Burgemeester Aschoff verrichtte officiële opening van „De Schelde" Terneuzen Meer dan 5 miljard! WINKELCENTRA IN TERNEUZEN EN MIDDELBURG {Loopkracht neemt toe door bevolkingsgroei Industriegebied van Terneuzen biedt grote mogelijkheden Voor de zondag KERKDIENSTEN Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» R AIFFEISENB ANK Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 28 oktober 1967 Drijvende werkplaats Capaciteit Bewondering Kort dag Geen afleiden van de aandacht OFFICIELE ENGELSE AANDACHT VOOR „LICHTEND VOORWERP" AGENDA - Omzet 1-1/4 miljard SCHIETPARTIJ IN PARIJS Tijdens de rondgang door het bedrijf aanschouwde burgemeester Aschoff 't uitgebreide apparatuur Onder grote belangstelling en in tegenwoordigheid van vele geno digden uit het bedrijfsleven en de leden van de gemeenteraad van Terneuzen heeft burgemeester Aschoff vrijdagmiddag de officiële opening verricht van de nieuwe vestiging aan de Industrieweg van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", lid van de Rijn- Scheldegroep. Tijdens de persconferentie, die de directieleden van „De Schelde" onder leiding van de voorzitter, de heer ir. J. W. Hupkes, 's morgens in het Terneuzense kantoor gaven, werden mededelingen gedaan over de huidige stand van zaken en over de toekomstplannen. Daarin werd o.m. gememoreerd dat op 3 okto ber 1962 een officieel verzoek tot aankoop van bijna 20.000 m2 indus trieterrein tot het gemeentebestuur van Terneuzen werd gericht. De raad keurde reeds de volgende avond, 4 oktober, dit voorstel van B. en W. goed. Op 29 december 1965 werd de eerste paal geslagen en nu is de service- en reparatie werkplaats, die een oppervlakte van ongeveer 12.000 m2 beslaat, een jaar in werking. t Deze maatregel werd door de directie van „De Schelde" geno men met het oog op de toenemende belangrijkheid van het „Schelde- bekken", dat naar het zich laat aanzien in zuidelijke richting (Zeeuws-Vlaanderen) zal uitgroei en. Het is niet alleen de bedoeling service te verlenen aan de reeds bestaande bedrijven in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone, maar ook aan de passerende zeeschepen. Volgens een voorzichtige prognose ver wacht men dat zodra de nieuwe zeesluis en het verbrede kanaal in het voorjaar van 1969 gereed zul len zijn voor schepen van 60.000 ton de zeescheepvaart op het kanaal in belangrijke mate zal toe nemen. Tevens heeft men de ver wachting dat ook het aantal indus trieën sterk zal uitbreiden. De di rectie van „De Schelde" is voor nemens binnenkort een drijvende werkplaats te installeren om sche pen service te kunnen verlenen en bovendien heeft men reeds terrei nen in optie nabij het Zevenaardok om er een werkplaats te kunnen vestigen; zodra de insteekhavens gerealiseerd zullen zijn. te vervaardigen. Daarnaast is de ervaring van N.V. Landaal-Schelde op het gebied van koeltechniek en luchtbehandeling van belang. Voor zwaardere montagewerk zaamheden. kan de hulp van het Schelde-montagebedrijf worden in geroepen. Bovendien wordt in de Rijn- Scheldegroep samenwerkt met de Rotterdamse Droogdokmaatschap pij waarvan de apparatenbouw en de smederij met een smeedcapaci- teit tot 6000 ton voor de industrie van betekenis zijn, terwijl de derde partner, de N.V. Motorenfabriek Thomassen in De Steeg een lange ervaring heeft op het gebied van compressoren; gasmotoren en gas turbines. Het voordeel van deze intensieve samenwerking ligt voor al in het feit dat praktisch geen opdracht te groot moet worden ge acht, terwijl anderzijds door uit wisseling van know-how en erva ring binnen de Rijn-Scheldegroep kostensparend kan worden ge werkt. Het zijn' vooral deze facetten die de positie van de maatschappij „De Schelde" en die van het indus triegebied Terneuzen ten goede zul len komen. In zijn toespraak tot de talrijke genodigden, verzameld in een voor dit doel gebouwde feesttent, zei de voorzitter van de directie dat in vergelijking tot de bedrijven in Vlissingen, Vlissingen-Oost, De Meern en Rotterdam, de opening van de Terneuzense vestiging met een investering van bijna twee mil joen gulden niet meer dan een rou tine-uitbreiding lijkt, die een grote onderneming nodig heeft in het kader van zijn expansie. Doordat de maatschappij „De Schelde" weer deel uitmaakt van de Rijn-Scheldegroep met totaal bijna 10.000 werknemers" en een orderportefeuille van ruim f 650 miljoen, worden nog wijdere per spectieven geopend. De heer Hup kes zei dat voor „De Schelde" niet het probleem geldt dat nieuwe kan sen zouden moeten worden gescha pen, maar dat men zich veeleer ge plaatst ziet tegenover een veelheid van aantrekkelijke mogelijkheden waarbij veel intellect nodig is om de merites van het ene project te gen die van het andere af te wegen. Hij zei voorts van mening te zijn, dat het industriegebied van Ter neuzen goede toekomstmogelijk heden biedt. Over de wijze waarop „De Schelde" door o.m. het gemeente bestuur van Terneuzen ter zijde is gestaan, had de heer Hupkes niets dan lof. Hij vestigde er ook de aandacht op dat het in de bedoeling ligt de jongere werknemers een goede opleiding te geven. „Wij zullen ons in de nabije toe komst niet alleen op de industrie in Terneuzen richten, maar binnen afzienbare tijd ook scheepsrepara- ties ter hand nemen", aldus de heer Hupkes. „Met het oog hierop blijven wij geïnterëseerd in een terrein aan het water, waarbij wordt gedacht aan de kop van de geprojecteerde insteekhavens. De heer Hupkes was verder van mening dat het dienstbetoon voor schepen, welke gebruik maken van Terneuzen en het kanaal naar Gent, op korte ter mijn moet worden uitgebreid. Hier toe zal binnenkort een reparatie schip in dienst worden gesteld dat zo volledig mogelijk zal worden ingericht voor het uitvoeren van reisreparaties aan schepen. Voor het dokken van deze schepen is dan het moderne scheepsreparatie- bedriif^ „Scheldepoort" in Vlissin gen ,de* aangewezen plaats". In zijn inleiding, voorafgaande aart de officiële opennig, zei burge meester Aschoff dat er momenteel een zekere recessie valt waar te nemen in de werkgelegenheid, die evenwel niet van toepassing is op de „De Schelde". De burgemeester hoopte dat de langzame uitbreiding van de werkloosheid er niet toe zou leiden dat de aandacht van de over heid van een gebied in ontwikke ling als Zeeuws-Vlaanderen zou worden afgeleid. Hij zei dat een goede planning noodzakelijk is, in de eerste plaats voor het welzijn van allen die hier wonen en wer ken, maar ook omdat ons gunstig gelegen gebied van grote betekenis kan zijn voor de nat'onale econo mie. Toch wilde burgemeester Aschoff niet pleiten voor een vesti ging kost wat kost van welke in dustrie dan ook. Een verantwoor de spreiding achtte hij noodzake lijk, zodanig dat de fabrieken zul- Nadat twee dagen lang uit Zuid-Engeland meldingen waren binnengekomen over een vreemd „lichtend voorwerp", heeft het koninklijke observatorium moe ten bekennen, dat men het ver schijnsel, dat zich voordoet als een „brandend kruis", niet kan verklaren. „Er staat iets aan de hemel dat geen ster of planeet is", aldus een woordvoerder van het ob servatorium. Aanvankelijk had men mel dingen over ongeïdentificeerde voorwerpen aan het firmament niet ernstig genomen en gesug gereerd dat Venus het antwoord op de vragen kon leveren. Vrijdag was echter een rap port binnengekomen van een betrouwbare sterrenkundige uit Hastings, die beweerde dat Venus en het „lichtend voor werp" niet hetzelfde waren. In de afgelopen 48 uur zijn meldingen binnengekomen over flitsende, flakkerende en bewe gende lichten, vliegende kruisen en vliegende schotels. De waar nemers varieerden van politie agenten tot een voormalige piloot van de luchtmacht. In het parlement zijn vragen ingediend over „het voorwerp" en door sommigen is het vermoeden ge uit, dat het wel eens een gej heim wapen kan zijn dat door de militairen wordt beproefd. Anderen houden het op be zoekers uit een andere wereld, die een kijkje komen nemen in Londen. De origineelste veronderstel ling komt misschien van een Brits genootschap dat gelooft in een „platte aarde". Volgens het genootschap zijn de lichten af komstig van machines die. be diend worden door bewoners van de verloren stad Atlantis, die „aan het einde van de aar de, achter de grote ijsbarrière" zou liggen. (ADVERTENTIE) ZATERDAG 28 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Elvis a go-go". Zuidersportpark, 3.15 uur: Tern. BoysRoda Boys. Othene7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 29 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „Elvis a go-go"; 5 uur: „Terugkeer van de wre ker". Zuidersportpark, 2.30 uur: TerneuzenUno Animo. MAANDAG 30 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Terugkeer van de wre ker".. DINSDAG 31 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Terugkeer van de wre ker". (ƒ5.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERbjEUJEN NOORDSTRAAT AXEL len komen op de plaatsen waar zij hte beste thuishoren. De huidige situatie vereist ook, aldus burgemeester Aschoff, dat spoedig een havenschap tot stand komt. Tenslotte wenste de burgemees ter de maatschappij „De Schelde" veel succes met de nieuwe onder neming te Terneuzen. De directeur van de Terneuzense vestiging, dé heer W. Huson, dank te de burgemeester voor zijn toe spraak en de oficiële opening. Hij zei de dynamiek en de activiteiten van de stad Terneuzen te bewonde ren en dankte de directie te Vlis singen voor de middelen die in ruime mate ter beschikking werden gesteld. Tenslotte beloofde de heer Huson dat speciale aandacht zal worden besteed aan de opleiding en trai ning van het jonge personeel. De minister van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening, ir. W. F. Schut, en de staatssecretaris van economische zaken, drs. L. J. M. van Son, waren gisteren in hotel Wittebrug in Den Haag aan wezig op een informatieve bijeen komst over winkelcentra die in ons land in aanbouw of ontworpen zijn. In een informeel toespraakje aan het slot van de bijeenkomst heeft minister Schut opgemerkt, dat de plannenmakers zich druk en ver dienstelijk maken teneinde hqt geld door de dames te laten opma ken. Immers, er is altijd sprake van „de consument", maar de con sument in mannelijke vorm is ver waarloosbaar, zo zei hij schert send. Bij alle becijferingen en prognoses over toenemende koop kracht slaat hem de schrik wel eens om het hart, omdat daarbij zelden of nooit aandacht wordt be steed aan het bestemmen van een deel van die koopkracht aan een huis. Toch moet daaraan aandacht worden besteed, omdat we anders niet op de noodzakelijke wijze kun nen voortgaan. Er werd mededeling gedaan van dé bouw van achttien wijkwinkel- centra in Gouda (2), Aiphen aan de Rijn 2), Apeldoorn, 's-Hertogen- bosch, Terneuzen, Roermond, Leeuwarden, Middelburg, Amstel veen, Tilburg, Nijmegen, Meppel, Den Helder, Almelo, Weert en Best. Voorts buurtwinkelcentra in Nijmegen (3), Enschede (2), Oss, Middelburg, Zoetermeer, Alphen aan de Rijn (3), Apeldoorn (2), Schiedam, Hengelo en Best. De met winkels bebouwde grondoppervlakte van al deze cen tra samen zal 300.000 vierkante meter bedragen, terwijl de totaal daardoor nodige grondoppervlakte (rekening houdende met parkeer plaatsen e.d.) een miljoen vierkan te meter bedraagt. Het aantal gegadigden voor ruimte in ai deze centra is 2650. De geschatte jaarlijkse omzet is eeneneenkwartmiljard gulden. De gemiddelde jaarlijkse investeringen alleen ten behoeve van de bouw liggen tussen de vijfentwintigmil joen en vijftigmiljoen gulden. Dr. A. W. Luijckx, directeur van het ontwikkelingsbureau, heeft nog opgemerkt dat van de ongeveer honderdduizend woningen die per jaar in ons land worden gebouwd, het grootste deel in nieuwe woon gebieden komt. Er van uitgaande dat in die hulzen vierhonderddui- Het door burgemeester Aschoff officieel geopende bedrijf heeft een personeelsbestand van ongeveer 65 werknemers. Dit aantal hoopt men spoedig te kunnen uitbreiden tot 100. In de werkplaats beschikt men over een uitgebreide appara tuur om in de meest uitgebreide zin service te kunnen verlenen. „De Schelde" kan zich er op beroemen dat achter deze „eenvoudige" werkplaats te Terneuzen een be drijf staat met 3500 man personeel en een internationale ervaring van 92 jaar. Tijdens de rondgang door het bedrijf en de lunch in hotel „Rotter dam" was er alle gelegenheid om over een en ander van gedachten te wisselen. De vestiging te Terneuzen zal nauw samenwerken met het bedrijf te Vlissingen en de reparatiewerf „Scheldepoort" in Vlissingen-Oost. Te Vlissingen beschikt men over een machinefabriek met een om vangrijk machinepark, een indus- triegroep Stoomketelinstallaties, die o.m. kleine en middelgrote in dustrieketels vervaardigt. Men legt zich ook toe op de vervaardi ging van reactorvaten, warmtewis selaars, drukvaten en opslagtanks voor nucleaire, chemische en petro chemische industrie. De industriegroep aluminimum- produkten tenslotte beschikt over de nodige know-how om lichtmeta len constructies te ontwerpen en 68) Ze maten mekaar even met de ogen. Terry's blikken dwaalden schamper af naar het armetierige koetje van glas. Dit ontketende 'n nieuwe woede-aanval in Arlette: ze slingerde hem het flesje met zo'n kracht voor de voeten, dat 't verbrijzelde. De scherven spron gen rond en de lucht werd door trokken met een scherpe geur van goedkope eau de Cologne. „Daar!'!' beet ze hem toe. Ook in het Hollands. Zuiver. „Ziet u wel, dat u onze lieve moedertaal feilloos spreekt," ver weet Terry zachtmoedig. Ze haalde de schouders op en zweeg. Toen nam Terry weer 't woord. „Ik ben eigenlijk midden in het verhaal begonnen," zei hjj. „Spe ciaal commissaris Crommer zal mij laken om dit gebrek aan tech niek De zaak zit zo: ik heb me enige tijd bezig gehouden met een moordzaak in Amsterdam: Isaac Maurice. De politiemensen zullen zeker weten wat ik bedoel. Een paar weken geleden werd in een portiek van een huis aan de Heerengracht een oude dia manthandelaar vermoord gevon den. Het was Isaac Maurice. De moord was bedreven door iemand. DOOB OLAF J. DE LANDELI» die geslepen te werk moest zijn gegaan. Aan enkele punten te zien waren alle speurders het erover eens, dat een zeker Netty Brand 't had gedaan. Nu doet zich de eige naardigheid voor, dat Netty Brand, nog nooit betrapt is, en dat eigenlijk niemand haar signale- men kende. Een paar jaloerse medeminnaressen hebben wel eens iets losgelaten, maar dat gaf niet veel houvast. We hebben alles onderzocht, en vonden ook bij het geval.Maurice geen vaste punten, dienaangaande. Netty Brand moest een elegante jonge vrouw zijn, met rood haar. Die lopen er bij honderden. Ze werkt alleen als haar vriend, Henk de Tippelaar los is. En als enig overtuigend be wijs van haar schuld was ge noemde Henk werkelijk los. Maar al twee maanden. Twee volle maanden! Waar was hij? Wie kende hem? Wie had hem gespro ken? Natuurlijk wist de politie tot op een zeker punt, wat hij al die tijd had uitgevoerd, en waar hij ver blijf had gehouden. Maar er waren leemten, welke niet te loochenen vielen. Ik onderzocht de zaak verder en kwam tot enkele ontdekkin gen. In het bedoelde huis op de Heerengracht woonde 'n Duitse meneer, die een paar maanden 'n vriendin bij zich had gehad. Hoe zag die vriendin eruit? Klein, dik, blond. Het leek me onmoge lijk, dat Netty Brand hiermee iets te doen had gehad. Maar deze dame had een intieme ken nis, die dikwijls bij haar op be zoek kwam. Toen op een ge geven ogenblik de verhouding van de Duitse meneer met het dikke blondje misliep, met ruzie en huilpartijen. Was het dametje vertrokken. Op een avond, na fatsoenlijk van tevoren gewaar schuwd te hebben,- stuurde zij haar vriendin om haar boel te halen, Hoe zag nou die vriendin eruit? Elegant, jong, knap, slank, met prachtig bruin haar. Deze dame ging ik na. Haar spoor was uiterst vaag en onbeduidend. Maar in een café waar ze met het blondje gezeten had, vond ik snippers van een kladje voor 'n telegram. Ze waren opvallend klein gescheurd en lagen op een 'asbakje van de tafel waaraan ze samen gezeten hadden. Ik heb de vodden doorzocht met een ge duld, dat de beste politiemensen belachelijk noemden. Er waren drie-en-twintig miniatuur stuk jes papier. Ik legde" ze aan elkaar voorzover dat ging en kreeg een berichtje onder ogen in vrij on nozel geheimschrift. Het duurde precies een halve dag, eer ik het ontcijferd had. Uit die brief be greep ik, dat mijn vermoeden juist was geweest, zoals enkele vermoedens wel eens juist zijn: de bruine vriendin van het blondje was Netty Brand. Op de avond, dat .ze de enkele achter gelaten bezittingen van de andere zou komen halen, heeft de Duitse meneer, als een echte gentleman, gezorgd, dat hij er met was. En hiervan heeft Netty Brand gebruik gemaakt, om Isaac Maurice in dat huis bij zich te ontbieden met een collier van dertigduizend gulden waarde. Ze ontving hem, en overlegde met hem. Bezichtigde de schat. Toen ze zeker wist, dat het de moeite waard was, geleidde ze hem zelf naar de deur met een logisch klinkend smoesje, zoals een dame dat doet, met een leve rancier van kostbaarheden, vol omzichtigheid. En op het ogen blik dat hij zicht omdraaide om te vertrekken, stak ze hem dood met een lange, vlijmscherpe naald. Het was schemer, heren. En haar hoed en mantel hingen om de hoek achter de tochtdeur, waar ook het koffertje stond. Zo zuiver en goed was de indruk die ze tijdens haar bezoeken op het personeel gemaakt had, dat niemand verband heeft gezocht tussen de moord en het vertrek van deze dame. In de snippers die ik vond, stond weinig nieuws: liefdes betuigingen van zeer intieme aard, en verder: ,,-cht in Aer- denberg". Waarschijnlijk „ik (of jij, of hij) wacht in Aerdenberg." (Wordt vervolgd.). zend consumenten komen wonen die per hoofd (volgens cijfers van het c.b.s. over 1965) ongeveer 2150 via de detailhandel beste den, betekent dat er elk jaar aan koopkracht voor een bedrag van achthonderdmiljoen gulden in beweging komt. Deze koopkracht neemt nog toe door de stijgende welvaart en door de bevolkings groei. (ADVERTENTIE) HET GROTE VERLANGEN „Ik ben de blinkende morgenster." Openbaringen 22 16 Hebt u wel eens een lange, donkere nacht bij een ernstige zieke gewaakt? Er schijnt geen eind aan te komen. Van tijd tot tijd hebt u het gordijn even opzij geschoven om te staren in een troosteloze nacht. Tot u einde lijk, met een gevoel van opluch ting, de morgenster ontdekte: 't naderend einde van de nacht. Christen zijn is, te midden van alle plichten van de nacht, die wij stellig niet mogen verwaar lozen, telkens het gordijn opzij schuiven, om de morgenster te zoeken. Ik herinner mij, hoe mijn leermeester, prof. Valeton eens zeide: „De heren zullen ontdekken dat zij meer esclfato- logisch (met het oog op de toe komst des Heren) gaan leven, naarmate zij ouder worden." Een merkwaardige uitspraak voor die dagen. Een kritische lezer zal hiervoor onmiddellijk een ver klaring bij de hand hebben. Het spreekt vanzelf dat een mens, naarmate hij ouder wordt en van het heden weinig of niets meer te wachten heeft, van een toe komst gaat dromen. Dat gaat niet op, want mensen, die op deze manier alleen maar oud worden, het spreekt vanzelf, dat bij hef ouder worden het ver langlijstje kleiner wordt. Maar daardoor krijgt, voor allen, die „de blinkende morgenster" ge zien hebben, dat ene grote ver langen de overhand: „Kom, Here Jezus!" (Uit: „Hij sprak en ik hoorde") In de Parijse wijk Pigalle heeft donderdag een man in een grammofoonplatenwinkel een zangeres, de 23-jaftge Claire Renoir, met revolverschoten ern- De echte Amerikaanse, m hei rode busje stjg gewoncj, haar manager ge- met ge e opdruk. (jooc} en twee mannen die bij maaf8>ahlot#Qr« hen waren, Schotwonden toege- bracht. Later hield de politie een n bill veilde Uitkomst! 25-jarige man aan, die vroeger Importeur Rietbergen c.v. Rotterdam Tel, 010-231162 met de Zangeres bevriend Was geweest. ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uurtH. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 29 OKTOBER 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Hulst: 9 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. Jed- dens, van Melle (B.). Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Herdenking Kerk hervorming; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10.30 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen. H. Avond maal; 14.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. H. Avondmaal en Dankzegging. GEREF. KERK Axel; 10 en 17 uur Ds. J. Th Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. J. B. van Haelen, van Mijdrecht. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. Brandes, van Hengelo. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur Ds. K. D. van Dijk; 15 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek. Zaamslag: 9 en 17 uur Ds. J. v. d. Wielen, van Zoutespui. Zoutespui: 10.30 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat <51)^10 uur Samenkomst; 20.30 Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen; 10 en 17 uur Lte Naujoks. M. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uurH. Mis Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 ep 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis Terneuzen: H. Willibrorduskerk: 8 en 10.30 uurH. Mis. Triniteitskerk: 9, 11 en 17 uur H Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NF.D. HERV. KFRK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. A. Faber. Biervliet: 10 uur Ds. G, F. H. Kel- ling. Breskens- 9.30 uur Ds. L. Spaans Oogstdienst. Cadzand: 10.45 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. H. Doop. HoofHnlaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: II uur Ds. H. W. Door- nink. Oogstdienst. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A C. van Drunen Retranchement: 9.30 uur Ds. W. C. Luuring. Schoondijke: 10 uur Ds. L. H. W. Theunissen, em.-pred. te Middel burg. St a -ra ter Muiden: 11 uur Ds C Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. A. Faber. Sluis: 9 30 uur Ds. C. Balk. W-ferlandkpririe: 11 uur Ds W. B. Befgsma. Dankdienst voor jong en oud. IJzendiike: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Zuid7->nd»: 9.31 uur Mei. Da H. B. de Neeling. Kerkhervorming. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. DINSDAG 31 OKTOBER 1967 NED. HERV. KERK WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Breskens: 19.30 uur Hervormings- dienst gezamenlijke kerken. Schoondijke: 19.30 uur Herdenking Kerkhervorming in de Geref. •kerk. Voorgangers: Ds. P. A. L. Brinkman en Ds. J. Paksy, geref. pred. te Oostburg.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2