PROVINCIAAL NIEUWS fees^e bouwen? schenk de slijter Q uw vertrouwen! GOEDERENTREIN GREEP VRACHTWAGEN IN DICHTE MIST ï£JlïllG«1 Wöeimclag 22 nov. 1967 Pagina *3 Oud-staatssecretaris dr. J. F. G. M. de Meijer bij kettingbotsing gewond Terneuzen DOW Terneuzen begint met styreen-produktie Brandmelding Tentoonstelling in b.l.o-school Inbraak in openbare lagere school Kinderwagen gewonnen Axel Agenda gemeenteraad Breskens Gemeenteraad Geslaagd Ouderavond R. K.-lagere school Cabaretavond Cadzand Jaarvergadering V.V.V. Hoek Gemeenteraad vergadert op 28 november Brandend maagzuur, Oost burg Vergadering gemeenteraad Philippine Sinterklaas komt Winkelactie Geslaagde actie van wielercomité „Mosselrit" Sas van Gent Intocht St. Nicolaas mistige zaak Winkelweek Matig bezocht kamavalsbal Sluis Ouderavond Vogeltentoonstelling IJzendijke Werstrijd op home-trainers Konij'nen- en pluimveetentoonstelling Coureur in wagen verbrand Bij een kettingbotsing in zeer dichte mist op rijksweg 1 (Am sterdamHoevelaken) ter hoog te van Baarn is dinsdagmorgen de oud-staatssecretaris dr. J. F. G. M. de Meijer gewond geraakt. I3e heer De Meijer raakte licht aan het hoofd gewond en is over gebracht naar het ziekenhuis iri Baarn. waar hij waarschijnlijk tot vrijdag zal moeten blijven. De heer De Meijer was onder weg naar Emmeloord, waar hij een causerie zou houden. Bij de kettingbotsing waren in totaal zeven auto's betrokken, die alle vrij ernstig werden bescha digd. Ook een inzittende van een andere auto moest in het zieken huis worden opgenomen. On het smalle gedeelte van rijksweg 1 tussen Eemnes en Hoevelaken waren 's-morgens reeds eerder enkele tientallen auto's bij kettingbotsingen be trokken. Persoonlijke ongeluk ken deden zich daarbij niet voor. Een van de grootste styreen- monomeerfabrieken in Europa is bij Dow Chemical Terneuzen in bedrijf gesteld. De nieuwe fa briek heeft een capaciteit van meer dan 100.000 ton per jaar. In mei van dit jaar heeft de heer Z. Merszei, president van Dow Chemical Europe S.A., mee gedeeld dat Dow's styreenpro- duktie tegen het eind van 1968 zal worden verdubbeld door de bouw van een tweede fabriek te Terneuzen. Een groot gedeelte van de pro- duktie van de thans in bedrijf zijnde fabriek zal hoofdzakelijk als grondstof in Dow's Europese bedrijven worden gebruikt. De rest zal op de vrije markt wor den verkocht. Het concern heeft styreenfa- brieken bij Freeport (Texas), Midland (Michigan) en bij de plaats Sarnia in de staat Ontario (Canada). In Japan en Australië wordt het produkt vervaardigd door be drijven, die met Dow zijn ge associeerd. Gisteravond omstreeks 20 over acht ontstond brand in de woning van de rijwielhandelaar A. Klaas- 8en te Driewegen. Op een slaapkamer was het 13- jarig zoontje van de inwonende familie J. Pijpelink aan het leren van zijn lessen toen een op deze ykamer,.bfandende oliekachel om- 1?jfiel...Hièrop snelde de knaap naar nbeneden ojpi zijn vader te roe pen om de brand te blussen. Door de verstikkende rook kon hij niets meer uitrichten, waar op telefonisch de brandweer ge alarmeerd werd, die met twee bluseenheden uitrukte en de in middels felle brand spoedig wist te blussen. Hoewel de heer Klaassen tegen brand verzekerd is zal de schade zeer groot zijn. Op donderdag 23 en vrijdag 24 november zal in de chr. school voor b.l.o. een tentoonstelling worden gehouden van werk van de leerlingen. Men zal er behalve het gewone schoolwerk de resul taten van handenarbeid en hand werken kunnen bekijken. Verder is er een poppenhuis dat zal wor den verloot. De tentoonstelling die geduren de de twee dagen van half acht 's avonds geopend zal zijn, is gra tis toegankelijk. In de nacht van maandag op dinsdag heeft een tot nu toe nog onbekende zich via een open staand bovenraam toegang ver schaft tot de lokalen van de Zuid- landschool. De indringer stal uit doosjes spaargeld van de kinderen een bedrag van ongeveer 30 en enig geld uit zakjes van het ouder- fondj. Zij deed mee in aan de lande lijke prijsvraag met inzending van een slagzin. Van de in de maand oktober ingezonden slag zinnen (in totaal 1800) bleek die van haar de beste te zijn. Daar om kon zij en haar man nu ver rast en blij dit fraaie geschenk in ontvangst nemen. De agenda van de op dinsdag 28 november te houden vergadering van de gemeenteraad bevat de vol gende punten. Voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens in verband met de nacalculatie van de „trend" 1967 aan het gemeentepersoneel. Idem tot het toekennen van een uitkering-ineens over 1967 aan ge pensioneerden, wier pensioenen ten laste van de gemeente Axel komen. Idem tot voorlopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen en de ge meenterekening over het dienstjaar 1965. Idem tot aankoop van een ge deelte berm aan de westzijde van de Kinderdijk van de N.V. Water leidingmaatschappij „Zeeuws- Vlaanderen" te Terneuzen. Idem tot aankoop van een .ge deelte achtertuin van de heer D. Goosen te Axel. Idem tot aankoop van een ge deelte achtertuin van de heer K. van Hermon te Axel. Idem tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Marijkestraat, aan de Jieer J. Wie- les te Axel. Idem tot overname der huur van een strook kroondomeingrond rijksweg Axelse SassingAxel. en wijziging huurovereenkomst met het Kroondomein. Idem tot het aangaan van een kasgeldlening, groot 600.000. Idem tot het verlengen van de rekening-courant-overeenkomst met de Boerenleenbank „Axel", ge vestigd te Axel. Idem tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" (Raiffeisenbank), ge vestigd te Terneuzen. Idem tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer A. A. van Lare, onderwijzer van bijstand aan de Prinses Marijkeschool voor openbaar lager onderwijs te Axel. Idem tot het toekennen van de voorschotten op grond van artikel 42, juncto artikel 126, en 73, eer ste en tweede lid, der Kleuter- ondérwijswet, voor het jaar 1967. Idem tot wijziging van het raads besluit van 15 augustus 1967, no. 403, tot aankoop van weiland, grond en toegangsweg aan de Van Middelhovenstraat van mevr. P. de Feijterde Regt te Axel. Idem tot verkoop vn een perceel bouwgrond, gelegen aan de De Savornin Lohmanlaan, aan de heer J. Wieles te Axel. Idem tot herziening van de be lastingtarieven. Idem tot het vaststellen van de gemeentebegroting met de le wij ziging, de begrotingen van de ver schillende takken van dienst en de begroting van de Sportstichting Axel, alle betreffende het dienst jaar 1968 en beslissing op de inge komen verzoeken om subsidie. De raad van Breskens heeft een krediet van f 160.000 ver leend voor de aanleg van een riolering op de camping Zeebad Breskens, onder voorbehoud dat de door Ged. taten berekende subsidie zal worden verkregen. Door het Zeebad Breskens zal een lening van 60.000 moeten worden aangegaan om een steen tje voor de aanleg te kunnen bijdragen. De gemeente zal deze lening garanderen voor rente en aflossing. De lening zal in 25 jaar zijn afgelost waarbij de ge meente eerste hypotheek krijgt op de gronden die de N.V. tot 1992 in erfpacht heeft. Ook zal de N.V. op eerste aanzeg van de gemeente 2Va ha grond aan de gemeente overdragen voor de aanleg van een zwembad. De heer Vergouwe was zeer verheugd met het voorstel van B. en W. Het zal een belangrijke bijdrage leveren in de recreatie en de volksgezondheid. De heer Van Schaick meende dat een subsidie uit de pot van de infrastructuur wel gerecht vaardigd is. bouwvereniging zullen de nog bij de gemeente in beheer en eigen dom zijnde woningwetwoningen worden overgedragen en wel in een verhouding van 100 en 23. De heer Carels kon met de overdracht wel akkoord gaan, doch wilde wel aandringen op de tijdige toezending van de jaarstukken. De heer Van Schaick bena drukte nog eens de verdeelsleu tel waarop de heren Vergouwe en v. d. Hooft stelden dat hier van discriminatie geen sprake is. Er ls een zo billijk mogelijke verdeling toegepast. Met de stem van de heer Van Schaick tegén werd besloten de woningen- over te dragen. Met de N.V. Zegam werd een overeenkomst gesloten. Vastgesteld Werd een nieuwe verordening op de drank- en horecabelasting. De motie-Finsterwolde werd voor kennisgeving aangenomen. De heer P. Hokke, assistent bij 's rijks belastingen van de post douane en accijnzen te Bres kens, is geslaagd voor het toe latingsexamen voor de verifica teurscursus te Rotterdam. In de r.k. lagere school is een zeer geslaagde ouderavond ge houden. Vóór en na het officiële gedeelte was er gelegenheid met het onderwijzend personeel te spreken. Door het hoofd van de school werd medegedeeld dat het aantal leerlingen 71 bedraagt. Het gehele meubilair van de school is vernieuwd. Hij wees nog op de beleefdheid van de kin deren en het kijken naar de tele visie, hetgeen zeker te merken zal zijn aan de mindere prestaties van de leerlingen. De schoolreis voor de hoogste klassen zal dit jaar naar Amster dam zijn. Een beeld van de ravage volgende punten van behande ling voor: Aanbieding gemeentebegro ting 1968; voorstel tot het ver lenen van een subsidie aan „De Hoekse Rakkers"; verkoop van een perceel bouwgrond aan de regionale Zeeuws-Vlaamsche woningbouwvereniging te Kloos- terzande; voorstel tot het ver lenen van medewerking ex arti kel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de christe lijke school te Hoek; voorstel tot het verkopen van de woningwet woning Dr. Leenhoutsstraat 36 aan de heer P. Deij; idem tot het verkopen van de woningwet woning Beatrixstraaf 7 aan de heer C. J. Vinke; idem tot het verkopen van de woningwet woning Tulpstraat 7 aan de heer A. R. Hengst, begrotingswijzi gingen. Gisteravond rond zeven uur werd het echtpaar De Doelder van Poelje door de eigenaar van 't babyhuis ..Casita" verrast met een fraaie Mutsaerts-kinderwa- •7en. Mevr. De Doe'der had in af wachting van de blijde gebeur tenis bij „Casita" een kinderwa gen besteld De gemr. -'rening over 1965 heeft op i e gewone dienst een batig slot van ƒ4390 en op de kapitaaldunst een batig slot van 322.459. Aan de Algemene Woning bouwvereniging en de' Katho- liekeüZeeuw£*Vlaamse-woning- 19.30 U- Qp de. agenda komen de Uitgaande van een aantal jonge ren in West Zeeuws-Vlaanderen is in „De uitkomst" een teach in met cabaret en dans gehouden. Van de zijde der jeugd was er een grote belangstelling en de organi satoren mogen dan ook op een tamelijk geslaagde eerste poging terugzien. Als gespreksleider fun geerden de heer J. de Vries uit Oostburg en pater G. Baart uit Breskens. Een drietal vragen waren ter discussie voorgelegd voorgelegd. Vraag 1: Hoe denken wij als jonge ren over de oudere generatie? 2. Hoe denken wij over de kerk in de samenleving en 3. Hoe denken wij over de moraal in deze tijd? Men was overtuigd dat men moest komen tot vorming van cen trale instuif- en gespreksgroepen met jeugdigen. Deze teach in zal zeker voor herhaling vatbaar zijn. In café „Buitenlust" bij G. Schrier werd de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke V.V.V. onder leiding van de heer C. van Liere. Deze merkte in zijn terugblik op dat de zomer van 1967 een goed badseizoen is ge weest. Hij drong met klem aan op het verlenen van een goede service, die meer dan ooit nood zakelijk is, omdat men het over al meer in het goedkopere genre gaat zoeken. De heer I. Lourens stelde zich niet meer als bestuurslid her kiesbaar. Hij werd vervangen door J. VasseurVersluis. Her kozen werden P. de Lijzer sr. en W. Robijn. In samenwerking met omlig gende V.V.V.'s en het A.N.V.V. zal getracht worden een propa- ganda-aktie te ondernemen in gebieden, waar augustus nog vakantiemaand is. Gewezen werd ook op de mogelijheid tot het slaan van palen in het afwate ringskanaal, waardoor kleine zeilboten unnen afmeren. De contributie werd gehand haafd op 17,50 per lid en 4 per bed. De gemeenteraad van Hoek is voor een openbare vergadering bijeengeroepen op dinsdag 28 november a.s. De vergadering begint om druk op de maag, opgeblazen gevoel? hielpen direct De gemeenteraad van Oost burg benoemde de heer F. Baa- rens tot conrector aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lyceum. Voor de aanleg van een 9-tal parkeervakken in de Prins Mauritsstraat werd een crediet verstrekt van ƒ2600. Een verheugende mededeling was, dat de besprekingen over de aankoop van grond in de Veerhoekpolder tussen het ge meentebestuur en de stichting Sint Antoniusziekenhuis tot een goed einde waren gebracht. Hierdoor kan deze grond in het bestemmingsplan Veerhoekpol der worden aangekocht en kan men met de bouw van een ver pleegstershuis beginne». De heren H. Storm en J. Barendregt waren verheugd over het be reikte resultaat en spraken de hoop uit dat men nu spoedig met de bouw zou beginnen. Bij de rondvraag waarschuwde de heer Barendregt ervoor dat men vooral bij aanbestedingen in zee moet gaan met erkende aan nemers. De heer W. van Dongen vroeg aandacht voor het aan brengen van leuningen langs de trap in het raadhuis omdat de tegenwoordige toestand vooral voor oudere mensen ongemakke lijk is. Zaterdag 2 december zal Sint- Nicolaas een bezoek brengen aan Philippine. De heilige man zal arriveren op de Dam te Phi lippine. Hij zal worden opge wacht door de fanfare „Sint Ceci lia" en worden verwelkomd door vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en besturen van de plaatselijkek verenigingen. In het kader van de naderende sinterklaasfeesten hebben de winkeliers uit Philippine ge meend een winkelaktie op touw te zetten en een loterij. De win kelweek wordt opgeluisterd door een etalagewedstrijd. Het geheel duurt van 24 nov. tot 9 dec. Er is ook een loterij waarvan de trek king op 11 dec. a.s. zal plaats vinden. Door het wielercomité van Philippine werd zondagmiddag een wielerfestijn georganiseerd, dat een groot succes is geworden. Bijna alle Zeeuwse en verschil lende Brabantse renners waren opgekomen voor de prijsuitrei king van de Zeeuwse wielercom- petitie. Hiervan was de uitslag: Nieuwelingen.: 1. C. de Smit, 2. C. Priem, 3. T. Stroosnijder', 4. T. Schouwenaar, 5. A. Klaeys- sens, 6. A. Coppens, 7. T. Buer- mans, 8. L. Schrouwen, 9. B. van Laere, 10, K. Blok. Aspiranten: 1. P. Romijn, 2. C. Bal, 3. A. de Bunder, 4. N. Rok- veer, 5. M. Romijn, 6. C. v. Bors- sele, 7. K. Glas. De wedstrijd op home-trainers kon wegens defect niet doorgaan. Daarna had de huldiging plaats van de Zeeuwse dameskampioe nen Keetie en Bella Hage door Wim Hendrikse. Deze mochten naast bloemen uit de handen van mevr. Voet 'n prachtig trainingspak ontvangen. Een forum onder leiding van Chris Delbressine en Wim Hen drikse, waaraan medewerkten: Jan Janssen, Jo de Roo, Bart Zoet, Wim Dubois en Piet' Rent meester, die veel vragen, uit de zaal gesteld, deskundig beant woorden. Vanzelfsprekend werd het grootste aantal vragen afgevuurd op Jan Janssen. De zaal in „De Meerpaal" was bomvol, zodat 't voor het wielercomité financieel een geslaagde middag was. Na afloop had een gezellig bal plaats met medewerking van het orkest van Frans Bonne. Zaterdag werd door de „Zeeuws-Vlaamse Automobiel club" de laatste rit in 1967 ver reden. De opkomst was zeer goed. Jammer dat de mist de deelnemers parten speelde. Hier door kwamen vele rijders in tijd nood en was 30 km/u nog te veel. Op zichzelf al geen gemakkelijk ritje werd het nu een zeer zware opgave. Van de rit, die uit 3 delen bestond, was het eerste deel een „oriëntatie", wel het moeilijkste gedeelte, de twee laatste gedeel ten (kaartlezen) was heel wat gemakkelijker. De heren Van der Linde en Boneschanker, hebben zich goed geweerd en kwamen met 90 str. pt. op de eerste plaats. Zij werden dan ook voor goed eigenaar van de „Zilveren Mos sel". De gebroeders Van Wijck kwa men op de 5e plaats met 210 str. pt en behaalden 49 rijderspun- ten, in totaal 246 r.p., waardoor zij clubkampioen 1967 werden. Volledige uitslag: 1. H. J. v. d. Linde, Zuidzande 90 str.p.; 2. H. van Hijfte, Schoon- dijke 121 str. p. 3. H. van Geffen, Schoondijke 180; 4. A. van Tig- gelen, Biervliet 186; 5. A. van Wijck, Terneuzen 210; 6. G. Schepper, Terneuzen 210; 7. G. v. Mossevelde, Terneuzen 210; 8. R. Gerrits, Sluiskil 214; 9. J. Meertens, Zaamslag 226; 10. C. Kolijn, Terneuzen 228; 11. A. van Engelenburg, Groede 240; 12. P. Verstraete, Terneuzen 245; 13. L. Verbrugge, Walsoorden 246; 14. A. v. d. Linde, Aardenburg 249; 15. A. van Damme, Terneuzen 250; 16. W. G. de Ridder, Ter neuzen 259; 17. J. Verstraete, Schoondijke 283; 18. W. J. de Bruijn, Terneuzen 285; 19. J. v. d. Ree. Hoek 290; 20. J. P. de Feij ter, Axel 302. Zaterdagmiddag kwam St. Ni colaas een bezoek brengen aan Sas van Gent. Een en ander bracht nogal wat problemen met zich mee. Vooreerst kon de boot niet door de smalle doorgang bij de brug in Sas van Gent, zodat alle kinderen en de harmonie ge dirigeerd moesten worden naar het kanaal tegenover de stijfsel- fabriek waar de Sint zou ont schepen. Iedereen ging op weg naar de stijfselfabriek, maar in middels kwam de Sint per auto op het Keizer Karelplein aan. Van hier ging het gezelschap naar het gemeentehuis en van daar door het mistige Sas van Gent. Deze samenloop van omstandig heden maakte dit kinderfeest niet direkt tot een groots feest en de mist maakte het geheel nog somberder. De vereniging van Sasse neringdoenden en de r.-k. mid denstandsvereniging hebben in samenwerking een reclameweek op touw gezet. Er zijn prijzen be schikbaar gesteld tot een totale waarde van tweemaal duizend gulden; een en ander in verband met het naderende sinterklaas- Een met 17-ton goederen gela den vrachtwagen werd dinsdag morgen om ongeveer 10 uur op de oude provinciale weg Drie kwartPhilippine gegrepen door een goederentrein. Locomotief en vrachtwagen werden zwaar be schadigd, maar persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde in dichte mist (20 m. zicht). De overweg in de Zandstraat is slechts voorzien van slagbomen met reflectoren. De vrachtwagen kwam uit de richting Philippirie lü en reed door de slagbomen. De trein, een dieselloc, met 400 ton vracht achter zich, kwam uit de richting Sas van Gent en was op weg naar Dow Chemical. De loco motief, bestuurd door machinist J, de B. uit Terneuzen, liep uit de rails en moest door kraanwa gens weer op zijn plaats worden gezet. De vrachtwagen, bestuurd door C. van de V. uit Philippine, werd juist achter de cabine ge grepen. Het verkeer moest geruime tijd worden omgelegd. 8 V', M Net achter de cabine werd de vrachtauto door de trein gegrepen g'önóéi'i ertbij elke bestede gul den wordt een lot verstrekt met een nummer. De trekking van deze gratis loterij zal plaatsvin den op dnisdag 19 december in „Taverne Verbiest" te Sas van Gent. Het bal in de zaal van de glas fabriek, georganiseerd door de stichting het Sasse karnaval, waarbij Bob Smit en het Duke Citykwartet voor zang en muziek zorgden, ondervond veel hinder van de mist. Het aantal bezoe kers was slechts de helft van het normale aantal bezoekers. Velen van buiten Sas van Gent durf den de trip niet aan. Overigens was het bal gezellig en enkele honderden bezoekers wisten dit te waarderen. In een van de lokalen van de openbare lagere school werd de jaarlijkse ouderavond gehouden o.l.v. mevr. T. KapsenbergLin- denberg. Deze vergadering werd bijgewoond door de wethouders. De voorzitster werd reglemen tair voor een periode van 3 jaar herkozen. Zij deed een beroep op de ouders tot grotere steun aan het ouderfonds om het mogelijk te maken een geschenk aan te bieden bij de opening van de nieuwe school. De plaatselijke vogelclub „Tro- pika" richtte een tentoonstelling van exotische vogels in in café „Lamminsvliet". Na een ope ningswoord van voorzitter B. C. de Graaf sprak burgemeester P. F. van Hootegem. Deze noemde hetgeen hier werd getoond een gezonde vorm van vrijetijdsbe steding. Er was voor de tentoonstelling veel belangstelling en het inge zonden materiaal waê naar het oordeel van de keurmeesters van goede kwaliteit. In het café „La Porte d'Or" te IJzendijke zullen zondagavond a.s. home-trainerswedstrijden worden gehouden voor adspiran- ten, nieuwelingen en amateurs. Van de zijde der renners be staat voor deze wedstrijden grote belangstelling, vooral de streek- renners zullen in grote getale aanwezig zijn. Er kan in elke categorie veel strijd worden ver wacht. De wedstrijden worden geor ganiseerd door de supporters* vereniging „Het snelle wiel". In het jeugdgebouw te IJzen dijke werd vrijdag en zaterdag j.I. een konijnen- en pluimvee tentoonstelling gehouden, uit gaande van de fokkersvereni ging „Oostburg en omstreken". Er waren 206 konijnen en 37 stuks pluimvee ingezonden. De keurmeesters waren voor de ko nijnen B. Remeyer en A. A. Cle ment en voor het pluimvee J. Damman. Grote rassen konijnen; Vlaam se reus (wit); Kampioen F. J. De sent te IJzendijke, die hiermede de beker der gemeente IJzendijke in ontvangst mocht nemen; 2. F. Dobbelaere te Axel met Wener wit; 3. O. Robinson te Oostburg, klein zilver; 4. J. Matthys te Sluis; 5. P. J, van Hal te Oost burg; 6. O. Robison te Oostburg; 6a. A. Krane te Zuidzande; 6b. F. Verstelle te Philippine; 6c. W. Dieleman te St. Kruis. Pluimvee: Kampioen K. F. van Tatenhove met Orpington Buff; 2. Comb. Dieleman te Terneuzen met sabelpoot kriel; 3. Comb. Dieleman te Terneuzen met Java kriel, zwart; 4. K. F. van Taten hove te Sluis met Cochin zwart; 4a. Comb. Dieleman te Terneu zen met Chabo kriel, zwart. Een tragische bijzonderheid van deze tentoonstelling is dat de kampioen pluimvee, de heer Van Tatenhove te Sluis, toen hij zaterdagmorgen naar de tentoon stelling kwam, met zijn auto bij wijk Turkeye in een slip geraak te en dodelijk verongelukte. De heer Van Tatenhove was al; tweede secretaris de grote krach van de vereniging. De Philippijnse autocoureur Arsenio Laurel is zondag om het leven gekomen bij een ongeluk tijdens de grote prijs van Ma- cao. Het ongeluk gebeurde in de derde ronde toen een wiel van Laurel's Lotus afliep, de wagen over de kop sloeg en in brand vloog. De coureur, die de race in 1962 en 1963 won, kwam on der de wagen terecht en kon niet worden bevrijd. In de 29e ronde van deze race op Macao, een eilandje voor de Züid-Chinese kust, vond een tweede ongeluk plaats, eveneens met een Lotus. De coureur, Ste ve Holland uit Hong Kong, werd naar een ziekenhuis gebracht. Volgens de politie is bij deze ongelukken geen sprake van op zet geweest. Enige tijd geleden kregen alle deelnemers 'n waar schuwing dat, als de race zou doorgaan, zij eenzelfde lot zou den ondergaan als Lam Bun, een radiospreker uit Hong Kong, di» onlangs in Kow Loon door ter roristen levend werd verbrand

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3