PROVINCIAAL NIEUWS feestje bouwen? schenk de slijter uw vertrouwen! de veelzijdige voedii)9 Burgameester Aschoff reikte 32 flLaiïdsteiner"-plaquettes uit aan donors Terneuzen Aardlenburg Axel Goes Middelburg Oostburg Sas van Gent Moeder merkt het zodra ze met bijvoeding begint: de kennismaking met Liga is voor baby een prettige verrassing. En ai beseft het kleintje de gezondheidswaarde van Liga nog niet, moeder wéét het weldoor de weelde aan edeivoedingsstoffen vormt Liga de grond slag voor een ideale lichaamsontwikkeling, geestkracht; levenslust». voor baby, kleuter en schoolgaand kfnd'1 ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN*, Schoondijke Sluis Vogelwaarde Zaamslag Woensdag 15 november 1967 D E v h 11 E Z t E U W Pagina 3 Ernstig arbeidsongeval op de Schelde Op een aan de zandplaat op de rede van Terneuzen liggende cutterzuiger is dinsdagmiddag om half drie onze stadgenoot de 25- jarige L. P. J. Doorns het slacht offer geworden van een ernstig werkongeval. Het slachtoffer, in dienst van de H. A. M., Was met behulp van een roeiboot bezig de buitenwand van de grote zuiger te schilderen, toen een sleepboot met een bak voorbij voer. De bak, die enigszins begon te slingeren, kwam in aanraking met de roeiboot, welke omsloeg. De heer Doorns werd, terwijl hij in het water lag, tussen de bak en de zuiger bekneld. Met ernsti ge inwendige verwondingen werd hij naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Vergissing of diefstal? Zaterdagmiddag heeft een vreemdeling die gebroken Duits sprak in boekhandel v. d. S. een enveloppe, waarin zich enige honderden guldens bevond, van de toonbank, meegenomen. De man had enkele ansichtkaarten gekocht en heeft bewust of on bewust een verkeerd zakje mee genomen. Toen de man zich naar buiten begaf, bemerkte het zoon tje van de heer v. d. S. dat de klant zijn ansichtkaarten had laten liggen en bracht hem die na. Ook dit zakje accepteerde de vreemdeling en spoedde zich vervolgens de Noordstraat in. Daar het zakje tot op heden niet is teruggebracht moet men wel aannemen, dat hier sprake is vgn diefstal. Benoemd Met ingang van 15 november is onze stadgenoot de heer A. J. F. Maas benoemd tot ópzichter bij de bouwkundige dienst van de gemeente Spijkenisse. Prijs van de maand van Mussaert's fabrieken De Tilburgse fabriek van kin derwagens „Muszaert's" organi seert sedert enige tijd een wed strijd in het verzinnen van slag zinnen. Daarmee kim iedere maand een kinderwagen naar eigen keuze worden gewonnen. De gelukkige winnares voor de maand oktober was mevrouw De Doelder, Iepenlaan 18 te Terneu zen. Zij was de beste van de 1800 inzendingen voor de maand okto ber uit geheel Nederland. Een dezer dagen zal zij haar prijs kunnen afhalen in „Casita" in de Axelsestraat. Houten keet afgebrand haal dat blijkens de hilariteit zeer werd geapprecieerd. De directrice, mevr. Maat— Dieleman, dankte aan het einde van de avond de dichteres ervoor dat zij met het voorlezen van haar werk de verschillende fa cetten van het leven had belicht met voor ieder iets herkenbaars van zichzelf. Vogelvrienden De Terneuzense vogelvrienden organiseren op 23, 24 en 25 no- Dinsdagavond om half zeven moest de brandweer uitrukken voor het blussen van een oude houten keet van de „Hollandse Betonmaatschappij", die zich na bij het separatiepunt bevindt. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon er van het ge bouwtje niets meer worden ge red. De.oorzaak van de brand is onbekend. Dichteres las voor uit eigen werk De bejaarden van het pension, tehuis „Bachten Dieke" en een aantal bewoners van de nabijge. legen bejaardenwoningen had den een genotvolle en gezellige avond met de dichteres Maria de SmetVercouteren uit Water- landkerkje. Zij vertelde hoe zij ertoe geko men was poëzie te gaan bedrij ven en gaf haar visie op de hedendaagse dichtkunst. Begeleid door toepasselijke achtergrondmuziek las zij hierna voor uit eigen werk. Na de kof fiepauze las zij een Vlaams ver- Burgemeester Aschoff speldt Dr. D. Dorrepaal de onderscheiding op. In zijn kwaliteit van voorzitter van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis heeft burgemeester Aschoff maandagavond in de beneden zaal van hotel „Roterdam" aan ruim dertig donors de „Karl Landsteiner-plaquette" uitge reikt voor het feit dat zij 20 maal bloed gaven voor een medemens. Voor zijn méér dan 20 jaar trouwe dienst aan de bloedtrans fusiedienst ontving dr. D. Dorre paal de bronzen onderscheiding met gesp. Mevrouw Dorrepaal kreeg bloemen. De plechtigheid vond plaats in aanwezigheid van de kringsecre taris, de heer A. Constandse; de chef-staf bij het gewestelijk com mando Zeeland, de heer M. Re- neman; het plaatselijk bestuur van het Nederlandsè Rode Kruis; de directie van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil. Het welfarewerk van het Ro de Kruis was vertegenwoordigd door mevrouw Dingemanse en voorts waren er leden van de Rode Kruiscolonnes Terneuzen en Sluiskil en analystes van het Sluiskilse ziekenhuis. Burgemeester Aschoff zei in zijn welkomstwoord dat het Ro de Kruis goed werk doet op plaatsen, die voor anderen moei lijk bereikbaar zijn. 2Je voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat in het Rode Kruis allerlei mensen, ongeacht politieke richting, levensbeschou wing of godsdienst, samenwer ken. In Nederland verenigt men zich meestal in gelijkdenkende groeperingen, zo merkte de bur gemeester op, niet alzo bij het R*da Kjyuis, Baar is hef voldoen- de dat men daadwerkelijk wil helpen. De voorzitter was hoogst tevreden dat Terneuzen zoveel leden telt en ook veel mensen, die bereid zijn te helpen. „Als niet vele vrijwilligers hun werk deden, zou het Rode Kruis nooit kunnen zijn, wat het nu is", al dus de heer Aschoff. Vervolgens ging hij over tot het uitreiken van de Landstei- ner plaquette. Vóór en na de pauze werden een tweetal films vertoond over het welfarewerk en over de bloedtransfusiedienst. Terneuzen telde vorig jaar 350 donors en Sluiskil 250. In 1967 steeg dit aantal tot resp. 450 en 300. In de beide ziekenhuizen werd het vorige jaar 565 maal bloed afgenomen. In de 3 voor bije kwartalen van 1967 was dit aantal reeds 587, zodat kan wor den verwacht dat tegen het ein de van dit jaar 800 maal bloed zal zijn afgenomen. De plaquettes werden uitge reikt aan de volgende heren: A. O. Acke, Th. D. Acke, J. N. v. d. Bergen, T. Brandsma, P. J, de Braai, A. D. Casteleijn, J. Th. van Es, K. Geldof, W. Helmen- dach, H. Jansen. J. Jonker, A. A. Kolijn, P. M. Meijer, J. Meij- ers, Joh. Moelker, M. Nieuw-' dorp, J. A. Riemens, J. Stenvert, J. P. Tazelaar, R. G. Vrieling, C. C. Heeffer en G. Wijne, allen te Terneuzen; verder aan L. E'. Baert, P. C. van Doeselaar, P. W. Gelderland en P. G. Vlees- kens, allen te Sluiskil; aan N, Bolleman en Ch. Dieleman, bei den te Axel; aan M. C. Cardon, J. A. Hemelsoet en H. F. Kot, allen te Sas van Gent, en aan H, Meppelink te Hoek. vember a.s. in de bovenzaal van café „La Belle Vue" een vogel tentoonstelling. Deze zal onge twijfeld de voorgaande overtref fen omdat de vereniging hiermee haar tienjarig bestaan viert. De leden zullen ver over de honderd kanaries en even zoveel tropische vogels, waaronder par kieten en kwartels, tentoonstel len. Een aantal leden zorgt bo vendien voor nieuw tentoonstel- Inigsmateriaal. De grote „tropen" worden ondergebracht in een speciale showvolière. Keurmeesters voor de kana ries zijn de heren J. Campfens uit Oostburg en W. IJzerman uit Steenbergen. Voor de tropische vogels zal de heer H. de Heer uit Middelburg als keurmeester fungeren. De vereniging begon tien jaar geleden met ongeveer 20 leden. Dit aantal is in de loop der jaren uitgegroeid tot meer dan hon derd. Bluesavond in het patronaat Zaterdagavond 18 november wordt er in het patronaat door de Image-klup weer een „blues avond" gegeven. Ditmaal treedt een van Nederlands beste blues- groepen op, n.l. „Cuby Blizzards", een group uit Drente die de laatste jaren enorm in populariteit is gestegen, vooral door de langspeelplaten met de Amerikaanse negerzanger Eddy Boyd. Ook maakten zij diverse „singles". Voorts zijn er op deze avond weer diverse attrakties, waar onder vloeistof-dia's waarmee 'n fantastisch effect verkregen wordt, zodat er op één avond duizenden verschillende decors te zien zijn. Er is ook weer een film van Oliver Hardy. Vergadering van het „Nut" In verband met het vertrek van de heer L. Ahn is er een vacature ontstaan van penning! meester in het bestuur van het departement SluisAardenburg van het „Nut". Er moet nu in een tweetal vacatures worden voorzien. In verband hiermee is er een buitengewone verga dering uitgeschreven op dinsdag 21 november in de sociëteit te Aardenburg. Autobotsing Dinsdagmiddag om 14.40 uur reed R. P. van de V. uit Wiche len (B.) met een personenauto van de Oranjestraat de kruising op met de KanaalkadeZuid singel. Hij verleende geen voor rang aan de personenauto be stuurd door M. H. de K. uit Ter neuzen, die van de Zuidsingel de Kanaalkade opreed. Bij de bot sing die volgde werden beide auto's flink beschadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Hervormde kerk in Zeeland Beroepen te Oosterhout (N. Br.): ds. J. Visbeek te Kats en Wilhelminadorp. Beroepen te Schiermonnikoog: ds. H. Brouwer te Bergen op Zoom. Bedankt voor Zuid-Bejjerland: ds. A. Lam te Zierikzee. Peren uit de koelhuizen In de komende tijd zal er op de Zeeuwse fruitveilingen in Goes en Kapelle-Biezelinge wekelijks een redelijk kwantum handperen van het ras Confé rence voor rekening van de telers opgeslagen en de verkoop hiervan zal geleidelijk aan plaats vinden in de periode half novem ber tot begin maart. Overwegend gebeurt dat door middel van poolvorming, waarbij de telers aan het einde van het seizoen de gemiddelde prijs per kwaliteit uitbetaald krijgen. Vorige week donderdag werd in Goes de eerste verkoop van deze peren uit het koelhuis ge houden. Daarbij werden prijzen genoteerd van 79 cent per kg voor de grote en middelmaat en 73 cent voor de kleine maat klasse 1 export kwaliteit. De telers van de veiling in Kapelle-Biezelinge besloten op woensdag 15 november de eerste Conférence-veiling te houden. De Conférence is het enige pereras waarvan thans nog een voorraad van betekenis 'is. Voor al Zeeland is een belangrijk pro- duktiegebied van dit ras. Er is de laatste tijd 'n goede exportvraag naar peren, in het bijzonder voor rekening van West-Duitsland en Engeland en in mindere mate voor België; Frankrijk en Ier land. Culturele uitwisseling West Vlaanderen—Zeeland „Ons Dorado" geeft 29 november concert In het kader van de onder aus piciën van de provinciale bestu ren van West-Vlaanderen en uitwisseling tussen beide provin cies zal het jeugdkoor en -orkest „Ons Dorado" uit Brugge op woensdag 29 november een con cert geven te Middelburg. „Ons Dorado" is een jeugd- muziekgroep van hoge standing en met een internationale ver maardheid. In 1955 werd zij op gericht in het Sint Lodewijks- college te Brugge door de pries ter-musicus prof. Paul Hanoulle. Hij begon dit werk met het doel binnen het schoolverband een mogelijkheid te scheppen voor musiceren voor eigen liefheb berij. In de 12 jaar van zijn be staan heeft „Ons Dorado" een peil bereikt, dat het ook in het buitenland een graag gehoorde gast is. Het maakte concert reizen naar Duitsland (o.a. in maart van dit jaar), Zwitserland, Oostenrijk. Tsjechq-Slowakije en naar Nederland, waar het op trad voor de Varamicrofoon. Ook in België en Duitsland zijn radio- en t.v.-opnamen van dit koor ge maakt, alsmede opnamen voor de Japanse t.v. De muziekbeoefening van dit uit circa 120 leden in de leeftijd van 1018 jaar bestaande jeugd koor- en -orkest geschiedt niet volgens de klassieke methode, maar volgens de methode van de Duitse componist en muziek pedagoog Carl Orff' en met ge bruikmaking van het z.g. Orff- instrumentarium, samengesteld uit klokspelen, xylofonen en slagwerk. De blokfluit speelt in dit jeugdorkest een belangrijke rol, met als „fundament" enkele contra-bassen, .celli en guitaren. De koren hebben 'n overwegend volksliedkarakter. Ook in Zeeland heeft de Orff- methode-reeds lang in gang ge vonden, met name bij de Zeeuw se muziekschool. Bekend op dit terrein is het werk van de heer J. M. Luykenaar, adj. directeur van de muziekschool, afdeling Zierikzee, door de uitvoering van Carl Orff's „Weihnachtgeschich- te". Deze uitvoering werd enkele malen door de AVRO uitgezon den. P.v.d.A. besprak het streekplan In hotel „De Eenhoorn" werd een vergadering gehouden van het district West Zeeuws-Vlaan deren van de partij van de ar beid. Op deze bijeenkomsten werden inleidingen gehouden door jhr. mr. T. A. W. Schorer lid van G. S. van Zeeland; ir. M. de Vink, directeur van de pro vinciale planologische dienst, en drs. Th. J. Westerhout, lid van de tweede kamer. Ir. De Vink betoogde dat in de toekomst Oost Zeeuws-Vlaan deren als woongebied niet meer zo aantrekkelijk zal zijn in ver band met de toenemende indus trialisatie. Daarom zal het wes telijk gedeelte als uitloopgebied een belangrijke functie krijgen. Hij zei dit tijdens een bespre king van het streekplan. We moeten de functie van West Zeeuws-Vlaanderen zien in on derlinge samenhang met het oos- telijk deel.Behalve woongebied is het westen recreatiegebied en agrarisch gebied. De heer Westerhout legde de nadruk op de noodzaak van ruimtelijke ordening in ons dichtbevolkte land. Jhr. Schorer behandelde de algemene aspec ten van het streekplan. Na de inleidingen volgde een discussie, waarbij wethouder W. C. van der' Hooft uit Breskens de visserij ter sprake bracht. Hij was van mening dat het streek plan te weinig rekening hield met de functie van Breskens als vissers- en jachthaven. De heer De Vink betoogde dat h^t, onmo gelijk is in een streekplan het probleem van de visserij uit de doeken te doen, Over de wa,ter- I sport zal een paragraaf aan de toelichting bij het ontwerp wor den toegevoegd. De heer Wester hout merkte nog op dat in de toekomst visserij kan worden bedreven uit Vlissingen of uit Breskens. waarbij zijn persoon lijke voorkeur uitging naar Bres kens. Jaarvergadering katholieke invalidenbond Zeeland Op de jaarvergadering van de Nederlandse katholieke invali denbond afd. Zeeland stond voor zitter W. Weterings uitvoerig bij 't vakantiewerk van de bond stil. Hij ging voorts in op de lan delijke .organisatie en de coör dinatie in de provincie. De ver gadering vond plaats in 't buurt centrum „Sint Albert" te Sas van Gent. In zijn welkomstwoord richtte hij zich tot mej. Koster als ver tegenwoordigster van het hoofd bestuur. Zij is belast met de da gelijkse werkzaamheden van de bond. Vooral het vakantiewerk staat in haar belangstelling. Het vinden van aangepaste va kantiehuizen is steeds een pro bleem. Ondanks het feit dat katholiek Nederland een over vloed van internaten heeft, blijkt het ieder jaar een probleem deze internaten voor de vakantiewe ken in te zetten. Meestal is men niet bereid de internaten voor gehandicapten, die ook recht op vakantie hebben, open te stel len. Ondanks al deze problemen staan de vakantieweken hoog aangeschreven. De r.k. invali denbond is de eerste geweest die vakantieweken voor gehandicap ten heeft georganiseerd. Het is een van de belangrijkste en mooiste doelstellingen van de bond. Een andere vraag is of het niet de hoogste tijd wordt dat con tact wordt gezocht met andere organisaties voor gehandicapten, waardoor een coördinatie zou ontstaan, die het geheel van het vakantiewerk ten goede zou ko men. Meer aandacht zal moeten wor den besteed aan de jongere ge handicapten. Een raadsel is het nog steeds dat men niet wenst toe te treden tot een gehandi capten-organisatie wegens de contributie of dat men niet als gehandicapte beschouwd wenst te worden. Op de vergadering waren ook aanwezig de heren Marquinie en Wetselaar van de A.V.O. De heer Marquinie spoorde de leden aan achter hun bestuur te staan en te proberen het aantal leden uit te breiden. Mejuffrouw Koster ging in op de betekenis van het landelijk bureau voor de leden. Dit lande lijk bureau heeft de taak zich naar buiten te presenteren. Men geeft richtlijnen en is vertegen woordigd in veel commissies. Met het N.K.V. zijn er geen con tacten meer. Men heeft nu con tact gezocht met de K.A.B.O. Vervolgens gaf mej. Koster een overzicht van de W.A.O. en de wet op de zware geneeskun dige risico's. •Uitvoerig ging zij in op het vakantiewerk. In 1966 zijn er 400 mensen mee naar Lourdes ge gaan en hebben er 180 aan va kantieweken deelgenomen. In 1967 bedroeg dit aantal 350 voor de vakantieweken. Bijzondere aandacht vroeg mej. Koster voor het.onderhoud van de eigen invalidewagen of auto. De jaarverslagen werden goed gekeurd. Alleen het financieel verslag kreeg meer aandacht, ge zien de kaspositie. Een sleutel ringenactie werd aangekondigd, waardoor men hoopt de kasposi tie te verstevigen. Het is de be doeling dat al de leden met sleu telringen op stap gaan en deze aan de man te brengen voor 75 cent per stuk. Daarna volgde een ontspan ningsgedeelte met een tweetal films over het eigen vakantie werk en een sosiaie werkplaats. Group Test verzorgde matig bezocht bal De buurtvereniging „De Ma- rollen" uit Sas van Gent, die om de financiën van de buurtkas in verband met de naderende kar- navalsfeesten wat wilde aanster ken, een bal had georganiseerd, kan terugblikken op een qua mu ziek goed geslaagde avond, die financieel niet zo best was. Het slechte weer hield vele be zoekers binnenskamers. Group Test bracht muzikaal een goed verzorgde avond in de zaal Flo ra en het originele werk met de lichteffecten was fascinerend. De Marollen hebben in ieder geval met dit experiment succes ge boekt. Sinterklaas komt Evenals voorgaande jaren zal Sinterklaas ook thans een be zoek brengen aan Sas van Gent. Dit bezoek zal zoals op vele plaatsen elders plaats vinden op zaterdag 18 november. Hij zal dan weer per boot in ihet kanaal Gent:Terneuzen afmeren en onder muzikale begeleiding van de harmonie „De verenigde vrienden" op het gemeentehuis worden ontvangen door het col lege van burgemeester en wet houders en zal hij hierna een rondgang door de gemeente ma ken. Carnavalsbal De stichting „Het Sasse Karna val" zet zaterdag 18 november 1967 de reeks van feestelijkheden in het kader van het karnaval voort. Nadat de Marollen uit Sas van Gent de reeks hebben ge opend, heeft de stichting voor za terdag een groot bal georgani seerd. Dit bal wordt gehouden in de zaal van de glasfabriek. Aan dit karnavalsbal wordt werken mee Hob Smit en het (IGiV Duke City Sextet. In tegenstel ling tot voorgaande jaren zal tij dens dit bal niet de raad van elf met de nieuw gekozen prins kar naval binnen komen in samen werking met de harmonie De Verenigde Vrienden. Deze plech tige voor karnaval onmisbare ceremonie zal nu in januari ge schieden bij een volgend bal. Beneluxavond voor plattelandsvrouwen In zaal Wijffels heeft de af deling Sluis van de bond van plattelandsvrouwen België Luxemburgavond georganiseerd voor alle afdelingen in West Zeeuws-Vlaanderen. Mevr. Van der WeelMinderhoud sprak 'n openingswoord voor een goed bezette zaal. Zij sprak daarbij over onze Beneluxpartners, in het bijzonder over historie en kunst. Mevr. J. BoschCorthals droeg enige fragmenten uit de Vlaam se literatuur voor, o.a. „De pas toor uit den bloeyenden wijn gaard" van Felix Timmermans en „O, ruischen van het ranke riet" door Guido Gezelle. Mevrouw LuteijnLuteijn uit Zuidzande gaf een demonstratie kantklossen waarbij een koortje uit Sluis op de achtergrond Vlaamse liedjes zong. De heer De Bruijne uit Cadzand vertoon de enige films die een beeld ga ven van het leven bij onze zui derburen. Het programma werd tweemaal door een pauze onder broken en tijdens deze pauze werden enige specifieke hapjes uit beide landen genuttigd. Mevr. J. de HulluVerplanke uit Sluis bracht dank voor alle medewerking, in het bijzonder aan de Belgische ambassade voor het in bruikleen afgestane ma teriaal. Sinterklaas komt op 2 december In hotel „Balmoral" werd een vergadering gehouden van het plaatselijk Sint Nicolaascomité onder leiding van de heer G. J. van Oorschot. Penningmeester L. Ducheine deelde mee dat de huis-aan-huis lijsteninzameling 1628,55 had opgebracht. Als we bedenken dat bet aantal gezinnen in de ge> meente gestegen is, dan betekent dit een achteruitgang in verge lijking met vorig jaar. De intocht werd vastgesteld op zaterdag 2 december. Sinter klaas komt dan met zijn gevolg van de doorlaatpost in Sint An ne ter Muiden en wordt in de buurt van het seminarie opge wacht door de muziekvereniging „Apollo" met de drumband „De Jantjes". Na een rondwandeling volgt er een officiële ontvangst ten stadhuize en worden aldaar ook de kinderen van 1, 2 en 3 jaar onthaald. Leiding jeugdwerk op cursus Verschillende leidsters en lei ders van de plaatselijke welpen-, verkenners- en rowangroepen gaan de komende weken gedu rende twee weekends op cursus. Via deze cursussen, die in ver schillende plaatsen in Brabant worden gegeven, hopen de jeugd leiders meer kennis op te doen over de mogelijkheden en ook de moeilijkheden rond het „omgaan met de jeugd". Geslaagde donateursactie Jeugdwerk De Liduinagroep (kabouters en gidsen) en de Franciscusgroep (welpen, verkenners en rowans) hielden in de dorpen Bosch- kapelle, Stoppeldijk en Hengst dijk een bliksemactie van een uur om donateurs te werven voor hun verenigingen. Met het nodige tam-tam de drumband verleende met een sublieme show zijn gewaardeerde mede werking deden een tachtigtal jongens en meisjes van de be trokken groepen een aanval op de huisdeuren. Binnen de ge stelde tijd bracht deze donateurs actie een bedrag op van 448,25. Ouderavond jongerensociëteit Na een reeks van succesvolle avonden is uitgerekend de ouderavond, die door de jonge rensociëteit in het verenigings gebouw te Stoppeldijk werd be legd, op een teleurstelling uitge lopen. Slechts enkele ouders gaven van hun belangstelling blijk. Het actieve soosbestuur had er heel wat anders van verwacht, temeer omdat menigeen het doen en laten van de jongerensociëteit met argusogen gadeslaat. Da kans om de sfeer eens van dicht bij te leren kennen, hebben de meeste ouders voorbij laten gaan. De jongerensociëteit zal na deze tegenslag niet bij de pak ken neerzitten. Zo staat er voor zaterdag 18 november alweer 'n bingo-avond op het programma in het parochiehuis te Ossenisse. Lezing voor de plattelands vrouwen De afdeling Terneuzen Zaamslag van de Neder 1. bond van plattelandsvrouwen biedt de leden, op woensdag 22 november a.s. een interessante lezing aan in „De Poort" te Zaamslag. De heer K. Scholten komt iets vertellen waarvoor het geld, dat door de actie „Open het Dorp" bijeen werd gebracht, is besteed. Aan de hand van dia's zal dui delijk worden gemaakt hoe alles er ginds uitziet en in zijn werk gaat. Ook vrienden en kennissen zijn welkom. De vergadering begint om half acht. „ZWEMLES" VOOR PASGEBOREN BABY De dagbladen in Melbourne hebben de nodige ophef gemaakt van het feit dat de Nederla.ndse zweminstructrice Claire Tim mermans, die al eerder publici teit verkreeg met haar zwem- onderricht aan zeer jeugdige kinderen, haar vier dagen te voren geboren zoontje Marc An thony in het ziekenhuis het eer ste zwemonderricht heeft ge geven. Persfotografen en televisie cameramensen verdrongen zich om het kleine plastieken zwem badje, dat in het ziekenhuis was opgesteld, om te zien hoe onder Claire's leiding zelfs een pas ge boren baby armpjes en beentjes uitslaat. Claire's echtgenoot Wim Tim mermans specialiseert zich in het zwemonderricht aan gedeeltelijk verlamden en verscheidene van zijn leerlingen hebben prijzen behaald op de „paraplegic games".

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3