risico s Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Tweede Kamer behandelt wet verzekering zware geneeskundige HUURLIBERALISATIE WORDT NIET OPGELOST 3 PRUS-SLAG! KOOPT! PRUS-SIAG SUPER PRUS-SLAG Pagina 2 de vrije zeeuw Het eerste jaar Klok teruggezet A.R.-fractie niet enthousiast Onvolmaakt K.V.P.: premiebetaling door A.O.W.'ers Lappendeken Kapstok Het standpunt van D'66 De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Wat gebeurt er met ons geld voor de ontwikkelings hulp? Het gevaar van bestrijdings middelen IN DE LAATSTE MAANDEN VAN HET JAAR SUPER DROP 10 SPRITS STUKKEN DROP 4oo grom KABEUAUW^CO cf SCHELVIS 40 VIS- STICKS .—...per pob> O zure /«An HARINGEN ^135, 3 ROL- W" MOPSEN .<rS CREAM Jtofo CRACKERS^^ KNACKE BROD BESS0J0NGi£§£) SHERRY El ER- IISÏ&J BESCHUIT SMEER- KOMUNE«J§§<| BANDAG' LÜÜ RS 4§@> Doden bij treinbotsing in Milaan Woensdag 25 oktober 1967 De tweede kamer is dinsdagmid dag begonnen met de openbare be handeling van de algemene wet (bijzondere) ziektekosten (a.w.z.), in welk ontwerp wordt geregeld de algemene verplichting tot verzeke ring van zware geneeskundige risico's. Iedere burger kan in omstandig heden komen te verkeren, dat hij zelf of leden van zijn gezin genees kundige verzorging uit hoofde van langdurige ziekten of gebreken van node heeft. In toenemende mate is nagenoeg niemand in staat de daaruit voortspruitende kosten zelf te betalen, aldus de toelichting op het ontwerp van wet, waarin wordt verwezen naar de betekenis van dit wetsontwerp voor de volks gezondheid. Die betekenis wordt duidelijk, zo wordt in de toelich ting gezegd, wanneer men ziet naar het object van de nieuwe volksverzekering. Het gaat om ge neeskundige behandeling, verple ging en verzorging van chronische zieken, langdurige invaliden en ge handicapten. Het is de bedoeling dat de zware lasten, welke iedere Nederlander bedreigen collectief door middel van een sociale volks verzekering door het gehele volk worden gedragen. Het ontwerp kent een centrale plaats toe aan de revalidatie. Een beperking van de hulpbehoevend heid, zelfs al zou deze beperking van geringe omvang zijn, kan een zegen zijn voor de betrokken pa tiënt en kan van poshieve invloed zijn op de lichamelijke en geeste lijke toestand, aldus de indieners van het wetsontwerp, dat in 1966 bij de tweede kamer aanhangig werd gemaakt. Het wetsontwerp werd ingediend door minister Veldkamp, staats secretaris Bartels en staatssecreta ris Hoefnagels uit het kabinet-Cals. De behandeling en verpleging in ziekenhuizen van zowel lichamelijk als geestelijke zieken komt voor rekening van de volksverzekering na afloop van het eerste jaar van behandeling en verpleging. Een wijzigingsvoorstel om ook de ver strekkingen in ziekenhuizen gedu rende het eerste jaar onder de wet te brengen is op grond van de be zwaren die hiertegen van verschei dene zijden worden ingebracht, door minister Roolvink en staats secretaris Kruisinga ingetrokken. Een punt van langdurig overleg was het vraagstuk van de financie ring. Oorspronkelijk was bepaald dat de kosten aan de wet verbon den geheel ten laste zouden komen van de algemene rijksmiddelen, maar mniister Roolvink heeft de kamer inmiddels laten weten dat de premie per 1 januari 0,4 pro cent zal moeten bedragen, willen de verstrekkingen kunnen worden verwerkelijkt. Als eerste spreker trad op mr. Th. van Lier (p.v.d.a.), die mee deelde dat zijn fractie binnen af zienbare tijd de gehele ziekenhuis- verpleging en de klinisch-specialis- tische hulp onder deze volksver zekering gebracht wil zien. De uitbreiding van de a.w.z. met het oog op het tot stand komen van een nationale gezondheidszorg noemde deze spreker een belang rijke zaak. De bezwaren van de p.v.d.a. tegen de in het wetsontwerp voor gestelde financiering richten zich op drie punten: a. de raming van de besparin gen in de overheidssfeer is in het jaar waarin de a.w.z. start, veel te laag, waardoor de overheidsbijdra ge al in het begin te laag is; b. het S.E.R.-advies waarin een gelijkblijvend overheidsaandeel in de totale kosten van de wet wordt bepleit, wordt veronacht zaamd; c. de belofte van het kabinet- Cals, gehandhaafd door het kabi net-Zijlstra van een extra-bijdrage uit de algemene middelen ter grootte van 150 miljoen, wordt niet ingelost. In de door de p.v.d.a.-fractie voorgestelde financiering voor de premiebetaling wordt voor 1968 op jaarbasis een premieheffing van 0,1 a 0,2 procent bereikt. Volgens de berekening van de ziekenfonds raad zou de premie bij het plan van de regering in 1972 zelfs 1,6 procent bedragen. In ons plan zou dat slechts 0,4 procent zijn, aldus de heer Van Lier. Kritiek uitte de heer Van Lier op de bezuiniging van de over heidsbijdrage in de financiering van de a.w.z. Deze regering is bezig de inkomensverdeling in ons land in ongunstig zin te wijzigen. Dat is de klok terugzetten, aldus spr. Weinig fraai noemde de a.r.p.- afgevaardigde mej. J. van Leeuwen de bezuiniging op de aanvankelijk voorgestelde overheidsbijdrage. Zij wil een nadere motivering hier omtrent vernemen. Niet enthou siast toonde zij zich over de ge deeltelijke invoering per 1 januari. Haar grootste bezwaren waren ae- richt tegen de verdubbeling van de premie met 0,2 procent. „Dit is voor de a.r.p.-fractie geen eenvou dige zaak", aldus spreekster. „Als onze fractie zich noodge dwongen akkoord verklaart met de verdubbeling van de premie, dan wil zij zich niet vastleggen voor de jaren 1969 tot 1972. De sterke kos tenstijging wordt nu afgewenteld op het bedrijfsleven. Daar kunnen wij niet zonder meer achter staan. Voor 1969 zal dus eerst nader overleg nodig zijn". Met enige aarzeling roerde zij de mogelijkheid aan om de zieken huis- en sanatoriumkosten na het eerste jaar uit het verstrekkingen pakket te lichten, een maatregel die de premie met 0,1 procent zou verminderen. „Het kwaad van deze maatregel zou moeten worden afgewogen tegen het kwaad van een verdubbelde premie": Mej. Van Leeuwen vroeg voorts of de regering bereid is tot premie heffing voor bejaarden over te gaan. Ten aannzien van bejaarden die uitsluitend a.o.w.-uitkeringen genieten, kan deze heffing niet zonder meer worden gerealiseerd. Naar het oordeel van mr, J. G. Rietkerk (v.v.d.) vertoont het ontwerp verschillende onvol maaktheden, maar anderzijds biedt het voor velen uitkomst. De v.v.d.-fractie zal zich uitspreken voor aanvaarding van het ont werp, mits daarin een aantal wij zigingen wordt aangebracht. Mr. Rietkerk constateerde o.m. dat met de financiering op vreemde wijze was omgespron gen. Zijn kritiek gold het onder brengen van de ziekenhuisver- pleging en van de sanatoriaver- pleging onder de werkingssfeer van het wetsontwerp na het eer ste jaar van de verpleging. De aangevoerde argumenten achtte hij niet overtuigend. Spr. diende een amendement in, waarbij wordt voorgesteld beide ver- plegingsvormen uit het ontwerp van wet te lichten. Dit amende ment was mede ondertekend door de heer Nypels van de D'66. De heer J. H. J. Maenen zei dat de k.v.p.-fractie, gezien de om standigheden van het ogenblik, akkoord kan gaan met de hoofd lijnen van het wetsontwerp. Wij kunnen ons verenigen met een stuk premiebetaling naast een overheidsbijdrage voor het jaar 1968. De premie dient z.i. ten laste te komen van de betrokke nen, dus ook voor de loontrek- kenden. Zo dit gewenst is, kan ruimte gemaakt worden door verschuivingen elders, b.v. voor de wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering. De k.v.p.-fractie is van mening dat de premie ook zal moeten worden betaald door verzekerden boven de leeftijd van 65 jaar, ge zien de aard van de verzekering. Compensatie van deze premiebe taling is mogelijk via de in dexering van de a.o.w. De fractie van D'66 acht eeh algehele reorganisatie van de ge zondheidszorg in ons land ge wenst. Op het terrein van de ziektekostenverzekeringen zal deze reorganisatie moeten inhou den dat de materie van de zie kenfondswet, de a.w.z. en zo dit ooit tot stand mocht komen de wet ziektekostenvoorziening ambtenaren in één wet onderge bracht dient te worden. Deze nieuwe wet zou naar de opvattin gen van D'66 één algemene volks verzekering in het leven moeten roepen welke een verplichte bo demvoorziening bevat, terwijl daarboven iedereen de gelegen heid krijgt zich op diverse terrei nen vrijwillig bij te verzekeren. Drs A. D. W. Tilanus (c.h.u.) zei voor dit moment akkoord te kunnen gaan met de premiehef fing. Hij drong aan op een ver eenvoudiging van de „lappen deken" van het totale premie pakket. De heer Tilanus wees erop dat in de A.W.Z. nog heel veel onzekerheden zitten, maar hij stelde zich op het standpunt dat de Kamer het ontwerp moet nemen zoals het er ligt. Deze afgevaardigde drong er op aan dat ook de Nederlanders die in het buitenland werken, onder de werking van de wet zullen worden gebracht. Hij kondigde zo nodig een amende ment terzake aan. Drs. Tilanus bepleitte voorts het onderbrengen van ook de daghospitalen onder de wet. Hij verzette zich tegen een al te soepel erkenningenbeleid. De c.p.n.-afgevaardigde J. F. Wolff concludeerde, dat het ont werp „na een publieke striptease" er niet beter op geworden is. Hij noemde het benepen dat nu wordt voorgesteld tot heffing van een premiebetaling. Hij had er de voorkeur aan gegeven dat ook de ziekenhuisverpleging van de eer ste dag onder werkingssfeer van de a.w.z. zou worden gebracht. Spr. noemde de wijzigingen in het wetsontwerp elementen, die aan de kapstok van de bezuini gingen zijn opgehangen. Hij concludeerde, dat er alle redenen zijn om er opnieuw aan te dringen dat de kosten worden gefinancierd uit de algemene middelen, waar dan, zo zei hij, de oorlogsbegroting goed voor is. De heer Van der Lek (p.s.p.) noemde het jammer, dat het eer ste jaar ziekenhuisverpleging uit de wet is verdwenen. Hij zei daar mee akkoord te gaan, mits re geringszijde wordt toegezegd dat ook deze vorm van verpleging zo spoedig mogelijk onder de wer king van de wet wordt gebracht. Niet aanvaardbaar noemde hij de financieringsregeling. Met de verschuiving van de financiering is deze steeds meer gelegd op smalle schouders. Namens de fractie van D'66 stelde de heer E. Nypels zich po sitief op tegenover de hoofdge dachte van het wetsontwerp. Hij wees er echter op, de a.w.z. te zien als een tijdelijke wet. Spr. noemde het overbodig dat opname in ziekenhuizen en sana toria na één jaar en opnamen in psychiatrische ziekenhuizen van de eerste dag onder de wet gaan vallen. Hij wees erop dat deze verstrekkingen reeds deel uitma ken van het ziekenfondspakket en van dat van de particuliere ziektenkostenverzekeraars. Mo menteel is reeds meer dan 95 pro cent van de Nederlandse bevol king voor bedoelde risico's ver zekerd. RUIM 4,5 MILJARD DOLLAR VOOR N.A.S.A. Het Amerikaanse huis van af gevaardigden heeft 'n begroting van 4,57 miljard dollar voor het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart, de N.A.S.A., goedgekeurd. Dit bedrag is een half miljard minder dan president Johnson had gevraagd. De senaat wil, dat nog eens 96 miljoen dollar in de begroting wordt opgenomen voor onderzoek van de planeten en voor een atoomvoortstuwings systeem voor raketten. De begroting wordt vandaag door een gemengde commissie besproken. (ADVERTENTIE) Vier middelen in één tablet - waaronder bet betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen 1 De huurliberalisatie die op 1 oktober van dit jaar in bepaalde delen van het land van kracht is geworden, zal niet worden opge schort, aldus heeft de minister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening, de heer W. G. Schut, in antwoord op schrifte lijke vragen van het communis tische Tweede-Kamerlid W. F. H. van het Schip meegedeeld. Een deel, doch niet het groot ste deel, van de 420 gemeentera den die vorig jaar is gevraagd hun oordeel te geven over de voorgenomen huurliberalisatie, meende dat bepaalde verlangens moesten worden vervuld, vóór dat tot huurliberalisatie zou wor den overgegaan. Slechts „een be trekkelijk gering aantal" ge meenten wenste opschorting. De heer Van het Schip had ge vraagd of het juist was, dat het grootste deel der gemeenten die waren geconsulteerd, ernstige bezwaren tegen de voorgenomen huurliberalisatie had gemaakt en voorwaarden voor invoering had gesteld. Verreweg de meeste gemeen ten hadden geen bezwaar tegen invoering en een vrij groot deel HELICOPTER VOOR ONDERZEEBOOTBESTRIJDING Noordzee: Een beeld tijdens het begin van de reis van het oefen smaldeel „V": demonstratie van de „AH 12 Westland Wasp"-heli- copter, die aan boord van het freegat „Van Speyk" wordt mee gevoerd voor de onderzeeboot be strijding. Op de achtergrond de hangar, waar de wentelwiek een plaats kan vinden. stemde zonder voorbehoud met de voorgenomen maatregelen in, aldus de minister. Zonder dit als voorwaarde te stellen wees een ander deel op de noodzaak van toewijzing van eenzelfde contin gent woningwetwoningen als in 1966. De meeste verlangens betref fen het algemene woningbouw beleid, dat op de bouw van ten minste 125.000 woningen per jaar moet zijn gericht, aldus minister Schut. Veiligheidsmaatregelen in Engeland De Britse veiligheidscommissie, die moest nagaan hoe een typiste, werkzaam op het secretariaat van het Britse kabinet, kans heeft ge zien geheime documenten in han den te spelen van een man die verklaard heeft een spion voor Zuid-Afrika te zijn, heeft pre mier Wilson van Engeland dins dag de raad gegeven het toezicht op de typisten van het kabinets secretariaat te verscherpen en hem daarvoor diverse maatrege len voorgesteld. De typiste in kwestie, Helen Keenan, werd in juni tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Zij had bekend drie do cumenten, waaronder de notulen van een kabinetsvergadering waarop van gedachten werd ge wisseld over de toekomstige po litiek tegenover Rhodesië, aan een zekere Norman Blackburn gegeven te hebben. Blacburn, die bekend heeft haar daartoe te hebben aangezet, kreeg vijf jaar. In twee jaar tijds droeg Neder land ƒ9.000.000 af aan de Ver enigde Naties voor ontwikke lingshulp van de West en parti culiere inzamelingen als die voor de aktie „Eten voor India". Als de Staten-Generaal ermee ak koord gaan, zal onze regering binnenkort nog 1.800.000 over maken aan de V. N. Terecht oordeelt minister Udink, dat Nederland enig recht van spreken toekomt, als straks in New Delhi de besteding van de fondsen wordt geregeld. Drs. Udink wil daar eens vertellen, dat er een behoorlijk plan van aktie op tafel moet komen en dat er duidelijke normen dienen te wor den gesteld. Gezien zijn rede in de algemene vergadering der V. N. beseft onze minister van ontwikkelingshulp terdege, dat het fonds kortzichtig is geweest en niet verstandig omsprong met ons geld. Minister Udink mag hier best eens stellen, dat Nederland geen miljoenen gaat weggooien en dat er eerst een internationaal pro- jekt op tafel moet komen, alvo rens wij geld in het water blijven smijten. In de toekomst zullen waar schijnlijk strengere eisen worden gesteld ten aanzien van de aan wezigheid van resten van bestrij dingsmiddelen in allerlei eet- en drinkwaren, aldus heeft de staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, meegedeeld. Dit blijkt uit een verslag van besprekingen die de Tweede- Kamercommissie voor de volks gezondheid en voor landbouw en visserij hebben gevoerd. Het publiek gaat zich langza merhand zorgen maken over de aanwezigheid van gevaarlijke resten van bestrijdingsmiddelen. Niet iedereen neemt de bestaan de bestrijdingsmiddelenwet even zorgvuldig in acht. In Duitsland zijn de voorschriften strenger dan in Nederland. De heer Kruisinga merkte op dat goedkeuring van het gebruik van bestrijdingsmiddelen voor huishoudelijk gebruik in eerste instantie berust bij de volksge- zondheidsorganen. De controle gaat echter niet verder dan de vraag, of is voldaan aan de voor schriften betreffende de aandui ding van het gevaar op de ver pakking en bij de reclame. Minister Lardinois (landbouw) verklaarde overtuigd te zijn van het belang van de vervanging van chemische bestrijdingsmiddelen door biologische. Ondanks enkele spectaculaire resultaten op dit gebied mag men voor de nabije toekomst niet verwachten dat de chemische bestrijdingsmiddelen voorlopig vervangen zullen wor den, aldus de minister. Voetbalwedstrijd Nederland—Rusland op 29 november Voor het eerst in de geschie denis van het vaderlandse voet bal zal Nederland een officiële interlandwedstrijd tegen Rusland spelen. De ontmoeting is bepaald op woensdag 29 november in het Feijenoordstadion in Rotterdam. Om te voorkomen dat de nor male competitie te zwaar wordt beslast, heeft de K.N.V.B. beslo ten de returnwedstrijd niet in dit seizoen, maar in het volgende te houden. Waarschijnlijk wordt deze dan eind september of begin oktober in Moskou gespeeld. Om dezelfde reden is ook een uitnodiging van Spanje om dit seizoen een interlandwedstrijd tegen Nederland te spelen naar het volgend seizoen verwezen. Bovendien wil de K.N.V.B. ver mijden dat het aantal interland wedstrijden boven het gemiddel de van 6 a 7 uitkomt. 65) Crommer kwam binnen, met Terry. Hij deed net of hij ons niet zag en pakte verschillende dingen uit, die hij bij zich had. Een pakje liet hij echter dicht. Hij ging er behoedzaam mee op het bed zitten, bevoelde 't van alle kanten, 'en ontdeed het dan ten slotte van papieren. We stonden de vertoning stil aan te zien. Ik was zo geconcentreerd op dit alles, dat ik gewoonweg de anderen ver gat. Uit het pakje kwamen weer pa pieren. De sprei bewoog heel licht. Ik wist niet of het tocht was, of misschien Menters, die moest trachten iets te zien of te horen. En na lang ritselen en afwikke len hield de commissaris eindelijk een slap ballonnetje in zijn hand. Net zo een, als we gebarsten in de prullemand hadden gevonden. Terwijl Crommer het opblies, be gon er in mijn gedachten iets te dagen; kon het zijn, dat Martijn van schrik gestorven was?... De commissaris blies en blies. Het rubbervlies van de ballon ont vouwde zich. zwol. spande zich. DOOR OLAF J. DE LANDELL Groeide. Het speet me bijna, dat Crommer zo'n korte ouwe-manne- tjes-adem had, want nu schoot het zo langzaam op. De kleuren werden lichter, hel derder, en met het zwellen van de ballon verbleekten ze. Het werd een prachtige ballon. Zo te oorde len, zou het een reusachtig grote worden. Ik kon me best voorstel len, dat deze dingen alleraardigst hadden gestaan, bij Arlette's pikan te gezichtje.., Terry moedigde Crommer zwij gend aan, door met de handen een grootte van ongeveer vijfendertig centimeter aan te wijzen. Dit scheen de commissaris nieu we kracht te geven. Hij ademde diep in en hervatte zijn arbeid met bloedrode wangen. Ik keek ter sluiks naar de gezichten van de anderen en stelde tot mijn grote plezier vast, hoe ze meeleefden: het scheen wel, of zowel Gants als Burgheem en Pael ook ballons op bliezen, zo gespannen keken ze, en zo krampachtig werkten hun mond- spieren mee met Crommer. Voordat deze echter nog maar voor een tiende gedeelte zijn lucht- voorfa^d kwijt was, weerklonk er een knal, harder en davender dan die, welke ik 's morgens had ge hoord! He| was een donderend ge luid, dat ons enige ogenblikken volslagen buiten bewustzijn scheen te brengen. Als ik zeg, dat we schrokken, is dat belachelijk zwak uitgedrukt. Het zou me niets ver wonderd hebben, als we allen dood waren geweest van ontzetting, want het was alsof de knal ons verzwolg. Crommer zat vreselijk verwezen te kijken. Zijn onderlip trilde zó, dat ik een ogenblik dacht, hem te zullen zien huilen. Tussen zijn vin gers kleefde slap en vaal een flard van het kinderspeelgoed. Toen barstte hij uit: „Allemachtig me neer! Wat zijn dat voor kun sten?!" Hij hees zich krachteloos en woest op uit de zachte matras, waar hij door de schrik diep in terug was geschokt. „Dacht u, dat ik me laat gebruiken voor zulke misselijke grappen? Wel allemach tig! (ik zie aan z'n gezicht, dat 'ie nog tevreden is ook!) Bent u wel goed wijs? Terry knikte hem opgetogen toe en zei: „Zo moest het precies zijn! Wat ben ik blij, dat het zo gegaan is! Neemt u me niet kwa lijk, meneer Crommer..." „Blij?bulderde Crommer. „Kwalijk?! Bèh?!..." Pael lachte met zenuwachtige uithalen en zei: „Kom, kom, amice. Het is voor de goede zaak, moet je rekenen." Hij' trok echter dusdanig met zijn gezicht, dat de goede zaak hem niet aangenaam getroffen leek te hebben. „Oh, oh! Messieurs!kermde Arlette, met twee ringenflonkeren- de handjes tegen haar oren. „Leef ik nog, messieurs?" „Klaarblijkelijk", antwoordde Menters aan: „Hé... Menters...?" Terry, en zich buigend riep hij Van onder het bed antwoordde een flauwe stem: „Ja..." „Leef je nog?" vroeg Terry hof felijk. „Ja...", zei Menters weer, De klank van zijn stem was niet goed. We sloegen haastig de sprei op. Daar lag Menters, met een vreemd verwezen gezicht. Hij glimlachte tegen ons, en zei moeilijk: „Ik heb een klap gehad... ik ik ben zo duizelig..." „Duizelig?" vroeg Terry onnozel. 1 „Waar?" „In mijn hoofd", antwoordde de inspecteur. We trokken hem voorzichtig te voorschijn. Achter onze ruggen kwetterden madame Enbourg ner veus tegen Gants en Pael. Op de rechterslaap van Menters was een diepe schram in de be schermende laag: klein maar ve nijnig. De stopverf erom heen was opgeschoven. Het was precies de wond, die Martijn van Dolf aan d slaap had gehad... (Wordt vervolgd) kuwt u vaoO) meer1 dan omdÊfS» fc£ w n o als u in de. »k in. Uw. omgeving tseen I A kwarties rollen flinke, zak salmiak. een echt ocboteerartitel zo m* zonder graat- panklaar obtzyn pry&slogpry'zen 3 zure. HARINGEN v per met augurk en w.p. f I de echte p.pc>k groot pak Toros Knappen* liberkruik frawbozentoeesetiwyn met jonge jeneveritfêalc fles amontillado 'n volle sherry een PR'JS-SLAGPRÜS ponaspaK O rollen ook zo fijn om te poneren IOO grams pak KAASvolvebg pondfeblok korstloze jcaas_Jl Wik KERSEN éiïip, .Coronet i natuurzuivere kar&en pak 15 sterk L'i absorberende strips VRlfiSr VERfrVLGEG IS HYGIËNISCH CARBONADE— pond magere OSSEN (*Pqq LAPPEN 'n fyne bief lap ^ifiSSE WORST ^l(\jU saucijsjes JAC, HERMANS Bèrgen op zoom .yiissingen - made m i oldelourg -Goes lêrneuzen - Axe\ Eerstdaags ook ito STEENBERGEN Bij een botsing tussen een per- ïentrein en een goederentrein een buitenwijk van Milaan zijn nsdag vier personen om het leven gekomen. Twintig mensen werden gewond, van wie ver scheidene ernstig.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2