PROVINCIAAL NIEUWS dagelijks'ngoede portie vlees vlees etenis, verant\v(X)m eten Danny een stil kaas uit het vuistje i Verwen met goud BEURSOVERZICHT ZATERDAGVOETBAL S Marktberichten Terneuzen Axel Oostburg 'n Lange De Kuyper Vogelwaarde Miniatuur-ferryboot arriveerde te Terneuzen e/ et Voetbaltumult in Wenen Dl NGEMANSE Verkeersongevallen Maandag <i/dinsdag 7 november 1967 PR V^TTE ZEEUW Pagina 3 Storing in de stroomvoorziening Voor een tiental mensen van de PZEM betekende het gisteren de zondagse kleren uit, een overall aan en met de schop aan het werk. Het was noodzakelijk in het belang van de gemeen schap Terneuzen-Zuid. Zaterdagmorgen om vijf voor tien viel de stroom uit in het grootste deel van Terneuzen- zuid. Uiteraard stelden de PZEM- mensen direkt een onderzoek in, zodat om twaalf uur het euvel was verholpen. Het kwam er daarna op aan de oorzaak op te sporen en te verhelpen. Het bleek in een hoogspanningskabel te zitten. By de moffenschans ont- PZEM-mensen hebben zondag de hele dag gewerkt. dekte men een z.g. uitgereden verbindingsmoffel. Het uitrijden ontstaat door het intense ver keer, waarbij vele tonnen de weg passeren waar de kabels onder de grond liggen. Door het opwerken en het trillen van de grond rek ken de leidingen en kunnen deze in aanraking komen met de mof fel waardoor de pech ontstaat. Men heeft er na het vaststel len van de oorzaak geen gras over laten groeien. De weg werd open gelegd en de kabel werd ver plaatst onder het trottoir. De oorzaak van de tijdelijke sto ring. Rustige zaterdagnacht Met spanning heeft Terneuzen dit wee kende gewacht op de ge beurtenissen van zaterdagnacht in verband met de mogelijke ac tiviteiten van de „pyromaan". Het is evenwel rustig geble ven. Alleen was het opvallend dat hhel veel zaken hun winkel verlichting brandend hielden en vêe"P merisën langer op bleven dan zij normaal op zaterdag avond gewend zijn. liet veertigjarig jubileum van K.O.T. Met een druk bezochte recep tie heeft de Terneuzense biljart club „Krijt op Tijd" zaterdag avond in de bovenzaal van hotel „Centraal" het veertig jarig ju bileum gevierd. Zusterverenigingen ook uit Gent en zo goed als alle Terneu zense sportverenigingen zonden een afvaardiging om K.O.T. ge luk te wensen. Groot was dan ook het aantal bloemstukken en geschenken, dat werd aangebo den. Van de Terneuzense zuster vereniging B.V.V. kreeg het jubi lerende bestuur een stel biljart ballen ten geschenke. Na de receptie, die van 18 tot 20 uur duurde, werd door de voorzitter de uitslag bekend ge maakt van het nederlaag (over- band)-toernooi, waar K.O.T. uit tevoorschijn kwam met slechts twee verloren partijen van de 12 gespeelde. De voorzitter, de heer J. Jan sen, overhandigde de heer L. de Mul de beker, geschonken door het gemeentebestuur van Ter neuzen voor de hoogste serie van 17 over band gespeelde caram boles. De uitslag van het toernooi luidde: 1. K.O.T. Axel; 2, K.O.T., Hulst; 3. Walsoorden; 4. A.B.C., Axel; 5. K.O.T., Sas van Gent; 6. B. V. V., Terneuzen; 7. H.B.C., Hulst; 8. Ons Genoegen, Goes; 9. P.O.P.. Axel; 1-0 Concordia, Terneuzen; 11. Sluiskil; 12. D. O. S„ Hoek. Opening gemoderniseerde boekhandel-Littooij Nadat vrijdagmiddag in de ge heel vernieuwde en gemoderni seerde zaak van de bekende boekhandel-Littooij de vele ge nodigden waren ontvangen ter gelegenheid van de officiële ope ning, heerste er ook zaterdag een gezellige drukte in de aanzien lijk vergrote ruimten aan de Vlooswijkstraat, waar het voor malige pand van de heer De Haas van Dijke in een boekencentrum is herschapen. Het nieuwe ge deelte valt al van ver op door de ruime etalages, waar het publiek al aanstonds een idee krijgt van hetgeen boekhandel-Littooij te bieden heeft. Over een opper vlakte van 150 mz vindt ieder daar ongetwijfeld zijn gading, zoals romans, een grote keuze oockets en paperbacks, tijdschrif ten in allerlei soorten en voor de amateurschilder letterlijk alles wat hij bij de beoefening van zijn hobby nodig kan hebben. Na- tuufjjyk ie oofe «oo utvae SW> (ADVERTENTIE.) tering in kantoorbenodigdheden. Alles is zo overzichtelijk mogelijk opgesteld, zodat de klant naar hartelust kan uitzoeken, hetgeen niet impliceert dat hij „aan zijn lot wordt overgelaten". Deskun dige voorlichting staat hem on afgebroken ten dienste. Het was vrijdagavond heel druk tijdens de receptie en een groot aantal bloemstukken en schriftelijke gelukwensen waren evenzoveel bewijzen van de oude en goede relaties, waarop boek handel-Littooij kan bogen. i Schelde-senioren en junioren hadden een prettige dag Hoewel het zwemseizoen reeds geruime tijd voorbij is, betekent dit niet dat de leden van de zwem- en poloclub „De Schelde" stil zitten. Zaterdag was het voor hen een van de belangrijkste dagen. Toen werden n.l. de clubprijzen uitge reikt. En het bleef niet alleen bij een prijsuitreiking. De junioren konden in de bovenzaal van lunch room Van Assche ook nog naar een film kijken en uiteraard ont brak het er niet aan een versnape ring. De senioren waren des avonds de gasten van het bestuur en wel met een tweeledig doel, de prijzen en een gezellige avond, waarbij een dansje de avond besloot. We zullen alle prijzen niet ver melden, maar enkele uitzonderin gen menen wij te mogen maken. Voor haar sportprestaties mocht de jeugdige Truus van der Linde een prijs (een beker) in ontvangst nemen, omdat zij de meeste wed strijden had verzameld. En met haar was het C. Reinhoudt die zijn sportiviteit als de sportiefste heer voor de tweede achtereenvolgende maal met een prijs bekroond zag. De sportiefste dame was mevr. De Pooterv. d. Heuvel. Ook zij ontving een beker die hiervoor be schikbaar was gesteld. De leden van „De Schelde" kun nen op een succesvol seizoen terug zien. En met vertrouwen gaan ze 1968 tegemoet in de hoop dat hét weer zo'n mooie zomer wordt als we dit jaar mochten beleven. Ook waren er twee jubilea. De heer P. Jansen werd lof toege waaid omdat hij reeds 25 jaar als bestuurslid de club heeft gediend. Het andere jubileum betrof hef I vijfjarig bestaan van het „Muiler bandje" dat de gezelligheid helpt verhogen op de clubavonden en de leden in staat stelt een dansje te maken. Zij ontvingen een „club vaantje" als herinnering. Cross-country van de Oranjeruiters volledig geslaagd Zaterdagmiddag is op de op- gespoteh terreinen achter de watertoren door de landelijke ruitervereniging „De Oranje- ruiters" een goed voorbereide cross-country gehouden, waar aan door een groot aantal ruiters werd deelgenomen. Het ruim 2000 meter lange parcours was erg zwaar. Er waren tal van beklimmingen en afdalingen in het losse zand. Bovendien waren er meerdere hindernissen opgebouwd, welke voor de zware cross 1,20 m en voor de lichte cross .en de pony cross 80 cm hoog waren. Voor verscheidene paarden waren de twee hindernissen met sloot een te zware opgave. Vóór de start en na aankomst werden de paarden op hun hart slag gecontroleerd door de die renartsen Jansen uit Axel en De Haas uit Zaamslag. Ondanks het moeilijke en zware parcours vallen er geen ongelukken te melden. Wel was er een enkele keer 'n zandruiter te zien. In de zware cross bezette Sylvia Sanderse van de „Oranje- ruiters" met „Brandy" de eerste plaats. Bij de lichte cross werd W. Rut ten met „Rakes" als eerste werd genoteerd. Adri Schilleman met Sabra van de Haringruiters werd eerste bij de pony's. W. Rutten reed het snelste parcours. Na afloop begaven allen zich naar restaurant „Zomerlust". Hier sprak de voorzitter van de Oranjeruiters, de heer A. Schieman, de ruiters toe. Hij verontschuldigde de geweste lijke voorzitter jhr. Quarles van Ufford, omdat deze niet aan wezig kon zijn bij de prijsuit reiking. Hij was wel aanwezig geweest tijdens de cross, maar kon niet blijven tot de prijs uitreiking. De heer Schieman dankte al len die eraan hadden meege werkt om de cross te doen sla gen. Daarna verzoch hij de be kende ruiter J. Munters de prijs uitreiking te verrichten, aan welk verzoek deze gaarne gevolg gaf. De uitslagen waren: Zware cross 8 deelnemers 1. Sylvia Sanderse op „Bran dy" .van „Oranjeruiters"; 2. G Quist op „Arenke" van „Wal cheren"; 3. H. Maljaars, „Baren", „Oranjezon"; 5. H. Zuiderend, „Elvira", „Oranjeruiters"; 6. Mej. Ineke Bolleman, „Rovnaja", „West-Brabant-ruiters"; 7. P. de Kam, „Bonalié", „Oranjerui ters"; 8. Maljaars, „Flips", „Oranjezon". Lichte cross 31 deelnemers 1. W. Ruttèn op „Rakes" van „Oranjeruiters"; 2. K. de Visser, „Elza", „Oranjezon"; 3. Mej. Ch. Esselbrugge, „Arrabella", „Oranjeruiters": 4. C. den Hamer, „Butterfly", „Oranjerui ters"; 5. A. de Jonge, „Moon light", „de Paardebloem"; 6. „West-Brabant-ruiters; 7. F. Fassaert, „John", „Honterui- ters"; 8.' Mej. M. Dieleman, „Bonaparte", Oranjeruiters"; 9. G. Fassaert, „Crybe", „Honte- ruiters"; 10. J. van Overstraeten, „Rio-Ter", „Oranjeruiters". Pony-cross 18 deelnemers 1. Adri Schilleman op „Sabri" van „Haringruiters"; 2. Jan de Feijter, „Sandy Oftshurst", „Kleppertjes"; 3. A. v. d. Have, „Peter", van „De Paardebloem"; 4. Freddy den Doelder, „Emme- rick", „de Kleppertjes"; 5. Jan Riemens, „Mufke", „de Klepper tjes"; 6. Marine Picavet, „Baby Lody", „de Kleppertjes"; 7. L. Bruijning, „Melda", „De Paar- denbloem"; 8. Annelies de Feij ter, „Doornhof Bambi", „de Kleppertjes"; 9. B. van Sas, „Soroceo", „de Paardenbloem"; 10. Tiny Scheele, „Prescott On ward", „de Kleppertjes". Jaarvergadering heemkundige kring In café „Victory" werd de jaar vergadering gehouden van de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen. De heer J. L. van Leeuwen deelde in zijn openingswoord mee, dat de be langstelling nog steeds groeien de is, ook onder de bevolking van Belgisch-Vlaanderen. In de loop van het jaar werd weer een aan tal boeken geschonken aan de biblotheek, benevens een aantal oude prentbriefkaarten. Uit het jaarverslag van de heer J. Cornelis uit IJzendijke bleek, dat het ledental steeg van 276 tot 312. Penningmeester Ch. J. A. Bukkens uit Sluis kon mede delen. dat er een batig saldo was maar dat er rekening mee moet worden gehouden, dat dit zal ver dwijnen door de uitgaven van het derde jaarboek, dat op 25 november aan de leden zal wor den uitgereikt. Herkozen werden de bestuurs leden A. A. Hoolhorst te Oost burg en J. A. Leenhouts te Cad- zand. Bij deze bestuursverkie zing werd de vraag gesteld of het niet wenselijk was een Bel gisch bestuurslid te kiezen, ge zien het groeiend aantal leden in België. De vergadering mach tigde het bestuur stappen te on dernemen om dit te realLseren. In het voorjaar van 1968 zal per autobus een dagexcursie worden ondernomen naar de bronnen van de Schelde. Er komt drie keer per jaar een bulletin, waar voor door de leden 1,extra moet worden gecontribueerd. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake de aanvulling van de hofstedenboekjes van dr. De Hullu. Van enige gemeenten moeten nog gegevens worden verkregen. Getracht zal worden een kaart uit te geven die alle oude gehuchtennamen vermeldt. De Frans-Canadezen drinken hun De Kuyper op de 'volgende manier: 'n Flinke scheut De Kuyper Jenever in een groot glas, bijvullen met gewoon water, so dawater of tonic. Daarbij een paar stukjes ijs. Probeer het ook eens. Misschien hebt U wel de zelfde smaak als de Frahs-Cana- dezen. Gemeenteraad vergadert op 10 november De gemeenteraad van Vogel waarde zal op vrijdag 10 novem ber om 19 uur in openbare verga dering bijeenkomen. Op de uit voerige agenda komen o.m. de volgende punten van behandeling voor: Intrekking besluit tot wijziging verordening tegemoetkoming stu diekosten; verlenging gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst; openbare verlichting in bestem mingsplan Vogelwaarde (kosten 12.515); vaststelling bestemmingsplan nen Zeedorp. Knüitershoek, Lun- tershoek en Boschkapelle-zuid: verbetering wegen binnen de be bouwde kom van Hengstdijk (to tale kosten ƒ5108); Instandhouding openbare school te Pauluspolder; vaststelling bedrag per leerling bijzonder onderwijs voor het jaar 1968 (voorgesteld wordt f 100 per leerling) subsidie voor verkennersgroep Vogelwaarde (startsubsidie van 500 plus 10 per lid); aanwijzing bestuurslid stichting sociale werkplaats „Hulster Am bacht" voorgesteld wordt wethou der W. Gelderland); vaststelling verordening op de drank- en horecabelasting; wijziging verordening straataan- legbelasting; bezwaar tegen aanslag straat- aanlegbeJasting van A. Dankaert; vaststelling begroting voor het dienstjaar 1968 met le wijziging, met rapport commissie van onder zoek d.d. 25 oktober 1967 en nota van antwoord. Door weinigen opgemerkt arri veerde zondagmorgen precies klok ke twaalf in de westelijke buiten haven alhier een miniatuur-ferry boot, de toekomstige rijkspont voor Sluiskil. Van een schaars zonnetje maak ten wij gebruik om met een plaatje het mooie vaartuig welkom te heten. Het is een schip dat mag zijn. Wanneer het straks de overvaart j over het kanaal te Sluiskil gaat verzorgen kan het met een laad vermogen van 30 ton (we lazen het op de binnenzijde aan stuurboord) 30 Dassagiers vervoeren. Om kwart voor twee openden i zich de deuren en de brug aan deze zijde van de grote sluis om de „ferry" toegang te verlenen. Twin- i tig minuten later voer het schip op I naar de vluchthaven, waar het nu gemeerd ligt in afwachting van de overname door de riO'swaterstant van de Arnhemse scheepsbouw maatschappij. De vlag van de A.S.M. wappert nog op de boeg tot woensdag a.s. Dan kunnen de ont werpers en de bouwers er met trots op terugzien dat zij deze op dracht met succes tot uitvoering hebben gebracht. PHILIPS KRACHTIG IN HERSTEL Het Philips-aandeel heeft van daag een krachtig koersherstel te zien gegeven na de flauwe stemming van vrijdag. In deze hoek werd geopend op 108,50 tegen een voorgaande slotprijs van 105. Er was vraag van het publiek in de Philipshoek, ter wijl ook dekkingsaankopen plaatsvonden door de beroeps- handel. Vrijdag was Philips flauw door aanbod van Amerika op geruchten over ongunstig bedrijfsnieuws van de door Phi lips overgenomen Engelse maat schappij Pye. Op een vrijdag avond gehouden persconferentie werden genoemde geruchten ontzenuwd. Dit bracht vandaag in het actieve leven van deze tijd is dat "n gezond advies. Vlees houdt fit. de eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie, voor vitaliteit. Bovendien, vlees is goed voor de lijn. Kortom A.Z.V.V.—S.V.V. '54 3-1 Deze wedstrijd gaf de talrijke toeschouwers vooral vóór de rust vrij aardig voetbal te zien. AZW had gedurende de gehele wedstrijd het heft in handen en behaalde een gemakkelijke over winning. Ondanks een voortdurend of fensief duurde het tot de 22ste minuut eer achterspeler De Put ter de score kon openen (10). Deze stand bleef, mede door de minder goede afwerking van de AZW'ers, maar ook doordat paal en lat doelpunten in de weg stonden, tot de rust gehand haafd. Daar het spel na de rust ruwer werd, was het met het goede voetbal van vóór de rust gedaan. De Oosterhoutse ploeg trad in deze tweede helft nu en dan erg onsportief op. Jammer was het dat scheidsrechter Osinga uit Middelburg de teugels hierbij niet strak genoeg aantrok. Dit was dan ook de oorzaak dat er na afloop tussen enkele SVV- spelers en wat heethoofdige AZ VV-supporters nogal wat on enigheid ontstond. Het AZVV- bestuur slaagde er gelukkig in de gemoederen tot kalmte te brengen, waardoor erger kon worden voorkomen. Wieland had in de 78e minuut na de thee voor de tweede AZW «^VOEDZAAM MAfy f w M M M 9 s M U M M m KVïZdaoA treffer gezorgd, terwijl het der de doelpunt in de 23e minuut viel via de voet van P. Diele man. Even daarna redde mid- voor Tempelaere voor SVV de eer (31). Good Luck—Tern. Boys 1-0 Een kleine nederlaag tegen Good Luck heeft een eind ge maakt aan de overwinningen reeks waarmee de Boys zich zo kranig hadden hersteld na een heel slecht begin van de com petitie. De regenbuien hadden het Good Luck-terrein moeilijk be speelbaar gemaakt. Good Luck is het grootste deel van de wed strijd in de aanval geweest. De gasten verdedigden zich met man en macht. Ze hadden een paar keer niet te klagen toen harde schoten door de lat werden ge keerd. Halverwege de tweede helft viel het enige doelpunt. Bij één der aanhoudende aanvallen van de thuisclub wist Verbunt te scoren. De Boys hebben grote moeite gedaan om de stand te vereffenen, maar Good Luck liet het zo ver niet komen. Een min of meer onfortuinlijke nederlaag die de Boys weer enige terug slag bezorgt op de ranglijst. De voetbalinterland Oostenrijk Griekenland, de laatste wed strijd uit groep III van het Euro- Dese kampioenschap voor lan denteams, is zondag in Wenen bij een stand van 11 gestaakt. Nadat eerst de Griekse speler Loukanidis uit het veld was ge stuurd wegens het knock out slaan van de Oostenrijker Kolez nik, besloot de Hongaarse scheidsrechter Gere de wedstrijd voortijdig te staken toen de Griekse verdediger Kaitazis een zware overtreding beging, die een ware veldslag ontketende. Rond tweehonderd politieman nen kwamen in actie om de vechtpartijen te onderdrukken en de spelers naar de kleedka mers te begeleiden. Scheidsrech ter Gere, die gedeeltelijk verant woordelijk voor de ongeregeld heden wordt geacht, aangezien hij de ontmoeting volledig uit handen liet lopen, werd door toeschouwers geslagen en liep een verwonding op door een lege fles. Later omsingelden twee- tot drieduizend toeschouwers de kleedkamers. kooporders in de Philips-hoek, terwijl Amerika de verkoopop drachten van vrijdag niet verder voortzette. Philips sloot vrijdag in Wallstreet weliswaar een dol lar lager, maar dit was reeds in de koers verdisconteerd. Later vonden wat winstnemingen plaats waardoor de prijs van het Philips-aandeel inzakte tot 107,50. Unilever was vast op 107,60 waarna nog 107,90 werd gedaan. Dit door vraag van het publiek op gunstige verwachtin gen over de derde kwartaal cijfers van Unilever die morgen, dinsdag nabeurs zullen worden bekendgemaakt. Kon. Olie bleef bij Philips en Unilever achter op 140.30 (140,20). AKU liep op van 60,30 tot 60,80 doch bleef hier mede toch nog 4 dubbeltjes beneden de voorgaande slotprijs. Hoogovens werd iets hoger ge adviseerd op 102. In Deli-Maatschappij en Kon. Zout/Organon werd niet in een open hoek gehandeld. De handel in de hoofdfondsen was kalm. In Unilever ging nog het meest om. Wallstreet sloot vrijdag flauw waardoor het Dow Jones-gemid- delde voor industrie-aandelen er ca. 8 punten daalde tot 856,62. Van de flauwe stemming in Wallstreet trok Amsterdam zich weinig aan. Van de cultures was HVA ge makkelijker. De scheepvaart sector was verdeeld met Kon. Boot en Van Nievelt hoger, Scheepvaart-Unie en H.A.L. lager. De staatsfondsenmarkt was voor de 7 pet. leningen goed gedisponeerd. De lagere lenin gen waren eerder iets gemakke lijker. Kooporders van het publiek deden de prijs voor Philips op lopen tot 109 en die van Unilever tot 109,30. Bij het sluiten van de markt deed AKU 60,80. Philips 108,50. Unilever 108,70 en Kon. Olie 140,50. Hiermede sloten de internationale waarden op vrij wel het hoogste punt van de dag. Hoogovens was iets gemakkelij ker, doch KLM wat hoger. In de eerste periode ver beterde Albert Heijn 4 punten. Sanders Behang steeg 13, Calvé 7 en Hollandsche Bank-Unie ruim 5 punten. Elsevier ging 2 gulden omhoog. 6 punten lager waren Duyvis en Holl. Beton. Sinkeptin gaf 8, Technisch Bureau Marijnen 5 en Leeuwar der Papier 10 punten prijs. Norit was 1,50 lager. De laatkoers van Hoeks Machines werd 5 pun ten lager gesteld en hetzelfde deed Kon. Tapijt. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1289 slachtrunde- ren en 395 varkens aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. f 4,25 4,55, le kwal. 3,754,15, 2e kwal. 3,40f 3,65,3e kwal. 3,20 3,30; Varkens: le kwal. f 2,12 2,17, 2e kwal. 2,06—f 2,12, 3e kwal. f 2,022,06; Stieren f 4,00 f 4,55: Worstkoeien f 2,85— f 3,15; Slachtzeugen 1,601,65; Zware varkens 1,851,90, Alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets korter, de handel kalm en prijshoudend, beholve worstkoeien en stieren, welke iets lager waren; Varkens: aanvoer even minder, rustige handel en iets lager in prijs. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm op waarts 11,5013,50; Bintje 35- 50 mm opwaarts geen notering; Bintje 40 mm opwaarts 9,00 10,50; Meerlander 40 mm opw. geen notering. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd geen notering; Bintje 40 mm opw. 9.25f 9,75; Bintje 45 mm opw. 9,75f 10,25. Voer-aardappelen 2,00f 3,00. Stemming: Binnenland en export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Parelring met prachtig ge cultiveerde oesterparels. Er is keuze uit diverse modellen met 1, 2 of meerdere parels. Afge beeld ziet U een klassieke slagring. Prijzen vanaf 25, JUVVEMER HORIOGER AXELSESTRAAT 48 TERNEUZEN FRONTAAL OP BOOM GEBOTST In de nacht van zaterdag op zondag is op de Venlose weg in Grubbenvorst de 26-jarige met selaar F. A. A. van de L. om het leven gekomen, toen de door hem bestuurde personenauto frontaal tegen een boom reed. Zijn vrouw werd licht gewond. Van de L. haalde een brom fietser in en heeft na de inhaal manoeuvre waarschijnlijk te scherp naar rechts gestuurd. Hij raakte in de berm, verloor de macht over het stuur, schampte een boom en slingerde naar links van de weg, waar zijn auto frontaal een boom raakte. Het ongeluk gebeurde om ongeveer kwart voor twee. BIJ AANRIJDING GEDOOD De 69-jarige weduwnaar M. v. d. M. uit Boelenslaan in zater dagavond gedood toen hij in de gemeente Surhuisterveen door een auto werd aangereden. Sa men met een dorpsgenoot had de man enige café's bezocht De bei de mannen liepen met de fiets aan de hand naar huis. Van der M. is daarbij op het linkerweg gedeelte geraakt, waar hij door een auto werd gegrepen. NIET VERZEKERD In Venray werd zondagmorgen een 25-jarige fabrieksarbeider uit Overloon aangehouden, na dat hij 's nachts met zijn auto een botsing had veroorzaakt, waarbij een op het trottoir lo pende dame werd aangereden. De vrouw, die in verwachting was, moest met levensgevaarlij ke verwondingen in het zieken huis worden opgenomen. De auto was total loss. De man bleek geen autover zekering te hebben. Dat was hem te duur, zo verklaarde hij. AUTO TEGEN BOOM Op de provinciale weg onder Grubbenvorst is de 26-jarige metselaar F. van de Laar zater dagnacht met zijn auto geslipt en tegen een boom gebotst. De man overleed kort na aankomst in het ziekenhuis te Venlo. Zijn echtgenote, die uit de auto werd geslingerd, is met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis op genomen. BEJAARDE WIELRIJDER VERONGELUKT De 84-jarige H, Vlietslra uit Zuidhorn is zondagavond om half zes in Zuidhorn op zijn fiets geschept door een perso nenauto. De man was op slag dood. Het ongeluk gebeurde op de provinciale weg naar Groote- gast. De wielrijder stak de voor- rangsweg over toen hij door de auto werd gegrepen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3