Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Yvonne Paul wordt wereldnieuws Indonesië kocht rijst in Thailand Reeds een maand bivakkeer! ze op Schiphol BEURSOVERZICHT VOORLOPIG AKKOORD BIJ DE CHRYSLER-FABRIEKEN Boete van 2500 gulden voor spelers van Celtic BURGERLIJKE STAND f VSÏjÜag 10 november 1967 de vrije zeeuw Pagina 5 FLAUW VOOR INTERNATIONALS Fraude op grote schaal Geyser doodsoorzaak ENGELAND KLOPTE IERLAND MET 7-2 Loop der bevolking In haar hlauwe geleende regen jas en haar gebloemde japon heeft Yvonne Paul, de 38-jarige vrouw die op 9 oktober Ame rika werd uitgezet en die sinds dien op Schiphol bivakkeert, er thans de eerste maand in de ver trekhal opzitten. Langzamerhand begint ze wereldnieuws te worden. Enkele dagen geleden publiceerde de New York Herald Tribune een foto van haar in de hal met een uitvoerig bijschrift over haar tragedie en woensdagmorgen kwam een BBC-reporter uit En geland naar Schiphol vliegen om een interview met haar op de band vast te leggen. Het zal van daag worden uitgezonden in het BBC-programma „Day to Day" en tevens naar het Amerikaan se radio-station C.B.S. worden gerelayeerd. De in Indonesië uit Armeense ouders geboren Yvonne, die na de oorlog de Nederlandse natio naliteit koos en die de afgelopen 9% jaar in New York heeft ge woond, bejegent de journalisten overigens weinig vriendelijk, omdat ze bang is dat deze publi citeit haar zaak geen goed zal doen. Ze wenst tot iedere prijs naar haar flatje in New York terug te keren, maar volgens de Amërikaanse immigratiedienst worcHr-haar zaak als afgedaan beschouwd. Zij heeft vijf jaar als secretaresse voor het Neder lands consulaat in New York gewerkt, maar nadien raakte ze in overigens onbelangrijke per soonlijke moeilijkheden met en kele Amerikaanse kennissen, hetgeen tot het afwijzen van haar verzoek tot vestiging in Amerika heeft geleid. Na haar deportatie naar Neder land heeft mej. Paul onmiddel lijk een nieuw verzoek tot toe lating in de Ver. Staten inge diend, waarop zij tot dusver nog geen antwoord heeft ontvangen. Intussen gaat ze haar tweede maand op Schiphol in. Ze eet kleine hapjes in het restaurant en slaapt onder een losse deken op de zitbanken in de hal. Aan de oplopende koersen van de laatste beursdagen voor de meeste internationale waarden is gisteren een einde gekomen. De stemming was flauw over de gehele linie, dit door.wat buiten lands aanbod, alsmede lokale verkopen die in een praktisch lege markt moesten worden uit gevoerd. De handel was kalm en niet in overeenstemming met de nogal forse koersdalingen bij de opening. Unilever werd verhandeld op 104,70, ex 2,50 interimdividend tegen woensdag als slotprijs 110 cum interimdividend, een terug gang derhalve van bijna 3 gul den ofwel circa 13 punten op de oude omrekeningsbasis. Unilever sloot in Wallstreet een halve dol lar lager door ruim aanbod. Kon. Olie gaf op 139,90 bijna 2 gulden prijs. Philips daalde-2 gulden tot 109,30. AKU zakte 1,20 in op 61,60, Hoogovens Werd een gul den hoger geadviseerd op 103. Dit concern heeft gunstige winst perspectieven, mede door de De Indonesische regering heeft vijf miljoen Nederlandse gulden besteed aan de aankoop van 10.000 ton rijst in Thailand om het huidige voedseltekort te be strijden, zo is donderdag uit offi ciële kringen in Djakarta verno men. Onder de vorig jaar gesloten Nederlands-Indonesische over eenkomst heeft Nederland 66 miljoen gulden beschikbaar ge steld, waarvan 22 miljoen als toe wijziging en 44 miljoen als gega randeerde lening. Van het totale bedrag kon vijf miljoen gulden worden besteed in andere lan den dan Nederland. Voor de rijstaankoop is ook geld uit andere bron gebruikt. De Indonesische politie heeft negen gevallen van fraude bij staats- en particuliere banken aan bet licht gebracht en vele miljoenen roepia's en een groot aantal goederen in beslag geno men. Daaronder zijn tientallen auto's en scooters. De fraude is gepleegd in Djakarta, Medan (Sumatra), Soerabaja (Oost- Ja va) en andere steden door goed georganiseerde bedriegers die in groepen werkten, zo is uit politie kringen vernomen. De zaak is in handen van de justitie. dalende kostprijs. KLM was lager door de koersdaling in Wallstreet met 2 dollar. Na de rustdag van dinsdag (Election-Day) is het er woens dag in Wallstreet nogal wild toe gegaan. Aanvankelijk leidden ruime kooporders tot een vaste stemming. Hierop volgde later 'n verkoopgolf, waardoor het Dow Jones-gemiddelde voor indus trie-aandelen 16 punten inzakte van plus 10 punten bëginbeurs tot min-6 punten bij het slot. Dit gemiddelde kwam beneden de 850 te liggen. Deze teleurstelling in Wallstreet was gisteren van invloed op het koersverloop van de hoofdfondsen in Amsterdam. Men verwachtte dat New York ook donderdag lager zou sluiten. De scheepvaartsector zette kalm in niet een licht verdeelde stemming. Hierbij was Van Nie- velt punt hoger op 11914 doch werd later flauw tot 116% door flinke verkopen van bepaalde zijde. Ook de overige scheep vaartwaarden lagen aangeboden in de markt, echter met weinig zaken. De cultures waren ge makkelijker. De hoger geklas seerde obligaties in de staats- fondsenmarkt waren prijshou dend, de lagere merendeels vriendelijker. AKU deed bij het slot 61,20, Philips 109,30, Unilever 105 en Kon. Olie 139,90. Hoogovens ver beterde 2 gulden doch KLM was 7 gulden lager. In de eerste periode werd voor het eerst gehandeld in het aan deel „Kluwer". Gedaan werd 145 ofwel 725 procent. Albert Heyn kwam 10 punten hoger op 1075 bieden. Gelderland Tielens en Fokker gingen ieder 5 punten omhoog. Mosa was 10 punten hoger niet aan te komen.. Breda Machines verbeterde 9 punten. Het aandeel Scheveningen „E.M.S." was zeer flauw met een koersverlies van ƒ4,50 voor de oude aandelen. 5 tot 10 punten lager waren: Ned. Kabel, Hoo- genstraaten, Lindeteven, Calvé, Wyers, Bührmann, Key en Kra mer, Gist-Brocades, Heineken en d'Oranjeboom. Kon. Tapijt werd weer 5 punten lager laten ge steld. Hoek's Machines gaf 50 punten prijs na voorgaande laat- koersen. De discontoverhoging in Enge land van 6 tot 6% proeent werd ter beurze slechts voor kennis geving aangenomen. VAN GELUK GESPROKEN Heesch: Zonder noemenswaardig letsel kwam de bestuurder van deze Duitse vrachtauto uit de puinhoop, die van zijn trekker en oplegger restte, nadat de wagen twee dikke bomen had geramd. De chauffeur is waarschijnlijk door slaap overmand met het hier afgebeelde desastreuze gevolg. De 26-jarige mevr. D. S.-v. S. wonende aan de Grote Wal te Schagen is donderdagmorgen om 7 uur levenloos in haar keu ken aangetroffen. Zij kwam om het leven ten gevolge van verstik king, veroorzaakt door het ge bruik van een butaangasgeyser in haar keuken. De vakbond van arbeiders in de automobielindustrie is woens dagavond met Chrysler tot een akkoord gekomen over een nieuw arbeidscontract voor 94.000 arbeiders. Ondanks het feit dat men nog geen overeenstemming kon be reiken over een nieuw contract voor 9.000 ambtenaren, werd be sloten de staking, die om mid dernacht had moeten ingaan, af te gelasten. De belangrijkste punten van de overeenkomst zijn gebaseerd op het contract dat de bond vorige maand bij Ford bereikte na een langdurige staking. Tevens werd overeengekomen dat Chrysler de Canadese arbei ders dezelfde lonen zal betalen als de Amerikanen. OPLEIDING VOOR ATOQMONDERZEEBOTEN Londen: Ook de mensen die En- gelands zeer kostbare atoom onderzeeboten gaan bemannen moeten natuurlijk daarvoor op geleid worden. Bij de Engelse marine heeft men, zoals dit in de luchtvaart reeds lang toegepast wordt, een simulator ontworpen, waarin de mensen onder dezelf de omstandigheden als in de ech te onderzeeboot kunnen werken. Ook alle noodsituaties kunnen worden nagebootst. Het nieuwe contract voorziet in een onmiddellijke loonsver hoging van 20 dollarcent per uur voor alle arbeiders, ver hoogd met 30 cent voor alle er varen vaklieden. Over het twee de en derde jaar van het con tract zal telkens een loonsver hoging van drie procent worden gegeven. Voordat het tot de officiële staking kwam, lag een deel der Chrysler-fabrieken al stil door een staking van 35.000 van de 103.000 werknemers. De vakbond heeft opdracht ge geven aan het werk te blijven. Er zal echter een nieuwe tijds limiet voor ingang van een sta king worden gesteld om tot op lossing van het geschil over de salarissen van ambtenaren en plaatselijke geschillen te komen. Alle spelers van Celtic Glasgow, die zaterdag hebben meege speeld in de wedstrijd tegen Racing Buenos Aires om het officieuze wereldkampioen schap, hebben van hun vereni ging een boete opgelegd ge kregen van 250 pond sterling (circa 2500 gulden). Dit deelde de voorzitter van Cel tic, Bob Kelly, donderdag tij dens een persconferentie mee. „Ik weet dat 250 pond sterling een zware boete is", aldus de heer Kelly, „maar we kunnen er niet zonder meer aan voor bijgaan, dat een team, dat in het vorige seizoen nog geken schetst werd als een van de meest gedisciplineerde ploegen van Europa, zich ineens zo ver geet. Het is zowel voor de repu tatie van onze club- als die van het gehele Britse voetbal nood zakelijk, dat dergelijk wange drag de kop wordt ingedrukt. Ik geef toe, dat de boete hoog is, maar misschien dat onze spelers juist daardoor zó zul len schrikken, dat zij in het vervolg wel zullen uitkijken, vóórdat ze hun club weer op een dergelijke manier te schande maken". Zoals bekend werden er in de derde en laatste wedstrijd tus sen Celtic en Racing Buenos Aires door de Peruaanse arbi ter Orioso naast twee Algerijn se spelers vier Schotten het veld uitgestuurd: Bobby Len nox, Jimmy Johnstone, John Hughes en Bertie Auld. Deze laatste die vlak vóór het laat ste fluitsignaal naar de kleed kamer werd verwezen, verliet het veld echter niet SAS VAN GENT Geboren: 10 okt. Onno, z. van H. C. A. van Quekelberghe—-Min- derhoud, Amaliastr. 19; 21 okt. Ingrid Maria, d. van H. J. Vervaet Jongerius, Westkade 96; geb. te Temeuzen: 9 okt. Quintilio F. R., z. van A. Caluride Vos, Benelux- str. 167; 16 okt. Mario A. R., z. van A. EnsingFaaij, Van Milstr. 3; 22 okt. Margaretha A., d. van W. A. L; de Bruyne-Bal, Beneluxstr. 159. Huwelijksaangiften: Antoine C. Dhaese (won. te Bassevelde (B.), 20 j., en Miriam E. C. de School meester, 18 j.; Dilles P. de Roever (won. te Maasbracht), 29 j„ en Pau lina I. L. Cardon, 19 j.; Jean C. van Haele, 23 j., en Yolanda M. J. Claeijs, 22 j.; Clement P. van Voo- ren, (won. te IJzendijke), 24 j„ en Martha van den Broeke, 21 j.; Her- vé R. J. M. Bracke (won. te Zelza- te (B.), 22 j., en Anneliesje M. A. Mobelus 21 j.; Pierre Goethals, 33 j., en Adriana J. W. Souwen, 17 j. Huwelijksvoltrekkingen: Rudy R. de Caluwé (won. te Zelzate), 19 j„ en Georgette Braam, 19 j.; Jürgen J. Stracke, 23 j., en Astrid I. Inghels, 25 j.; Cornells J. Meeu- sen (won. te Temeuzen), 26 j., en Mady C. Guinau, 22 j.; Tonny E. Albicher, 23 j., en Ingrid M. M. Verschraegen (won. te Temeuzen), 23 j. Overleden: Poiidor de Caluwé, 86 j„ echtg. van H. M. Rombaut; Cyrillus Dierkens, 79 j., wedn. van H. M. Wauters; Henri M. Stubbé, 49 wedn. van A. M. C. van den Bergen; overleden te Temeuzen; René F. E. van Dommelen, 64 j„ echtg. van P. J. Vriens; Antoinetta A. P. M. Maenhaut, 62 j.; Rémon A. van Hootegem, 64 j„ echtg. van L. M. J. Ongenae; Levinus Deij, 85 j., wedn. van C. M. Michielsen. ZAAMSLAG Geboren: 7 okt. Matthijs Karei Leopoldus, z. van Leopoldus M. Geers en Dina J. Goosen, D 148a. Overleden: 4 okt. Maarten Die- leman, 64 j., echtg. van Johanna Koster. Huwelijksaangiften: 13 okt. Krijn L. Dekker, 26 j., en Wil- helmina N. van Hoeve, 23 j. 27 okt. Pieter Vergouwe, 24 j., won. Het elftal van de Engelse lea gue heeft woensdag voor 27.000 toeschouwers in Dalymont Park te Dublin met 7—2 gewonnen van de ploeg van de Ierse laegue. Martin Chivers (Southampton) maakte drie Engelse doelpunten, Ritchie (Sheffield Wednesday) twee, Greaves (Tottenhem) en Sammels (Arsenal) ieder één. McEvoy (Limerick) en O'Neill Shamrock Rovers) scoorden voor Ierland in de laatste twintig minuten nadat de Engelsen een voorsprong van 60 hadden ge nomen en het wat rustiger deden. te Temeuzen, en Willemina de Bruijne, 20 j. Huwelijksvoltrekkingen: 6 okt. Hendrik D. de Jonge, 22 j., won. te Hoek, en Neeltje E. C. Ver- poorte, 20 j.; Marinus Riemens, 20 j., won. te Axel, en Janneke P. Bareman, 23 j. 12 okt. Mari nus van Langevelde, 24 j., won. te Temeuzen, en Maria J. van de Vrede, 23 j. 27 okt. Adri Buij- ze. 22 j., won. te Temeuzen, en Cornelia M. de Ridder, 19 j. SAS VAN GENT Ingekomen personen: B. M. E. Tangelder, Schulpenpad 22, van Axel; N. J. F. Bartel en gezin, Be neluxstr. 163, var Rotterdam; R. Mulder, Firensstr, 5, van Temeu zen; E. C. M. Vaessen-Kokkelko- ren, 't Hoge Sas 12, van Kerkrade; P. F. A. M. van Zuilen en echts., Beneluxstr. 143, van Oostburg; D. C. Pasveer en gezin, 't Lage Sas 9, van 's-Gravenhage; J. de Jonghe en echtgenote, B. Hoèfnagelsstr. 17, van Koewacht; W. H, Dumont en echtgenote, Beneluxstr. 161, van Vlaardingen; C. G. de Bruijnvan der Weegen, Beneluxstr. 34, van 's-Gravenhage; P. Seits, Rijsenburg 2, van Arnhem; R. R. de Caluwé, Amaliastr. 10, van Zelzate; V. B. B. de Ridder en gezin, Beneluxstr. 119, van Temeuzen; G. van den Akker en echtgenote, Westkade 67, van Gilze ca; J. Goedegebuure en gezin, Beneluxstr. 139, van Bergen op Zoom; F. A. C. M. Schaut en echtgenote, Bolwerk 15, van Zuid- dorpe; J. koopman, Westdam 78, van Oude Niedorp; M. M. van Hou- selt, Beneluxstr. 62, van Capelle a/d IJssel; B. A. Assink en gezin, Beneluxstr, 131, van Apeldoorn; L. J. van Burgel en gezin, Prinsen kade 16, van Almkerk; M. A. Lanen en echtgenote, P. Joannesstr. 18, van Rotterdam; C. E. Johary, Be neluxstr. 123, van Axel; G. Camp- fens en echtgenote, Poelstr. 55, van Rotterdam; M. Hofman en gezin, Beneluxstr. 127, van Vlaardingen; G. A. S. Nicolle en gezin, Benelux str. 114, van Zelzate. Vertrokken personen: G. R. Roe land, Tramstr. 13, naar Zelzate; J. F. E. Gielly en gezin, Westkade 44, naar Rouen (Fr.); B. Noordijk en gezin, Paul Krugersdreef 24, naar Australië; J. G. M. van Hecke, Ma- Iotauxstr. 20, naar Rotterdam; L. J. M. Heijne, Burg. Hoefnagelsstr. '5, naar Tilburg; K. Heynen—Kruit en gezin, Beneluxstr. 169, naar 's-Gravenhage; A. S. L. Cardon, Fred. Hendrikplantsoen 6, naar Amsterdam; J. Renique, Keizer Karelplein 12, naar Oostburg; R. Cortvriendt en gezin, Keizer Ka relplein 18, naar Ansegem (B.); W. Eleveld en gezin, Annoijstr. 8, naar Temeuzen; P. Heynen, Beneluxstr. 169, naar U.S.A.; C. J. J. C. Mille en echtgenote, Oostkade 28, naar Temeuzen; F. H. J. Garms en ge zin, Beneluxstr. 137, naar Tholen; W. H. C. Maan, 't Hoge Sas 1, naar U.S.A.; M. F. A. Claeijs, Dijk- str. 6, naar Zelzate; G. Veen, !Paus Joannesstr. 8, naar Dordrecht; T. E. Albicher, Singelstr. 19, naar Halsteren.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5