WELKE PHILIPSU00KK00PT: U BENT ALTIJD ZEKER VAN DE BESTE KWALITEIT Gemeenteraad van Terneuzen gehouden op donderdag 28 september 1967 Noordstraat 38 -Terneuzen-Tel. 01150-258" Maakt u het leven comfortabel (Slot) 13. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de bezoldigingsverorde ning ten aanzien van het salaris van de hoofdkeurmeester. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Idem tot wijziging van de verordening classificatie personele belasting. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 15. Idem tot vaststelling van de kasgeldlimiet voor het vierde kwartaal 1967. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 16. Idem tot wijziging van: A. De begroting 1966 van het grondbedrijf. B. De begroting 1967 van het grondbedrijf. C. De begroting 1967 van de dienst open bare werken. D. De begroting 1967 van de sociale dienst. E. De gemeentebegroting 1967. De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, bij volgnummer 698 wordt de post voor de bouw van het politiebureau verhoogd met 56.000, Nu wil ik niet over de „kleinigheidjes" pra ten van enkele duizenden guldens, maar wèl b.v. over de zwakstroominstallatie, welke instal latie, inclusief bouwkundige voorzieningen, een verhoging eist Van 36.000,de verhoging van kosten voor aanleg van een automatische tele fooninstallatie van 16.130, idem van een mobi lofooninstallatie van 17.575,en de montage daarvan tot een bedrag van 4.295,Voorts wordt opgemerkt dat de raming voor meubilair en inrichting aan de lage kant lijkt, zodat in een later stadium wellicht nog een aanvullend bedrag gevraagd zal worden. Is het nu zó, dat het bestek een beetje on zorgvuldig is samengesteld en men b.v. niet ge rekend heeft op de aanleg van een zwakstroom installatie, aanleg van telefoon en de mobilo fooninstallatie? Voorts wil ik U vragen of ons nog meer van die verrassingen te wachten staan bij de bouw van het politiebureau. De Voorzitter: Het is niet de bedoeling dat er nog meer van dergelijke verrassingen komen. Wij vonden dit ook vervelend, maar wij heb ben gemeend dit zo spoedig mogelijk te moeten verwerken in een begrotingswijziging, zodat de gemeenteraad hiervan op de hoogte is en zich hierover kan uitspreken. Wij achtten het name lijk hoogst ongewenst om deze zaken achteraf, ais bet politiebureau gereed is, aan de orde te stellen. Het verheugt me, dat de heer Huijbrecht zegt, dat hij niet zal letten op de wat kleinere ver hogingen. Deze zijn nu eenmaal bij een bouw werk van deze grootte onvermijdelijk. Overi gens zijn er ook een paar van dergelijke kleinere zaken wat meegevallen. Een meevaller, welke niet zo klein is, is b.v. de lagere aanneemsom met een voordeel van 23.000, Wij hebben over deze begroting uitvoerig ge sproken met de architect van het politiebureau. In de eerste plaats moet men bedenken dat deze begroting al van wat oudere datum is. Vooral heeft bij enkele punten echter gespeeld, dat er de laatste jaren nieuwe vindingen en nieuwe inzichten zijn gekomen, waardoor enkele onderdelen van de aanvankelijke raming hoge re kosten met zich medebrengen. Vooral is daardoor duurder geworden de ook door de heer Huijbrecht genoemde zwakstroom installatie. Ook voor ons is dat een tegenvaller geworden. De laatste jaren zijn vooral in der gelijke installaties belangrijke technische ver beteringen aangebracht, alhoewel ook de aan vankelijke raming naar mijn mening wat aan de lase kant is geweest. In ieder geval is de instal latie, die nu wordt vdbrgesteld, een verbeterde uitgave waarin dus technische verbeteringen zijn verwerkt. Ook de verhoging van de kosten van aanleg van de telefooninstallatie vormde een tegenval ler. Ss, - De aanvankelijke raming bedroeg 25.000, terwijl deze nu 41.000,is. De aanvankelijke raming berustte op een opgave van de P. T. T. Deze cijfers blijken nu niet goed te zijn en van die zijde is medegedeeld, dat, als er een moderne apparatuur moet worden geplaatst, de kosten oplopen tot eerdergenoemd bedrag. Voor wat betreft de mobilofoon is men er in eerste instantie van uitgegaan dat de oude in stallatie, die thans gebruikt wordt, eveneens bruikbaar zou zijn in het nieuwe gebouw. Ge constateerd is nu door deskundigen dat dit helaas niet het geval is. Technisch is dit rtiet ver antwoord. Mevrouw, mijne heren, wij betreuren het dat bet nodig bleek te zijn U deze suppletoire be groting aan te bieden. De stelling dat men de verhogingen enkele jaren geleden ook wel had kunnen constateren, dit gaat niet in alle geval len op, waar in de meeste gevallen sprake is van technische verbeteringen. Wij hebben voorts de indruk ik doe daar geen eed op dat wij een en ander voor het overige in de hand kunnen houden, waarnaar wij ook met kracht zullen streven. Met nadruk wijs ik er overigens wel op, dat nog een aanvullende begroting moet voorden ver wacht voor de kosten van meubilair en inrich ting, zoals ook in de toelichting op deze post is vermeld. De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, kan het bedrag van 56.000,op enige manier verrekend worden met bet Rijk? De Voorzitter! Dat is niet zo'n eenvoudige zaak. Voorzover dit mogelijk is zullen wij natuurlijk niet nalaten daartoe pogingen in het werk te stellen. De heer Huijbrecht: Wellicht kunt U daarvan dan te zijner tijd de gemeenteraad nog eens mededeling doen, want het is voor de raad be langrijk dit te weten, als er dus wellicht nog eens een keer een begrotingswijziging komt. De Voorzitter: U hebt nog een tikje wantrou wen, mijnheer Huijbrecht? De heer Huijbrecht: Helemaal niet. De Voorzitter: We zullen tezijner tijd de ge meenteraad hierover inlichten. De heer De Meijer: Als ik het goed begrepen heb komen we met het huidige totaalbedrag van bijna 1.100.000,— ongeveer rond, exclusief eventuele verhoging voor het meubilair en de inrichting. Kunt U zeggen of we, daarmede even eens rekening houdende, rond komen met b.v. 1.140.000,— a 1.150.000,—? De Voorzitter: Daar vraagt U me wat. De wer kelijke kosten van meubilair en inrichting zijn nog niet volledig bekend. De heer De Meijer: Dan tot b.v. 60.000,— speling. De Voorzitter: Ik meen wel, dat we daarmede uitkomen, in ieder geval voorzover wij het op dit moment kunnen overzien. De heer De Meijer: Ongeveer 2% jaar geleden zijn wij begonnen met een raming voor het politiebureau, waarbij gesproken werd over 650.000.— tot 700.000,—. Dit is intussen uit gegroeid tot 1.100.000,Ik vipd dit toch er- ghns een zeer curieuze en kwalijke zaak. Laat ik ml eens aannemen dat we op dit moment zouden moeten besluiten over de bouw van een politiebureau dat 1.100.000,kost. Dan zouden we, denk ik, niet besluiten tot deze bouw. U kunt er niks aan doen en wij ook niet, maar men begint met een opzet tot een zeker bedrag en als het dan werkelijk na verloop van 2 a 3 jaar, of nog langer, kant en klaar is, dan blijkt het in feite 70% soms wel 100% meer te kosten. De gemeenteraad voteert op een zeker moment een bedrag voor een bepaald werk en als men dat eenmaal gedaan heeft, dan kan men niet mèer terug en is men gehouden even eens de bijkomende bedragen te voteren, zodat het totale bedrag helemaal niet meer in overeen stemming is met de aanvankelijk geraamde be dragen. Mijnheer de voorzitter, dit is een algemene opmerking, maar we moqten dit toch wel dege lijk in de gaten houden. Ik denk zo b.v. wel eens aan het nieuwe stad huis. We hebben een voorstel gekregen met de mededeling dat dit ongeveer 5 miljoen gaat kosten. We zouden er verstandiger aan doen met te stellen, dat het tegen dat het klaar is zo'n 50 meer zal vergen. Dan .weten we ten minste waarover we .praten, want daar gaat het toch eigenlijk om. De Voorzitter: Dit gaat niet óp ten aanzien van het politiebureau, mijnheer De Meijer. In een brief van 22 augustus 1966 werd mede gedeeld, dat wij machtiging hebben ontvangen van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland tot een bedrag van 1.054.150, De heer De Meijer: Dat was al lang na het voorstel tot de bouw. De Voorzitter: U bent vermoedelijk in de war met de aanneemsom, welke aanvankelijk ge raamd was op 780.000,en thans dus kan verlaagd worden tot f 756.700,Uw, in het al gemeen gestelde opmerking gaat dus niet op voor dit politiebureau, want het ging dus al om een bedrag van ruim één miljoen gulden. In het algemeen gesproken is uw opmerking juist, dat een raming van kosten na b.v. 3 jaar, hoger moet zijn, maar dat komt in alle sferen voor. Er doen zich nu eenmaal situaties voor, welke niet zijn te voorzien, zoals kostenstijgin gen én modernere apparatuur én inzichten op bepaalde punten. Ik vdnd het overigens volkomen terecht dat, als een aanvullende begroting wordt ingediend, vanwege de gemeenteraad wordt gevraagd daarover inlichtingen te verstrekken en of er nog meer te wachten staat. Voorts is het eveneens te begfijpen, dat er op aangedrongen wordt dit in de gaten te houden. Dergelijke zaken kunnen immers volledig uit de hand lopen. Dat gebeurt ook wel eens, het geen jn de kranten te lezen valt ten aanzien van sommige gemeenten namen noemen we niet maar dat is hier beslist niet het geval. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, ik hoop niet, dat de gemeenteraad het standpunt van de heer De Meijer volgt, in dien zin dat, als er een begroting wordt gemaakt, er dan nog maar eens 50 bijgezet wordt. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 17. Rondvraag. De Voorzitter: Er zijn een aantal vragen bin nengekomen van de heer Huijbrecht. Jk wil gr mijn erkentelijkheid over uitspreken dat dezg vragen ons van tevoren werden toegezonden, zodat wij deze zo concreet mogelijk kunnen be antwoorden. Graag maak ik gebruik- van deze gelegenheid de andere leden te verzoeken deze methode eveneens te volgen. Door de heer Huijbrecht wordt in de eerste plaats gevraagd de mening en medewerking van ons college om te komen tot een bindend voor geschreven adviescommissie uit het bedrijfsle ven voor het havenschap kanaalzone. De heer Huijbrecht heeft thans deze vraag zo nodig van een nadere toelichting te voorzien. De heer Huijbrecht: Dat wil ik graag doen, mijnheer de voorzitter, alhoewel er niet zo erg veel aan tpe te-voegen is. We hebben dus uit de krant kunnen vernemen dat de regeling voor het havenschap VlissingenOost bekend zijn en ik heb ook in een paar dagbladen gelezen dat de regeling voor het havenschap kanaalzone nu wel spoedig gereed komen, omdat beide een afspie- ling schijnen te zijn van het havenschap Delf zijl. Omdat deze zaak waarschijnlijk nog niet ge heel rond is, willen wij vragen aan burgemees ter en wethouders om, zolang dit nog niet hele maal is afgerond, proberen gedaan te krijgen dat in de regeling de verplichting wordt opgenomen tot de instelling van een adviescommissie uit het bedrijfslêvèn, waarmede ik uiteraard bedoel zo wel werkgevers als werknemers-; De Voorzitter: Wij hebben kennis genomen van de stukken over het havenschap, welke kortge leden zijn ontvangen. Wij hebben deze nog niet behandeld in een vergadering van ons college, omdat deze stukken thans nog circuleren. Som mige leden van ons college hebben dus nog geen kennis kunnen nemen van de inhoud daarvan. Zo spoedig mogelijk zullen wij ons standpunt daarover bepalen en wij komen hierop terug. Een tweede vraag van de heer Huijbrecht houdt in het ver2oek, mede te delen hoeveel woning wetwoningen of andere betaalbare woningen beschikbaar zijn met het oog op de huurliberali- satie met ingang van 1 oktober 1967. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, deze vraag zou eigenlijk zonder meer moeten wor den beantwoord met de mededeling dat er geen woningen zijn, die zouden kunnen dienen als vervangende woningen voor mensen, die even tueel, als gevolg van de huurliberalisatie, een andere woning willen hebben. Ik kan natuurlijk wel mededelen hetgeen overigens wel bekend is dat er nu 2 complexen woningwetwoningen in uitvoering zijn. Dat zijn de 312 eengezinswoningen in het plan „Oudeland- se Hoeve", waarvan er 102 gereed zijn, zodat er na 1 oktober nog 210 woningen van dit complex beschikbaar komen, waarvan in het vierde kwar taal van dit jaar nog 54 woningen gereedkomen, welke echter reeds zijn toegewezen. Voorts is nog in aanbouw het complex 176 flatwoningen in hetplan „Zuidpolder", waar van er dit jaar nog enkele, waarschijnlijk een stuk of 8 worden opgeleverd. Aan woningwet woningen komen dus in totaal beschikbaar 176 flatwoningen en,210 eengezinswoningen. Daarnaast is in voorbereiding een complex van 482 flatwoningen, eveneens in het plan „Oude- landse Hoeve". Dit plan is nog niet helemaal rond, maar wij hebben vrijwel zekerheid dat dit binnenkort wel het ^eval zal zijn, alhoewel dit geheel positief nog njet 'te zeggen valt. Zelfs wanneer er nog dit jaar'met deze woningen zal worden begonnen, zal er volgend jaar toch geen meer gereedkomen. Dit zijn hoogbouwwonin- gen in gietbouw van 5 en 7 lagen, hetgeen uiteraard een behoorlijke bouwtijd vergt. Mevrouw, mijne heren, tot en met het derde kwartaal zijn wij voor wat betreft de woning- wetbouw aangewezen op de 210 en 176 wonin- gen. - Natuurlijk is er ook nog'wat premiebouw, doch ik neem aan, dat de heer Huijbrecht premiewo ningen in het algemeen niet beschouwt als be taalbare woningen voor mensen die, als gevolg van verhoging van de huur, zouden willen ver huizen. De huren van premiéwoningen zijn nogal aan de stijve kant, maar het aantal is ook betrekke lijk gering, daar, zoals wel bekend is, de premie- bouw de laatste tijd toch wel wat stagneert. Ik geloof dat ik het dan nog voorzichtig zeg, doch er begint geleidelijk weer wat gang in te komen, maar toch zeker nog„niet in die aantallen, zoals wij diat in Terneuzëh altijd gewoon zijn ge weest. We h^ipen, dat dit spoedig zal verbeteren; er zijn verschillende plannen. Dit zijn overigens zeker niet altijd plannen voor verhuurwoningen. Dikwijls zijn deze bestemd voor de verkoop en het kan natuurlijk best zijn, dat ook mensen, die als gevolg van de huurliberalisatie willen verhuizen, in staat zijn sommige althans een woning te kopen. In dit verband wil ik er nog op wijzen, dat het gemeentebestuur van Terneuzen bepaald hiet zo gelukkig is met deze huurliberalisatie. Ik heb hier voor me liggen het raadsbesluit naar aanleiding van het verzoek van de Minister om mede te delen hoe de gemeenteraden in o.a. Zeeland denken over een aantal maatregelen, w.o. het vrijer maken van de huren. Deze zaak is toen vrij uitvoerig besproken en wij hebben toen vrij uitvoerig besproken en -wij hebben toen o.a. geschreven „zolang een redelijke mate van evenwicht op de woningmarkt dezer ge meente niet verzekerd is, hetgeen, zoals hiervoor is aangetoond, de eerstvolgende jaren ter plaatse niet het geval zal zijn, wordt vervanging van de bepalingen van de huurwet omtrent huur prijsbepaling en huurbescherming door de veel minder stringente bepalingen van hoofdstuk zes z. van genoemde wet zeer bezwaarlijk geacht". Wij hebben toen in dezelfde brief nog aange drongen op toewijzing' van meer woningwet woningen om de ontwikkeling voor te zijn, al thans bij te blijven. Zoals U echter ook weet is het aantal woning wetwoningen, hetwelk dit jaar is toegewezen, niet zo bijzonder groot geweest. In ieder geval is in ome gemeente nog- een bijzónder groot woningtekort aanwezig en ik dacht ook nog in andere gemeenten in Zeeland en persoonlijk kan ik dan ook niet begrijpen, dat men nu het tijdstip gekomen acht voor een vrijer huur beleid en dat men dit baseert op de bewering, dat er in deze provincie geen woningtekort meer is. Ik acht dit volstrekt onbegrijpelijk. Wij hadden per 1 juli j.L, de laatste maal dat een telling is gemaakt en dat zal per 1 oktober a.s. weer gebeuren, in totaal nog 691 woningzoeken den. U begrijpt, dat bij een dergelijk aantal woningzoekenden van evenwicht op de woning markt, geen sprake is. Het is evenzeer duidelijk, dat een artikel, dat schaars is, neiging vertóont duur te zijn of te worden. Ik wil hieraan nog toevoegen hetgeen, inhaakt op hetgeen de heer Huijbrecht vroeg dat het niet nodig is dat woningen direct per 1 oktober a.s. voor dat doel beschikbaar zijn, omdat de huurders toch nog wel, zij het dan een beperkte, huurbescher ming genieten, ook in de nieuwe situatie, mits men uiteraard van de mogelijkheden die er zijn gebruik maakt. Men behoeft niet met een aan gezegde huurverhoging akkoord te gaan. De huur moet namelijk worden vastgesteld in over leg tussen huurder en verhuurder. Kan men niet tot overeenstemming komen, dan heeft de verhuurder het recht om de huur op te zeggen, terwijl de huurder het.recht heeft om 2 maan den in de desbetreffende woning te blijven wonen. Hij kan voorts- binnen die 2 maanden dat moet hij dan ook .werkelijk binnen die tijd doen aan de kantonrechter vragen deze ter mijn te verlengen tot een jaar, terwijl later nog eens de mogelijkheid bestaat van verlenging met nog een jaar. De huurprijs die de huurder moet betalen gedurende de ontruimingstermijn moet eveneens in over-leg tussen vérhuurder en huurder worden bepaald. Wordt men het niet eens, dan wordt de prijs door de kantonrechter naar billijkheid vastgesteld, waarbij het advies van de Huuradviescommissie wordt gevraagd. Uiteindelijk is het dus niet zó, dat men zonder meer per 1 oktober a.s. de mensen uit hun woning kan zetten. Zo erg is het gelukkig nog niet. Er zijn door het departement geschriftje* ba- schikbaar gesteld en deze zijn hetgeen ook is gepubliceerd gratis verkrijgbaar ter gemeen tesecretarie. Ieder die daarbij belang heeft zou kunnen aanraden een exemplaar daarvan af te halen, zodat men precies weet welke mogelijk heden er zijn en welke rechten men heeft. De heer Huijbbrecht: Mijnheer de voorzitter, ik ben toch wel blij met het antwoord van de heer De Vos, waarin hij dus wat positieve ge luiden heeft laten horen, waaruit blijkt, dat dus niet de gehele huurbescherming van de baan is. Ik heb de notulen van de raadsvergadering van 26 mei 1966 opgeslagen, in welke vergade ring wij over deze zaak hebben gesproken en daarbij is er met nadruk gevraagd om extra bouwvolume, toch zeker voor Terneuzen, Als de mensen in de knel komen ik moet met enige bitterheid constateren dat de krantenbe richten hierover helemaal niet zo gunstig zijn is het dan mogelijk dat zij met de nodige souplesse worden ge geholpen uit de woning voorraad van de 210 woningen? De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, dat gene wat mogelijk is, zal uiteraard worden ge daan. De Voorzitter: De derde vraag van de heer Huijbrecht handelt over het beschikbaar zijn van een docent bij de jeugdverkeerstuin. Mijnheer Huijbrecht wilt U deze vraag nader toelichten? De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, ik heb gehoord, en ook geconstateerd, dat de jeugd verkeerstuin stil ligt. Ik weet er geen ander woord voor, maar deze is in ieder geval buiten gebruik wegens het ontbreken van een docent. Tot nu toe heeft een politie-ambtenaar van de gemeentepolitie alhier dit gedaan, maar naar ik heb vernomen kan deze niet meer gemist worden en is er dus niemand meer om verkeers- onderricht te geven in de jeugdverkeerstuin. Ik vind dat bijzonder jammer, want deze lessen zijn toch bijzonder belangrijk in deze maatschappij. Men kan zeggen, dat dit eigenlijk meer een zaak is voor het stichtingsbestuur, maar ik dacht dat het toch ook wel een zaak is, die de gemeen te aangaat. Het gaat immers om de veiligheid van de kinderen op straat, terwijl het evenzeer het onderwijs aangaat. Ik wil er dan ook voor pleiten dat opnieuw een politie-ambtenaar daar voor beschikbaar komt. De Voorzitter: Inderdaad heeft U het juist ge steld, dat^het in eerste instantie een zaak is van het stichtingsbestuur. U weet, dat de voorzitter daarvan is weggegaan en dat heeft een en ander ook wat getraineerd. Wij staan overigens met U op het standpunt, dat de jeugdverkeerstuin een belangrijk element is. Wij hopen, dat zo spoedig mogelijk de voorzittersplaats weer be zet is en U begrijpt wel waar dit op wacht. Eveneens zullen we proberen een docent te vinden en ik kan U wel zeggen dat dit wel zal slagen. Overigens is het nu nog niet zo drama tisch, want het is nu najaar, terwijl ook in de winter geen verkeerslessen gegeven kunnen worden in de jeugdverkeerstuin. Wij hopen ech ter dat de zaak weer in orde is vóór het volgen de seizoen. De heer Hamelink: Mijnheer de voorzitter, ik wil graag eens informeren hoe het staat met het kleedlokaal op de voetbalvelden in Sluiskil. Ik vind het maar' een trieste zaak dat de sport velden in Sluiskil vorderen en we maar niks concreets zien van het kleedlokaal. De voetbal liefhebbers van Sluiskil, die op het ogenblik allen op één veld moeten spelen, snakken er toch naar. Deze competitie is het wel uitge sloten, maar de volgende hopen zg op behalve de nieuwe velden ook op een kleedlokaal. De heer Berbers: Het is inderdaad triest, mijnheer de voorzitter, dat ik hetzelfde verhaal weer moet afsteken als bij vorige gelegenheden. Het kleedlokaal te Sluiskil staat bijna boven aan op de lijst van uit te voeren werken. Tot op heden hebben wij echter nog geen krediet ge kregen om dit te kunnen financieren en zolang de financiering niet rond is het spijt ons zeer kunnen we geen opdracht geven tot uitvoe ring. Het plan ligt geheel kant en klaar gereed. Als morgen de toezegging komt, dan kan over morgen begonnen worden met de bouw. De Voorzitter: De heer De Vos kan zeker nog wei wat zeggen over de speelvelden, want die spelen er ook een rol bij. De heer De Vos: We zijn al heel lang bezig met de plannen voor de bouw van een kleed gebouw te Sluiskil op de sportvelden, want we zouden dat erg graag klaar hebben gehad wan neer de velden bespeelbaar zijn. Maar het is niét zó, dat op het ogenblik de velden bespeelbaar zijn en er nog geen kleedlokaal is. De velden zijn namelijk nog niet vrij gegeven. Het tweede veld is pas dit jaar ingezaaid, maar ook het andere veld is nog zeer beslist niet gereed. De velden zijn aangelegd door de Grontmij. onder directie van de dienst aanvullende werken en zo'n veld moet nu een maal goedgekeurd worden alvorens 't bespeeld mag woren. Wellicht is het eerste veld wel be speelbaar maar het is nog niet vrij gegeven. Ik verwacht overigens wel dat dit niet zo lang meer op zich zal laten wachten en ik ben toch wel erg bang, dat op dat moment nog niet een kleedlokaal is gebouwd. Dat is overigens alleen een kwestie van financiering en dat is inder daad bijzonder triest, hetgeen overigens ook geldt voor vele andere objecten die we nog in portefeuille hebben. Dit zijn echter factoren waar wij niets aan kunnen veranderen. We kun nen alleen blijven proberen de nodige financie ringsmiddelen te krijgen. Zoals u bekend is mag de gemeente alleen maar lenen via de Bank voor Nederlandse Gemeenten middels het college van Gedeputeerde Staten. Het college van Gedeputeerde Staten krijgt slechts een be perkt bedrag beschikbaar ter verdeling over alle gemeenten in de provincie, waarbij dus steeds weer een keuze moet worden gemaakt. Zolang deze procedure gehandhaafd blijft hen ik bang dat er nog vele werken zullen blijven liggen en niet worden uitgevoerd. Dat is dus niet een gevolg van de omstandigheid dat de begroting geen ruimte daarvoor biedt. Het is wat bout gesproken, maar ik zou bijna willen zeggen: geld hebben we genoeg, maar we heb ben geen financieringsmiddelen. Als u dat onderscheid voor ogen houdt, weet u direct waar de moeilijkheden liggen. De Voorzitter: Ik ben blij dat de heer De Vos nog eens benadrukt, dat er een verschil bestaat tussen financieringsmiddelen en geld. Het ligt dus aan de financieringsmiddelen. De heer Hamelink: Mijnheer de voorzitter, ik ben me bewust van de moeilijkheden en het verheugt me, dat de wethouders van financiën en openbare werken nog eens duidelijk, over onze hoofden heen, aan de bevolking van Sluis kil hebben uitgelegd, hoe de situatie is. Ik heb namelijk de indruk, dat er hierover nog al wat misverstanden bestaan te Sluiskil. Gesteld wordt nu, dat deze velden nog niet goedgekeurd zijn, zodat er nog niet op gespeeld mag worden. Dan is het echter ook te laat en daarom verzoek ik u te bezien of het mogelijk is de vereniging toch in staat te stellen daarop te spelen als deze zijn goedgekeurd en we hebben ook dan nog niet de nodige financieringsmiddelen. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, zo even heb ik al gezegd, dat ook wij graag zouden zien dat de kleedaccomodatie gereed is als de velden voor bespeling zijn vrij gegeven. Als dit niet het geval zal zijn moet ik toch heel erg betwijfelen of het mogelijk is iets tijdelijks daar neer te zetten. Dat is immers ook kostbaar en vormt weer een extra-uitgave, terwijl, als met de bouw daarvan is begonnen, wellicht de financieringsmiddelen worden toegekend. We verwachten toch echt, dat het niet meer zo heel lang kan duren. We hebben het inderdaad bijna bovenaan ons lijstje van uit te voeren werken geplaatst, dus ik neem aan dat, zodra er weer eens wat voor Terneuzen loskomt, er dan toch ook wel kans is het sportgebouw te Sluiskil te financieren. Toezeggingen hierover kunnen wij echter onmogelijk doen. De heer Van Nispen: Bij de nieuwe bushalte in de nieuwe wijk te Sluiskil is totaal geen ver lichting aanwezig, waardoor gevaarlijke situa ties ontstaan voor de buspassagiers. Al zijn deze haltes er maar tijdelijk, toch wilde ik u vragen er bij de desbetreffende instantie op aan te dringen aldaar zo spoedig, mogelijk verlichting aan te doen brengen, teneinde ongelukken te voorkomen. De heer De Vos: Wij zullen de aandacht van de betrokken instantie hierop vestigen. De heer De Meijer: Mijnheer de voorzitter, graag wil ik me aansluiten bij hetgeen de heer Huijbrecht naar voren bracht met betrekking tot de adviescommissie uit het bedrijfsleven in verband met het havenschap. Voorts is het me uit de beantwoording van de vragen ten aan zien van het zware verkeer gebleken dat maat regelen daartegen vooralsnog niet mogelijk zijn. Ik hoop overigens dat de brug over het kanaal tussen Terneuzen en Sluiskil binnen 'n half jaar gereed zal zijn. Daarbij zal bekeken moeten worden om dit verkeer tijdig door mid del van bepaalde aanwijzingen via deze kanaal- brug te leiden, althans voorzover het betreft het doorgaande oost-west-verkeer. De Voorzitter: Het ligt in de bedoeling al het doorgaande verkeer op deze mogelijkheid te wijzen. Wij kunnen natuurlijk op dit moment ook nog niet zeggen hoe het dan zal gaan met de tankwagens, nu u dit even aan elkaar koppelt. De heer De Meijer: Dit zal wel besproken moeten worden met de provinciale waterstaat. De Voorzitter: Inderdaad. De heer De Meijer: Dat zal enige tijd duren. Tegen het tijdstip dat deze brug gereed is kan ook deze zaak geregeld zijn. De Voorzitter: Dit gaat wel wat vlugger. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, we heb ben het nu toch over verkeersproblemen. In uit voering is de verlenging van de Invalsweg en verschillende wegen die daarop uitkomen zijn afgezet, hetgeen begrijpelijk is. Er is echter een toegang in het plan „Oudelandse Hoeve" die ook afgezet is. Ik vraag me af wat de bedoeling daarvan is. De mensen uit de nieuwe wijken in de plannen Zuid, Zuidpolder, Catspolder en Oudelandse Hoeve moeten, als ze naar Drie wegen en verder moeten, minstens 4 km om rijden. Is er een mogelijkheid dat tijdelijk toe gestaan wordt over deze aansluiting te rijden, temeer daar de werkzaamheden aan de Invals weg nog geruime tijd zullen duren? De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, dat is geen officiële weg met een verharding en heli is wel bezwaarlijk van gemeentewege daarover het verkeer te leiden. Deze aansluiting verkeert nu niet direct in een al te beste staat. Wanneer het niet anders zou kunnen is het wat anders, maar een andere mo- gelijkhid is er wel en het omrijden met een auto het gaat om enkele kilometers is toch niet zo erg bezwaarlijk. Niemand rijdt graag om, dat geef ik direct toe, maar dit is geen verharde weg, eigenlijk een oude dreef van een boerderij en ik hoor zojuist iemand zeggen dat je daar wel laarzen nodig hebt om er door te komen. Stuur er dan ééns auto's door, maar we zullen dit be kijken. De Voorzitter sluit de vergadering. Philips cassetterecorders zijn zeer gemakkelijk te bedienen door het compact cassettesy steem. Hier een voorbeeld uit onze collectie: met auto matische opname-sterktere geling, teller, toonregeling en pauzetoets. Samen met toebehoren, 349.- Maak bij ons kennis met Philips kleurentelevisie. Wat een prachtig beeld. Wat een levensechte kleuren. Met 63 cm beeldbuis. Ook zeerge schikt voor zwart/wit ont vangst. Vanaf 2950.- Elke Philips radio munt uit door zijn fantastische geluid. Deze radio is er wel een prachtig voorbeeld van: twee dubbelconus luidsprekers. Ontvangst van FM-band, lange- en middengolf. Teak houten kast. 299.- r&i v - op Automatische platenspeler teakhouten voet. Met trans parant deksel. 4 snelheden. Geschikt voor mono- en stereoplaten. 140.- KRAMER

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7