Ajax liep een punt in op Feijenoord JanPiet wife een stuk kaas uit het vuistje zwaarder is er niet GVAV forceerde gelijk spel in Feijenoord R00SENDAAL-TERNEUZEN 5-1 AXEL-ZEELAND SPORT 1-1 s 9 S I 1 DESP0RTT0T0 3 Pagina 4 DE vrije ZEEUW Anderlecht verloor in Antwerpen van Beerschot VOEDZAAM romaaoA Denemarken versloeg Finland 3-0 Tsjecho-Slowakije leed eerste nederlaag Maandag 23/dinsdag 24 oktober 1967 FEIJENOORD—GVAV 0—0 Toeschouwérs: 64.000 (uitver kocht). In een meer spannende dan mooie wedstrijd brachten de ver dedigend spelende Groningers de ploeg uit Rotterdam een eer ste punt afhandig. Feijenoord be ging de fout het tempo laag te houden en sloot de gasten vooral na de rust volledig in. De ruimte om tot gevaarlijke aanvallen te komen ontbrak daardoor. Vóór rust kwamen de Rotter dammers dicht bij een treffer toen de bal na een afstandsschot afketste op de doellat. De kop bal daarna van Kindvall had te veel effect en ging juist over het doel van Van Leeuwen. Een over treding tegen Moulijn, op de rand van het strafschopgebied begaan, bracht Feijenoord even later niet de penalty waarop de tienduizen den op de tribunes rekenden. Na de hervatting overheerste Feijenoord nog sterker dan vóór de rust. Verder dan enkele ge vaarlijke schoten van Kindvall kwam de Rotterdamse formatie niet. AJAX—XERXES/DHC 5—0 23. Suurbier 10; 26. Nuninga 2—0; 49. Cruyff 3—0; 64. Cruyff 40; 88. Groot (penalty) 50. Toeschouwers: 20.000. Ondanks de vijf doelpunten een vervelende wedstrijd. De gas ten die na Spinhoven, Toledo en' Dor jee nu ook Kronshorst op de ziekenlijst hebben staan, waren de minderen maar Ajax deed heel weinig om de aanhang tevreden te stellen. Suurbier opende de score na 23 minuten. Zijn treffer bracht enige opleving maar toen Nuninga drie minuten later de stand op 20 brachten vonden de roodwitten dat zij genoeg ijver hadden ge toond. Inmiddels was Muller (verkou den) uit het veld verdwenen. Hij werd vervangen door Van Dui- venbode. Vóór rust redde Eddy Treytel, die met Radovic en Ha- negem de kern van Xerxes/DHC vormt, prachtig bij acties van Pronk en Swart. Vier minuten na rust kon Cruyff profiteren van een blun der van de Delftse defensie. Daarna viel Ajax weer terug, vooral toen Pronk na een botsing met Radovic op de rechterwenk bleef meelopen en Swart naar de defensie werd gedirigeerd. Toch kwamen er nog twee doelpunten. Eerst brachf Cruyff uit een pass van Nuninga, die duidelijk in buitenspelpositie stond, de stand op 4—0 en tenslotte maakte Henk Groot uit een penalty (Joncic had Cruyff gevloerd) het kwintet vol. GO AHEAD—SITTARDIA 3—0 27. Somer 1—0 (strafschop); 57. Niehaus 2—0; 73. Kattestaart 3— 0. Toeschouwers: 12.000. ,..p° Ahead heeft een gemakke lijke overwinning behaald. De zuiderlingen schoten aanvallend veel te kort, mede omdat zij ope reerden met een versterkte ver dediging. Doelman Van Zoghei kreeg in tegenstelling tot Vogels zelden de kans zijn kunst te ver tonen. Nadat Kattestaart, Nie haus en Veenstra goede kansen hadden gemist, werd Ressel in de 27e minuut, alleen voor doelman Vogels gekomen, door rechtsach ter J. Brull gehaakt. Aanvoerder Somer schoot de strafschop in. Na rust werd het overwicht van Go Ahead groter en de bezoekers moesten zich beperken tot uit vallen. Niehaus (uit een voorzet van Wüstefeld) en Kattestaart (met een omhaal) stelden de overwinning veilig. FORTUNA '54—F.C. TWENTE 4——2 mxt"r-~ 1. Fischer 1—0; 2. Goldsteijn 2—0; 23. Van de Vall 2—1; 26. Goldsteijn 3—1; 54. Giesen 4—1; 84. Drost 42. Toeschouwers: 4.000. Een sterk begin leverde Fortu na binnen twee minuten twee doelpunten op. Van de aftrap af snelde Giesen naar voren, gaf een pass naar Fischer, die met een hard schot doelman Misic pas seerde. Even later zette Brink huis op links voor. Golsteijn schoot toe en via de paal ver dween de bal voor de tweede keer achter Misic. Twente herstelde zich langzaam. Technisch goed onderlegd en rustig combinerend dreef FC Twente Fortuna in de verdediging. Na 23 minuten bracht Van de Vall de stand op 21, maar nog vóór de rust had Fortuna '54 zijn voorsprong door Goldsteijn weer op twee doelpun ten verschil gebracht. In de twee de helft ontnam Giesen na negen minuten F.C. Twente de laatste hoop op succes. Hij schoot een voorzet van Brinkhuis keihard achter invaller-doelman Warrin- ga die voor Misic was ingevallen. Zes minuten vóór tijd bracht ver dediger Drost de stand op 42. NAC—PSV 2—1 10 Rijnders 10, 46 Schrijvers 11, 48 Nouwens 21. Toeschou wers: 9000. Tegen vele verwachtingen in heeft NAC een kleine zege be haald. Het was een harde wed strijd. Nico Rijnders zag na tien minu ten de gelegenheid schoon om voor het eerste doelpunt te zor gen. Snel en bekwaam ging hij met de bal aan de voet op het doel van Doesburg af en in plaats van de meegekomen Frans Bouwmeester te lanceren loste hij een hard schot, dat de PSV-doelman verraste. De Bredanaars bleven beter spelen dan de gasten, die een te laag tempo hanteerden. Kort na de hervatting kwam de gelijkmaker. In de 46ste minuut bezorgde Senders aan Schrijvers een schietkans, waarna de PSV-verdediger scoorde. Twee minuten later schonk Nouwens, die een voorzet van Bouwmeester af rondde, zijn club een 21 voor sprong. Dat het hierbij is gebleven, moet voor een groot deel worden toegeschreven aan het werk van doelman Peter van der Merwe. Bij NAC stond voor de eerste maal de oud-Terneuzenspeler Lauret opge steld. DOS—VOLENDAM 2—1 21 Wery 10, 75 Van Veen 2—0, 78 Pelk 2—1. Toeschouwers: 10.000. De Utrechtse ploeg speelde voor rust beter en voortdurend stond de Volendam-verdediging voor pro blemen. Doelman Tuyp hield de Utrechters van treffers af. Na 21 minuten viel Zwarthoed Naiwald ongeoorloofd aan en uit de strafschop schoot Wery DOS naar een 1—0 voorsprong. Na rust wa ren de rollen omgedraaid. Nu gaf Volendam de toon aan en Kras kreeg al snel een kans om de gelijk maker te scoren, maar hij schoot over. Toch werd het 20 voor DOS, toen Wery door de Volen- dam-defensie zigzagde en Van Veen in staat stelde te scoren. Drie mi nuten later werd het na een fout in de DOS-achterhoede door Pelk 21. In de slotfase moest DOS alles zeilen bijzetten om de gelijk maker te voorkomen. ADO—MVV 2—1 25. Lalleman 10; 40. Schoen maker 2—0; 77. Brokamp 2—1. Toeschouwers: 12.000. Een oppermachtig ADO heeft MVV nog juist van de gelijkma ker kunnen afhouden. De snelle combinaties, waarmee de Hage naars in de eerste 45 minuten op 20 kwamen door een schot van Lalleman via doelman Kör- ver en een inswingend afstands schot van Schoenmaker maak ten na de hervatting plaats voor afwachten. Middenvoor Maassen faalde, terwijl de door invallers verzwakte achterhoede bedenke lijke missers ten beste gaf. Mans veld moest redding brengen bij solo-akties van Brokamp, veruit de gevaarlijkste man. Voor rust was Brokamp tweemaal dicht bij een doelpunt geweest. Tegen deze twee kansen stonden er zeker een tiental van A DO-zij de. Sehflgn- FeijenoordGVAV 00. In de doelpuntloze wedstrijd brengt hier doelman Van Leeuwen van GVAV weer redding. Links Koe man (GVAV) rechts Israël (F.). maker verscheen alleen voor de doelman, schoten van Maassen werden op het laatste moment geblokkeerd en de als buitenspe ler tegenvallende Houwaart schoot juist over. De tweede helft was minder in teressant. MVV drong aan, maar liep veelvuldig in de buitenspel- val. Het werd spannend, toen Brokamp uit een tikje van Go- rissen via de paal de achterstand had verkleind tot 21. De Haag se gelegenheidsachterhoede wan kelde. Mansveld redde op de doellijn bij een schot van Willems en vlak vóór tijd keerde Thie een schot van Druyts. Tijdrekkend haalde ADO fortuinlijk de finish. NEC—SPARTA 3—1 2. Venneker 10; 14. Geutjes 20; 22. Eykenbroek 21; 23. Boennen 31 (strafschop). Toeschouwers: 24.000. Sparta is er nog genadiger af gekomen dan de 31 doet ver moeden. De Nijmeegse debutant was op alle fronten beter dan een soms te hard spelend Sparta. In de eerste 24 minuten hebben de Nijmegenaren hun slag geslagen. In de 2e minuut hadden de sup porters al reden tot juichen toen linksbuiten Weber Venneker op maat bediende en de laatste met Eykenbroek bij zich doelman Van Beveren verraste met een kop stoot. Twaalf minuten later was het 20 toen Van Reeken na een schijnbeweging voorzette naar Werts, die Geutjes de gelegenheid gaf de score te verhogen. Sparta kwam terug door Bosveld in de 22e minuut, maar een minuut la ter herstelde NEC de marge van twee doelpunten, toen Boennen een strafschop benutte, die was toegekend omdat Bentzon Ven neker in het strafschopgebied had „gevloerd'. TELSTAR—DWS 1—1 17. Van den Berg 0—1; 37. Bond (strafschop) 11. Toeschouwers: 9.000. Bij beide ploegen overheerste de angst om te verliezen. Er werd nerveus van de versterkte verde digingen uit gespeeld. DWS nam de leiding door een afstandsschot van Van den Berg. De Amster dammer raakte de bal maar half, maar via het been van Bakker verdween het leer achter de te laat reagerende Van der Meeren. Telstar kwam gelukkig aan de gelijkmaker. Bij een doorbraak van Geestman kreeg Flinkevleu- gel de bal op zijn gezicht, waar op scheidsrechter Van Gemert voor hands floot. Luide protesten volgden, maar Van Gemert bleef bij zijn beslissing. Bond benutte de strafschop. Na afloop waren ook de Velsenaren het er over eens dat er geen strafschop had moeten worden toegekend. Bij Telstar liep Bakker een diepe vleeswond op, die in het zieken huis gehecht moest worden. De wedstrijd RoosendaalTer- neuzen begon na de aftrap in het voordeel van de thuisclub, maar een goed schot ging juist naast. Daarna kwam Terneuzen aan bod waarbij Jan Dooms uit een vrije trap. genomen door P. 't Gilde, naast knalde. Een pri ma door Fokke genomen corner bracht niet het resultaat dat Ter- neuzen had mogen verwachten. Nadat een voorzet door de goed spelende Van der Hooft onscha delijk was gemaakt, trok Ter- neuzen ten aanval. Het Roosen- daalse doel werd onder druk ge zet, maar de verdediging bleek safe. Aan de andere kant moest keeper Roose vaak onheil voor komen. Terneuzen kwam bijna aan een openingstreffer, toen uit een vrije trap van R. Deij met een fraaie omhaal op doel werd ge schoten. De keeper kon de bal slechts met moeite corner wer ken. Het spel golfde op en neer en beide doelen kwamen her haaldelijk in gevaar. In de 41e minuut kwam linksbuiten Wil lems in een mooie schietpositie en schoot raak (10). Er was nauwelijks afgetrapt of C. van de Boom kreeg een kans. Hij be nutte die en schoot de bal on houdbaar achter Roose in het net (20). Na de rust zagen we een sterk aanvallend Terneuzen dat ech ter de juiste maat niet kon vin den. Drie minuten na de rust De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden in de eerste divisie van de Belgische compe titie luiden: Racing WhiteStandard 01 LierseDaring 21 F.C. MechelenAntwerp 20 WaregemS.C. Charleroi 11 BeerschotAnderlecht 20 F.S. Luik—F.C. Brugge 0—2 OlympicS.K. Beveren 02 BeringenSt. Truiden 21 De stand is: 1. Anderlecht 12 uit 7; 2. 3. en 4. Standaard, F.C. Brugge en S.K. Beveren alle 10 punten. volgde een mooie aanval van de thuisclub, Wittebols schoot hard in en- het was 30. Wat Terneu zen ook probeerde, het lukte niet, tot Fokke in de 15e minuut een vrije trap moest nemen. Hij plaatste zuiver op het hoofd van Van der Peijl die de keeper geen schijn van kans gaf (31). Er volgde daarna een op- en neer gaande strijd, waarbij Roose heel wat meer werk kreeg dan zijn collega aan de overzijde. In de 30e minuut schoot Wittebols zijn club onverwachts naar een 41 voorsprong. Terneuzen drong Roosendaal terug op eigen helft, maar de gastheren verdedigden met man en machtEven vóór het einde loste één der Roosendaal-aanval- lers een hard schot. Roose sloeg de bal met de vuist weg en v. d. Boom maakte er 51 van. Na het laatste fluitsignaal werd nog maals gescoord, hetgeen geen verandering meer bracht in de stand. Roosendaal had een ver diende maar wel wat geflatteer de overwinning geboekt. De Axelse aanval heeft nagenoeg I de gehele wedstrijd storm gelopen op de Vlissingse verdediging die meestal uit zes of meer spelers be stond. Nu en dan werd er wel wat erg hard gespeeld. Deze aanhou dende druk ten spijt heeft Axel maar weinig schoten op het doel van keeper De Ridder kunnen los sen. Zonder mankeren waren er steeds genoeg Vlissingse verdedi gers om de Axelse aanvallers de voet dwars te zetten. In de eerste helft moest De Rid der éénmaal zijn talenten duidelijk tonen. Dat was in de 40e minuut bij een schot van P. Deij in de linker benedenhoek. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien. In de 5e minuut kreeg Axel de kans om de score te openen bij een vlotte combinatie van Lensen en Ver- straeten, maar diens schot was te zwak om De Ridder te slaan. In de 13e minuut namen de Vlissingers de leiding. Bij een aanval van Zee land Sport greep de Axelse verde diging niet onmiddellijk in en W. Kokelaar scoorde onhoudbaar (01). De Vlissingers bleven in de aanval, maar hun spel was te doorzichtig en te onsamenhan gend om verder nog gevaarlijk te kunnen zijn. Axel nam het offen sief over en viel weer krachtig aan, maar het duurde tot de 31e minuut, voordat de gelijkmaker viel. Bij een voorzet van Schepper miskeek doelman De Ridder zich. Hij liep onder de bal door en Van Gink die was ingevallen voor de geblesseerd geraakte Steel, depo neerde de bal in het Vlissingse net (11). De druk op het doel van H M BS H Zeeland Sport bleef aanhouden en Axel zwoegde met man en macht voor de overwinning. Er was echter geen doorkomen aan. De Vlissin gers verdedigden zich uit alle macht en de stand bleef gelijk. Net als Terneuzen een week tevoren had Axel de kans om alleen aan de leiding te komen niet gegrepen. SLUISKIL—WALCHEREN 0—0 Ondanks het feit dat de thuis club meerdere doelrijpe kansen heeft gehad, eindigde deze span nende wedstrijd in een puntloos gelijk spel. De Sluiskilse voorhoede had zeker voor enkele doelpunten kunnen zorgen maar faalde meer malen als het op de afwerking aankwam. Overigens werd er sportief en bij wijlen aardig ge speeld. Lipjes in aktie tijdens de ontmoe ting SluiskilWalcheren. HANSW. BOYS—AARDENBURG 3—3 De thuisclub opende na 25 mi nuten de score door een goal van Westdijk. De stand werd nog vóór de rust door Baert vereffend (1 1). Aardenburg nam in de tweede helft de leiding door Vermaire. Dat gebeurde een kwartier na de rust. Kort daarop was het weer gelijk door Van der Het. De gasten namen zowaar weer de leiding uit een strafschop, maar de Boys forceerden tenslotte nog een gelijk spel dank zij Dijkman. Een goede wedstrijd van Aarden burg. KOEWACHT—CORN BOYS 2—3 Het begin was heel onfortuin lijk voor de thuisclub toen Ing- hels reeds na vijf minuten de bal in eigen doel werkte. Tien minu ten later maakte Rietjes uit een strafschop gelijk, maar vlak daarop werd het dank zij Ver moet 12 voor de Sassenaars. Twintig minuten na de rust ver grootte Roegiers de stand tot 1— 3. Wel bracht Suy de achterstand nog terug tot 23, maar de winst bleef bij de Corn Boys. CLINGEIJZEN DUKE 3—0 De verjongde ploeg van Clinge behaalde een ruime en verdiende overwinning op een wel wat tegenvallend IJzendijke. Nadat de rust met dubbelblanke stand was /ingegaan, kwam de thuis club in de tweede helft los. Na vijf minuten opende Drum mond de score met een onhoud baar schot. Acht minuten later bracht Olyslager de stand op 20, waarna Bracke een klein kwar tier vóór het eind de zege op 30 vaststelde. STEEN—HONTENISSE 1—2 Dit is een aardige en spannen de derby geworden, die niet on verdiend door Hontenisse is ge wonnen. In de eerste helft wa ren de gasten sterker. Zij namen de leiding in de 25e minuut toen een misser van doelman D'Hooge de thuisclub noodlottig werd en E. Boogaart de fout afstrafte (0 1). De keeper van Steen had blijk baar zijn dag niet, want in de 10e minuut van de tweede helft beging hij weer een blunder, waarvan andermaal E. Boogaart direct profiteerde (02). Steen heeft daarna fel aange vallen en 9 minuten vóór het laatste fluitsignaal maakte Ver- straeten er 12 van. Het zag er toen naar uit dat Steen een pun tenverdeling zou bereiken, maar het bleef een kleine nederlaag voor de thuisclub, al moest Hon tenisse tot het laatst toe alle zei len bijzetten om zich staande te houden. BIERVLIET—RCS 2—4 Weer een nederlaag voor Bier vliet dat maar niet aan de ver wachtingen kan beantwoorden. In de 22e minuut openden de Souburgers de score met een doelpunt van Vader. Zij ver grootten kort daarna de voor sprong tot 02 uit een treffer van Van de Velde, waarna Naeije de stand tot 12 terugbracht. Zeven minuten na de hervat ting maakte De Meijer gelijk maar toen begon RCS zijn opmars naar de zege na een periode van overwicht zorgden Van de Velde en De Kraker voor een 24 slot- stand. OOSTBURG—BRESKENS 0—2 Na een half uur namen de gas ten de leiding door een treffer van Hoefnagel. In de tweede helft waren de partijen volkomen aan elkaar gewaagd. Pas enkele seconden vóór het einde bracht Verduyn de eindstand op 02. Het Deense voetbalelftal heeft zondag in Kopenhagen met 30 gewonnen van Finland. Bij de rust hadden de Denen door een doelpunt van Hansen met 10 de leiding. De andere Deense goals werden gescoord door Bjerre en Laudrup. ,_Er waren. 35.000 toeschouwers. Het nationale voetbalelftal van Tsjecho-Slowakije heeft zondag in Madrid tegen Spanje met 12 de eerste nederlaag geleden in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen teams. Pirri zorgde in de 32e mi nuut voor een 10 voorsprong. In de tweede helft vergrootte Garate de voorsprong tot 20 alvorens Kuna voor Tjsecho- Slowakije tegenscoorde. Na deze wedstrijd luidt dê stand in groep 1: 1. Spanje 6 3 2 1 8 6—2 2. Tsj.-Slowakije 4 3 0 1 6 72 3. Turkije 5 1 1 3 3 3—7 4. Ierland 5 1 1 3 3 2—7 De uitslagen van de wedstrij den, die gelden voor spOrttoto no. 15, luiden: Feij enoordGVAV DOSVolendam Telstar—DWS Go AheadSittardia ADO—MVV Fortuna '54Twente NAC—PSV NECSparta Den Bosch—Alkm./Zaanstr. 2 HVC—DFC 2 WageningenHDVS 3 EDOGooiland 1 NOADPEC 5 Juist ingevuld ziet het totofor' muiier er als volgt uit; 3131111131111 De cijfers van sportoto 15 zijn Aantal deelnemers 682.333 0—0 2—1 1—1 3—0 2—1 4—2 2—1 3—1 1—2 ■0 0 Bruto-inleg Eerste prijs Tweede prijs Derde prijs Er waren 957.502 173.787 94.793 47.396 zondagavond drie meldingen met 13 goed voorspel de uitslagen en 15 meldingen mgj, 12 goed voorspelde uitsjafcei^z

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4