Burgemeester wil nieuw Recreatie gebied midden in de Delta Scholvaardige Oranjeploeg versloeg Rusland (3*1) Maar hij komt twee miljoen tekort Amsterdammer verdacht van poging tot moord op zijn vrouw W mt Beneluxlanden blijven eensgezin inzake Engelands toetreding tot de E.E.G. Harde lijn ENGELAND- RUSLAND OP TV Britse minister Callaghan van financiën afgetreden Pagina 4 DE VBIJE ZEEUW Donderdag 50 nov. J90f Het Hellegatsplein Naar de minister Mensen op zondag STADSREINIGING AMSTERDAM INTRODUCEERT PLASTIC ZAKKEN VOOR VUILNIS EMMERS I-aagti^1 Na de overstromingen in Portugal Mijnwerkerszoon N.A.C. VERLOOR IN CARDIFF Bi-etonse moeder strijdt voor namen van haar kinderen een schot dat doelman Psjenits-lijke voet. Europese beker landskampioenen ANDERLECHT VERLOOR IN PRAAG MET 3-2 EINTRACHT— RAPID WIEN 2-0 POOLSE KAMPIOEN PLAATST ZICH REAL MADRID— HVIDOVRE 4-1 DYNAMO KIEV UITGESCHAKELD „Ik blijf hopen tegen beter we ten in", zegt de heer W. M. van der Harst, burgemeester van Oostflakkee, die jaren heeft ge ijverd om door aanleg van een dijk ten noorden van Ooltgens- plaat 400 ha grond te winnen, maar zijn plannen tot dusver heeft zien stranden, omdat hij er geen kans toe ziet twee miljoen gul den op tafel te leggen. De burgemeester acht de in poldering van de waterdriehoek ten noordwesten van Ooltgens- plaat in het belang van de ont wikkeling van het oostelijk deel van Flakkee, dat een zeer een zijdige werkgelegenheid (land bouw) heeft, de werkloosheid ziet toenemen en zijn middelbare scholieren „pendelaar" ziet wor den. Op het gemeentehuis van Ooit- gensplaat vertelde burgemeester Van der Harst van zijn ideën. Toen in 1960 de yerbinding van Rotterdam naar Zierikzee over het Haringvliet een feit werd, ontstond er ten noordwesten van Ooltgensplaat een waterdriehoek, van oostelijk Flakkee gescheiden door een dijk, die door het water schapsbestuur zal worden ver hoogd. De burgemeester meende nu, dat dit geld beter zou kun nen worden gestoken in de aan leg in noordelijke richting van een nieuwe dijk in de Hellegaten, hetgeen een landaanwinning van 400 ha zou betekenen. Rijkswaterstaat stelde zich op het standpunt, dat de kosten van de dijkverhoging in het niet zou den vallen tegen de kosten van inpoldering. De burgemeester, die de mening van het driepro- vincieplan (opgesteld door het instituut van stad en landschap van Zuid-Holland en het stede- bouwkundige bureau prof, Wie- ger Bruin en Vink) onderschrijft, waarin o.m. staat dat het Helle gatsplein zal uitgroeien tot een belangrijk centrum voor dagtoe- risme, heeft het de afgelopen jaren niet bij plannen maken ge laten, maar is op stap gegaan om de autoriteiten voor zijn ideeën te winnen. Toen in april 1967 bekend werd, dat het waterschapsbestuur zo spoedig mogelijk zijn plan voor dijkverhoging moest indie nen, heeft de burgemeester laten uitrekenen wat een dergelijke verhoging zou moeten kosten twee miljoen gulden, een bedrag dat later door het hoofd van de deltadienst, ir. J. Volkers, werd begroot op 1,75 miljoen. Bovendien werd de burge meester bevestigd wat hij reeds vermoedde: na 1980 zal het rijk de door hem gewenste inpolde ring tot stand brengen, waarvan dan een bedrag van 1,3 miljoen voor dijkbouw beschikbaar zou worden gesteld. Gewapend met deze wetenschap is burgemees ter Van der Harst naar de minis- Rechercheurs van het bureau Lodewijk van Deysselstraat in Amsterdam hebben dinsdagnacht in een woning in Badhoevedorp de 55-jarige dakbedekker C. M. van zijn bed gelicht op verden king van poging tot moord op zijn echtgenote, de 45-jarige C. M.-W. De verdachte, die reeds vier maanden gescheiden van zijn vrouw leeft, zou hebben gepro beerd haar te vergiftigen met thallium, dat als rattenverdel- gingsmiddel wordt gebruikt. Het slachtoffer ligt sinds 17 no vember in het Wilhelmina gast huis. Zij is ernstig ziek en kon nog niet worden gehoord. De dakbedekker droeg zijn vrouw, die in het Hans Katanhof in Amsterdam west woont, weke lijks een bedrag van 120 af en dronk jlan koffie met haar. Enke le dagen na zijn laatste bezoek, op 10 november, voelde zij zich niet goed en op 17 november volgde opname in het ziekenhuis waar tballiumvergiftiging werd gecon stateerd. De chef van het bureau Lodewijk van Deysselstraat, hoofdinspekteur P. H. Verhoeff, werd maandagavond laat van de zaak in kennis gesteld. Door wie kon hij in het belang van het on derzoek nog niet mededelen. Toen bleek dat de dakbedekker de enige was die bij de vrouw op bezoek kwam, werd besloten tot zijn arrestatie. Hij ontkent iets met de vergiftiging te maken te hebben ter van verkeer en waterstaat, drs. A. J. Bakker, gestapt, die hem toestemming voor het in polderingsplan heeft gegeven, indien het niet meer geld zou kosten dan is becijferd. De bur gemeester zou dan kunnen be schikken over het bedrag, dat de dijkverhoging het waterschaps bestuur zou kosten, en na 1980 over de 1,3 miljoen die het rijk voor de inpolderingsdijk wil uit trekken. Op het ogenblik zou deze dijk een bedrag van omstreeks vier miljoen vergen. Dat dit bedrag na 1980 veel lager uitkomt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat dan met een veel lagere dijk kan worden volstaan omdat de Oosterschelde dan ge sloten is. Dit alles betekent, dat de bur gemeester zijn plannen zou kun- nen verwezenlijken, wanneer hij twee miljoen gulden op tafel kan leggen. Daartoe ziet de burge meester geen kans en Hij meent dan ook dat het plan wel van de baan zal zijn. De heer Van der Harst meent dat de door hem voor zijn de nieuwe verlangde uitgaven ge rechtvaardigd zijn, omdat op deze manier zijn gemeente tot ontwikkeling zou kunnen wor den gebracht. Ook wijst de bur gemeester op het rapport „Men sen op zondag", dat heeft becij ferd, dat er op die dag een-gewel dige trek uit Rotterdam naar bui ten is, die zich uitstrekt tot een dertig kilometer van huis. Bin nen deze straal bestaat gebrek aan recreatieruimte, die hier zou worden opgevangen. Het terrein zou misschien een functie als die van het Amsterdamse bos kun nen vervullen. Bovendien is het een in de delta prachtig gelegen punt. Zou men hier een soort Euro mast hebben, dan kan men van daaruit op grote schaal kennis maken met „waterbouwkundig" Nederland. Burgemeester Van der Harst acht zijn plan nood zakelijk voor een harmonische ontwikkeling van zijn gemeen te. De stadsreiniging in Amster dam zal op korte termijn een begin maken met de versprei ding van plastic zakken, die in de vuilnisemmers kunnen wor den geplaatst. Men verwacht dat de toepassing wan deze zakken een aantal praktische voordelen zal opleveren voor de gebrui kers van de emmers en het per soneel van de ophaaldienst. De westelijke stadsdelen zullen het eerst aan de beurt komen. Daar zullen de zakken worden gedis tribueerd via een aantal win kels, waar zij voor de prijs van 15 cent per stuk in pakken van 20 of dozen van 100 exemplaren verkrijgbaar zullen zijn. Gelei delijk zullen ook de andere wij ken van Amsterdam op deze wijze van plastic zakken wor den voorzien. De voordelen voor de gebruiker zijn o.m. dat, als de metalen vuilnisemmer van binnen schoon en droog is, het schoonhouden van de emmer bij gebruik van 'n plastic zak over bodig is. Wie meer vuil heeft dan de emmer kan bevatten, kan *de gevulde zak verwijderen en een nieuwe gebruiken. Ook het transport van de zwa re emmer naar de wegkant is hiermee vervallen, omdat men alleen de plastic zak hoeft te dragen. De taak van het perso neel van de ophaaldienst zal Opnieuw was de glansrol voor Coen Moulijn. De donker Afo- nfn werd er mismoedig onder. De stugge Russische verdediger volgde de rappe Rotterdammer als een schaduw. Steeds feller werden zijn charges. Hoewel hij zijn tegenspeler amper een me ter vrijheid bood kwam hij niet verder dan incidentele succesjes. Met grote regelmaat bleef Mou- door het gebruik van de zakken aanzienlijk worden verlicht. Bo vendien verwacht men minder slijtage van de emmers, daar ze niet meer op straat behoeven te worden gebracht. Ook bestaat het risico niet meer, dat in stra ten waar de auto's zo dicht op elkaar staan geparkeerd dat de huisvuilemmers moeilijk te be reiken zijn, de auto's worden beschadigd bij het hanteren van de emmers. Het gebruikte plas tic blijkt van geen invloed te zijn op de verbranding van het huisvuil. De regeringen van Nederland, België en Luxemburg zijn eens gezind in hun opvattting over de toetreding van Engeland tot de E.E.G. De verklaring die generaal De Gaulle in Parijs heeft afge legd, zal voor de regeringen van de Beneluxlanden aanleiding zijn contact op te nemen met de rege ringen van Duitsland en Italië. Dit verklaarde minister Luns woensdag mede namens zijn ambtsgenoten van België en Lu xemburg tijdens een persconfe rentie in Den Haag. Tussen de woorden van minis ter Luns klonk gebelgdheid door over de wijze van bekendmaking van het Franse standpunt via een persconferentie. De heer Luns en de heren Harmei en Gregoire van België en Luxemburg onder streepten, dat het de commissie van de E.E.G. is, die heeft ver klaard over Engelands toetreding tot de gemeenschap te willen on derhandelen. Het is via de orga nen van de gemeenschap, dat het Franse standpunt dient te wor den duidelijk gemaakt. Formeel zal men dus moeten wachten met de verdere'discussie tot de Brus selse conferentie op 18 en 19 de cember. Daar zal moeten blijken wat precies het Franse standpunt is. Hierop doelde de heer Luns ook, zo deelde hij op zijn perscon ferentie mee, toen hij deze week in zijn reactie op de verklaring van De Gaulle sprak over „het uur der waarheid". De bewindslieden van de drie Beneluxlanden verklaarden zich dan ook niet geroepen te voelen mee te delen op welke wijze men verder jegens Frankrijk zal moe ten handelen. „De verklaring van De Gaulle vervult de Beneluxlan den met zorg", aldus de heer Luns. Op de vraag of Nederland, Bel gië en Luxemburg zich bepaalde stappen konden voorstellen, ant woordden de drie bewindslieden bevestigend. Gevraagd of dit be tekende. dat de drie landen een harde lijn inzake Engelands toe treding zullen gaan volgen, ant woordde de Keer Luns,' dat het Frankrijk is, dat een harde lijn volgt. De Beneluxlanden zijn en blijven overtuigd dat Engeland moet toetreden. Desgevraagd verklaarde de heer Luns nog, dat men een ver dere uitbouw van de Benelux los moet zien van de moeilijkhe den in de E.E.G. Hij zei dat er van de Benelux geen initiatief zal uit gaan tot vbrming van een nieuwe gemeenschap. VERENIGDE NATIES: De Alge mene Vergadering van de Ver enigde Naties heeft dinsdag voor de 28e maal geweigerd de zetel van nationalistisch China over te dragen aan communistisch China. Van de leden stemden er 58 tegen, 45 vóór, en er waren 17 onthou dingen. Achter de tafel links v.l. n.r.: secretaris-generaal Oe Thant, voorzitter Corneliu Ma- nescu van Roemenië en onder secretaris-generaal Narasimhan van India. In Portugal is het dodental als gevolg van de overstromingsramp van het afgelopen weekeinde nu officieel vastgesteld op 367, maar het ministerie van binnenlandse zaken vreest dat het nog zal stij gen. Uit goede bron werd woens dag vernomen dat er al 427 lij ken waren geborgen. Het Portugese publiek kon zich ook woensdag nog geen beeld van de volle omvang van de ramp vormen, daar de censuur sommige berichten over de toe stand in het zwaar getroffen ge bied ten noorden van Lissabon onderdrukt. De Britse minister van finan ciën, James Callaghan, is woens dag als zodanig afgetreden. Hij heeft zijn portefeuille verwisseld met de minister van binnen landse zaken, Roy Jenkins, zo is officieel in Londen meegedeeld. Volgens gezaghebbende rege ringskringen zijn er geen andere kabinetswijzigingen te verwach ten. De 55-jarige James Callaghan bood, naar wordt meegedeeld Wilson vlak vóór de devaluatie van het pond sterling zijn ontslag aan. Zij kwamen echter overeen tot de technische uitvoering van de devaluatie zou zijn voltooid, te wachten met de bekendma king. In zijn verzoek om ontslag her haalt Callaghan dat hij de deva luatie van het pond sterling nood zakelijk achtte. Terwijl ik de re gering de aanbevelingen deed, was ik mij diep bewust dat ik terugkwam van plechtige belof ten, die ik in goed vertrouwen aan een aantal overzeese landen had gegeven over de waarde van het pond sterling. Geen minister van financiën kan aan dit dilem ma ontkomen, maar ik acht het niet juist aen te blijven als mi nister van financiën, aldus Cal laghan. Minister Callaghan is minister van financiën geweest sedert lar bour in augustus 1964 aan het be wind kwam. Zijn opvolger Jen kins (47) is een voorvechter van sociale hervormingen. Men acht het mogelijk dat hij op den duur de partij zal gaan leiden. Bekend is dat ook hij vóór de devalua tie was. Callaghan werd in juli 1945 in het lagerhuis gekozen. Sedert 1961 was» hij labours voor naamste woordvoerder over fi nanciële zaken in het pgrlement Als zoon van een zeeman werd hij in 1929 ambtenaar bij de in komstenbelasting en tijdens de tweede wereldoorlog diende hij bij de Britse marine in de Indi sche Oceaan en bij het ministerie van marine in Londen. De nieuwe Britse minister van financiën, Roy Jenkins, werd als zoon van een mijnwerker in Wa les geboren. Hij studeerde filoso fie, politieke en economische we tenschappen en werd tijdens de tweede wereldoorlog in twee jaar tijd van soldaat tot kapitein bevorderd. Tussen 1952 en 1965 schreef hij vijf boeken. In de labour-partij stelde hij zich steeds rechts van het centrum op en hij steunde wijlen Huge Gaitskell toen deze partijleider was. Jenkins heeft steeds krachtig gepleit voor voortzetting van de pogingen om tot onderhandelin gen over Britse toetreding tot de E.E.G. te komen. N.A.C. Is uitgeschakeld voor het Europese bekertoernooi van de bekerwinnaars. N.A.C. verloor in Cardiff, na een ruststand van 21 met 14 van Cardiff City. De eer ste wedstrijd tussen beide ploegen was in Eindhoven in een gelijkspel van 11 geëindigd. Het Russische voetbalelftal, dat gisteravond tegen Nederland speel de, zal op woensdag 6 december tegen de Engelse ploeg uitkomen. De N. T. S. zal woensdagavond een directe Eurovisie reportage uit zenden van deze voetbalwedstrijd en wel van 20.40 tot 22.30 uur via Nederland I. Een Bretonse moeder uit het departement Finisterre, Mireille le Goarnic, heeft zich tot het internationaal hof van justitie in Den Haag gewend om steun te verkrijgen voor de namen die ze voor zes van haar twaalf kin deren had gekozen, maar die de Franse overheid niet wil accep teren, omdat ze niet voorkomen op de lijst van toegelaten voor namen. Op een persconferentie, die zij dinsdag in Parijs gaf, be schuldigde ze de overheid van racisme. De Bretonse namen in kwes tie zijn: Adraboran, Maiwenn, Gwendal, Diwezha, Sklerijenn en Brann. Madame Le Goarnic zei dat ze zich zonder resultaat rechtstreeks tot president De Gaulle had gericht. Zij en haar man, een boer, hebben duizen den franks aan kinderbijslag moeten missen. De zes kinderen zijn vier tot elf jaar oud. Irjn zijn verraderlijke passes af geven. Kessler's noodgedwongen „experimentele" formatie vond er de inspiratie in om de Russen met hartverwarmende schotvaar digheid tegemoet te treden. Al is het gevaarlijk aan de 31 zege op het verzwakte Russische elf tal erg verstrekkende conclusies te verbinden. Vast staat wel dat de door ve len met grote zorgen tegemoet ge ziene strijd van Oranje zonder Ajax tegen Rusland zeker een winstpunt door het Nederlandse voetbal is geworden. Mannen als Willy van der Kuylen, Theo Pahl- platz en Piet Romeijn kregen nu de gelegenheid uit de schaduw van hun voorgangers te treden. Ze maakten van die gelegenheid dankbaar gebruik en geven daar door coach George Kessler nieuwe mogelijkheden bij zijn op bouw van een team dat met een goede kans op succes de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1970 kan ingaan. Jammer was het dat het Ne derlandse elftal kort na de rust terugviel. De Russen, die niet imponeerden, kregen daardoor meer greep op de wedstrijd. Hun vèr doorgevoerde combinaties, waarin de verantwoordelijkheid voor het beslissende schot steeds weer werd overgedragen, ston den succes in de weg. Met spanning zagen de ruim 60.000 toeschouwers in 't Feijen- oord-stadion vooral 't debuut van doelman Jan van Beveren tege moet. De Sparta-goalie heeft de laat ste maanden grote successen af gewisseld met fatale blunders. Ook nu speelde de negentienja rige Spartaan geen vlekkeloze wedstrijd. Bij de Russische tref fer ging hij beslist niet vrijuit. Tegenover die fout staan echter zoveel positieve daden, dat Van Beveren stellig heeft voldaan. KLEINE FOUT VAN VAN BEVEREN Minder succesvol was Piet de Zoete, die met Henk Warnas tot de zwakste van dit elftal behoor de. De ADO-er plaatste te vaak slecht en schoot vooral opbou wend tekort. Kesslers' hoop dat Van Beveren, Israel en Eyken- broek het centrum zouden be heersen werd vervuld. Doordat Romeijn als rechter verdediger solide speelde concentreerden de Russen zich al snel op het linker deel van het Nederlandse verde- digingsblok. Teveel hadden de acties van Banishevki en Chis- lenko tegen Warnas succes. Dankzij de druk, die Wery, Pahl platz, Van der Kuylen en Moulijn uitoefenden op de Russsiche de fensie kreeg de ploeg van coach Michael Yakusjin niet de kans het accent op de aanval te leg gen. Tegen het vèr doorgevoerde samenspel van de gasten stak de directe speelwijze van de Neder landse aanval sterk af. Vooral Van der Kuylen en Wery grepen elke kans om te schieten aan. STRAFSCHOP De PSV-er, die evenals Van Beveren moeilijke maanden heeft doorgemaakt, loste zijn eerste schot al in de vijfde minuut uit moeilijke positie. Het overwicht Ivan Oranje resulteerde na twee entwintig minuten in een doel punt. Kurtsilava blokkeerde Moulijn binnen het strafschopge- bied. Geen moment aarzelde ar- j biter Robert Davidson. Feilloos benutte Wery de strafschop (1 PRACHTIG DOELPUNT Afonin had inmiddels enig vat op Moulijn gekregen. Desondanks leidde de-man-die-terug-kwam na zevenentwintig minuten de tweede treffer in. Het werd een doelpunt, een schoonheidsprijs waardig. Pahlplatz kopte Mou- lijn's strakke voorzet door. Zon der de 'bal te laten stuiten joeg Wery deze in de touwen (20). De fout van Jan van Beveren, die na 36 minuten vallend de bal voor de voeten van Nodia sloeg, bood deze de kans tegen te sco ren (21). In de Nederlandse aanval bleef Coen Moulijn de gevaarlijkste man. Somber zag het er daarom voor Oranje uit toen Anitsjkin Moulijn op harde wijze stopte. Kreunend van pijn sloeg de Feijenoorder tegen de grond. Na dat verzorger Pierre van de Ak ker zijn werk had gedaan en het spel was hervat scheen Moulijn's vervanging nabij. ROMEIJN SCOORT Zover kwam het echter niet. Na de rust keerde Moulijn terug. Tegen zijn voornemen, in „ik vond het onnodig; de ploeg speel de goed" verving Kessler voor de tweede helft geen van zijn spe lers. Hoewel Moulijn, weer ge heel fit, ook direct na de hervat ting opmerkelijk gul met zijn passes was, viel Oranje duidelijk terug. Een fout van Rinus Israël bood Nodia opnieuw een goede kans. Van Beveren redde echter bekwaam. Volkomen onverwacht viel de derde treffer in de 33e minuut. Nadat een aanval over rechts was vastgelopen kreeg Romeijn de bal teruggespeeld. Van zeker dertig meter loste hij nikof volkomen verraste (31). Geen moment konden de Rus sen in de slotfase imponeren. De laatste minuten waren weer over duidelijk voor Nederland. Verder dan een schot van Pahlplatz te gen de kruising van lat en paal kwamen Kessler's schutters ech ter niet. Het deerde de toeschou wers nauwelijks. Op grootse wij ze huldigden ze de elf, toen arbi ter Robert Davidson voor de laatste maal had gefloten. RAMSEY PREES ORANJE „De vooruitgang van het Ne derlandse voetbal in de laatste jaren is mij bijzonder opgeval len', aldus Alf Ramsey, coach van het Engelse voetbalelftal, dat woensdag op Wembley als tegenstander van de Russen fun geert. „Het uithoudingsvermogen van dit jonge Nederlandse team verbaasde me zeer. Uitblinkers? Nee, namen noem ik niet', zei de 57-jarige Brit diplomatiek. Over het Russische spel was hij niet bijster enthousiast. „De Rus sen zijn mij erg tegengevallen. Ik realiseer mij echter dat zij vele wijzigingen in het elftal zul len aanbrengen'. Sparta Praag heeft woensdag middag in de eerste wedstrijd uit de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen met 32 van Ander- lecht gewonnen. Bij de rust van deze ontmoeting, bijgewoond door 30.000 toeschouwers, leidden de Tsjechen met 21. Ondanks deze nederlaag waren de Belgen tevreden met het resul taat, want de twee doelpunten gescoord door Jurion in de 37e en door Van Himst in de 55e minuut kunnen in de returnwedstrijd van groot belang zijn. De beste speler van het veld was de Tsjechische international Mraz, die alle Sparta-doelpunten voor zijn rekening nam. Mraz scoorde in de 8e, 33e en 63e mi nuut. De Duitse kampioen.-,jpintracht Braunschweig heeft zich geplaatst bij de laatste acht van-het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Duitsers wonnen woensdag in „eigen huis" met 20 van het Oostenrijkse Ra pid Wien, nadat de eerste wedstrijd in Wenen in een 10 overwinning voor de Oostenrijkers was geëin digd. 32.000 toeschouwers zagen de Duitsers na 37 minuten de leiding nemen door een doelpunt van Grzyb. Zes minuten later bepaalde Saborowski de eindstand op 20. De Poolse kampioen Gornik Zabrze heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Polen speel den woensdag op eigen terrein ge lijk (11) tegen Dynamo Kiev, na dat zij de eerste wedstrijd in Rus land met 21 hadden gewonnen. Zoals bekend slaagde de Russische kampioen er in bekerhouder Celtic in de eerste ronde voor verdere deelneming aan het toernooi uit te schakelen. Real Madrid heeft zijn tweede wedstrijd tegen Hvidovre uit Ko penhagen duidelijk gewonnen. Na een ruststand van 31 triomfeer den de Spanjaarden op eigen veld met 4—1. De eerste wedstrijd in Kopenhagen was ih een gelijk spel van 22 geëindigd. In het Bernabeustadion waren geen 50.000 toeschouwers. De doel punten werden gemaakt door: Va- lazquez (16e min.), Grosso (19e), Petersen (29e), Grosso (30e) en Gento (76e). Het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen be leefde woensdag wederom een gro te verrassing. Dynamo Kiev, in de eerste ronde glörieus overwinnaar over bekerhouder Celtic Glasgow, werd uitgeschakeld door het Pool se Gornik Hindenburg. Nadat de Russen in de eerste wedstrijd op eigen veld al met 21 het onderspit hadden moeten del ven, kwamen zij woensdag in het met 85.000 toeschouwers gevulde voetbalstadion van Chorzow niet verder dan een gelijkspel (11). Beide doelpunten werden in de eerste helft gemaakt. Eerst schoot Turyanschik Dynamo naar een 1-0 voorsprong, maar onder daverend enthousiamse van de Poolse toe schouwers, bracht Szoltysik nog voor de rust beide ploegen op ge-

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4