PROVINCIAAL NIEUWS «RAIFFEISENBANK Vietcong viel Zuid- vietnamese hoofdkwartier aan in Loc Ninh feestje bouwen? schenk de slijter uw vertrouwen Terneuzen Axel Breskens Oost burg Othene Sas van Gent Zierikzee Terneuzen - spaarbank en alle bankzaken Michelin- en Falkplan- wegenkaarten Boekhandel VAN DE SANDE Hanoi over de bombardementen IVSortierexplosies in Saigon Gevonden voorwerpen Terneuzen r/oensdag 1 november '67 de v-rite zeeuw Pagina 3 MEVR. VAN AARTSEN DOOPTE DE DUBBELDEKKER „PRINSES CHRISTINA" Mevrouw C. van Aartsen Stap, echtgenote van de commis saris der koningin in Zeeland, heeft dinsdagmiddag de doop plechtigheid verricht bij de te waterlating van de dubbeldek veerboot „Prinses Christina", die op de scheepswerf en machine fabriek „De Merwede" te Har- dinxveld werd gebouwd. De nieuwe veerboot van 2275 ton is de grootste die tot heden voor Nederlandse rekening is ge bouwd. Begin 1968 zal de „Prinses Christina" dienst gaan doen op de Westerschelde tussen Krui- ningen en Perkpolder. 'De capa citeit overtreft het gezamenlijk laadvermogen van de vier veer boten die daar nu de dienst on derhouden. Op de twee rijdek- ken kunnen in totaal 240 perso nenauto's worden geplaatst, ter wijl het schip 1000 passagiers zal kunnen vervoeren. De lieer Rottier nam afscheid van de B.B. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer A. Kottier, plv. hoofd Bescherming Bevolking in deA- kring Zeeland c, tijdens 'n druk bezochte receptie in de beneden zaal van hotel „Rotterdam" gis teravond afscheid genomen. Eerder, in de namiddag werd de heer Rottier, tijdens een sa menzijn van het dagelijks be stuur, toegesproken door de voor zitter, burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen, die in 't kort zijn levensloop memoreerde en hem in het bijzonder dankte voor hetgeen hij voor de Be scherming Bevolking heeft ge daan. Namens de Kringraad bood de heer Aschoff hem een ge- schenka na. Ook de provinciale comman dant, mr. L. A. Kakebeke, had in zijn toespraak niets dan lof voor de scheidende functionaris. De heer W. I. Catsman, hoofd van de B. B. A-kring Zeeland c bracht hem eveneens dank voor zijn werk. Op de receptie waren behalve de reeds bovenvermelde func tionarissen, vele leden van de Kringraad, waaronder ook de provinciale staf, de officieren van de noodwacht staf, com mandanten van Zeews-Vlaamse vrijwillige brandweren, ver tegenwoordigers van het Rode Kruis en het voltallige personeel ygn„kgt kantoor Terneuzen. De heer Rottier was van 1957 tot 1959 hoofd van de Bescher ming Bevolking in Zierikzee en vervolgens in Terneuzen. Toen de reorganisatie in 1961 werd ingevoerd werd hü plaats vervangend hoofd van de A- kring Zeeland, die geheel Zeeuws-Vlaanderen omvat. Aanbesteding afgraving Koedijk Maandagmiddag werd op het stadhuis te Terneuzen aanbe steed de verdere afgraving van de Koedijk en de aansluiting van diverse wegen in het tweede ge deelte van het exploitatieplan- Noord. Er kwamen elf inschrij vingen binnen: Gebr. Geldof te Serooskerke voor 115.900; firma Mollet te Hoofdplaat 102.975; firma K. de Oude te Biervliet 97.000; firma Jansen en De Vos te Wa- terlandkerke 95.000; gebr. Van den Hemel te Biervliet 91.500; firma De Ruijsscher te Biervliet ƒ91.200; P. H. Offringa te Vught 89.000; Aannemingsbedrijf J. de Oude te Biervliet 88.700; aannemingsbedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen 87.290; fir ma M. P. Hol te Hulst 85.800 en firma gebr. De Bokx te Ter neuzen ƒ82.100. De gunning werd aangehou den. Kringvergadering K.V.P. In hotel des Pays-Bas te Ter neuzen zal op zaterdag 11 no vember a.s. een vergadering wor den gehouden van de kring Zee land van de K.V.P. In deze bij eenkomst die om kwart vóór drie begint, zal o.m. de partijvernieu wing aan de orde komen. De fototentoonstelling De fototentoonstelling te Ter neuzen van de foto-amateurclub heeft ruim 200 bezoekers getrok ken. De heer F. D. Hamelink, secretaris van deze vereniging, kan nog nieuwe leden inschrij ven. De kenners die de tentoonstel ling bezochten verklaarden dat de expositie op een goed peil 6tond. Overdracht pont voor Sluiskil Op woensdag 8 november zal om 11.30 uur nabij de brug aan de middensluis (Ribbens) de rijkspont voor Sluiskil worden overgedragen door de Arnhemse scheepsbouwmaatschappij aan de rijkswaterstaat te Terneuzen. De pont wordt op het kanaal ge doopt en daarna officieel over gedragen. Zware schade bij autobotsing Maandagmiddag omstreeks 17.50 uur reed N. D. uit Axel met zijn personenauto over de Ka naalkade in de richting Hulst. Ter hoogte van de le verkorting sloeg hij linksaf om de St. Maar tenlaan in te rijden. Daarbij ver leende D. geen doorgang aan een uit de andere richting komende personenauto, bestuurd door E. T., eveneens uit Axel. Bij de botsing werden de auto's zwaar beschadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. v Meisje valt van paard Maandagmiddag omstreeks 15.30 uur is het dochtertje van de familie v/d Berg toen zij aan het paardrijden was in een wei land nabij de Zuidsingel, van het paard gevallen waarbij zij inwen dige kneuzingen opliep. Na behandeld te zijn door me vrouw Kok, is zij per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Raadsvergadering De gemeenteraad van Bres kens vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester Eek hout. De heer G. Wijffels, commies ter sekretarie, werd beëdigd als gemeente-ontvanger. Naar aan leiding van de jaarrekening van N.V. Zeebad Breskens werd door de heer Van Schaick geïnfor meerd naar de strandafslag. De burgemeester zei dat bij de be voegde instanties reeds de aan dacht op deze zaak is gevestigd en dat om een onderhoud met G. S. is verzocht. Van de in aanbouw zijnde ra- tiowoningen zullen er 38 worden overgenomen door de algemene woningbouwvereniging te Bres kens en 7 door de regionale Zeeuws-Vlaamse woningbouw vereniging. De heer Van Schaick had tegen deze verdeling be zwaar. 't Standpunt voor de ver deling naar ratio van het aantal katholieken is niet meer te hand haven. Een verdeling op fifty- fifty basis had hij wel reëler ge vonden. Wethouder Zegers gaf toe dat de naam wel veranderd is maar dat in wezen niets is veranderd. Eerst moeten de statuten wor den afgewacht. Voor wethouder v. d. Hooft bleek dit niet meer nodig daar hij de concept-statuten reeds heeft gezien. Hieruit blijkt wel degelijk een levensbeschouwe lijke richting. De regionale wo ningbouwvereniging is niet alge meen en dat moet men willen zien. De heer Van Schaick bracht nog naar voren dat ook niet- katholieken lid van de vereni ging zijn. Dit is ook omgekeerd het geval zei wethouder Zegers. De heer Van Schaick stemde als enige tegen de verdeling. Tot leidster aan de openbare kleuterschool werd benoemd mej. J. Bron uit Groede. Aan het gemeentepersoneel zal een uitkering ineens van 1,7 worden uitgekeerd in verband met de nacalculatie. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 22 tm/ 28 oktober aangevoerd: 27.333 kg exportgarnalen, 2125 kg pellerij garnalen, 366 kg bot, 479 kg schar, 1498 kg schol, 3205 kg tong, 120 kg tarbot, 14 kg griet, 58.827 kg gul, 11.768 kg wijting, 279 kg rog, 130 kg herder, 35 kg haring, 98 kg poon, 691 kg on verkochte bot. 125 kg onverkoch te schol en 80 kg onverkochte wijting. Jaarvergadering heemkundige kring Vrijdagavond a.s. houdt de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen de jaarver gadering in restaurant Victory te Oostburg. De bestuursleden Hoolhorst en J. A. Leenhouts zijn aftredend en herkiesbaar. Na de koffiepauze kunnen de aanwezige leden een viertal dia's uit hun collectie tonen. Het derde jaarboek van de heemkundige kring zal op 25 no vember worden uitgereikt tijdens een bijeenkomst in de burgerzaal van het gemeentehuis te Oost burg. Op deze bijeenkomst zal de heer M. P. de Bruijn, adjunct secretaris van de provinciale bi bliotheek te Middelburg, spreken over de plaats, van West Zeeuws- Vlaanderen in de historie. Druk bezochte kaartavond Ook deze winter blijkt er veel belangstelling te bestaan voor de maandelijkse kaartavonden te Othene. Zaterdagavond lieten zich niet minder dan 49 deel nemers inschrijven. De uitslag was: 1. J. v. Dix- hoorn; 2. W. v. d. Hooft; 3. P. Spruitenburg; 4. J. 't Gilde; 5. A. Florussen; 6. J. de Vos; 7. C. Schoonakker; 8. C. Goossen; 9. Iz. de Jonge; 10. J. Warrens; 11. G. Bub ze; 12. J. Kiel. Zaterdag 11 nov. invalidencongres De afdeling Zeeland van de Nederlandse katholieke invali- denbond houdt op zaterdag 11 no vember a.s. een congres in het buurtcentrum „Sint Albert" te Sas van Gent. Na een mis om 10.30 uur en een gemeenschappelijke koffietafel begint om 13.30 uur de jaarver gadering, om 15.30 uur gevolgd door een ontspanningsprogram ma. Voor de reisgelegenheid kun nen de deelnemers zich wenden tot mej. M. de Rijk voor Hulst en omgeving; tot zr. Martina, Hoofd straat 24 voor St. Jansteen; tot mej. G. Hulsbosch te Groenen dijk voor Hontenisse en omge ving; tot de heer J. de Bakker, Rodenbachstraat 21 voor de ka naalzone en tot de heer G. van Schaick te Breskens voor West Zeeuws-Vlaanderen. Zeven schedels in tuin gevonden Een inwoner van Zierikzee, drs L. van Leeuwen, biologieleraar aan een lyceum,'heeft bij graaf werkzaamheden in zijn tuin op ongeveer 45 cm diepte zeven men selijke schedels gevonden. Men meent dat de apotheker die hier de eeuwwisseling woon de, de schedels heeft begraven, nadat hij ze voor studiedoelein den had gebruikt. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN De 21-jarige Duitse mevrouw Inge Fleischmann, echtgenote van de schipper van het Duitse binnenschip „Hermann", is maan dag in de Rotterdamse haven ver dronken. Men vermoedt dat de vrouw bij het ophangen van was goed aan boord van het in de Botlek liggende schip in het gangboord is uitgegleden en te water is geraakt. De brandweer dregde haar lichaam na drie kwartier zoeken op. Zinker neergelaten in buitenhaven Maandagmiddag werd door de H.A.M. (Hollandse aannemings maatschappij) aan de noordzijde van de nieuwe binnenvaartsluis een tweedelige zinker neer gelaten. Door de buizen (waarvan één als reserve) zal de grond worden geperst uit de grote zeehaven. Zij brengen de verbinding tot stand tussen een buizenstelsel op de westzijde en de oostzijde. Voorlopig verdwijnt de grond in de diepte van de Schelde. Wanneer de sluis straks in ge bruik is genomen en de midden- sluis zijn taak heeft beëindigd, zal de grond dienen om de kanaalarm langs Schependijk en andere nu nog open stukken water te dempen. De zinker in de takels gereed om op de bodem van de haven te worden neergelaten. STUTHNHU Meer dan 1300 vestigingen van de Raiffeisenbank een vertrouwde instelling. Ook in uw omgeving is er één. I GENEVE: Tijdens een plechtig heid in het voormalige volken bondspaleis te Genève is aan prins Bernhard de Nansenmedail- le voor vluchtelingenwerk uitge reikt. De onderscheiding werd op 3 oktober j.l. door het hoge com missariaat voor de vluchtelingen, een V.N. organisatie, bekendge maakt. Op de foto ontvangt de prins uit handen van prins Sad- drudin Khan de prijs. Een strijdmacht van de viet cong heeft dinsdagmorgen vroeg weer een aanval gedaan op het hoofdkwartier van het Zuidviet- namese leger in Loc Ninh, een plaats op rond 100 km ten noord oosten van Saigon die zij zater dagnacht bezet had maar waar zij later uit verdreven werd. Bij een tegenaanval van Amerikaan se en Zuidvietnamese troepen sneuvelden 200 vietcongstrijders, zo heeft een Zuidvietnamese woordvoerder meegedeeld. In verband met de „voortdu rende bombardementen op Ha noi" heeft de Noordvietnamese regering een verklaring uitgege ven. Hierin zegt zij dat de Ame rikanen het centrum en de voor steden van -Hanoi diverse malen met bommen en raketten heb ben bestookt. Onmenselijker wa ren echter hun aanvallen met kogelbommen op verscheidene straten waar veel mensen wo nen. Alleen al in de afgelopen dagen waren bij deze aanvallen ruim 200 doden en gewonden on der de burgerbevolking geval len en meer dan 150 huizen in brand geraakt of vernield. De Noordvietnamese regering zegt dat de „praatjes" van president Johnson over onderhandelingen slechts een manoeuvre zou zijn om de pogingen van de Ameri kanen te maskeren tot uitbrei ding en intensivering van de oorlog. De Noordvietnamese regering wendt zich dan tot „de regerin gen en volkeren van de socialis tische landen" en ook tot de „re geringen en volkeren van an dere landen die voor vrede, vrij heid en rechtvaardigheid strij den" met het dringende verzoek „hun stem te verheffen en vast beraden te handelen", opdat er een einde komt aan de agressie van „de Amerikaanse, imperia listen' in Vietnam. Amerikaanse vliegtuigen heb ben in de nacht van maandag op dinsdag twee luchtaanvallen op Hanoi uitgevoerd. Volgens de correspondent van Agence France-Presse werden doelen op de linkeroever van de Rode Rivier gebombardeerd. In Saigon zijn dinsdag vier mortiergranaten van 60 mm te rechtgekomen op nog geen vijf tig meter van het Daleis, waar de nieuwe president Ngoejen Van Thieu een receptie gaf voor buitenlandse en Vietnamese gas ten. De Amerikaanse vice-presi dent Humphrey was juist met de Amerikaanse ambassadeur Ells worth Bunker in het paleis aan gekomen en tekende het gasten boek, toen de granaten insloe gen. Een der granaten trof de auto van een Australische hoofdoffi cier die de ontvangst bijwoonde. Onder de honderden gasten ont stond geen paniek. In een nabijgelegen post wer den enkele gewonde Vietname- zen behandeld. De politie vond later bij een Chinese kleermaker op 800 me ter van het paleis een pas ge bruikte mortier van 60 mm. Er naast lag het lijk van een oude Chinees, die volgens de politie zou zijn neergeschoten door de vietcong. Er blijkt slechts één persoon, de Vietnamese .chauffeur van 'n Amerikaanse admiraal, verwon dingen te hebben opgelopen. De waarnemend korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen; Zilveren armband met hanger tjes, mevr. Meijer, Burg. Geill- str. 30; sigarettenaansteker, L. Rijnberg, Lange Kerkstr. 95; ny- lonkabei vezelkabel (nieuw), R. Zegers, Hogendijk 30; steen- boor, Verschellmg, Burg. Geillstr. 25; kerkbijbel, P. de Koeijer, le Verbindingsstr. 13; bruin suède kinderschoentje, Van Baal, Beiia- mystr. 67; K.L.M.-overall, Wisse, Axelsestraat 176; zwarte gemol- teerde regenjas, v. d. Waalstr. 5; bruine kinderportemonnee, F. Stoffijn, Margrietstr. 5; zwarte portemonnee met inh., P. Salo mon, Van Steenbergenlaan 18; damesportemonnee met inh., A. v. Broekhoven, Da Costastr. 1; bankbiljet, P. Kaijser, Iepenlaan 15; wit wollen kindervest, mevr. Haster, J. Boschstr. 45; sierspeld- je, C. de Doelder, Crocusstr. 14; rood kinderstepje, Dieleman, Hobbemastr. 8; gymnastiekpak, Dijkhuizen, Consciencestraat 4; 2 muntbiljetten, J. Rouw, Willem Kloosstr. 31; gouden trouwring met inscr. „Magda" 28-11-63, wasserij „De Zon", Axelsestr.; staaflantaarn, C. Bakker, Van Cantfortstr. 9; bril in étui, Nar- cisstr. 26; lap stof -j- pop in plas tic zak, Hamelink, B 40a, Zaarn- slag-Veer; bruine dames-knip- portemonnee met inh., J. Ver- hage, Oleanderstraat 14; water pomptang, A. van Liere Hogen dijk 17; blauwe tas met autosleu tels e.d., Prent, Nieuwstr. 23; goudkleurig armbandje met plaatje waarop „Giet", Dekker, v. d. Peijlstr. 12; rode geblokte knipportemonnee met inh., v. d. Voorde, Concieneestr. 16; 2 suède jongens-windjacks, Stoof, Zonne- school; zilveren armbandje met naam „Andrea", Michielsen, Ko- ninginnelaan 8; 'paar zwarte stof fen handschoenen, mevr. Dam, J. Haydnstr. 18; hanger aan ket ting (Maria-afbeelding), mevr. Andriessen, Koninginnelaan 6; kinderbril met doublé montuur, Frans Halslaan 27; kinderporte- monneetje met inh., J. Broere, Brederostr. 1; duikbril, Hoekstra, Bellamystr. 61; hockey-stick, S. Worst, Iepenlaan 48; gouden oor belletje en colliertje, K. Geers, Plataanstr. 17; spons, C. A. van Hof, Burg. Geillstr. 35; bos sleu tels en groene balpen, J. v. Swaal, Beatrixstr. 27; zaxmes met kur- ketrekker, C. Kaijouw, Nieuwe- diepstr. 38; 13 m electriciteits- kabel, De Bree, Bachlaan 110; wit kindervest, C. Buijze, D 23, Zaamslag-Veer; bruine dames handschoen, Aarnoudse, Es doornlaan 43; knipbeursje met inh., Vermeulen, Nassaustr. 11; blauw-witte jongensfiets, Butler, Bellamystr. 9; transistor-radio, Jansen van Rosendaal, Zuidland- str. 78; 2 wieldoppen van N.S.M., De Klerk, J. v. Looystr. 4; zwart gevlekte hond, dierenasyl, le de Feijterstr. 5; étui met 2 sleutels, v. d. Wege, Brugstr. 17, Othene.; blauw kinderjurkje, De Zeeuw, IJsbaanstr. 12; bordeaurode da mesportemonnee met inh., Hame link, Axelsestr. 94. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2 te Terneuzen, be vinden zich de volgende gevon den voorwerpen: Paraplu, groene rnajo sok ken, rood kinderportemonneetje, plastic regenjas in hoesje, paars met grijze rok, paraplu, zwarte regenbroek, kinderbril, zwarte portemonnee met inh., zwarte re genbroek, blauw boekje (steno) groene cahiers, witte knippor temonnee met inh., bruin kinder schoentje, sleutelring met 7 sleu tels, sleutelbos in étui, kampeer- pan in kartonnen doos, 3 sleutels aan touwtje, bruine herenporte monnee, zwarte regenbroek, bloc, sleutel, zwarte paraplu, groene heren rubberlaars, nota- bloc, sleutel, zwarte paraplu, groen jack, rood portemonneetje t.n.v. S. Missu, Sas van Gent, rose baby-capuchon, kinderportemon neetje, dekzeiltje van kinderwa gen, kinderwant, zijden sjaal, fiets-brommer sleutel, meerkleu- rige wollen das, zijden sjaal, ver zekeringsbewijs bromfiets, man chetknoop, kermisfoto's, geel speelgoedpoesje, étui met 2 sleu teltjes, alpinomuts.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3