PROVINCIAAL NIEUWS 3 Op deze wagen speciale inruilactie vlees etenis 1 vemnÈmxMietm f 5995,- CORTINA 12ÖO met ons praten AUTOMOBIEL- GJUM&EBEIMJF Terneuzen Axel Goes Hontenisse Middelburg Sluiskil Vlissingen - AGENDA - TERNEUZEN Tel. (01150) - 2935 ST. JANSTEEN Tel. (01140) - 3041 Aanslagen in Bonn FORD MEER AUTO VOOR UW GELD COUPON inde Cortina 1200. Maandag 13/dmsdag 14 november 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 VePfoatmop De laatste sluisdeuren Eind vorige week zijn de laat ste sluisdeuren te Terneuzen ge arriveerd die de afsluiting zul len vormen van de sluiskolk aan do noordzijde en de buiten-voor hoven van de nieuwe binnen- vaartsluis. Ook de bijkomende werken vorderen regelmatig. Het tijdstip zal nu spoedig daar zijn, dat de binnenvaartsluis in ge bruik kan worden genomen. Het vissershaventje Ieder schip krijgt op tijd een schoonmaakbeurt. Ook de BR 5. In dit geval verdient het even wel aparte aandacht. Niet om het schip, maar om de plaats waar dit plaats vond, n.l. in het droog gevallen oude visserhaventje. Dit zal waarschijnlijk de laat ste maal zijn dat in dit haventje zulk een karwei wordt opge knapt. De schepen mogen veranderd zijn, het vissershaventje bleef wat het was. Wat zal het over enige tijd worden? Een bussta tion? Parkeerterrein? Of markt terrein? Goede vangst Met een vlet en hengels trok ken de heren A. Zandstra, H. Bo- gaert en P. Loof zondagmorgen er op uit de Schelde op. Rond vier uur ijl de middag keerden ze terug en bleken een goede vis- "vangst te hebben gehad. Met een tiental flinke kabeljauwen kwa men ze de ponton op en toonden zij ons de buit. Meer dan er op 'de foto te zien was konden ze niet tillen. En het waren gewel dige knapen! Enkele wogen 5 a 6 kilo! Pyromaan sloeg weer toe Dank zij de oplettendheid van omwonenden kon de brand, die zaterdagavond rond elf uur door de Terneuzense pyromaan werd gesticht, spoedig worden geblust. Dit was de zevende maal dat hij toesloeg. De brand brak uit in een opslagruimte in de Brouwe rijstraat, die door de exploitant van hotel „Centraal", de heer H. v. d. Veer, als garage wordt gebruikt. De heer v. d. Veer heeft met de hulp van enkele cafébezoe kers en omwonenden de brand met emmers water kunnen blus sen. zodat de gealarmeerde brand weer niet meer in aktie moest komen. Inbraken Zaterdagmiddag te kwart over drie bemerkte de werkster van de schippersschool dat onbeken den zich toegang hadden ver schaft in de diverse lokalen en constateerde de onderwijzeres mej Van der Peijl dat men door het vernielen van een ruit was binnengedrongen. In enkele lokalen was het aanwezige geld ontvreemd. Zondagmiddag werd gemeld dat ia optnbwe «chooi «n de nabij gelegen openbare kleuter school in de Tamarindestraat was ingebroken en alle lokalen waren onderzocht, vernielingen aangericht en geld was ont vreemd. Zondagavond bemerkte de heer De Br. dat uit zijn nabij de Industrieweg staand magazijn 'n aantal ledige flessen waren ont vreemd en stuk gegooid. Bij het door de recherche inge stelde onderzoek bleek dat een tweetal knapen, respectievelijk 6 en 8 jaar oud, zich aan al deze diefstallen hadden schuldig ge maakt. Ouderavond „Zonneschool" Vrijdag j.l. organiseerde de oi^ercommissie van de openbare lagere „Zonneschool" aan de van Steenbergenlaan haar jaarlijkse ouderavond. Nadat de ouders gelegenheid hadden gehad het werk van hun kinderen te bekijken en te spre ken met de leerkrachten kwam men bijeen in de gemeenschaps zaal van de school. De voorzitter van de ouder commissie, de heer De Vries, zei verheugd te zijn een behoorlijk aantal belangstellende ouders te kunnen begroeten en kondigde o.a. de verkiezing van een ge heel nieuwe oudercommissie aan, overeenkomstig de nieuwe be palingen. Daarna werd het huishoude lijke gedeelte van de vergadering vlot afgewerkt. In de nieuwe commissie werden benoemd me vrouw GeeneGeelhoedt en de heren Huybrecht, Ruster, Aug. Dooms, Van Putten en De ïtoo. Na een korte pauze werd het woord gegeven aan de heer M. L. van Vugt, hoofd van de open bare Ulo-school, voor een uit eenzetting over de nieuwe on- derwijswetgeving. Vooral het systeem van de brugklassen maakte bij de gelegenheid tot vragen stellen de tongen los. De conclusie was wel dat nog inten sief overleg tussen de scholen van voortgezet onderwijs nood zakelijk is, waaruit een nauwe samenwerking moet groeien. De voorzitter dankte de heer Van Vugt voor zijn bereidheid dit moeilijke onderwerp te heb ben willen behandelen, waarna nog op hartelijke wijze afscheid werd genomen van de aftreden de oudercommissie. Sinterklaas in het „Oranjekwartier" Traditiegetrouw komt Sinter klaas de kinderen van 2 tot 8 jaar van de leden van 't „Oran jekwartier" een bezoek brengen. Natuurlijk blijft het ook dit jaar niet alleen bij een bezoek. De goede man zal beslist weer snoep en geschenken (en mis schien ook wel een enkele ver maning) uitdelen. Op maandag 4 december verwacht hij om half zeven in „De Schakel" aan de Kerkhoflaan de kinderen en de ouders van 't „Oranjekwartier". Overdracht gerestaureerd orgel Gistermorgen werd de restau ratie van de Grote Kerk in de Noordstraat in haar geheel afge sloten door de overdracht en in gebruikneming van het uit 1929 daterende orgel. Met een korte toespraak droeg de voorzitter van de bouw- en restauratiecommissie tevens organist van de Goede Herder kerk de heer D. van Es !t orgel over aan de voorzitter van de centrale kerkeraad, ds. P. v. d. Vlugt. De heer Van Es vergeleek de gebreken die het orgel voor de restauratie vertoonde met die van een ouder wordende mens: de admhaling gaat wat moeilij ker, de spieren worden stijf. Bij het orgel begon de windvoorzie- ning gebrekkig te worden, bij de 24 stemmen die het voorheen be zat zijn 4 nieuwe gevoegd. Er zit ten in dit orgel 1400 pijpen waar bij grote van meer dan 6 meter en kleinere dan een potlood. Het orgel staat nu waar het hoort om de gemeentezang te steunen: achter in de kerk en niet meer boven de preekstoel zoals voor heen. Alle visuele aandacht van de gemeentenaren kan nu wor den geconcentreerd op het litur gisch centrum. De heer Van Es feliciteerde naast de kerkeraad en de gemeente die hij voor haar grote offervaardigheid waardoor deze restauratie van de „moe derkerk" tot stand kon komen, uiteraard ook de organist 't Gilde en in het bijzonder de oud-orga nist Van Fraaijenhove, die 50 jaar organist was in de Grote Kerk en gisteren zijn verjaardag vier de en ook het eerste lied (psalm 150) van de gemeentezang zou begeleiden. Ds. v. d. Vlugt aanvaardde het orgel in dank en hoopte dat het tot in lengte van dagen een on misbare bijdrage zou leveren aan de erediensten. Als symbolisch opschrift zou hij op dit orgel de woorden uit het orgelbüchlein van J. C. Bach geplaatst willen zien: Dem höh- sten Gott allem zu Ehren; dem nachsten drausz sich zu belehren. Het vrij romantische karakter van het orgel is tijdens de res tauratie veranderd door de toe voeging van een viertal helder geïntoneerde registers waarbij met name de sesquialter genoemd kunnen worden. Een geheel nieuw orgel van dergelijke groot te zou een bedrag van 150.000 gulden kosten. Het orgel-tech nische gedeelte werd vernieuwd door de firma Vermeulen te Weert, de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij verzorgde het timmerwerk. De kerk was totaal bezet. Ve len waren geïmponeerd door het machtig geluid dat de vrij grote ruimte vulde en de sublieme wij ze waarmee organist Van Es dit prachtige orgel tot leven bracht. V erkeersongevallen Zaterdagmorgen te ongeveer kwart voor acht reed de heer F. B. uit Axel met zijn auto over de Frederik van Eedenstraat in de richting van de Industrieweg toen uit tegenovergestelde rich ting de heer C. de W. met zijn outo op de kruising met de Wil lem Kloosstraat voorlangs eerst genoemde auto wilde passeren, met het gevolg dat een bot sing ontstond waarbij beide auto'p vrij zwaar werden be schadigd. In de nacht van zaterdag op zondag te ongeveer half twee had in de Noordstraat nabij de hoek van de Axelsebrug een aan rijding plaats tussen een auto be stuurd door W. D. S. uit Terneu zen en een in de richting van de brug rijdende bromfiets bereden door de heer D. S. met als duo- passagiere mej. S. de Z., beiden wonende in Terneuzen. Door de botsing werd de brommer zwaar beschadigd, maar de heer S. en mej. De Z. liepen gelukkig slechts lichte verwondingen op. Lezing voor Ned. Ver. van Huisvrouwen Voor de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afdeling Terneuzen, heeft de heer Hamelink de vo rige week een causerie gehouden over kaas en kaasfondue, een onderwerp waar vele huisvrou wen belangstelling voor hebben. \Vóór de pauze vertelde de spre- mm#mm%>. VetzïkoiW-op m Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. m 2 ASPRO'' UséntiOeei fit. ker over de vele kaassoorten die ieder land brengt; voor ons zijn bekend: Nederland, Frankrijk, Zwitserland en Denemarken, in 't geheel enige honderden soor ten. Na de pauze maakte de heer Hamelink een heerlijke kaasfon due klaar, waarvan allen moch ten proeven. Mevr. VermeulenMaarse dankte de spreker hartelijk en meende dat de aanwezigen met meer kennis van zaken naar huis zouden terugkeren. Auto over de kop Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is D. R. uit Axel met. zijn personenauto op het spek-gladde wegdek van de Sasdijk komen te slippen waardoor de auto over de kop is geslagen. Persoonlijk letsel deet zich niet voor, maar de auto werd zwaar beschadigd. Inbraken Tijdens het weekeinde Is er op drie plaatsen te Goes ingebroken. De dief of dieven brachten een be zoek aan een grossierden]1 in klom pen aan de VSorstad, en aan een directiekeet op het industrieter rein aan de haven. Een grote buit aan sigaretten ter waarde van 12.000,- bemachtigden zij voorts in een grossierderij in levensmidde len aan de Fruitlaan. In totaal werd ook nog 300,in contanten ver mist bij de drie kraakjes. De dader of daders hebben in alle gevMlen zich toegang verschaft door het breken van ruiten. Buit voor douane ter waarde van 18.500 Ambtenaren van de centrale douanepost uit Axel hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag onder de gemeente Hontenisse wegens poging tot smokkel naar België in beslag genomen een trekker met aanhangwagen, waarop onder een lading bieten koppen 3000 kilogram roomboter was verborgen. De waarde van het geheel is getaxeerd op 18.500,—. De surveillerende douane ambtenaren zagen in 't holst van de nacht, n.l. omstreeks 2 uur, verdachte bewegingen rondom het erf van een landbouwer. Na nog enige tijd gewacht te heb ben besloten zij om het erf en de landbouwschuur eens aan een grondig onderzoek te onderwer pen, met het bovengenoemde ge volg. Het geheel stond kennelijk voor direkt vervoer gereed. De landbouwer van zijn bed ge licht werd aan de tand gevoeld, doch deze beweerde van niets te weten. Desondanks werd hij toch verantwoordelijk gesteld voor hetgeen er op zijn erf gebeurd was en in verzekering gesteld. Later is hij overgebracht naar Middelburg. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Zeeuwse muziekschool jubileerde In de concert- en gehoorzaal te Middelburg werd j.l, zaterdag het 12%-jarig jubileum van de Zeeuwse muziekschool gevierd met een concert door het Zeeuw se jeugdorkest. De commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, reik te de prijs voor jong Zeeuws ta lent aan Daan Mannke.te Vogel waarde. Door radio en televisie werd van het gehele gebeuren een op name gemaakt. De t.v. zendt deze uit dinsdagavond om 19.10 uur in de rubriek „Van gewest tot ge west" over Nederland II. De V.A.R.A. zendt deze gebeurtenis uit in haar programma van a.s. woensdagmiddag om 14 uur. Aan het concert werd mede werking verleend door de jonge Terneuzense klarinettist Cle ment van den Bulck. Filmvertoning voor de jeugd Zaterdagmiddag werd in het gebouw „De Ark" te Sluiskil aan ruim 150 kabouters en gid sen uit de kanaalzone en Bier vliet een filmvoorstelling aange boden door het districtsbestuur voor de kanaalzone van de Ne derlandse gidsen. Vertoond wer den „De liegende Olifant" en nog enkele bijfilmpjes. Uitbreiding werf Scheldepoort in Vlissingen-Oost De N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissin gen, lid van de Rijn-Schelde groep, heeft de dokcapaciteit van de reparatiewerf „Scheldepoort" te Vlissingen-oost uitgebreid met een drijvend dok voor schepen tot ongeveer 15.000 t.dw. Het is door de sleepboot „Thames" van L. Smit en co. van Gaevle in Zweden door het Kielerkanaal naar Vlissingen-oost gesleept en zondagavond op zijn ligplaats aangekomen. De directie van „De Schelde" verwacht dat dit dok een verbe tering van de reparatieresultaten zal geven. Men hoopt op een ver hoging van het aantal schepen, maar ook op een verbetering van de gemiddelde bezetting per dok. Op die manier zal de werf een groter percentage van de sche pen die Antwerpen aandoen, kun nen repareren. In de loop van 1968 zal de Schelde zoals be kend ook een drijvende repa ratiewerkplaats in Terneuzen inrichten, die zich zal toeleggen op reparaties aan zeeschepen, die gebruik maken van de havens van Terneuzen of het kanaal GentTerneuzen passeren. Voor het eventuele dokken van deze schepen is „Scheldepoort" de aan gewezen plaats. MAANDAG 13 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Meisje, minderjarig meis je". DINSDAG 14 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Meisje, minderjarig meis je". MAAMi M ADRES: PLAATS: TELEFOON:., In gesloten enveloppe opsturen naar bovenstaande Adviesprijs af fabriek Amsterdam. Official Ford Dealer. Fa.VANPUTTENs.ZN Ook zaterdags is onze verkoper aanwezig-. Twee dodelijke ongelukken Op de weg van Diepenheim naar Geesteren is zondagavond een personenauto van de weg ge raakt en tegen een boom ge reden. Een van de drie inzitten den, de 16-jarige G. J. Wannink uit Gelzelaar, kwam hierbij om het leven. De 41-jarige heer T. H Aalbers is vannacht om het léven ge komen, toen de auto die hij be stuurde, op de oude rijksweg te Eist uit de bocht vloog en in een sloot terechtkwam. Zondagochtend vroeg zijn in Bonn op verschillende tijden ex plosieve ladingen ontploft, die de ingangen van de Griekse en de Boliviaanse ambassade be schadigden. In beide gevallen werden de trappenhuizen en wo ningen aan de andere kant van de straat beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De daders zijn nog niet ge pakt. De politie patrouilleerde al enige dagen voor de Boliviaanse ambassade, daar deze al een aan slag vreesde. De door de ontploffingen aan gerichte schade is gering, zo deel de de politie later mee. OECUMENISCHE SCHOOL IN DE BETUWE In het Betuws dorp Varik heb ben de voorstanders van het bij zonder en het openbaar onder wijs elkaar de hand gereikt en samengewerkt om te komen tot het stichten van een vierklassige lagere school, die door alle kin deren van de dorpen Varik- Heesselt zal worden bezocht. Tot voor kort waren er dria scholen, n.l. twee openbare en één rooms-katholieke school in deze gemeente, die circa 1200 in woners telt. Het in stand houden van deze scholen, waarvan èr twee aan vervanging toe waren, was geen eenvoudige zaak. De gemeente stond in Gelderland het hoogst genoteerd wat de kosten per leer ling betreft. Men begreep dat dit zo niet langer kon doorgaan en in volle overeenstemming werd besloten de rooms-katholieke school en de openbare school te Heesselt op te heffen. Hiervoor in de plaats kwam de vierklas sige school, die de naam kreeg van de heer Westerbeek van Eer ten, de burgemeester die in sa menwerking van velen aan de realisering van dit ideaal leiding gaf. Daar bent u vóór, want met 'n goede portie vlees kunt u er tegen 1 Vlees is rijk aan waardevolle eiwitten. Vlees Is uitstekend voor de lijn. En het hele gezin houdt ervan, van lekker vlees en lekkere jusl U tfaefiF, V VWF Wr f5535,— afreets maar een kleine compleet tot en-met wagen kon kopen. Hier is uw kans: voor dat geld hebt en verwarming.' u nü een Ford Cortina. De Cortina 1200, speciaal voor u gecreëerd, de laagstgeprljsde Cortina. Met een soe pele, pittige 1200 cc/54 pk-motor (winnaar van 140 ral lies en racesl), schijfremmen vóór, Aeroflow-ventilatle. Verchroomde bumpers en wieldoppen, nieuw Interieur, Denk aan het bedrag, dat u wilde besteden voor een kleine wagen. Nu is ds keus niet moeilijk meer. NO wordt 't een échte Cortina. Een. échte Ford. HIJ etaat In onze showroom. Welkom! Ik ben geïnteresseerd In documentatie van/proefrit (doorhalen wat niet gewenst wordt) voor diezelfde prijs biedt Ford u nu (een beroemde, sportieve en ruime familiewanen nu tegen een ongelooflijke prijs)

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3