Rotterdam moet diepere vaargeul in Noordzee zelf betalen portie vlees vlees eten is verantwoord eten Kamercommissie voor sociale zaken dringt aan op verhoging minimum lonen per 1 januari a.s. „De gou dschatten van B. agda ld" BEUItSOVERZICHT Tweede Kamer over de vrije loonpolitiek ragma Donderdag 9 november Ï0d7 Minister van waterstaat beslist: Olie maatschappijen Schepen tot 2£5.000 ton Nieuwe chemische ipdwstrseën DIEVEN NA ACHTERVOLGING GEPAKT JEUGDIGE DIEVENBENDE GEARRESTEERD 15de algemene bondsvergadering van bejaarden Nederlandse ontwikkelingshulp voor Afrika DODELIJK ONGELUK OP AFSLUITDIJK Duitse autodieven zaten er warmpjes bij Kneedbaar hout in 10 kleuren CEïalelilMr Gup a Incident in Amsterdamse gemeenteraad Het vervoer van gevaarlijke stoffen „Eerste ingreep Nivellering Rechtvaardige verdeling KRAANWAGEN RIJDT HAVEN IN: MAN VERDRONKEN Sjoekeiry raadt Israëliërs aan te emigreren Kinderen vermoord om verzekerings geld te krijgen RING EN KRUIS VAN DE PAUS VERKOCHT un nijCZREU ït De kosten, verbonden aan de verdieping van de vaargeul in de Noordzee tot Europoort voor sche pen met een diepgang van 62 voet in plaats van de oorspronkelijk aangehouden diepgang van 57 voet, moeten door Rotterdam zelf wor den gedragen. Het rijk zal de on derhoudskosten van de vaargeul geraamd op 10 miljoen per jaar voor zijn rekening nemen. Dit heeft de minister van verkeer en waterstaat meegedeeld aan B. en W. van Rotterdam, die in een voorstel aan de raad thans verkla ren met het oog op de urgentie van het werk te berusten in de eis dat de verdieping van de vaargeul 10 12 km door de gemeen te wordt gefinancierd. B. en W. van Rotterdam stellen voor 'n be drag van f 30 miljoen ter beschik king te stellen voor de werkzaam heden in 1967. Het rijk ziet geen mogelijkheden om voor de vaargeul in de komen de jaren bedragen op de rijksbe groting uit te trekken. Afgezien hiervan is de regering van mening, dat bet verdiepen van de geul voor schepen tot 62 voet diepgang uit sluitend van belang is voor de olie maatschappijen. Deze verkrijgen een zekere kostenbesparing wan neer zij1 hun produkten met zeer grote schepen kunnen aanvoeren. Het l'gt daarom volgens de rege ring voor de hand de kosten van de geul op belanghebbenden te ver halen. Zou het rijk de diepe geul voor financieren de gebruike lijke rijksbijdrage voor het aanleg gen van vaarwegen in havengebie den dan zouden deze kosten niet worden teruggekregen. De ge meente is daartoe wei in staat door deze schepen extra te belasten. De vaargeul tot Europoort is zo als bekend bestemd om de Rotter damse haven zo spoedig mogelijk toegankelijk te maken voor sche pen van 225.000 ton. De hiervoor benodigde diepte zal omstreeks 1970 kunnen worden bereikt. De regering verlangt verder van Rotterdam dat het Vs zal bijdragen in de kosten van de bestrijding van de v'erzilting. Het ligt in de bedoe ling de bodem van de Nieuwe Maas „vast te leggen", om zo het opdrin gen van de verzilting tegen te gaan. De kosten van dit werk wor den geraamd op 50 miljoen, uit te geven in een zestal jaren. Rot terdam wi] over de kosten van deze voorzieningen nog nader overleg met de regering. In de dis cussie tussen Rotterdam en het mi nisterie van verkeer en waterstaat is van Rotterdamse zijde inge bracht, dat de stad slechts bereid is tot betaling van symbolische be dragen voor het winnen van zand (voor de Maasvlakte) en voor het betalen van de ondergrond (zee bodem) van de Maasvlakte. Over deze zaken moet het ministerie van financiën een beslissing nemen. B. en W. van Rotterdam zeggen in hun voorstel aan de raad dat men de voorstellen moet aanvaar den, omdat tegenover de extra-kos ten van de geul een belangrijk ho gere opbrengst aan zeehavengeld zal staan. De in de haven gevestigde olie maatschappijen hebben, zodra be kend was dat Rotterdam toeganke lijk zou worden gemaakt voor de zee.- grote schepen, besloten de ca paciteit van hun raffinaderijen te vergroten, nieuwe chemische in dustrieën te stichten en het net van pijpleidingen met het achterland en hun distributie-activiteiten uit te breiden. Over enige tijd mag worden ge rekend op een belangrijke stijging van de aan- en afvoer van ruwe olie en eindprodukten. De hierdoor verkregen hogere opbrengst aan zeehavengeld zal naast de reeds voorgenomen aanpassing van de tarieven voldoende zijn om de ho gere kosten op te vangen. Rotterdam wijst er op dat de eis, dat de geul voor honderd procent door de gemeente moet worden ge financierd, een doorbreking be tekent van de tot dusver gevoerde gedragslijn, dat de kosten van soortgelijke werken voor deel ten laste van 't rijk komen. Tegen INTERNATIONALS GEDRUKT Hoewel de internationale waarden gisteren bij de opening over de gehele linie koersverlie zen registreerden, moet worden opgemerkt dat de stemming niet tegenviel, wanneer hierbij in aanmerking wordt genomen, dat Wallstreet dinsdag aan de flauwe kant was, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen. Phi lips daalde met een eerste ver handeling op 110,10 ca 80 cent vergeleken met het voorgaande slotniveau. Unilever was 70 cent lager op 104,90. Kon. Olie was zwak op 140,30 (141,70), AKU min 20 cent op 61,90. Het publiek was in al deze fondsen met enkele stukken aan de markt, maar op het verlaagde niveau werd aanvankelijk enige steun geboden. Later zakte AKU in tot 61,40 en Unilever tot 104,60. Philips echter liep op tot 110,40. Bij gebrek aan affaires bleven de hoeken van Deli-Maat- schappij en K.Z.-Organon geslo ten. Er werd volstaan met één notering. Deli deed 86,20 (86,50), K.Z.-Organon 153,80 (155). Hoogovens werd op 103 (on veranderd) geadviseerd, doch KLM was belangrijk lager. Voor beurs deed KLM 270 tegen dins dag als officiële koers 280. Dit fonds sloot in Wallstreet 2% dol lar lager, terwijl ook de overige luchtvaartfondsen in New York flauw sloten. De Newyorkse beurs moest dinsdag wederom aanbod verwerken waardoor het Dow Jones-gemiddelde voor in dustrie-aandelen er bijna 7 pun ten daalde tot 879,74. Het schijnt in Amerika niet zo goed te gaan als werd verwacht. De winst van U. S. Steel onderging 'n scherpe daling. Verder staat de markt er onder druk van stakingen. De handel dn de hoofdfondsen was kalm. Het Unilever-concern maakt op dinsdag 7 november de derde kwartaalcijfers alsmede 't interim-dividend over 1967 be kend. De scheepvaartsector opende licht verdeeld waarbij H.A.L. een herstel te zien gaf tot 81 (79%). Scheepvaart-Unie echter was ruim 1 punt lager op 128%. Van Nievelt opende een half punt lager op 113 doch kon zich herstellen tot 115%. Kon. Boot was iets gemakkelijker. De cul tures gaven evenals de staats fondsen weinig verandering te zien. In aandelen Braat Amsterdam werd op verzoek van het beurs- bestuur geen notering opge maakt. Op deze aandelen wordt door een onbekende een bod uit gebracht van 42 procent. Dins dag was de koers 37%. De beurs vermoedt dat Braat Rotterdam de gegadigde is. Als gevolg van Amerikaans aanbod daalde Unilever later tot 102,80. AKU verliet de markt op 61,60, Philips 110 en Kon. Olie op 139,80. Hiermede sloten de in ternationale waarden op vrijwel het laagste punt van de dag. In de scheepvaartsector trok H.A.L. verder aan tot 84, Van Nievelt kwam op 116, terwijl Scheep vaart-Unie zich herstelde tot 130. KLM was flauw met een koersdaling van 14, Hoogovens min 1,50. In de eerste periode daalde Albert Heijn 7 punten, Bijenkorf Beheer ging 8 punten omhoog. Sanders-Behang daalde 6, Gist- Brocades 5 en Breda-Machines 8 punten. Van de bank-aandelen ging H.B.U. 2% punt omlaag. Dagra werd op 181 verhandeld tegen een laatstgedane notering van 210. Tussen deze twee koer sen lagen steeds laatkoersen. Koerswinsten van betekenis kwamen in de lokale waarden bijna niet voor. Beursindices Intern, conc. Industrie Scheepv. Bank en verz, Handel enz. Algemen 30/10 469.2 338.7 108.2 182.9 160.6 347.7 (1953 100) 31/10 1/11 462.7 337.8 104.6 181.1 160.0 344.5 458.1 336.6 104.6 181.1 159.6 342.2 deze verdeelsleutel heeft het col lege van B. en W. overigens reeds ernstige bezwaren. Het verdelen van de kosten van vaarwegen in het havengebied zal in discussie komen in het zeehavencontact orgaan, dat binnenkort in het leven zal worden geroepen. Na een wilde achtervolging, waaraan werd deelgenomen door een groot aantal wagens van de Rotterdamse politie, zijn woens dagmorgen op de Beukelsdijk twee Schiedammers aangehou den, die 's nachts aan het Mar- coniplein een spoorwagen open braken en daaruit goederen ter waarde van ƒ4000 stalen. De achtervolgende politiemannen moesten de auto waarin de twee Schiedammers zaten, klem rij den voor men hen te pakken had. De overbrenging van het tweetal, de 26-jarige chauffeur B. H. F. en de 27-jarige A. P. V., zonder beroep, had nogal wat voeten in de aarde. In de pa trouillewagen waarmee zij naar het hoofdbureau werden gere den, begonnen de Schiedammers een vechtpartij met twee agen ten. Een van de politiemannen liep daarbij ernstige verwondin gen aan het gezicht op. De goederen die de mannen uit de spoorwagon hadden ge stolen, bestonden uit tabakspij pen en een aantal monsters speelgoed. De politie van Ede heeft dezer dagen zes jongelui gearresteerd in de leeftijd variërend van 15 tot 24 jaar. De jongelui, afkomstig uit Ede en Lunteren, hebben be kend ongeveer zestig diefstallen en inbraken te hebben gepleegd, onder meer in Ede, Arnhem en Amersfoort. In totaal stalen ze gedurende de laatste anderhalf jaar voor ongeveer 10.000,aan geld en goederen bij elkaar. Op de tweede en laatste dag van de vijftiende vergadering van de algemene bond van be jaarden in Amsterdam hebben de afgevaardigden van 266 afdelin gen van de bond zich o.a. met de volgende voorstellen akkoord verklaard: Het hoofdbestuur zal er bij de regering op aandringen een wet- minimuminkomen vast te stellen. Dit minimuminkomen zal 80 van het gemiddelde loon volgens de loonindex moeten zijn. Het zou moeten gelden zowel voor vrou wen als mannen. De bond zal bij de leden van de tweede kamer aandringen op een valwntietoeslag van zes procent voor de bejaarden. Voorts zal bij de regering wor den aangedrongen op invoering van landelijk vastgestelde nor men bij de toepassing van de algemene bijstandswet. Als mi nimum moet worden gesteld, dat de thans in Amsterdam geldende normen voor het gehele land worden ingevoerd. Tenslotte zal de bond bij de bevoegde autoriteiten voor belas tingheffing aandringen op verho ging van het grensbedrag voor het heffen van inkomstenbelas ting tot 4880. Deze grens ligt op het ogenblik op ƒ4302 per jaar. Door het verhogen van de A.O. W. tot een bedrag van 4470 per jaar vallen heel wat A.O.W.-trek- kers thans in de inkomstenbelas ting. Nederland zal f 1.500.000 bij dragen voor een telecommunica tiesysteem dat zal worden opge richt tussen de hoofdsteden van Roeanda en Oeganda. Een des betreffende overeenkomst tus sen Nederland en deze twee Afrikaanse landen werd te Ad dis Abeba getekend. Dit telecommunicatiesysteem zal in de hoofdstad van Oeganda aansluiting verkrijgen op het net van de East-African Post and Telecommunication Administra tion en daarmede met de rest van de wereld. Reeds in 1964 is op verzoek m de economische commissie voor Africa (ECA) een onder zoek ingesteld naar de mogelijk heden van een verbetering van het telecommunicatienet in dit gebied. Na een ter plaatse ingesteld onderzoek door deskundigen van de directie technische hulp van het ministerie van buitenlandse zaken werd besloten prioriteit te geven aan de verbinding Roe- anda-Oeganda. De Nederlandse bijdrage be staat uit telecommunicatie-appa- raturen en het gedurende één jaar beschikbaar stellen van een radiotechnicus, die belast zal zijn met het toezicht op de installa ties en met de opleiding van het bedienend personeel. De gezamenlijke bijdrage van Oeganda en Roeanda bestaat uit het beschikbaarstellen van grond, gebouwen, aanleg van toevoerwegen, alsmede van het bedienend personeel. Hiermede zal een bedrag gemoeid zijn van ƒ225.000. Aangenomen wordt dat de verbinding in het begin van '69 tot stand zal komen. De 20-jarige vrachtautochauf feur P. C. Meijer uit Medemblik is woensdagochtend om 't leven gekomen bij een ongeluk op de afsluitdijk ter hoogte van Korn- werderzand. Hij kon zijn met be tonplaten geladen truck met op legger niet tijdig genoeg tot stil stand brengen voor twee stil staande vrachtauto's voor hem. De eerste daarvan stond voor gesorteerd te wachten om links af te slaan. In de openbare vergadering van de vaste commissie voor so ciale zaken uit de tweede kamer is bezorgdheid uitgesproken over de vrije loonpolitiek. Het nieuwe systeem brengt ri sico's mee, maar ook het tot nu toe gehanteerde systeem had gro te risico's, aldus minister Rool- vink. Hij constateerde, dat nu een einde is gekomen aan een loon politiek tijdperk en dat het be drijfsleven heeft gekozen voor het dragen van eigen verant woordelijkheid. De bewindsman zei de moei lijkheden, die het nieuwe systeem met zich brengt, zeer wel in te zien. Hij wees er op dat, nu het bedrijfsleven in grote eensge zindheid op een nieuw systeem wil overgaan, de regering de taak heeft dit nieuwe systeem een kans te geven. Minister Roolvink zei een realistisch beleid te wil len voeren, er op wijzende zich te willen onthouden van het geven van een antwoord op de vraag, of hij met het nieuwe systeem gelukkig dan wel niet gelukkig is. De bewindsman wees er op, dat het nieuwe systeem er toe kan leiden, dat een grotere diffe rentiatie in de lónen mogelijk is. Het vraagstuk van het loon politieke systeem zal in de kamer op een later tijdstip opnieuw aan de orde worden gesteld. Uit het politieverhoor van de twee Duitse vrouwen, die maan dag zijn gearresteerd in verband met hun aandeel in het werk van een internationale autobende, is komen vast te staan, dat men over flinke geldsbedragen be schikte. De bende had twee huizen in Friesland gekocht, één in Stiens en één in Huins. Voorts waren ze van plan in Limburg een huis te kopen. Kennelijk wilde de bende zich ook op het water gemakke lijk bewegen: in Harderwijk was een jachtje aangeschaft. En waarom? Omdat de eiwitten tn vlees eersteMas bouwstoffen voor het menselijk lichaam zijn. Omdat vlees goed is voor de lijn. En vanzelfsprekend, omdat u met vlees zo veel verrukkelijke culinaire mogelijkheden hebt Daarom Een meerderheid van de twee de kamercommissie voor sociale zaken is in tegenstelling tot de stichting van de arbeid van oor deel, dat reeds op 1 januari a.s. en niet eerst op 1 juli iets moet worden gedaan aan de aanpas sing van het minimumloon aan de stijging van de kosten van levensonderhoud. Dit bleek bij de behandeling van een motie van de P.v.d.A.- afgevaardigde mr. Th. A. M. van Lier, waarin er hij de regering op wordt aangedrongen te be vorderen dat „degenen die het minimum-inkomen ontvangen, met ingang van 1 januari een compensatie zullen verkrijgen in verband met de te verwach ten stijging van de kosten van levensonderhoud". De motie komt in stemming Kort na het begin van de ver gadering van de Amsterdamse gemeenteraad heeft zich woens dagmiddag een incident voorge daan. Een aantal jongelui op de pu blieke tribune werd rumoerig, waarbij de beeldhouwer J. Jutte schreeuwde dat allereerst „De vrije gemeente" besproken zou worden. (Het gebouw van de vrije gemeente wordt door .ex- provo's als recreatieoord opge ëist.) In eerste instantie waarschuw de burgemeester Samkalden de genen die op de publieke tribu ne zaten, zich buiten de raads vergadering te houden. Toen de beeldhouwer even later opnieuw, gesteund door anderen, heftig interrumpeerde, schorste de bur gemeester de vergadering en gaf hij opdracht de man te verwij deren. Dit leidde tot een korte vechtpartij. Nadat de vergade ring was heropend, waarschuw de dr. Samkalden de op de tri bune aanwezigen dat hij bij het geringste incident de tribune in zijn geheel zou laten ontruimen. Staatssecretaris M. J. Keijzer van verkeer en waterstaat over weegt het vervoer van grote hoe veelheden parathion en andere vergiften aan een vergunning te onderwerpen. De staatssecreta ris deelde dit gisteren mee in de openbare vergadering van de vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de tweede kamer. Hij deelde voorts mee dat het nieuwe reglement voor het ver voer van gevaarlijke stoffen bin nen drie maanden in werking zal treden. De bepalingen van dit reglement zullen ook gelden voor het vervoer over de binnenwa teren. Het vraagstuk van de zondags vaart zal in studie worden ge nomen, zo is meegedeeld. 14 Op een noodkreet van Aram roeien zijn dienaren de sloep haastig in zijn richting. Snel wordt de drenkelinge aan boord gehesen, waarna ook Aram zich over de rand van de sloep werkt. Hijgend van uitputting laat hij zich op de stuurbank neervallen. „Vooruitnaar het wrak," brengt hij er moeilijk uit, „mis schien kunnen we de koopman en zijn knecht nog opvissen Met de moed der wanhoop zwoe gen de roeiers naar het omge slagen vaartuig, dat met de kiel naar boven op de woeste golven dobbert. Na enkele minuten, als zij 't wrak reeds dicht genaderd zijn, heeft Aram zijn krachten teruggevonden en neemt hij het roer weer over. Op dat moment slaat het meisje, dat al die tijd roerloos tegen de stuurbank ge legen heeft, de ogen op.Ver wonderd glijden haar blikken over de gezichten der roeiers, tot ze op de jonge ridder blijven rusten. Haar lippen openen zich, maar zonder een klank te uiten valt haar hoofd plotseling ach terover. Is zij dood? Of slechts bewusteloos? Terwijl Aram zich dit angstig afvraagt, staan op de steiger de schipbreukelingen en de bedienden van het kasteel. Gespannen turen de mannen over de kolkende watermassa. „Uw meester is een dapper man," zegt de schipper tot een van Arams dienaren, „maar ik vrees, dat hij nu toch te veel ge waagd heeftde sloep is ner gens meer te bekennen. op een bijeenkomst van de com missie vóór de bespreking van de begroting van sociale zaken in de plenaire kamerzitting. Minister Roolvink had de mo tie in tweede instantie „op zijn minst ontijdig" genoemd. Het leek hem waarschijnlijk dat de partijen in de stichting van de arbeid als gevolg van het feit dat de meerderheid van de ka mer wenst dat op 1 januari iets wordt gedaan voor de sociaal zwakken, opnieuw bijeen zouden komen. Afgevaardigden van de A.R.P., C.H.U. en K.V.P. waren het met mr. Van Lier eens over de nood zaak van compensatie per 1 jan. maar achtten de motie prema tuur. Vertegenwoordigers van de C.P.N., D '66 en de P.S.P. had den er hun instemming mee be tuigd. De liberale afgevaardigde mr. J. G. Rietkerk, die overigens niet was gekant tegen een aanpas sing van het minimumloon, meende dat een beslissing per 1 januari van grote invloed op de komende loonontwikkeling zou zijn. Eerst wanneer de omvang der loonsverhogingen vaststaat, zou een beslissing over het mini mumloon moeten worden geno men. Minister Roolvink had zich in eerste instantie in dergelijke zin uitgelaten. Hoewel hij „met in stemming" kennis had genomen van de aandrang van de com missie om per 1 januari iets voor de laagstbetaalden te doen, zonder zich te binden aan vorm of omvang, zou een beslissing over compensatie per 1 januari neerkomen op „de eerste ingreep van de regering in de vrije loon vorming". Later verklaarde hij dat ver werping van de motie hernieuwd overleg in de stichting van de arbeid ten zeerste zou bemoeilij ken. Het wetsontwerp over het mi nimumloon moet nog in het ka binet aan de orde komen, aldus de minister. Tegelijk met dit wetsontwerp zal de vacantietoe- slag wettelijk worden geregeld, mogelijk in hetzelfde wetsont werp, zo verklaarde de bewinds man in antwoord op vragen van de heren Van 't Schip (C.P.N.) en drs. P. J. Jansen (K.V.P.) Mr. Van Lier toonde zich tevens voorstander van koppe ling van het minimumloon aan de loonindex, terwijl mr. Riet kerk een gemengde loon- en prijsindex bepleitte. Zonder in de bevoegdheden van de sociale partners te willen treden en slechts zijn persoon lijke voorkeur uitsprekend, ver klaarde minister Roolvink voor stander te zijn van procentuele loonsverhogingen in plaats van verhogingen met bepaalde be dragen. Uitzonderingen op deze regel, in jaren dat een sterke stijging in de kosten van levens onderhoud optreedt, moeten echter mogelijk zijn. De laatste-jaren is sprake ge weest van een zekere nivellering binnen de c.a.o.-lonen, maar de ervaring leert dat een dergelijke periode vaak wordt gevolgd door denivellering. Overigens behoeven procen tuele loonsverhogingen niet bin dend te zijn voor elke loonklasse afzonderlijk, zo voegde minister Roolvink hieraan toe. Mr. Van Lier had verklaard dat de procentuele loonsverschillen dienden te worden verminderd in het voordeel van de laagstbetaal den. Volgens de P.S.P.-er dr. B. van der Lek worden de verschil len hij elke loonronde groter. „Wellicht zouden de hoogste inkomensklassen in de toekomst van een loonronde kunnen wor den uitgesloten". Drs. E. Nijpels (D'66) achtte procentuele loons verhogingen in strijd met een rechtvaardige inkomensverdeling en verklaarde dat loonsverhogin gen voor de laagste inkomens groepen onvoldoende zouden kunnen zijn om de stijging van de kosten van levensonderhoud op te vangen. Hij bepleitte een gemengd systeem van „centen en procenten". Drs J. Boersma (A.R.P.) signaleerde toenemende weerstand tegen procentuele loonsverhogingen. In antwoord op een vraag van dr. Van der Lek over de con currentiepositie van Nederland verklaarde minister Roolvink dat de positie van de diverse be drijfstakken sterk verschilt. In bepaalde bedrijfstakken is de kostenstijging hoger dan in de zelfde bedrijfstakken in de overi ge landen van de Europese eco nomische gemeenschap en zo er nog sprake is van ruimte, dan is deze aan het verdwijnen. De 49-jarige walmonteur J. C. Westerduyn is woensdagmorgen met een kraanwagen in het wa ter van de Scheveningse bin nenhaven gereden en verdron ken. De wagen zette zich door onbekende oorzaak in beweging. De heer Westerduyn zag dit en sprong er in. Hij slaagde er ech ter niet in het voertuig tot stil stand te brengen. Op een vlot in het water was een man werk zaam, die licht gewond werd toen de wagen in de haven stort te. De brandweer kon weinig doen. Een brandwacht sprong in zijn onderkleding in het water, maar door de felle koude kon hij niets uitrichten. Twee kikvors mannen moesten enige tijd zoe ken voordat zij het lichaam van de heer Westerduyn vonden. Het toedienen van zuurstof en ar- dere pogingen om de levens geesten weer op te wekken sor teerden geen effect. De echtgenote van het slacht offer was dinsdag naar Canada vertrokken om een bezoek te brengen aan familieleden. Ahmed el Sjoekeiry, leider van het front voor de bevrijding van Palestina, heeft in een boodschap „de Joden van Israël" aangera den naar elders te emigreren. Sjoekeiry, die zijn boodschap uitgaf ter gelegenheid van het feit dat 50 jaar geleden de Bal- four-verklaring werd getekend, waarin de Joden vestiging in Palestina werd toegezegd, voor spelde dat Israël seen vrede zal kennen zolang de Joden daar blijven en dat zij „vroeg of laat net als de kruisvaarders verdre ven zullen worden". „Tussen ons bestaat geen reli gieus of doctrinair conflict en zelfs geen persoonlijke haat", zo verzekerde Sjoekeiry de Joden. „Wij zijn evenals u mensen. Uw leiders hebben u bedrogen en een vaderland gegeven dat het onze is. Keer terug tot de waar heid. Zoek vrede en welzijn bui ten Palestina. Emigreer naar Landen waar Joodse kolonies in stabiliteit en welvaart leven. Dat is de enige oplossing voor ver krijging van de vrede", aldus de boodschap van Sjoekeiry. De politie van Arcadia in Flo rida heeft dinsdagavond de 32- neger James Richardson gearres teerd onder beschuldiging zijn zeven kinderen te hebben ver giftigd om de verzekeringsgelden in handen te krijgen. Richardson, fruitplukker van beroep, had de dag voordat de kinderen met een insecticide wa ren vergiftigd, op elk een levens verzekering van 100.0 dollar ge sloten. De ring en het kruis, die paus Paulus heeft geschonken ten be hoeve van het ondersteunings- werk van de V. N., zijn woensdag op een veiling in New York voor 64.000 dollar verkocht. l

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2