vanliet \estandige gezin: DE KLEDINGBOKSER Dr. Mansholt in Luxemburg „HET BOERENINKOMEN IS ACHTERGEBLEVEN BIJ ANDERE SECTOREN VAN DE ECONOMIE EEN WARM SAUCIJZERROODJE WIL ER ALTIJD WEL IN Vluchtelingen kampen in Jordanië overstroomd Libanees schip met bemanning vergaan bij de Deense Noordzeekust BANKETBAKKERIJ^ Pagina 4 de vrije zeeuw Donderdag 19 oktober 1967 Hogere produktiviteit Familiebedrijf Grote keuze Gez. Millenaar Beendermeel uit India Vlees houdt fit, vlees houdt de gezondheid op pet?. Want de efwttten die onmisbaar 2ljn voor een gezond lichaam, die volwaardige eiwitten zitten aJamaal in vlees! En bovendien - vlees heeft een hoge verzadigingswaarde. Dat klinkt geleerd, maar 't betekent gewoon dat u minder hoeft te eten om tóch voldaan van tafel op te staan. Goed voor de lijn! Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dag! Dr. ir. S. L. Mansholt, de Ne derlandse vice-voorzitter van de Europese commissie, heeft dins dag1 in Luxemburg de ministers van landbouw van de zes E.E.G.- landen geconfronteerd met het feit, dat men wel een gemeen schappelijke verordeningen en Europese prijzen, maar dat men niet weet in welke richting de verdere ontwikkeling van- de Europese landbouw gestuwd dient te worden. Dr. Mansholt verklaarde in een beperkte zitting van de Europese landbouwraad (waarop alleen de ministers met enkele van hun medewerkers aanwezig waren) dat door middel van de Euro pese prijspolitiek alleen geen verbetering kan worden bereikt met het boereninkomen, dat is achtergebleven bij de andere sec toren van de economie. Landbouwprijzen hebben een zodanig niveau bereikt dat er onvoldoende ruimte is voor ver dere verhogingen, terwiil de gro te vraag nog steeds is hoe een menswaardiger bestaan voor de boer in de Europese gemeen schap kan worden bereikt, zo betoogde hij. De E.E.G. diende zich op korte termijn te bezin nen om de structuur van de Europese landbouw zodanig tg verbeteren, dat het boereninko men in een juister verhouding zou komen te staan tot de in spanningen die de boer en zijn gezin zich moeten getroosten. Uit de reacties van de minis ters op het betoog van dr. Mans holt bleek dat men het bestaan van dit probleem en de urgentie ervan onderkende, zonder dat men overigens precies zag welke politiek men op Europees niveau zou moeten voeren om tot de no dige structuurverbetering voor de landbouw (dat wil zeggen 'n hogere produktiviteit) te komen. De Nederlandse minister, ir. P. J. Lardinois, verklaarde dat men het vooral zal moeten zoe ken in specialisatie van de boe ren en samenwerking zowel tus sen boerenbedrijven onderling als tussen de landbouwsector en de andere schakel in de keten van de levensmiddelenproduk- tie. De Franse minister Faure leg de er de nadruk op, dat de struc- tuurproblematiek géén zaak is die op nationaal niveau kan wor den opgelost en hij zinspeelde bij voorbaat op de noodzaak van gemeenschappelijke financiële verantwoordelijkheid van de E.E.G. voor de uitvoering van Europese programma's voor structuurverbetering, als die eenmaal uitgewerkt zouden zijn. De Westduitse minister Höcherl waarschuwde voor collectivisti- sche neigingen. Een Europese structuurpolitiek voor de land bouw moest volgens hem altijd uitgaan van een familiebedrijf van vader en zoon. Als reactie op de Franse betogen over ge meenschappelijke verantwoorde lijkheid verklaarde de Westduit se minister dat zijn land niet kan denken aan een verdere ver zwaring van de Westduitse las ten in het verband van de Euro pese landbouwpolitiek. Dr. Mansholt heeft verklaard dat de huidige gemeenschaps programma's voor structuurver betering in de landbouw tot 1970 lopen en dat men er naar dien de te streven in dat jaar gereed te zijn met het uitstippelen van de verdere gedragslijn. De hui dige structuurprogramma's voor- 1 zien voornamelijk in E.E.G.- stéün voor herverkaveling en verdere ontwikkeling van de commercialisatie. In de nieuwe programma's zou men meer de nadruk moeten leggen op het bevorderen van een ontwikke ling naar moderne en gezonder bedrijfsstructuren. Aan het slot van het debat is besloten dat dr. Mansholt is sa menwerking met deskundigen van de nationale ministeries van landbouw een studie en een analyse zal maken van de pro blematiek en de diverse moge lijkheden en dat hij zijn bevin dingen begin volgend jaar in een document aan de Europese ministerraad zal voorleggen als basis voor verdere discussies. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JOHANNA KEUKELAAR, geb. Baas, betuigen wij onze oprech te dank, in t bijzonder aan dokter Boland en dokter v. d. Griek en verplegend personeel van het Juliana- ziekenhuis voor de goede corgen aan haar besteed. A. KEUKELAAR, Kinderen en Klein kinderen. Terneuzen, oktober 1967. De Feijterstraat 41. in het DAMESHOEDENHUIS SPECIAALZAAK Lange Kerkstraat 64 (achter de Noordstraat) Te koop: i.gs.z. moderne eethoek en bankstel. Te bevragen: Nieuwstraat 40, Terneuzen. Voor Pocket boeken naar Boekhandel v. d. Sande «MU8N Een groot aantal Palestijnse vluchtelingen men spreekt van 150 gezinnen zou zijn omgeko men bij overstromingen, die dins dag tijdens hevige regenval vluchtelingenkampen in Jorda nië teisterden. Vooral een kamp bij het dorp Kafarsum zou zwaar zijn getroffen. Hier huizen onge veer tienduizend vluchtelingen. Het water sleurde hun tenten, hutten en voedselvoorraden mee. Politie en militairen zijn met reddingswerkzaamheden begon nen. Andere in Amman ontvangen berichten maakten geen melding van doden. Zij spraken slechts van gewonden. Vele gezinnen hebben, koud en hongerig, een toevlucht gezocht in hoger gelegen grotten. Een functionaris van een commissie voor hulp aan vluchtelingen ver klaarde, dat vooral de kinderen in een ontredderde toestand ver keren. De Indiase ambassade te Brus sel heeft de geruchten tegenge sproken dat in de ladingen been dermeel uit India overblijfselen van mensen, die aan besmette lijke ziekte zijn gestorven zouden zijn verwerkt. Deze geruchten ontstonden onlangs nadat Franse havenarbeiders een geheimzin nige ziekte kregen na het lossen van beendermeel. De ambassade zegt dat het In diase ministerie van handel een diepgaand onderzoek heeft ver richt waarbij is komen vast te staan dat de geruchten van elke grond ontbloot zijn Voor de Deense Noordzeekust zijn schepen en vliegtuigen een speurtocht begonnen naar het onder Libanese vlag varende vrachtschip „Nagusena", nadat een Deense vissersboot een op varende van het schip uit zee had gered. De Deense zeereddingsdienst, die dit bekendmaakte, vreest dat de 3486 ton metende Libanees, die eigendom is van een Pana mese maatschappij, ergens in de Noordzee is gezonken. De be- „1ETS ANDERS" BEDACHT. Ja als iedereen met een hond loopt, moet je wel iets anders be denken om op te vallen, dacht deze jongedame in Londen, en ging dus maar haar schapen uit laten. Ook de traditionele her dersstaf mag natuurlijk niet ont breken manning zou 20 tot 25 koppen tellen en geheel uit Grieken be staan. Volgens mededelingen van de Deense vissersboot, die onder weg was naar Esbjerg, werd de drenkeling ter hoogte van Esb jerg aangetroffen in een red dingssloep van de „Nagusena". Uit gebaren die de drenkeling maakte, meenden de vissers te begrijpen dat zijn schip was ver gaan. De „Nagusena" had dinsdag om ongeveer 18 uur voor het laatst contact gehad met een Deens radiostation. Daarbij werd geen positie opgegeven. De geredde zeeman, een Griek, verklaarde later te geloven dat hij de enige overlevende van de bemanning van de „Nagusena" was. Volgens zijn verklaring was het schip dinsdag omstreeks 18.00 uur voor de Deense kust vergaan. Een helikopter van de Deense luchtmacht heeft in de omgeving van de plaats waar de Griek uit het water werd ge haald, een luchtbel, een grote olievlek en drijvend wrakhout waargenomen. Er zijn tot dusver vijftien lij ken geborgen. Schepen en vlieg tuigen zoeken het .gebied nog af. dagelijks een vlees eten is veraiü V "i'"-n-nnn ir Vliinniiinm HULST TERNEUZEN GOES 1 4

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4