovens boek te het grootste verlies. Evenals dinsdag werd in open hoek gehan deld en de eerste koers op 116,50 betekende een daling van 1,70 ten opzichte van de laatste trans actie van de dinsdagmiddag. De reactie werd door de beursbezoe kers toegeschreven aan winstne mingen. Na de vaste stemming van de voorafgaande dagen werd een verdere stijging onmogelijk, omdat een aantal beleggers van hun stukken afstand wilden doen. Na de eerste transacties volg de een licht herstel en werd het verlies dat bij de opening viel waar te nemen, teruggebracht tot onge veer één gulden. Van de interna tionale fondsen lag Unilever onver anderd in de rharkt op 106,50. A.K.U. en Kon. Olie openden beide 40 cent lager op resp. 58,20 en 147,50. Philips boekte opnieuw enige winst. De eerste aandelen verwisselden van eigenaar tegen 119,70, hetgeen een stijging be tekende van 40 cent. De scheepvaartaandelen start ten licht verdeeld. H.A.L., Stoom vaartmaatschappij Nederland en Nederlandse Scheepvaartunie moesten licht terrein prijsgeven. De K.N.S.M. lag iets beter in de markt, terwijl de andere fondsen in deze sector vrijwel onveranderd van start gingen. In de cultures kwamen over de gehele linie lichte verliezen voor, die tijdens de beurs enigszins wer den goedgemaakt. K.L.M. werd als gevolg van de reactie die Wall- street dinsdag voor dit aandeel te zien gaf, ongeveer 5 gulden lager geadviseerd op 275. Op de lokale markt lagen de eerste advieskoersen rond de prij^ zen van dinsdagmiddag. Voor d'Oranjeboom werd door het ho gere dividend dat Allied Breweries heeft voorgesteld, een koers ge noemd van 458 a 460 procent. De staatsfondsenmarkt gaf na de reactie van dinsdag als gevolg van de aangekondigde lening van de Bank voor Nederlandse Gemeen ten een licht herstel te zien. De omzetten waren niet groot. Op de lokale markt steeg de koers van de aandelen Albert Heijn :n de eerste periode 11 punten tot 1212. Gedurende de verdere beurs heb ben de koersen weinig veranderin

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 6