PROVINCIAAL NIEUWS Nachtelijke aanvallen op doelen in Noord-Vietnam Biafraanse troepen verzetten zich hardnekkig Terneuzen Axel Breskens Hoek Hulst iSnuif en wrijf Middelburg St. Jansteen Gemeenteraad van Hoek Parade in Saigon Laotiaanse contra Noordvietnamese troepen Zelfverbranding Geen bombardements pauze Bankrovers gearresteerd in Amerika Slachtoffers van de„Eilath" geborgen Donderdag 2 november 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina '3 Schaakveteranen tegen de jeugd Op dinsdag 21 november a.s. wordt in café „De Vriendschap" een wedstrijd gespeeld tussen de vroegere leden van de schaak vereniging „Terneuzen" en de tegenwoordige spelers van die club. Dit wordt een unieke strijd van de veteranen tegen de jeugd. De volgende oud-clubspelers zullen die avond achter de borden plaats nemen: J. P. v. d. Staal, A, Hamelink, P. J. v. d. Sande, A. de Coninck, Jan v. Es, H. Voorhans, J. J. Kaan, mr. G. Tichelman, L. J. Simpelaar, A. v. d. Staal, J. A. v. d. Ree, A. Stadhouders, R. R. Visser e.a. Mogelijk is er iemand vergeten. Hij kan zich alsnog voor deelne ming melden bij de heer J. A. v. d. Ree, Azaleastr. 15 (tel. 2336). Pygmalion in het Concertgebouw Voor een zo goed als geheel uitverkocht Concertgebouw heeft de toneelgroep „Ensemble" gis teravond voor de leden van de T. S. C„ de Terneuzense samen werkende culturele verenigin gen, een opvoering gegeven van „Pygmalion", het uit 1912 date rende blijspel van G. B. Shaw. Het waren vooral Sigrid Koet- se (Elisa), Roger Coorens (Hig- gins) en Johan Kaart (Doolittle), die deze opvoering kleur en ver ve gaven. Ongetwijfeld heeft deze bestseller van meer dan een halve eeuw geleden opnieuw be kendheid gekregen door de op voering van „My fair Lady", het als musical omgewerkte toneel stuk. Deze opvoeringen zijn er ook de oorzaak van geweest dat het oorspronkelijke toneelstuk een tiental jaren van de plan ken verdween. Daaruit valt af te leiden dat het talent van G. B. Shaw niet is verouderd, ook al is hij in een halve eeuw veel veranderd. Dat het talrijke publiek de actrices en acteurs vele malen met een warm applaus dankte en dit tot een ovatie werd bij het slot, laat zich gemakkelijk verstaan. Bond van gepensioneerden De afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen van de Nederlandse bond van gepensioneerden houdt op dinsdag 7 november a.s. een levenvergadering in „Het Cen trum" te Axel. Aan de orde komt o.m. de benoeming van een pen ningmeester wegens overlijden van de heer R. F. E. van Domme- lëff.""" Het bestuur heeft voorgesteld de heer C. F. R. Hamerlinck te Koewacht. Na de pauze volgt het verslag van de algemene vergadering te Utrecht op 23 mei j.l. door de heer Hamerlinck. Het hoofdbe stuurslid. de heer G. J. van de Waal uit Schoondijke, zal spreken over de te voeren acties. Inbraken In een viertal bedrijven is in de loop van de nacht van dinsdag op woensdag alhier ingebroken. In drie garages en in een vis- groothandel heeft de dief (of die ven) zich toègang weten te ver schaffen en werd in alle zaken geld vermist. De technische recherche en de districtsrecherche alsmede de rijks politie te Breskens stellen een onderzoek in, waarbij gebruik werd gemaakt van een speurhond, doch tot op dit ogenblik zonder resul taat. Onderwijzer benoemd In de gemeenteraadsvergade ring van dinsdagavond werd de heer J. Faas te Oostburg met al gemene stemmen tot onderwijzer aan de openbare school benoemd. Aardgas voor Hoek In de gemeente Hoek zal het aardgas nog dit jaar kunnen wor den gebruikt. De aanleg van het distributienet, de hoofdleiding, regelstations e.d. zal deze maand geschieden. De aansluiting in de percelen begint volgende maand en zal in januari worden voltooid. Van 7 tot en met 18 november wordt een voorlichtingscentrum ingericht in het gemeentehuis. Hiervoor zullen 500 persoon lijke uitnodigingen worden ver zonden. Het voorlichtingscentrum zal dagelijks geopend zijn van 18 tot 21 uur. Verder zullen de toe komstige gasverbruikers huis aan huis worden bezocht. Blijkens recaties die het gemeentebestuur bij een wervingscampagne be reikten, is de hoop gewettigd, dat Hoek volgend jaar 250 aardgas aansluitingen zal hebben. Inbraak bij Morres In een afdeling van de firma Morres te Hulst is in de nacht van zaterdag op zondag of van zondag op maandag ingebroken. Toen het personeel maandag morgen in de zaak kwam in de Korte Bellingstraat, ontdekte men de inbraak. De rijkspolitie werd gewaarschuwd en stelde éen onderzoek in. Ei' worden vier cassettes vermist die de chauf feur» meenamen om het geld dat ze bij de klanten incasseerden in te bergen. De vier cassettes wa ren ledig. Grafschennis in Hulst Op het rooms-katholiek kerk hof te Hulst zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vandalen aan het werk geweest. Zij hebben twee grafzerken omvergeworpen, terwijl van twee andere zerken geëmaileerde foto's werden afge rukt en van enkele andere de marmeren kruisbeelden die erop stonden, werden afgeslagen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Men ziet vooralsnog geen ver band met de elders geschonden kerkhoven, omdat de graven te Hulst niet met inktstiften waren bewerkt, terwijl dit in de andere plaatsen wèl was gebeurd. De vandalenstreek kwam aan het licht toen de voorman van de begraafplaats een woensdagmor gen kwam. De heer Benting stel de onmiddellijk de gemeenteop zichter in kennis en de rijkspoli tie. De rijkspolitie stelt in samen werking met de rijksrecherche een nader onderzoek in. Vandalen spanden touw In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onverlaten 'n touw gespannen over de weg nabij Tivoli. Persoonlijke onge vallen zijn er gelukkig niet ge beurd. Conferentie raad van Europese gemeenten Op vrijdag 17 november a.s. belegt de raad der Europese ge meenten in het gemeentehuis te Hulst een regionale conferentie voor gemeentelijke en provin ciale bestuurders. Om 10.30 uur wordt de con- Uw verkoudheid van neus, bkeel of borst weg met ferentie geopend door de bur gemeester van Hulst. De ruimtelijke ordening in het Vlaams-Zeeuwse grensgebied wordt behandeld door dr. M. Anselin uit Gent, waarna ir. M. de Vink uit Middelburg het Ne derlandse standpunt zal vertol ken. De conferentie wordt be sloten met een forum, waarin naast de inleiders zitting zullen nemen drs. M. C. Verburg uit Middelburg en Walther Ronsse van de economische raad voor Oost-Vlaanderen. Commissaris der koningin bezoekt gemeenten De commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, is voor nemens op donderdag 16 novem ber a.s. officiële bezoeken te brengen aan de gemeenten Graauw en Clinge. Des morgens om 10 uur is Graauw en Lan- gendam aan de beurt, des mid dags om half drie volgt de ge meente Clinge. Bromfietser ernstig gewond De 18-jarige R. van E. te Sint Jansteen moest gisteravond met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis te Hulst worden ge bracht. De jongeman was met zijn brommer op een stilstaande auto in de Jos. Everaertstraat in Sint Jansteen gereden. GRONINGEN: Dinsdagavond heeft in de Drentse plaats Peizer- made, op de weg tussen Gronin gen en Peizeeen verkeersonge val plaats gevonden dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Een vierde persoon werd levens gevaarlijk gewond. Het ongeluk ontstond doordat een personen auto inreed op een dwars over de weg staande bestelwagen. Op de foto een beeld van de ravage. MAN WILDE VROUW MET GEWELD VAN DE PIL AFHOUDEN De 36-jarige kraanmachinist Thomas Patrick Mulcahy uit Sydney heeft toegegeven in augustus zijn vrouw ernstig licha melijk letsel te hebben willen toe brengen. Hij schoot op haar en verwondde haar. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. De rechter zei, dat Mulcahy's huwelijk met een weduwe, dat in december vorig jaar werd geslo ten, van meet af aan een misluk king was geweest. Mevrouw Mulcahy, die een vijfjarig zoon tje heeft uit een vorig huwelijk, had haar man verlaten na voort durende ruzies over haar weige ring, verder nog kinderen ter wereld te brengen. Om dit te ver hinderen nam zij regelmatig de „pil" in. Vergadering van 31 oktober 1967 De gemeenteraad van Hoek nam dinsdagavond met algeme ne stemmen een voorstel aan van de heer J. Leunis om de ont slagaanvrage van de heer J. v. d. Peijl als lid van het algemeen bestuur van het beheerschap van het recreatiegebied „De Braak man" in beraad te houden en op korte termijn een bespreking vast te stellen met de drie ge meenteraden, „om deze zaak grondig te onderzoeken en recht te zetten". Het bleek dat de heer Van der Peijl zich ernstig gegriefd voel de door „de autocratische wijze van besturen van dit democra tisch instituut. Ik word door dit bestuur onmondig verklaard. Het beheerschap is een mooie luxe wagen met 'n slecht stuur. Ik pas hiervoor hierin nog lan ger mee te rijden en wens mijn opvolger sterkte toe", aldus de heer Van der Peijl. De grieven van de heer Van der Peijl, die reeds 9 jaar lid is van het bestuur van het recrea tiegebied, richt zich o.a. tegen „Intruder"-nachtjagers van de Amerikaanse mariniers voeren reeds verscheidene dagen op elk uur van de nacht aanvallen uit op belangrijke doelen in Noord- Vietnam zoals bruggen en wegen om te verhinderen, dat eerder door bommen veroorzaakte scha de wordt hersteld. Zo werd dins dagnacht een brug over het ka naal Des Rapides ten noordoos ten van Hanoi die al eerder was geraakt, opnieuw aangevallen. Woensdag bombardeerden de achtmotorige B 52-bommenwer- pers voor de vijfde maal sedert 16 oktober de Mugia-pas diep in Noord-Vietnam. die wordt be schouwd als het begin van de Ho Tsji-Minh-route waarlangs troepen en voorraden via Laos naar Züid-Vietnam worden ver voerd. In de Zuidvietnamese hoofd stad Saigon is woensdag een mi litaire parade gehouden ter her denking van het feit dat 1 no vember 1963 het regiem-Ngo Dinh Diem omver werd gewor pen. De parade werd afgenomen door president Van Thieu en er werd aan deelgenomen door vliegtuigen, tanks en Zuidviet namese, Amerikaanse, Australi sche, Nieuwzeelandse, Zuidko- reaanse, Philippijnse en Thaise troepen. Het grootste deel van de bur gerij was weggebleven uit angst voor een herhaling van vorig jaar, toen de vietcong de parade beschoot met mortieren. Noordvietnamese troepen heb ben in een gevecht, dat zich za terdag bij Nam Bac afspeelde, 76 man verloren, zo is dinsdag van betrouwbare militaire zijde in Vientiane vernomen. Nam Bac ligt ruim zestig kilometer ten noorden van Loeang Pra- bang, de koninklijke hoofdstad van Laos. Aan de kant van de Laotianen sneuvelden vijftien man. Aan het gevecht werd deel genomen door Dakota-vliegtui- gen van de Laotiaanse lucht macht. Een boeddhistische geestelijke van 22 jaar, Thitsj Hanh Due geheten, heeft zich dinsdag in een boeddhistische pagode te Quang Ngai in het midden van Vietnam door zelfverbranding van het leven beroofd uit pro test tegen de oplegging door de Zuidvietnamese regering van het boeddhistische statuut. Dit is het vierde geval van zelfverbran ding sinds de afkondiging van het statuut in april. In totaal hebben 24 boeddhis tische geestelijken zichzelf op deze wijze van het leven be roofd sinds de eerste „boeddhis tische crises" in 1963 onder het bewind van president Ngo Dinh Diem. Noordvietnamese artillerie heeft woensdag de Amerikaanse ma- rinebasis Con Thien getroffen, terwijl de Amerikaanse vice-pre sident, Hubert Humphrey, zich in een vliegtuig op enkele kilo meters afstand van de basis be- vond. Een Amerikaanse woordvoer der heeft meegedeeld, dat de heuveltop van Con Thien. even ten zuiden van de gedemilitari seerde zone door artillerievuur is getroffen, terwijl mortiergra naten terechtkwamen in kam pen van Amerikaanse mariniers aan de voet van de heuveltop. Humphrey bracht een „blik sembezoek" aan Amerikaanse mariniersbases bij de gedemili tariseerde zone. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dean Rusk heeft in een geheim gesprek klaarblijkelijk tevergeefs ge tracht 24 congresleden ertoe over te halen, hun eis tot afkondiging van een pauze in de bombarde menten op Noord-Vietnam in te trekken. Na afloop van het bijna twee uur durende gesprek verklaarde Rusk tegenover verslaggevers te betwijfelen, of hij de congres leden had kunnen doordringen van het juiste van de bezwaren der regering tegen een nieuwe bombardementspauze. Op de vraag of de regering overwoog met Kerstmis een bom bardementspauze af te kondigen, antwoordde hij: „Daar is nog geen sprake van geweest". De 24 congresleden maken deel uit van een groep van 30 bij na allen democratische con gresleden, die vorige maand in een brief aan Rusk als hun over tuiging hebbèn uitgesproken, dat een bombardementspauze het beste middel is om een redelijke en vreedzame oplossing van het Vietnamees conflict te bewerk stelligen. DOOR OLAF J. DE LANDELi 71) HOOFDSTUK XIV met de beste wil van de wereld niet uit krijgen, nou ik hem zo voorbij gestreefd ben!" En toen was het afgelopen. We zochten Burgheem op, om afscheid te nemen, en meteen te vragen of hij ons bij Henri van Doff wilde verontschuldigen wegens drukke werkzaamheden. We zagen allebei te zeer tegen een bezoek aan het Wilhelmina- ziekenhuis op. Burgheem was heel vriende lijk doch terneergeslagen. „Ik weet niet, hoe ik hem dit moet vertellen," zei hij. ,,'t Is zo ver schrikkelijk, hij zal nu mis schien wel nooit trouwen. En ik zou toch zo graag zien, dat de jongen gelukkig werd." We knikten en stemden met zijn treurigheid in. We praatten over Arlette-Netty, en over de liefde in het algemeen, en over de invloed van gevoelens op men' sen, en over de voorbije winter en het komende voorjaar. En Burgheem toonde ons zijn tuin, met vruchtbomen. Beloofde, ons perziken te zullen sturen. Of we niet eens in de buurt kwamen? Dan waren we van harte wel kom. En ook Henri zou ons zeker lijk houdt die vent me in ge- I graag ontvangen, als hij eenmaal dachten! Hij kan me er immers over alles heen was. Hef was afgelopen. De politie had Terry's verklaring geaccep teerd. Wel had commissaris Crommer schamper gezegd, dat hij nog nooit zo'n wonderbaar lijke samenloop van omstandig heden had meégemaakt, maar Terry had hem er kalm op ge wezen, dat een detective daar aan geen schuld had, en er ook niets aan kon veranderen. En zo hadden we het wonder meegemaakt, dat op het laatste ogenblik Crommer hartelijk was geworden, zij het dan ook dus danig vaderlijk-hartelijk en prij zend, dat er eigenlijk niet veel van Terry overbleef. Ze hadden elkaar de hand geschud en Crom mer had gezegd, dat hjj Terry in gedachten zou houden. Net, of hij in zijn dorp nu een soort moord-industrie zou be vorderen, waar eventueel voor verstandige oplettende jongetjes als Terry van der Linden ook nog wel een plaatsje was Terry had alles geslikt. In de auto zei hij tegen me: „Natuur Ja, ja. We kwamen wel eens in de buurt. Als we vrij waren. Of dat vaak gebeurd? Nee. Jammer genoeg niet. We hadden het allebei zó vreselijk druk, Terry met speuren en ik met schrijven. „Er is één ding," zei Terry toen plotseling, „wat ik graag zou willen weten, en dat durf ik u bijna niet te vragen, omdat het wellicht erg indiscreet is. „Kom," animeerde Burgheem vriendelijk. „Zegt u maar op. Ik geloof niet, dat er iets is, wat ik zou weigeren, na wat u voor Henri hebt gedaan." „Dat bedoel ik juist," zei Terry. „Welke band bestaat er tussen Henri van Doff en u? Ik heb diverse malen zo'n zorg en belangstelling voor hem bij u kunnen vaststellen, dat ik u in alle ernst verdacht, iets met de moord te hebben uit te staan. Bent u familie van hem? Heeft hij veel voor u gedaan of Hij lachte verontschuldigend. „U vindt het toch niet brutaal, dat ik het vraag?" „Helemaal niet," gaf Burg heem ten antwoord. „Het is al leen zo moeilijk uit te leggen. Kijkt u eens.tja.Hij streek zich met de hand over het hoofd, en keek in gedachten verdiept de tuin in, waar de knoppen aan de bomen al begonnen te zwellen. Een mens beleeft soms zulke simpele dingen." zei hij dan, „die zich toch zo moeilijk laten ver tellen Ik meende tussenbeide te moeten komen, daar Terry zweeg: „Het is niet onze bedoe ling, meneer Burgheem, om.." „O, het is niet erg," verzachtte hij. „Het is alleen zo ver weg. de wortel van deze genegenheid. Ik hield van hun moeder. We waren samen jong, hier in dit dom En ik zou haar getrouwd hebben, als ze maar gewild had. Ze wilde niet. Trouwde Van Doff. En werd dood-ongelukkig. Ik trouwde ook, na verloop van tijd Hij schouder- schokte, als om zich te veront schuldigen. „Mijn vrouw stierf na anderhalf jaar," vertelde hij kalm. „Het was voor ons beiden een grote opluchting. Ik had niet zo dom moeten zijn. Alice...., Alice van Doff, heeft mij nooit iets laten merken. Pas op haar sterfbed toonde ze mij haar be zorgdheid over de jongste zoon. Die kende ik tóen al zo lang als hij bestond; vanaf de eerste maal dat hij me zag, voelde het kind zich tot me aangetrokken. Wat ik van de moeder niet had gekregen, gaf de zoon me: zijn volstrekte genegenheid. En dat kan een heleboel betekenen. Het kan alles betekenen. Voor mij was het. naast mijn werk, de ver vulling van mijn leven." Hij zweeg even en haalde diep adem. Terry en ik wachtten zon der iets te zeggen. Maar het ver haal was uit. Burgheem richtte zijn ogen van de tuin naar ons, en glimlachte. (Wordt vervolgd.) Van officiële zijde in Lagos is woensdag meegedeeld dat de fe derale Nigeriaanse troepen op 't ogenblik proberen het land van de Ibo's in Biafra, het centrum van het verzet tegen de federale Nigeriaanse regering, in te slui ten. Men zou langzaam vorderin gen maken. De regering hoopt op een snelle overwinning, waarna het plan voor de verdeling van Biafra ten uitvoer kan worden gelegd. Men wil Oost-Nigeria in drie afzonderlijke staten verde len: een waarin de rijke olievel den liggen, een in het zuidoosten langs de grens met Kameroen en een waar verreweg het grootste deel van de acht miljon Ibo's van Nigeria woont. De federale troe pen hebben al twee steden ver overd, die de hoofdsteden zullen worden van twee van de drie nieuwe staten. Het zijn Enoegoe, dat. de hoofdstad was van Oost- Nigeria, en de havenstad Calabar. De afgescheiden provincie Bia fra beschikt nu nog maar over een luchthaven, n.l. die van Port Harcourt. De troepen van Biafra proberen overigens met grote hardnekigheid de ring die door de federalen wordt gelegd, te doorbreken. het feit, dat hij de notulen van de laatstgehouden vergadering waarin hij1 ernstige kritiek op het beleid had geuit, niet had ontvangen. Ook de begroting '67 was in deze vergadering op 11 mei nog niet aangeboden. Voorts vroeg hij: „Waarom wordt de pers op de openbare vergaderingen van het beheer schap systematisch geweerd?" Alle raadsleden met uitzonde ring van de heer J. Haak die niet aanwezig was, steunden het voorstel van de heer Leunis. De heer D. Tollenaar zei zich niet te hebben doen kennen als een voorstander van recreatie. Hij achtte het noodzakelijk dat „op het beheer van dit miljoe nen verslindend lichaam goed wordt toegezien". Burgemeester A. F. Hanssens, die tevens voorzitter is van het beheerschap, beloofde de kwes tie te zullen bespreken met het dagelijks bestuur en dit tot de heer Van der Peijl: „We zul len u volledig openheid van za ken geven". De burgemeester beaamde dat er door allerlei omstandigheden, 0.a. door een auto-ongeluk dat de secretaris overkwam, een achterstand in de administratie bestond. De verklaring die de heer Leu nis voorlas luidde als volgt: VOORSTEL-LEUNIS De fraktie van de partij van de arbeid spreekt zijn verontrus ting uit over het huidige beleid dat wordt gevoerd door het da gelijks bestuur van het beheer schap van de Braakman. „Wanneer een lid van het al gemeen bestuur van dit beheer schap, dat zitting heeft namens onze gemeente, meent te moe ten bedanken omdat hij niet lan ger verantwoordelijkheid wil en kan dragen voor het autokra- tisch beleid van dit dagelijks be stuur, vinden wij dit een betreu renswaardige en ernstige zaak. Een dergelijk bestuur gaat o.i. ver over de schreef. Onze fraktie zal zich dan ook ernstig beraden over deze zaak. Ook zullen wij niet schromen, indien aan onze grieven geen aandacht wordt geschonken, ge deputeerde staten hierover in te lichten. Ik wil in dit verband ook de voorzitter wijzen op zijn verant woordelijkheid als voorzitter van het bestuur van het beheer schap. Ik zou daarom de raad in over weging willen geven: 1. De ontslagaanvrage van de heer Van der Peijl in beraad te houden. 2. Op korte termijn een bespre king vast te stellen met de drie betrokken gemeentera den om deze zaak grondig te onderzoeken en recht te zet ten. VERHUISKOSTEN Aangenomen werd het voor stel om aan huurders van een duurdere woning een tegemoet koming in de inrichtings- en verhuiskosten te verstrekken, dit volgens een beschikking van het ministerie van volkshuisvesting. De gemeente Hoek heeft blij kens mededeling van secretaris C. Bernard al een bedrag van 4500 uit dit fonds gehaald. Vol gend jaar komen er 54 woningen klaar en dan is er kans dat ge gadigden voor een bijdrage zich zullen melden. GIFTIGE AFVALSTOFFEN Bij de rondvraag informeerde de heer J. Leunis ernaar hoe het komt, dat in de Lovenpolder nog altijd giftige afvalstoffen door Dow Chemical worden gestort. Wethouder L. Jansen voegde aan deze vraag de opmerking toe. dat het voorgekomen is bij zuidenwind, dat vee in een wei door het gif ziek was geworden. De voorzitter zou de politie van een en ander in kennis stel len. Dezelfde vragensteller infor meerde voor de zoveelste maal naar de riolering op het Boere- gat. De heer Van der Peijl zei, dat hij in de laatste vergadering van de A.W.L. hierop had geatten deerd, maar volgens hem kreeg hjj van de voorzitter van deze instantie hierop een verkeerd antwoord. Deze had toen gezegd, dat de gemeente eerst de riole ring moest leggen, waarop de A.W.L. dan zou kunnen aan sluiten. „Maar wat doen wij met een leiding, als deze niet aan gesloten kan worden?" aldus de heer Van der Peijl. Toch kon de voorzitter de heer Leunis de geruststellende mede deling doen, dat in het voorjaar de aanbesteding zal plaatsvin den. Naar aanleiding van een vraag van de heer M. de Putter deelde de voorzitter mee, dat eind van dit jaar een gedeelte van de Hoekse dorpskern van aardgas zal zijn voorzien. Agenten van de F.B.I., de Amerikaanse federale politie, hebben dinsdag twee bankrovers gearresteerd die vorige week vrijdag met hun buit van 83.000 dollar wisten te ontkomen nadat zij in een buitenwijk van Chicago twee politiemannen doodschoten. De misdadigers gaven zich over nadat F.B.I.-agenten en tiental len politiemannen hun toe vluchtsoord, een buitenhuisje aan een meer bjj La Porte in Indiana, hadden omsingeld. De jacht op de bandieten was één van de grootste sedert de ja ren dertig. De politie had een tip gekregen over de verblijfplaats. Bij een vuurgevecht na de bankoverval werden nog twee politiemannen en een derde rover gewond. Deze kon meteen wor den aangehouden. In de baai van Port Said zijn dinsdag stoffelijke overschotten geborgen van zes Israëlische zee lieden die vermoedelijk hebben behoord tot de bemanning van de jager „Eilath" die door Egyp tische raketten tot zinken werd gebracht, zo is in Kairo verno men. De Egyptische autoriteiten hebben de vertegenwoordigers van de Verenigde Naties ingelicht opdat deze zo mogelijk zorg dra gen voor de overbrenging naar Israël. Dinsdagavond werden nog twee lijken geborgen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3