FORTUNA a sas® Rotterdamse bedrijfsleven vraagt „Europoortweg" KANTONGERECHT TE TERNEUZEN 3S> iï Lezers, die schrijven In het land van de onbegrensde mogelijkheden... Woensdag 6 december '67 St. Nicolaas veroorzaakt verkeerschaos in hoofdstad De salariëring van de ambtenaren Auto reed in colonne W.-duitse militairen Leren ze het nooit? Resultaat van Zeeuwse oesterteelt Alleenstaanden en kleine gezinnen niet in grote woningen IN TWEESTRIJD Zevenjarige jongen ontvoerd in Versailles DECEMBERMAAND SUPER TIENTJES* WEESPER KLU.IT SPERCIE BONEN SNUBONEN B6SS0 50<?f?AMSPOT ^ciclnorei POEDER KOFFIE cêEAM M CRACKERSnEr KNACKE BRD'D ZO VOORDELIG!.. PRUIMEDANTEN APPELTJES ABRIKOZEN TUTTI FRUTTt BRUINE BRAAD-KIPPEN RUNDER pond .MALSE JAC, HERMAN 6 MADE-VUSSINGEN MIDDELBURG-SOES TERNEUZEN-AXEL STEEN BERGEN. Acht jaar geëist voor moord op echtgenoot pagina 2 DE VRIJE ZEEUW In een brief aan de directeur- generaal van rijkswaterstaat heeft de Rotterdamse kamer van koop handel aangedrongen op het pro jecteren van een nieuwe rijksweg vanuit het zuidelijke deel van het Nieuwe Waterweggebied via Oss en Geertruidenberg naar het in aanbouw zijnde net van autobanen aan de linker oever van de Duitse Rijn. De kamer van koophandel zal deze Europoortweg graag op genomen zien in het 10-jarig rijks wegenplan, dat het volgende jaar zal verschijnen. In Rotterdam acht men een dergelijke weg van het allergrootste belang voor het ver keer van het Nieuwe Waterwegge bied met het achterland. Voorts wordt in de brief aange voerd dat bij uitblijven van een dergelijke verbinding de concur rentiepositie van met name Ant werpen aanzienlijk wordt versterkt. Eind 1970 heeft Antwerpen name lijk niet alleen de beschikking over de Boudewijnweg, maar ook over de E-3, een rechtstreekse korte ver- De komst van St. Nicolaas in de meeste huisgezinnen gisteravond heeft het verkeer in Amsterdam danig in de war geschopt. Bijna alle mensen, die in de binnenstad werkzaam zijn, verlieten hun kan toren en bedrijven vroeger dan normaal, bovendien keerden velen, die op het laatste moment nog ge schenken hadden gekocht, tegen het eind van de middag huiswaarts. Het spitsuur viel hierdoor een uur eerder dan gewoonlijk. Op diverse punten in de hoofd stad had de politie de grootste moeite om de stroom verkeer, die om vier uur reeds begon, te ver werken. Regelmatig kwamen op stoppingen voor. Het aantal onge lukken, die over het algemeen be perkt bleven tot lichte schade om dat er toch niet hard kon worden gereden, was groter dan normaal tijdens het spitsuur. De gemeente lijke geneeskundige en gezond heidsdienst van Amsterdam telde niet veel meer gewonden dan ge woonlijk, alleen allemaal een uur eerder. Ook op de uitvalswegen van Amsterdam was de drang om zo snel en vroeg mogelijk thuis te zijn duidelijk merkbaar. Rond vier uur meldde de verkeersgroep van de rijkspolitie in Amsterdam reeds enkele verkeersongelukken. Om vijf uur zat het verkeer op de Dam muurvast en heerste op vrijwel alle uitvalswegen van de hoofdstad een complete chaos. In tegenwoordigheid van staats secretaris Van Veen van binnen landse zaken heeft de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken dins dagmorgen een begin gemaakt met de onderhandelingen over het salarisbeleid voor ambtenaren in 1968. Meegedeeld is dat het kabinet ook voor 1968 bereid is het z.g. trendbeleid te handhaven. Er is uitvoerig van gedachten gewisseld over de grootte van een salarisverhoging en over verdeling daarvan. De onderhandelingen zullen don derdag 7 december worden voort gezet. Landbouwer onder trekker De 67-jarige landbouwer J. Bossen uit Nieuwe Niedorp is dinsdagochtend onder een kan telende landbouwtrekker geko men en gedood. De man was met de trekker aan het werk op een land langs de provinci ale weg van Alkmaar naar de afsluitdijk. binding van Antwerpen met het Roergebied ten oosten en ten wes ten van de Rijn. De kamer vindt ook dat het Waterweggebied, nu 't containervervoer over de weg zich zo belangrijk aan het ontwikkelen is, groter behoefte heeft aan een containerweg naar en van het ge bied waar het meeste container vervoer te verwachten is, het hele Ruhrgebied. In de brief aan de directeur- generaal van rijkswaterstaat spreekt de Rotterdamse kamer van koophandel er ten slotte haar teleurstelling over uit dat de vol tooiing van rijksweg 15 (een ver binding van Europoort-Botlek naar het Ruhrgebied aan de rechter Rijnoever) volgens het uitvoerings programma rijkswegen pas nd 1972 een rechtstreekse aansluiting zal gaan geven bij Babberich op rijksweg 12. Stichting „Spaanse evangelische zending" Deze zending houdt zich bezig met de verspreiding van de bijbel en reformatorische ge schriften in Spanje en over wegend katholieke landen. De stichting steunt waar moge lijk protestanten in genoemde landen. Door kledingaktie tracht de stichting stoffelijke steun te verlenen aan vaak armelijke protestanten. De stichting geeft een maand blad uit, „De Zendingsbode", abonnement 3per half jaar of 6,per jaar. De inkomsten voor het zen dingswerk bestaan uit giften, schenkingen, legaten, koliekten, netto opbrengst „Zendingsbode", postzegelaktie en opbrengst zendingsbusjes. Ook doen wij een beroep op scholen en verenigingen deze zending te steunen. Voor het inwinnen van inlich tingen, adviezen en aanvraag proefnummers van „De Zen dingsbode" wende men zich tot de landelijke secretaris, de heer J. R. van Oordt, Eerste Hooge- weg 34, Zeist. tel. 03404—18114 (na 18 uur). De Amerikaanse staat Iowa, die meer dan 200 luchthavens rijk is, kan zich er op beroemen de enige vlieg-in-bioscoop en vlieg-in-supermarkt ter wereld te bezitten. De openluchtbioscoop bevindt zich bij St. Angsar in het uiter ste noorden van Iowa. Behalve voor auto's zijn er ook acht plaat sen voor kleine vliegtuigen ge reserveerd. Zij kunnen landen op een bijna 500 meter lange strook gras, die zich uitstrekt in de richting van het scherm. Van het voorjaar tot in de herfst wordt er elke avond een filmpro gramma gegeven. Drie militairen van het West- duitse leger hebben maandag avond het leven verloren en zes tien liepen verwondingen op, toen bij Eutin in SleeswijkHolstein een personenauto in een marche rende colonne reed. Van de ge wonden moesten er zeven met ernstig letsel naar een ziekenhuis worden gebracht. De bestuurder van de auto was aanvankelijk gevlucht, maar meldde zich later bij de politie. De colonne zou geen verlichting hebben gevoerd. Voor de bibliotheken van de Westduitse strijdkrachten zijn de afgelopen 11 jaar talloze werken van nationaal-socialistisch gezinde schrijvers aangekocht, die tot de meestgelezen boeken behoren, zo meldt het Westduitse weekblad „Der Spiegel". Zo zouden de soldaten uit wer ken van Hans Grimm, een man die een pleitbezorger voor Duitslands recht op „Lebensraum" was, kun nen vernemen dat „Hitier de groot ste staatsman was die Europa ooit heeft gekend". In andere boeken wordt de oorlog geprezen, aldus het blad. Een woordvoerder van het mi nisterie van defensie heeft ver klaard dat de zaak in onderzoek is. Amerikaans hooggerechtshof schuwt naakt Twee danseressen in de Ver enigde Staten die met ontbloot bovenlijf plachten te dansen, zijn er niet in geslaagd het Ameri kaanse hooggerechtshof er toe te bewegen, een oordeel te vellen over de grondwettigheid van het vertonen van een blote boezem. De advocaten voor de meisjes, de 22-jarige Ramona Bennett en de 23-jarige Moira Morse, hebben het hoogste tribunaal in de V. S. verzocht een uitspraak te doen, dat het dansen met onbloot bo venlijf bij de wet is toegestaan. Acht rechters van het hoogge rechtshof hebben geweigerd de zaak zelfs maar in behandeling te nemen. Rechter William O Dou glas was het enige lid van het hof, dat het met deze houding niet eens was. De danseressen zijn eerder door een rechtbank veroordeeld tot een boete van 110 dollar. Aan het verslag van de N.V. Nederlandse maatschappij voor oesterteelt De Meulemeester en Co over 1966/'67 wordt het volgende ontleend: Vanuit Zeeland werdeu in het seizoen 1966/'67 10.858.000 oesters verzonden (v.j. 10.310.000). Hiervan ging wederom het aller grootste deel naar België. Andere afnemers waren Duitsland, Neder land, Denemarken, Zwitserland, Frankrijk e.a. Met de afwikkeling van de wet op de schadeloosstel ling voor de oestercultuur (delta wet) is men begonnen, maar naar verwacht wordt zal met de defini tieve afwikkeling nog geruime tijd gemoeid zijn. Van overheidswege heeft nog geen vaststelling plaats gehad van de waarde van vaste be zittingen en de bedrijfsschade. Blijkens de winst- en verliesre kening bedroeg de opbrengst van schaal- en schelpdieren 270.000 (v.j. 248.000). Het voordelig sal do is echter lager dan verleden jaar n.l. ƒ40.000 (v.j. ƒ46.000), een gevolg vooral van verhoogde diverse kosten. Voor dividend wordt een onveranderd bedrag uitgetrokken, zodat dit gehand haafd blüft op 30 pet. Volgens de eigenaar, Harlan Anderson, zijn er zelfs vliegtui gen uit Canada gekomen. Ander son vraagt de bezoekers vóór donker te landen om ongelukken te voorkomen. De landingsbaan is wel verlicht, maar velen over schatten hun 'vliegkunst in het donker, zegt hij. De supermarkt ligt bij Colum bus Junction in het zuidoosten van Iowa. Eigenaar hiervan is Roy Smith, die in 1961 ruim twee ton besteedde om een oude han gar te verbouwen. „We zien hier vliegtuigen uit elke Amerikaanse staat", zegt Smith. In een week einde of op een zonnige dag komen er geregeld een stuk of tien. In de supermarkt is vrijwel alles te koop. Van kruideniers waren en vlees tot ijzerwaren. Ook kunnen de klanten er hun was doen. Er is een boerderij bij met 400 ha land en 700 stuks vee. De stichting woonruimte voor ongehuwden van de Nederlandse vrijgezellenbond in Amsterdam heeft een brief gestuurd aan de leden van de Amsterdamse ge meenteraad naar aanleiding van een op handen zijnde verruiming van het toewijzingsbeleid voor wo ningen in Amsterdam, waarbij de huurgrens voor woningen, buiten de toewijzingsnormen vallende, van 300 tot ongeveer 200 zou worden verlaagd. Dit zou het voor ongehuwden met een bruto- inkomen van omstreeks 12.000 per jaar mogelijk maken een wo ning te vinden in de vrije sector; bovendien zou het voor de over grote meerderheid van ongehuw den die van een lager inkomen moeten leven, de mogeliikheid schappen getweeën of gedrieën een iets grotere woning te huren. Het bestuur van de stichting betreurt het, dat het in het voornemen van de wethouder van volkshuisvesting ligt enkele beperkingen voor te schrijven om te voorkomen dat b v. alleenstaanden en kleine gezinnen onevenredig grote woningen zou den betrekken. Vertrouwd wordt dat de wethouder er in zal slagen alle woningzoekende alleenstaan den van 25 jaar en ouder in de statistieken op te nemen. Het be stuur van de stichting kan de wet houder de verzekering geven, dat er geen alleenstaanden in Amster dam bewoning van een overdadige woonruimte prefereren boven een redelijke 2- of 3-kamerwoning. Gevolgd door haar echtgenoot, de heer Ferner, komt prinses Astrid van Noorwegen op kruk ken aan in Akersshus te Oslo. De prinses, die een enkelfrac- tuur heeft, heeft aangezeten aan het banket ter gelegenheid van het 10-jarig regeringsjubi leum van haar vader koning Olav. "Zitting van 5 december 1967. 22) „Natuurlijk, ome Guus Dat spreekt Van eiges, ome Guus. Maak je daarover maar geen zorgen!" werd er geroepen. „Dan sluit ik deze bijeenkomst; ik spreek de wens uit, dat onze geachte gast, mr. De Kamp, zijn werk met succes bekroond zal mogen zien, ten voordele van ons allen; en ik mag u dan meteen uitnodigen voor de volgende bij eenkomst. die zal worden gehou den, vandaag over vier „Zes," siste Joost de Kamp. „Herstelvandaag over zes weken, zelfde uur, zelfde plaats. Guus, geachte familieleden, tot over zes weken, met de hoop op gunstig nieuws. Ik dank u." IV Joost de Kamp had het voor Suus gedaan en nergens anders om. Dat hij zich daarmee in een wespennest had gestoken was iets, wat hij onmiddellijk had ge weten. en wat hem bovendien met de dag duidelijker werd. Maar terug kon hij niet. Eenvou dig omdat in deze zaak zijn ge voelens'het wonnen van zijn ver stand. Het was allemaal eigenlijk heel wonderlijk in zijn werk ge gaan. Hij was nu al jaren tame lijk goed bevriend met Antoon en van de eerste dag af dat hij bij hem thuis kwam, had hij een stille bewondering en een grote genegenheid voor Suus gekoes terd. Die genegenheid had hij haar nooit anders laten blijken, dan door een onopvallende voor komendheid en vriendelijke be jegening. En zelfs dit kon niet als iets bijzonders worden aange merkt. Joost de Kamp was een gentleman, misschien een tikje charmeur: hij hield er van aardig tegen vrouwen te zijn. Dat lag nu eenmaal in zijn aard. En zo was de sympgthie die hij voor Suus koesterde jarenlang latent gebleven, mede natuurlijk door de correcte houding van Suus zelf. Maar toen kwam de dag, waar op het artikel in „Tatler" Antoon van Heeckeren Havelaar trof als een blikseminslag. Joost stond van het begin af enigszins sceptisch tegenover deze hele zaak. Natuurlijk was er kans, dat het verhaal waarheid bevatte, maar de mogelijkheid moest toch ook niet over het hoofd worden ge zien, dat deze hele historie een produkt zou blijken te zijn van de levendige fantasie van deze „Laatst loosde een schip op de Schelde verontreinigde vloei stof. Dit werd jiit een vliegtuig gefotografeerd. De varende we reld moet met deze .dingen goed oppassen. Ik eis,daarom een dui delijke straf: een maand hech tenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 300". Tot deze vordering kwam de ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht dinsdagmorgen in de zaak tegen de bij verstek terechtstaande Rotterdamse schipper M. M., kapitein van het motorschip „Carpo" die op 17 september toen het vaartuig in de midden-kanaalarm lag ge meerd, op die plaats verontrei nigde vloeistof uit het schip zou hebben gepompt. - Ter overtuiging had. de ge- tuige-verbalisant, wachtmeester H. J. H. van de rijkspolitie te water, een melkfles met een. halve liter van de-vloeistof die hij destijds' met een emmer had geschept en die er 'nu zeer be zonken en troebel- uitzag, op de tafel bij de kantonrechter mr. C. J. M. van Hees gedeponeerd. Volgens de wachtmeester bevond zich toen een vlek van onge veer 50 meter olie op het water. Kantonrechter: „Was het af gewerkte machine-olie? U ver mijdt in uw verbaal angstvallig deze term." Getuige: „Het was geen tank schip. Het was water dat uit de machinekamer over boord was gepompt." Het gebeurde op zondagmid dag en volgens de verbalisant waren geen pogingen .onderno men de vlek van het water op te lossen. „Er zijn schoonmaakbedrijven die hiervoor schepen in de vaart hebben; daar wordt,'de olie dan ingepompt en later, „gekraakt Mr. Lebret veronderstelde dat het charteren van pen dergelijk vaartuig geen goedkope aange legenheid zou zijn. De kantonrechte? veroordeel de de kapitein tot., een boete conform de eis; v.ooyts tot een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. ZWARE WALS OP FIETSPAD De chauffeur Th. de W. te Clinge was op 4 augustus te Nieuw-Namen met" een ll.uuu kilogram wegende - wals over een fietspad in de Woestijne straat gereden. Hij richtte hier mee een schade aan! van 20.000. Overeenkomstig de eis werd, hij veroordeeld tot één promille De Franse politie is een groot scheepse jacht begonnen om een zevenjarige jongen uit Versailles op te sporen, die maandag om on- geveer het middaguur bij het ver. laten van zijn school moet zijn ontvoerd. De vader, een hoofd ambtenaar van het ministerie van defensie, heeft een anonieme brief ontvangen, waarin een losgeld van ruim 15.000 gulden wordt ge- eist Dit geld móet in coupures van 100 franks binnen vijf dagen bij een standbeeld in Versailles worden neergelegd. Zodra het kind, Emmanuel Maillard, werd vermist, richtte de politie in het gebied rondom Pa- vijs wegversperringen op. die la ter werden vervangen door inten sieve patrouillediensten. Enige maanden geleden werd een jongen uit dezelfde wijk de zoon van een kolonel ernstig gewond teruggevonden. Een paar weken terug verdween de zoon van een officier, verbonden aan het ministerie van. defensie. Hij bleek het slachtoffer te zijn ge worden van een zedenmisdrijf. De vader van Emmanuel heeft laten weten, dat hij het losgeld zal betalen. Hij wilde geen bij zonderheden geven. of gene journalist. Zulke dingen waren vaker voorgekomen en men hoorde' er dan later niets meer van. Maar Antoon legde hem zege vierend een brief van 't Engelse Ministerie van Justitie voor 'n antwoord op zijn verzoek om nadere inlichtingen -, waarin zwart op wit werd bevestigd, dat het tijdschriftartikel geheel in overeenstemming was met de feiten. „Nu goed," zei-Joost, .op dit punt overtuigd, „dus de zaak ligt zo. Maar er is een kans van één op duizend, of misschien een nog kleinere, dat Suus pp de een of andere manier familie is van die vermoorde zendeling. Dat is punt één. Verder zal het uiterst moeilijk, misschien, zelfs on mogelijk zijn die vërw'antschap te bewijzen. Dat is jfunt twee. En mocht dit gelukkeg dan wil dat op zichzelf nóg helemaal niet zeggen, dat zij en Baar familie ook rechten kurmeh doen gelden op de nalatenschap van die Gus- taf Meyeringh. Daft is-punt drie. Heus, geloof me, Antoon, zoiets gaat niet zo gemakkelijk. Daar zitten heel wat' Kaken en ogen aan vast." „Nee," zei An'toóh;„gemakke lijk heb ik mij deze:zaak ook niet voorgesteld, maar ik geloof, ik voel. nee, ik-weet haast zeker, dat de familie van. SuTus rechten kan doen gelden enen deze rechten ook erkend zullen wor den. Ja, ik snap best, dat jou dat raar in de oren klinkt, maar er van het schadebedrag, dus 20 boete. De W. was niet verschenen, maar liet via zijn gemachtigde mr. E. M. de Rechter weten, dat hij uit noodzaak over het fietspad had gereden. De weg stond krom en bol. Aanvanke lijk wilde hij langs een polder weg naar het werk, maar deze werd geblokkeerd door een grote vrachtauto. DE VIS WERD DUUR BETAALD De heer F. S. te Denderhou- them (B.) reed op 18 augustus met een groot gezelschap in zijn auto naar huis, terug van de palingvisserij op de Wester- schelde. S. had enige haast, om dat hij de paling in België weer wilde uitzetten, een bewering die aan de officier een ongelo vige glimlach ontlokte. In ieder geval was hier niets van gekomen, want op de pro vinciale weg TerneuzenAxel deed zich een ongeval voor waarbij de auto van de wal in de sloot, enkele inzittenden voor korte tijd in het ziekenhuis en, zo het geen droge sloot was, de palingen in het Zeeuwse (pol- der)water terechtkwamen. De Belgische „confektionnair" zei zich absoluut niet te her inneren hoe het ongeluk was ge beurd. Kantonrechter; „Was u in geen vrolijke stemming door genoten spiritualiën? Verdachte: „Nee, mijnheer de voorzitter". Bij het ongeluk liep een mede- inzittende een hersenschudding op, S. zelf kreeg een hoofdwond. „U was door paling gehaast", zei mr. Lebret, die van mening was dat S. heel gevaarlijk had gereden en een grote verkeers- fout had gemaakt. Hij wilde rekening houden met het opge lopen letsel en vorderde 100 boete. „Ik wil ook rekening houden met de gevolgen", zei mr. Van Hees, en halveerde de boete voor de onfortuinlijke palingvisser. EEN „DEMON" A. N. te Vogelwaarde had zijn broer op een bromfiets laten rijden, die niet verzekerd was en waaraan rem en bel ontbra ken. Hij had hem voor 15 ge kocht, „want ik was van plan om een auto te kopen." Of dit ook voor dezelfde prijs was, ver telde de jongeman niet. „Een motorvoertuig is een demon die men moet beheersen en die moet prima in orde zijn," meende mr. Van Hees. De brom fiets werd verbeurd verklaard en N. werd overeenkomstig de eis beboet met 55. SCHOOLVERZUIM Mevr. E. O. had haar 13-jarig docBtertje enkele dagen van school gehouden, omdat, naar zij zeide, het meisje ziek was. De officier was van mening, dat mevrouw eigenlijk meer terecht stond voor onverschil ligheid: zij had voor de com missie tot wering van schoolver zuim moeten verschijnen en dit nagelaten. In 1966 was zij voor eenzelfde feit al eens veroor deeld. „Buitengewoon fraai", noemde mr. Van Hees het gedrag van mevr. O. „Zo kan het niet ver der gaan." Hij veroordeelde haar tot een boete van 25. De eis bedroeg het dubbele. VOORRANG Wegens het niet verlenen van voorrang werden ook ditmaal een aantal personen veroordeeld. F. J. V. te Deurne (B.) moet 60 betalen; H. R. de M. te Zuid- dorpe 30; J. P. te Oost-Souburg ƒ35 en H. de B. te Zwijndrecht (B.) werd tot ƒ75 en ƒ100 als toewijzing van de civiele vorde ring veroordeeld. J. M. te Nieuw-Namen had links ingehaald op een kruising in de Gravenstraat te Clinge op het moment, dat L. de V. te Clinge naar links afsloeg. Bei den werden beboet met ƒ30. z(jn dingen dieja, hoe zal ik je dat nu uitleggenik kan 't niet uitleggen, omdat hier geen sprake is van iets concreets, maar van iets abstracts, om het zo te zeggen." „Astrale invloeden?" glim lachte Joost. „Noem het zoals je wilt, maar heus, je zult zien, dat ik gelijk krijg!" „Wel, ik wens je van harte succes, maar ik ben nieuwsgierig, hoe je die zaak denkt aan te pak ken." „Daar heb ik jou voor nodig. Ik weet, dat het veel gevergd is, maar toch durf ik jou, als goede vriend te vragen; Joost, wil jij die zaak voor ons behandelen?" „Zeg, ben je nou helemaal! Je noemt me daar nogal wat!" pro testeerde Joost. „Heb je wel enig idee hoeveel tijd en hoeveel werk daarmee gemoeid zijn?" „Ik weet het, ik weet het. En ik weet ook, dat zeg ik je graag ronduit, dat noch ik, noch de familie van Suus jou op dit moment het honorarium, dat je voor dit werk zou toekomen, kunnen betalen, zelfs niet ge deeltelijk, en wij kunnen het je zelfs voor de toekomst niet garanderen. Ik ga nog verder, want ik wil helemaal open kaart met je spelen, en ik béken, dat wij misschien niet eens in staat zullen zijn alle onkosten, die je zult moeten maken, te dekken. Daar!" Joost schoot in een lach. (Wordt vervolgd.) Die gezellige HOEFT NIET DUUR TE ZUNl OOK IN UW "MGEVIN© IS EEN STAPT NAAR BINNEN HET SCHEELT U ZIET U MAAR margarine «*y fêj grobe pot RODE ..IN ,DE PRUSSLA© literblik malse literblik HOLLANDSE lekker ynals, er goedkoop DAT IS PRUS-SLA© volgers o< recept: RDOMZACl er ud Hollands 'HTE eieren, wdtewSk loo grams pakker DE ECHTE ZAANSE ir die PRUS-SIAG- ALTUD p^THEE gevrige pitffigè opschenk BEKEND MERK pak (ZUIDVRUCHTEN ir de PRIJS* SLAG per -zak DOOR MASSA. VERKOOP PR'J S-fiLAGPRU S poraspak GOUDGLANZEN DE WASMIDDEL' MATIG SCHUIMEND panklaar 600 gram<1250gnam ïnonzeSlASERUAFD. POND MAGERE bergen op zoom, De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste tegen de 48-jarige Jacoba de N. uit Den Haag acht jaar gevangenisstraf met aftrek wegens moord op haar echtgenoot. Zij pleegde dit feit in overleg met haar 18-jarige zoon, die tuinarbeider is en een hoéveel heid parathion verstrekte dat op het verjaarsfeestje van haar man op 3 september van het vorige jaar in een flesje bier werd gedaan. Na dat de man hiervan had gedron ken, overleed hij na enkele ogen blikken. Het huwelijksleven van het echtpaar was slecht en de man die zich veel aan sterke drank te buiten ging, mishandelde zowel de vrouw als de kinderen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2